ik zou ook niet in de lelijke schoenen van hem willen staanquote:Op donderdag 17 december 2020 13:11 schreef Jazeg het volgende:
[..]
Hugo is het gezicht geworden van alles wat er misgaat in deze crisis. Het is heel makkelijk om een zondebok aan te wijzen natuurlijk.
Ja, het VVD ethos van small government slaat weer toe, ik ben er ook nooit voorstander van geweest.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:09 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ach zo... ik was al geen fan van dat samenvoegen van ministeries en nu ben ik dat nog minder.
https://news.sky.com/stor(...)-constantly-12164829quote:GP practices have been forced to collect data on the rollout of the Pfizer vaccine by hand, following problems with the software being used to keep track of who has been given the jab.
[..]
Despite months of promises, they said, there was still no system that could record everyone who had been given the vaccine.
As a result, the official said, GPs were not able to find out who had already been vaccinated by a hospital, causing delays as checks were made and raising the risk that some people might get missed, or even potentially vaccinated twice.
quote:Op donderdag 17 december 2020 13:11 schreef _serial_ het volgende:
Zelfs België kan al voor 5 januari beginnen.
https://www.vrt.be/vrtnws(...)-europeanen-waarsch/
Hij heeft een kutbaan want hij kan het nooit goed doen..altijd wel groepen die niet tevreden zijn. Heb er geen medelijden mee want hij heeft er zelf voor gekozen, alleen vind ik de kritiek soms te makkelijk. Wij zijn een zeikerig volkjequote:Op donderdag 17 december 2020 13:02 schreef Remco het volgende:
[..]
Het vervelende is dat je als minister natuurlijk wel de eind verantwoording hebt. Maar ik vind ook dat Hugo soms iets teveel wordt verweten.
beetje behelpen maar dat had hier ook gekund en dan krijg je die prutsers discussie wat minderquote:Op donderdag 17 december 2020 13:15 schreef capricia het volgende:
In GB moet met met de hand bij gaan houden wie er gevaccineerd is voor de eerste keer (twee prikken nodig, 21 dagen later nog een).
Omdat de ICT niet op orde is.
[..]
https://news.sky.com/stor(...)-constantly-12164829
Ze zouden je best staan volgens mij!quote:Op donderdag 17 december 2020 13:14 schreef Tarado het volgende:
[..]
ik zou ook niet in de lelijke schoenen van hem willen staan
Misschien. En dan vooral kleinschalig.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:11 schreef _serial_ het volgende:
Zelfs België kan al voor 5 januari beginnen.
https://www.vrt.be/vrtnws(...)-europeanen-waarsch/
Als minister heeft hij daar dan ook de macht en diverse middelen voor.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:01 schreef WheeledWarrior het volgende:
Het Hugo-bashen is ook niet helemaal terecht natuurlijk, het is niet dat die man alles in zijn eentje kan regelen.
En dan over 6 maanden loopt iedereen te brullen dat het allemaal niet klopt.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:17 schreef Tarado het volgende:
[..]
beetje behelpen maar dat had hier ook gekund en dan krijg je die prutsers discussie wat minder
Dat vind ik ook hoor, begrijp me niet verkeerd. Maar misschien weet hij inmiddels zelf ook dat hij niet de geschikte persoon is voor de functie, alleen is het nog schadelijker om op te stappen en aan de derde minister binnen een jaar te beginnen. Er zijn zo veel factoren die meespelen in zo een complex systeem.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:13 schreef chratnox het volgende:
[..]
Nouja, hij is de Coronaminister, dus het is logisch dat hij de zondebok is. Of het wel of niet terecht is. In veel gevallen roept hij het wel over zichzelf af door wéér terug te moeten komen op uitspraken. In plaats van zo opportunistisch te zijn zou het goed zijn dat hij eerst nadenkt of wat hij nu weer beloofd wel of niet kan. Dat is wat mij vooral stoort.
Beginnen als er al twee vaccins klaar zijn is natuurlijk wel erg laat. Het zal niet zo'n verschil zijn, maar ik hoop dat ze een figuurlijke trap onder hun kont krijgen en alles op alles zetten om eerder klaar te zijn.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:12 schreef Tarado het volgende:
[..]
Dan zit je als je de 18e begint dus helemaal niet zo slecht
Vele blunders zagen wij allemaal wél aankomen, maar Hugo niet. Dat moet niet kunnen toch?quote:Op donderdag 17 december 2020 13:01 schreef WheeledWarrior het volgende:
Het Hugo-bashen is ook niet helemaal terecht natuurlijk, het is niet dat die man alles in zijn eentje kan regelen.
Als er een onderwerp bestaat waar iedereen het hier over eens is, moet deze het zijn 🤭quote:Op donderdag 17 december 2020 13:14 schreef Tarado het volgende:
[..]
ik zou ook niet in de lelijke schoenen van hem willen staan
Eens maar zo werkt het blijkbaar, je ziet hier hoe iedereen schreeuwt terwijl die eerste vaccins niet veel meer dan een drupel op een gloeiende plaat zijn.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:20 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
En dan over 6 maanden loopt iedereen te brullen dat het allemaal niet klopt.
Heb ook liever dat ze het goed regelen dan haastig.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:20 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
En dan over 6 maanden loopt iedereen te brullen dat het allemaal niet klopt.
Ja, precies, dus laten we het nu maar doen op een manier die wel werkt en niet zoals in het VK.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:22 schreef Tarado het volgende:
[..]
Eens maar zo werkt het blijkbaar, je ziet hier hoe iedereen schreeuwt terwijl die eerste vaccins niet veel meer dan een drupel op een gloeiende plaat zijn.
Het zal dan al een hoop schelen als hij gewoon toe geeft dat hij in het verleden ''foute'' beslissingen gemaakt heeft door o.a. telkens voor zijn beurt te spreken. Het zal al helpen als hij aangeeft dat hij er mede voor verantwoordelijk is dat er een hele tijd zo'n slechte BCO draaide (bovenop testbeleid wat al heel inkakte in de zomer). Een stukje zelfreflectie zeg maar. Ik zou een stuk meer begrip voor hem hebben als hij zou leren van zijn fouten en ze ook toe zou durven te geven. Zijn huidige manier van communiceren helpt gewoon niet; het geeft virus waanzin aanhangers alleen maar meer ammo.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:21 schreef Jazeg het volgende:
[..]
Dat vind ik ook hoor, begrijp me niet verkeerd. Maar misschien weet hij inmiddels zelf ook dat hij niet de geschikte persoon is voor de functie, alleen is het nog schadelijker om op te stappen en aan de derde minister binnen een jaar te beginnen. Er zijn zo veel factoren die meespelen in zo een complex systeem.
Wat zijn de gevolgen eigenlijk als je per ongeluk 3 of 4 keer dat vaccin krijgt?quote:Op donderdag 17 december 2020 13:17 schreef Tarado het volgende:
[..]
beetje behelpen maar dat had hier ook gekund en dan krijg je die prutsers discussie wat minder
Als ze zeggen dat er 5 doses in een vial zitten dan moet ook elke keer er zeker 5 doses uit komen. Tijdens afvullen zal er wat variatie zijn, dus dat wordt ruim afgesteld zodat die 5 keer altijd bereikt wordt. Ook is het verlies met verschillende naalden verschillend, en zal de ene verpleger ook iets meer verspillen dan een andere, dus daar wordt ook tijdens het afvullen rekening mee gehouden. Alles bij elkaar lijkt het dus dat er vaak 6 of zelfs 7 doses uit een vial komen.quote:Op donderdag 17 december 2020 12:55 schreef chratnox het volgende:
[..]
Volgens mij, maar @:ipa84 kan me corrigeren als ik 't mis heb, worden de Pfizer vaccins in een soort 'grootverpakking' geleverd die daarna nog gesplitst moeten worden.
Initieel dachten ze dat er een bepaalde hoeveelheid uit kwam, maar @:George_of_the_Jungle noemde in het positiviteitstopic dat er blijkbaar meer uitgehaald kon worden.
Ook niet!quote:Op donderdag 17 december 2020 13:22 schreef Jazeg het volgende:
[..]
Als er een onderwerp bestaat waar iedereen het hier over eens is, moet deze het zijn 🤭
Daarom, ik heb er ook wel vertrouwen in dat die achterstand zo ingelopen is, ben eerder bezorgd over de leveringen van de vaccins het eerste halfjaar van 21.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:23 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ja, precies, dus laten we het nu maar doen op een manier die wel werkt en niet zoals in het VK.
Ik denk dat het kwalijkste is dat daardoor andere mensen hun dosis niet kunnen krijgen, want er is maar een beperkte voorraad beschikbaar.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:24 schreef capricia het volgende:
[..]
Wat zijn de gevolgen eigenlijk als je per ongeluk 3 of 4 keer dat vaccin krijgt?
Ze hadden 9 maanden de tijd om dat te regelen.....quote:Op donderdag 17 december 2020 13:23 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Heb ook liever dat ze het goed regelen dan haastig.![]()
Neemt niet weg dat dit niet onverwacht kwam en ze dit al lang en breed geregeld hadden kunnen hebben natuurlijk.
Dan was je al een klojo als je vrijwillig 2 keer teveel gaat zitten?quote:Op donderdag 17 december 2020 13:24 schreef capricia het volgende:
[..]
Wat zijn de gevolgen eigenlijk als je per ongeluk 3 of 4 keer dat vaccin krijgt?
Ja, dat snap ik ook niet. Als je al twee inentingen hebt gehad en de dokter belt je op voor een derde, dan zeg je daar toch wat van.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:26 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Dan was je al een klojo als je vrijwillig 2 keer teveel gaat zitten?
En mijn ervaring daarmee is dat de overheid voor vrijwel alles qua ICT afhankelijk is van externe partijen maar dat kan uiteraard puur mijn ervaring ermee zijn.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:26 schreef Jane het volgende:
Ik heb zelf jarenlang software voor de overheid gemaakt (gelukkig vooral aan dingen die wel goed werkten en dus niet in het nieuws kwamen) en ik zeg het nog maar een keer: de overheid maakt zich veel te afhankelijk van software/IT. Ze kunnen niet eens meer bedénken dat dingen vaak ook zonder (moeten) kunnen. Zeker als het om uitzonderlijke- c.q. crisissituaties gaat.
Ik weet niet of het zo werkt. Ik denk dat je dan altijd autoriteit verliest, en al helemaal als je niet kunt beloven dat het niet opnieuw zal gaan gebeuren.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:24 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Het zal dan al een hoop schelen als hij gewoon toe geeft dat hij in het verleden ''foute'' beslissingen gemaakt heeft door o.a. telkens voor zijn beurt te spreken. Het zal al helpen als hij aangeeft dat hij er mede voor verantwoordelijk is dat er een hele tijd zo'n slechte BCO draaide (bovenop testbeleid wat al heel inkakte in de zomer). Een stukje zelfreflectie zeg maar. Ik zou een stuk meer begrip voor hem hebben als hij zou leren van zijn fouten en ze ook toe zou durven te geven. Zijn huidige manier van communiceren helpt gewoon niet; het geeft virus waanzin aanhangers alleen maar meer ammo.
Het zijn ouderen in GB.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:26 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Dan was je al een klojo als je vrijwillig 2 keer teveel gaat zitten?
Mja, maar ik denk dat het meer ligt in de stelligheid waarmee het gebracht wordt. "Het streven ligt op... " komt natuurlijk heel anders over dan "in kannen en kruiken" wat vervolgens niet klopt.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:28 schreef Jazeg het volgende:
[..]
Ik weet niet of het zo werkt. Ik denk dat je dan altijd autoriteit verliest, en al helemaal als je niet kunt beloven dat het niet opnieuw zal gaan gebeuren.
Ik denk dat je meer autoriteit verliest door telkens dezelfde fout te maken en daar niet de verantwoordelijkheid voor te nemen. Hij schuift het alleen verder voor zich uit, of hij legt het bij anderen neer.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:28 schreef Jazeg het volgende:
[..]
Ik weet niet of het zo werkt. Ik denk dat je dan altijd autoriteit verliest, en al helemaal als je niet kunt beloven dat het niet opnieuw zal gaan gebeuren.
Ja, dat hielp niet.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:29 schreef Predator40 het volgende:
en het ergste is nog dat de voorbereidingen van Duitsland en Frankrijk spierballen taal werd genoemd.![]()
![]()
![]()
Je komt er sowieso lastig binnen. Flinke lobby nodig. Behoorlijk wat interne krachten die hun stempel drukken op bepaalde (dure) partijen. Kosten kijken ze sowieso niet naar. We hebben ooit eens de prijs moeten verhogen van offerte die er lag omdat we anders uit de toon vielenquote:Op donderdag 17 december 2020 13:28 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
En mijn ervaring daarmee is dat de overheid voor vrijwel alles qua ICT afhankelijk is van externe partijen maar dat kan uiteraard puur mijn ervaring ermee zijn.
Ow, ik dacht dat je opmerking algemener van aard was.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:33 schreef capricia het volgende:
[..]
Het zijn ouderen in GB.
Die lopen de kans (volgens dat artikel) om in het ziekenhuis al ingeënt te worden, en vervolgens door de huisarts nogmaals opgeroepen te worden.![]()
Denk niet dat deze mensen dat bewust als 'klojo' doen.
Of het zich uberhaupt bewust zijn dat het gebeurt?quote:Op donderdag 17 december 2020 13:33 schreef capricia het volgende:
[..]
Het zijn ouderen in GB.
Die lopen de kans (volgens dat artikel) om in het ziekenhuis al ingeënt te worden, en vervolgens door de huisarts nogmaals opgeroepen te worden.![]()
Denk niet dat deze mensen dat bewust als 'klojo' doen.
Steeds meer geworden door de jaren heen, ja. Ook een hele slechte ontwikkeling, imo. IT-ers in overheidsdienst doen/deden over het algemeen goed werk en kunnen/konden goed oordelen over het nut en de wenselijkheid van bepaalde systemen. Maar ja, de roep om "minder ambtenaren!" is groot in dit VVD-land.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:28 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
En mijn ervaring daarmee is dat de overheid voor vrijwel alles qua ICT afhankelijk is van externe partijen maar dat kan uiteraard puur mijn ervaring ermee zijn.
Ja.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:35 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Of het zich uberhaupt bewust zijn dat het gebeurt?
Nee, over GB.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:35 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Ow, ik dacht dat je opmerking algemener van aard was.
Je wil niet weten wat zorgverleners aan dergelijke domheid tegenkomen hoor.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:27 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ja, dat snap ik ook niet. Als je al twee inentingen hebt gehad en de dokter belt je op voor een derde, dan zeg je daar toch wat van.
Boven heb je al een supergoede bescherming na 1 vaccin, waarom laten ze niet meer mensen 1 vaccin pakken en dan later pas voor de tweede gaan?quote:Op donderdag 17 december 2020 13:27 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ja, dat snap ik ook niet. Als je al twee inentingen hebt gehad en de dokter belt je op voor een derde, dan zeg je daar toch wat van.
Niet alle vaccins die eraan komen werken met 2 shots, volgens mij. Ik denk dan ook dat het wel belangrijk is dat iedereen goed geïnformeerd wordt over welk vaccin ze überhaupt toegediend krijgen.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:27 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ja, dat snap ik ook niet. Als je al twee inentingen hebt gehad en de dokter belt je op voor een derde, dan zeg je daar toch wat van.
Yep, dat het niet best is gegaan tot nu toe is wel duidelijk. Maar ik geloof niet dat zo iemand snel zal toegeven dat hij het anders had moeten aanpakken, of het moet echt echt écht niet anders kunnen. De sympathie die dat oplevert weegt niet op tegen de daadkracht die je ermee inlevert. Denk ik. Mensen onthouden nou eenmaal beter de negatieve dingen.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:34 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Mja, maar ik denk dat het meer ligt in de stelligheid waarmee het gebracht wordt. "Het streven ligt op... " komt natuurlijk heel anders over dan "in kannen en kruiken" wat vervolgens niet klopt.
Ik snap ook niet dat hij als hoofdverantwoordelijke in deze, waarbij uitgerekend dit de 'way out' moet zijn, niet meer de vinger aan de pols houdt. Ik zou werkelijk bij iedere laag in de organisatie willen verifiëren of het klopt dat ze er klaar voor zijn. Zeker als je al hebt gemerkt hoe kneuzig deze partijen soms (samen-)werken.
En dat is exact waarom de RIVM dat precies bij wil houden en waarom de ICT op orde moet zijn daarvoor.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:43 schreef Jane het volgende:
[..]
Niet alle vaccins die eraan komen werken met 2 shots, volgens mij. Ik denk dan ook dat het wel belangrijk is dat iedereen goed geïnformeerd wordt over welk vaccin ze überhaupt toegediend krijgen.
Dat is les 1 voor politici.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:46 schreef Jazeg het volgende:
[..]
Yep, dat het niet best is gegaan tot nu toe is wel duidelijk. Maar ik geloof niet dat zo iemand snel zal toegeven dat hij het anders had moeten aanpakken, of het moet echt echt écht niet anders kunnen. De sympathie die dat oplevert weegt niet op tegen de daadkracht die je ermee inlevert. Denk ik. Mensen onthouden nou eenmaal beter de negatieve dingen.
De klacht is ook niet dat ze dat doen. De klacht is dat ze daar al eerder mee hadden kunnen beginnen.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:50 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
En dat is exact waarom de RIVM dat precies bij wil houden en waarom de ICT op orde moet zijn daarvoor.
Lijkt erg goed te werken!quote:Op donderdag 17 december 2020 13:52 schreef Momo het volgende:
[ twitter ]
Na 1 dossin vaccin van Moderna en Pfizer.
Dat lijkt mij ook een terechte klacht, eigenlijk. Hoewel ik de problematiek van overheids ICT van dichtbij ken en snap waarom het zo veel voeten in de aarde heeft vind ik het toch wat pijnlijk.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:52 schreef Tijn het volgende:
[..]
De klacht is ook niet dat ze dat doen. De klacht is dat ze daar al eerder mee hadden kunnen beginnen.
De beste IT-ers waar ik mee gewerkt heb zitten bij de overheidsorganisaties, voornamelijk omdat de omgevingen zo complex zijn. De uitdaging is voornamelijk in de politieke keuzes (ook binnen een ministerie) om dingen op een bepaalde manier te doen, en het eigenwijze/stroperige daarin.quote:Op donderdag 17 december 2020 13:37 schreef Jane het volgende:
[..]
Steeds meer geworden door de jaren heen, ja. Ook een hele slechte ontwikkeling, imo. IT-ers in overheidsdienst doen/deden over het algemeen goed werk en kunnen/konden goed oordelen over het nut en de wenselijkheid van bepaalde systemen. Maar ja, de roep om "minder ambtenaren!" is groot in dit VVD-land.
/rant
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |