SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Afspraak maken kan via www.coronatest.nl , www.coronavaccinatie-afspraak.nl of telefoonnummer 0800-7070.
Helpen?
https://www.extrahandenvoordezorg.nl/
https://www.rodekruis.nl/hulp-in-nederland/ready2help/SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Nederland:
• RIVM Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu - actuele informatie
• Covid dashboard
• Voor de dagrapporten van ziekenhuisopnames: MedischInfo
• Zie ook BD Dataplan voor allerlei cijfers en statistieken, bv. per veiligheidsregio of gemeente
• Reconstructie NRC: Hoe Nederland de controle verloor
• Reconstructie NRC: Het testbeleid van de minister: te laat, te traag en niet goed doordacht
• Reconstructie Volkskrant: Een jaar in het voetspoor van vijf OMT-leden
• De Groene: Hoe Nederland werd overvallen door het virus
• De Groene: 'We moeten een coronageneraal hebben'
• Coronabeeld: Vaccinatie in beeld
• SignaalWaarde: wekelijkse podcast over coronastatistiek en coronacijfers
Internationaal:
• ECDC European Centre for Disease Prevention and Control
• WHO World Health Organisation
• Overzicht WHO
• Overzicht Worldometers
• Overzicht BNO News
• Spreadsheet met cijfers die user joyvke tot 15apr20 bijhield
• Wikipedia
• Dhr.John Campbell met een dagelijkse update
• Dit doet corona met je, als je pech hebt.
Wetenschap:
• Alle artikelen over Covid zijn gratis te lezen op de financial times
• Wetenschappelijk Covid19 HUB voor publicaties (dus voor wetenschappelijk geinteresseerden)
• Universiteitsindex Leiden
• De wetenschappelijke basis achter het Nederlandse coronabeleid (RIVM)
• Artikelen over effect van maatregelen zoals restaurants, winkels, scholen sluiten etc.:
Nature1,Nature2,JKMS,The Lancet,Science Magazine
• Artikelen over (niet-)medische mondkapjes:
University of Tokyo,PubMed/
Vaccinaties :quote:#Vaccinatie
➡️ Half april: 4 mln 💉
👉 meeste 80+ en mensen met hoog medisch risico
➡️ Begin mei: ruim 5 mln 💉
👉 70+
👉 half mei: 60+
➡️ Begin juni: 11 mln 💉
👉 juni: 50+/40+/30+
👉 juni/juli: 20+
➡️ Begin juli: iedereen die wil een 1e prik, 2/3 geheel gevaccineerd
https://t.co/nFVLkcHMAS
• https://ourworldindata.org/covid-vaccinations
• Hugo de Jonge heeft gezegd dat wij in Nederland 8 januari beginnen met vaccinaties
• Volgorde vaccinaties Nederland (voorlopig?)
• Coronavirus Vaccine Tracker
• Vaccinatie tegen het coronavirus - Rijksoverheid
• Bestelde vacccins door Nederland (wanneer)
• Bestelde vacccins door Nederland (financieel)
• Wetenschappelijk onderzoek van resultaten bij deze vaccins:
Phase 1/2 Study Pfizer, Phase 1/2 Study Pfizer,Phase 2/3 Pfizer
Phase 1 Moderna,Phase 3 Moderna
Phase 1/2 Oxford,Phase 2/3 Oxford
• Hier de protocollen van:
Oxford/AstraZeneca, Pfizer, Moderna en Johnson&Johnson (Janssen).
Oversterfte met als oorzaak griep (2019) en Covid-19 (2020/2021)
Heb ik covid, verkoudheid of griep? (laat je sowieso testen!)SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dagcijfers :
• RIVM deelt alleen weekcijfers op dinsdag, al updaten ze wel hun database elke dag om 15:15
• Op twitter zijn er een aantal mensen gelukkig die grafieken en kaartjes maken van de dagcijfers, ziekenhuiscijfers, mobiliteit, verpleeghuizen etc. hier zijn er een aantal
• Dagelijkse ziekenhuiscijfers
• Thom-Ivar voor dagcijfers en kaartjes elke dag op provincie en gemeente
• Edwin Veldhuizen voor snelle dagcijfers naar gemeente
• 𝓢tephan Okhuijsen de man achter Datagraver, met databases voor coronacijfers
• Corona-patiënten op de Nederlandse IC's lcps
• Stichting NICE: Huidige ziekenhuisopnames(en IC-opnames)
• Uitleg verschillende manieren van tellen van LCPS, RIVM, NICE
• Datagraver, zelf grafieken maken
Gedragsregels in dit topic:
• Dit is een serieus subforum, ONZ is een deur verder
• Bij nieuws: graag een bron
• Geen opruiende berichten
• Speel de bal, niet de persoon.
• Niet elkaar uitmaken voor schapen of wappies
• "Covid is maar een griepje", muilkorven/mondluiers/angsthazen mag je ook voor je laten
• WO2 referenties zijn niet grappig
• Volg de aanwijzingen van de moderatie op
• Ga niet teveel off-topic of op sc modus
• Geen onzinnige gifjes (on tour, nazi, etc.)
Gelieve Trouw, NRC en Volkskrant niet geheel te citeren. Een link en de header (dat dik gedrukte deel) mag wel. Of zeg het in je eigen woorden, met een link erbij.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Als je er moeite in steekt om andere meningen af te branden kan je natuurlijk op z'n minst even vertellen waarom jij vind dat er niks van klopt. Wat klopt er niet aan?quote:Op donderdag 19 augustus 2021 11:30 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Nee, heeft ze niet. En jij ook niet.![]()
Structurele oplossingen kun je echt vergeten, we kennen de modus operandi van onze politici intussen wel.![]()
Er zijn nou al meerdere aantal keren berichten gepost waaruit duidelijk wordt dat er wel degelijk werk wordt gemaakt van de capaciteitsuitbreiding. Staan in vorige topics.quote:Op donderdag 19 augustus 2021 11:38 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Als je er moeite in steekt om andere meningen af te branden kan je natuurlijk op z'n minst even vertellen waarom jij vind dat er niks van klopt. Wat klopt er niet aan?
Hier blijven gillen dat het niet zo is begint echt heel erg .......... te worden.stupidity has become as common as common sense was before![]()
Er stond van de week een stuk in de VK dat dat helemaal niet aan de orde is, op wat pleisters plakken na.quote:Op donderdag 19 augustus 2021 11:43 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Er zijn nou al meerdere aantal keren berichten gepost waaruit duidelijk wordt dat er wel degelijk werk wordt gemaakt van de capaciteitsuitbreiding. Staan in vorige topics.
Hier blijven gillen dat het niet zo is begint echt heel erg .......... te worden.![]()
Het maakt zeker uit.quote:Op donderdag 19 augustus 2021 08:27 schreef miss_sly het volgende:
Als mensen die gevaccineerd zijn alsnog niet in het ziekenhuis komen, maakt het niet uit als ze andere mensen die gevaccineerd zijn besmetten.
Veel ouderen genieten geen bescherming van de vaccins, recente studie:
In week 7 na de vaccinatie vertoonden slechts 8/16 ouderen (50,0%, 95% BI 28,0%-72,0%) hoge S1 IgG-aviditeitsindices ( > 60) vergeleken met 28/30 jongeren deelnemers (93,3%, 95% BI 78,7%-98,8%)
https://wwwnc.cdc.gov/eid/article/27/8/21-1145_article![]()
...en misschien nog wel het belangrijkste: Gaan we het personeel genoeg betalen om daadwerkelijk te blijven hangen?quote:Op donderdag 19 augustus 2021 11:27 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Er is sowieso snel een andere denkwijze nodig hoe we verder gaan in de zorg:
- Leveren we niet veel te veel onnodige zorg?
- Moeten we wel oneindig doorbehandelen tegen enorme kosten?
- Moeten we niet alvast opschalen vanwege de enorme vergrijzing die er aankom?
- Moeten we personeel niet breder opleiden dan we nu doen om een flexibele schil te creëren?![]()
Langetermijnvisie is in de politiek ALTIJD waardeloos. Weerzinwekkend, maar ja.quote:Op donderdag 19 augustus 2021 11:07 schreef Molo het volgende:
[..]
Eerder hebben we ook meer zorgmedewerkers gehad. Als je iets wilt moet je er over nadenken en er alles aan doen het te realiseren.
Waar een wil is is een weg. Dat kort tijd, effort en veel geld. Maar het kan heus wel.
Er is vanaf het begin gezegd dat opschalen van zorg niet kon. Op de korte termijn heel logisch.
Op de langere termijn is niet eens over gesproken, laat staan naar gehandeld.
Deze patstelling moet stoppen[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]![]()
Dat kunnen we vast wel opbrengen van alle miljarden aan extra belastingen die we nu kunnen vangen van de farmaceuten met die recordomzetten.quote:Op donderdag 19 augustus 2021 11:47 schreef Naeramarth het volgende:
[..]
...en misschien nog wel het belangrijkste: Gaan we het personeel genoeg betalen om daadwerkelijk te blijven hangen?
Oh, wacht even...Hier had uw advertentie kunnen staan! -- On a hot summer night, would you offer your throat to the wolf with the red roses?![]()
tja meer dan brandblus management is het niet, ik zou er wel voor zijn om voor Covid een maximum aantal IC bedden beschikbaar te stellen en mocht die grens bereikt worden er een code zwart gehanteerd wordt voor alleen Covid patienten.quote:Op donderdag 19 augustus 2021 11:51 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Langetermijnvisie is in de politiek ALTIJD waardeloos. Weerzinwekkend, maar ja.![]()
De zorg kan misschien ontlast worden door toch nog weer meer nadruk te leggen op een andere levenswijze (hoewel altijd het argument naar voren komt dat iemand lekker zelf moeten weten hoe hij/zij leeft).
Dat er zorg nodig is als je op leeftijd raakt, daar is geen ontkomen aan. Maar je kan het wel flink vertragen. Diabetes, hartproblemen, verstopte aderen, volgens mij was dat meer voor als je 'oud' was. Nu is dat met 40 of 50 jaar oud al vrij normaal. In ieder geval niets opzienbarends. Dat geeft dan wel heel veel extra druk op de zorg.
Hoewel de discussie over kwaliteit van leven dan vast nog lang zal duren. Ben je gezond kan je meer, maar gewoon alles doen wat je maar wil is ook kwaliteit in de vorm van plezier (waar je dan later wel de rekening voor krijgt misschien).
Maar als ik soms zie waar mensen mee tobben of welke pillenwinkel ze al op vroege leeftijd slikken....dat gaat sowieso niet de juiste kant op.![]()
Helaas is speelt geld hier ook een grote rol. Als je van de bijstand rond moet komen of je hebt een torenhoge huur is het een stuk goedkoper om een baal friet te halen dan een gezonde maaltijd.quote:Op donderdag 19 augustus 2021 11:56 schreef xFriendx het volgende:
De zorg kan misschien ontlast worden door toch nog weer meer nadruk te leggen op een andere levenswijze (hoewel altijd het argument naar voren komt dat iemand lekker zelf moeten weten hoe hij/zij leeft).![]()
Wat fijn trouwens dat iedereen weer aan de haal gaat met het NOS berichtje over het Oxford onderzoek wat nog niet eens gepubliceerd is.
wegmetdetestwet.nl / wegmetdetestmaatschappij.nl voor een gratis subdomain DM me.![]()
Ik heb dit ook lange tijd gedacht, maar het kan zo niet werken.quote:Op donderdag 19 augustus 2021 10:43 schreef Molo het volgende:
Er is inmiddels meer dan prima in kaart wie de risicogroepen zijn. Vaccineer die lekker en laat de rest met rust met je drang en dwang rondom Covidvaccinaties zou mijn voorkeur hebben.
Dat is veel zinniger dan een 'u bent gevaarlijk en in gevaar tenzij tegendeel bewezen is'. Het klopt niet en het is duur en het is invasief, niet houdbaar en niet wenselijk
Slechts de helft van de ouderen maakt een hoge dosis antistoffen aan na vaccinatie, bij 10% is het niet werkzaam.
Bij mensen met obesitas zal dat wellicht gelijk liggen, en zo zijn er nog veel meer groepen die een beperkte bescherming genieten.
Dat zijn precies degenen die voor de vaccinaties bestonden erg ziek werden van corona (immers gecompromitteerde immuunsystemen).
Alleen de risicogroep vaccineren werkt dus niet, maar nu gevaccineerden ook besmettelijk blijken heeft het ook weinig nut om niet-risicogroepen te vaccineren, zelfs kinderen...
De niet-kwetsbaren kunnen gewoon samenkomen al dan niet gevaccineerd imo.
Maar kwetsbaren kunnen zich daar niet tussen begeven, alles is geprobeert om een situatie te creëeren waarin dat wel mogelijk zou moeten zijn, maar vaccinatie is niet het antwoord gebleken.
Het toegangsbewijs is gewoon van generlei waarde.
Misschien moeten we blij zijn met het feit dat het vaccin iig bij een deel van de kwetsbaren voor een paar maanden werkzaam is.![]()
dan hoor ik niet bij iedereen, geen idee waar je het over hebtquote:Op donderdag 19 augustus 2021 12:08 schreef _serial_ het volgende:
Wat fijn trouwens dat iedereen weer aan de haal gaat met het NOS berichtje over het Oxford onderzoek wat nog niet eens gepubliceerd is.![]()
Hoor je vaak, maar wie van goede wil is, kan natuurlijk ook voor de prijs van twee grote patat met naar de toko, markt of winkel gaan en seizoensgroenten en aardappels kopen. Het is ook wel een beetje de aantrekkingskracht van het makkelijk, dichtbij en snelle eten. Een patatje kost ook al snel 2,50 minimaal, dus je hebt al een budget van 5 euro voor twee personen. Als je ook nog kroketten koopt, komt je tegen de 9 euro uit. Er is zat gezonde keuze binnen dat kostenbereik.quote:Op donderdag 19 augustus 2021 12:02 schreef Naeramarth het volgende:
[..]
Helaas is speelt geld hier ook een grote rol. Als je van de bijstand rond moet komen of je hebt een torenhoge huur is het een stuk goedkoper om een baal friet te halen dan een gezonde maaltijd.Sui cuique mores fingunt fortunam![]()
kant en klaar is het makkelijke en vaak ook goedkopere alternatiefquote:Op donderdag 19 augustus 2021 12:23 schreef GemMagic het volgende:
[..]
Hoor je vaak, maar wie van goede wil is, kan natuurlijk ook voor de prijs van twee grote patat met naar de toko, markt of winkel gaan en seizoensgroenten en aardappels kopen. Het is ook wel een beetje de aantrekkingskracht van het makkelijk, dichtbij en snelle eten. Een patatje kost ook al snel 2,50 minimaal, dus je hebt al een budget van 5 euro voor twee personen. Als je ook nog kroketten koopt, komt je tegen de 9 euro uit. Er is zat gezonde keuze binnen dat kostenbereik.![]()
We kunnen ook kiezen voor gewoon verplicht euthanasie bij 75.quote:Op donderdag 19 augustus 2021 11:55 schreef Tarado het volgende:
ik zou er wel voor zijn om voor Covid een maximum aantal IC bedden beschikbaar te stellen en mocht die grens bereikt worden er een code zwart gehanteerd wordt voor alleen Covid patienten.
Dan weet iedereen waar hij/zij aan toe is en blijft de zorg prima betaalbaar. Nu èn in de toekomst.
Zijn er al partijen die dit in hun program hebben staan?
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.![]()
Voor de volledigheid, mijn vorige post was serieus.De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.![]()
Want dat is hetzelfde?quote:Op donderdag 19 augustus 2021 12:26 schreef vosss het volgende:
[..]
We kunnen ook kiezen voor gewoon verplicht euthanasie bij 75.
Dan weet iedereen waar hij/zij aan toe is en blijft de zorg prima betaalbaar. Nu èn in de toekomst.
Zijn er al partijen die dit in hun program hebben staan?
Het gaat mij erom dat we weer zo snel mogelijk normaal kunnen leven zonder tvt en al die bullshit, nu blijven we dat houden omdat er een opnamepiek kan komen van ongevaccineerden wat dan weer de "normale" urgente zorg in de weg zit.![]()
Voor die mensen, bijstand of fabrieksbaantje, vaak het enige top momentje van de dag.quote:Op donderdag 19 augustus 2021 12:23 schreef GemMagic het volgende:
[..]
Hoor je vaak, maar wie van goede wil is, kan natuurlijk ook voor de prijs van twee grote patat met naar de toko, markt of winkel gaan en seizoensgroenten en aardappels kopen. Het is ook wel een beetje de aantrekkingskracht van het makkelijk, dichtbij en snelle eten. Een patatje kost ook al snel 2,50 minimaal, dus je hebt al een budget van 5 euro voor twee personen. Als je ook nog kroketten koopt, komt je tegen de 9 euro uit. Er is zat gezonde keuze binnen dat kostenbereik.![]()
Overheid boeit het allemaal bar weinig, vreet 10 frikandellen per dag, zolang je maar geen corrie hebt.![]()
Nee dat is niet hetzelfde, maar zou wel flink schelen qua benodigde zorgcapaciteitquote:Op donderdag 19 augustus 2021 12:30 schreef Tarado het volgende:
[..]
Want dat is hetzelfde?
Het gaat mij erom dat we weer zo snel mogelijk normaal kunnen leven zonder tvt en al die bullshit, nu blijven we dat houden omdat er een opnamepiek kan komen van ongevaccineerden wat dan weer de "normale" urgente zorg in de weg zit.
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.![]()
Wat we (en daar bedoel ik de politiek mee) lijken te vergeten is dat Covid-19 niet los gezien kan worden van andere ziektes. Maatregelen die je neemt om Covid-19 te beteugelen kunnen negatieve effecten hebben op andere delen van de samenleving, ook van de ziekenhuiszorg. Dat zag je aan de berichten rondom het RS virus bij kleine kinderen en de berichten dat er een reeële kans is dat er een heftige griepgolf komt die heftiger wordt vanwege de maatregelen die genomen zijn om Covid-19 te beteugelen.quote:Op donderdag 19 augustus 2021 12:30 schreef Tarado het volgende:
[..]
Want dat is hetzelfde?
Het gaat mij erom dat we weer zo snel mogelijk normaal kunnen leven zonder tvt en al die bullshit, nu blijven we dat houden omdat er een opnamepiek kan komen van ongevaccineerden wat dan weer de "normale" urgente zorg in de weg zit.
Ik heb het antwoord ook niet, maar ik denk dat we moeten stoppen met het zien van de ziekte door dit coronavirus als iets dat los staat van de rest van de mogelijke druk op de ziekenhuizen, want er zijn ook (flinke) negatieve effecten van het wel nemen van een maatregel.![]()
OK, ik vind dat wat moeilijk, wat ik wel ervaren heb is dat als het op een gegeven moment eigenlijk niet meer gaat met mensen die door ouderdom versleten zijn de zorg maar door blijft gaan om dat hart laten te kloppen zeg maarquote:Op donderdag 19 augustus 2021 12:32 schreef vosss het volgende:
[..]
Nee dat is niet hetzelfde, maar zou wel flink schelen qua benodigde zorgcapaciteit![]()
Ah, zo'n voltooid-leven viking rots, waar de oudste stamleden ceremonieel van af mogen springenquote:Op donderdag 19 augustus 2021 12:26 schreef vosss het volgende:
[..]
We kunnen ook kiezen voor gewoon verplicht euthanasie bij 75.
Dan weet iedereen waar hij/zij aan toe is en blijft de zorg prima betaalbaar. Nu èn in de toekomst.
Zijn er al partijen die dit in hun program hebben staan?
Ik zou er niet zo'n actieve houding in nemen, maar je kunt er wel van uit gaan nu corona niet meer verdwijnt en we langzaamaan toch weer normaal gaan leven terwijl corona rond mag gaan, de levensverwachting omlaag zal bewegen. Juist op hoge leeftijd geconfronteerd met een nieuw virus, zal je immuunsysteem minder goed reageren.
Overigens ben ik wel benieuwd of het net zo veel impact zal hebben op de jeugd van nu, wanneer zij oud zijn. Want tegen die tijd ben je een leven lang blootgesteld aan varianten van corona en is het wellicht nog steeds het potentiële zetje over de rand, maar an sich geen bedreiging meer.Sui cuique mores fingunt fortunam
Forum Opties Forumhop: Hop naar: