Tja, in dat artikel wordt ook gelinkt naar deze: https://www.volkskrant.nl(...)-het-werkt~bf3cd157/quote:Op dinsdag 29 december 2020 11:16 schreef popje het volgende:
https://www.volkskrant.nl(...)vaccineren~bdabe6a1/
Artikel over hoe Nederland zich niet heeft voorbereid op een Plan B, veel te laat is begonnen met plannen etc. Niks te maken met zorgvuldigheid.
Heb je daar een bron van? Ik geloof best dat hij dat gevraagd heeft, wil het graag wat verder lezenquote:Op dinsdag 29 december 2020 11:32 schreef mir1986 het volgende:
Hugo de jonge heeft gevraagd of een corona paspoort ethisch en juridisch te verantwoorden is. Daar komt de aap uit de mouw.
Het heeft te maken met een werkomgeving, sportgelegenheden, ziekenhuizen, etc. Straks mag je als niet gevaccineerde niet meer naar binnen. Ik kan er echt met mijn pet niet bij dat mensen dit willen.
Heel eng deze ontwikkeling. Ik zou niet snel protesteren, maar als dit gaat gebeuren dan overweeg ik echt naar den haag te gaan.quote:Op dinsdag 29 december 2020 11:32 schreef mir1986 het volgende:
Hugo de jonge heeft gevraagd of een corona paspoort ethisch en juridisch te verantwoorden is. Daar komt de aap uit de mouw. De gezondheidsraad moet halverwege januari met een antwoord komen.
Het heeft te maken met een werkomgeving, sportgelegenheden, ziekenhuizen, etc. Straks mag je als niet gevaccineerde niet meer naar binnen. Ik kan er echt met mijn pet niet bij dat mensen dit willen.
Deze discussie weerquote:Op dinsdag 29 december 2020 11:32 schreef mir1986 het volgende:
Hugo de jonge heeft gevraagd of een corona paspoort ethisch en juridisch te verantwoorden is. Daar komt de aap uit de mouw. De gezondheidsraad moet halverwege januari met een antwoord komen.
Het heeft te maken met een werkomgeving, sportgelegenheden, ziekenhuizen, etc. Straks mag je als niet gevaccineerde niet meer naar binnen. Ik kan er echt met mijn pet niet bij dat mensen dit willen.
Lijkt me niet per sé nadelig als alle wappies hun kelder niet meer uit kunnen.quote:Op dinsdag 29 december 2020 11:33 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Deze discussie weer
Als iedereen de kans heeft gehad, én de vaccinatiegraad is nog niet hoog genoeg voor groepsimmuniteit, én dat is toe te schrijven aan mensen die het vaccin weigeren, dan voer alsjeblieft in. Ik ben er klaar mee.
Ik twijfel niet aan de wil van de GGD's, maar dit is toch wel een stukje waar ik me (normaal gesprokenquote:Op dinsdag 29 december 2020 11:32 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Tja, in dat artikel wordt ook gelinkt naar deze: https://www.volkskrant.nl(...)-het-werkt~bf3cd157/
Ik weet niet wie ik moet geloven, maar ben er inmiddels wel achter dat het een stuk complexer is dan vaak voorgesteld.
Hoe is het mogelijk dat op 10 december pas aan de GGD's gevraagd is om de regie te voeren. Daarnaast, de GGD's zouden sowieso al de regie voeren bij reguliere vaccinatie, dus dat systeem moest hoe dan ook komen.quote:‘Dat klopt. Toen pas kwam het bericht dat het vaccin van Pfizer in zodanig grote partijen wordt geleverd, dat het niet geschikt is voor verpleeghuizen. Toen is besloten dat de zorgmedewerkers als eerste geprikt zouden worden, op grootschalige locaties. Ons werd gevraagd om ondersteuning. Op 10 december kwam het verzoek of we ook de regie wilden voeren. Toen hebben we razendsnel een registratiesysteem opgezet. In een tempo waarvoor de meest ict-consultants zouden hebben bedankt.’
Het probleem zit hem toch ook vaak in het feit dat iedereen maar wat doet zonder dat er echt financiële gevolgen aan zitten want als de bodem van de emmer bereikt is komt er toch altijd wel weer ergens een nieuwe emmer vandaan. We doen ook zaken met organisaties die geen directe concurrent zijn maar wel hetzelfde willen. Die staan vooraan bij generieke oplossingen want geld besparen = meer winst kunnen maken. Simpel zat.quote:Op dinsdag 29 december 2020 11:11 schreef chratnox het volgende:
[..]
Oh god, dit klinkt te bekend. Ik herinner me "De werkplek Rijk" nog wel. Een centrale werkplek voor de overheid, zelfde ontwikkeling, eigen invulling erop etc. Zodra dat begon kwam het gros van de ministeries met: nee nee, dat werkt voor ons niet hoor.
1) Omdat men tot begin december nog uitging van het reguliere, fijnmazige netwerk om de vaccins te verspreiden via de huisartsen. Toen werd het Pfizer-vaccin ook nog gezien als optie voor de kwetsbaren, via die gebruikelijke vaccinatiepunten dus. Toen dat netwerk geen haalbare kaart bleek moest men toch naar centrale prikocaties. Echter, daar hadden de organisaties van het fijnmazige netwerk geen ervaring mee, dus is er aan de GGD gevraagd of ze het over wilde nemen (immers, zij hebben ook al teststraten opgezet etc.).quote:Op dinsdag 29 december 2020 11:36 schreef chratnox het volgende:
Hoe is het mogelijk dat op 10 december pas aan de GGD's gevraagd is om de regie te voeren. Daarnaast, de GGD's zouden sowieso al de regie voeren bij reguliere vaccinatie, dus dat systeem moest hoe dan ook komen.
Waarom niet? De huidige beperkingen dienen om de verspreiding van het virus tegen te gaan. Als blijkt dat gevaccineerden het virus niet verspreiden is er geen reden om hen die beperkingen op te leggen.quote:Op dinsdag 29 december 2020 11:32 schreef mir1986 het volgende:
Hugo de jonge heeft gevraagd of een corona paspoort ethisch en juridisch te verantwoorden is. Daar komt de aap uit de mouw. De gezondheidsraad moet halverwege januari met een antwoord komen.
Het heeft te maken met een werkomgeving, sportgelegenheden, ziekenhuizen, etc. Straks mag je als niet gevaccineerde niet meer naar binnen. Ik kan er echt met mijn pet niet bij dat mensen dit willen.
Wees als overheid dan een grote vent en stel het verplicht. Ga door de nodige hoepels om er een wet voor in te voeren en verplicht het. Zolang het niet verplicht is en je het via omwegen toch wilt verplichten ben je in mijn ogen laf bezig. Dan wil je dus niet de moeite nemen om de wet te volgen omdat het je niet uit komt. Dien een initiatiefwet in, laat die door de tweede en eerste kamer komen. Als ie aangenomen wordt, top, je hebt je vaccinatieplicht. Als die niet aangenomen wordt moeten ze ook stoppen met telkens deze onzin.quote:Op dinsdag 29 december 2020 11:33 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Deze discussie weer
Als iedereen de kans heeft gehad, én de vaccinatiegraad is nog niet hoog genoeg voor groepsimmuniteit, én dat is toe te schrijven aan mensen die het vaccin weigeren, dan voer alsjeblieft in. Ik ben er klaar mee.
Waarom moet ik solidair zijn met lieden die de oplossing van de crisis pogen te frusteren?quote:Op dinsdag 29 december 2020 11:39 schreef mir1986 het volgende:
https://www.gezondheidsra(...)stprogramma-covid-19
Hier staat de informatie betreffende het corona vaccin. Maar blijkbaar vinden veel mensen het geen probleem als er straks veel mensen hun eten en drinken niet meer kunnen kopen omdat ze hun baan kwijt raken. Hoezo solidair.
Dat lijkt mij zeker geen probleem. Die weigering is namelijk niet vrijblijvend, daar kunnen andere kinderen erg ziek van worden.quote:Op dinsdag 29 december 2020 11:35 schreef Questular het volgende:
Maar kinderen de toegang ontzeggen tot een kinderdagverblijf omdat ze het polio vaccin niet hebben gehad is geen probleem toch?
Ik heb het inderdaad vooral even over het IT systeem. Ik kan er echt niet bij dat hier een nieuw IT systeem voor nodig is. Zelfs als is dat nieuwe IT systeem nodig, snap ik niet waarom dat niet direct gestart is in de zomer. De IT afdelingen zijn niet degene die in de teststraten rondbanjeren, die hebben in de meeste gevallen niet op hun tandvlees gelopen. Je wil dat systeem toch gewoon ruim op tijd klaar hebben zou je zeggen.quote:Op dinsdag 29 december 2020 11:41 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
1) Omdat men tot begin december nog uitging van het reguliere, fijnmazige netwerk om de vaccins te verspreiden via de huisartsen. Toen werd het Pfizer-vaccin ook nog gezien als optie voor de kwetsbaren, via die gebruikelijke vaccinatiepunten dus. Toen dat netwerk geen haalbare kaart bleek moest men toch naar centrale prikocaties. Echter, daar hadden de organisaties van het fijnmazige netwerk geen ervaring mee, dus is er aan de GGD gevraagd of ze het over wilde nemen (immers, zij hebben ook al teststraten opgezet etc.).
2) De GGD zou in principe pas over maanden aan zet zijn. Aangezien zij nogal een heftig jaar achter de rug hebben is er (voor zover ik kan inschatten) gekozen om daar even mee te wachten. Om even op adem te komen en dat later te regelen. Het it-verhaal blijft echter wel vaag, ja.
Die hoeveelheden zijn toch ook niets nieuws. Die stonden van de zomer al in de krant dus ik neem aan dat de GGD dat toen ook wel wist.quote:Op dinsdag 29 december 2020 11:36 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik twijfel niet aan de wil van de GGD's, maar dit is toch wel een stukje waar ik me (normaal gesproken) boos om zou kunnen maken:
[..]
Hoe is het mogelijk dat op 10 december pas aan de GGD's gevraagd is om de regie te voeren. Daarnaast, de GGD's zouden sowieso al de regie voeren bij reguliere vaccinatie, dus dat systeem moest hoe dan ook komen.
En, er wordt toch al geregistreerd welke vaccinaties iemand heeft gekregen? Waarom moeten we hier een registratiesysteem voor bedenken?
Ik kan de GGD hierin eigenlijk weinig kwalijk nemen, maar de coördinatie daarboven (gaan we weer) is wel een dingetje.
In tegenstelling tot wat sommigen lijken te denken zie ik een overheid die ziet dat dit een uiterst precair onderwerp is. Nu wordt er dus een uitgebreid advies gevraagd aan experts (medische ethici) die daar niet lichtzinnig over gaan. En gelukkig niet zo snel oordelen als mensen hier.quote:Op dinsdag 29 december 2020 11:41 schreef chratnox het volgende:
Wees als overheid dan een grote vent en stel het verplicht. Ga door de nodige hoepels om er een wet voor in te voeren en verplicht het. Zolang het niet verplicht is en je het via omwegen toch wilt verplichten ben je in mijn ogen laf bezig. Dan wil je dus niet de moeite nemen om de wet te volgen omdat het je niet uit komt. Dien een initiatiefwet in, laat die door de tweede en eerste kamer komen. Als ie aangenomen wordt, top, je hebt je vaccinatieplicht. Als die niet aangenomen wordt moeten ze ook stoppen met telkens deze onzin.
Als het waar is wat de GGD zegt, 1000 medewerkers die kunnen prikken en dan ook nog eens de huisartsen:quote:Op dinsdag 29 december 2020 11:15 schreef chratnox het volgende:
[..]
14.000.000 mensen 2x vaccineren, dus 28.000.000 vaccins. Dat in een week doen is dus 4 miljoen vaccinaties per dag. 12 per uur per medewerker = 42.000 mensen die vaccineren.
Ik heb geen idee hoeveel mensen er totaal zijn die het zouden kunnen, GGD GHOR noemde tijdje terug "dat ze zomaar 1000 mensen hebben die het kunnen".
Echt hè. Bang voor een prikje ben ik sinds mijn vijfde al niet meer. Broekeschijterds zijn het.quote:Op dinsdag 29 december 2020 11:43 schreef 297534 het volgende:
[..]
Dat lijkt mij zeker geen probleem. Die weigering is namelijk niet vrijblijvend, daar kunnen andere kinderen erg ziek van worden.
OT: Niemand gelooft toch dat deze regering mensen de toegang tot ziekenhuizen gaat ontzeggen? Dat blijkt echt nergens uit en dat wil niemand.
Ik snap dat het spannende tijden zijn, maar als je van corona zo erg in de war raakt en daar bang voor bent, kan je beter even niet meer gaan internetten.
En nog beter: je gewoon laten vaccineren. Ze doen daar echt geen rattengif in. En je wordt er ook niet autistisch van.
Daar ben ik voor als blijkt dat het op de vrijwillige manier niet werkt jaquote:Op dinsdag 29 december 2020 11:41 schreef chratnox het volgende:
[..]
Wees als overheid dan een grote vent en stel het verplicht. Ga door de nodige hoepels om er een wet voor in te voeren en verplicht het. Zolang het niet verplicht is en je het via omwegen toch wilt verplichten ben je in mijn ogen laf bezig. Dan wil je dus niet de moeite nemen om de wet te volgen omdat het je niet uit komt. Dien een initiatiefwet in, laat die door de tweede en eerste kamer komen. Als ie aangenomen wordt, top, je hebt je vaccinatieplicht. Als die niet aangenomen wordt moeten ze ook stoppen met telkens deze onzin.
De vaccinatiegraad is al langer een probleem, daar werd tot nu toe gezegd dat ze het met informatiecampagnes en overtuigingscampagnes willen doen. Als een groot deel van de bevolking gevaccineerd is tegen Covid-19 zou het niet zo'n issue meer moeten zijn.
Ik laat me vaccineren, maar ik vind het best een principieel punt dit.
mooi excuus natuurlijk die zorgvuldigheid maar het is 1 grote shitshow geworden.quote:Op dinsdag 29 december 2020 11:16 schreef popje het volgende:
https://www.volkskrant.nl(...)vaccineren~bdabe6a1/
Artikel over hoe Nederland zich niet heeft voorbereid op een Plan B, veel te laat is begonnen met plannen etc. Niks te maken met zorgvuldigheid.
Hier weet men dat men toch gewoon aan kan blijven. Maakt gewoon niet uit hoeveel zwaarwegende fouten/miskleunen ze maken. Hun eigen belang staat dus bovenaan.quote:Op dinsdag 29 december 2020 11:18 schreef Confetti het volgende:
[..]
Schokkend artikel is dat ja. In ieder ander land was de minister per direct ontslagen.
Ik vrees al voor de leveringen. Wij wilden zo solidair zijn met de EU en hebben onze goede inkooppositie weggegeven aan bananenrepublieken als Hongarije en Polen. De Duitsers ondertussen kopen het nu zelf ook in.
Wat een oase van nuance deze postquote:Op dinsdag 29 december 2020 11:44 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
In tegenstelling tot wat sommigen lijken te denken zie ik een overheid die ziet dat dit een uiterst precair onderwerp is. Nu wordt er dus een uitgebreid advies gevraagd aan experts (medische ethici) die daar niet lichtzinnig over gaan. En gelukkig niet zo snel oordelen als mensen hier.
Dat dit door mensen uitgelegd wordt als 'De Jonge wil een vaccinatieplicht en vraagt nu aan experts hoe hij dat kan verantwoorden' zegt meer over die mensen dan over de zorgvuldigheid waarmee nu gehandeld wordt.
toegang tot een land ontzeggen als je een bepaalde vaccinatie niet hebt ook niet waarschijnlijkquote:Op dinsdag 29 december 2020 11:35 schreef Questular het volgende:
Maar kinderen de toegang ontzeggen tot een kinderdagverblijf omdat ze het polio vaccin niet hebben gehad is geen probleem toch?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |