abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  vrijdag 25 juni 2021 @ 08:15:48 #151
335476 oppiedoppie
My mind is my small universe..
pi_200052233
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 juni 2021 06:43 schreef LeesFoknl het volgende:

[..]

Is niet te vergelijken.
Als wij een feest hebben en ik als man help mee in de keuken of aan het buffet dan kijken de Filipijnse mensen benauwd. Is hij niet tevreden met zijn vrouw, dat hi het zelf gaat doen. Dat is dan erg "bastos" wreed, hard, ongepast, om zo zijn vrouw in de "urine" te zetten waar anderen bij zijn.

Gezichtsverlies is sowieso absoluut not done en nog gevaarlijk ook (bv. in publiek tegen personeel)

Respect is dus ook, de man de man laten zijn, en de vrouw de vrouw. De man is de baas maar heeft verder niets te zeggen, word NIETS van hem verwacht behalve om een glas water te vragen. Zelfs met een lopend buffet, blijf je als man zitten, je vrouw doet je bordje klaarmaken en brengen. Maar ook de andere aanwezige vrouwen verzorgen je met bv koffie, want zo toon je dat je een goede vrouw bent.

Come on zeg, het is allemaal niet zo moeilijk
Om dat naast een fulltime baan nog allemaal te doen is niet te doen vandaar dat het dan logisch is dat de man ook zijn deel doet toch? Maar dat is dan meteen feministisch?
To BG or not to BG!
  vrijdag 25 juni 2021 @ 08:22:18 #152
335476 oppiedoppie
My mind is my small universe..
pi_200052282
quote:
0s.gif Op zondag 20 juni 2021 08:30 schreef BookFreak het volgende:

[..]

NL vrouwen zijn feministen, en dat botst met "de man". Feminisme gaat niet samen met een gezond gezin stichten.

Veel vrouwen in de Filipijnen of andere niet-westerse landen zijn nog niet feministisch.
Hier wordt ook van vrouwen verwacht dat ze buitenshuis werken. Vooral met de lagere lonen is het lastig om financieel rond te konen van één loon. Dan is het toch logisch dat de taken worden verdeeld. En dit is al zo lang zo in Nederland dat dat iets is waar we niet meer voor kiezen. Ikzelf althans ben gewoon gaan werken en zag dat niet als keus. Iemand kompleet verzorgen, zeg maar als een kind, kost nogal wat tijd. Ik kan dat niet naadt mijn baan. Al zijn hier ook veel vrouwen die de meest verzorgende taken graag op zich nemen. Maar alle Nederlandse vrouwen worden blijkbaar onder feministen geschaard? Typisch. Tegenwoordig is dit geen keuze meer.
To BG or not to BG!
pi_200052315
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 juni 2021 08:03 schreef LeesFoknl het volgende:

[..]

IK lees net dat ts-er (iets) autistisch is. Dan zou hij in de Filipijnen, denk ik, minder problemen hebben met of in een relatie. Die vrouwen houden wel van duidelijkheid, als die weten hoe je als man een beetje "tikt" dan is dat gewoon zo, dat wordt makkelijker geaccepteerd en in meegegaan.
Heb ik ook vaak genoeg gezien bij Nederlandse vrouwen en een NL autistische man. Maar die man had dan niet zo'n zure veroordelende houding als TS, want dan had dat ook niet gewerkt. Van de ander verlangen om jou en je gebreken te accepteren wordt hem niet als je daar zelf niet toe bereid bent. En terecht.
pi_200052440
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 juni 2021 06:56 schreef LeesFoknl het volgende:

[..]

Je begrijpt het niet. Mannen en vrouwen hebben hun eigen gebieden waar ze "heersen" Vrouwen zijn zeer belangrijk in de Filipijnen. Daar drijft de maatschappij op. Maar het zijn veel meer afgebakende gebieden voor man en vrouw. Neem maar eens .... een makelaar. Dat zijn alleen vrouwen. Brandweer zijn alleen (Chinese) mannen. Banken alles vrouwen zelden een man. Sari sari store (kleine winkeltjes waar je alles los kunt kopen bv snoepje, 1 sigaret, 1 snee brood, 1 portie tandpasta, alles vrouwen.
Nee jij begrijpt het niet, het is je reinste onzin dat vrouwen geschikt zijn voor afgebakende gebieden en mannen voor andere afgebakende gebieden. Ook heeft een vrouw geen man nodig om de baas over haar te spelen ofzo.

Die hokjes vrouwelijkheid en mannelijkheid die jullie hier proberen te maken zijn echt onzin, er is geen mal voor de “echte vrouw” of de “echte man.”
pi_200052455
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 juni 2021 07:15 schreef Stepperoller het volgende:

[..]

Twee bazen? Dus jij wilt in een relatie per se de baas spelen? Een leider nodig hebben in een liefdesrelatie. :')
Niet alleen in een relatie maar in het gezin. Natuurlijk moet er een leider zijn die de eindbeslissing neemt. En dat zijn de mannen.
pi_200052523
quote:
2s.gif Op donderdag 24 juni 2021 20:17 schreef Gruj0 het volgende:
Wat gezellig, een TS die alle vrouwen over een kam scheert, maar ook erg gezellig van alle deelnemers die over hun toeren raken (met persoonlijke aanvallen) door wat TS gezegd heeft, zonder te bedenken dat het "asociaal zijn" van TS wel eens te maken zou kunnen hebben met een stoornis zoals autisme. Iets wat mensen wel lijken te kunnen bedenken wanneer TS een vrouw zou zijn met zo'n OP naar mannen toe.
Goede post, ik herhaal 'm dus ook maar door te quoten. Jammer dat in een forum als R&P dit zo escaleert naar weer zo een ongenuanceerd bashtopic. Dit draagt m.i. niet bij aan een goede sfeer om gevoelige dingen te bespreken. Bah.

Fijn dat een aantal mensen nog wel zin heeft in meer diepgang en de moeite wil nemen om verder te kijken dan hihaho aapjes kijken en/of pure afzeik. ^O^
pi_200052544
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 juni 2021 08:40 schreef BookFreak het volgende:

[..]

Niet alleen in een relatie maar in het gezin. Natuurlijk moet er een leider zijn die de eindbeslissing neemt. En dat zijn de mannen.
Het is inmiddels duidelijk dat jij er niet in gelooft dat mensen samen als gelijkwaardige personen in een relatie tot een beslissing kunnen komen, waarom eigenlijk? Als jij met een vriend iets gaat doen, moeten jullie toch ook beslissen waar je de auto parkeert, maar welke kroeg je gaat of vul maar in? Is er dan ook een “vrouwtje” in de vriendschap of hoe moet ik dat zien? En waarom zijn mannen dan volgens jou zo geschikt om de baas te spelen?

quote:
0s.gif Op vrijdag 25 juni 2021 08:46 schreef Scary_Mary het volgende:

[..]

Goede post, ik herhaal 'm dus ook maar door te quoten. Jammer dat in een forum als R&P dit zo escaleert naar weer zo een ongenuanceerd bashtopic. Dit draagt m.i. niet bij aan een goede sfeer om gevoelige dingen te bespreken. Bah.

Fijn dat een aantal mensen nog wel zin heeft in meer diepgang en de moeite wil nemen om verder te kijken dan hihaho aapjes kijken en/of pure afzeik. ^O^
Ja want autisme is echt een goed excuus om als TS lekker een hele bevolkingsgroep af te gaan zeiken. Ook als iemand autisme heeft is iemand nog verantwoordelijk voor zijn eigen gedrag hoor. En ik ken geen topics van vrouwen met autisme die daarom alle mannen afzeiken en daarna een “mannetje” uit de Filipijnen “halen.”

[ Bericht 38% gewijzigd door Sweet_Jane op 25-06-2021 08:55:37 ]
pi_200052610
quote:
0s.gif Op zondag 20 juni 2021 09:13 schreef BookFreak het volgende:

[..]

Dat krijg je ervan als vrouwen zich als mannen gedragen.
[..]

Je kan het beter omschrijven als mannelijke vrouwen. Wat er mis is is het volgende:

-mannen zijn leiders
-vrouwen zijn volgers
-feministen zijn leiders
-mannen en feministen botsen
[..]

Het gaat niet om gelijkheid, maar om macht en ideologie verspreiding (links marxistische troep). Waarom zijn er geen vrouwenquota bij banen als stratenmaker?
Dit is wel een erg ouderwetse opvatting! :D

Feminisme hoeft niet per se te betekenen dat die vrouwen over de mannen willen heersen. Waar jij het over hebt zijn dominante vrouwen die controle willen houden over hun man. Die zijn niet allemaal feministen.

In een gezonde relatie wil de feminist best een biertje halen voor haar man en haar sterke man helpt zijn vrouw af en toe graag met de huishouding.
pi_200052648
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 juni 2021 08:54 schreef Avocadorable het volgende:

[..]

Dit is wel een erg ouderwetse opvatting! :D

Feminisme hoeft niet per se te betekenen dat die vrouwen over de mannen willen heersen. Waar jij het over hebt zijn dominante vrouwen die controle willen houden over hun man. Die zijn niet allemaal feministen.

In een gezonde relatie wil de feminist best een biertje halen voor haar man en haar sterke man helpt zijn vrouw af en toe graag met de huishouding doet gewoon zijn eigen aandeel in het huishouden.
FTFY
pi_200052729
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 juni 2021 00:27 schreef BookFreak het volgende:

[..]

Precies. Het is toch logisch dat mannen geen relatie met een feminist willen aangaan. Is toch irritant hele tijd zo'n vrouw die steeds probeert om te laten zien dat ze ook een man is en een leider wil zijn. Dus ik begrijp het onbegrip van de meeste hier helemaal niet dat TS graag zoekt naar ren vrouw vrouw.
[..]

Nee, de realiteit zegt dat de spoeling in NL dun is. Als een meid het basisschool en middelbare school programma heeft doorlopen dan krijg je minimaal 95% als eindproduct een bazige feminist die nog een lange weg wil gaan verder studeren en/of carrière wil gaan maken en traditioneel huisvrouw helemaal niet eens als een optie ziet.
:')
pi_200052802
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 juni 2021 01:04 schreef BookFreak het volgende:

[..]

Omdat ik een gezonde man ben die niet is geïnfecteerd door het virus feminisme.
Je bent vooral een mietje die de schuld voor je eigen onvermogen om een relatie te onderhouden bij een ander legt. Een beetje het tegenovergestelde van mannelijk, janken, huilen en bij de pakken neer zitten.
pi_200052820
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 juni 2021 08:48 schreef Sweet_Jane het volgende:
Ja want autisme is echt een goed excuus om als TS lekker een hele bevolkingsgroep af te gaan zeiken. Ook als iemand autisme heeft is iemand nog verantwoordelijk voor zijn eigen gedrag hoor. En ik ken geen topics van vrouwen met autisme die daarom alle mannen afzeiken en daarna een “mannetje” uit de Filipijnen “halen.”
Wederom mis ik nuance. Zo een diagnose kan prima meespelen in hoe zo een beeld zich vormt en uit. In het geval van autisme kan het ook estra moeilijk zijn om bepaalde dingen te kunnen leren veranderen. Dat is gewoon een terechte opmerking en iets om rekening mee te houden lijkt me.

Kritiek hebben op zo een beeld is ook niet de issue, ik ben alleszins voor een kritische houding. Maar dat betekent niet dat er gewoon voluit gebasht moet kunnen worden. Niet als een ts dat zelf doet. Niet als het weer opgenomen moet worden tegen zwart/wit man/vrouw bashen. Ts heeft kennelijk bepaalde problematiek gediagnosticeerd gekregen, maar een aantal anderen lijkt zich vergelijkbaar gedrag te willen permitteren omdat ts niet beter zou verdienen met zulk gedrag. Dan mag of moet het zogenaamd, maar het is gewoon een slap excuus en niet een manier waarop je je vermeende superioriteit goed en leerzaam tentoonstelt.
Daar ook kritiek op hebben staat natuurlijk niet gelijk aan ts een vrijbrief willen geven. Ik zou het fijn vinden als beide kritieken wat meer naast elkaar konden bestaan, zonder gelijk in zwart dan wel wit ingedeeld te worden.
pi_200052873
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 juni 2021 08:40 schreef BookFreak het volgende:

[..]

Niet alleen in een relatie maar in het gezin. Natuurlijk moet er een leider zijn die de eindbeslissing neemt. En dat zijn de mannen.
Sla je je vrouw als ze het niet me je eens is? Wat als ze nou een andere mening heeft en het niet met je eens is? Wordt dat wel getolereerd door je of....?
pi_200053233
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 juni 2021 09:19 schreef Document1 het volgende:

[..]

Sla je je vrouw als ze het niet me je eens is? Wat als ze nou een andere mening heeft en het niet met je eens is? Wordt dat wel getolereerd door je of....?
BookFreak komt uit een moslim land, dus af en toe een klap met de schoen zal vast niet onbekend zijn voor hem als de vrouw weer eens een mening heeft.
  vrijdag 25 juni 2021 @ 09:54:17 #165
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_200053371
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 juni 2021 09:45 schreef Solid-Snake het volgende:

[..]

BookFreak komt uit een moslim land, dus af en toe een klap met de schoen zal vast niet onbekend zijn voor hem als de vrouw weer eens een mening heeft.
Het schijnt dat een bepaalde groep immigrantenmoslims erg streng vasthoudt aan bepaalde normen en waarden omdat ze daarmee ook vasthouden aan hun eigen identiteit. En die identiteit is al een lastige kwestie in een vreemd land, tussen mensen met vreemde waarden die jou met argusogen bekijken. Het komt voor dat immigranten daardoor nogal rigide vasthouden aan hun ideeën, bijv. wat betreft vrouwenrechten en emancipatie, terwijl in hun land van herkomst de ontwikkelingen op dat gebied wel doorgaan.

Je ziet ook hoe krampachtig BookFreak vasthoudt aan dat slechts één idee goed is: de man is de baas en de vrouw moet zich als huisvrouw aan hem ondergeschikt maken. Hij laat geen enkele ruimte.
The love you take is equal to the love you make.
pi_200053922
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 juni 2021 08:40 schreef BookFreak het volgende:

[..]

Niet alleen in een relatie maar in het gezin. Natuurlijk moet er een leider zijn die de eindbeslissing neemt. En dat zijn de mannen.
Voor de moderne mens is een relatie en/of gezin geen middel (schip of vliegtuig) om een doel te behalen, dus voor de gemiddelde niet religieuze of incelmens werken relaties niet zo en is er geen leider nodig.

Mensen die onzeker worden van bepaalde kaders loslaten hebben veel moeite met dat concept en gaan zich vaak nog harder vastklampen aan regels zoals dat de man leider moet zijn en knopen moet doorhakken en maken zich dan wijs dat dat ook enige optie is.
pi_200054689
quote:
2s.gif Op donderdag 24 juni 2021 20:17 schreef Gruj0 het volgende:
Wat gezellig, een TS die alle vrouwen over een kam scheert, maar ook erg gezellig van alle deelnemers die over hun toeren raken (met persoonlijke aanvallen) door wat TS gezegd heeft, zonder te bedenken dat het "asociaal zijn" van TS wel eens te maken zou kunnen hebben met een stoornis zoals autisme. Iets wat mensen wel lijken te kunnen bedenken wanneer TS een vrouw zou zijn met zo'n OP naar mannen toe.
Ach, wat zielig dat TS autisme heeft zeg! Dat had ik overigens allang in de gaten, maar dan nog kan ik er geen respect voor opbrengen dat hij de schuld op alle Nederlandse vrouwen afschuift dat hij wordt afgewezen en overweegt om "een exemplaar" uit de Filipijnen ofzo te importeren. Hij ziet vrouwen als een soort huisdieren die hem moeten bevredigen in zijn behoeftes. En Nederlandse vrouwen zijn volgens hem veel te lastig, want die zijn te assertief om gelijkwaardigheid te verlangen, dus dan is een volgzaam importbruidje die zich naar zijn behoeftes onderwerpt een betere optie.

Ik kan wel uiteindelijk respect voor hem opbrengen als hij nav alle negatieve reacties zich gaat afvragen of hij op een andere manier ernaar moet gaan kijken. Veel mensen met autisme hebben moeite met zelfreflectie, maar toch is dat echt de enige manier om problemen zoals eenzaamheid te kunnen doorbreken.
pi_200054744
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 juni 2021 08:48 schreef Sweet_Jane het volgende:
En ik ken geen topics van vrouwen met autisme die daarom alle mannen afzeiken en daarna een “mannetje” uit de Filipijnen “halen.”
_O_
  vrijdag 25 juni 2021 @ 12:05:34 #169
274840 Graf-Schweinhund
Ein hund ein schwein ein Fürst
pi_200055213
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 juni 2021 09:54 schreef Lienekien het volgende:

[..]

Het schijnt dat een bepaalde groep immigrantenmoslims erg streng vasthoudt aan bepaalde normen en waarden omdat ze daarmee ook vasthouden aan hun eigen identiteit. En die identiteit is al een lastige kwestie in een vreemd land, tussen mensen met vreemde waarden die jou met argusogen bekijken. Het komt voor dat immigranten daardoor nogal rigide vasthouden aan hun ideeën, bijv. wat betreft vrouwenrechten en emancipatie, terwijl in hun land van herkomst de ontwikkelingen op dat gebied wel doorgaan.

Je ziet ook hoe krampachtig BookFreak vasthoudt aan dat slechts één idee goed is: de man is de baas en de vrouw moet zich als huisvrouw aan hem ondergeschikt maken. Hij laat geen enkele ruimte.
En die identiteit hoort niet thuis in een wereld die modern, vrij en open is.
Logisch dat het ook hier dan hard gaat botsen. Die hardline relikneuzen moeten maar eens accepteren dat hun tijd voorbij is.

[ Bericht 0% gewijzigd door Graf-Schweinhund op 25-06-2021 15:22:14 ]
''I challange you to a game of paradox-billiards-vostroyan-roulette-fourth dimensional-hypercube-chess-strip-poker!''
pi_200055758
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 juni 2021 08:48 schreef Sweet_Jane het volgende:

[..]

Ja want autisme is echt een goed excuus om als TS lekker een hele bevolkingsgroep af te gaan zeiken. Ook als iemand autisme heeft is iemand nog verantwoordelijk voor zijn eigen gedrag hoor. En ik ken geen topics van vrouwen met autisme die daarom alle mannen afzeiken en daarna een “mannetje” uit de Filipijnen “halen.”
Nee, klopt, die halen ze uit Afrika.
pi_200056066
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 juni 2021 08:48 schreef Sweet_Jane het volgende:

[..]

Het is inmiddels duidelijk dat jij er niet in gelooft dat mensen samen als gelijkwaardige personen in een relatie tot een beslissing kunnen komen, waarom eigenlijk?
Heeft niks met "geloof" te maken, het hoge aantal scheidingen/relatiebreuken, of mannen die hun vrouwen soms vermijden (en vice versa), eigen ruimte voor zichzelf maken, ruzies (wat tijdens corona/lockdown nog duidelijker werd), enz. laat al zien dat dat niet werkt. De vergelijking die je hierna geeft is ook krom.
pi_200056447
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 juni 2021 13:06 schreef Menzz het volgende:

[..]

Heeft niks met "geloof" te maken, het hoge aantal scheidingen/relatiebreuken, of mannen die hun vrouwen soms vermijden (en vice versa), eigen ruimte voor zichzelf maken, ruzies (wat tijdens corona/lockdown nog duidelijker werd), enz. laat al zien dat dat niet werkt. De vergelijking die je hierna geeft is ook krom.
Ok. Fijn dat jij een causaal verband hebt aangetoond tussen mannen die de baas spelen en het aantal echtscheidingen. Ik denk zelf dat er heel veel factoren zijn die meespelen in die ontwikkelingen, bijvoorbeeld dat vrouwen niet meer afhankelijk zijn en überhaupt kunnen scheiden of dat het maatschappelijk geaccepteerd is om te scheiden. Misschien leren mensen ook minder om ook de vervelende dingen van iemand te accepteren. Who knows?

En waarom is die vergelijking krom, in een liefdesrelatie doe je dingen samen en bespreek je onderling hoe je zaken aan gaat pakken. Volgens sommige users is hier een “baas” voor nodig, dus ik vraag mij dan af hoe dat zit met vriendschapsrelaties. Is het dan wel mogelijk dingen te bespreken of is er dan ook een “baas” nodig?
  vrijdag 25 juni 2021 @ 13:51:34 #173
108913 Godshand
guide4you
pi_200056712
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 juni 2021 08:38 schreef Sweet_Jane het volgende:

[..]

Nee jij begrijpt het niet, het is je reinste onzin dat vrouwen geschikt zijn voor afgebakende gebieden en mannen voor andere afgebakende gebieden. Ook heeft een vrouw geen man nodig om de baas over haar te spelen ofzo.

Die hokjes vrouwelijkheid en mannelijkheid die jullie hier proberen te maken zijn echt onzin, er is geen mal voor de “echte vrouw” of de “echte man.”
Haal eens die rode lap voor je ogen en lees eens wat er staat.

LeesFOK beschrijft alleen wat hij zegt te zien in de Filipijnen. Ben je er zelf wel geweest? Nee? Dan zou ik eerst zelf gaan en dan wil ik jou nog wel eens horen hoe de maatschappij daar is in gericht.
[b] Op zondag 14 november 2010 18:11 schreef liesje1979 het volgende:[/b]
Zo is daar Godshand, met zijn sarcastische toon,
Die regelmatig een topic voorziet van spot en hoon.
pi_200056774
Hij
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 juni 2021 13:51 schreef Godshand het volgende:

[..]

Haal eens die rode lap voor je ogen en lees eens wat er staat.

LeesFOK beschrijft alleen wat hij zegt te zien in de Filipijnen. Ben je er zelf wel geweest? Nee? Dan zou ik eerst zelf gaan en dan wil ik jou nog wel eens horen hoe de maatschappij daar is in gericht.
Hij antwoordt op iemand die vraagt wat hij gaat doen als ze daar ook geëmancipeerd worden. Hij doet het voorkomen alsof die afgebakende eilandjes geëmancipeerd zijn. Het was niet een antwoord op de vraag: “Heej Leesfoknl, hoe zit dat eigenlijk met de klassieke rolpatronen in de Filipijnen?” Bovendien vind ik het idee “vrouwen zijn belangrijk, zie maar ze mogen toch als enige losse boterhammen verkopen” toch ook niet het toppunt van verlichting.
  vrijdag 25 juni 2021 @ 14:49:19 #175
450228 LeesFoknl
Was sich liebt das neckt sich!
pi_200057522
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 juni 2021 08:15 schreef oppiedoppie het volgende:

[..]

Om dat naast een fulltime baan nog allemaal te doen is niet te doen vandaar dat het dan logisch is dat de man ook zijn deel doet toch? Maar dat is dan meteen feministisch?
IK ben zelf feminist bij uitstek. In mijn jeugd, een halve eeuw geleden, hielp ik de vrouwen van de eerste feministische golf bij het afdoen en verbranden van hun bh's. Al die bh's in een olieton, spiritus erover heen en een vuurtje erbij en de vlammen sloegen huizenhoog tegen de donkere nacht. Dan danste ik met die vrouwen tot het ochtendgloren. Ik heb altijd bh's gehaat. Als je die rode striemen ziet op de vrouw haar huid ....

IN de Filipijnen mogen de vrouwen best feministisch zijn. En lesbisch. Zo onder zich. Maar als er mannen bij zijn gelden gewoon weer de oude macho regels. Geen - meer macho - landen dan de Zuid Oost Aziatische. Óók een reden dat de vrouwen dan liever een macho type heeft uit Europa, want dat zijn lieve jongetjes vergeleken bij hun eigen, locall, macho's.

[ Bericht 0% gewijzigd door LeesFoknl op 25-06-2021 15:46:13 ]
Mijn bijdrage aan dit forum is ter lering en ter vermaak.
Laat je niet gek maken, en maak vooral jezelf niet gek
Count your blessings . LeesFoknl a.k.a.vrouwen(f)luisteraar!
Wat gij wilt dat U geschiedt, doet dat ook een ander!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')