3350 extra IC-bedden om zonder extra maatregelen (dus met de maatregelen van september) door te kunnen? Dan scheelt het niet heel veel met waarop ik uitkwam: +-4500. Vergeet alleen niet dat de IC-bedden het topje van de ijsberg zijn en er dan ook veel meer 'reguliere' bedden nodig zijn.quote:Op zaterdag 26 december 2020 12:53 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
3350
Had al wat gerekend.
De opschaling is ook weg nodig want de volgende pandemie staat voor de deur en vergrijzing gaat ook door.
Waarom geen aparte teams in aparte gebouwen voor virusinfectie ziekten?
Daar zou ik voor pleiten icm opleidingen in een oproepbaar team. Met wachtgeld vergoeding. Een soort van reservisten.
Mensen die al ziek zijn en op leeftijd en dus weinig kans maken komen al niet op de IC terecht.quote:Op zaterdag 26 december 2020 12:56 schreef Complotwappie het volgende:
[..]
Als je elk mens zolang mogelijk in leven wilt houden dan ga je met of zonder corona - in een rap vergrijzend land - heel veel bedden nodig hebben. Een betere vraag om te stellen is: moeten we we iedereen wel zo lang mogelijk in leven willen houden?
Kans op wat precies? Overleven? Ik heb het namelijk juist over degene die het zouden kunnen overleven.quote:Op zaterdag 26 december 2020 13:24 schreef devlinmr het volgende:
[..]
Mensen die al ziek zijn en op leeftijd en dus weinig kans maken komen al niet op de IC terecht.
Dus je vraag is niet relevant
Kans op overleven inderdaadquote:Op zaterdag 26 december 2020 13:30 schreef Complotwappie het volgende:
[..]
Kans op wat precies? Overleven? Ik heb het namelijk juist over degene die het zouden kunnen overleven.
Het antwoord daarop is "nee". Het beleid is daar al op gericht.quote:Een betere vraag om te stellen is: moeten we we iedereen wel zo lang mogelijk in leven willen houden?
Dus je wilt mensen dood laten gaan die gewoon een goede kans op leven hebben? Serieus?quote:Op zaterdag 26 december 2020 13:30 schreef Complotwappie het volgende:
[..]
Kans op wat precies? Overleven? Ik heb het namelijk juist over degene die het zouden kunnen overleven.
Ik maak geen verdere 'shifting'; het zat er al in. En nee, recht op zorg staat niet gelijk aan het in alle gevallen recht hebben op alle vormen van zorg. Daar zaten al zeer concrete (financiele) beperkingen aan.quote:Op zaterdag 26 december 2020 13:38 schreef devlinmr het volgende:
[..]
Kans op overleven inderdaad
Je hebt het over
[..]
Het antwoord daarop is "nee". Het beleid is daar al op gericht.
Als je nog verdere schifting wil maken dan schend je de grondrechten. ( Recht op zorg)
Welke concrete beperkingen?quote:Op zaterdag 26 december 2020 13:41 schreef Complotwappie het volgende:
[..]
Ik maak geen verdere 'shifting'; het zat er al in. En nee, recht op zorg staat niet gelijk aan het in alle gevallen recht hebben op alle vormen van zorg. Daar zaten al zeer concrete (financiele) beperkingen aan.
quote:Op zaterdag 26 december 2020 13:40 schreef illusions het volgende:
[..]
Dus je wilt mensen dood laten gaan die gewoon een goede kans op leven hebben? Serieus?
Dat wilden ze 80 jaar geleden ook.
Die 'goede kans' staat niet op zichzelf maar wordt afgedwongen door het stilleggen van de maatschappij. Dat is nooit normaal geweest. Er is ooit vastgesteld dat een persoon gemiddeld iets van 80.000. euro mag kosten. (Dat is hoger als je jong bent, en lager als je oud bent). En dat terwijl we tegelijkertijd miljarden in kunst en cultuur pompten. Dat kwam omdat we toen een rationele afweging wisten te maken tussen hoeveel het redden of uitrekken van het leven waard tov andere aspecten van het leven.quote:
Welke concrete beperkingen?.. een concreet antwoord graagquote:Op zaterdag 26 december 2020 13:46 schreef Complotwappie het volgende:
[..]
[..]
Die 'goede kans' staat niet op zichzelf maar wordt afgedwongen door het stilleggen van de maatschappij. Dat is nooit normaal geweest. Er is ooit vastgesteld dat een persoon gemiddeld iets van 80.000. euro mag kosten. (Dat is hoger als je jong bent, en lager als je oud bent). En dat terwijl we tegelijkertijd miljarden in kunst en cultuur pompten. Dat kwam omdat we toen een rationele afweging wisten te maken tussen hoeveel het redden of uitrekken van het leven waard is en andere aspecten van het leven.
Immunotherapie voor slokdarmkanker wordt bijvoorbeeld niet vergoed, om maar iets te noemen.quote:Op zaterdag 26 december 2020 14:01 schreef devlinmr het volgende:
[..]
Welke concrete beperkingen?.. een concreet antwoord graag
Je hebt een betere benadering? Want dat zeg je nu.quote:
Duitsland zou het afkunnen met onze social distancing regels mbt 1.5 meter en geen evenementen. Verder gezond verstand.quote:Op zaterdag 26 december 2020 12:50 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Ook voor jou de vraag: hoeveel extra (IC-)bedden (met bemanning) zouden we nodig hebben om met welk maatregelenpakket uit te kunnen? Hoeveel bedden hadden we nodig om het huidige maatregelenpakket X dagen uit te kunnen stellen? Hoeveel bedden hebben we nodig om zonder maatregelen door te kunnen?
Maak eens een inschatting.
Nee, ik zeg dat je geen appels met tafelpoten moet vergelijken.quote:Op zaterdag 26 december 2020 14:52 schreef ludovico het volgende:
[..]
Je hebt een betere benadering? Want dat zeg je nu.
In begin december hadden ze in Duitsland een IC-bezetting van >80%. Geen idee hoe het nu zit, maar je stelling lijkt me niet heel realistisch.quote:Op zaterdag 26 december 2020 14:57 schreef ludovico het volgende:
[..]
Duitsland zou het afkunnen met onze social distancing regels mbt 1.5 meter en geen evenementen. Verder gezond verstand.
Zoals Zweden dus.
Heb je iets wat meer op appels lijkt of gooi je nu de tafelpoten met het badwater weg??quote:Op zaterdag 26 december 2020 15:20 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Nee, ik zeg dat je geen appels met tafelpoten moet vergelijken.
Wat is de bewezen effectiviteit van immunotherapie op slokdarmkanker?quote:Op zaterdag 26 december 2020 14:14 schreef Complotwappie het volgende:
[..]
Immunotherapie voor slokdarmkanker wordt bijvoorbeeld niet vergoed, om maar iets te noemen.
Een bepaalde grens van effectiviteit (vs kosten) is inderdaad ook een concrete beperking die je overal terug ziet.quote:Op zaterdag 26 december 2020 16:17 schreef devlinmr het volgende:
[..]
Wat is de bewezen effectiviteit van immunotherapie op slokdarmkanker?
Het is altijd goed om te kijken wat er in de landen om je heen gebeurt en dat mee te nemen in de afwegingen, maar wanneer hier de zorgcapaciteit bereikt dreigt te worden dan is het nogal dom om te zeggen: kijk, in Zweden hebben ze minder maatregelen en daar gaat het 'prima'!quote:Op zaterdag 26 december 2020 16:14 schreef ludovico het volgende:
[..]
Heb je iets wat meer op appels lijkt of gooi je nu de tafelpoten met het badwater weg??
Ik vind het maar dom, het is zeker wel een indicatie, en je zegt zelf niks beters te hebben, val het dan niet af want al je beleid is dan sowieso gebaseerd op drijfzand en nog minder waard.
Nee jij bluft te makkelijk indicaties weg voor oordelen over effectiviteit van maatregelen.quote:Op zaterdag 26 december 2020 16:58 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Het is altijd goed om te kijken wat er in de landen om je heen gebeurt en dat mee te nemen in de afwegingen, maar wanneer hier de zorgcapaciteit bereikt dreigt te worden dan is het nogal dom om te zeggen: kijk, in Zweden hebben ze minder maatregelen en daar gaat het 'prima'!
Als de dijken hier bijna overstromen en men wil zandzakken leggen, dan zeg je toch ook niet 'ja maar in Kenia houden ze zonder zandzakken ook droge voeten!'. Hier hebben we het vaker om gehad, maar je draait oorzaak en gevolg een beetje om.
Nog geen bewezen effectiviteit dus logisch dat het niet vergoed wordt.quote:Op zaterdag 26 december 2020 16:25 schreef Complotwappie het volgende:
[..]
Een bepaalde grens van effectiviteit (vs kosten) is inderdaad ook een concrete beperking die je overal terug ziet.
Hey een patholoog met een meningquote:Op zaterdag 26 december 2020 17:31 schreef Probably_on_pcp het volgende:
DR JOHN LEE: Free us from this futile cycle of Covid contagion and control
Here we go again. With even tighter restrictions likely to be imposed in the New Year, Britain is trapped in a futile cycle of Covid contagion and control.
Since the so-called ‘second wave’ began in the autumn, the public has been forced to endure regional lockdowns, another national lockdown and ever more complicated tiers of restrictions.
Yet none of these authoritarian bureaucratic impositions have proved effective.
Gaat verder:
https://www.dailymail.co.(...)ntagion-control.html
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |