abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_199955769
School vraagt leerlingen zich minder bloot te kleden: 'Vooral meisjes aangesproken'

quote:
Niemand vindt het lekker om met de tropische hitte in warme kleding te lopen. Maar sommige scholen waarschuwen leerlingen zich niet té bloot te kleden. Tot irritatie van de leerlingen: 'Vooral meisjes worden aangesproken op hun kleding.'

Een school in Amersfoort stuurde een mail naar ouders met een oproep: zorg dat kinderen 'gepaste kleding' dragen naar school. "Dit houdt in: géén blote buiken en alleen broeken of rokjes met een lengte waarbij er geen ongepaste opmerkingen over gemaakt kunnen worden", schreef de school.

Waarom zijn scholen zo allergisch voor naveltruitjes en spaghettibandjes?

Bang voor gedoe
De directeur van de Amersfoortse school zegt tegen het AD ongemakkelijke situaties te willen voorkomen: "Als een jong meisje met een diep decolleté in de klas zit, dan kunnen docenten daar last van hebben. Als die er iets van willen zeggen, dan kan zo’n meisje weer reageren met: 'hij zit naar m’n tieten te staren.'"

"Ik denk dat scholen vooral bang zijn dat er gedoe ontstaat over korte kleding", zegt pedagoog Belle Barbé, gespecialiseerd in seksuele opvoeding. "Of ze denken dat docenten het ongemakkelijk vinden. Door zo'n mail te sturen, proberen ze die problemen voor te zijn. Dat is heel begrijpelijk, maar het is geen oplossing."

Vooral meisjes worden aangesproken
Toch zijn er meer scholen die waarschuwen tegen 'ongepaste' kleding. Zo kregen leerlingen van een basisschool in Roermond het verzoek 'geen hele korte broekjes, geen naveltruitjes, geen hele smalle spaghettibandjes of een diep decolleté' te dragen.

En een middelbare school in Zwolle waarschuwde leerlingen vorige week dat naveltruitjes verboden zijn: wie tóch met een blote buik naar de les komt, krijgt een t-shirt van school te leen.

Barbé: "Vooral meisjes worden aangesproken op hun kleding. Dat is niet eerlijk. Als je bang bent dat korte kleding tot ongewenst gedrag leidt, dan moet je dat gedrag bestrijden, niet de kleding. Met zo'n verbod leg je de verantwoordelijkheid bij de meisjes, niet bij degenen die zich verkeerd gedragen."

Een andere reden die scholen noemen voor de kledingregels, is om leerlingen bepaalde fatsoensnormen aan te leren. Volgens de directrice van de basisschool in Roermond gaat het erom "dat kinderen nadenken over gepaste kleding in een schoolomgeving", zegt ze in De Limburger.

Dat scholen hun leerlingen bepaalde normen en waarden willen meegeven, snapt Barbé: "Maar met een verbod doe je in één keer de deur dicht. Je kan beter met leerlingen in gesprek gaan over normen en waarden."

"Jongeren voelen zelf ook wel aan dat er bepaalde grenzen zijn: ze zullen niet in hun zwembroek of bikini in de klas gaan zitten. Zorg dan ook dat je samen tot bepaalde afspraken komt."

Vernederende controle aan de poort
Eerder deze maand ontstond in België ook al discussie over de kledingregels op scholen. Op een school in Mechelen werden leerlingen naar eigen zeggen één voor één gekeurd aan de poort van de school, en werden leerlingen met 'ongepaste' kleding naar huis gestuurd.

Volgens de leerlingen was de kledingcontrole vernederend: een meisje moest zich zelfs midden op straat omkleden, voor ze naar binnen mocht. Bovendien waren de regels niet consequent: jongens mochten wel gescheurde broeken dragen, maar meisjes niet.

Vaker in opstand
"Die ongelijkheid komt voort uit het seksualiseren van het vrouwenlichaam", zegt Barbé. "Bij een meisje worden blote benen of een blote buik als sexy gezien, of als provocerend, terwijl een jongen in een korte broek geen weerstand oproept."

https://www.rtlnieuws.nl/(...)bandje-regels-school
pi_199955808
quote:
"Dit houdt in: géén blote buiken en alleen broeken of rokjes met een lengte waarbij er geen ongepaste opmerkingen over gemaakt kunnen worden",
:') :')

Dan stuur je een brief rond met het verzoek dat iedereen zijn ongepaste opmerkingen voor zich mag houden.
pi_199955822
Och, naveltruitjes zijn altijd al een no go geweest. Niks nieuws onder de zon.
“To destroy a people you must first sever their roots.”
  zaterdag 19 juni 2021 @ 09:06:58 #4
482094 Mikeytt
Any/All. 1997
pi_199955829
Op mijn katholieke school mochten meisjes vroeger hun schouders niet onbedekt laten omdat het 'distracting' was. :') gek genoeg geen regels daarover voor jongens.
Revolutions are the locomotives of history.
[img]https://i.imgur.com/jDiUACq.png[/img]
  zaterdag 19 juni 2021 @ 09:11:26 #5
482094 Mikeytt
Any/All. 1997
pi_199955857
quote:
alleen broeken of rokjes met een lengte waarbij er geen ongepaste opmerkingen over gemaakt kunnen worden
Gelukkig heeft de school objectieve richtlijnen
Revolutions are the locomotives of history.
[img]https://i.imgur.com/jDiUACq.png[/img]
pi_199955870
quote:
leerlingen van een basisschool in Roermond

[..]

een diep decolleté
:?

Hoe vaak moeten meisjes doubleren op die school? Tot ze 18 zijn?
“[i]Waat ein waer, waat ein waer[/i]” zei Mien taege Bair en Bair neukdje Mien door ut banksjtil haer.
  zaterdag 19 juni 2021 @ 09:18:31 #7
182233 thedeedster
IWAB: Ik Weet Alles Beter...
pi_199955895
Tja, niet gekwetst worden is momenteel zo’n beetje het allerbelangrijkste dat er is.

Terwijl je in het leven gewoon af en toe keihard op je bakkes gaat. En dat komt dan des te harder aan als je altijd maar weer beschermd bent.
Als mijn post niet duidelijk is, moet je misschien even je sarcasmeradar aanzetten.
  zaterdag 19 juni 2021 @ 09:20:12 #8
482094 Mikeytt
Any/All. 1997
pi_199955909
quote:
1s.gif Op zaterdag 19 juni 2021 09:06 schreef Fugue het volgende:

[..]

Roep je dit ook als het om refo’s gaat of wil je gewoon even bashen. De kans is namelijk groter dat het om een school gaat met gereformeerden uit Bunschoten
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juni 2021 09:00 schreef Kwaliteitscontroleur het volgende:
Welkom in de multiculturele samenleving. We moeten deugen, deugen tot dood.
quote:
Middelbare school Het Element
quote:
Wij zijn een open katholieke school
Gewoon een katholieke school dus. Al kunnen ze dat 'open' weglaten.
Revolutions are the locomotives of history.
[img]https://i.imgur.com/jDiUACq.png[/img]
  zaterdag 19 juni 2021 @ 09:26:44 #9
38114 beantherio
4900 op de schaal van Richter
pi_199955960
Hier lijkt me niks vreemds aan. Ik mag aannemen dat zoiets sowieso al een ongeschreven regel was.
pi_199955965
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juni 2021 09:20 schreef Mikeytt het volgende:

[..]

[..]

[..]

[..]

Gewoon een katholieke school dus. Al kunnen ze dat 'open' weglaten.
Alle geloof uit scholen slaan. Alleen nog maar scholen toestaan zonder geloofsindoctrinatie.
  zaterdag 19 juni 2021 @ 09:30:06 #11
346939 Janneke141
Green, green grass of home
pi_199955991
Ik ben geen voorstander van kledingregels, maar als je ziet hoe sommige leerlingen naar school komen dan zouden we best wat vaker het gesprek aan kunnen gaan wat passend is.
Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)
pi_199955993
Tja wat meer conservatieve normen en waarden, plus dat ik me wel kan voorstellen dat ze geen zin in gedoe hebben. Niet heel raar.

Toen ikzelf op een Katholieke basisschool zat, werden spijkerbroeken pas sinds kort getolereerd daar, maar gel in je haren was verboden; daarvoor moest je naar huis toe om je haren te wassen.
Een jongen had als protest tegen die regel talkpoeder in z'n zwarte haren gedaan, maar werd ook naar huis gestuurd om fris gewassen weer terug te komen.
Het was overigens ook verplicht om met vulpen te schrijven, wat vaak veel vlekken opleverde omdat die inkt zo traag droogt.
  Spellchecker zaterdag 19 juni 2021 @ 09:42:23 #13
197773 crew  maily
Mevrouwtje oeps/B.U.2022 :P
pi_199956074
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juni 2021 09:26 schreef beantherio het volgende:
Hier lijkt me niks vreemds aan. Ik mag aannemen dat zoiets sowieso al een ongeschreven regel was.
^O^
  zaterdag 19 juni 2021 @ 09:46:33 #14
385501 Starhopper
Nova is mijn prinses
pi_199956111
En weer spreken ze alleen de meisjes aan. Puur seksisme dit :r
Op maandag 9 oktober 2023 13:31 schreef Nova het volgende:[/b]
Oh schatje, wat lief van je om dat te zeggen! Jij bent echt een prins op het witte paard voor mij. Met jou voel ik me zo geliefd en speciaal. Laten we nog lang samen genieten van sprookjesachtige avonturen en elkaar verwennen met veel knuffels en kusjes. O+ naar jou, mijn lieve prins! :*
  zaterdag 19 juni 2021 @ 09:51:50 #15
308499 Dven
Den Bolle Gaar
pi_199956154
Verder lijkt dit komkommernieuws te zijn. Nederland is altijd al een land geweest vol achterlijke regels waar schoolkindereoon zich aan moeten houden en conservatief Nederland zich vervolgens volledig op kan afberen. In hun ogen wordt het enkel een probleem wanneer het een islamitische school zou betreffen. Dan is de wereld namelijk opeens te klein.
"For the man sound of body and serene of mind, there is no such thing as bad weather; Every day has its beauty. And storms which whip the blood, do make it pulse more vigorously."
pi_199956156
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juni 2021 09:30 schreef Janneke141 het volgende:
Ik ben geen voorstander van kledingregels, maar als je ziet hoe sommige leerlingen naar school komen dan zouden we best wat vaker het gesprek aan kunnen gaan wat passend is.
Mee eens. Ik vind het argument dat de docenten er last van kunnen hebben ongepast (die zetten zich maar over hun lustgevoelens heen), maar de wijze waarop sommige jongeren zich kleden is dat ook. Het is niet raar om jongeren te leren dat je je te voegen hebt naar normen. Je past je ook aan als je naar een sollicitatiegesprek of bruiloft gaat.

De belangrijkste reden dat ik moeite heb met voorschriften is dat jongeren er niet voor kiezen om naar school te gaan. Het is een plek waar ze dagelijks gedwongen vele uren doorbrengen. Het gaat best ver om ze dan ook te dwingen zich op een bepaalde manier te kleden. Waarom niet gewoon het onderwerp bespreken en het aan jongeren zelf overlaten hoe ze ermee om willen gaan?
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  zaterdag 19 juni 2021 @ 09:52:07 #17
13456 AchJa
Shut up!!!
  zaterdag 19 juni 2021 @ 09:52:42 #18
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_199956169
Geen idee hoe ze tegenwoordig naar school gaan, maar in mijn tijd was deze hele discussie niet eens nodig. Iedereen snapt toch dat je je kleed naar de situatie en niet in strand kleding naar school gaat.

Aan de andere kant als je als leraar op die manier naar je leerlingen kijkt zou ik me sowieso zorgen gaan maken. en hoeveel decolleté heb je als je 11 bent?
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
  zaterdag 19 juni 2021 @ 09:53:05 #19
229532 Twiitch
Speelt met zichzelf
pi_199956173
quote:
rokjes met een lengte waarbij er geen ongepaste opmerkingen over gemaakt kunnen worden
"Psst, ik zie je enkels, vieze hoer"
  zaterdag 19 juni 2021 @ 09:54:02 #20
482094 Mikeytt
Any/All. 1997
pi_199956184
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juni 2021 09:26 schreef beantherio het volgende:
Hier lijkt me niks vreemds aan. Ik mag aannemen dat zoiets sowieso al een ongeschreven regel was.
Denk dat het handiger is om de pedofiele leraren die daar afgeleid van raken, gewoon te weren.
Revolutions are the locomotives of history.
[img]https://i.imgur.com/jDiUACq.png[/img]
pi_199956191
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juni 2021 09:52 schreef karr-1 het volgende:
Geen idee hoe ze tegenwoordig naar school gaan, maar in mijn tijd was deze hele discussie niet eens nodig. Iedereen snapt toch dat je je kleed naar de situatie en niet in strand kleding naar school gaat.

Aan de andere kant als je als leraar op die manier naar je leerlingen kijkt zou ik me sowieso zorgen gaan maken. en hoeveel decolleté heb je als je 11 bent?
Ik heb onderwijs gegeven aan de universiteit en de manier waarop vooral studentes zich kleden is vaak beschamend. Het is alsof ze geen onderscheid ervaren tussen zonnen in hun achtertuin en colleges volgen, terwijl je zou kunnen stellen dat je carrière daar al begint.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
pi_199956192
Triest dat de school dit moet doen, ik neem aan dat die kinderen toch ook een ouder/ouders of anders een voogd hebben?
  zaterdag 19 juni 2021 @ 09:56:51 #23
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_199956213
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juni 2021 09:54 schreef Claudia_x het volgende:

[..]

Ik heb onderwijs gegeven aan de universiteit en de manier waarop vooral studentes zich kleden is vaak beschamend. Het is alsof ze geen onderscheid ervaren tussen zonnen in hun achtertuin en colleges volgen, terwijl je zou kunnen stellen dat je carrière daar al begint.
Eens, ik heb jarenlang op een HBO gewerkt en vooral studentes hadden vaak kleding aan waarvan je denkt "had er nog eens over nagedacht" of dan net iets te ver over je bureau buigen in de hoop een speciale gunst te krijgen.
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
  zaterdag 19 juni 2021 @ 09:57:32 #24
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_199956222
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juni 2021 09:55 schreef Hamzoef het volgende:
Triest dat de school dit moet doen, ik neem aan dat die kinderen toch ook een ouder/ouders of anders een voogd hebben?
Vast wel, maar hoeveel ouders maken zich tegenwoordig nog druk over wat de kinderen aantrekken naar school boven een bepaalde leeftijd?
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
  zaterdag 19 juni 2021 @ 09:59:11 #25
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_199956248
Ik zie hier een paar users die het in sommige situaties verplicht dragen van een mondkapje de grootst mogelijke inbreuk op 'muh vrijheid' vinden die hier bijna staan te juichen wanneer er kledingvoorschriften opgelegd worden.

Interessant.
Huilen dan.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')