Aangezien er nu al een auto in je huishouden is, kun je niet laten uitkeren zolang je thuiswerkt (aanname) en later alsnog voor lease gaan?quote:Op donderdag 18 februari 2021 08:59 schreef Zwansen het volgende:
Nu heb ik eigenlijk altijd een leaseauto gehad, heerlijk natuurlijk, maar met de huidige manier van werken (veel thuis en dus heel weinig km’s) twijfel ik of die auto wel nodig is en het financieel niet aantrekkelijker is om dat geld uit te laten keren.
Dank voor je post.quote:Op donderdag 18 februari 2021 10:26 schreef MisChrartin het volgende:
[..]
Ik heb het beetje doorgerekend, ik kan aan het eind van mijn leasecontract ook leasebudget laten uitkeren.
Er zitten nogal wat aannames in mijn berekening, dus in noem ze even.
Ik ga ervan uit dat je in de hoogste salaris schaal zit, dan is de marginale belastingdruk 55%.
800 bruto levert 360 netto op.
Ik rijd mijn auto ook prive. Stel dat je een auto hebt met 22% bijtelling over 40.000 euro = 8800 bruto per jaar = 733 bruto per maand bijtelljng = 330 netto.
Totaal levert leasebudget uitkeren dan 690 euro op netto.
Wat kun je daarvan rijden: ligt aan je kilometers die je maakt. Ik zat zelf te kijken naar auto’s van jaar of 5 oud en ongeveer 25.000 km per jaar. Ga je een golf / Astra /focus rijden dan houd je per maand 150-200 euro over, ik kwam op kosten rond de 500-550 euro per maand uit. Ga je een 3 serie rijden dan zijn je maandlasten ongeveer 700 -750 euro en ben je je voordeel weer kwijt.
Nogmaals er zitten veel aannames in. Rijd je alleen zakelijk dan is leasen waarschijnlijk interessanter omdat je geen bijtelling hebt.
Ga je een elektrische auto leasen met minder bijtelling dan is dat ook financieel aantrekkelijker dan zelf een auto kopen.
Maar ga je een duurdere auto leasen met 22% bijtelling, dan is het waarschijnlijk voordeliger om die niet te leasen maar om zo’n auto zelf te kopen van een jaar of 3-4 oud.
Ik ben er zelf ook nog niet uit wat ik ga doen. Aan de ene kant is leaseauto fijn, al wordt bij ons de keus steeds meer beperkt wat je mag leasen. Aan de andere kant: als volgend jaar een goede elektrische auto op de markt komt dan zal die waarschijnlijk aantrekkelijker zijn.
Ja, ik ga de vraag nog stellen of ik die keuze na een jaar ofzo nog kan wijzigen. Overigens had ik er misschien bij moeten zeggen dat de andere leaseauto wel een kleine auto is waarmee je zeker niet op vakantie, etc. kunt gaan.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:16 schreef baskick het volgende:
[..]
Aangezien er nu al een auto in je huishouden is, kun je niet laten uitkeren zolang je thuiswerkt (aanname) en later alsnog voor lease gaan?
Nee klopt, buiten de randstad ongeveer 50% LB, 25% LC en 25% LD. Binnen de randstad meer LC (40%) en ietsje meer LD (cijfers 2017): Bronquote:Op zondag 14 februari 2021 13:05 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Zelfs LC is niet "gangbaar"
[..]
Ik vind het zo jammer dat docenten alleen naar het opleidingsniveau kijken en niet naar de zwaarte van de functie. Een goed deel van de basisschool docenten heeft zeker geen zwaardere functie dan een vmbo docent. Maarja, dat is slechts mijn 2 cent
Overigens is het verschil van 100¤ nog niet rechtgetrokken. Dat wil men graag en helaas gaat het de lukken.
quote:Op vrijdag 31 januari 2020 15:44 schreef leeell het volgende:
[..]
Dat is een lekker schema en bijbehorende vergoeding.
Dan zelf ook maar;
01: Bedrijfstak:Industrie/manufacturing - security-tak
02: Functie: Relatiemanagement, nu globaal op groepsniveau
03: Opleiding: HBO
04: Leeftijd:25 26
05: Aantal uren per week dat je werkt: 40 (op papier.. 50 realistischer)
06: Aantal vakantiedagen: 25
07: 13e maand: nee, wel feitelijk dit in bonus
08: Bruto maand salaris:4400 5300
09: Netto maand salaris: 3100 3560+-
10: Overuren betaald:nee
11: Werkervaring: 3 4 jaar
12: Goodies: Laptop, hoef nooit te betalen voor vluchten vakantie vanwege aard functie, overal ter wereld (zo'n beetje) als werkplek kunnen hebben. Relocation (+vergoeding) naar Azie (na COVID..)
13: Tevreden?: ja, wel een job die je met niks anders kan combineren, dus geen familie of lastige vrienden is een pré![]()
14: (Door)Groei mogelijkheden: Zeker Niet meer, realistisch gezien
Is het raar als ik zeg dat ik het geen heel bijzonder salaris vind als je er voor naar Azie gaat verkassen?quote:Op vrijdag 19 februari 2021 20:03 schreef leeell het volgende:
Lockdown maar gebruikt om een promotie te versieren
[..]
quote:Op zondag 26 juli 2020 01:07 schreef vlindertje89 het volgende:
In maart gepromoveerd en sinds december als postdoc aan de slag, dus ook maar weer eens een update. Van academisch ziekenhuis naar universiteit gegaan, dat is qua salaris wel de verkeerde kant op haha (maar wel stuk meer vakantie). Ook nog kleine aanstelling als docent (masterthesisbegeleiding) bij een andere universiteit.
01: Bedrijfstak: Kennis & Onderzoek
02: Functie: Postdoc onderzoeker / docent
03: Opleiding: WO
04: Leeftijd: 30 31
05: Aantal uren per week dat je werkt: 30.4 30.8 uur als postdoc (maar werk 32 32.4 en krijg dan extra vakantie uren). Als docent 4 8 uur per week. Bij elkaar is dat 1.02 fte.
06: Aantal vakantiedagen: 32.8 34.5 (waarvan 9.6 10.1 compensatie dagen) als postdoc. Als docent 26 52 uur (maar heb jaarafspraak over m'n taken dus hoef geen vakantie bij te houden).
07: 13e maand: Ja bij allebei
08: Bruto maand salaris: ¤ 2682 3034 als postdoc (10-04 11-00), ¤ 338 816 als docent (10-03 11-01)
09: Netto maand salaris: ¤ 2106 2324 als postdoc, ¤210 538 als docent (beide incl kleine reiskostenvergoeding ¤25 thuiswerkvergoeding).
10: Overuren betaald: Nee, tijd voor tijd.
11: Werkervaring: 5.5 jaar
12: Goodies: werklaptop
13: Tevreden?: Ja
14: (Door)Groei mogelijkheden: we zijn bezig met subsidieaanvragen voor nieuw project om langer te kunnen blijven bij m'n postdoc-uni (nu tm dec contract en mogelijk uitloop project tm mei) en in onderwijs zijn er ook mogelijkheden bij deze universiteit. Ja, inmiddels bij postdoc-uni aan twee nieuwe projecten begonnen en contract tm nov 22, en ook gestart met wat onderwijs geven. Gaan kijken of en hoe ik daar mijn basiskwalificatie onderwijs kan gaan halen. Bij docent-uni wordt waarschijnlijk contract met jaar verlengd en verwacht ik daarna even weg te moeten (dan 3 contracten gehad).
Ik heb t hele topic op 1 pagina gezet en dan op m'n username gezocht. Stond niet in deze dus een topic terug, zelfde truukje, daar stond ie inquote:Op vrijdag 19 februari 2021 20:59 schreef Zwansen het volgende:
Vraagje, hoe vinden jullie steeds je oude posts terug?
Neehoor. Over het algemeen wil geen hond datquote:Op vrijdag 19 februari 2021 20:24 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Is het raar als ik zeg dat ik het geen heel bijzonder salaris vind als je er voor naar Azie gaat verkassen?
Een goedkoop land waar je heen gaat? Want als je met dat salaris naar een van de goedkopere Aziatische landen gaat kan je echt leven als een koningquote:Op vrijdag 19 februari 2021 20:03 schreef leeell het volgende:
Lockdown maar gebruikt om een promotie te versieren
[..]
Als je geen verplichtingen thuis hebt, gewoon genieten toch.quote:Op vrijdag 19 februari 2021 23:05 schreef leeell het volgende:
[..]
Neehoor. Over het algemeen wil geen hond dat
Dus daar betalen bedrijven best snel een premium voor. Meer dan dat ze voor mij doen, dat is zeker. Maar goed, het komt mij nu eenmaal uit dus ik vind t mooi meegenomen.
welk ziekenhuis?quote:Op zaterdag 20 februari 2021 09:02 schreef Jeffdnz het volgende:
01: Bedrijfstak: gezondheidszorg
02: Functie:business intelligence
Haha je weet het beter dan ik. Ik ga werken in de GGZ als staf, niet bij een ziekenhuis.quote:Op zaterdag 20 februari 2021 09:16 schreef namliam het volgende:
[..]
welk ziekenhuis?
welke functie groep?
Alleen klopt je aantal vakantie dagen niet als je in een ziekenhuis werkt\
Ook bestaat in de ziekhuis CAO 3664 niet meer als salaris trede (per 1/1/20) kan het zijn dat je salaris vorig jaar al is afgesproken?
Goodies:
PLB en +0.33% extra vakantie geld en 13e maand t.o.v. veel andere sectoren
Mogelijkheid om in de toekomst minder uren te werken tegen FTE salaris
Nee, wss HK of SGP,dus dat valt wel mee.quote:Op vrijdag 19 februari 2021 23:16 schreef Pinuts het volgende:
[..]
Een goedkoop land waar je heen gaat? Want als je met dat salaris naar een van de goedkopere Aziatische landen gaat kan je echt leven als een koning
Precies, nu kan 't nogquote:Op vrijdag 19 februari 2021 23:36 schreef Rene het volgende:
[..]
Als je geen verplichtingen thuis hebt, gewoon genieten toch.
En dan worden je woonlasten en verzekeringen en je auto door de werkgever betaald? Anders blijft er - uitgaande van het genoemde netto-salaris - niet veel over, of wel? Of ga je straks bijna belastingvrij verdienen?quote:Op zaterdag 20 februari 2021 13:52 schreef leeell het volgende:
[..]
Nee, wss HK of SGP,dus dat valt wel mee.
[..]
Precies, nu kan 't nog
Dat hoop ik wel voor hem, een auto is zo goed als onbetaalbaar in SG en een klein appartementje kost al gauw 6000 SGD per maand (zo'n 3500 euro).quote:Op zaterdag 20 februari 2021 14:45 schreef baskick het volgende:
[..]
En dan worden je woonlasten en verzekeringen en je auto door de werkgever betaald? Anders blijft er - uitgaande van het genoemde netto-salaris - niet veel over, of wel? Of ga je straks bijna belastingvrij verdienen?
Waarom na covid? Singapore is het al voorbij? The rich and famous zitten daar lekker in de restaurants te dineren!quote:Op vrijdag 19 februari 2021 20:03 schreef leeell het volgende:
Lockdown maar gebruikt om een promotie te versieren
[..]
Volgens mij kan je bij de overheid niet over de schaal onderhandelen, maar wel over de trede. En over secundaire arbeidsvoorwaarden. Ik zou als tegenbod een paar tredes hoger gaan zitten. En nadenken over secundaire arbeidsvoorwaarden. Een vroegere collega van me had bijvoorbeeld de kosten voor de abonnement van de parkeergarage onder het stadhuis vergoed gekregen tijdens bij salarisonderhandeling.quote:Op maandag 22 februari 2021 19:18 schreef Zwansen het volgende:
Even kortelange vraag;
Na een reorganisatie recent mijn baan kwijtgeraakt en sinds 1 februari in de WW. Gelukkig vorige week van drie organisaties te horen gekregen dat ze me willen hebben.![]()
Morgen heb ik met mijn ‘eerste voorkeur’ een arbeidsvoorwaardengesprek. Het is een functie bij de overheid en vanzelfsprekend is de schaal van de functie bekend. Ik weet niet precies of ik tijdens het gesprek alleen maar het aanbod hoor of dat ze van mij verwachten dat ik met een accepteren of met een tegenbod kom. Idealiter zou ik er eerst een nachtje over willen slapen.
Nu lees je natuurlijk overal dat het standaard is dat je nooit het eerste bod moet accepteren, maar weten jullie of dat bij de overheid vergelijkbaar is? Ik heb bijvoorbeeld wel een bedrag in mijn hoofd, maar stel dat het aanbod meteen al dat bedrag is (of meer). Kan ik dan alsnog met een tegenbod komen? Ik heb namelijk vrij goede argumenten voor het bedrag dat ik in mijn hoofd heb, maar als ze een paar honderd meer bieden kloppen die argumenten niet echt meer.
quote:Op maandag 22 februari 2021 20:50 schreef Ypmaha het volgende:
[..]
Volgens mij kan je bij de overheid niet over de schaal onderhandelen, maar wel over de trede. En over secundaire arbeidsvoorwaarden. Ik zou als tegenbod een paar tredes hoger gaan zitten. En nadenken over secundaire arbeidsvoorwaarden. Een vroegere collega van me had bijvoorbeeld de kosten voor de abonnement van de parkeergarage onder het stadhuis vergoed gekregen tijdens bij salarisonderhandeling.
Dank voor jullie reacties. Maar stel dat ze met een aanbod komen dat al op of zelfs boven mijn ideale bedrag ligt. Durven jullie dan alsnog een tegenbod te doen van 1 of 2 tredes hoger? Ik zou er wel moeite mee hebben om met droge ogen te beweren dat ze echt een te laag bod hebben gedaan en dat ik eerder aan het hogere bedrag zat te denken.quote:Op maandag 22 februari 2021 20:51 schreef Rene het volgende:
Ik kreeg toentertijd mijn werkjaren als tredes dus was erg tevreden. Hoor nu dat salarisstroken gevraagd worden. Aan de andere kant van een collega op de afdeling interne financiën gehoord dat er altijd begroot wordt met de laatste trede van de schaal. Dus je zou in theorie die trede kunnem vragen.
Laat ze eerst met een voorstel komen. Dan verder zien.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |