Inderdaad, de premiers die ik heb meegemaakt (Kok, Balkenende en Rutte) zijn alle 3 prima, wat mij betreft.quote:Op zaterdag 28 augustus 2021 00:28 schreef SnertMetChoco het volgende:
Van Agt heb ik niet echt meegemaakt. Ik heb de indruk dat Lubbers, Kok, Balkenende en Rutte allen prima waren in de uitvoering van hun taak. Maar misschien als er wat criteria gedefinieerd worden met wat discussie daarover dat ik daar vanaf gebracht kan worden.
Ik lul helemaal niet uit mijn nek.quote:Op vrijdag 27 augustus 2021 20:27 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Je lult uit je nek om het simpel te zeggen. De enige politieke partijen die constant met ras of afkomst bezig zijn vind je bij extreem rechts.
De normale partijen hebben allemaal woningbouw, educatie en ecomomie bovenaan staan.
En janken over deugen mag je ergens anders gaan doen.
https://nos.nl/artikel/23(...)wat-wil-de-achterbanquote:Op zaterdag 28 augustus 2021 11:23 schreef DarkwingDuck het volgende:
En weer een weekje voorbij zonder enige vooruitgang. Iemand enig idee hoe laat dat PvdA congres is vandaag?
Niet helemaal waar, links is net zo goed bezig met punten als woningbouw, educatie, zorg, werkgelegenheid etc.quote:Op vrijdag 27 augustus 2021 20:06 schreef Nicksanders het volgende:
[..]
Nee hoor dat is hoe ik nu na de politiek kijk.
De politiek zou zich bezig moeten houden met het huidige huizen probleem bijvoorbeeld.
Zorgen dat de educatie op peil blijft scholen etc.
En zo kan ik nog een hele lijst opnoemen.
Echter zijn ze alleen maar bezig met deugen, politiekcorrectheid en regenboogvlaggen.
Of niet politiek correct, maar ze vertolken gewoon het standpunt van een heel groot deel en waarschijnlijk gewoon de meerderheid van de Nederlanders. Het deel dat zich niet bang heeft laten maken door volksmenners als Fortuyn en Wilders (en vergelijkbare figuren in het buitenland).quote:Op zaterdag 28 augustus 2021 12:25 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Niet helemaal waar, links is net zo goed bezig met punten als woningbouw, educatie, zorg, werkgelegenheid etc.
Echter lukt het ze niet meer om Jan modaal voor zich te winnen, omdat ze te soft zijn op immigratiestandpunten. En met soft bedoel ik té politiek correct in de media en te weinig kritiek op islamisering/import uit moslimlanden.
Een grote meerderheid is het niet.quote:Op zaterdag 28 augustus 2021 12:37 schreef Hanca het volgende:
[..]
Of niet politiek correct, maar ze vertolken gewoon het standpunt van een heel groot deel en waarschijnlijk gewoon de meerderheid van de Nederlanders. Het deel dat zich niet bang heeft laten maken door volksmenners als Fortuyn en Wilders (en vergelijkbare figuren in het buitenland).
Het is niet zo dat PvdA een ander immigratiestandpunt had toen ze 38 zetels haalden onder Samson. Of dat de PvdA anders was toen ze de Europese Verkiezingen wonnen. Doen alsof PvdA van standpunt over immigratie moet veranderen om verkiezingen te winnen is het verdraaien van de feiten. En een enorme vorm van kokervisie: jij vindt buitenlanders eng en dus moet de rest van Nederland dat ook wel vinden.
PvdA met 38 zetels was op een moment dat er praktisch net zo veel 'buitenlanders' waren in Nederland waren als nu. En aanslagen in Europa? Ik heb niet het idee dat veel mensen daar wakker van liggen.quote:Op zaterdag 28 augustus 2021 12:55 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Een grote meerderheid is het niet.
VVD is de grootste partij en basht regelmatig op immigranten en vluchtelingen. Populistische uitspraken doen het gewoon goed. Ook bij het CDA overigens.
PvdA met 38 zetels is bijna 10 jaar geleden, en dat was nog voor de vluchtelingencrisis en aanslagen in Europa.
Rechtse migratieopvatting toch?quote:We blijven in Nederland ruimhartig bescherming bieden aan vluchtelingen die om humanitaire of politieke redenen hun land moesten verlaten. Daarvoor is wel degelijk draagvlak in ons land. Die solidariteit mag niet op de proef gesteld worden door migranten die uit puur economische motieven onze kant opgekomen zijn.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SP zegt er niet veel anders over dan VVD. Letterlijk alle partijen zijn voor opvang in de regio. Maar onze politieke duiders zien het beter hoor, rechts heeft hardere migratiestandpunten dus is populair.
KiEZeRsBeDrOg.quote:Op zaterdag 28 augustus 2021 14:21 schreef Hanca het volgende:
PvdA neemt met ruime meerderheid (90%) motie aan om samen te werken in de formatie met GL.
En met 78% om de mogelijkheid tot 1 fractie te onderzoeken.
Tja, dat kun je denken als 90% van de leden echt de kiezers niet zouden representeren... moet je wel een beetje een vreemde kronkel voor in je hoofd hebben.quote:
Het wordt vooral geroepen door niet-kiezers.quote:Op zaterdag 28 augustus 2021 15:10 schreef Hanca het volgende:
[..]
Tja, dat kun je denken als 90% van de leden echt de kiezers niet zouden representeren... moet je wel een beetje een vreemde kronkel voor in je hoofd hebben.
Vooral omdat zoals ook vandaag in de vergadering werd gememoreerd deze samenwerking een jaar geleden en 2 jaar geleden ook al werd aangenomen bij de ledenvergaderingen.
Dat gebeurt toch al?quote:Op zaterdag 28 augustus 2021 14:21 schreef Hanca het volgende:
En met 78% om de mogelijkheid tot 1 fractie te onderzoeken.
Ik vertrouw erop dat Rutte er niet intrapt. Want eenmaal in het kabinet splitsen ze weer terug naar GL en PvdA. Is slechts een trucje.quote:Op zaterdag 28 augustus 2021 14:21 schreef Hanca het volgende:
PvdA neemt met ruime meerderheid (90%) motie aan om samen te werken in de formatie met GL.
En met 78% om de mogelijkheid tot 1 fractie te onderzoeken.
Nee, dat gebeurt nog niet. Ze werken samen, delen soms woordvoerderschappen, maar zijn 2 fracties met ook eigen vergaderingen en ook regelmatig wel gewoon 2 woordvoerders op 1 onderwerp.quote:
Wat een onzin dit als een trucje te zien. Dit is gewoon een serieuze actie. Het kan wel zijn dat ze na de formatie 2 fracties zijn, maar dat is dan ook wat zowel GL als PvdA tot nu toe steeds heeft benadrukt.quote:Op zaterdag 28 augustus 2021 16:12 schreef Gia het volgende:
[..]
Ik vertrouw erop dat Rutte er niet intrapt. Want eenmaal in het kabinet splitsen ze weer terug naar GL en PvdA. Is slechts een trucje.
Rutte heeft gezegd niet te willen regeren met 2 linkse partijen.quote:Op zaterdag 28 augustus 2021 16:16 schreef Hanca het volgende:
Wat een onzin dit als een trucje te zien. Dit is gewoon een serieuze actie. Het kan wel zijn dat ze na de formatie 2 fracties zijn, maar dat is dan ook wat zowel GL als PvdA tot nu toe steeds heeft benadrukt.
Rutte is juist voorstander.quote:Op zaterdag 28 augustus 2021 16:12 schreef Gia het volgende:
[..]
Ik vertrouw erop dat Rutte er niet intrapt. Want eenmaal in het kabinet splitsen ze weer terug naar GL en PvdA. Is slechts een trucje.
Tja, GL en PvdA zouden in jouw woorden achterlijk zijn als ze alleen met 3 rechtse partijen gaan regeren.quote:Op zaterdag 28 augustus 2021 16:22 schreef Gia het volgende:
[..]
Rutte heeft gezegd niet te willen regeren met 2 linkse partijen.
"Goh, maken we er toch, voor de vorm, even één partij van."
Ja, Rutte is achterlijk!
Rutte was degene die het zelf besprak bij de formatie. Als mogelijkheid.quote:Op zaterdag 28 augustus 2021 16:22 schreef Gia het volgende:
[..]
Rutte heeft gezegd niet te willen regeren met 2 linkse partijen.
"Goh, maken we er toch, voor de vorm, even één partij van."
Ja, Rutte is achterlijk!
Precies. En beide partijen geven aan geen fusie te willen.quote:Op zaterdag 28 augustus 2021 16:32 schreef trein2000 het volgende:
Van een fusie ja. Niet zo zeer van een formatie ploeg.
Er is vandaag juist voor een motie gestemd om te onderzoeken of er een fractiefusie kan komen. Dat werd ook warm aangemoedigd door Henk Nijboer. Dus waar jij die laatste zin vandaan haalt weet ik niet.quote:Op zaterdag 28 augustus 2021 16:46 schreef Gia het volgende:
[..]
Precies. En beide partijen geven aan geen fusie te willen.
Volledig open kaart dus. Wat nou 'trucje'?quote:Op zaterdag 28 augustus 2021 16:46 schreef Gia het volgende:
[..]
Precies. En beide partijen geven aan geen fusie te willen.
Wat hebben die leden er nou weer mee te maken? Die zijn niet verkozen, die zogenaamde partijdemocratien ondermijnen de daadwerkelijke democratie.quote:Op zaterdag 28 augustus 2021 16:58 schreef Hanca het volgende:
[..]
Er is vandaag juist voor een motie gestemd om te onderzoeken of er een fractiefusie kan komen. Dat werd ook warm aangemoedigd door Henk Nijboer. Dus waar jij die laatste zin vandaan haalt weet ik niet.
Ze gaven alleen steeds aan dat ze dat niet gaan doen zonder ledenraadpleging. Maar die is er nu bij de PvdA dus geweest (en de kans dat PvdA tegen was, was veel groter dan dat de GL leden tegen zijn).
Die leden bepalen de partijkoers, zoals het hoort. Gelukkig kunnen bij de meeste partijen de volksvertegenwoordigers niet 4 jaar lang ongestraft hun eigen koers varen, maar hebben die partijen leden om de koers in de gaten te houden.quote:Op zaterdag 28 augustus 2021 17:57 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Wat hebben die leden er nou weer mee te maken? Die zijn niet verkozen, die zogenaamde partijdemocratien ondermijnen de daadwerkelijke democratie.
Dat heeft hij maanden geleden toch al gedaan PvdA of GL erbij. Niet allebei. Zo klaar als een klontje. Daar gaat het trucje van GL en PvdA niets aan veranderen. En ook dat weten we al een dikke week.quote:Op zaterdag 28 augustus 2021 18:10 schreef archito het volgende:
De VVD wil volgens eigen zeggen nog steeds niet. Ze beginnen nu toch wel de echte dwarsligger te zijn, nog meer dan D66.
Van mij mag Kaag de bal nu echt bij Rutte neerleggen. Zoek het maar even uit met je dwarse houding. D66 accepteert dat de VVD het CDA er bij wil houden, laat Rutte dan ook wat toegeven.
Veel plezier over rechts en zonder D66 dan.quote:Op zaterdag 28 augustus 2021 18:16 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
Dat heeft hij maanden geleden toch al gedaan PvdA of GL erbij. Niet allebei. Zo klaar als een klontje. Daar gaat het trucje van GL en PvdA niets aan veranderen. En ook dat weten we al een dikke week.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |