Linkse partijen en hun kiezers zijn in het algemeen geen realisten. Vandaar dat het daar vaak zo rommelt zonder dat ze echt iets bereiken. Het is echt geen wonder dat linkse politiek zo impopulair is de laatste 20 jaar. Als je kijkt naar de peilingen en je telt de linkse partijen op dan kom je tot een schamel aantal.quote:Op zondag 8 november 2020 19:58 schreef Hanca het volgende:
[..]
Linkse kiezers stappen over het algemeen vrij snel over van partij en helaas zijn er daar ook heel veel die weinig begrip hebben voor compromissen.
Zowel het plan van de CU als D66 bevat trouwens een belastingkorting die je krijgt uitbetaald als je niet genoeg verdiend om belasting te betalen. Toch een soort basisinkomen dus, dat komt op deze manier wel heel dichtbij.quote:Op maandag 9 november 2020 08:15 schreef Tocadisco het volgende:
De Volkskrant laat Segers iets uitgebreider aan het woord daarover, maar als ik er zo even snel doorheen scan komt het in vrij grote mate overeen met de belastingplannen van D66 toch?
Helaas online, maar dit roept inderdaad om weer een afsplitsingquote:Op maandag 9 november 2020 10:06 schreef Hexagon het volgende:
Dat gaat dan een gezellige ledenvergadering worden
CU stemmen is natuurlijk altijd een goed ideequote:Op maandag 9 november 2020 12:03 schreef Tijger_m het volgende:
Holy sh*t...moet ik straks nog CU gaan stemmen? Ik las vanmorgen een artikel over hun voorstel aangaande de belastingen en ik was onder de indruk daarvan. Mijn wereldbeeld gaat wel aardig naar de kloten zo
quote:Op maandag 9 november 2020 12:06 schreef Hanca het volgende:
[..]
CU stemmen is natuurlijk altijd een goed idee
Voor zover je kunt spreken over het 'gelijk' van politieke partijen. Als niet x, dan niet y en zo kun je niet aan controleonderzoek doen of een politieke partij het bij het rechte eind had of niet.quote:Op zondag 8 november 2020 20:18 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Dat blijkt in het geheel niet uit kiezersonderzoek. Verder heeft de PvdA ook gewoon achteraf gelijk gekregen, want ook al voor Covid waren er geluiden bij CDA en D66 dat er wel erg veel is bezuinigd, op zo'n manier dat er permanente schade is geleden (hysterese, heet dat, en ook 'dynamisch inefficiënt').
Godsdienstdwaasheid is natuurlijk geen goede basis om een land te besturen.quote:Op maandag 9 november 2020 12:06 schreef Hanca het volgende:
[..]
CU stemmen is natuurlijk altijd een goed idee
Segers vind ik daarin redelijker dan van der Staaij. Die vind ik nog enger dan DENK af en toe.quote:Op maandag 9 november 2020 13:56 schreef Subw00fer het volgende:
[..]
Godsdienstdwaasheid is natuurlijk geen goede basis om een land te besturen.
Volgens mij doen Schouten, Slob, Blokhuis (en Segers, als lid van het overleg op maandag) en ook andere christenen als Rutte, Kaag, Grapperhaus, Hoekstra en De Jonge dat anders prima, een land besturen.quote:Op maandag 9 november 2020 13:56 schreef Subw00fer het volgende:
[..]
Godsdienstdwaasheid is natuurlijk geen goede basis om een land te besturen.
De SGP wil een alternatieve munteenheid. Dat is één ding, maar een bonus van ¤1000 voor een vierde kind noem ik een fokpremie. Bron: https://nos.nl/l/2355887quote:Op maandag 9 november 2020 15:12 schreef Japepk het volgende:
[..]
Segers vind ik daarin redelijker dan van der Staaij. Die vind ik nog enger dan DENK af en toe.
De SGP heeft wat mij betreft gelijk met hun constatering dat de euro mislukt is en we daarmee moeten stoppen. En een oplossing die wel de huidige Europese samenwerking handhaaft, maar zonder een gemeenschappelijke munt, lijkt me voor iedereen het beste, en het verbaast me ook wel dat ze in die visie redelijk alleen lijken te staan.quote:Op maandag 9 november 2020 19:20 schreef Magister_Artium het volgende:
[..]
De SGP wil een alternatieve munteenheid. Dat is één ding, maar een bonus van ¤1000 voor een vierde kind noem ik een fokpremie. Bron: https://nos.nl/l/2355887
Sympathiek hoor maar weinig realistisch. Politici willen vaak uitdelen, en dat gaat het makkelijkst om belastingkortingen te introduceren. Dat verkoopt makkelijk dan subsidies.quote:Op maandag 9 november 2020 07:44 schreef Hanca het volgende:
CU wil een ander belastingstelsel, zonder toeslagen: https://nos.nl/artikel/23(...)-toeslagen-meer.html
Hoezo weinig realistisch? D66 kwam ook met zoiets en andere partijen ook. En allemaal laten ze het gewoon narekeken. Reken er maar op dat in de komende 4 jaar er zoiets wordt ingevoerd, die toeslagen moeten verdwijnen.quote:Op maandag 9 november 2020 20:34 schreef skrn het volgende:
[..]
Sympathiek hoor maar weinig realistisch. Politici willen vaak uitdelen, en dat gaat het makkelijkst om belastingkortingen te introduceren. Dat verkoopt makkelijk dan subsidies.
Zoals de verlaging van de overdrachtsbelasting voor starters, iets dat uit hun koker rolt.
Leuk idee maar zet er een nulletje bij en we praten ergens over.quote:Op maandag 9 november 2020 19:20 schreef Magister_Artium het volgende:
[..]
De SGP wil een alternatieve munteenheid. Dat is één ding, maar een bonus van ¤1000 voor een vierde kind noem ik een fokpremie. Bron: https://nos.nl/l/2355887
Lees verderquote:Kandidatenlijst GroenLinks: jong, vrouw en Randstedelijk
Op de kandidatenlijst van GroenLinks, die wordt gedomineerd door de huidige Kamerleden, staan meer vrouwen dan mannen. Ook jongeren zijn ruim vertegenwoordigd, net als mensen met een diverse culturele en seksuele achtergrond. Wel wonen vrijwel alle kandidaten in de top van de lijst in de Randstad.
Neequote:Op maandag 9 november 2020 12:03 schreef Tijger_m het volgende:
Holy sh*t...moet ik straks nog CU gaan stemmen? Ik las vanmorgen een artikel over hun voorstel aangaande de belastingen en ik was onder de indruk daarvan. Mijn wereldbeeld gaat wel aardig naar de kloten zo
Buitenweg stapt uit de politiek, Van Ojik gaat met pensioen. Renkema staat niet op de lijst maar zou blijkbaar lijstduwer willen worden?quote:Op maandag 9 november 2020 21:11 schreef Hanca het volgende:
De complete kandidatenlijst:
https://groenlinks.nl/kandidatenlijst
Veel ervaring in de top 10. Zie zo geen verrassing van iemand die erg laag is geplaatst. Ja, misschien Lisa Westerveld, maar plek 10 lijkt nog wel safe genoeg. Of er mensen verrassend missen weet ik niet, ik denk dat kamerleden (Buitenweg) die er niet meer op staan ook niet meer wilden?
Naar de huidige verdeling links-midden-rechts gecorrigeerd, zou je PvdA en CPN links noemen, KVP, ARP en CHU midden en VVD en SGP rechts.quote:Op maandag 9 november 2020 21:17 schreef hollandia02 het volgende:
[ afbeelding ]
Voor wie Nederland nu links vind moet eens kijken naar een aantal provincies in 1948.
Vind ik hier ook wel zwak, een compromis naar SGP (al stemt CDA ook niet voor). Al staat CU natuurlijk pal voor onderwijsvrijheid en raakt zo'n verbod dat wel (het zou wel eens strijdig met de grondwet kunnen zijn daardoor). Maar minstens een overleg met die scholen dat ze er mee stoppen of een andere manier vinden had ik als CU toch wel gesteund. Een school is niet de plek om een strijd tegen het homohuwelijk te voeren, dat doe je in de politiek als je dat wil.quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |