Geen idee waar je het over hebt. Vermogensgrens?quote:Op maandag 28 december 2020 21:28 schreef marsan het volgende:
[..]
Nee dat is de vermogensgrens. Niet de grens aan schenkingen.
2500 euro per jaar vind ik anders nog best veel. Dat is zo'n 200 euro per maand!quote:Op maandag 28 december 2020 21:35 schreef Twinkle20 het volgende:
[..]
Een beetje jurist maakt ook wel gehakt van die buitenproporionele boete. Maar laat net deze groep mensen vaak niet het geld hebben voor fatsoenlijke juridische bijstand.
Vind het echt sneu.
We praten hier over een kleine 2500 op jaarbasis. Het is niet dat ze er een compleet illegale lijn van inkomsten bij had ofzo.
Ja maar dat is wat anders dan een schenking als je in de bijstand zit. Jij hebt t over een belastingvrije schenking.quote:Op maandag 28 december 2020 21:37 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Geen idee waar je het over hebt. Vermogensgrens?
Ik over de schenkingsvrijstelling:
https://www.belastingdien(...)lastingvrij-schenken
Die grens is ook niet duidelijk hoor, zo mag je een prijs tot 100 euro wel zelf houden in de ene gemeente en in de andere gemeente niet.quote:Op maandag 28 december 2020 21:38 schreef Lospedrosa het volgende:
Lees deze eens, in Prive omgeving:
https://www.tubantia.nl/e(...)de-te-werk~a10ea6ac/
Bij bijstand worden mensen continu verwezen op de informatieplicht.
Elk gekregen item al is het een winnend lot van ¤10,- moet worden doorgegeven.
Vind het normaal? Nee.
Is het nodig? Geen idee.
Het is duidelijk dat NL helemaal niet zo makkelijk is met “gratis geld”.
(Al is Enschede het schoolvoorbeeld van een stad waar bier drinken voor het huis alsgemewn geaccepteerde dagbesteding is)
Je doet echt geen 200 euro boodschappen alleen in de bijstand, dan hou je nog 800 euro over....En je krijgt bijstand voor alles.quote:Op maandag 28 december 2020 21:39 schreef Postbus100 het volgende:
[..]
2500 euro per jaar vind ik anders nog best veel. Dat is zo'n 200 euro per maand!
(oh wacht, waarschijnlijk is dat het bedrag van de uitkering dat ze kreeg voor boodschappen enzo. Waarschijnlijk was de waarde van de boodschappen van de moeder minder, maar nu moet ze dus het volledige bedrag terugbetalen)
Dat moet je dus doorgeven.quote:Op maandag 28 december 2020 21:41 schreef macca728 het volgende:
[..]
Die grens is ook niet duidelijk hoor, zo mag je een prijs tot 100 euro wel zelf houden in de ene gemeente en in de andere gemeente niet.
En wat is verkregen, stel je eet elke week bij je moeder of buurvrouw ???
Hoe kom je daaraan ? Ik kreeg gewoon een uitkering voor alles hoor, niet 6.13 voor eten specifiek.quote:Op maandag 28 december 2020 21:42 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Dat moet je dus doorgeven.
Want je krijgt 6,13 per dag voor eten. Die ene dag niet, dan gaat dat af van je uitkering.
Of ze beoordelen het als sporadisch dan niet, maar er zijn regelmatige gesprekken waarin je dit moet melden.
Schijnbaar. Wist ik ook niet.
Ja dat vraag ik me ook af dan, dat is ook schenking.quote:Op maandag 28 december 2020 21:44 schreef Evertjan het volgende:
maar ze mag wel boodschappen ophalen bij de voedselbank???
Het moge toch duidelijk zijn dat het gaat om de limiet van schenken aan iemand in de bijstand. Die is strikter dan de belastingvrije limiet. Iemand in de ww mag nog prima een schenking ontvangen en dus ook prima ¤40.000 van ouders voor aankoop van een huis.quote:
Eens, wel steuntrekken maar niet de regels volgen en dan huilie doen in de mediaquote:Op maandag 28 december 2020 21:46 schreef Boca_Raton het volgende:
Mevrouw wist dus wat ze allemaal moest opgeven. Heeft ze niet gedaan —-> fraude.
Oftewel iets van 600 EURO.quote:"Mocht betrokkene nog een bijstandsuitkering ontvangen dan zal de gemeente, wanneer ze de jurisprudentie van de CRvB volgt, de boete vanwege draagkracht hebben moeten matigen tot een bedrag gelijk aan 10% van de bijstandsnorm over een periode van 12 maanden. Vanwege de Wet vereenvoudiging beslagvrije voet hanteert de CRvB inmiddels een percentage van 5%.”
Werken loont niet blijkbaarquote:Op maandag 28 december 2020 21:48 schreef Evertjan het volgende:
aan de andere kant kan je je ook afvragen waarom deze jonge vrouw 3 jaar in de bijstand zit??
quote:Op maandag 28 december 2020 21:38 schreef Lospedrosa het volgende:
Het is duidelijk dat NL helemaal niet zo makkelijk is met “gratis geld”.
Een keer hoeft dat niet.quote:Op maandag 28 december 2020 21:44 schreef macca728 het volgende:
[..]
Hoe kom je daaraan ? Ik kreeg gewoon een uitkering voor alles hoor, niet 6.13 voor eten specifiek.
En ik ga echt niet doorgeven als ik boodschappen krijg van mijn moeder.
Ik vraag me serieus af wie dat heeft gemeld, want dan kan je echt niet controleren.quote:Op maandag 28 december 2020 21:50 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Een keer hoeft dat niet.
Bij elke week moet dat dus wel.
Maar de ene gemeente is de ander niet qua controle.
Iemand die er vrijwillig in gaat liggen hangen, nee, die niet. Maar iemand die slecht bemiddelbaar is en na verbruik van ww nog geen werk heeft, dat is toch een ander verhaal. Een twintiger kan niet ‘dan maar vakkenvullen’, want geen supermarkt die je zelfs maar een tijdelijk contract wil geven als je ouder bent dan 18. Na verloop van tijd ben je door de callcenters heen (en dat moet je ook maar liggen) en als pakjesbezorger moet je toch eerst een rijbewijs en soms een auto hebben.quote:Op maandag 28 december 2020 21:36 schreef Lowkeyz het volgende:
Terecht die bijstandsmoeder kost de samenleving al bakken met geld prima toch als de overheid geld terugvorderd als zij gratis spullen krijgt. Uitkeringstrekkers verdienen geen sympathie
Als iemand nooit boodschappen koopt en niet kan aantonen hoe ze dan wel in levensonderhoud voorziet, dan heb je wel wat uit te leggen...quote:Op maandag 28 december 2020 21:50 schreef macca728 het volgende:
[..]
Ik vraag me serieus af wie dat heeft gemeld, want dan kan je echt niet controleren.
Dat staat toch in die rechtspraak. Er kwam een controleur langs en die zag allemaal AH (quote:Op maandag 28 december 2020 21:50 schreef macca728 het volgende:
[..]
Ik vraag me serieus af wie dat heeft gemeld, want dan kan je echt niet controleren.
Volgens mij worden er genoeg oost Europeanen binnen gehaald voor banen die Nederlanders niet willen doen. Dan moet je dat maar doen, niet zo veel klagen werk is werkquote:Op maandag 28 december 2020 21:52 schreef Magister_Artium het volgende:
[..]
Iemand die er vrijwillig in gaat liggen hangen, nee, die niet. Maar iemand die slecht bemiddelbaar is en na verbruik van ww nog geen werk heeft, dat is toch een ander verhaal. Een twintiger kan niet ‘dan maar vakkenvullen’, want geen supermarkt die je zelfs maar een tijdelijk contract wil geven als je ouder bent dan 18. Na verloop van tijd ben je door de callcenters heen (en dat moet je ook maar liggen) en als pakjesbezorger moet je toch eerst een rijbewijs en soms een auto hebben.
Waar lees je dat allemaal ? Bijstandsmoeder ? Jonge vrouw ??quote:Op maandag 28 december 2020 21:36 schreef Lowkeyz het volgende:
Terecht die bijstandsmoeder kost de samenleving al bakken met geld prima toch als de overheid geld terugvorderd als zij gratis spullen krijgt. Uitkeringstrekkers verdienen geen sympathie
Je moet je eens inlezen, de VVD ging deze migranten binnenhalen in de jaren 80 omdat ze veel goedkoper waren voor bedrijven.quote:Op maandag 28 december 2020 21:53 schreef Lowkeyz het volgende:
[..]
Volgens mij worden er genoeg oost Europeanen binnen gehaald voor banen die Nederlanders niet willen doen. Dan moet je dat maar doen, niet zo veel klagen werk is werk
Dat kan, maar die kan je ook gewoon contant betalen natuurlijk. Je kan ook bij de voedselbank terecht.quote:Op maandag 28 december 2020 21:54 schreef Lospedrosa het volgende:
Tevens zo las je in het stuk van Tubantia kan de controleur bankafschriften nazien van een jaar en daaruit concluderen dat er ong wordt uitgegeven aan boodschappen.
En in gebieden met veel werkloosheid? Wie betaalt je verhuizing? Ben je meestal wel snel ¤500 lichter.quote:Op maandag 28 december 2020 21:53 schreef Lowkeyz het volgende:
[..]
Volgens mij worden er genoeg oost Europeanen binnen gehaald voor banen die Nederlanders niet willen doen. Dan moet je dat maar doen, niet zo veel klagen werk is werk
Jij gunt mensen dus geen financiële onafhankelijkheid?quote:Op maandag 28 december 2020 21:48 schreef Evertjan het volgende:
aan de andere kant kan je je ook afvragen waarom deze jonge vrouw 3 jaar in de bijstand zit??
Die 500 euro is al vele male goedkoper dan een bijstand betalen voor de samenlevingquote:Op maandag 28 december 2020 21:56 schreef Magister_Artium het volgende:
[..]
En in gebieden met veel werkloosheid? Wie betaalt je verhuizing? Ben je meestal wel snel ¤500 lichter.
quote:‘Ik krijg aardig wat boodschappen van mijn moeder per week, 2 broden, 3 zaken sla, een doos met 8 stukjes vlees, 2 dozen eieren, wc-papier, koffie. Ik krijg 1 keer in de week een tas met boodschappen. Dat is omdat ik haar altijd help met van alles. Mijn moeder gaat 1 keer per week naar de Lidl, dan doet zij boodschappen voor ons samen en dan is zij ongeveer ¤ 50,- per week kwijt voor boodschappen voor ons samen. Ik geef zelf nauwelijks geld uit aan boodschappen. Ik denk max. 10 euro per week.(…)” Ik ben bijna mijn hele uitkering kwijt aan vaste lasten.
“U zegt dat het u verbaasde dat u tijdens het huisbezoek voornamelijk middelen van de Albert Heijn heeft aangetroffen. U vraagt mij te vertellen hoe dit zit. Mijn moeder gaat eerst naar de lidl en daarna gaat zij naar de Albert Heijn in [wijk] . Mijn moeder heeft daar niet bij stil gestaan. Mijn moeder haalt speciaal brood voor mij. Ik denk dat mijn moeder ¤ 20,- uitgeeft aan mij. (…). U vraagt mij naar de verzorgingsproducten die ik nodig heb, waar ik die koop. Die koopt mijn moeder voor mij. Mijn moeder koopt ze daar waar ze het goedkoopst zijn. Mijn moeder let heel erg op de aanbiedingen. Mijn moeder doet al 46 jaar de boodschappen voor mij,
https://uitspraken.rechts(...)I:NL:RBMNE:2019:4746
Nou betaal ze dan aan die mensen. Die hebben geen 500 euro en hoe moet je in godsnaam een woning vinden dan ? Dan mag je 7 jaar wachten.quote:Op maandag 28 december 2020 21:58 schreef Lowkeyz het volgende:
[..]
Die 500 euro is al vele male goedkoper dan een bijstand betalen voor de samenleving
De samenleving uitzuigen en haar bloedeigen moeder. Nutteloze parasiet dusquote:Op maandag 28 december 2020 21:58 schreef Jemoederniet het volgende:
Mevrouw laat zich al 46 jaar lang verzorgen door haar moeder
[..]
Ik betaal genoeg aan die mensen d.m.v belastingen. Een paar containerwoningen voor de uitkeringstrekkers zou prima zijn. Kan de sociale huur mooi in de verkoop voor de werkende mensquote:Op maandag 28 december 2020 22:00 schreef macca728 het volgende:
[..]
Nou betaal ze dan aan die mensen. Die hebben geen 500 euro en hoe moet je in godsnaam een woning vinden dan ? Dan mag je 7 jaar wachten.
Nou mooie klotesituatie dan. Blij dat ik daar niks mee te maken hebquote:Op maandag 28 december 2020 21:46 schreef Magister_Artium het volgende:
[..]
Het moge toch duidelijk zijn dat het gaat om de limiet van schenken aan iemand in de bijstand. Die is strikter dan de belastingvrije limiet. Iemand in de ww mag nog prima een schenking ontvangen en dus ook prima ¤40.000 van ouders voor aankoop van een huis.
In de bijstand wordt gekeken naar je vermogen. Je werk wordt (bijna) nominaal gekort en zelfs een duur verjaardagscadeau (ouders die besluiten jou een nieuwe laptop te geven) kan gevolgen hebben.
Als jij geen baan heb na 3 jaar is er daar wel een goede reden voor hoor. Dan kan je blijkbaar geen verplichte tegenprestatie leveren. Wellicht is ze al te oud.quote:Op maandag 28 december 2020 22:03 schreef Lospedrosa het volgende:
Lastig onderwerp wel.
Ik zou zeggen, doe niet moeilijk over dat geld en laat die vrouw toch.
Maar aan de andere kant, in de grote steden zijn massa’s mensen die niet werken. En inderdaad staan er steeds meer Polen en Hongaren in de rij om dat werk wel te doen.
Dat werk is overigens ook nodig. In de zorg, schoonmaak, techniek enz lopen de banen op en raken niet gevuld.
Dan zou je met een basisinkomen juist nog meer mensen thuis hebben zitten met alle gevolgen.
Uiteindelijk denk ik dat werken en bijdragen aan jouw stukje nabije wereld gezond is voor jezelf en je naasten.
Iedereen kent die types waarvan je denkt, nou die kan wel werken maar dat gaat ze never nooit niet doen, voelt ze zich veel te goed voor.
Hongaren? Waren dat niet die mensen die massaal de belastingdienst hebben opgelicht en daar mee weg zijn gekomen? Fijn volk.quote:Op maandag 28 december 2020 22:03 schreef Lospedrosa het volgende:
Lastig onderwerp wel.
Ik zou zeggen, doe niet moeilijk over dat geld en laat die vrouw toch.
Maar aan de andere kant, in de grote steden zijn massa’s mensen die niet werken. En inderdaad staan er steeds meer Polen en Hongaren in de rij om dat werk wel te doen.
Dat werk is overigens ook nodig. In de zorg, schoonmaak, techniek enz lopen de banen op en raken niet gevuld.
Dan zou je met een basisinkomen juist nog meer mensen thuis hebben zitten met alle gevolgen.
Uiteindelijk denk ik dat werken en bijdragen aan jouw stukje nabije wereld gezond is voor jezelf en je naasten.
Iedereen kent die types waarvan je denkt, nou die kan wel werken maar dat gaat ze never nooit niet doen, voelt ze zich veel te goed voor.
Polen https://www.rtlnieuws.nl/(...)eren-met-uitkeringenquote:Op maandag 28 december 2020 22:07 schreef M.Ritcher het volgende:
[..]
Hongaren? Waren dat niet die mensen die massaal de belastingdienst hebben opgelicht en daar mee weg zijn gekomen? Fijn volk.
Ik snap het punt. Het leven is ook niet eerlijk.quote:Op maandag 28 december 2020 22:07 schreef macca728 het volgende:
[..]
Als jij geen baan heb na 3 jaar is er daar wel een goede reden voor hoor. Dan kan je blijkbaar geen verplichte tegenprestatie leveren. Wellicht is ze al te oud.
En je zegt het zelf, Oost Europeanen komen hier steeds meer, denk je dan dat de banen toenemen ? Die Oost Europeanen zitten met 10 man op 1 flat, die hebben veel minder vaste lasten al.
En dat is de discussie toch niet ? Het gaat om boodschappen.....
https://www.nu.nl/binnenl(...)-bulgarenfraude.htmlquote:Op maandag 28 december 2020 22:09 schreef macca728 het volgende:
[..]
Polen https://www.rtlnieuws.nl/(...)eren-met-uitkeringen
Zij stonden in 2017 ongeveer 9400 uitkeringsontvangers bij....Ja harde werkers hoor die Polen.
Bulgaren ook.
Daarom zijn ze ook een stuk goedkoper dan NL, die vaak nog te hoog zijn opgeleid ook voor dat werk (en te mondig)quote:Op maandag 28 december 2020 22:10 schreef M.Ritcher het volgende:
[..]
https://www.nu.nl/binnenl(...)-bulgarenfraude.html
Ja echt een aanwinst.
Denk niet te hoogopgeleidquote:Op maandag 28 december 2020 22:11 schreef macca728 het volgende:
[..]
Daarom zijn ze ook een stuk goedkoper dan NL, die vaak nog te hoog zijn opgeleid ook voor dat werk (en te mondig)
‘Overdreven hard’, ga je er dan niet vanuit dat mevrouw niet wist wat de consequenties konden zijn?quote:Op maandag 28 december 2020 22:14 schreef trein2000 het volgende:
Tja ik snap het wel. Waar leg je de grens anders?
Natuurlijk is dit overdreven hard, maar zolang de wet daar niet in voorziet moet je wel.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |