Er bestaat geen lockdown die het virus uit de bevolking laat verdwijnen. Het aantal besmettingen zal dalen, maar als de lockdown wordt afgebouwd zal het weer stijgen. Dit leidt tot een eindeloze herhaling van lockdowns, versoepelingen, lockdowns, versoepelingen. Bij diëten heet dat het jojo-effect.quote:Op maandag 26 oktober 2020 12:16 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Linkdumps zijn niet de bedoeling hier. Waar gaat dit over, wat voegt het toe, wat is jouw mening?
Veel van de besmettingen van Maart zijn gekomen uit de tijd toen er nog amper coronamaatregelen waren (carnaval) en veel besmettingen kwamen vanuit de ouderenzorg, waar tot enkele weken geleden geen mondkapjesplicht was voor het personeelquote:Op maandag 26 oktober 2020 12:48 schreef Jaeger85 het volgende:
Als we dat hadden gedaan dan zaten we nu weer in een situatie zoals maart
Zo te lezen kan iedereen die ze mist volgend jaar zomer dus gewoon voor paar tientjes met budget vlucht op en neer lekker naar een festival als vanouds ergens in oost europa, leuk voor de liefhebbers 😄quote:Op maandag 26 oktober 2020 11:07 schreef Halcon het volgende:
[..]
In Roemenië zijn - uitgezonderd enkele steden met een hoge besmettingsgraad - restaurants, café's en discotheken ook gewoon open.
De Roemeense van Dissel pleit nu zelfs voor de "Zweedse strategie".
En zoals bij heel veel opleidingen zitten daar veel vakken in die bij algemene vorming horen en die niet of maar zijdelings met het vak te maken hebbenquote:Op maandag 26 oktober 2020 10:34 schreef jameshond7 het volgende:De meeste mensen doen er 4 jaar over om zo'n (hbo) diploma te krijgen he?
Exactquote:Op maandag 26 oktober 2020 10:36 schreef HansCojona het volgende:
Het is nu oorlogstijd volgens Rutte, nood breekt wet. Spoedcursus corona patienten.
In grote delen van Europa hebben ze inderdaad strenge tot zeer strenge regelsquote:Op maandag 26 oktober 2020 10:38 schreef Dven het volgende:
Kerel, je zit in een land waar alle restaurants en barretjes verplicht gesloten zijn en je na 20:00 om één of andere vage reden geen alcohol mag kopen. Waar groepssporten verboden zijn. What the fuck denk je nu, dat zo goed als heel Europa die regels heeft?
Je mag jezelf héél snel uit die droom helpen
Kerel, weet je wel wat je post ?quote:Gisteren waren er 30.000 toeschouwers bij de GP van Portugal.
Wat is er soepeler in Duitsland dan ?quote:In Bulgarije zíjn sinds een paar dagen in twee steden de nachtclubs dicht die in Nederland al aan maand of 7 in het hele land platliggen. Stadions zitten in Servië zo goed als even vol als voor de crisis. Kroatië, Duitsland, Noorwegen, Finland en ga maar door, het is overal VEEL soepeler dan in Nederland.
Nee tuurlijk niet, iedereen mag zich aanmelden, maar mensen vergeten volgens mij dat we in oorlogstijd leven. Ze vinden alles maar normaal. Ondertussen word de democratie afgebroken en ben ik de wappie.quote:Op maandag 26 oktober 2020 13:07 schreef bluemoon23 het volgende:
[..]
En zoals bij heel veel opleidingen zitten daar veel vakken in die bij algemene vorming horen en die niet of maar zijdelings met het vak te maken hebben
Als de nood aan de man is, dan kan dat echt wel korter
[..]
Exact
Je denkt toch niet dat ze er in oorlogstijd 4 jaar over doen om verpleegkundigen op te leiden ?
Heb je de trend niet gevolg? Voordat er zwaardere maatregelen werden afgekondigd zat er flinke groei in en ging het erg hard. Dat is nu enigszins afgezwakt. Zonder aanscherping hadden we wellicht het dubbele aantal besmettingen en opnames gehad nu.quote:Op maandag 26 oktober 2020 13:03 schreef bluemoon23 het volgende:
[..]
Veel van de besmettingen van Maart zijn gekomen uit de tijd toen er nog amper coronamaatregelen waren (carnaval) en veel besmettingen kwamen vanuit de ouderenzorg, waar tot enkele weken geleden geen mondkapjesplicht was voor het personeel
Lockdowns zijn een ultimum remedium om te voorkomen dat er code zwart ontstaat in de zorg. Niet om het virus te laten verdwijnen. Dat kan alleen door middel van groepsimmuniteit inderdaad. Die alleen haalbaar lijkt middels een vaccin.quote:Op maandag 26 oktober 2020 12:57 schreef wimoude het volgende:
[..]
Er bestaat geen lockdown die het virus uit de bevolking laat verdwijnen. Het aantal besmettingen zal dalen, maar als de lockdown wordt afgebouwd zal het weer stijgen. Dit leidt tot een eindeloze herhaling van lockdowns, versoepelingen, lockdowns, versoepelingen. Bij diëten heet dat het jojo-effect.
Groepsimmuniteit is de enige oplossing
Niemand die in de zorg werkt die dit verhaaltje onderschrijft maar sure.quote:Op maandag 26 oktober 2020 07:11 schreef DevFreak het volgende:
[..]
Houd je er ook rekening mee dat dit stiekem gewoon precies dezelfde situatie is als alle andere voorgaande jaren?
Precies, net als al die mensen die vele maanden lang geen mondkapje droegenquote:Op maandag 26 oktober 2020 12:39 schreef Spanky78 het volgende:
Dit.
En als je het zo belangrijk vind, gedraag je je toch lekker alsof er een lockdown is. Want mensen roepen om maatregelen maar gaan wel lekker met de hele familie nog even naar de bouwmarkt ....
Vraag me af of dat die mensen uit April en Maart gered zou hebben. Merendeel was of erg ongezond, of al zwak door onderliggende ziektes.quote:Op maandag 26 oktober 2020 13:25 schreef bluemoon23 het volgende:
[..]
Precies, net als al die mensen die vele maanden lang geen mondkapje droegen
Zelfs niet toen ze bij bosjes stierven in Maart en April
Maar als de overheid het advies geeft om mondkapje te dragen, dan zie je die schapen dat ineens doen.....
Nieuwsberichten wel hoor.quote:Op maandag 26 oktober 2020 13:20 schreef Randier het volgende:
[..]
Niemand die in de zorg werkt die dit verhaaltje onderschrijft maar sure.
Als mensen zich a la Zweden zich uit zichzelf wat sociale (lees - minder virusverspreidend) zouden gedragen was al die inperking van vrijheid niet nodig. You can't have your cake and eat it.quote:Op maandag 26 oktober 2020 13:10 schreef HansCojona het volgende:
[..]
Nee tuurlijk niet, iedereen mag zich aanmelden, maar mensen vergeten volgens mij dat we in oorlogstijd leven. Ze vinden alles maar normaal. Ondertussen word de democratie afgebroken en ben ik de wappie.
Als er een feest is met 300 man, en ze weten niet eens iedereen te bekeuren, dan kun je beter stoppen met regels.quote:Op maandag 26 oktober 2020 14:17 schreef ToT het volgende:
Gerichter te werk gaan.
Kijken waar de brandhaarden zijn, treed daar strenger op of geef goede voorlichting.
Oren en ogen open houden.
Eventueel Grapperhaus er uit trappen en iemand voor hem in de plaats zetten die weer streng kan optreden.
Sowieso ja.quote:Op maandag 26 oktober 2020 14:20 schreef raptorix het volgende:
[..]
Als er een feest is met 300 man, en ze weten niet eens iedereen te bekeuren, dan kun je beter stoppen met regels.
Zucht, dat je mensen in Oktober nog moet uitleggen dat mondkapjes niet voor bescherming zorgen, maar verspreiding tegen gaat. Echt met figuren zoals jou blijft het aanmodderen.quote:Op maandag 26 oktober 2020 13:25 schreef bluemoon23 het volgende:
[..]
Precies, net als al die mensen die vele maanden lang geen mondkapje droegen
Zelfs niet toen ze bij bosjes stierven in Maart en April
Maar als de overheid het advies geeft om mondkapje te dragen, dan zie je die schapen dat ineens doen.....
Waarom wil jij eigenlijk een lockdown? En besef je je wel dat dat ook gevolgen heeft voor een heleboel dingen?quote:Op maandag 26 oktober 2020 09:24 schreef jameshond7 het volgende:
[..]
Wie zegt dat het niet helpt? Die lockdown is op een gegeven moment opgeheven, mensen konden vrij de grenzen over en die mondkapjes zijn echt niet 24/7 gedragen.
Zorg is al de grootste kostenpost van de overheid? Er ging al genoeg heen dus dat kan het niet zijn toch?quote:Op maandag 26 oktober 2020 11:20 schreef HPoi het volgende:
We zitten nu in de problemen omdat er teveel bezuinigd is op de zorg. Er is totaal geen capaciteit in geval van grootschalige calamiteiten of een crisis zoals deze. Geen achtervang, niks. Normaal kan defensie om de hoek kijken in geval van crisis, doen ze nu ook, maar ook die is helemaal uitgeknepen dus daar valt ook niet heelveel te halen.
Ah, kom nouquote:Op maandag 26 oktober 2020 13:50 schreef Spanky78 het volgende:
Als mensen zich a la Zweden zich uit zichzelf wat sociale (lees - minder virusverspreidend) zouden gedragen was al die inperking van vrijheid niet nodig. You can't have your cake and eat it.
Mijn punt was natuurlijk dat die mensen blijkbaar niet zo angstig waren (of solidair met hun landgenoten die ze zouden besmetten, maar net wat je wil....) dat ze uit zichzelf een mondkapje op hebben gezetquote:Op maandag 26 oktober 2020 14:22 schreef raptorix het volgende:
Zucht, dat je mensen in Oktober nog moet uitleggen dat mondkapjes niet voor bescherming zorgen, maar verspreiding tegen gaat. Echt met figuren zoals jou blijft het aanmodderen.
Waarom gillen Ginny Mooy en Ab Osterhoax dan dat met een korte, krachtige lockdown het virus naar (bijna) nul kan?quote:Op maandag 26 oktober 2020 13:19 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Lockdowns zijn een ultimum remedium om te voorkomen dat er code zwart ontstaat in de zorg. Niet om het virus te laten verdwijnen. Dat kan alleen door middel van groepsimmuniteit inderdaad. Die alleen haalbaar lijkt middels een vaccin.
Zie: https://www.johnsnowmemo.com/
Je reset dan namelijk tijdelijk de huidige stand, waarna je weer een flink aantal verdubbelingen kan hebben voordat je weer op zo een aantal zit, door groepsimmuniteit zal dat waarschijnlijk steeds trager gaan en heb je ook meer tijd richting een vaccin.quote:Op maandag 26 oktober 2020 14:31 schreef Halcon het volgende:
[..]
Waarom gillen Ginny Mooy en Ab Osterhoax dan dat met een korte, krachtige lockdown het virus naar (bijna) nul kan?
Dat is hun opinie, he? Dat betekent niet dat ze per definitie gelijk hebben en het is ook mogelijk dat ze dan doen vanuit een beperkte optiek.quote:Op maandag 26 oktober 2020 14:31 schreef Halcon het volgende:
[..]
Waarom gillen Ginny Mooy en Ab Osterhoax dan dat met een korte, krachtige lockdown het virus naar (bijna) nul kan?
Ik vind dat eigenlijk meer knollen voor citroenen verkopen dan 'n opinie. Je mag van mensen die zich er professioneel mee bezig houden wel verwachten dat ze weten dat dat niet kan.quote:Op maandag 26 oktober 2020 14:47 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dat is hun opinie, he? Dat betekent niet dat ze per definitie gelijk hebben en het is ook mogelijk dat ze dan doen vanuit een beperkte optiek.
Ja, dat kan niet anders. Mensen verspreiden het virus en dat kan alleen als je vaak genoeg lang genoeg dichtbij verschillende mensen bent. Hoe meer mensen, hoe langer en hoe dichter bij hoe groter de kans op besmetting. Tenminste, dat is wat voorlopig bekend is.quote:Op maandag 26 oktober 2020 14:29 schreef bluemoon23 het volgende:
[..]
Ah, kom nou
Dus al die landen waar nu de besmettingen de pan uit rijzen daar gedragen de inwoners zich virusverspreidend
En in Zweden gedragen ze zich als enige land NIET virusverspreidend ?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |