Belachelijk.quote:Op woensdag 23 juni 2021 16:34 schreef uncucked het volgende:
Taken als onderwijs en gezondheidszorg enz. kunnen dan afgestoten worden naar de vrije markt.
Pffft, in Somalie gaat ondernemen toch ook prima? Nou danquote:Op donderdag 24 juni 2021 14:53 schreef Hexagon het volgende:
Overigens, en dat schijnen libertariers ook niet te snappen, zijn ons onderwijs en de gezondheidszorg twee belangrijke pijlers onder een welvarende samenleving.
Het zorgt voor een gezonde en goed opgeleide bevolking. Een vrij essentiele voorwaarde om hier goed te kunnen ondernemen.
Het is dan ook een ideologie voor kleingeestige figuren die niet voldoende worden bevredigd in hun hebzucht.quote:Op donderdag 24 juni 2021 15:24 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Pffft, in Somalie gaat ondernemen toch ook prima? Nou dan
Alle gekheid terzijde, libertarisme is alleen groot op het Internet, als het op stemmen aankomt is er niemand in geinteresseerd. Zelfs in landen als de VS krijgen ze geen poot aan de grond.
Elke partij wil toch zelf de overheid worden? Willen dus slechts voor zichzelf zoveel mogelijk geld en dus vrijheid.quote:Op woensdag 23 juni 2021 16:34 schreef uncucked het volgende:
Politiek wordt steeds vaker gebruikt (misbruikt) om moraal op te dringen aan de burger.
Van suikertaks tot vliegtaks tot participatiesamenleving tot vastleggen in de wet dat sinterklaas per se met zwarte piet gevierd moet worden of juist niet. De burger moet blijkbaar opgevoed worden, gestimuleerd tot correct gedrag.
Alle partijen maken zich hier schuldig aan van links tot rechts.
Welke partij moet je stemmen als je een zo klein mogelijke overheid wil? En zo veel mogelijk vrijheid. Dus een overheid die zich alleen bezighoudt met kerntaken: een minimaal takenpakket op veiligheid en justitie, defensie, buitenlandse zaken, publieke infrastructuur, voedselveiligheid enz. Taken als onderwijs en gezondheidszorg enz. kunnen dan afgestoten worden naar de vrije markt.
En jij denkt dat het beter of anders wordt als het onderwijs alleen marktgericht wordt?quote:Op woensdag 23 juni 2021 16:51 schreef uncucked het volgende:
[..]
Onderwijs is vooral de manier voor de overheid om ideologie te verspreiden. Karl Marx heeft dat nota bene zelf gezegd.
Op reformatorische scholen wordt verspreid dat de evolutieleer een leugen is. Als het aan rechts-populistische partijen ligt, worden scholieren gedwongen te buigen voor de Nederlandse vlag en het Wilhelmus te zingen. Als het aan D66/GroenLinks wordt, worden kinderen verplicht "voorgelicht" over dingen als transseksualiteit, maar dan wel op zo'n manier dat alleen de correcte mening gestimuleerd wordt. Als het aan de VVD ligt, moet het onderwijs primair opleiden voor de arbeidsmarkt, staat op hun site.
Het draait allemaal om moraal en ideologie, niet meer over spellen en rekenen.
Scholieren en studenten moeten leren kritisch te denken en hun eigen mening te vormen. Het opdringen van een bepaalde correcte mening past daar niet bij. Dat is mijn persoonlijke mening, heb verder niks tegen religieus onderwijs als ouders/studenten daar bewust voor kiezen.quote:Op donderdag 24 juni 2021 18:25 schreef Toby56 het volgende:
[..]
Er is trouwens weinig mis met het stimuleren van een correcte mening, zeker in het onderwijs. Heb jij liever onderwijs waar incorrecte meningen worden gestimuleerd? Mogen scholieren en studenten wat jou betreft gewoon met achterlijke praat onderwezen worden?
de VS?quote:Op donderdag 24 juni 2021 18:33 schreef Hexagon het volgende:
Misschien ook eens goed om je te realiseren dat er in onze wereld geen enkel welvarend, stabiel en leefbaar land is waar de overheid geen zorg en onderwijs voor zijn inwoners organiseert.
Je beseft dat minder overheid in het onderwijs netto juist voor meer opdringen van meningen zal zorgen?quote:Op donderdag 24 juni 2021 18:32 schreef uncucked het volgende:
[..]
Scholieren en studenten moeten leren kritisch te denken en hun eigen mening te vormen. Het opdringen van een bepaalde correcte mening past daar niet bij. Dat is mijn persoonlijke mening, heb verder niks tegen religieus onderwijs als ouders/studenten daar bewust voor kiezen.
En toch kunnen ze met minder belasting toe.quote:Op donderdag 24 juni 2021 18:40 schreef Hexagon het volgende:
[..]
De VS steekt gewoon miljarden in zorg en onderwijs.
Je blind staren op dergelijke percentages komt niet direct overdreven verstandig over.quote:Op donderdag 24 juni 2021 18:43 schreef uncucked het volgende:
[..]
En toch kunnen ze met minder belasting toe.
Knap. In mede-EU land Bulgarije hebben ze ook staatsonderwijs en zorg. En toch een vlaktaks van 10%. Dan krijg je toch het gevoel dat we in Nederland fiscaal uitgeknepen worden.
Dat land scoort dan ook ondergemiddeld op onderwijs:quote:Op donderdag 24 juni 2021 18:43 schreef uncucked het volgende:
[..]
En toch kunnen ze met minder belasting toe.
Knap. In mede-EU land Bulgarije hebben ze ook staatsonderwijs en zorg. En toch een vlaktaks van 10%. Dan krijg je toch het gevoel dat we in Nederland fiscaal uitgeknepen worden.
Prima, ga maar eens een jaar in Bulgarije wonen dan, laat ons weten hoe dat lage belastingtarief bevalt?quote:Op donderdag 24 juni 2021 18:43 schreef uncucked het volgende:
[..]
En toch kunnen ze met minder belasting toe.
Knap. In mede-EU land Bulgarije hebben ze ook staatsonderwijs en zorg. En toch een vlaktaks van 10%. Dan krijg je toch het gevoel dat we in Nederland fiscaal uitgeknepen worden.
Wel weer typisch dat Nederland en Zwitserland de beste zorg hebben van Europa. Dit zijn tevens de landen met de meeste marktwerking. Dat werkt gewoon veel beter dan een communistisch systeem zoals de NHS.quote:Op donderdag 24 juni 2021 18:57 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat land scoort dan ook ondergemiddeld op onderwijs:
https://worldpopulationre(...)-rankings-by-country
Nederland top 10.
En op de HCP index van de zorg in Europa staat Nederland 2e, Bulgarije 31e.
https://www.zorgwijzer.nl(...)and-op-plek-2-europa
Dus wil je nu echt Nederland vergelijken met Bulgarije? Kwaliteit van zorg en onderwijs doen er niet toe?
Van een bruto inkomen van 2000 blijft in Bulgarije trouwens gewoon 1500 over:
https://werkeninbulgarije.nl/loonbelasting-in-bulgarije/
In Nederland krijg je bij een bruto salaris van 2000 wel 1800 netto.
De VS heeft dan weer een infrastructuur van het niveau donker Afrika. En de kwaliteit van het publieke onderwijs is om te janken.quote:Op donderdag 24 juni 2021 18:43 schreef uncucked het volgende:
[..]
En toch kunnen ze met minder belasting toe.
Knap. In mede-EU land Bulgarije hebben ze ook staatsonderwijs en zorg. En toch een vlaktaks van 10%. Dan krijg je toch het gevoel dat we in Nederland fiscaal uitgeknepen worden.
Deze 3 zinnen zijn volkomen in tegenspraak met elkaar.quote:Op donderdag 24 juni 2021 18:32 schreef uncucked het volgende:
[..]
Scholieren en studenten moeten leren kritisch te denken en hun eigen mening te vormen. Het opdringen van een bepaalde correcte mening past daar niet bij. Dat is mijn persoonlijke mening, heb verder niks tegen religieus onderwijs als ouders/studenten daar bewust voor kiezen.
Je hebt geen goed religieus onderwijs gehad, dat is wel duidelijk. Want zeker leer je wel kritisch denken.quote:Op donderdag 24 juni 2021 19:12 schreef Toby56 het volgende:
[..]
Deze 3 zinnen zijn volkomen in tegenspraak met elkaar.
Je wilt studenten kritisch leren denken en hebt geen bezwaar tegen religieus onderwijs?
Ook religieus onderwijs dringt een 'correcte' mening op. Ik heb het zelf onderwezen gekregen, en zelfs dat nog in een milde vorm. Gelukkig heb ik er me van kunnen distantiėren.
Religieus onderwijs heeft helemaal niets met kritisch denken te maken. Dus kun je het wel vergeten, dat scholieren en studenten leren 'kritisch' te denken.
Tsja, ik heb religieus onderwijs gehad.quote:Op donderdag 24 juni 2021 19:15 schreef Hanca het volgende:
[..]
Je hebt geen goed religieus onderwijs gehad, dat is wel duidelijk. Want zeker leer je wel kritisch denken.
Jouw redenatie kun je ook omkeren (let op, dat is niet per se mijn mening): op seculier onderwijs leer je dat de bijbel niet klopt. Je leert dus niet zelf kritisch denken, maar krijgt een mening opgedrongen.
Mijn ervaring is andersom, 12/13 jarigen die door hele klas+leraar worden uitgelachen omdat ze geloven dat de bijbel de waarheid is. En op de gereformeerde school kon je rustig zeggen dat je moeite had met het geloof of dat je twijfelde of het wel waar was.quote:Op donderdag 24 juni 2021 19:22 schreef Toby56 het volgende:
[..]
Het respect voor de bijbel (en andere religieuze boeken) was in dat seculiere onderwijs nog altijd groter dan de problemen die in het religieuze onderwijs ontstonden als de 'Genesis' van onze planeet & de levende wezens, zoals die in de Bijbel staat, (voorzichtig) aan kritiek werd onderworpen.
Volgens mij besteed seculier onderwijs geen aandacht aan de Bijbel dus ook niet of het wel of niet kloptquote:Op donderdag 24 juni 2021 19:15 schreef Hanca het volgende:
[..]
Je hebt geen goed religieus onderwijs gehad, dat is wel duidelijk. Want zeker leer je wel kritisch denken.
Jouw redenatie kun je ook omkeren (let op, dat is niet per se mijn mening): op seculier onderwijs leer je dat de bijbel niet klopt. Je leert dus niet zelf kritisch denken, maar krijgt een mening opgedrongen.
Wel dus, godsdienst/levensbeschouwing is een verplicht vak.quote:Op donderdag 24 juni 2021 19:24 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Volgens mij besteed seculier onderwijs geen aandacht aan de Bijbel dus ook niet of het wel of niet klopt
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |