Is mss ook wel een optie in sommige situaties, al weet ik niet of dat 's zomers veel nut heeft.quote:
Ik geloof helemaal niet zo in een toekomst voor thuis-accu’s.quote:Op donderdag 7 oktober 2021 18:55 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Uiteraard is er met een thuisaccu (die er tzt zeker komt) nog wel wat winst te behalen maar je zal sowieso de wintermaanden stroom afnemen. Ik heb dagen in december gehad dat ik zelfs met 68 zonnepanelen maar 1kWh kon opwekken op een dag.
Ik denk dat het al heel goed bruikbaar is als ik de nacht kan opslaan. En de piekuren als mensen thuiskomen.quote:Op donderdag 7 oktober 2021 22:24 schreef Lospedrosa het volgende:
Ik geloof helemaal niet zo in een toekomst voor thuis-accu’s.
De grootste units kun je voor Max een week energie opslaan, misschien na enorme verbeteringen een maand.
Maar net die 5 resterende donkere maanden gebruik je juist de meeste energie.quote:Op donderdag 7 oktober 2021 22:34 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
Ik denk dat het al heel goed bruikbaar is als ik de nacht kan opslaan. En de piekuren als mensen thuiskomen.
Ik wek 7 maanden per jaar overdag voldoende energie op om de nacht door te komen zodat ik per saldo 0 gebruik.
Een systeem met een paar accu's voldoet dan al.
Thuis-accu's vooral voor de korte opslag, maximaal 24 uur.quote:Op donderdag 7 oktober 2021 22:24 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ik geloof helemaal niet zo in een toekomst voor thuis-accu’s.
De grootste units kun je voor Max een week energie opslaan, misschien na enorme verbeteringen een maand.
Accu’s zijn nogal een inbreuk op allerlei systemen, grondstoffen, enz
En het resultaat is altijd bedroevend, voor zoiets basaals als warmte in een opwarmende wereld.
Ik zie wel steeds meer de centrale oplossingen komen in de vorm van enorme accuvelden aan het hoofdnet. Hier is Tennet al druk mee bezig. Vooral om onvolkomenheden in het net op te lossen nu (frequentie problemen).
Maar bij een enorme uitbreiding van ons E-net en koppeling met andere landen is het net onze grote gratis accu.
Klopt, maar ik heb niet de illusie dat ik die wil opslaan. Gaat toch niet lukken.quote:Op donderdag 7 oktober 2021 22:36 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Maar net die 5 resterende donkere maanden gebruik je juist de meeste energie.
Of iig 2 maanden.
ja jij hebt makkelijk praten met je miljonairs villa in het Gooi, twee bentleys voor de deur.quote:Op donderdag 7 oktober 2021 22:38 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Thuis-accu's vooral voor de korte opslag, maximaal 24 uur.
In de praktijk zo'n 10 tot 15kWh is meer dan voldoende, denk ik.
Dan heb je het over zo'n 105 kilo met huidige accu's, in 2030 zou dat zo'n 65 kilo moeten zijn, uitgaande van de huidige vooruitgang in energiedichtheid.
Valt mee, 1 van de Bentleys is in de prak gereden door Arend-Jan en m'n villa heb ik verhuurd aan expats om m'n vrijstaande boerderij in Friesland te kunnen aflossen.quote:Op donderdag 7 oktober 2021 22:40 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
ja jij hebt makkelijk praten met je miljonairs villa in het Gooi, twee bentleys voor de deur.
Een opslag van 3kWh kom je al een heel eind mee om de nacht mee te overbruggen buiten het stookseizoen. Rond de 10kWh kom je ook nog wel een eind als het overdag eens niet zo zonnig is.quote:Op donderdag 7 oktober 2021 22:34 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
Ik denk dat het al heel goed bruikbaar is als ik de nacht kan opslaan. En de piekuren als mensen thuiskomen.
Ik wek 7 maanden per jaar overdag voldoende energie op om de nacht door te komen zodat ik per saldo 0 gebruik.
Een systeem met een paar accu's voldoet dan al.
Klopt, dat is echt nog niet rendabel.quote:Op donderdag 7 oktober 2021 22:45 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Een opslag van 3kWh kom je al een heel eind mee om de nacht mee te overbruggen buiten het stookseizoen. Rond de 10kWh kom je ook nog wel een eind als het overdag eens niet zo zonnig is.
Van pakweg april tm september zouden wij daar met onze huidige woning en 9 zonnepanelen al goed mee uitkomen.
Met meer zonnepanelen is vehicle to grid hier overigens ook een geschikte oplossing voor, mits je regelmatig in de gelegenheid bent om overdag de auto te laden met overtollige stroom (van jezelf of bijvoorbeeld van je werkgever). Een beetje EV heeft nu al een accu capaciteit van 40+kWh, terwijl voor woon-werkverkeer vaak nog geen 10kWh per dag nodig is.
Winter overbruggen met thuis opslag is voorlopig nog een utopie. Dan moet er echt nog een enorme doorbraak komen.
Ten eerste kan je zo'n powerwall ook buiten monteren.quote:Op donderdag 7 oktober 2021 23:22 schreef Lospedrosa het volgende:
Jullie hebben me nog totaal niet overtuigd met thuis accu’s. 120 kg zwaar brandbare goederen je huis in brengen om 1-2 nachten stroom te leveren.
Ik ben zelf al aan het kijken naar het zelf bouwen van een LifePo4 PowerPack als "noodstroomvoorziening" / "portable power" oplossing.quote:Op donderdag 7 oktober 2021 23:51 schreef Fer het volgende:
Ik geloof wel in een huisaccu, zeker als stroom 40ct blijft kosten, terugleveren 5ct oplevert en de accu’s ook goedkoper, kleiner en veiliger kosten.
Maar accu’s in of naast windmolens zijn net zo effectief. Voorkomen van pieken in het netwerk en juist stroom afgeven op windstille dagen.
En uiteraard een wel mega accu naast steden als Amsterdam, aangezien we niet teveel windmolens om ons heen willen en een accu in je grachtenpandje brandgevaarlijk is![]()
Staar je niet blind op lithium, er komt vanzelf iets beters.
Als je hem buiten hangt aan bakstenen met niks in de buurt dan ben ik niet zo bang voor brandgevaar.quote:Op donderdag 7 oktober 2021 23:51 schreef Fer het volgende:
Ik geloof wel in een huisaccu, zeker als stroom 40ct blijft kosten, terugleveren 5ct oplevert en de accu’s ook goedkoper, kleiner en veiliger kosten. Maar zal eerlijk toegeven, dat ik een niet mee heb gedaan met een proef, ook om het brandgevaar. Maar een seriematig geproduceerd en getest product heb ik wel vertrouwen in.
Maar accu’s in of naast windmolens zijn net zo effectief. Voorkomen van pieken in het netwerk en juist stroom afgeven op windstille dagen.
En uiteraard een wel mega accu naast steden als Amsterdam, aangezien we niet teveel windmolens om ons heen willen en een accu in je grachtenpandje brandgevaarlijk is![]()
Staar je niet blind op lithium, er komt vanzelf iets beters.
Ik snap dat je kijkt naar nu en straks en salderen en alles.quote:Op donderdag 7 oktober 2021 23:41 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Ten eerste kan je zo'n powerwall ook buiten monteren.
Ten tweede hebben we het over 2030 voor het salderen helemaal is afgebouwd, je zou dan naar LFP / LifePo4 achtige oplossingen kunnen kijken, amper brandgevaar.
Als je helemaal nerveus bent, kies je voor Natrium-Ion (zoutwater) batterijen, al neemt het gewicht / volume dan wel weer toe.
En die 100 tot 120kilo (incl. behuizing) is hoe het er nu voor staat.
Energiedichtheid neemt nog 5 tot 8% toe per jaar.
Met andere woorden: het is 2021, we salderen nog, kijk over 8 of 9 jaar nog eens. In de basis is een thuisaccu een prima oplossing denk ik.
Een wijkaccu zal beter renderen, zeker voor netbeheerders.quote:Op vrijdag 8 oktober 2021 12:17 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ik snap dat je kijkt naar nu en straks en salderen en alles.
Maar ik zoom uit en kijk groter en dan zie ik de thuis accu totaal geen toekomst hebben.
Het is een beetje een houtje touwtje oplossing, natuurlijk aangewakkerd door de subsidie en het salderen.
Op de lange termijn en kijkend naar het totaalplaatje en technisch beste oplossing is een huisaccu helemaal niet aantrekkelijk.
Beetje alsof je met kolen stookt en dan bij elk huis een klein stapeltje laat brengen door een man met een kruiwagen. Waarmee je net een dag doorkomt.
ipv in een buurtdeel een hele grote bult kolen. En die gezamenlijk goedkoper inkoopt.
Vanwege de zonsterkte op die locaties snap ik dat.quote:Op vrijdag 8 oktober 2021 12:39 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Een wijkaccu zal beter renderen, zeker voor netbeheerders.
Het zal vooral afhangen van de aanschafprijs tegen die tijd.
Op dit moment is er nog geen verdienmodel voor een thuisaccu.
In Texas of delen van Australië ligt dat anders, daar kan je letterlijk dagen zonder stroom zitten en kan je met een thuis-accu vaak wat overbruggen.
Ze worden daar niet alleen aangeschaft door mensen met zonnepanelen maar ook vaak door mensen die gewoon de stroom uit het net bufferen en dan bij een storing automatisch "off grid" gaan en stroom uit zo'n Powerwall krijgen.quote:Op vrijdag 8 oktober 2021 12:40 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Vanwege de zonsterkte op die locaties snap ik dat.
De afschrijving blijft gelijk echter je betaalt wel meer omdat de stroomtarieven stijgen.quote:Op vrijdag 8 oktober 2021 12:50 schreef Momo het volgende:
Wordt er eigenlijk nog een verhoging van prijs verwacht van de warmtepompkosten?
In mijn nieuwe huurappartement heb ik een warmtepomp zitten. Eerst was ik daar wel pissig over want ik betaal nu elke maand 120 euro in plaats van 50 euro bij mijn vorige woning, die net iets kleiner was. 77 euro aan vaste kosten elke maand al.
Ik heb er alleen indirect last van dan toch (via toename stroomprijs, warmtepompen kosten veel stroom).
Dat mag ik hopen dan. Ze hebben al echt hoge prijzen in vergelijking met woningen die gas hebben nu.quote:Op vrijdag 8 oktober 2021 12:52 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
De afschrijving blijft gelijk echter je betaalt wel meer omdat de stroomtarieven stijgen.
Ze vragen zelfs bijna zo veel voor een kleine studentenwoning.quote:Eteck je zou maar in een 24m2 woning wonen en elke maand 91,42 af moeten rekenen mistenst 1 keer in de 3 maanden geen warm water als je ze belt is wordt je van kastje naar de muur gestuurd ik en mijn buren zijn een rechtzaak aan het opzetten dit kan niet zo langer
De afschrijving is toch je aankoopbedrag gedeeld door de te verwachten levensduur? Die verandert eigenlijk nooit.quote:Op vrijdag 8 oktober 2021 12:55 schreef Momo het volgende:
[..]
Dat mag ik hopen dan. Ze hebben al echt hoge prijzen in vergelijking met woningen die gas hebben nu.
[..]
Ze vragen zelfs bijna zo veel voor een kleine studentenwoning.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |