Pappen en nathouden wordt het ook wel genoemd.quote:Op zondag 11 oktober 2020 22:41 schreef Jojoke het volgende:
Nieuwsuur had net een rijtje maatregelen waarover gesproken is in het Catshuis. Komt erop neer dat ze het geen lockdown willen noemen, maar dat er buiten werken en school weinig overblijft.
De maatregelen die volgens Nieuwsuur besproken zijn:
- Zorgen dat grote groepen mensen niet bij elkaar komen
- Zorgen dat mensen zich niet door het land gaan verplaatsen
- Kroegen dicht
- Theaters dicht
- Sporten deels stilleggen, ook amateursport
- Mondkapjes verplicht
Als álle maattregelen genomen worden die op tafel liggen mag je dus nog steeds dit meer dan in maart;quote:Op zondag 11 oktober 2020 23:07 schreef Noppie2000 het volgende:
[..]
Je gaat terug naar een scenario waar complete sectoren stilliggen en het enige wat je eigenlijk mag doen is binnenblijven of boodschappen. En school natuurlijk. Geen sport, geen recreatie, zo weinig mogelijk sociaal contact en zeker geen reisbewegingen.
Hoe is dat niet een vorm van een (al dan niet intelligente) lockdown? Wanneer spreek jij dan van een lockdown? Als je haar ook niet meer geknipt mag worden?
Een echte 'lockdown' alla Italië, Spanje, Parijs?quote:Op maandag 12 oktober 2020 00:13 schreef -Hakuna- het volgende:
Wat moet ik mij bij een echte lockdown voorstellen? En wat bij de zg drastische maatregelen?
Kom toch een beetje over van mag het een onsje minder zijn.
Die redenatie staat als een huis. Als je dus maatregelen vermindert vermindert ook automatisch het aantal niet opgevolgde maatregelenquote:Op zondag 11 oktober 2020 23:36 schreef eragon2890 het volgende:
Overigens is dit ook interessant: https://nos.nl/artikel/23(...)lijven-lockdown.html
Er staat dus letterlijk in, en dat klinkt ook logisch, dat juist OMDAT men zich niet aan de maatregelen houd, men NIET maatregelen wil nemen. Die hebben namelijk geen zin als mensen dan toch gezellig thuis met vrienden afspreken, en dat heb je dus juist WEL de economische schade en heeft het GEEN zin.
Dus juist omdat men zich niet aan de 1,5m etc houd voeren ze MINDER snel meer maatregelen in, whatever ze ook mogen beweren in de persco's (waar ze dat om overduidelijke redenen natuurlijk niet zo kunnen zeggen, maar het klinkt volkomen logisch wat daar staat).
Daarom is het ook lachwekkend dat mensen hier in Nederland gaan zitten zeuren over hoe erg onze "lockdown" wel niet was......quote:Op maandag 12 oktober 2020 00:20 schreef capricia het volgende:
Dat is een echte 'lockdown'. Wij hebben dat nooit gezien. Gelukkig.
Iedereen praat vanuit zijn eigen werkelijkheid.quote:Op maandag 12 oktober 2020 00:23 schreef VelitoX het volgende:
[..]
Daarom is het ook lachwekkend dat mensen hier in Nederland gaan zitten zeuren over hoe erg onze "lockdown" wel niet was......
Lees het NOS artikel, dat staat er niet, er staat dat als mensen de basisregels niet opvolgen het aantal besmettingen toch (bijna) net zo hard doorgroeit, of je nu bv. de museums dichtgooit of niet, dus dan kan je ze beter openhouden, om op zijn minst niet de economische schade te hebben. Het is dat of én de schade en het virus groeit toch net zo hard door.quote:Op maandag 12 oktober 2020 00:23 schreef kalinhos het volgende:
[..]
Die redenatie staat als een huis. Als je dus maatregelen vermindert vermindert ook automatisch het aantal niet opgevolgde maatregelen
Ben dan toch benieuwd waarom het aantal besmettingen bij ons enorm de pan uit rijst, in vergelijking met landen met een ongeveer gelijk aantal inwoners..quote:Op maandag 12 oktober 2020 00:46 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Lees het NOS artikel, dat staat er niet, er staat dat als mensen de basisregels niet opvolgen het aantal besmettingen toch (bijna) net zo hard doorgroeit, of je nu bv. de museums dichtgooit of niet, dus dan kan je ze beter openhouden, om op zijn minst niet de economische schade te hebben. Het is dat of én de schade en het virus groeit toch net zo hard door.
Vind ik nogal meevallen kom zelf momenteel ook niet verder dan de supermarkt, en daar koop ik wel brood, beleg, en boter wat volgens mij wel serieus is. Gelukkig heb ik zo'n 200 rollen toiletpater staan van het echte merk.quote:Op maandag 12 oktober 2020 00:20 schreef capricia het volgende:
[..]
Een echte 'lockdown' alla Italië, Spanje, Parijs?
Mag je alleen de straat op met een briefje. Alleen de dichtstbijzijnde supermarkt. En dan direct naar huis. En alleen voor serieuze boodschappen.
En daar werd op gecontroleerd.
In Parijs kreeg een vrouw een boete toen ze alleen tampons gekocht had. in Italië een boete voor iemand die een kassabon had van 2 uur geleden.
Dat is een echte 'lockdown'. Wij hebben dat nooit gezien. Gelukkig.
Alsof je het sluiten van bioscopen zou merken....Sinds begin dit jaar zijn er nauwelijks nieuwe films uitgekomen.quote:Op zondag 11 oktober 2020 23:54 schreef Michie_ het volgende:
Heb het al eerder geschreven maar het zou een lachertje zijn als bioscopen dicht moeten, dan kun je ze net zo goed niet meer openen tot er een vaccinatie is. Bioscopen zorgen nauwelijks voor besmettingen. Puur symboolpolitiek
Ik ben sinds juni zo'n 20 keer bij de pathe geweest, zowel voor nieuwe films als sommigen van de oude die ze uit de kast haalden:quote:Op maandag 12 oktober 2020 08:01 schreef Stephen_Dedalus het volgende:
[..]
Alsof je het sluiten van bioscopen zou merken....Sinds begin dit jaar zijn er nauwelijks nieuwe films uitgekomen.
Wordt daar ook iedereen met een snotneus of een kuchje getest? Wat doen andere landen qua ziekenhuiscijfers?quote:Op maandag 12 oktober 2020 02:17 schreef Geenfrietmaarpatat het volgende:
[..]
Ben dan toch benieuwd waarom het aantal besmettingen bij ons enorm de pan uit rijst, in vergelijking met landen met een ongeveer gelijk aantal inwoners..
Dit zal toch de kern van de nieuwe maatregelen worden. Als dat werkt kan een lockdown voorkomen worden.quote:Het kabinet komt vrijwel zeker met aanscherpingen van de coronamaatregelen, waarschijnlijk op een persconferentie morgenavond. De kern is dat mensen hun contacten verder gaan beperken en minder gaan bewegen, zegt politiek verslaggever Xander van der Wulp. "De mobiliteit verder inperken, heet dat dan. Meer thuisblijven, minder uitstapjes, eigenlijk niet meer voor de lol op pad."
Kan me nog steeds niet voorstellen dat dit ook geld voor essentiële winkels als supermarkten.quote:Op maandag 12 oktober 2020 09:13 schreef Morri2 het volgende:
Met welke concrete maatregelen het kabinet dat wil bereiken, is nog onduidelijk. "Je kunt denken aan het eerder sluiten van cafés en winkels, of nog nadrukkelijker van mensen eisen dat ze thuiswerken en het bezoek thuis beperken tot enkele mensen. Ook kunnen groepsgroottes nog verder naar beneden."
Bron: NOS.nl
Winkels eerder dicht? Dus iedereen moet in kortere tijd dezelfde boodschappen doen? Minder spreiding van klanten dus. Strak plan hoor!
En er mogen nog maar 3 mensen thuis op bezoek. Hoeveel straks dan? 2? 1?
Nee, die zullen ze er echt wel uit houden. Maar alle niet-essentiële winkels gewoon alleen nog maar open tijdens kantooruren.quote:Op maandag 12 oktober 2020 09:41 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Kan me nog steeds niet voorstellen dat dit ook geld voor essentiële winkels als supermarkten.
De wegen van het OMT en de overheid zijn ondoorgrondelijk soms. Het zou me niet eens meer verbazen.quote:Op maandag 12 oktober 2020 09:41 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Kan me nog steeds niet voorstellen dat dit ook geld voor essentiële winkels als supermarkten.
En waarom mocht dat niet?quote:Op maandag 12 oktober 2020 00:20 schreef capricia het volgende:
In Parijs kreeg een vrouw een boete toen ze alleen tampons gekocht had
Ja.quote:Op maandag 12 oktober 2020 10:46 schreef Munnmaske het volgende:
[..]
En waarom mocht dat niet?
Mocht je daar alleen maar boodschappen doen als het veel in 1 keer was?
Bronquote:In Frankrijk kreeg iemand een boete, omdat ze buiten liep en in haar tas te weinig boodschappen had. Een andere vrouw werd streng aangesproken, omdat ze naar buiten ging voor ‘maar’ een pakje maandverband.
Winkels blijven echt wel open en bij de sport zullen ze mogelijk de competities enkele weken stil leggen, maar die verenigingen gaan echt niet helemaal op slot. Trainen zal gewoon mogelijk blijven, zeker voor de jeugdteams. Je wilt mensen ook fysiek en mentaal zo gezond mogelijk houden.quote:Op maandag 12 oktober 2020 11:31 schreef Elan het volgende:
Mensen beperken in hun reisbewegingen, dat doe je toch gewoon door winkels en kroegen en sportverenigingen dicht te gooien....
Of zou er een ingenieus systeem komen waardoor je niet meer zomaar op pad mag en bijvoorbeeld speciale permissies nodig hebt? Lijkt me naast het ethisch vraagstuk toch niet te handhaven toch...
Zelfs toen de IC's overvol lagen hebben we niet zulke vergaande maatregelen gekend.
Dat zal een mannelijke agent zijn geweest.quote:Op maandag 12 oktober 2020 10:55 schreef capricia het volgende:
[..]
Ja.
Ik zie dat ze enkel een waarschuwing kreeg..![]()
Krant uit april:
[..]
Bron
De gevolgen voor de economie zijn wel vergelijkbaar met landen die een echte lockdown gehad hebben.quote:Op maandag 12 oktober 2020 00:23 schreef VelitoX het volgende:
[..]
Daarom is het ook lachwekkend dat mensen hier in Nederland gaan zitten zeuren over hoe erg onze "lockdown" wel niet was......
Sport kan ik nog inkomen alhoewel samenkomen van waarschijnlijk landelijk gezien honderdduizenden mensen in sportscholen in afgesloten ruimtes toch redelijk problematisch te noemen is in deze fase. De vraag is wat belangrijker is. En je kunt natuurlijk ook een stuk gaan fietsen, lopen of hardlopen.quote:Op maandag 12 oktober 2020 11:35 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Winkels blijven echt wel open en bij de sport zullen ze mogelijk de competities enkele weken stil leggen, maar die verenigingen gaan echt niet helemaal op slot. Trainen zal gewoon mogelijk blijven, zeker voor de jeugdteams. Je wilt mensen ook fysiek en mentaal zo gezond mogelijk houden.
Misschien wordt het OV weer alleen toegankelijk voor noodzakelijke reizen.quote:Op maandag 12 oktober 2020 09:40 schreef hooibaal het volgende:
[..]
Dit zal toch de kern van de nieuwe maatregelen worden. Als dat werkt kan een lockdown voorkomen worden.
Ja natuurlijk, maar een andere prioriteit is de economie zoveel mogelijk draaiende houden. Die balans wordt duidelijk gezocht maar dat blijft erg lastig.quote:Op maandag 12 oktober 2020 11:43 schreef Elan het volgende:
[..]
Sport kan ik nog inkomen alhoewel samenkomen van waarschijnlijk landelijk gezien honderdduizenden mensen in sportscholen in afgesloten ruimtes toch redelijk problematisch te noemen is in deze fase. De vraag is wat belangrijker is. En je kunt natuurlijk ook een stuk gaan fietsen, lopen of hardlopen.
Het is ook het totaalbeeld, je grootste prioriteit als overheid is kennelijk om mensen ontmoedigen om op pad te gaan maar vervolgens zijn winkelcentra open, kroegen en restaurants zijn open, zelfde met pretparken en dierentuinen. Dus letterlijk alle mogelijkheid om er op uit te gaan zijn gewoon voor handen.
Dan heb je al snel een probleem als je niet kunt autorijden en ook nog eens afgelegen woont.quote:Op maandag 12 oktober 2020 11:44 schreef Jojoke het volgende:
[..]
Misschien wordt het OV weer alleen toegankelijk voor noodzakelijke reizen.
Dan kun je beter het hele OV sluiten voor een paar maanden. En laat dan een paar taxi's rijden op overheidskosten. Dat is qua budget goedkoper.quote:Op maandag 12 oktober 2020 11:44 schreef Jojoke het volgende:
[..]
Misschien wordt het OV weer alleen toegankelijk voor noodzakelijke reizen.
Maar dat zal dan vooral gaan om mensen onder de 18 jaar. Aangezien in die gebieden het OV sowieso slechter bereikbaar is, zullen de meeste vanaf 18 jaar wel een rijbewijs hebben.quote:Op maandag 12 oktober 2020 11:52 schreef Munnmaske het volgende:
[..]
Dan heb je al snel een probleem als je niet kunt autorijden en ook nog eens afgelegen woont.
Familie/vrienden/enz zullen er niet blij van worden als ze deze mensen steeds van a naar b moeten vervoeren.
Dat was zelfs niet toen de IC's vollagen in maart, althans het is toen wel zo gesteld door het kabinet maar er werd totaal niet op gehandhaafd verder dus was het eigenlijk ook meer een advies.quote:Op maandag 12 oktober 2020 11:44 schreef Jojoke het volgende:
[..]
Misschien wordt het OV weer alleen toegankelijk voor noodzakelijke reizen.
Dat is nooit zo geweest, dat was puur een advies toen en nooit een regel.quote:Op maandag 12 oktober 2020 11:44 schreef Jojoke het volgende:
[..]
Misschien wordt het OV weer alleen toegankelijk voor noodzakelijke reizen.
Zou best kunnen. Middelbare scholen dicht verwacht ik alleen niet.quote:Op maandag 12 oktober 2020 12:18 schreef byah het volgende:
- Sporten wordt aan banden gelegd
- Horeca dicht
- Pretparken/musea/ander toerisme dicht
- Middelbare/MBO/HBO/WO geen fysiek onderwijs
- Werk thuis
- Ga alleen boodschappen doen
- Draag een mondkapje
Ik verwacht ook dat ze vergaande maatregelen aankondigen, even geen slap gelul maar die "R" hard omlaag en daadwerkelijk aanpakken, tot het BCO weer effectief uitgevoerd kan worden.quote:Op maandag 12 oktober 2020 12:18 schreef byah het volgende:
- Sporten wordt aan banden gelegd
- Horeca dicht
- Pretparken/musea/ander toerisme dicht
- Middelbare/MBO/HBO/WO geen fysiek onderwijs
- Werk thuis
- Ga alleen boodschappen doen
- Draag een mondkapje
Dit.quote:Op maandag 12 oktober 2020 12:20 schreef Ebinas het volgende:
Ik verwacht nauwelijks strengere maatregelen.
Lockdown zal niet gebeuren. Maar stel van wel, tot wanneer moet men dan een lockdown handhaven?
Zolang grote groepen zich niet willen conformeren aan de huidige maatregelen (en adviezen) en de winter nog moet komen, zal het virus zo weer oplaaien als er versoepelt wordt.
Ik denk dat we blijven modderen zoals het nu gaat. Reguliere zorg steeds verder afschalen om de overloop aan Corona gevallen op te vangen. Desnoods weer uitwijken naar het buitenland en de cirkel is weer rond.
Rekken tot een vaccin beschikbaar is (ondanks dat velen het niet zullen nemen, zullen een groot aantal het wel nemen) dat zal de druk op de zorg verminderen (tot over 10 jaar wellicht maar dat is een andere discussie).En rekken totdat de wintertemperaturen weer worden ingeruild voor zomerse waarden.
Afstand houden tussen de leerlingen onderling zou ook al een hoop schelen. Om onverklaarbare redenen is dat ergens in juni afgeschaft.quote:Op maandag 12 oktober 2020 12:21 schreef 297534 het volgende:
Middelbare scholen dicht verwacht ik alleen niet.
Meid.quote:Op maandag 12 oktober 2020 13:58 schreef 297534 het volgende:
Als de zwembaden maar niet weer dicht gaan... Mijn dochtertje is net weer lekker bezig met zwemles en het afzwemmen zit er aan te komen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |