Ik heb me juist zeer goed verdiept in crypto. De verdedigers hier lijken zich niet verder verdiept te hebben dan "het kan mij geld opleveren". En dat is voor mij gewoon geen argument, zo belangrijk is de eigen portemonnee niet.quote:Op dinsdag 2 november 2021 06:53 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Als Bitcoin ergens totaal niet handig voor is, is het wel voor het witwassen van geld, aangezien alles traceerbaar is en op dit moment je zo goed als nergens meer kan omzetten naar cash zonder KYC.
Sterker nog, als dat je argument zou zijn zou je juist moeten pleiten voor de introductie van crypto als de betalingstandaard.
Oprecht vraagje; heb je je wel eens verder verdiept in crypto? Behalve wat headlines lezen? Je komt niet echt over als iemand die welingevoerd is in de materie.
quote:Bitcoin komt relatief vaak voor in witwasprocedures. Hoewel Bitcoin niet een anonieme cryptomunt is (iedere gevalideerde transactie is terug te vinden), blijkt het gebruik van bitcoin bij criminelen natuurlijk wel de voorkeur te hebben boven gebruik van banken (of cash).
Ik sla je anders elke keer met een bron om de oren die al je beweringen tegenspreken. Dus ironisch genoeg heb je nu ook weer 2 valse beweringen gedaan; je begrijpt de techniek erachter niet en er zijn zat mensen die verder komen dan “het levert geld op”.quote:Op dinsdag 2 november 2021 07:20 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik heb me juist zeer goed verdiept in crypto. De verdedigers hier lijken zich niet verder verdiept te hebben dan "het kan mij geld opleveren". En dat is voor mij gewoon geen argument, zo belangrijk is de eigen portemonnee niet.
Leuk geprobeerd maar dit verteld lang niet het hele verhaal: https://www.zdnet.com/goo(...)cy-money-laundering/quote:Op dinsdag 2 november 2021 07:25 schreef Hanca het volgende:
En over witwassen en financieren van criminele en terroristische activiteiten:
https://www.tijd.be/polit(...)e-vlek/10306010.html
https://www.hln.be/defaul(...)oot-gevaar~a9554069/
https://tweakers.net/nieu(...)os-via-bitcoins.html
https://fennekadvocaten.nl/bitcoin-fraude-risico-witwassen/
[..]
Ben wel erg benieuwd hoe ze dat berekend hebben dan. Als Piet een partij drugs koopt van Jan en in ruil daarvoor een x aantal bitcoin stort op zijn wallet, dan zie je aan die transactie heus niet of die crimineel is of niet.quote:Op maandag 1 november 2021 23:32 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Uit onderzoek is gebleken dat slechts zo'n 1 tot 2% van alle bitcoin transacties te maken hebben met criminaliteit.
Hoeveel denk je dat dat is bij ¤ of $ ?
Het is vooral onwetendheid en elkaar na-toeteren wat ik hier lees.
Die bronnen zijn steeds wat believers, ik vind de mening van instanties als de Belgische witwascel of in Nederland de AFM en de coördinator witwaspraktijken nogal veel serieuzer. En een advocaat die gewoon alle witwasprocessen na gaat ook.quote:Op dinsdag 2 november 2021 07:38 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Ik sla je anders elke keer met een bron om de oren die al je beweringen tegenspreken. Dus ironisch genoeg heb je nu ook weer 2 valse beweringen gedaan; je begrijpt de techniek erachter niet en er zijn zat mensen die verder komen dan “het levert geld op”.
Zelden iemand gezien met zoveel boter op z'n hoofd.quote:Op maandag 1 november 2021 21:18 schreef Hanca het volgende:
[..]
Zodra FOK! meer energie gebruikt als heel Zweden zul je mij hier niet meer zien.
Tot die tijd weet je zelf ook dat je zwaar onzinnige vergelijkingen trekt, waarschijnlijk om je eigen geweten te sussen.
Natuurlijk niet, het is een vehikel waarmee de rijken hun geld anoniem buiten bereik van de overheid kunnen stallen en de mensen die dat niet kunnen uiteindelijk voor de kosten moeten opdraaien. Net als de maagden-eilanden en Panama enzo, maar dan nog erger.quote:Op maandag 1 november 2021 23:32 schreef TheFreshPrince het volgende:
Bitcoin is zo eerlijk als het maar kan.
Onzin.quote:Op dinsdag 2 november 2021 08:14 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Natuurlijk niet, het is een vehikel waarmee de rijken hun geld anoniem buiten bereik van de overheid kunnen stallen en de mensen die dat niet kunnen uiteindelijk voor de kosten moeten opdraaien. Net als de maagden-eilanden en Panama enzo, maar dan nog erger.
Bitcoin is een vehikel voor de kleine man om zich te beschermen tegen crimineel monetair beleid gevoerd door ondemocratische instituties.quote:Op dinsdag 2 november 2021 08:14 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Natuurlijk niet, het is een vehikel waarmee de rijken hun geld anoniem buiten bereik van de overheid kunnen stallen en de mensen die dat niet kunnen uiteindelijk voor de kosten moeten opdraaien. Net als de maagden-eilanden en Panama enzo, maar dan nog erger.
quote:Each year, between $500 billion and a trillion dollars of laundered money is generated through international banks and financial institutions. It is estimated that half of this laundered money is conducted through banks in the USA.
Heb je ook een uitleg voor me?quote:Op dinsdag 2 november 2021 08:09 schreef fathank het volgende:
[..]
Zelden iemand gezien met zoveel boter op z'n hoofd.
Zulke verhalen zijn dus valse bekentenissen?quote:Op dinsdag 2 november 2021 08:22 schreef fathank het volgende:
Echt heel slim om criminele activiteiten voor eeuwig immutable vast te leggen in een openbaar grootboek
https://www.tijd.be/polit(...)e-vlek/10306010.htmlquote:Ook de financiering van terroristen gebeurt via cryptobetalingen. ‘In 2020 kon op aangeven van de Franse antiwitwascel een nieuw systeem voor terrorismefinanciering worden geīdentificeerd, dat de discretie van geldovermakingen aan jihadisten in Syrië kan garanderen’, schrijft onze antiwitwascel. Dat gebeurt via voorafbetaalde ‘cryptovouchers’ die recht geven op cryptogeld . De geldschieters van de terroristen kunnen bij een handelaar in ons land, zoals een nachtwinkel of krantenshop, zulke anonieme cryptovouchers kopen, waarvan ze dan de referenties via versleutelde berichten kunnen doorspelen aan jihadisten die nog aanwezig zijn in het noordwesten van Syrië of in de Al-Hol- of Al-Roj-detentiekampen zitten.
Verder wordt het inderdaad ook veel gebruikt om vermogen zo te stallen dat er geen belasting wordt betaald, een enorme ondermijning van ons belastingstelsel en dus van de sociale zekerheid, de zorg, het onderwijs, de veiligheid.quote:Nochtans zijn er aanwijzingen dat criminelen de cryptomunten duchtig gebruiken voor witwasoperaties. Zo ontdekte de antiwitwascel vorig jaar hoe de rekening van een Belg werd gebruikt om de buit te verzamelen van oplichtingen in het buitenland. De Belg kreeg een commissie als hij het geld vervolgens via een buitenlands platform omwisselde in cryptomunten die hij dan doorstuurde naar de oplichters.
Geld trekt criminelen aan, dat is geen verrassing.quote:Op dinsdag 2 november 2021 08:29 schreef Hanca het volgende:
[..]
Heb je ook een uitleg voor me?
Want mijn ecologische voetafdruk is wel behoorlijk klein, daar kun je nog niet een klein percentage van een bitcoin van minen of een transactie er mee doen.
Het lijkt er op dat degenen met boter op hun hoofd degenen zijn die fan zijn van crypto, die willen niet in zien dat het slecht is qua energieverbruik en als ik een advocaat citeer die er onderzoek naar heeft gedaan dat bitcoin populair is onder witwassers, wordt dat gewoon weggelachen. Hoezo boter op je hoofd?
Ja, in bankbiljetten of goudstaven handelen kan ook gewoon anoniem.quote:Op dinsdag 2 november 2021 08:35 schreef Hanca het volgende:
[..]
Zulke verhalen zijn dus valse bekentenissen?
https://www.nu.nl/interne(...)-in-witwas-zaak.html
https://businessam.be/dar(...)-rechter-opbiechten/
En in crypto handelen kan gewoon anoniem:
Dat wordt dus net ontkracht door de bron die ik gaf, een advocaat die er onderzoek naar heeft gedaan. Maar ga vooral verder met je kop in het zand steken.quote:Op dinsdag 2 november 2021 08:36 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Echter is het percentage van criminele transacties zeer laag bij bitcoin.
Ik heb deze memo dat dit altijd de bedoeling was even gemist. Kun je even een bron geven?quote:Op dinsdag 2 november 2021 06:36 schreef Hanca het volgende:
was altijd eigenlijk de bedoeling met waterstof.
Heeft die advocaat er "onderzoek naar gedaan"?quote:Op dinsdag 2 november 2021 08:38 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat wordt dus net ontkracht door de bron die ik gaf, een advocaat die er onderzoek naar heeft gedaan. Maar ga vooral verder met je kop in het zand steken.
Zelfs zonder geld voorkom je criminele transacties niet.quote:Op dinsdag 2 november 2021 08:36 schreef TheFreshPrince het volgende:
Wil je criminele transacties echt goed aanpakken, dan zal je geld moeten verbieden.
Uiteraard.quote:Op dinsdag 2 november 2021 08:41 schreef Piva het volgende:
[..]
Zelfs zonder geld voorkom je criminele transacties niet.
De vraag naar bijvoorbeeld wapens of drugs zal er zelfs dan nog steeds zijn.
Onzin.quote:Op dinsdag 2 november 2021 08:29 schreef Hanca het volgende:
daar kun je nog niet een klein percentage van een bitcoin van minen of een transactie er mee doen.
Het is meer bron dan waar jij mee bent gekomen, de advocaat heeft namelijk gewoon alle witwasprocessen die er de laatste tijd zijn geweest bekeken.quote:Op dinsdag 2 november 2021 08:39 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Heeft die advocaat er "onderzoek naar gedaan"?
Welk percentage van alle bitcointransacties qua aantal en volume is "crimineel' volgens dat "onderzoek"?
Het is niet meer dan anekdotisch bewijs van een advocaat, er wordt niet eens een aantal of bedragen genoemd.
Advocaten zijn net als automonteurs: ze zien altijd "defecte auto's" dus auto's zijn kut.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |