Oké dus het werkt maar 1 kant op? Zo werkt dat natuurlijk niet. Als jij 55K extra te besteden hebt en dus kan uitgeven aan bijvoorbeeld het verhogen van je bod op een huis zodat je zeker weet dat je het krijgt, dan is dat het verschil tussen wel of geen winnend bod maken.quote:Op zaterdag 21 augustus 2021 21:49 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Niks meer voorstelt in de context van het kopen van een huis, zo moeilijk was deze niet volgende keer zonder zijwieltjes.
Wablief?quote:Op zaterdag 21 augustus 2021 21:53 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Oké dus het werkt maar 1 kant op? Zo werkt dat natuurlijk niet. Als jij 55K extra te besteden hebt en dus kan uitgeven aan bijvoorbeeld het verhogen van je bod op een huis zodat je zeker weet dat je het krijgt, dan is dat het verschil tussen wel of geen winnend bod maken.
Kan je het wel lekker gaan bagatelliseren alsof het niks is, maar ik zou toch wat minder stellig zijn in jullie opvattingen. Die 55 kan voor jullie non-eigenaren een wereld van verschil maken.
Ja ik kan er weinig van maken dus ik geef je nog een kans om er een logisch verhaal van te maken; maar als de situatie daar niet naar zou zijn kan dat ook tot morgen wachten natuurlijk.quote:
Lees het nog een keer zou ik zeggen. Langzaam, misschien helpt het. Ik geef je nog een hint; 55K op een gemiddelde huizenprijs van 400K is nog steeds 12%.quote:Op zaterdag 21 augustus 2021 22:01 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Ja ik kan er weinig van maken dus ik geef je nog een kans om er een logisch verhaal van te maken; maar als de situatie daar niet naar zou zijn kan dat ook tot morgen wachten natuurlijk.
Nou nee je leek mij beschonken dus ik dacht, slaap even je roes uit babbelen we morgen verder.quote:Op zaterdag 21 augustus 2021 22:04 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Lees het nog een keer zou ik zeggen. Langzaam, misschien helpt het. Ik geef je nog een hint; 55K op een gemiddelde huizenprijs van 400K is nog steeds 12%.
Roepen “dat het niks is in de context van een huis kopen” is dus evident onjuist en eigenlijk gewoon dom gelul.
Wil je nog een poging je standpunt verder uit te wijden, je verhaal te wijzigen of stop je hier en nu gewoon?
Je kiest dus voor optie 3, prima, staat genoteerd.quote:Op zaterdag 21 augustus 2021 22:05 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Nou nee je leek mij beschonken dus ik dacht, slaap even je roes uit babbelen we morgen verder.
Ok, laat ik het iets makkelijker voor je maken, want blijkbaar valt het niet mee.quote:Op zaterdag 21 augustus 2021 21:53 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Oké dus het werkt maar 1 kant op? Zo werkt dat natuurlijk niet. Als jij 55K extra te besteden hebt en dus kan uitgeven aan bijvoorbeeld het verhogen van je bod op een huis zodat je zeker weet dat je het krijgt, dan is dat het verschil tussen wel of geen winnend bod maken.
Kan je het wel lekker gaan bagatelliseren alsof het niks is, maar ik zou toch wat minder stellig zijn in jullie opvattingen. Die 55 kan voor jullie non-eigenaren een wereld van verschil maken.
Ik zal je eigen argument even herschrijven want het blijft lastig voor je:quote:Op zaterdag 21 augustus 2021 22:11 schreef NightDancert het volgende:
[..]
Ok, laat ik het iets makkelijker voor je maken, want blijkbaar valt het niet mee.
In 2008 lag de gemiddelde huizenprijs op 260k. Het modale salaris was 31500 (cijfers over gemiddelde salarissen zijn lastig te vinden). Met zo’n salaris kreeg je ongeveer 160k hypotheek in 2008. (Bruto maandlasten maximaal 32.7% van bruto inkomen en de rente was ongeveer 5%). Je had dus 100k eigen geld nodig om met een modaal salaris een gemiddeld huis te kopen.
Gaan we naar 2021.
In het tweede kwartaal van 2021 lag de gemiddelde huizenprijs op 410k. Het modale salaris ligt op 36500 euro. Met dat salaris krijg je vandaag ongeveer 165k hypotheek. Je hebt nu dus 245k eigen geld nodig om met een modaal salaris een gemiddeld huis te kopen.
Dus ja, in 2008 was het aanmerkelijk makkelijker om een huis te kopen en 55k is peanuts op die 245k.
Zucht.....hij chargeerdequote:Op zaterdag 21 augustus 2021 22:18 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Ik zal je eigen argument even herschrijven want het blijft lastig voor je:
In 2008 kon ik met 55K vele malen meer bewerkstelligen bij het kopen van een huis dan 13(!) jaar later.
En ja, dat heeft o.a te maken met de hoogte van een gemiddeld koophuis toen en nu, maar er zijn nog wel wat meer zaken die daarmee te maken hadden, wat dacht je van bv de inflatie die je maar gemakshalve even vergeten bent (gemiddeld 1.92% per jaar).
Verder heeft je statement natuurlijk niks te maken met de hoogte van dat bedrag, want laten we wel wezen, je doet wel heel tof over dat het zo weinig voorstelt, je hebt het zelf niet op je bankrekening staan.
Dit soort opmerkingen kun je gerust achterwege laten. Je weet geen zak van mijn financiële situatie en die doet er in dit verhaal niet toe.quote:Op zaterdag 21 augustus 2021 22:18 schreef Scorpie het volgende:
Verder heeft je statement natuurlijk niks te maken met de hoogte van dat bedrag, want laten we wel wezen, je doet wel heel tof over dat het zo weinig voorstelt, je hebt het zelf niet op je bankrekening staan.
Ja sorry, feiten liegen nu eenmaal niet. Kan hij wel heel erg leuk gaan chargeren om een andere user een hak te willen zetten, als je eerst roept dat je 2008 niet kan vergelijken met nu en vervolgens doe je zelf *exact* hetzelfde, dan is datquote:
Misschien even naar je eigen postgedrag kijken waarin je nogal jaloers overkomt op CoolGuy. En onzinnige argumenten zit dit hele topic vol van, dus zullen we het daar maar even niet over hebben?quote:Op zaterdag 21 augustus 2021 22:24 schreef NightDancert het volgende:
[..]
Dit soort opmerkingen kun je gerust achterwege laten. Je weet geen zak van mijn financiële situatie en die doet er in dit verhaal niet toe.
Het argument, "ja maar ik spaarde ook gewoon 55k" is gewoon onzinnig op de situatie van nu, al heb je 10% inflatie per jaar.
Ik heb geen enkele reden om jaloers te zijn op CoolGuy, dus laat je onzinnige insinuaties achterwege en hou het gewoon bij feiten.quote:Op zaterdag 21 augustus 2021 22:26 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Misschien even naar je eigen postgedrag kijken waarin je nogal jaloers overkomt op CoolGuy. En onzinnige argumenten zit dit hele topic vol van, dus zullen we het daar maar even niet over hebben?
Maar door de lagere rente zijn je maandlasten / werkelijke kosten wel lager. Als je nu een hypotheek vast kan zetten 30 jaar voor zo'n 1,75% zit je wel gebakken. En ze hebben ook nog e.e.a gedaan om starters te helpen: 100k schenking belastingvrij, NHG omhoog, inkomen partner telt meer mee, geen overdrachtsbelasting etc.quote:Op zaterdag 21 augustus 2021 22:29 schreef NightDancert het volgende:
[..]
Ik heb geen enkele rede om jaloers te zijn op CoolGuy, dus laat je onzinnige insinuaties achterwege en hou het gewoon bij feiten.
In 2008 moest Jan Modaal iets meer dan 3 bruto jaarsalarissen aan eigen geld op tafel leggen om een gemiddeld huis te kopen, tegenwoordig is gaat het om ruim 6 bruto jaarsalarissen. Dat heeft niks met inflatie van doen, dat zijn de harde cijfers.
De werkelijke kosten zijn het probleem niet, men krijgt simpelweg niet genoeg hypotheek.quote:Op zaterdag 21 augustus 2021 22:40 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Maar door de lagere rente zijn je maandlasten / werkelijke kosten wel lager. Als je nu een hypotheek vast kan zetten 30 jaar voor zo'n 1,75% zit je wel gebakken. En ze hebben ook nog e.e.a gedaan om starters te helpen: 100k schenking belastingvrij, NHG omhoog, inkomen partner telt meer mee, geen overdrachtsbelasting etc.
Bij ons was die 55K eigenlijk precies het verschil tussen dit huis wel of niet kunnen laten bouwen.quote:Op zaterdag 21 augustus 2021 21:53 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Oké dus het werkt maar 1 kant op? Zo werkt dat natuurlijk niet. Als jij 55K extra te besteden hebt en dus kan uitgeven aan bijvoorbeeld het verhogen van je bod op een huis zodat je zeker weet dat je het krijgt, dan is dat het verschil tussen wel of geen winnend bod maken.
Kan je het wel lekker gaan bagatelliseren alsof het niks is, maar ik zou toch wat minder stellig zijn in jullie opvattingen. Die 55 kan voor jullie non-eigenaren een wereld van verschil maken.
Is ook onzinnige vergelijken. Je moet de woonquote erbij nemen. Wat je in de maand aan percentage van je inkomen kwijt bent aan je woonlasten. 1000 euro toen is een andere hypotheek dan 1000 euro nu,quote:Op zaterdag 21 augustus 2021 22:29 schreef NightDancert het volgende:
[..]
Ik heb geen enkele reden om jaloers te zijn op CoolGuy, dus laat je onzinnige insinuaties achterwege en hou het gewoon bij feiten.
In 2008 moest Jan Modaal iets meer dan 3 bruto jaarsalarissen aan eigen geld op tafel leggen om een gemiddeld huis te kopen, tegenwoordig is gaat het om ruim 6 bruto jaarsalarissen. Dat heeft niks met inflatie van doen, dat zijn de harde cijfers.
Op de 30 jaars termijn maakt dat ook niet uit, 100% afgelost is 100% afgelost lijkt me.quote:Op zaterdag 21 augustus 2021 23:13 schreef Leandra het volgende:
Daarbij was de hypotheeklast in 2008 vaak alleen rente, nu is het voor starters ook aflossing.
Maar goed, aflossen is sparen in stenen, dat ben je niet echt kwijt.
Wat je kwijt bent is niet eens het probleem, alleen krijg je nu gezien je rente een veel lagere hypotheek, terwijl de huizenprijzen hoger zijn. Dat zijn twee factoren die de huidige situatie versterken. Je kan als Jan Modaal nagenoeg hetzelfde krijgen aan hypotheek tov 2008 (160k vs 165k), maar de bruto maandlasten van een hypotheek van 165k nu zijn een stuk lager dan toen (850 vs 550 euro). Dus ja, als je eenmaal voldoende hypotheek krijgt vallen je woonlasten wel mee.quote:Op zaterdag 21 augustus 2021 23:08 schreef zalkc het volgende:
[..]
Is ook onzinnige vergelijken. Je moet de woonquote erbij nemen. Wat je in de maand aan percentage van je inkomen kwijt bent aan je woonlasten. 1000 euro toen is een andere hypotheek dan 1000 euro nu,
Behalve dat er toen veel mensen helemaal niet aflosten.quote:Op zaterdag 21 augustus 2021 23:20 schreef zalkc het volgende:
[..]
Op de 30 jaars termijn maakt dat ook niet uit, 100% afgelost is 100% afgelost lijkt me.
Volgens mij snap jij er echt serieus niks van.quote:Op zaterdag 21 augustus 2021 17:04 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Maar die realiteit ligt gevoelig, want als je accepteert dat de waarde daar eigenlijk lager lag dan ie eigenlijk had moeten zijn, net zoals wel graag geroepen wordt dat ie nu hoger is dan wat ie zou moeten zijn, dan betekent dat dat je alleen maar klaagt omdat je nu aan de negatieve kant zit in plaats van aan de positieve kant.
Dat is een waarheid die onprettig is om te accepteren want dat betekent dat je de verantwoording niet meer volledig buiten jezelf kunt leggen.
Laten we eerlijk zijn: niemand op dit forum snapt er iets vanquote:Op zaterdag 21 augustus 2021 23:50 schreef Mens-erger-je-niet het volgende:
[..]
Volgens mij snap jij er echt serieus niks van.
Zelfs als je 0% aflost in 30 jaar tijd, hoeveel procent van de waarde van het huis is dan op het einde van de rit nog schuld? Als de huizenprijzen x 5 gaan is dat nog maar 20%?quote:Op zaterdag 21 augustus 2021 23:44 schreef Leandra het volgende:
[..]
Behalve dat er toen veel mensen helemaal niet aflosten.
Dat weet je niet, over 30 jaar kan wel weer precies een dip zijn.quote:Op zondag 22 augustus 2021 00:07 schreef ludovico het volgende:
[..]
Zelfs als je 0% aflost in 30 jaar tijd, hoeveel procent van de waarde van het huis is dan op het einde van de rit nog schuld? Als de huizenprijzen x 5 gaan is dat nog maar 20%?
Oh met het huidige klimaat ben ik niet bang daarvoor, die inflatie komt wel.quote:Op zondag 22 augustus 2021 00:08 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dat weet je niet, over 30 jaar kan wel weer precies een dip zijn.
Maar mensen komen nu gewoon niet meer aan kopen toe! Die mogen wel huren voor 1500 maar niet kopen met maandlasten van 1000quote:Op zaterdag 21 augustus 2021 23:08 schreef zalkc het volgende:
[..]
Is ook onzinnige vergelijken. Je moet de woonquote erbij nemen. Wat je in de maand aan percentage van je inkomen kwijt bent aan je woonlasten. 1000 euro toen is een andere hypotheek dan 1000 euro nu,
Hoe lang blijven we deze drogredenering eigenlijk nog roeptoeteren? Een fijne voor de onderbuik, maar dit houdt totaal geen rekening met dat een huurprijs en de maandelijkse hypotheek gewoon niet 1 op 1 vergelijkbaar zijn.quote:Op zondag 22 augustus 2021 10:02 schreef LXIV het volgende:
[..]
Maar mensen komen nu gewoon niet meer aan kopen toe! Die mogen wel huren voor 1500 maar niet kopen met maandlasten van 1000
Globaal rekenen mensen zo omdat het gaat om wat betaal je voor een dak boven je hoofd. Dan gaan er weer mensen roepen: Ja maar onderhoudskosten. Het is maar net of jij er voor kiest je huis goed te onderhouden. Met lagere dak boven je hoofd lasten kan je meer sparen en eventueel dat geld gebruiken voor onderhoud. Verder vergeten de onderhoudsroepers dat een gedeelte ook nog eens aflossing is. Dus je spaart nog veel meer!!!!!!!quote:Op zondag 22 augustus 2021 10:07 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Hoe lang blijven we deze drogredenering eigenlijk nog roeptoeteren? Een fijne voor de onderbuik, maar dit houdt totaal geen rekening met dat een huurprijs en de maandelijkse hypotheek gewoon niet 1 op 1 vergelijkbaar zijn.
Je snapt niet eens wat ik zegquote:Op zondag 22 augustus 2021 10:07 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Hoe lang blijven we deze drogredenering eigenlijk nog roeptoeteren? Een fijne voor de onderbuik, maar dit houdt totaal geen rekening met dat een huurprijs en de maandelijkse hypotheek gewoon niet 1 op 1 vergelijkbaar zijn.
Toenemende inflatie zie ik juist als groot risico voor de huizenprijzen.quote:Op zondag 22 augustus 2021 00:17 schreef ludovico het volgende:
[..]
Oh met het huidige klimaat ben ik niet bang daarvoor, die inflatie komt wel.
Succes alleen voor de mensen die hun rente niet lang hebben vastgezet die straks meer mogen aftikken..
Exact.quote:Op zondag 22 augustus 2021 10:45 schreef stavromulabeta het volgende:
[..]
Toenemende inflatie zie ik juist als groot risico voor de huizenprijzen.
Inflatie omhoog = rente omhoog totdat de inflatie weer de 2% benaderd.
Als de rente weer naar 5% gaat, worden de nettorentelasten of een huis 3 x of 4x hoger dan nu als de prijzen niet zouden corrigeren.
De huizenprijzen gaan dan door de afgenomen betaalbaarheid veel harder naar beneden dan die 2 of 3 procent jaarlijkse toename door de inflatie.
Cultuurmoslim?quote:
Financiële risico's zijn ook bepaalt niet gering...quote:Op zondag 22 augustus 2021 10:02 schreef LXIV het volgende:
[..]
Maar mensen komen nu gewoon niet meer aan kopen toe! Die mogen wel huren voor 1500 maar niet kopen met maandlasten van 1000
Dat is wel te overzien als je 30 jaar vast zetquote:Op zondag 22 augustus 2021 11:35 schreef ludovico het volgende:
[..]
Financiële risico's zijn ook bepaalt niet gering...
Kan niet meer. Dan klapt eerst Italië en dan de euro en dat is het einde van de EU.quote:Op zondag 22 augustus 2021 11:23 schreef ludovico het volgende:
[..]
Exact.
En die betaalbaarheid hypothese geldt allicht ook voor vreemd vermogen gefinancieerde financiele assets (aandelen etc).
Jep... Reele rente is niet het enige wat belangrijk is, nominale rente heeft ook grote invloed.
Mede mogelijk gemaakt door de centrale banken.
Asap rente omhoog in kleine stapjes...
Die monetaire financiering zal allemaal wel maar dat lage rente beleid is echt helemaal niks.
Baan weg, restschuld.quote:Op zondag 22 augustus 2021 11:36 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat is wel te overzien als je 30 jaar vast zet
Italië betaald dan via de rente de andere EMU landen... Tjah, als je dat gewoon ook monetair financiert...quote:Op zondag 22 augustus 2021 11:37 schreef LXIV het volgende:
[..]
Kan niet meer. Dan klapt eerst Italië en dan de euro en dat is het einde van de EU.
Enige oplossing zou zijn hervormingen in Italië, maar dat is voor hen onacceptabel.
Why, ga je werkverschaffen?quote:
We zijn nu zo diep down the drain dat 2% al niet meer houdbaar is. Wil je in nl 2% hebben, dan is dat voor Italië al 6%quote:Op zondag 22 augustus 2021 11:40 schreef ludovico het volgende:
[..]
Italië betaald dan via de rente de andere EMU landen... Tjah, als je dat gewoon ook monetair financiert...
Laat die schulden maar oplopen, als de rente maar niet onder de 2% zakt, en ja een deel wordt dan ook gewoon met inflatie bekostigd. Immers, nieuw papier in omloop.
Centrale bank kan toch gewoon schulden opkopen wanneer de yield 2% noteert?
Sowieso werkt monetaire financiering veel beter als sturing voor de inflatie dan rentebeleid... Ook minder side effects is mijn indruk.
Loterij des levens.quote:
ECB is toch een politiek instrument, die koopt gewoon extra Italië op tegen 2%.quote:Op zondag 22 augustus 2021 11:50 schreef LXIV het volgende:
[..]
We zijn nu zo diep down the drain dat 2% al niet meer houdbaar is. Wil je in nl 2% hebben, dan is dat voor Italië al 6%
Dat is het punt niet, de financiele stabiliteit (taak DNB) wordt uitgehold als je iedereen maar enorme schulden laat hebben die ze matig zouden kunnen terugbetalen.quote:Op zondag 22 augustus 2021 11:50 schreef zalkc het volgende:
[..]
Loterij des levens.
Soms heb je gewoon dikke pech, daar een beetje rekening mee houden is tot daar aan toe. Maar je kunt ook niet altijd in de ‘wat als’ angst blijven.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |