je zou zeggen dat de "anti vaxxers" op een gegeven moment toch wel besmet raken en dan vanzelf immuun worden ?quote:Op vrijdag 20 november 2020 23:13 schreef Kyran het volgende:
[..]
Nou ja, Hugo probeerde het net wel een beetje bij OP1, alleen is zijn woordkeuze niet altijd even slim. Daar moeten ze echt iemand voor vinden. Als er dan ook nog iemand tegenover je zit die alleen maar "nee, ga ik niet doen, want ik vertrouw het niet" zegt dan maakt het eigenlijk ook niet uit wat je nog zegt, want sommigen staan er gewoon niet open voor.
Denk alsnog dat je met goed informeren heel ver gaat komen en in ieder geval de 70% wel moet kunnen aantikken. Je moet dan wel kunnen uitleggen waarom men denkt dat het veilig is, maar ook inderdaad waarom het waard is om dat kleine beetje risico te lopen, want de gevolgen als wij niet gaan vaccineren zijn waarschijnlijk groter.
De pangolin en dan is de cirkel rondquote:Op vrijdag 20 november 2020 23:07 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Gaan we schubdieren het eerst vaccineren?
ik lees net ergens in het nieuws dat er 24 miljoen vaccinatienaalden besteld zijn....en speciale vriezers etcquote:Op vrijdag 20 november 2020 23:16 schreef Vallon het volgende:
[..]
Nuance: ampullen voor griep zijn echt wat anders dan ampullen die tegen -70°C bestand zijn.
Verder zijn naalden wel degelijk een logistiek probleem dat allemaal groter wordt wanneer je dubbel doses nodig hebt, wat bij mRNA al gauw het geval is. Het gaat niet allen om de logistiek van organisatie maar ook de middelen. Middelen die iedereen om ons heen als een waanzinnig in voorraad zal willen.
Ik wil het nog wel zien hoe je in zeg miljoenen mensen ergens centraal - door wie - gaat inenten die ergens in een rij moeten wachten. Gaat vast goed komen maar het wordt wel "one of a kind" wat er gaat gebeuren.
Ik hoop ook dat ergens in een verdere toekomst idd blijkt dat het geen probleem is (geworden).
Nou niet echt 'geoogst' of heb jij nog een jas besteld?quote:Op vrijdag 20 november 2020 23:19 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Helaas. Die worden op dit moment al geoogst.
vind er maar eens een.....een levendequote:Op vrijdag 20 november 2020 23:21 schreef miss_sly het volgende:
[..]
De pangolin en dan is de cirkel rond
Je zoekt verkeerd. Die liggen allemaal in China te sudderen.quote:Op vrijdag 20 november 2020 23:23 schreef Predator40 het volgende:
[..]
vind er maar eens een.....een levende
als gidsen in zuid afrika er 1 in de 7 jaar zien
Je verwart dieren volgens mij?quote:Op vrijdag 20 november 2020 23:23 schreef Predator40 het volgende:
[..]
vind er maar eens een.....een levende
als gidsen in zuid afrika er 1 in de 7 jaar zien
De vaccinatie voor 9-jarigen kreeg mijn dochter een paar jaar geleden in een sporthal in Amsterdam. Daar kwamen in enkele dagen zo’n beetje alle 9-jarigen van in ieder geval Amsterdam Noord en Oost. Flink aantal stoelen naast elkaar, naast iedere stoel twee personen die de vaccinatie links en rechts tegelijk zetten, en gaan.quote:Op vrijdag 20 november 2020 23:21 schreef Stoorzendert het volgende:
[..]
Middelen zoals naalden en zulks is massaproductie. Daarvan kunnen er honderdduizenden per dag geproduceerd worden met een beetje goede fabriekslijn. Ik zie daar geen problemen in. Logistiek zal ook wel meevallen. Diezelfde honderdduizend of wellicht meer gaan er in 1 oplegger.
Vaccineren gebeurt nooit op 1 centraal punt, dat gebeurt zoals nu bij elke huisartsenpost.
PostNL brengt ze wel hoor. Ik zou zeggen investeren in PostNL of dergelijke!
ff bukken en vol in de bips hahahahaquote:Op vrijdag 20 november 2020 23:27 schreef miss_sly het volgende:
[..]
De vaccinatie voor 9-jarigen kreeg mijn dochter een paar jaar geleden in een sporthal in Amsterdam. Daar kwamen in enkele dagen zo’n beetje alle 9-jarigen van in ieder geval Amsterdam Noord en Oost. Flink aantal stoelen naast elkaar, naast iedere stoel twee personen die de vaccinatie links en rechts tegelijk zetten, en gaan.
Je stipt wel wat interessants aan..... in hoeverre zullen de huisartsen hier een rol spelen.quote:Op vrijdag 20 november 2020 23:18 schreef Claudia_x het volgende:
....
Nu hebben wij geen jaren om te wachten, maar ik snap dus wel de inherente weerstand tegen een nieuw middel. Die hebben artsen zelf vaak ook als er een alternatief voorhanden is dat beter wordt begrepen .
quote:Op vrijdag 20 november 2020 23:18 schreef Vallon het volgende:
[..]
Ik ben de liefde zelf, dus ongeschikt.
Heel goed te begrijpen, waarschijnlijk had ik het ook zo aangepakt.quote:Op vrijdag 20 november 2020 23:18 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik moest zelf een paar jaar geleden kiezen of ik op een nieuw, innovatief medicijn over zou stappen dat veel makkelijker in het gebruik is. Samen met mijn arts heb ik indertijd besloten dat niet te doen omdat er nog vrij weinig over bekend was. Toevallig heb ik van de week met mijn (nieuwe) arts overlegd en die gaf aan wat inmiddels de inzichten zijn. Zo kwam ik tot de conclusie dat het tijd was over te stappen.
Nu hebben wij geen jaren om te wachten, maar ik snap dus wel de inherente weerstand tegen een nieuw middel. Die hebben artsen zelf vaak ook als er alternatief voorhanden is dat beter wordt begrepen .
quote:Op vrijdag 20 november 2020 23:29 schreef Vallon het volgende:
[..]
Je stipt wel wat interessants aan..... in hoeverre zullen de huisartsen hier een rol spelen.
Zelf hecht ik daar flink wat meer waarde aan dan wat deen GGD, EMA, laat staan BigPharma zegt.
Ik zie nergens echt een plan dat zij ergens in betrokken (gaan) worden.
Ja precies. 17 miljoen mensen is makkelijk te regelen. Dat is een gemiddelde stad in China...quote:Op vrijdag 20 november 2020 23:27 schreef miss_sly het volgende:
[..]
De vaccinatie voor 9-jarigen kreeg mijn dochter een paar jaar geleden in een sporthal in Amsterdam. Daar kwamen in enkele dagen zo’n beetje alle 9-jarigen van in ieder geval Amsterdam Noord en Oost. Flink aantal stoelen naast elkaar, naast iedere stoel twee personen die de vaccinatie links en rechts tegelijk zetten, en gaan.
Ik niet, anderen kennelijk wel.quote:Op vrijdag 20 november 2020 23:22 schreef Stoorzendert het volgende:
[..]
Nou niet echt 'geoogst' of heb jij nog een jas besteld?![]()
quote:Op vrijdag 20 november 2020 23:28 schreef Predator40 het volgende:
[..]
ff bukken en vol in de bips hahahaha
Zo denk ik er ook over hoor. Enige lastige punt blijft dan wel wat je met druk op de zorg doet. Ga je dan lui aan de poort weigeren? Laat je het ziekenhuis volstromen? Of hoe zie je dat voor je?quote:Op vrijdag 20 november 2020 23:30 schreef Kyran het volgende:
[..]![]()
![]()
We botsen vaak, maar heb alle respect voor je als user hoor, dus ben een beetje aan het klieren
[..]
Heel goed te begrijpen, waarschijnlijk had ik het ook zo aangepakt.
Probleem met COVID-19 is alleen dat het iedereen aangaat. Tuurlijk, iedereen mag en moet zelf over zijn of haar eigen lichaam (kunnen) beslissen. Daar wil ik echt nooit, maar dan ook nooit, wat aan af doen. Laat dat duidelijk zijn aub.
Aan de andere kant ben ik wel weer van mening dat als een individu in een risicogroep weigert om gevaccinneerd te worden hij of zij niet meer mag verwachten dat de rest van de samenleving nog steeds op de teentjes gaat lopen om die individu te beschermen.
Ik zeg niet dat die dan geen zorg moet krijgen, of niks meer mag, of maar dood moet neervallen. Absoluut niet. Ik zal dan nog steeds afstand proberen te bewaren, mijn handen stukwassen, uit hun buurt blijven als ik verkouden ben etc. Echter wil ik dan wel weer kunnen reizen, concerten bezoeken, uit eten etc. De niet gevaccineerde personen in risicogroepen zijn dan ook welkom, maar lopen dan dus wel bewust een groot risico.
Wij moeten als samenleving op een gegeven moment ergens een grens trekken. Wij kunnen niet maar overal tegen blijven zijn, want dat gaat dit nog heel lang duren en waarschijnlijk nog veel meer schade toebrengen dan eventuele langetermijneffecten van een vaccin.
Soms is het lastig om alles in mijn hoofd in een post te proppen. Ik ben mij er bewust van dat ik daardoor soms erg ongenuanceerd over kan komen, maar in het eggie valt het wel mee![]()
Ik zie de verschillen natuurlijk ook. In mijn geval was er een prima alternatief voorhanden, maar er is geen alternatief voor de nieuwe coronavaccins die er komen. Alleen is dat vanuit het individu bekeken niet het geval. Het alternatief is geen vaccin nemen en dat is een prima keuze voor het individu als diegene niet tot een risicogroep behoort. Jezelf laten vaccineren doe je als je niet tot een risicogroep behoort voor de ander en niet voor jezelf.quote:Op vrijdag 20 november 2020 23:30 schreef Kyran het volgende:
Heel goed te begrijpen, waarschijnlijk had ik het ook zo aangepakt.
Probleem met COVID-19 is alleen dat het iedereen aangaat. Tuurlijk, iedereen mag en moet zelf over zijn of haar eigen lichaam (kunnen) beslissen. Daar wil ik echt nooit, maar dan ook nooit, wat aan af doen. Laat dat duidelijk zijn aub.
Ik snap je sentiment. Je zegt in feite dat je het niet acceptabel vindt dat iemand de eigen vrijheid verkiest boven jouw vrijheid. Een ieder heeft immers recht op leven in vrijheid.quote:Soms is het lastig om alles in mijn hoofd in een post te proppen. Ik ben mij er bewust van dat ik daardoor soms erg ongenuanceerd over kan komen, maar in het eggie valt het wel mee![]()
Je bedoelt als een groot deel van de risicogroepen zich niet laten vaccineren? Je houdt dan inderdaad wat druk op de zorg, maar die zal alsnog vele malen minder zijn dan nu.quote:Op vrijdag 20 november 2020 23:33 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Zo denk ik er ook over hoor. Enige lastige punt blijft dan wel wat je met druk op de zorg doet. Ga je dan lui aan de poort weigeren? Laat je het ziekenhuis volstromen? Of hoe zie je dat voor je?
Dit is wel heel hypothetisch, want de vaccinatiebereidheid is onder die groep juist het grootst.quote:Op vrijdag 20 november 2020 23:38 schreef Kyran het volgende:
Ja, je krijgt dan een tweedeling, maar wij kunnen denk ik ook niet accepteren dat een groep van 65+ die niet gevaccineerd wil worden de gehele samenleving gegijzeld houdt.
Ik ben daar tegen. Ten eerste zie ik het praktisch niet werken. Ik bedoel wat zie je voor je? Een bezoekverbod voor ouderen ofzo?quote:Op vrijdag 20 november 2020 23:38 schreef Kyran het volgende:
[..]
Je bedoelt als een groot deel van de risicogroepen zich niet laten vaccineren? Je houdt dan inderdaad wat druk op de zorg, maar die zal alsnog vele malen minder zijn dan nu.
Op het moment dat er genoeg vaccins zijn om iedereen in de risicogroepen te vaccineren zou ik persoonlijk er voor willen kiezen om de algemene maatregelen te laten vervallen. Mocht er dan na een tijdje alsnog druk op de zorg ontstaan door de groep van 65+ die niet gevaccineerd zijn zou ik nieuwe maatregelen treffen die dan alleen gelden voor die groep.
Ja, je krijgt dan een tweedeling, maar wij kunnen denk ik ook niet accepteren dat een groep van 65+ die niet gevaccineerd wil worden de gehele samenleving gegijzeld houdt.
Dan kan men misschien zeggen "ja, maar dat gebeurt nu toch ook", maar op dit moment is er geen oplossing, dus is iederen solidair genoeg om dit samen aan te pakken. Als er straks wel een oplossing is en deze wordt dan om wat voor reden dan ook geweigerd is die solidariteit echt snel weg hoor.
Dat zou enkel een probleem kunnen zijn als ze flash freezing moeten gebruiken (om te vermijden dat ijskristallen vormen), bij gelijkmatig afkoelen kan je ook gewoon (soda-lime) glas gebruiken zonder dat het breekt.quote:Op vrijdag 20 november 2020 23:16 schreef Vallon het volgende:
[..]
Nuance: ampullen voor griep zijn echt wat anders dan ampullen die tegen -70°C bestand zijn.
Ik krijg van mijn nieuwe huisarts ineens geen oproep voor de griepprik meer, dus ik vermoed dat ik gedegradeerd ben van lid van een risicogroep naar gewone burger die het laatst aan de beurt komt.quote:Op vrijdag 20 november 2020 23:41 schreef chratnox het volgende:
Ik zal waarschijnlijk bij een eerste groep zitten (longaandoening), maar denk wel dat ik gewoon mee ga doenDank jullie wel voor de verheldering, heeft me echt geholpen!
Ok. Beetje offtopic, maar dat vind ik een trieste bezigheid. Beesten kweken voor hun vacht.... Beetje raar dat zoiets nog bestaat. Leer is in principe hetzelfde maar je gebruikt in ieder geval het hele beest.quote:Op vrijdag 20 november 2020 23:31 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Ik niet, anderen kennelijk wel.
"Begin november zijn nertsenhouders op de niet-geruimde bedrijven begonnen met het doden en pelzen van hun dieren. In het risicogebied (Zuidoost Nederland) worden ook alle fokdieren gedood. Waarschijnlijk duurt dit tot midden december."
https://www.rijksoverheid(...)leven/dieren/nertsen
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |