Klopt, het stelt echt niets voor wat we zouden moeten bebouwen van de landbouwgrond om voldoende woonruimte te hebben.quote:Op maandag 7 juni 2021 22:06 schreef Adrie072 het volgende:
Nieuwsuur net gezien, 1,5% van de landbouwgrond (die al 2/3 van Nederland heeft) bebouwen en de druk gaat van de ketel....... doen we niet.
Het gaat niet om er wel of niet tussen kúnnen komen hè, of het zuur vinden als een ander wel 50 duizend uit eigen portemonnee ophoest om een huis te kopen. Ik weet niet of die persoon een geluksvogel is of uiteindelijk de verliezer.quote:Op maandag 7 juni 2021 20:29 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Allright.
Naja, weet je, kijk, het IS kut als je er niet tussen komt. Dat kan ik me zeer zeker voorstellen. Dat is frustrerend, vermoeiend, kut, zeker als je geconfronteerd wordt met mensen om je heen die het wél gelukt is of die gewoon eerder geboren zijn of weet ik veel wat, natuurlijk is dat vervelend.
Maar daar vervolgens daar een bepaalde benaming aanhangen zet 0,0 zoden aan de dijk en lijkt vooral het doel te hebben om die 'boomers' op een negatieve manier weg te zetten. Kan, mag, maar daar bereik je natuurlijk helemaal niets mee uiteindelijk. Hoogstens wat frustratie van je af kunnen typen. Naja, dat is ook wat waard.
Ook regio den Bosch overbiedingen van 125.000 euro.quote:Op dinsdag 8 juni 2021 07:06 schreef Leandra het volgende:
Kennelijk gaat het de laatste weken in Arnhen/Nijmegen helemaal los:
https://www.omroepgelderl(...)izarre-overbiedingen
Dat geloof ik onmiddellijkquote:Op dinsdag 8 juni 2021 07:36 schreef skrn het volgende:
Ik krijg meer en meer spijt dat ik mijn huisje heb verkocht nipt onder vraagprijs bij het uitbreken van de pandemie...
Wij hebben vorig jaar april verkocht, in december 2019 de prijs overeen gekomen, en zijn in een huurappartement gaan zitten tijdens de bouw van ons nieuwe huis.quote:Op dinsdag 8 juni 2021 07:36 schreef skrn het volgende:
Ik krijg meer en meer spijt dat ik mijn huisje heb verkocht nipt onder vraagprijs bij het uitbreken van de pandemie...
Niet zijn probleem. Moeten ze maar harder werken en/of hun eisen verlagen.quote:Op maandag 7 juni 2021 23:19 schreef Mens-erger-je-niet het volgende:
[..]
Het gaat niet om er wel of niet tussen kúnnen komen hè, of het zuur vinden als een ander wel 50 duizend uit eigen portemonnee ophoest om een huis te kopen. Ik weet niet of die persoon een geluksvogel is of uiteindelijk de verliezer.
Het gaat erom dat de huizenmarkt gewoon verziekt is in veel delen van het land, dat heel veel mensen niet (goed) kunnen wonen, dat er nauwelijks betaalbare alternatieven zijn, dat er steeds meer (werkende) daklozen bijkomen, dat geldt niet alleen voor jonge mensen of starters, dat gaat ook niet per definitie over wel of niet een huis kunnen kopen, dat geldt net zo goed voor niet meer kunnen huren en een gebrek aan voldoende sociale huurwoningen.
Het is gewoon echt een groot probleem, dat zou je ook echt wel moeten beseffen vind ik.
Hindsight is 20/20. Het is altijd een beetje een gok.quote:Op dinsdag 8 juni 2021 08:02 schreef Leandra het volgende:
[..]
Wij hebben vorig jaar april verkocht, in december 2019 de prijs overeen gekomen, en zijn in een huurappartement gaan zitten tijdens de bouw van ons nieuwe huis.
Met de kennis van nu hadden we beter in het oude huis kunnen blijven, maar je weet het niet en verkocht is verkocht, dan weet je wel wat je hebt.
Plus dat de huur van ons tijdelijke appartement lager is dan de hypotheeklast van ons oude huis, dus we hebben nu meer kunnen sparen.
Daarentegen was dat ondertussen nog weer 50K meer waard geworden.
Geen spijt trouwens, voor ons was dit nog steeds de betere keuze.
Ik betaal 0,75% en 10% voor het deel boven de verwachte verkoopprijs. Dit was nog wel zo'n 40k lager dan de vraagprijs. Uiteindelijk voor vraagprijs verkocht (onderhoud voorbehoud nog) dus gaat me alsnog wel richting de 10k kosten. Maar ben tevredenquote:Op maandag 7 juni 2021 20:38 schreef Clubsoda het volgende:
Hier was het 1,1% van de vraagprijs + 6% bonus over het overboden bedrag. Dat is wel een motivatie natuurlijk.
Ja daarom, en ik vond het een beetje teveel geld om mee te gokken, anders had ik vorig jaar april wel Bitcoin van de overwaarde gekocht... had ik dat maar gedaanquote:Op dinsdag 8 juni 2021 10:37 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Hindsight is 20/20. Het is altijd een beetje een gok.
Gaat dat zo in delen van Nederland ja? Dat is dan in dit deel van Nederland niet, of bij deze makelaar niet. Vooraf besproken wat zijn gage was, en hij kwam zelf met 1% NADAT hij had gezegd dat mijn huis 'direct weg' zou zijn. Dus toen vroeg ik hem hoe hij die 1% naar mij toe wilde verantwoorden als zij een extern bedrijf inschakelden om de foto's te maken dus dat deed hij ook niet zelf.quote:Op dinsdag 8 juni 2021 10:42 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Ik betaal 0,75% en 10% voor het deel boven de verwachte verkoopprijs. Dit was nog wel zo'n 40k lager dan de vraagprijs. Uiteindelijk voor vraagprijs verkocht (onderhoud voorbehoud nog) dus gaat me alsnog wel richting de 10k kosten. Maar ben tevreden
Oh je hebt zeker gelijk dat het veel te veel geld is voor wat ze eigenlijk doen.... heb ook helemaal geen hoge pet op van makelaars.quote:Op dinsdag 8 juni 2021 10:47 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Gaat dat zo in delen van Nederland ja? Dat is dan in dit deel van Nederland niet, of bij deze makelaar niet. Vooraf besproken wat zijn gage was, en hij kwam zelf met 1% NADAT hij had gezegd dat mijn huis 'direct weg' zou zijn. Dus toen vroeg ik hem hoe hij die 1% naar mij toe wilde verantwoorden als zij een extern bedrijf inschakelden om de foto's te maken dus dat deed hij ook niet zelf.
Effectief zou hij dus alleen de tekst schrijven voor een huis wat zichzelf zou verkopen volgens hem, waar ik wel input voor mocht leveren, dus het kwam er op neer dat als ik wilde, hij de tekst neer zou zetten die ik wilde, dus nogmaals de vraag hoe hij die 1% kon verantwoorden. Dat kon ie niet echt, dus gewoon vast bedrag afgesproken wat < 1% was.
Ik ga natuurlijk geen geld weg gooien. Er is helemaal niet eens gesproken over een % over alles wat boven de vraagprijs werd geboden, en daar was ik ook niet mee akkoord gegaan.
Nee, ik had er ook niet zo'n hoge pet van op, en dat werd nog maar eens bevestigd door de gang van zaken omtrent de verkoop. Die verkoop was snel. Hij is effectief dus maar 1 dag in mijn huis geweest toen kijkers kwamen, want daar zat direct al 'het bod' bij dus geaccepteerd en alle andere bezichtigingen afgezegd want dat was niet meer nodig.quote:Op dinsdag 8 juni 2021 10:52 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Oh je hebt zeker gelijk dat het veel te veel geld is voor wat ze eigenlijk doen.... heb ook helemaal geen hoge pet op van makelaars.
Ik had de keuze tussen 0,85% over verkoopprijs of 0,75% en dan 10% boven een vooraf bepaalde waarde. Kwam er op neer dat die eerste eigenlijk betere keuze was maar ik koos toch voor die laatste omdat ik allang blij zou zijn als ik zo'n hoog bedrag ervoor zou krijgen (is wel een woning met hoger dan gemiddelde marktwaarde, dus gingen niet van overbieden uit).
Beetje zelfde redenering als dat ik mijn eigen risico van zorgverzekering niet ga verhogen. Week later heb je kanker en kost het je ook nog meer geld.....
Maar had je dat vantevoren wel afgesproken met de makelaar?quote:Op dinsdag 8 juni 2021 11:01 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Nee, ik had er ook niet zo'n hoge pet van op, en dat werd nog maar eens bevestigd door de gang van zaken omtrent de verkoop. Die verkoop was snel. Hij is effectief dus maar 1 dag in mijn huis geweest toen kijkers kwamen, want daar zat direct al 'het bod' bij dus geaccepteerd en alle andere bezichtigingen afgezegd want dat was niet meer nodig.
Dan moest ik de tekst daadwerkelijk op meerdere punten verbeteren, en dan wilde hij ook nog eens 1% hebben oorspronkelijk. Ik ben blij dat ik dat naar beneden heb gepraat. Maar ja, ze vragen het, want ze komen er meestal mee weg. Dat mogen ze vragen, maar ik mag daar ook niet mee akkoord gaan![]()
Wat had ik afgesproken?quote:Op dinsdag 8 juni 2021 17:19 schreef TFL het volgende:
[..]
Maar had je dat vantevoren wel afgesproken met de makelaar?
Jij lijkt wel het type dat als omgekeerd jij de makelaar zou zijn geweest. dat je dan wel op je strepen gaat staan en wel die 1% gaat eisen uit principe.
Als ik als makelaar perse 1% wil hebben omdat dat mijn tarief is dan had hij een andere klant mogen zoeken. Maar als ik voor dezelfde dienstverlening als bij makelaar1.nl ineens 4000¤ mag lappen IPV 500, dan ga ik als klant daar natuurlijk wel iets van vinden. Helemaal als de makelaar zelf 0 werk inschat.quote:Op dinsdag 8 juni 2021 17:19 schreef TFL het volgende:
[..]
Maar had je dat vantevoren wel afgesproken met de makelaar?
Jij lijkt wel het type dat als omgekeerd jij de makelaar zou zijn geweest. dat je dan wel op je strepen gaat staan en wel die 1% gaat eisen uit principe.
Welk percentage heb je uiteindelijk met je makelaar afgesproken.quote:Op dinsdag 8 juni 2021 17:34 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Wat had ik afgesproken?
Ja wat jou wel of niet lijkt heb ik geen boodschap aan.
Ik denk dat hij geen ervaring heeft met een huis vérkopen. Dat is geen 'hand er op', dat wordt gewoon vastgelegd in een contract, en wat daar in komt te staan heb je (ten dele) van tevoren besproken (nl dat deel wat variabel is, zoals bv de gage) dat lees je door, en als je het daar mee eens bent dan onderteken je.quote:Op dinsdag 8 juni 2021 17:57 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Als ik als makelaar perse 1% wil hebben omdat dat mijn tarief is dan had hij een andere klant mogen zoeken. Maar als ik voor dezelfde dienstverlening als bij makelaar1.nl ineens 4000¤ mag lappen IPV 500, dan ga ik als klant daar natuurlijk wel iets van vinden. Helemaal als de makelaar zelf 0 werk inschat.
Geen, gewoon een vast bedrag. Dat kun je natuurlijk ook uitdrukken in een % van de uiteindelijke prijs, maar dat is een stuk minder dan dan 1%. Ik zal dat eens even snel uitrekenen.quote:Op dinsdag 8 juni 2021 18:11 schreef potjecreme het volgende:
[..]
Welk percentage heb je uiteindelijk met je makelaar afgesproken.
Nou, dat dus. Dan ben ik liever vooraf even kritisch, en dan maar even een ongemakkelijk moment, maar ik hoef natuurlijk geen ja en amen te zeggen op een willekeurig bedrag dat hij op tafel gooit.quote:Op dinsdag 8 juni 2021 18:11 schreef Leandra het volgende:
Dat die makelaars geen tekst zonder absurde spelfouten kunnen afleveren vind ik wel bizar voor de vele duizenden euro's die ze voor hun werk (onder andere een wervende tekst schrijven) willen hebben.
Met hun "het huis verkeerd in uitstekende staat van onderhoud". Echt, gooi jezelf weg of huur een tekstschrijver in...
Je zult ¤ 10.000 moeten aftikken voor een dagje bezichtigingen en een crappy tekst omdat je huis zichzelf wel verkoopt...
Stel dat je vraagprijs 3 ton betrof. 0.69 op die vraagprijs is dan nogsteeds zo'n 2000 euro gage. Voor 1 dag bezichtigen.quote:Op dinsdag 8 juni 2021 18:30 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Geen, gewoon een vast bedrag. Dat kun je natuurlijk ook uitdrukken in een % van de uiteindelijke prijs, maar dat is een stuk minder dan dan 1%. Ik zal dat eens even snel uitrekenen.
Edit: 0.69% van de vraagprijs, dus niet van de uiteindelijke verkoopprijs.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |