quote:De 15-jarige Ilyas A., die twee Amsterdamse, homoseksuele mannen uitschold, is in hoger beroep toch vrijgesproken voor groepsbelediging. Het gerechtshof oordeelt dat de zin die hij riep ‘In Amsterdam, gay is not normal’ geen groepsbelediging is voor alle homo’s en verlaagde de straf. De zaak leidde in april tot veel ophef omdat de slachtoffers de scheldpartij filmden en Ilias later op YouTube een interview gaf.
De 15-jarige Ilias beledigde een homokoppel dat hand in hand over straat liep. Toen Ilias en enkele kameraden het stel lastigvielen, filmden de slachtoffers het voorval. Op die beelden is te zien hoe de twee mannen worden uitgescholden en aangevallen.
‘In Amsterdam, homo’s zijn niet normaal’, roept Ilias, die ook een eigen filmpje maakte. Het stel werd uitgescholden voor ‘kankerhomo’s’ en kreeg nog enkele doodsverwensingen voor de kiezen. Wanneer een van de slachtoffers, Fabio Viana, de scheldende jongens op camera probeert vast te leggen, krijgt hij ook nog een trap.
Ilias zelf gaf later bij een vlogger op YouTube zijn kant van het verhaal: volgens Ilias zei het stel in het voorbijgaan ‘dat moslims geobsedeerd zijn door homo’s’ en liep het daarna steeds verder uit de hand.
Groepsbelediging
Maar met dat verhaal kwam hij niet weg bij de rechter. Die veroordeelde hem tot 25 uur voorwaardelijk werkstraf en 35 uur leerstraf voor belediging en discriminatie. Daarbij woog de rechter mee dat de jongen zich ook schuldig heeft gemaakt aan groepsbelediging met de opmerking dat homo's niet normaal zijn in Amsterdam. Daarmee heeft hij de hele groep homoseksuelen in diskrediet gebracht, oordeelde de rechter.
Dat laatste blijft in hoger beroep dus niet overeind. Weliswaar vindt het hof de opmerking beledigend voor homoseksuelen, maar volgens het hof moet de verdachte ‘de opzet hebben gehad op de openbaarheid van de belediging’. Oftewel: Ilias richtte zich tot de twee homoseksuele mannen maar niet bewezen kan worden dat hij het doel had zich tot het grote publiek te richten. Dat Ilias - net als de verdachten - de confrontatie filmde, doet daar volgens het gerechtshof niets aan af. Ilias heeft zijn eigen filmpje niet in de openbaarheid gebracht.
Wél leerstraf
Het hof oordeelt daarmee dat ‘slechts’ eenvoudige belediging overblijft en schrapt de voorwaardelijke werkstraf. De leerstaf blijft wel overeind. Bij elkaar moet Ilias 500 euro schadevergoeding betalen, dat was 850 euro. Volgens advocaat Boumanjal, die Ilias bijstaat, is de nieuwe uitspraak terecht. ,,Bij maatschappelijk gevoelige zaken heeft het Openbaar ministerie de neiging om strafrechtelijke gedragingen te overkwalificeren. Mijn cliënt heeft erkend het homostel te hebben beledigd, maar niet meer dan dat. De opwaardering naar groepsbelediging leek wel politiek gedreven. De rechtbank was er tot mijn verbazing in meegegaan. Het gerechtshof zet het allemaal gelukkig weer in het juiste juridische perspectief.”
Advocaat Sébas Diekstra staat de slachtoffers bij: ,,Hoe het gerechtshof de uitlatingen ook juridisch kwalificeert, duidelijk is dat de zin ‘In Amsterdam, gay is not normal’ op zichzelf beschouwd beledigend is voor homoseksuelen. Het is in ieder geval goed om te zien dat de uitlatingen zijn afgestraft en er een schadevergoeding aan cliënten is toegekend.”
De slachtoffers van de scheldpartij, de in Brazilië geboren Fabio Viana en zijn Nederlandse vriend Daniël, zijn het homogeweld in Amsterdam-Oost inmiddels spuugzat. Het koppel heeft besloten te verhuizen.
https://www.destentor.nl/(...)-geschrapt~a9be244e/
Hoezo vrij spel? Hij is toch gewoon veroordeeld voor beledigingquote:Op vrijdag 25 september 2020 12:04 schreef hunterrnl het volgende:
Met andere woorden dit soort volk heeft dus gewoon vrij spel na deze uitspraak en maar raar staan kijken dat veel mensen de rechtsgang niet meer serieus nemen. Dit gedrag word op deze manier alleen maar aangemoedigd omdat ze toch niet gestraft worden, net als winkeldiefstel en inbraken waar dit soort snotjong ook al met kleine of geen straffen wegkomen.
Heb je het artikel wel gelezen?quote:Op vrijdag 25 september 2020 12:04 schreef hunterrnl het volgende:
Met andere woorden dit soort volk heeft dus gewoon vrij spel na deze uitspraak en maar raar staan kijken dat veel mensen de rechtsgang niet meer serieus nemen. Dit gedrag word op deze manier alleen maar aangemoedigd omdat ze toch niet gestraft worden, net als winkeldiefstel en inbraken waar dit soort snotjong ook al met kleine of geen straffen wegkomen.
quote:Normaal bijv.naamw.Uitspraak: [nɔrˈmal] zoals het vaakst voorkomt, zoals de meeste mensen doen
https://www.encyclo.nl/begrip/normaal
Wat is er gelogen aan deze uitspraak? Kan me niet voorstellen dat het percentage homo's in Amsterdam veel hoger ligt dan in de rest van Nederland.quote:Tellen we biseksuelen niet mee, dan komen we voor homoseksuelen in de bevolking van Nederland uit bij een percentage van 3,4%, oftewel één op de 29.
https://hartvanhomos.nl/l(...)el-mensen-zijn-homo/
quote:Op vrijdag 25 september 2020 12:32 schreef Duiveltja het volgende:
Kunnen zijn ouders niet beboet worden met 3000 euro?
Belediging is altijd al strafbaar geweest, dat hoort bij onze waarden.quote:Op vrijdag 25 september 2020 12:15 schreef SpecialK het volgende:
Slechte zaak dit.
Vrijheid van meningsuiting is een groot goed. Belediging zou niet strafbaar moeten zijn.. en discriminatie (op individueel niveau van burger naar burger) ook niet.
Jammer dat we onze waarden zo in de prullenbak flikkeren.
1. Nee. Belediging is vrij normaal in een land met nogal directe grofgebekte mensen.quote:Op vrijdag 25 september 2020 13:23 schreef devlinmr het volgende:
[..]
Belediging is altijd al strafbaar geweest, dat hoort bij onze waarden.
Juist wel. Anders is vrijheid van meningsuiting waardeloos. Je hebt geen bescherming van meningen nodig voor veilige meningen... het zijn juist meningen waar mensen zich beledigd door voelen die wettelijke bescherming nodig hebben.quote:Vrijheid van meningsuiting is geen vrijbrief voor het lukraak te kunnen beledigen van mensen
Ik vind vrijheid van meningsuiting echt heel belangrijk, maar ik ontneem je de vrijheid als je dingen zegt die ik niet leuk vind.quote:Op vrijdag 25 september 2020 13:23 schreef devlinmr het volgende:
[..]
Belediging is altijd al strafbaar geweest, dat hoort bij onze waarden.
Vrijheid van meningsuiting is geen vrijbrief voor het lukraak te kunnen beledigen van mensen
ik voel me niet echt beledigd, voel meer medelijden met je. Dat jij belediging normaal vind zegt wel iets over je opvoeding.quote:Op vrijdag 25 september 2020 13:29 schreef SpecialK het volgende:
[..]
1. Nee. Belediging is vrij normaal in een land met nogal directe grofgebekte mensen.
Hier een demo: Ik ga je dikke moeder neuken.
Laat me arresteren dan. Thought so...
Als jij het verschil niet ziet tussen een mening en een belediging dan heb je nog een hoop te lerenquote:2. Of iets wel of niet in de wet staat is niet een 1-op-1 reflectie van of iets een waarde is van een cultuur.
[..]
Juist wel. Anders is vrijheid van meningsuiting waardeloos. Je hebt geen bescherming van meningen nodig voor veilige meningen... het zijn juist meningen waar mensen zich beledigd door voelen die wettelijke bescherming nodig hebben.
Technisch gezien heb je vast gelijk, maar wanneer is iets belediging? Je kan toch geen boete krijgen omdat je iemand een klootzak noemt?quote:Op vrijdag 25 september 2020 13:23 schreef devlinmr het volgende:
[..]
Belediging is altijd al strafbaar geweest, dat hoort bij onze waarden.
Vrijheid van meningsuiting is geen vrijbrief voor het lukraak te kunnen beledigen van mensen
http://www.wetboek-online(...)%2C%20wordt%2C%20alsquote:Op vrijdag 25 september 2020 13:32 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Ik vind vrijheid van meningsuiting echt heel belangrijk, maar ik ontneem je de vrijheid als je dingen zegt die ik niet leuk vind.
Volgens mij lieg je een beetje tegen jezelf.
Gebeurt regelmatig, zie link hierboven inclusief jurisprudentiequote:Op vrijdag 25 september 2020 13:48 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Technisch gezien heb je vast gelijk, maar wanneer is iets belediging? Je kan toch geen boete krijgen omdat je iemand een klootzak noemt?
Nog los van het feit dat "gay is not normal" gewoon klopt, of op z'n minst een mening is. Iemand uitschelden voor kankerhomo gaat natuurlijk wat te ver, maar om daar een rechtszaak over te openen?
Je kan tegelijkertijd weten dat je gelijk hebt over de strafbaarheid van iets en het daar hartsgrondig mee oneens zijn. Ik vind dit echt een fascistisch artikel in ons wetboek. Vergelijkbaar met de strafbaarheid van zelf beslissen welke plantjes je op je land zet en welke stofjes je in je lichaam stopt.quote:Op vrijdag 25 september 2020 13:50 schreef devlinmr het volgende:
[..]
http://www.wetboek-online(...)%2C%20wordt%2C%20als
Programmering Omroep Lichtgetint:quote:Op vrijdag 25 september 2020 13:53 schreef Scrummie2.1 het volgende:
Dan is het nu tijd voor Omroep LICHTGETINT dus.
dat mag jij vinden. De meerderheid is het niet met je eensquote:Op vrijdag 25 september 2020 13:55 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Je kan tegelijkertijd weten dat je gelijk hebt over de strafbaarheid van iets en het daar hartsgrondig mee oneens zijn. Ik vind dit echt een fascistisch artikel in ons wetboek. Vergelijkbaar met de strafbaarheid van zelf beslissen welke plantjes je op je land zet en welke stofjes je in je lichaam stopt.
Nederland is een van de meest vrije landen ter wereld. Maar vertel, waar is het beter geregeld?quote:Dit land heeft een groot tekort aan persoonlijke vrijheid en een overvloed aan enge mensjes die de behoefte voelen om anderen te micromanagen.
Oke, maar als je dus 1 op 1 iemand uitscheldt zonder dat andere mensen het horen is het dan niet erg?quote:Op vrijdag 25 september 2020 13:52 schreef devlinmr het volgende:
[..]
Gebeurt regelmatig, zie link hierboven inclusief jurisprudentie
"Een uitlating is beledigend wanneer zij de strekking heeft een ander bij het publiek in een ongunstig daglicht te stellen en hem aan te randen in zijn eer en goede naam."
Als men mij beledigd en men is kleiner en niet geoefend in vechten, krijg men van mij enkele oorvijgen. Uiteraard niet als men op afstand staat.quote:Op vrijdag 25 september 2020 13:48 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Technisch gezien heb je vast gelijk, maar wanneer is iets belediging? Je kan toch geen boete krijgen omdat je iemand een klootzak noemt?
Nog los van het feit dat "gay is not normal" gewoon klopt, of op z'n minst een mening is. Iemand uitschelden voor kankerhomo gaat natuurlijk wat te ver, maar om daar een rechtszaak over te openen?
De meerderheid is niet echt een goede graadmeter als het gaat over de vraag of bepaalde wetten goed zijn. Homo's chemisch castreren was in Europa bijvoorbeeld ook de wet in landen en ze aan kranen hangen is nog steeds de wet in Iran.quote:Op vrijdag 25 september 2020 15:31 schreef devlinmr het volgende:
[..]
dat mag jij vinden. De meerderheid is het niet met je eens
[..]
Nederland is een van de meest vrije landen ter wereld. Maar vertel, waar is het beter geregeld?
En dat is ook terecht. Zo hebben we het 100en jaren al opgelost toch? Overschrijd je een grens, dan kan je klappen verwachten. Helaas kan je tegenwoordig meteen weer messteken of 8 kogels in je rug verwachten...quote:Op vrijdag 25 september 2020 16:37 schreef torentje het volgende:
[..]
Als men mij beledigd en men is kleiner en niet geoefend in vechten, krijg men van mij enkele oorvijgen. Uiteraard niet als men op afstand staat.
Het gaat voornamelijk om jongetjes die zich onzeker voelen over het feit dat hun makker knuffelen achterop op de scooter eigenlijk wel heel fijn voelt.quote:Op vrijdag 25 september 2020 17:03 schreef SpaceOddity het volgende:
Maar deze jongen heeft toch Nederlandse scholing genoten? Met Nederlandse normen en waarden? Zijn we hier met z'n allen niet supertje trots erop dat het niets uitmaakt of je homo bent, en dan je dan ook gewoon kunt trouwen? En dat we elkaar in elkaars waarde laten, no matter what?
Waar komt die afgunst tegenover homo's dan vandaan, en waarom toch continu de behoefte om dit openlijk aan te spreken en af te keuren, middels een belediging?
#dtv
#opendeur
Volgens mij valt dat allemaal wel mee. Mensen schelden elkaar dagelijks uit, meestal op uiterlijke kenmerken. Als je er iets anders bij kan noemen dan doe je dat ook. Punt is dat 99% niet in het nieuws komt, zoals vetzak of schele. Als het echter om homo of neger gaat dan is het wereldnieuws. In mijn buurt hoor ik jongeren vaker kankerflikker of zemmel tegen elkaar zeggen (vroeger flikker, nicht, boeler), maar in de meeste gevallen is dat niet eens gericht tegen homo's.quote:Op vrijdag 25 september 2020 17:03 schreef SpaceOddity het volgende:
Maar deze jongen heeft toch Nederlandse scholing genoten? Met Nederlandse normen en waarden? Zijn we hier met z'n allen niet supertje trots erop dat het niets uitmaakt of je homo bent, en dan je dan ook gewoon kunt trouwen? En dat we elkaar in elkaars waarde laten, no matter what?
Waar komt die afgunst tegenover homo's dan vandaan, en waarom toch continu de behoefte om dit openlijk aan te spreken en af te keuren, middels een belediging?
#dtv
#opendeur
Lekker dicht op elkaar kruipen nadat je samen op de gestolen Gilera vlucht na het plegen van een overvalletje, best romantisch eigenlijk.quote:Op vrijdag 25 september 2020 17:15 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Het gaat voornamelijk om jongetjes die zich onzeker voelen over het feit dat hun makker knuffelen achterop op de scooter eigenlijk wel heel fijn voelt.
Ik neem mijn woorden terug, het is toch weer een broddelwerkje.quote:Op vrijdag 25 september 2020 11:58 schreef Weltschmerz het volgende:
Lijkt me een terechte uitspraak.
Iemand zomaar uitschelden voor kankerhomo kan je toch ook niet scharen onder de vrijheid van meningsuiting.quote:Op vrijdag 25 september 2020 12:16 schreef Mikeytt het volgende:
Ik vind het echt bizar dat je een straf kan krijgen voor vrijheid van meningsuiting in dit land
En maar claimen dat je een "vrij land" bent.
Waarom zou dat een slechte zaak zijn?quote:Op vrijdag 25 september 2020 19:07 schreef Robbberttt het volgende:
[..]
Iemand zomaar uitschelden voor kankerhomo kan je toch ook niet scharen onder de vrijheid van meningsuiting.
Het zou pas een slechte zaak zijn als je dit toelaat.
Nederlanders en het totaal geen waarde hechten aan vrijheid van meningsuitingquote:Op vrijdag 25 september 2020 19:07 schreef Robbberttt het volgende:
[..]
Iemand zomaar uitschelden voor kankerhomo kan je toch ook niet scharen onder de vrijheid van meningsuiting.
Het zou pas een slechte zaak zijn als je dit toelaat.
Het is wel raar dat als je het tegen een agent zegt het wel weer onder belediging geschaard wordt, toch?quote:Op vrijdag 25 september 2020 19:12 schreef Scrummie2.1 het volgende:
[..]
Waarom zou dat een slechte zaak zijn?
En ja, dat zou zeker wel onder VVMU moeten vallen. Het is jammer dat VVMU in Nederland niet absoluut is.
Ik ben benieuwd naar je toelichting ..?quote:Op vrijdag 25 september 2020 17:48 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Ik neem mijn woorden terug, het is toch weer een broddelwerkje.
Nee, dat vind ik niet raar. Iemand in functie beledigen vind ik anders dan een persoonlijke belediging.quote:Op vrijdag 25 september 2020 19:21 schreef Filosoofert het volgende:
[..]
Het is wel raar dat als je het tegen een agent zegt het wel weer onder belediging geschaard wordt, toch?
statisch heeft hij ook nog eens gelijk. Stel 20% is gay. Dan is 80 straight. Dus dan vind ik dat je best kunt zeggen dat die 20% een significante afwijking is tov de normal dus de conclusie dat het inderdaad niet het normaal patroon volgt. Dus ik kan hem volgen. Wiskundige in opleiding waarschijnlijk straks bankbiljetten tellen en rente uitrekenen.quote:Op vrijdag 25 september 2020 11:43 schreef Nober het volgende:
15-jarige die homo’s uitschold tóch vrijgesproken van groepsbelediging, werkstraf geschrapt
[..]
Dat komt dan ook omdat zulke stoere knaapjes opgroeien met het idee dat "homo zijn" slecht en fout is.quote:Op vrijdag 25 september 2020 17:20 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Volgens mij valt dat allemaal wel mee. Mensen schelden elkaar dagelijks uit, meestal op uiterlijke kenmerken. Als je er iets anders bij kan noemen dan doe je dat ook. Punt is dat 99% niet in het nieuws komt, zoals vetzak of schele. Als het echter om homo of neger gaat dan is het wereldnieuws. In mijn buurt hoor ik jongeren vaker kankerflikker of zemmel tegen elkaar zeggen (vroeger flikker, nicht, boeler), maar in de meeste gevallen is dat niet eens gericht tegen homo's.
Ik dacht dat hij was vrijgesproken van groepsbelediging vanwege het niet beledigende karakter, maar hij is daarvan vrijgesproken omdat hij die opvatting niet openbaar maakte. Maar verschillende opvattingen zijn toegelaten in het maatschappelijk debat en dus mag je zeggen 'ik keur homoseksualiteit af'. 'Ik keur die vieze kankerhomo's af' mag dan weer niet want 'vieze kanker' maakt de boodschap onnodig grievend. 'Homo's zijn niet normaal' is de opvatting zelf, geen onnodig grievende formulering.quote:Op vrijdag 25 september 2020 19:24 schreef probeer het volgende:
[..]
Ik ben benieuwd naar je toelichting ..?
Wat is precies de mening als je een vreemde kankerhomo noemt?quote:Op vrijdag 25 september 2020 19:12 schreef Scrummie2.1 het volgende:
[..]
Waarom zou dat een slechte zaak zijn?
En ja, dat zou zeker wel onder VVMU moeten vallen. Het is jammer dat VVMU in Nederland niet absoluut is.
Ik snap je vraag niet.quote:Op vrijdag 25 september 2020 20:22 schreef Robbberttt het volgende:
[..]
Wat is precies de mening als je een vreemde kankerhomo noemt?
Het zou een slechte zaak zijn, omdat je anders als homo niet eens door bepaalde wijken kan lopen.
Misschien begeef jij je in een andere kringen. In mijn vriendengroep is het vrij normaal dat je elkaar uitscheldt. Zijn gewoon grapjes. In mijn woonwijk scheldt de jeugd bijna in iedere zin met kanker trouwens, jongens of meisjes.quote:Op vrijdag 25 september 2020 19:42 schreef SpaceOddity het volgende:
[..]
Dat komt dan ook omdat zulke stoere knaapjes opgroeien met het idee dat "homo zijn" slecht en fout is.
Ik zie het overigens nauwelijks, mensen die elkaar continu uitschelden.
Waar dan? Wanneer? Hoe? Waarom?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |