Dat is prima, maar het kan ook dat stroom niet toepasbaar is als energie in bepaalde functies en waterstof wel, als kolen + CO2 tax danwel bio fuels duurder zijn dan ben je er ook.quote:Op maandag 30 augustus 2021 13:50 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Het gaat niet om wat mijn plan is
Het gaat er om dat een bedrijf als Tesla nu al in Duitsland als de UK al bezig is met hun VPP's (Virtual Power Plants) en als die een hoger rendement halen dan waterstof, dan komt er nooit een verdienmodel voor waterstof aangezien Tesla die overschotten opkoopt en buffert met minder verliezen en dus grotere marges.
In de USA (o.a. Texas, Californië) maar ook Australië (daar was hun pilot) zijn ze al langer bezig, het heeft zich bewezen.
Laat ik voorop stellen dat Tesla niet het enige bedrijf is dat zich op die markt stort maar wel zo'n beetje het enige bedrijf is dat zelf de accu's, software én hardware op die schaal kan produceren, daardoor niet zo afhankelijk is van derden en gezonde marges heeft.
Slopen en nieuwbouwquote:Op maandag 30 augustus 2021 13:54 schreef ludovico het volgende:
[..]
En die ouwe huisjes met slechte isolatie waar de capaciteit van elektriciteit tekort schiet? Hoe komen we daar vanaf?
quote:Op maandag 30 augustus 2021 14:24 schreef namliam het volgende:
[..]
Slopen en nieuwbouw
Of meta isolatie, door een kas over een huis/straat heen te bouwen.
https://www.nudge.nl/blog(...)-optimaal-gebruiken/
Als je de productie van waterstof echt zover wil opschalen dat je er miljoenen woningen en gebouwen mee kan verwarmen, dan heb je niet meer genoeg aan wat er nu aan groene stroom wordt opgewekt, dus zeker niet aan het overschot. Waterstof wordt voor 95% van aardgas gemaakt nu, op dat vlak is er nog geen zinvolle reden om woningen te gaan verwarmen met waterstof.quote:Op maandag 30 augustus 2021 13:54 schreef ludovico het volgende:
[..]
Dat is prima, maar het kan ook dat stroom niet toepasbaar is als energie in bepaalde functies en waterstof wel, als kolen + CO2 tax danwel bio fuels duurder zijn dan ben je er ook.
En die ouwe huisjes met slechte isolatie waar de capaciteit van elektriciteit tekort schiet? Hoe komen we daar vanaf?
quote:Op woensdag 1 september 2021 10:10 schreef Faraday01 het volgende:
Net de jaarafrekening ontvangen en mijn energierekening is per saldo - ¤ 120 voor het afgelopen jaar en dan heb ik nog een cv ketel. Zonnepanelen
Ik lever per saldo ongeveer 2500 kWh per jaar terug en had dit jaar ook niet zo veel gas gebruikt. Maar sinds ik zonnepanelen heb zit ik elk jaar nog onder 0. Dat gaat wel veranderen met de stijgende gasprijzen en de afbouw van de salderingsregeling.quote:Op woensdag 1 september 2021 10:16 schreef Tuindier het volgende:
[..]Bij mij komt die er ook aan. Ik ben erg benieuwd! Qua energie voorzien we in onze eigen behoefte, maar of het ook tegen het gasverbruik opweegt weet ik nog niet zeker.
Wow. Hoeveel panelen heb je liggen?quote:Op woensdag 1 september 2021 10:10 schreef Faraday01 het volgende:
Net de jaarafrekening ontvangen en mijn energierekening is per saldo - ¤ 120 voor het afgelopen jaar en dan heb ik nog een cv ketel. Zonnepanelen
14 panelen, ongeveer 4 kWp. Dus stelt niet zo veel voor ten opzichte van de grotere installaties hier. Ik gebruik niet zo veel stroom, ongeveer 1500-1600 kWh per jaar. Nadeel is overigens wel dat je de installatie relatief traag terug verdiend omdat het grootste deel tegen 10-11 cent afgerekend wordt. Nog steeds zal het rendement een stuk beter zijn dan op een spaarrekeningquote:Op woensdag 1 september 2021 12:44 schreef Doedezemaar het volgende:
[..]
Wow. Hoeveel panelen heb je liggen?
Wij hebben er maar 6 liggen en al wat ouder, dus geen giga opbrengst, maar ach, ze lagen er al op van de vorige bewoners.quote:Op woensdag 1 september 2021 12:53 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
14 panelen, ongeveer 4 kWp. Dus stelt niet zo veel voor ten opzichte van de grotere installaties hier. Ik gebruik niet zo veel stroom, ongeveer 1500-1600 kWh per jaar. Nadeel is overigens wel dat je de installatie relatief traag terug verdiend omdat het grootste deel tegen 10-11 cent afgerekend wordt. Nog steeds zal het rendement een stuk beter zijn dan op een spaarrekening
Waterstof lijkt mij ook niet de oplossingen voor woningen (en mobiliteit). Opwekken, opslag en transport van waterstof leidt tot zoveel verliezen (75%) dat op dit moment aardgas zelfs schoner is.quote:Op maandag 30 augustus 2021 14:38 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Als je de productie van waterstof echt zover wil opschalen dat je er miljoenen woningen en gebouwen mee kan verwarmen, dan heb je niet meer genoeg aan wat er nu aan groene stroom wordt opgewekt, dus zeker niet aan het overschot. Waterstof wordt voor 95% van aardgas gemaakt nu, op dat vlak is er nog geen zinvolle reden om woningen te gaan verwarmen met waterstof.
En uiteraard, isoleren is de eerste stap. Energie die je niet verliest hoef je ook niet toe te voegen.
Om voldoende waterstof te kunnen produceren voor dergelijke projecten hebben we in Nederland een paar kerncentrales nodig. M.i. voor nu misschien kostbaar maar voor de lange termijn DE oplossing voor de energie transitie.quote:Op maandag 30 augustus 2021 14:38 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Als je de productie van waterstof echt zover wil opschalen dat je er miljoenen woningen en gebouwen mee kan verwarmen, dan heb je niet meer genoeg aan wat er nu aan groene stroom wordt opgewekt, dus zeker niet aan het overschot. Waterstof wordt voor 95% van aardgas gemaakt nu, op dat vlak is er nog geen zinvolle reden om woningen te gaan verwarmen met waterstof.
En uiteraard, isoleren is de eerste stap. Energie die je niet verliest hoef je ook niet toe te voegen.
De duurste manier van energie maken x de duurste manier van verwarmen.quote:Op woensdag 1 september 2021 15:56 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Om voldoende waterstof te kunnen produceren voor dergelijke projecten hebben we in Nederland een paar kerncentrales nodig. M.i. voor nu misschien kostbaar maar voor de lange termijn DE oplossing voor de energie transitie.
Jammer dat de meerderheid hier tot op heden niet voor open staat.
Inmiddels uurtje verder, ik zit op 27. Dus denk redelijk vergelijkbaar met wat jij nu hebt.quote:
Ik zit nu op 26.41. De beste dag deze maand was 3 september, dat was 39 kwh. In augustus was het 24 augustus zo te zien, met 42,9 kwh en daarvoor, ergens in juni denk ik, op 13 juni was het 55,5 kwh.quote:Op dinsdag 7 september 2021 15:55 schreef bambino het volgende:
[..]
Inmiddels uurtje verder, ik zit op 27. Dus denk redelijk vergelijkbaar met wat jij nu hebt.
4 sept was nog 47, dus beste dag deze maand tot nog toe.
Jep.quote:Op woensdag 8 september 2021 11:00 schreef MisterWendel het volgende:
[..]
Staat wel een beetje mooi op een zadeldak voor het straatbeeld?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |