Dat klopt.quote:Op woensdag 5 mei 2021 17:59 schreef GereDathan het volgende:
[..]
We zijn in niets zeker, wat dat betreft was er in een van de eerste persco’s een mededeling die dit heel goed omschreef: ‘We moeten met 50 procent van de kennis 100 procent van de besluiten nemen’.
Dat begrijp ik dan alleen niet. Als er zo veel factoren zijn die meespelen dat we eigenlijk niets zinnigs kunnen zeggen over het effect, vind ik "ongeveer 10%" opeens heel specifiek.quote:Net als veel maatregelen wordt er maar iets gedaan, omdat simpelweg de feiten niet bekend zijn. In dit geval is het natuurlijk wel zo dat we weten dat minder contactmomenten zorgen voor minder besmettingen en andere landen als Spanje hebben laten zien dat een avondklok in nog striktere vorm (je mocht daar je huis enkel uit voor boodschappen in een straal van X kilometer) werkte.
Dus helemaal zonder kennis was het niet, maar er was ook niet veel bekend. En dan heb je ook nog te maken met gedrag van mensen, als iedereen het opvolgt dan zou het veel meer effect hebben gehad dan nu. Iedereen had er schijt aan en ging of met een papiertje op pad of lekker logeren.
[..]
10 procent, in combinatie met het advies van 1 bezoeker. Ik denk zelf dat dit redelijk in de buurt van de waarheid zit.
Je precies, maar ik vind het mooi dat ze daar over struikelen dan idd, want in engeland was het hele punt in die nachtclub met 3000 man gewoon geen mondkapjes of afstand, niets, en schreeef de media blij over hoe mooi het was om op een zakelijke conferentie weer iedereen een hand te kunnen geven en geen bekvodje te hoeven dragen...! XDquote:Op woensdag 5 mei 2021 18:22 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Bij iig een van die fieldlab festivals was het advies om mondkapjes te dragen, maar dat werd niet enforced, dus binnen een half uur liep bijna iedereen zonder. Daar struikelde men in de media hier in de UK nogal over.
Zou mooi zijn als je conventie in juli doorgaat! Fingers crossed. Er zullen vast wat kostuums zijn met mondkapjes
Als dit erdoor komt vind ik dat eigenlijk het meest positieve nieuws van de laatse weken/maanden. Dan worden de beste vaccins ineens beschikbaar voor iedereen. IP = intellectual property, ze willen dus in principe afdwingen dat algemeen bekend wordt hoe de vaccins gemaakt worden zodat iedereen zijn eigen fabrieken aan het werk kan zetten om ze te maken.quote:These extraordinary times and circumstances of call for extraordinary measures.
The US supports the waiver of IP protections on COVID-19 vaccines to help end the pandemic and we’ll actively participate in
@WTO
negotiations to make that happen.
CureVac dus mogelijk volgende week al met resultaten van hun trials. Geloof dat ze volgende maand zouden kunnen beginnen met leveren als alles goed gaat. Vooral belangrijk voor de derde wereld ook omdat deze vaccins in de koelkast goed blijven.quote:Now a third RNA vaccine may help meet that global need. A small German company called CureVac is on the cusp of announcing the results of its late-stage clinical trial. As early as next week, the world may learn whether its vaccine is safe and effective.
Dat is zeker goed nieuws, ik denk dat het voor ons Nederland minder belangrijk is (we krijgen heel veel Pfizer en Moderna de komende periode), laten we dan aub dit soort vaccins in landen gaan gebruiken waar het allemaal net wat lastiger is. En wellicht in India en Brazilië om daar de angel eruit te trekken. We moeten niet enkel aan onszelf denken, wij kunnen makkelijker een maand langer over vaccineren doen als je bedenkt hoe het in India gaat. Dat is voor ons ook een gevaar tenslotte.quote:Op woensdag 5 mei 2021 23:51 schreef Solstice1 het volgende:
https://www.nytimes.com/2(...)vaccine-curevac.html
[..]
CureVac dus mogelijk volgende week al met resultaten van hun trials. Geloof dat ze volgende maand zouden kunnen beginnen met leveren als alles goed gaat. Vooral belangrijk voor de derde wereld ook omdat deze vaccins in de koelkast goed blijven.
De 18-60 jarigen in de grieppriklijst krijgen vanaf vandaag de uitnodigingen binnen. Die worden over ik meen 8 dagen verspreid verstuurd. De huisartsen hebben 1,4 miljoen mensen aangemeld ipv de 1 miljoen waar het rivm op rekende.quote:Op donderdag 6 mei 2021 14:33 schreef GereDathan het volgende:
Je kunt bij de vaccinaties overigens goed merken dat ze de risicogroep ‘griepprik’, dat zijn ongeveer 1 miljoen mensen tussen 18 en 60 jaar, aan het prikken zijn. Er is al een hele tijd heen nieuw geboortejaar bijgekomen. Ik verwacht dat deze groep ondertussen de afspraken heeft staan en de prikken deels al gezet zijn. Dat zou betekenen dat we loop volgende week, als er ook een berg binnengekomen vaccinaties vrijgegeven zullen worden, weer nieuwe geboortejaren moeten gaan zien. We hangen nu op 1962, dat zou zomaar richting 1970 kunnen gaan op korte termijn.
Dank voor de info, ik dacht dat we iets verder warenquote:Op donderdag 6 mei 2021 14:47 schreef DrMarten het volgende:
[..]
De 18-60 jarigen in de grieppriklijst krijgen vanaf vandaag de uitnodigingen binnen. Die worden over ik meen 8 dagen verspreid verstuurd. De huisartsen hebben 1,4 miljoen mensen aangemeld ipv de 1 miljoen waar het rivm op rekende.
Ik las in het vaccinatietopic van iemand die vanochtend de brief kreeg en een afspraak heeft voor komende maandag.
Het duurt dus nog even voor deze hele groep is aangemeld en geprikt.
Ik zit ook met smart te wachten op het geluid van de brievenbus.
Helaas was het vanochtend de ANWB kampioen
Dat vind ik wel bijzonder. Een 2 wekelijkse daling van 90% per week is daarmee dus niet voldoende?quote:Op donderdag 6 mei 2021 15:02 schreef Roberto_BOZ het volgende:
Beide lijnen moeten door het groen breken voor verdere versoepelingen:
Advies van OMTquote:Op donderdag 6 mei 2021 15:05 schreef blissard1984 het volgende:
[..]
Dat vind ik wel bijzonder. Een 2 wekelijkse daling van 90% per week is daarmee dus niet voldoende?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Besmettingcijfers dinsdag 20 t/m maandag 26 april:
Stijging t.o.v. week ervóór: 5,1% (percentage positieve tests: 10,6)
dinsdag: 6.822
woensdag: 8.471
donderdag: 9.611
vrijdag: 9.210
zaterdag: 8.060
zondag: 8.013
maandag: 6.200
totaal: 56.387
Besmettingcijfers dinsdag 27 april t/m maandag 3 mei:
Daling t.o.v. week ervóór: 12,2% (percentage positieve tests: 11,7)
dinsdag: 5.337
woensdag: 8.649
donderdag: 7.271
vrijdag: 7.758
zaterdag: 5.755
zondag: 5.534
maandag: 9.187
totaal: 49.491
Besmettingcijfers dinsdag 4 t/m maandag 10 mei:
(Voorlopige) Wijziging t.o.v. week ervóór: + 2,8%
dinsdag: 7.725
woensdag: 7.336
donderdag: 6.789
vrijdag:
zaterdag:
zondag:
maandag:
totaal: 50.983 (Extrapolatie op basis van de weekcijfers tot nu toe:)
[ Bericht 18% gewijzigd door Oliver23 op 06-05-2021 17:47:31 ]
hoe meer hoe beter toch?quote:Op donderdag 6 mei 2021 14:54 schreef GereDathan het volgende:
[..]
Dank voor de info, ik dacht dat we iets verder waren
1 of 1,4 miljoen. Boeiend, als ze er maar in gaan haha
Ik denk het ook, we zijn over de top maar het is nog oppassen. We kunnen wel stellen dat Koningsdag geen problemen oplevert, anders hadden we die al in de cijfers gezien.quote:Op donderdag 6 mei 2021 15:38 schreef Cinderelladreamer het volgende:
Volgens mij hebben we héél voorzichtig het kantelpunt de goede richting op gemaakt?
GGD is veel efficienter met hun priklokaties, dus dat is inderdaad top!quote:Op donderdag 6 mei 2021 15:53 schreef DrMarten het volgende:
[..]
hoe meer hoe beter toch?
Ook wel handig dat deze mensen door het RIVM geprikt worden. Die huisartsen lopen inmiddels ook op hun tandvlees lijkt me.
Plus de GGD registreert de cijfers waardoor je daar zeker van bent en het geen schattingen zijnquote:Op donderdag 6 mei 2021 16:03 schreef GereDathan het volgende:
[..]
GGD is veel efficienter met hun priklokaties, dus dat is inderdaad top!
En hoe meer hoe beter, elke prik is er 1
Lekker bezig!quote:Op donderdag 6 mei 2021 16:09 schreef simonblue het volgende:
Vandaag geen grafieken (morgen weer).
Wel voor mij positief nieuws: ik ben vandaag gevaccineerd (met turbo snelheid).
In de postNL app zag ik dat ik vandaag een brief met de vaccinatie uitnodiging kon verwachten. Ik had hem later verwacht want ik zit wel in de groep met overig medisch risico (die vanaf vandaag een brief kon krijgen), maar ben nog maar midden 40. Daarom denk ik dat ze deze groep niet op leeftijd uitnodigen maar op alfabetische volgorde of afhankelijk wanneer de huisarts de selectie van patienten heeft doorgestuurd.
Afijn, toen ik de brief direct via Digid ingelogd waarbij er drie mogelijke data werden gegeven: optie A: over 2 weken op een half uur rijden, optie B over een week op een kwartier rijden of optie C over 2 uur op een half uur rijden. Dus voor de laatste gekozen.
Medewerkers waren wel verbaasd want ik was voor hun de eerste van deze groep die een vaccin kreeg. Ze hadden wel gehoord dat de groep uitgenodigd zou worden, maar niet veracht dat er vandaag direct al iemand langs kwam.
Ik ben blij dat de prik er in zit en mijn immuunsysteem nu aan de slag kan, maar blijf voorlopig voorzichtig.
Dacht ik ook al aan inderdaad.....kunnen die roepers die zeiden dat er veel te veel domme mensen zonodig Koningsdag moesten vieren weer terug in hun hokquote:Op donderdag 6 mei 2021 16:02 schreef GereDathan het volgende:
[..]
Ik denk het ook, we zijn over de top maar het is nog oppassen. We kunnen wel stellen dat Koningsdag geen problemen oplevert, anders hadden we die al in de cijfers gezien.
Fijn dat je zo snel terecht kon. M'n zusje wacht haar brief. Hoop dat ze dan ook snel terecht kan.quote:Op donderdag 6 mei 2021 16:09 schreef simonblue het volgende:
Vandaag geen grafieken (morgen weer).
Wel voor mij positief nieuws: ik ben vandaag gevaccineerd (met turbo snelheid).
In de postNL app zag ik dat ik vandaag een brief met de vaccinatie uitnodiging kon verwachten. Ik had hem later verwacht want ik zit wel in de groep met overig medisch risico (die vanaf vandaag een brief kon krijgen), maar ben nog maar midden 40. Daarom denk ik dat ze deze groep niet op leeftijd uitnodigen maar op alfabetische volgorde of afhankelijk wanneer de huisarts de selectie van patienten heeft doorgestuurd.
Afijn, toen ik de brief direct via Digid ingelogd waarbij er drie mogelijke data werden gegeven: optie A: over 2 weken op een half uur rijden, optie B over een week op een kwartier rijden of optie C over 2 uur op een half uur rijden. Dus voor de laatste gekozen.
Medewerkers waren wel verbaasd want ik was voor hun de eerste van deze groep die een vaccin kreeg. Ze hadden wel gehoord dat de groep uitgenodigd zou worden, maar niet veracht dat er vandaag direct al iemand langs kwam.
Ik ben blij dat de prik er in zit en mijn immuunsysteem nu aan de slag kan, maar blijf voorlopig voorzichtig.
Precies wat ik ook dacht, maar ben ook zo voorzichtig omdat we het vaker hebben gezien. Maar we houden de positieve kant belicht!quote:Op donderdag 6 mei 2021 15:38 schreef Cinderelladreamer het volgende:
Volgens mij hebben we héél voorzichtig het kantelpunt de goede richting op gemaakt?
Voorzichtig positief kan gelukkig ookquote:Op donderdag 6 mei 2021 16:22 schreef Sangha het volgende:
[..]
Precies wat ik ook dacht, maar ben ook zo voorzichtig omdat we het vaker hebben gezien. Maar we houden de positieve kant belicht!
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |