Was ook een extreem dom plan om vijf dagen lang de supermarkten te sluiten rond/met Pasen.quote:Op woensdag 24 maart 2021 11:46 schreef _serial_ het volgende:
Ondertussen in Duitsland, de paaslockdown gaat niet door.
https://www.tweedekamer.n(...)_jaap_van_dissel.pdfquote:Op woensdag 24 maart 2021 11:36 schreef Mallerd01 het volgende:
[..]
Volgens mij niet, vandaar dat ik het zei, maar we wachten maar even af tot de presentatie online staat
Dat kan bijna niet, ik vind dat hij redelijk duidelijk laat zien wat de verwachte impact is, zeker in combinatie met dat gedachte-experiment wat hij heeft uitgevoerd.quote:Op woensdag 24 maart 2021 11:43 schreef raptorix het volgende:
En laat Jaap nu eens bewijzen dat de R zo dramatisch oploopt als je versoepelt, waarom gebeurde dit dan niet deze zomer waar we geen maatregelen hadden, geen mensen gevaccineerd, en wanneer de immuniteit veel lager was.
Doen Jaap & co ookquote:Op woensdag 24 maart 2021 11:48 schreef Mallerd01 het volgende:
[..]
. Maar IANAViroloog uiteraard, dus ook ik roep maar wat.
Mjah, je moet niet vergeten dat Duitsers veel minder vaak boodschappen doen dan wij hequote:Op woensdag 24 maart 2021 11:47 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Was ook een extreem dom plan om vijf dagen lang de supermarkten te sluiten rond/met Pasen.
Maar met die lagere percentuele stijging hebben ze het grootste aandeel in het totaal. Die 11% is dus de stijging in het aantal meldingen, die staafgrafieken eronder zijn de totalen.quote:Op woensdag 24 maart 2021 11:41 schreef Mallerd01 het volgende:
[..]
[..]
Nou, daar komt ie dan: pagina 7 staat de bewuste grafiek, daarin zie je dat 18-24 bovenaan qua aantal staat maar 'slechts' een toename van 11% is terwijl die van 0-12 en 13-17 veel hoger ligt (respectievelijk 23 en 29%) dus volgens mij klopt het gewoon niet wat ie zei.
Het zit je wel hoog he?quote:Op woensdag 24 maart 2021 11:43 schreef raptorix het volgende:
En laat Jaap nu eens bewijzen dat de R zo dramatisch oploopt als je versoepelt, waarom gebeurde dit dan niet deze zomer waar we geen maatregelen hadden, geen mensen gevaccineerd, en wanneer de immuniteit veel lager was.
Precies wat ik bedoel en wat Jaap niet zei: Ze hebben het grootste aantal besmettingen maar zeker niet de grootste toename.quote:Op woensdag 24 maart 2021 11:52 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Maar met die lagere percentuele stijging hebben ze het grootste aandeel in het totaal. Die 11% is dus de stijging in het aantal meldingen, die staafgrafieken eronder zijn de totalen.
Dat heeft hij ook zeer duidelijk niet gezegd over het percentage van de stijging. Hij heeft expliciet benoemd dat de percentuele stijging in de laagste twee cohorten duidelijk het grootste zijn, maar dat ze alsnog zeker niet het grootste deel van de positieve testen innemen, en dat dat de groep is die maar 11% is gestegen.quote:Op woensdag 24 maart 2021 11:53 schreef Mallerd01 het volgende:
[..]
Precies wat ik bedoel en wat Jaap niet zei: Ze hebben het grootste aantal besmettingen maar zeker niet de grootste toename.
Excuses, ik dacht dat het je reactie was op het 'de overheid is de grip kwijt' verhaal uit die tweetquote:Op woensdag 24 maart 2021 11:41 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Mag gewoon blij zijn voor de Duitsers dat de lockdown (zoals in eerste instantie voorgesteld) niet doorgaat. Als je daar een andere mening over hebt is dat verder prima hoor maar dan kun je mijn bericht ook gewoon negeren
Dat is het ding, hij heeft het wel gezegd: was ongeveer zijn laatste zin voordat hij naar de volgende dia ging. Hij heeft heel duidelijk benoemd dat het aantal positieven 18-24 het hoogst was en hij heeft ook gezegd dat het de groep is die 11% gestegen is maar hij zei als laatste dat het de groep was die de grootste stijging had.quote:Op woensdag 24 maart 2021 11:55 schreef miss_sly het volgende:
Da
[..]
Dat heeft hij ook zeer duidelijk niet gezegd over het percentage van de stijging. Hij heeft expliciet benoemd dat de percentuele stijging in de laagste twee cohorten duidelijk het grootste zijn, maar dat ze alsnog zeker niet het grootste deel van de positieve testen innemen, en dat dat de groep is die maar 11% is gestegen.
Die grafiek bij:quote:Op woensdag 24 maart 2021 11:55 schreef Bosbeetle het volgende:
Flatten the curve?
https://coronadashboard.rijksoverheid.nl/landelijk/vaccinaties
niet helemaal natuurlijk, dat het VK dit juridisch beter heeft dichtgetimmerd betekent niet dat AZ dan maar schijt aan de EU mag hebbenquote:Op woensdag 24 maart 2021 10:49 schreef aartstyle het volgende:
Laten we wel eerlijk wezen (dat moet ik ook zijn). De EU is natuurlijk de grootste faalhaas door die contracten met AZ niet goed dicht te timmeren. Juridisch schijnen we niks in te kunnen brengen en een export verbod gaat alleen maar averechts werken. Dan worden vanuit de UK de grondstoffen voor Pfizer niet meer geleverd. Kansloos dus.
De houding van de EU tov AZ is alleen maar om de mensen af te leiden van het eigen falen.
En waarom zouden er heel weinig besmettelijke mensen zijn geweest?quote:Op woensdag 24 maart 2021 11:53 schreef noodgang het volgende:
[..]
Het zit je wel hoog he?
Maar aan het begin van de zomer waren er heel weinig besmettelijke mensen (na de eerste lockdown). Als er heel weinig besmettelijke mensen zijn, zijn er ook veel minder besmettingen. Zelfs als de R (ruim) boven de 1 ligt duurt het best lang om van 10 besmettingen naar 3000 te komen. Van 3000 naar 20000 gaat een stuk sneller.
Kunnen Jut&Jul nog een voorbeeld aan nemenquote:Op woensdag 24 maart 2021 11:57 schreef Haags het volgende:
Het siert haar (Merkel) wel dat ze toegeeft een fout te hebben gemaakt.
Ze weten wat ze geleverd hebben aan huisartsen en langdurige zorg, en je mag ervan uitgaan dat die vaccins niet in de vriezer blijven liggen bij de huisarts, want dat betekend dat je ze door de plee kan spoelen na 5 dagen, zo stom zijn ze nu ook weer niet.quote:Op woensdag 24 maart 2021 11:59 schreef Molo het volgende:
Valt het trouwens ook op hoeveel prikken er berekend zijn, en hoeveel minder er gemeld zijn? 😉
Als het juridisch wel goed in elkaar zat hadden ze een kort geding/ spoed procedure opgestart. Maar ze lijken juridisch niks te kunnen doen. Dan heb je het dus niet goed voor elkaar. We kennen de big Pharma ondertussen.quote:Op woensdag 24 maart 2021 12:00 schreef Tarado het volgende:
[..]
niet helemaal natuurlijk, dat het VK dit juridisch beter heeft dichtgetimmerd betekent niet dat AZ dan maar schijt aan de EU mag hebben
Opzich kan testen wel veel helpen, zeker als je erachter komt dat je besmet bent en dan vervolgens nog een officiële afspraak maakt bij de GGD zodat je zo'n 'vaccinatiepaspoort' krijgt en zoals Hugo de Jonge gisteren zei, volgens mij gaan ze mensen die corona hebben doorgemaakt maar een prik geven inplaats van twee. Als ze daardoor dus best wat mensen eruit pikken die (lijkt mij) lichte/geen symptomen hebben en daardoor veel minder prikken nodig hebt kunnen andere groepen sneller geprikt worden.quote:Op woensdag 24 maart 2021 11:59 schreef Mallerd01 het volgende:
Wel nice trouwens dat Jaap niet overtuigd is van een testsamenleving, kan Hugo zich weer focussen op prikken i.p.v. zo'n mooie app
Jaap is zeker wel een expert, maar Jaap is naar mijn weten geen expert op modellen, dat is Jacco, alleen ik heb sterk het idee dat ze dit virus het zelfde benaderen als aan de start van de pandemie.quote:Op woensdag 24 maart 2021 12:01 schreef Questular het volgende:
Even voor de beeldvorming, Wie is nu de expert Jaap of jullie hier? Want ik weet nu even niet meer wie ik moet geloven.
Deels dus, het zou goed zijn als Jacco eens een keer een aparte presentatie geeft.quote:Op woensdag 24 maart 2021 12:05 schreef Tourniquet het volgende:
Van Haga vraagt op zijn gebruikelijke toontje om de RIVM modellen (De Hond heeft er gehakt van gemaakt).
Van Dissel: Kijk eens op onze website, staan gewoon online.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |