Niks veranderd in al die jarenquote:Er schijnen regelmatig stemmen op te gaan om nou maar eens op te houden met het Eurovisie-songfestival — een instelling, zeggen verbitterde insiders, die geheel wordt beheerst door vriendjespolitiek, belangencombinaties, corrupte pressiegroepen (en wat ze niet allemaal nog meer als synoniem voor platenmaatschappij kunnen bedenken). Het is bij voorbeeld bekend dat ongeveer alle liedjes waaruit dit jaar de Nederlandse inzending werd gekozen door een en dezelfde functionaris van zo'n maatschappij waren geschreven, en dat is op z'n minst natuurlijk riskant, want als die man toevallig z'n dag niet heeft (z'n ringdingedingdag niet heeft), zitten we er als natie meteen goed naast. Trouwens — als Nederland niet in de prijzen valt, blijkt ook uit het vanwege de NTS verzorgde commentaar dat het op zo'n zangconcours smerig toegaat. Frankrijk blijft altijd nog namokken over de inval van Mussolini indertijd, en geeft dus nooit punten aan de Italianen, terwijl dezen uit wrok over het feit dat Nizza verloren is gegaan, koppig weigeren een Frans lied (chanson) te appreciėren. En Engeland, zo vertelde onze verslaggever met een sarcastische lach, probeerde dit jaar zelfs via Wenen in de EEG te komen — dus dan kun je wel nagaan hoe weinig artistiek die dingetjes beluisterd worden. Niettemin zou het jammer zijn als het festival verdween. In de eerste plaats is het geweldig spannend —niet zolang ze staan te zingen, maar zodra dat is afgelopen, en de stemmen doorkomen uit de kiesdistricten. In al die zeventien landen zitten dan tien mannen en vrouwen van wie je voelt dat ze vanuit oneerlijke motieven allerlei slechte liedjes versmaden, teneinde hun stem te geven aan nog slechtere. Dat is een schitterende gedachte: 170 kreukbare, konkelende, kuipende, mekaar de bal toespelende, muzikaal volmaakt ignorante Europeanen die het tóch elk jaar weer voor mekaar krijgen om bij voorbeeld ons in Nederland thuis vurig te doen hopen dat wij de bokaal waaraan zoveel verwerpelijke politiek kleeft in de wacht zullen slepen. En in de tweede plaats vraag je je altijd af wat er van zo'n Hollandse vocaliste terecht moet komen als ze niet vanwege de laffe actie van de internationale zing-mafia de nationale sympathie verwerft die ze met haar liedje niet verdiende. '
Je realiseert je soms niet dat ook 1967 nog ‘net’ na de oorlog was voor velen. 22 jaar erna, dus wat 1998 nu zou zijnquote:Op zaterdag 7 november 2020 22:51 schreef sportfreak het volgende:
Collumn over 1967
[..]
Niks veranderd in al die jaren
Je t'adore, duidelijkquote:Op zondag 8 november 2020 14:34 schreef Fred_B het volgende:
Voor Eurovision Again vandaag I Love Belarus en Je T’adore.
Ja, het kasteel was bij oplevering al ouderwetsquote:Op zaterdag 14 november 2020 21:03 schreef Sableheart het volgende:
medieval castle build in 1528... Ik dacht dat de algmene concensus was dat de middeleeuwen tot 1500 duurden?
Dacht het ook jaquote:Op zaterdag 14 november 2020 21:03 schreef Sableheart het volgende:
medieval castle build in 1528... Ik dacht dat de algmene concensus was dat de middeleeuwen tot 1500 duurden?
En ze hadden nog wel 5 weken meer tijd voor de voorbereiding door een staking bij de BBC.quote:Op zaterdag 14 november 2020 21:01 schreef Sableheart het volgende:
"another BBC miracle" AKA 's ochtends opgenomen
Er gaan zeker een aantal mooie nummers langskomen, ja.quote:Op zaterdag 14 november 2020 21:06 schreef Meridiaan het volgende:
Toch wel gezellig hoor, fijne muziek
Nah ik vind die oude versies zo saaiquote:Op zaterdag 14 november 2020 21:05 schreef Sableheart het volgende:
[..]
Je bent van harte welkom om te blijven hoor
quote:
quote:There were no postcards between each entry in 1977 due to the strike so instead viewers at home were treated to shots of the audience, with some looking more excited than others!
Dit jaar niet, blijkbaar. Was in 1974, 1975 en 1976 wel zo, als ik me goed herinner, dus zal een keuze van de BBC geweest zijn.quote:
quote:
Thanksquote:Op zaterdag 14 november 2020 21:08 schreef Sableheart het volgende:
[..]
Dit jaar niet, blijkbaar. Was in 1974, 1975 en 1976 wel zo, als ik me goed herinner, dus zal een keuze van de BBC geweest zijn.
Er werd flink gestaakt toen. De voorronde van UK zelf was ook alleen via de radio, omdat er bij de TV versie van de BBC gestaakt werd.quote:
Zeker mooi.quote:Op zaterdag 14 november 2020 21:07 schreef Momo het volgende:
Vanavond wel een van de beste Nederlandse inzendingen
The Party’s Over of Those Were The Daysquote:Op zaterdag 14 november 2020 21:12 schreef Sableheart het volgende:
Ik heb het gevoel dat ik deze melodie ergens van ken?
Dit jaquote:Op zaterdag 14 november 2020 21:13 schreef Fred_B het volgende:
Mooie spannende coupletten, in Ramses Shaffy-stijl, en dan zo’n truttig refrein.
Ah, ja, bedankt. Beide wel sterker dan deze uitvoering van Monacoquote:Op zaterdag 14 november 2020 21:13 schreef Fred_B het volgende:
[..]
The Party’s Over of Those Were The Days
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |