"ik liep over de hei en zag die jongen daar liggen. Hij lag er zo en zo bij. Ik heb hem nog wat netter/waardiger bijgelegd, maar ben toen weggegaan. Het spijt me dat ik het niet heb gemeld aan de politie, maar ik was bang. Wat willen jullie nog meer weten?"quote:Op donderdag 8 oktober 2020 06:58 schreef Ixnay het volgende:
[..]
Als Jos wanneer en wat iets gemeld had?
"Ik liep over de hei en zag die jongen daar liggen, keek of hij in leven was maar hij was dood. Toen liep ik door"
Hoe had dat 22 jaar slopende onzekerheid weggenomen?
Ze weten nog altijd niet wat er gebeurd is dan...quote:Op donderdag 8 oktober 2020 07:44 schreef Postbus100 het volgende:
[..]
"ik liep over de hei en zag die jongen daar liggen. Hij lag er zo en zo bij. Ik heb hem nog wat netter/waardiger bijgelegd, maar ben toen weggegaan. Het spijt me dat ik het niet heb gemeld aan de politie, maar ik was bang. Wat willen jullie nog meer weten?"
De familie tastte nu helemaal in het duister, en dit had gaten kunnen opvullen. Dat voegt het toe.
Dit.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 23:45 schreef Woonbootjes het volgende:
Ben wel benieuwd morgen wat de eis word
Het OM mag alles eisen binnen de wet. Maar een eis zal wel onderbouwd moeten worden om enige kans te maken.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 08:05 schreef hartloper het volgende:
OM zal wel hoog inzetten met strafeis. Of moeten die ook onderbouwen?
20 jaar was het maximale destijds. Daar zullen ze wel wat onder gaan zitten. Hopelijk wel met TBS voor die pedo.quote:Op woensdag 7 oktober 2020 23:52 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Lekker belangrijk. Ik voorspel 20-25 jaar en tbs.
Als de eis iets anders is ook niet.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 08:58 schreef xzaz het volgende:
Als de eis moord en of doodslag is gaat hij geen straf krijgen.
Allereerst zeg ik zonder veel kennis van de zaak dat ik er eigenlijk wel vanuit ga dat hij het heeft gedaan.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 08:13 schreef Leandra het volgende:
Als hij het destijds gemeld had was dat van invloed geweest op het hele onderzoek.
Al was het alleen al omdat ze dan toen al geweten hadden hoe laat hij er al lag.
Als hij werkelijk een onschuldige voorbijganger was heeft hij met zijn zwijgen destijds het hele onderzoek naar de dood van het kind nadelig beïnvloed.
Al even los van het feit dat dit verhaal ook prima gelijk verteld had kunnen worden als het de waarheid was, en de familie niet nog eens 2 jaar hier op hadden hoeven wachten.
Plus dat het simpelweg niet klopt; als je bang bent vanwege je zedenverleden en daarom niets zegt dan rijmt het niet met wel rond gaan fietsen als ze onderzoek doen, je eigen naam opgeven aan de marechaussee die daar de wacht houdt en vervolgens bij een bezoek van de recherche zelf over je zedenverleden beginnen.
Nou ja, als je verzwijgt een lichaam te hebben gezien? Kunnen ze daar iets mee.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 09:00 schreef TjjWester het volgende:
[..]
Als de eis iets anders is ook niet.
Weinig, alleen de kinderporno kan echt bewezen worden.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 09:01 schreef xzaz het volgende:
[..]
Nou ja, als je verzwijgt een lichaam te hebben gezien? Kunnen ze daar iets mee.
Hartslag controleer je in de nek of aan de pols, niet in de onderbroek.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 09:00 schreef roninho het volgende:
[..]
Allereerst zeg ik zonder veel kennis van de zaak dat ik er eigenlijk wel vanuit ga dat hij het heeft gedaan.
Maar stel dat hij het niet heeft gedaan, en daadwerkelijk het jongetje heeft gevonden en in 1e reactie aan hem heeft gezeten om te checken of hij nog een hartslag had. Dan kan ik me voorstellen dat hij na een tijdje zich realiseert dat hij een zedenverleden heeft en dat zijn dna over het jongetje zit.... Heel vreemd vind ik het dan niet dat hij zich uit de voeten maakt ivp dat hij zelf de politie erbij haalt. Helemaal in die tijd, toen de onderzoeksmethoden (zowel qua dna etc. als geen check dataverbruik mobieltjes voor wie was er op de locatie, etc.) ook een stuk minder ontwikkelt waren.
Dat kan inderdaad nog wel als een begrijpelijke reactie worden gezien, maar dan blijf je daar ook weg en ga je niet rondfietsen op het moment dat er onderzoek gedaan wordt.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 09:00 schreef roninho het volgende:
[..]
Allereerst zeg ik zonder veel kennis van de zaak dat ik er eigenlijk wel vanuit ga dat hij het heeft gedaan.
Maar stel dat hij het niet heeft gedaan, en daadwerkelijk het jongetje heeft gevonden en in 1e reactie aan hem heeft gezeten om te checken of hij nog een hartslag had. Dan kan ik me voorstellen dat hij na een tijdje zich realiseert dat hij een zedenverleden heeft en dat zijn dna over het jongetje zit.... Heel vreemd vind ik het dan niet dat hij zich uit de voeten maakt ivp dat hij zelf de politie erbij haalt. Helemaal in die tijd, toen de onderzoeksmethoden (zowel qua dna etc. als geen check dataverbruik mobieltjes voor wie was er op de locatie, etc.) ook een stuk minder ontwikkelt waren.
Ja. volgens mij wel. Advocaat heeft geheimhoudingsplicht.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:27 schreef Sushilover het volgende:
Ik heb misschien een domme vraag, maar heb er geen verstand van en ben benieuwd. Stel dat Brech heeft toegegeven aan Roethoff dat hij die jongen heeft vermoord, moet Roethoff dan alsnog zwijgen en doen alsof zijn cliënt onschuldig is?
Vraag me af of hij wel eerlijk is tegen zijn advocaat, of dat hij daar ook tegen ontkent.
Ja. Een advocaat moet hier vanuit zijn plicht (vak) over zwijgen en de belangen van zijn client dan alsnog verdedigen. Dat is de rol van de advocaat. Zelfs als Jos B. aan Brech zou hebben gezegd dat hij schuldig is. Alles wat Jos B zal vertellen, zal dus geheim gehouden moeten worden.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:27 schreef Sushilover het volgende:
Ik heb misschien een domme vraag, maar heb er geen verstand van en ben benieuwd. Stel dat Brech heeft toegegeven aan Roethoff dat hij die jongen heeft vermoord, moet Roethoff dan alsnog zwijgen en doen alsof zijn cliënt onschuldig is?
Vraag me af of hij wel eerlijk is tegen zijn advocaat, of dat hij daar ook tegen ontkent.
"Er is maar een verdachte en die is niet alleen de verdachte maar ook de dader. Dat doen we met een onomstotelijke bewezenverklaring."quote:Op donderdag 8 oktober 2020 09:17 schreef Spectator19 het volgende:
Is het OM met hard bewijs gekomen dat Jos hem vermoord heeft?
Er is geen bewijs van misbruik aangetoond.
Eh dan blijft er weinig over.
Verprutst door een brak onderzoek.
Een goede advocaat zal zijn client adviseren om niet de waarheid tegen hem te zeggen, dat levert alleen maar risicos op.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:30 schreef Landgeld het volgende:
[..]
Ja. Een advocaat moet hier vanuit zijn plicht (vak) over zwijgen en de belangen van zijn client dan alsnog verdedigen. Dat is de rol van de advocaat. Zelfs als Jos B. aan Brech zou hebben gezegd dat hij schuldig is. Alles wat Jos B zal vertellen, zal dus geheim gehouden moeten worden.
Soms zal een advocaat zeggen om de waarheid te vertellen, zodat hij beter verdedigd kan worden. Dan kan een advocaat bijvoorbeeld adviseren zwijgrecht toe te passen en dat als strategie te gebruiken.
Saskia B beweert hier dat schade vergoeding voor onterecht vast zitten niet hoeft worden verleent als de grond van de verdenking reëel was zoals ik dit geval. Kan iemand dat bevestigen of ontkennen? \Ik geloof namelijk niet dat het zo werkt.quote:Saskia Belleman
@SaskiaBelleman
·
1 u
Als iemand overduidelijk onterecht heeft vastgezeten dan zou zo'n klacht kans van slagen hebben. In dit geval niet, lijkt mij. Er zijn wel degelijk goede redenen voor de verdenking.
Ja de officier moet iets. Het lijkt er sterk op dat hij corvee heeft en een bijzonder zwakke zaak tot een goed einde moet brengen.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:36 schreef Landgeld het volgende:
[..]
"Er is maar een verdachte en die is niet alleen de verdachte maar ook de dader. Dat doen we met een onomstotelijke bewezenverklaring."
Saskia beweert ook dat de andere dna profielen niet onderzocht zijn omdat inrelevant zouden zijn. In werkelijkheid zijn ze vervuild en onbruikbaar.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:38 schreef qajariaq het volgende:
https://twitter.com/SaskiaBelleman/status/1314101791659880448
Saskia B beweert hier dat schade vergoeding voor onterecht vast zitten niet hoeft worden verleent als de grond van de verdenking reëel was zoals ik dit geval. Kan iemand dat bevestigen of ontkennen? \Ik geloof namelijk niet dat het zo werkt.
Volgens hun ja.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:36 schreef Landgeld het volgende:
Dat doen we met een onomstotelijke bewezenverklaring."
Moest dat niet eerder besproken worden deze week zodat Brech nog kans had om commentaar te geven?quote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:36 schreef Landgeld het volgende:
[..]
"Er is maar een verdachte en die is niet alleen de verdachte maar ook de dader. Dat doen we met een onomstotelijke bewezenverklaring."
Ach, en het gaat zich vast nog wel langer voortslepen. Jos zal zeker in hoger beroep gaan.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:43 schreef Harvest89 het volgende:
In november komt naar verwachting de uitspraak.
Klopt. En met Roethof als advocaat is dat inderdaad zeer waarschijnlijkquote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:44 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Ach, en het gaat zich vast nog wel langer voortslepen. Jos zal zeker in hoger beroep gaan.
Mag allemaal wat kostenquote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:45 schreef Landgeld het volgende:
[..]
Klopt. En met Roethof als advocaat is dat inderdaad zeer waarschijnlijk
De officier doelt juist op wat eerder is besproken.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:43 schreef Piperidine het volgende:
[..]
Moest dat niet eerder besproken worden deze week zodat Brech nog kans had om commentaar te geven?
Ik denk van wel.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:46 schreef Poepz0r het volgende:
[..]
Mag allemaal wat kostenHoger beroep gaat geen zin hebben als ze een goede reconstructie kunnen tonen in combinatie met dat DNA etc. Ik denk ook niet dat hij in hoger beroep gaat.
Daar is toch niet onomstotelijk bewijs laten zien?quote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:47 schreef TjjWester het volgende:
[..]
De officier doelt juist op wat eerder is besproken.
Ik word DOODMOE van jou.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:48 schreef ikweethetookniet het volgende:
En daar is de tunnelvisie![]()
OM komt met strafeis tegen Brech: ‘Hij is de dader, dat staat vast’
LIVEVandaag volgt de strafeis tegen Jos Brech, de man die verdacht wordt van het ontvoeren, misbruiken en doden van Nicky Verstappen (11). Voor het OM staat ‘onomstotelijk vast’ dat Brech de dader is.
Het OM koerst op een forse strafeis, verwachten betrokkenen. Aan het einde van de middag wordt daarover meer duidelijk in de rechtbank van Maastricht. ,,Voor ons staat onomstotelijk vast dat verdachte Brech de dader is”, zei officier van justitie Paul Emmen vanochtend na de start van de zitting. Volgens het OM kan bewezen worden dat de verdachte Nicky ontvoerde, misbruikte en doodde. ,, Dat leidt tot de onweerlegbare conclusie dat er een zeden- en levensdelict is gepleegd en de dader kan niemand anders zijn dan Brech”, vulde officier van justitie Dave Mattheijs aan.
https://www.ad.nl/binnenl(...)staat-vast~ab52456c/
Tering ik krijg hier kromme tenen van
Hij kan niks anders. Hij kan moeilijk toegeven er geen vertrouwen in te hebben.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:49 schreef Piperidine het volgende:
[..]
Daar is toch niet onomstotelijk bewijs laten zien?
Waarom? Als ze - samen met experts - een reconstructie kunnen maken i.c.m. het DNA dan gaat hij gewoon 20 jaar zitten.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:48 schreef ikweethetookniet het volgende:
En daar is de tunnelvisie![]()
OM komt met strafeis tegen Brech: ‘Hij is de dader, dat staat vast’
LIVEVandaag volgt de strafeis tegen Jos Brech, de man die verdacht wordt van het ontvoeren, misbruiken en doden van Nicky Verstappen (11). Voor het OM staat ‘onomstotelijk vast’ dat Brech de dader is.
Het OM koerst op een forse strafeis, verwachten betrokkenen. Aan het einde van de middag wordt daarover meer duidelijk in de rechtbank van Maastricht. ,,Voor ons staat onomstotelijk vast dat verdachte Brech de dader is”, zei officier van justitie Paul Emmen vanochtend na de start van de zitting. Volgens het OM kan bewezen worden dat de verdachte Nicky ontvoerde, misbruikte en doodde. ,, Dat leidt tot de onweerlegbare conclusie dat er een zeden- en levensdelict is gepleegd en de dader kan niemand anders zijn dan Brech”, vulde officier van justitie Dave Mattheijs aan.
https://www.ad.nl/binnenl(...)staat-vast~ab52456c/
Tering ik krijg hier kromme tenen van
Mja ze heeft wel een punt.quote:
Mwa. DNA alleen is niet genoeg, maar de omstandigheden waarin ze het ventje hebben gevonden etc tellen ook mee., Het is een optelsom van daden en gebeurtenissen. Iedereen snapt dat een DNA spoor niks zegt, maar als alles tesamen komt tja. Het is een vrij logisch verhaal.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:52 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Mja ze heeft wel een punt.
Als Jos B jarenlang veroordeeld wordt voor verkrachting en moord op basis van het bewijs dat ze hebben kunnen we de rechtstaat voor een gedeelte doorstrepen.
Amerikaanse toestanden krijgen we dan.
Nee het OM is ook heel erg gefocust op imago, na een aantal grote blunders. Dit is een alles of niets zaak om een zeer amateuristisch onderzoek alsnog naar een goed einde te brengen.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:50 schreef Questular het volgende:
Wat verwachten de mensen hier dan? Dat het OM gaat zeggen, weet je het zou zo maar eens kunnen zijn dat dit heel misschien de dader is?
Je gaat als OM toch alleen een zaak aan als je denkt dat die persoon schuldig is?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |