Er was veel druk gezet om ziekenhuispersoneel vanaf maandag al te enten, dat leek ingewilligd maar nu blijkt de logistiek toch een bottleneck en wordt het mogelijk alsnog de 8ste.quote:Op zaterdag 2 januari 2021 12:59 schreef Tijn het volgende:
Ik snap er echt helemaal niks meer van. Het idee was toch altijd al om vanaf 8 januari zowel de zorgmedewerkers als de ouderen te gaan inenten? En dan is het nu nieuws dat ze als eerste 30k mensen die bij de acute zorg werken gaan vaccineren, maar waarschijnlijk niet eerder dan 8 januari... kortom... gewoon wat de hele tijd al het plan was?
Veel geschreeuw, maar weinig wol, zo lijkt het. Of mis ik iets?
Mijn oma maakte zich op d'r 80e zorgen om haar gezondheid, want als ze 's ochtends had getennist, was ze 's middags moequote:Op zaterdag 2 januari 2021 13:00 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Dat gaat echt niet op voor mijn moeder. Die is geestelijk nog prima bij. Lichamelijk trouwens ook, ze tennist nog (als het toegestaan is dan) en maakt ook zo nog een wandeling ve uur of meer.
Volgens mij was niet de acute zorg als eerste gepland maar verpleeghuis personeel en de zorg voor andere extra kwetsbaren.quote:Op zaterdag 2 januari 2021 12:59 schreef Tijn het volgende:
Ik snap er echt helemaal niks meer van. Het idee was toch altijd al om vanaf 8 januari zowel de zorgmedewerkers als de ouderen te gaan inenten? En dan is het nu nieuws dat ze als eerste 30k mensen die bij de acute zorg werken gaan vaccineren, maar waarschijnlijk niet eerder dan 8 januari... kortom... gewoon wat de hele tijd al het plan was?
Veel geschreeuw, maar weinig wol, zo lijkt het. Of mis ik iets?
ja, zijn ontslag.....quote:Op zaterdag 2 januari 2021 12:29 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Ja Asscher verdient wel een beloning na z'n rol in de toeslagenaffaire
Zorgmedewerkers ging om de medewerkers in bejaardentehuizen. Gommers en Kuipers hebben nu even hun ellenbogen gebruikt om er een beroepsgroep tussen de mikken.quote:Op zaterdag 2 januari 2021 12:59 schreef Tijn het volgende:
Ik snap er echt helemaal niks meer van. Het idee was toch altijd al om vanaf 8 januari zowel de zorgmedewerkers als de ouderen te gaan inenten? En dan is het nu nieuws dat ze als eerste 30k mensen die bij de acute zorg werken gaan vaccineren, maar waarschijnlijk niet eerder dan 8 januari... kortom... gewoon wat de hele tijd al het plan was?
Veel geschreeuw, maar weinig wol, zo lijkt het. Of mis ik iets?
maar wel als resultaat dat ze lekker hebben voorgedrongenquote:Op zaterdag 2 januari 2021 13:02 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Er was veel druk gezet om ziekenhuispersoneel vanaf maandag al te enten, dat leek ingewilligd maar nu blijkt de logistiek toch een bottleneck en wordt het mogelijk alsnog de 8ste.
Of zoiets.
Volgens mij waren de ouderen eerst qua volgorde.quote:Op zaterdag 2 januari 2021 12:59 schreef Tijn het volgende:
Ik snap er echt helemaal niks meer van. Het idee was toch altijd al om vanaf 8 januari zowel de zorgmedewerkers als de ouderen te gaan inenten? En dan is het nu nieuws dat ze als eerste 30k mensen die bij de acute zorg werken gaan vaccineren, maar waarschijnlijk niet eerder dan 8 januari... kortom... gewoon wat de hele tijd al het plan was?
Veel geschreeuw, maar weinig wol, zo lijkt het. Of mis ik iets?
De hele discussie over vroeger starten met vaccineren was gericht op het idee 'eerder red extra levens'. Door nu niet de kwetsbare groep in te enten, of hun verzorgers, red je in ieder geval niks extra's dus in dat opzicht start je nog even laat als je altijd al deed.quote:Op zaterdag 2 januari 2021 12:05 schreef chratnox het volgende:
[..]
Het is ook geen of/of situatie. Als je die hele groep vaccineert en je voorkomt daarmee 3% ziekteverzuim (oid) kun je meer bedden openzetten, en dus meer zorg leveren.
Deze groep stond als 5e en is nu eigenlijk naar de eerste plaats gezet. Geen impact op andere groepen want ze zijn al klaar voor de rest ingepland staat, en de leveringen raken er niet van in het gedrang. Lijkt me een positieve zaak dus. Ik zou dit een quick win noemen.
Opstappen lost niks op, de bureaucratie zit ons in de weg.quote:Op zaterdag 2 januari 2021 13:01 schreef Tarado het volgende:
[..]
als jij denkt dat hij opstapt heb je het echt wel mis
Dat zeg ik niet. Wel dat hij in zwaar weer zit als er niet begonnen is met vaccineren.quote:Op zaterdag 2 januari 2021 13:01 schreef Tarado het volgende:
[..]
als jij denkt dat hij opstapt heb je het echt wel mis
Wat in deze wel relatief is. We hebben vaccins zat, de oorspronkelijke 1e groep krijgt niet later als de acute zorg ook prioriteit krijgt.quote:Op zaterdag 2 januari 2021 13:03 schreef Tarado het volgende:
[..]
maar wel als resultaat dat ze lekker hebben voorgedrongen
quote:Op zaterdag 2 januari 2021 12:37 schreef Evenstar het volgende:
[..]
We zijn altijd zo trots op de kennis en kunde in dit land, maar kunnen nog niet een vaccin van A naar B brengen, zonder daar een week over te discussiëren, een plan te schrijven etc.
En daarna burgemeester van een middelgrote stad als beloning voor de diensten aan het partijkartel.quote:
helemaal eens, niet dat ik zo'n enorme hoge pet van hem op heb maar vervangen schiet je weinig mee opquote:Op zaterdag 2 januari 2021 13:04 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Opstappen lost niks op, de bureaucratie zit ons in de weg.
Uh, deze groep was na de 60+ aan de beurt. Hebben hun beroepsgroepje ongeveer 5 maanden eerder naar voren gehaald. Zeer ongepast.quote:Op zaterdag 2 januari 2021 13:05 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Wat in deze wel relatief is. We hebben vaccins zat, de oorspronkelijke 1e groep krijgt niet later als de acute zorg ook prioriteit krijgt.
Dat hij gelijk krijgt dat het niet eerder dan de 8e kan?quote:Op zaterdag 2 januari 2021 13:05 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Dat zeg ik niet. Wel dat hij in zwaar weer zit als er niet begonnen is met vaccineren.
Elk land in de Europese Unie is al begonnen, en Nederland niet. Hugo heeft echt wel wat uit te leggen.
Waarom is dat ongepast?quote:Op zaterdag 2 januari 2021 13:06 schreef groenen het volgende:
[..]
Uh, deze groep was na de 60+ aan de beurt. Hebben hun beroepsgroepje ongeveer 5 maanden eerder naar voren gehaald. Zeer ongepast.
ik denk wel dat er een motie van wantrouwen aankomt nuquote:
zeker nu blijkt dat die schreeuwers het dus toch niet sneller kunnenquote:Op zaterdag 2 januari 2021 13:08 schreef trein2000 het volgende:
Maar goed, nu ben ik hier wel positief over. Onder het mom van 'beter ten halve gekeerd...'.
In de evaluatie mag dit (de hele gang van zake van de planning) natuurlijk wel eens flink kritisch bekeken worden. Want hier valt veel op te zeggen. Variërend van waarom reageer je op wat schreeuwers bij nieuwsuur tot kon je dat niet zelf eerder bedenten?
Ik dacht dit ook wel even, maar ik neem aan dat de geleerden er voor zorgen dat dit niet gebeurt. Ze zullen toch niet achterlijk zijn.quote:Op zaterdag 2 januari 2021 13:08 schreef Jane het volgende:
Sorry als ik 'negatief' overkom, maar toch...
Ik ben niet zo enthousiast over het bericht dat zkh-personeel nu als eerste gaat. Niet dat ik het ze niet gun of niet zie dat ze op hun tandvlees lopen, maar omdat ik bang ben dat dit er alleen maar toe leidt dat personeel nu nog vaker besmettelijk aan het werk gaat (moet!). Je moet er vooralsnog immers vanuit gaan dat die vaccins alleen werken tegen (ernstige) ziekte en niet tegen besmetting. Als deze beslissing ertoe leidt dat zkh-personeel nu minder/niet getest wordt en zich dus niet isoleert terwijl ze wel besmettelijk zijn, alles in een poging ze maar door te laten gaan, zie ik niet hoe dat helpt bij de pandemiebestrijding. Misschien zelfs wel integendeel.
Wat mij betreft een pyrrusoverwinning voor het personeel. Je helpt ze meer door te zorgen dat de patiëntenstroom minder wordt.
Omdat dit een minimale of geen bijdrage heeft aan het terugdringen van patiënten instroom en sterfte.quote:
Hallo Hugo.quote:Op zaterdag 2 januari 2021 13:04 schreef VoMy het volgende:
[..]
De hele discussie over vroeger starten met vaccineren was gericht op het idee 'eerder red extra levens'. Door nu niet de kwetsbare groep in te enten, of hun verzorgers, red je in ieder geval niks extra's dus in dat opzicht start je nog even laat als je altijd al deed.
Maar het is wel zo dat je elk vaccin maar 1x kan toedienen. Als de levering ergens hapert en er tekorten ontstaan, dan scheelt het wel degelijk of je deze 40.000 vaccins al hebt toegediend.
Er is een reden dat het een politieke keuze genoemd werd, dat is omdat het dat is. In dit geval een keuze die door de in toenemende mate kortzichtige en schreeuwende media wordt toegejuicht, maar dat maakt het niet per se beter.
Het vaccineren in Nederland begint nu een paar dagen eerder, maar letterlijk zonder effect op de sterftecijfers en op de virusindamming, en het wordt desalniettemin gebracht als een grote overwinning, terwijl er dus niets is veranderd. Dat geeft vooral aan dat iedereen maar aan het roepen was om het roepen.
Gommers en Kuipers hebben gewoon wat nergens op gebaseerde doemscenario's geschetst, misschien hebben we eind januari wel code zwart (ok, dat volgt niet uit de geschatte piekbelasting, dus waarom zou dat?), en voorgedrongen in de rij, zonder dat effectief nut en noodzaak nou heel duidelijk is. Nederland lobbyland in optima forma. De groep met de grootste mond krijgt de meeste voordeeltjes.
want welke partij komt dat uit?quote:Op zaterdag 2 januari 2021 13:10 schreef Predator40 het volgende:
[..]
ik denk wel dat er een motie van wantrouwen aankomt nu
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |