En dan met 6 tegelijk de appie in met allemaal een winkelkarquote:Op maandag 26 oktober 2020 22:41 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Herkenbaar. Hier hangen ze ook in grote groepen voor de ingangen van ons winkelcentrum.
Hebben we geen veenkolonieen meer om te ontginnen?quote:Op maandag 26 oktober 2020 22:42 schreef Momo het volgende:
[..]
En dan met 6 tegelijk de appie in met allemaal een winkelkar![]()
Maarja als je middelbare scholieren weer thuis laat werken staan ze er alsnog waarschijnlijk
De grafiek die je laat zien, laat exponentiële groei zien.quote:Op maandag 26 oktober 2020 22:26 schreef Schuifpui het volgende:
[..]
Zo'n grafiek met cases kan je weinig mee, aangezien het testbeleid en de capaciteit verandert gedurende de tijd. Ziekenhuisopnames geeft een heel ander beeld. Daar zit nauwelijks exponentiele groei in bij de tweede golf.
[ link | afbeelding ]
Die 10% was vlak na de eerste golf en puur op basis van antistoffen.quote:Op maandag 26 oktober 2020 22:29 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Met deze snelheid duurt dat nog oh...minstens 4 jaar, schat ik. Naar schatting 10% van de Nederlanders heeft covid gehad, groepsimmuniteit vereist minstens 60% (maar mogelijk 75%) dus reken het maar uit.
Ben er ook bang voor ja. Het is alleen jammer dat ze massaal zo echt voor de ingang (overdekt winkelcentrum) gaan staan, want je komt er echt niet met 1,5m. binnen.quote:Op maandag 26 oktober 2020 22:42 schreef Momo het volgende:
[..]
En dan met 6 tegelijk de appie in met allemaal een winkelkar![]()
Maarja als je middelbare scholieren weer thuis laat werken staan ze er alsnog waarschijnlijk
Oude omaatjes doen dat ook, lekker kletsen in de doorgangquote:Op maandag 26 oktober 2020 22:45 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Ben er ook bang voor ja. Het is alleen jammer dat ze massaal zo echt voor de ingang (overdekt winkelcentrum) gaan staan, want je komt er echt niet met 1,5m. binnen.
Daarom vind ik het ook niet zo handig dat die gasten op school geen afstand hoeven te houden. Waarom zouden ze dat dan buiten schooltijd wel moeten? Is toch niet uit te leggen?
Een van onze Twittervrinden liet met vergelijkingen van mobliteitscijfers in de regio's noord en zuid zien dat de afname in ieder geval voor een deel verklaarbaar is door de herfstvakantie. In regio zuid nam de mobiliteit later af en in regio noord nam de mobiliteit weer wat toe na de herfstvakantie.quote:Op maandag 26 oktober 2020 22:31 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Lijkt verbetering in te komen, dus. Meer thuis, minder op het werk.
Waar heb je het over?quote:Op maandag 26 oktober 2020 22:46 schreef Schuifpui het volgende:
Overigens is die slowchat rete-irritant als je nog wat serieuze zaken wil posten.
Het is ook maar wat je wil horen hoor. Dat is niet wat er in die zin staat namelijk.quote:Op maandag 26 oktober 2020 22:45 schreef trein2000 het volgende:
@:direstraits7 Bruls:”wijs niet voortdurend naar de overheid”. Gaan we weer, kap nou eens met dat de schuld bij de burger leggen.
Oh ja, ik was vergeten dat het vakantie was.quote:Op maandag 26 oktober 2020 22:47 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Een van onze Twittervrinden liet met vergelijkingen van mobliteitscijfers in de regio's noord en zuid zien dat het in ieder geval voor een deel verklaarbaar is door de herfstvakantie. In regio zuid nam de mobiliteit later af en in regio noord nam de mobiliteit weer wat toe na de herfstvakantie.
Echt hèquote:Op maandag 26 oktober 2020 22:47 schreef Jedi_Pimp het volgende:
Oh god, nu in Op1 opnieuw aandacht voor de beruchte rave (c.q. ordinair zuipfeest) in Hilversum. Uiteraard is het niet netjes, maar dat overdreven vingerwijzen is wéér een uiting van het willen hebben van controle over de situatie. En dan heeft de voorzitter van de politievakbond het over het vermoedelijke grote aantal "feestjes" achter gesloten deuren. Ik vraag me af of deze meneer weleens op Facebook, Instagram en Snapchat kijkt naar de hoeveelheid feesten in Berlijn. Daar kunnen we in Nederland een puntje aan zuigen
Onder de 18 hoeft toch niet de regels te volgen? Dat was wel eerst de boodschap.quote:Op maandag 26 oktober 2020 22:45 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Ben er ook bang voor ja. Het is alleen jammer dat ze massaal zo echt voor de ingang (overdekt winkelcentrum) gaan staan, want je komt er echt niet met 1,5m. binnen.
Daarom vind ik het ook niet zo handig dat die gasten op school geen afstand hoeven te houden. Waarom zouden ze dat dan buiten schooltijd wel moeten? Is toch niet uit te leggen?
Je hebt gelijk. Onderling niet, wel naar volwassenen.quote:Op maandag 26 oktober 2020 22:49 schreef Momo het volgende:
[..]
Onder de 18 hoeft toch niet de regels te volgen? Dat was wel eerst de boodschap.
Wat vond je van het verhaal van de burgemeester van Breda? Ik ben er best trots op dat wij zulke bestuurders hebben.quote:Op maandag 26 oktober 2020 22:47 schreef Jedi_Pimp het volgende:
Oh god, nu in Op1 opnieuw aandacht voor de beruchte rave (c.q. ordinair zuipfeest) in Hilversum. Uiteraard is het niet netjes, maar dat overdreven vingerwijzen is wéér een uiting van het willen hebben van controle over de situatie. En dan heeft de voorzitter van de politievakbond het over het vermoedelijke grote aantal "feestjes" achter gesloten deuren. Ik vraag me af of deze meneer weleens op Facebook, Instagram en Snapchat kijkt naar de hoeveelheid feesten in Berlijn. Daar kunnen we in Nederland een puntje aan zuigen
Ja, wel mooi dat hij benadrukt dat "de ander" gehoord wil worden vanuit zijn of haar perspectief omdat er anders überhaupt geen gesprek mogelijk is. Dit geldt overigens voor meer facetten in het leven.quote:Op maandag 26 oktober 2020 22:52 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Wat vond je van het verhaal van de burgemeester van Breda? Ik ben er best trots op dat wij zulke bestuurders hebben.
Ben uit nieuwsgierigheid ingelogd, maar de man die nu aan het woord is en vertelt over Denemarken.... Het klinkt heerlijk; alleen al het "geen discussie"-gedeelte.quote:Op maandag 26 oktober 2020 22:52 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Wat vond je van het verhaal van de burgemeester van Breda? Ik ben er best trots op dat wij zulke bestuurders hebben.
Dat is wat er voortdurend gebeurt, naar de waan van de dag toe redeneren. Toen het in Italië nog goed ging met de besmettingen waren er allerlei redenen (ook gekoppeld aan de volksaard) waardoor het daar zoveel beter zou gaan. Nu gaat het daar ook de verkeerde kant op. Sta je mooi in je hemd met je verklaringen.quote:Op maandag 26 oktober 2020 22:58 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Ben uit nieuwsgierigheid ingelogd, maar de man die nu aan het woord is en vertelt over Denemarken.... Het klinkt heerlijk; alleen al het "geen discussie"-gedeelte.
Heb je gelijk in. Duitsland was ook ooit een lichtend voorbeeld!quote:Op maandag 26 oktober 2020 23:00 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Dat is wat er voortdurend gebeurt, naar de waan van de dag toe redeneren. Toen het in Italië nog goed ging met de besmettingen waren er allerlei redenen (ook gekoppeld aan de volksaard) waardoor het daar zoveel beter zou gaan. Nu gaat het daar ook de verkeerde kant op. Sta je mooi in je hemd met je verklaringen.
Kortom: ik neem zulke verklaringen met een korrel zout.
De Depla lijkt me oprecht een van de weinigen die beide kanten van de medaille (er)kent. Deze man staat echt met twee benen in de maatschappij zonder gelijk met het vingertje te wijzen. Die man zegt echt zinnige dingen.quote:Op maandag 26 oktober 2020 22:52 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Wat vond je van het verhaal van de burgemeester van Breda? Ik ben er best trots op dat wij zulke bestuurders hebben.
Ik dacht dat Ab en Maurice allebei in het redteam zaten? Liggen ze daar ook niet op 1 lijn dan?quote:Op maandag 26 oktober 2020 22:57 schreef Jedi_Pimp het volgende:
[..]
Ja, wel mooi dat hij benadrukt dat "de ander" gehoord wil worden vanuit zijn of haar perspectief omdat er anders überhaupt geen gesprek mogelijk is. Dit geldt overigens voor meer facetten in het leven.
Persoonlijk heb ik veel verdergaande ideeën dan alleen de dialoog aangaan en denk dat er veel meer mogelijk zou moeten zijn voor jongeren, maar het is te laat om daar verder op in te gaan![]()
Ik wil eigenlijk slapen maar wil Osterhaus versus MdH zien. Dat heeft de redactie handig naar achteren verplaatst. Misschien kunnen ze dit vernuft in de toekomst inzetten voor het uitnodigen van interessante gasten
Moet je dit lezen over Denemarken:quote:Op maandag 26 oktober 2020 23:02 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Heb je gelijk in. Duitsland was ook ooit een lichtend voorbeeld!
quote:Op maandag 26 oktober 2020 23:04 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Ik dacht dat Ab en Maurice allebei in het redteam zaten? Liggen ze daar ook niet op 1 lijn dan?
Ze zijn allebei niet lid van het Red Team, en, pardon my French, ze mogen elkaar totaal niet. Ab Osterhaus verkondigt alles wat MdH tegen het zere been stoot (ik geef MdH in hierin overigens groot gelijk).quote:Op maandag 26 oktober 2020 23:04 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Ik dacht dat Ab en Maurice allebei in het redteam zaten? Liggen ze daar ook niet op 1 lijn dan?
Wat is jouw take-away uit dit artikel? Ik lees niet heel veel nieuws, bijvoorbeeld dit:quote:Op maandag 26 oktober 2020 23:05 schreef Monolith het volgende:
Vond dit nog wel een aardig stukje over besmettingen buiten versus binnen:
https://fivethirtyeight.c(...)utdoor-transmission/
komt uit april 2020. De strekking (buiten is de kans op besmetting veel kleiner dan binnen) is volgens mij al een tijdje bekend.quote:For example, in a study of 7,324 Chinese case reports, only two — part of the same transmission event — could be linked to outdoor settings.
Had ze inderdaad al eens eerder in de clinch zien liggen ja. Gesmuld eigenlijk. Allebei eigenheimers (al heb ik mijn voorkeurquote:Op maandag 26 oktober 2020 23:10 schreef Jedi_Pimp het volgende:
[..]
Ze zijn allebei niet lid van het Red Team, en, pardon my French, ze mogen elkaar totaal niet. Ab Osterhaus verkondigt alles wat MdH tegen het zere been stoot (ik geef MdH in hierin overigens groot gelijk).
Jaaaaa, dat was al wel duidelijk. Maar leek me geen gek idee dat ze nog wat extra aandacht er mee zouden genereren!quote:Op maandag 26 oktober 2020 23:15 schreef Claudia_x het volgende:
Ab is lid van team Ab en Maurice van team Maurice.
Misschien kan iemand een infographic maken zodat we zicht op het virus de experts kunnen blijven houden.quote:Op maandag 26 oktober 2020 23:15 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Had ze inderdaad al eens eerder in de clinch zien liggen ja. Gesmuld eigenlijk. Allebei eigenheimers (al heb ik mijn voorkeur) Probeer op tv al die tegenstrijdige dingen zo min mogelijk te volgen! Zie de samenvattingen of opvallende dingen hier wel! Vandaar dat ik dacht dat ze in dat Redteam zaten.
Misschien geen gek idee! Ik had al bij voorbaat een hekel aan dat team omdat ik dacht dat zij erin zaten!quote:Op maandag 26 oktober 2020 23:17 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Misschien kan iemand een infographic maken zodat we zicht op het virus de experts kunnen blijven houden.
Kijk, het feit dat besmettingen vaker buiten plaatsvinden dan binnen is niet zo boeiend. De relevante vraag is nog steeds waarom. Het artikel beschrijft een aantal factoren en hun potentiële bijdrage. Met name ook het feit dat besmettingen buiten veelal lijken voor te komen in situaties waar mensen de afstand die ze buiten van nature houden niet meer houden.quote:Op maandag 26 oktober 2020 23:14 schreef Jedi_Pimp het volgende:
[..]
Wat is jouw take-away uit dit artikel? Ik lees niet heel veel nieuws, bijvoorbeeld dit:
[..]
komt uit april 2020. De strekking (buiten is de kans op besmetting veel kleiner dan binnen) is volgens mij al een tijdje bekend.
Dit zijn de leden (bron):quote:Op maandag 26 oktober 2020 23:18 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Misschien geen gek idee! Ik had al bij voorbaat een hekel aan dat team omdat ik dacht dat zij erin zaten!![]()
Is het nodig dat ik mijn beeld van het Redteam nou bijstel of zit het evengoed vol met eigenheimers?![]()
Hoe groot is de familie Slagter? Dacht net een Jan Slagter te zien bij Op1?quote:Op maandag 26 oktober 2020 23:22 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Dit zijn de leden (bron):
• Wim Schellekens, voormalig hoofdinspecteur Gezondheidsinspectie
• Amrish Baidjoe, veldepidemioloog
• Ginny Mooy, top-antropoloog
• Edwin Veldhuizen, data-analist en programmeur
• Bert Mulder, medisch microbioloog
• Gowri Gopalakrishna, epidemioloog
• Marino van Zelst, promovendus organisatiewetenschappen
• Arnold Bosman, veldepidemioloog
• Bert Slagter, expert complexe systemen
• Peter Slagter, expert complexe systemen
• Nienke Ipenburg, verpleegkundig specialist huisartsenzorg
• Xander Koolman, gezondheidseconoom
Interessant, interessant.quote:Op maandag 26 oktober 2020 23:24 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Hoe groot is de familie Slagter? Dacht net een Jan Slagter te zien bij Op1?![]()
Inderdaad, ik denk (of beter gezegd: hoop) dat onderzoek in de toekomst e.e.a. in dit licht kan verhelderen. Wat ik zelf frappant vind, is het uitblijven van besmettingen bij grote bijeenkomsten die we in Nederland hebben gezien: BLM demonstratie Amsterdam, covid-19 maatregelen demonstratie Malieveld, Willem II supporters in Tilburg. En ja, ik weet uiteraard dat deze n=3 vrij nietszeggend is.quote:Op maandag 26 oktober 2020 23:21 schreef Monolith het volgende:
[..]
Kijk, het feit dat besmettingen vaker buiten plaatsvinden dan binnen is niet zo boeiend. De relevante vraag is nog steeds waarom. Het artikel beschrijft een aantal factoren en hun potentiële bijdrage. Met name ook het feit dat besmettingen buiten veelal lijken voor te komen in situaties waar mensen de afstand die ze buiten van nature houden niet meer houden.
Dat heb ik er zelf van gemaakt.quote:Op maandag 26 oktober 2020 23:27 schreef Mammietje het volgende:
Top-antropoloog ook.... hoe word je dat?
Ja triest. Zaten we een paar maanden terug nog meesmuilend naar America te kijken...quote:Op maandag 26 oktober 2020 23:26 schreef Za het volgende:
WHO slaat alarm om coronabrandhaard Europa
Europa is het epicentrum van de coronapandemie geworden.
Het continent was afgelopen week verantwoordelijk voor bijna de helft van alle besmettingen wereldwijd.
https://www.ad.nl/buitenl(...)ard-europa~aa9e10b3/
Die zijn in december weer aan de beurt..quote:Op maandag 26 oktober 2020 23:29 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Ja triest. Zaten we een paar maanden terug nog meesmuilend naar America te kijken...
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |