Ja.quote:Op maandag 14 september 2020 17:55 schreef WheeledWarrior het volgende:
Er zijn toch ook theorieën dat leven op Aarde kan zijn 'overgewaaid' naar andere planeten/manen in ons zonnestelsel?
Dus er zijn aliens die stiekem op Venus een methlab runnen.quote:Op dinsdag 15 september 2020 02:15 schreef crystal_meth het volgende:
Fosfine, een giftig gas dat kan ontstaan wanneer je crystal meth maakt (met de RP+I methode, rode fosfor+jodium)...
De Mexicanen zitten al op Venusquote:Op dinsdag 15 september 2020 02:15 schreef crystal_meth het volgende:
Fosfine, een giftig gas dat kan ontstaan wanneer je crystal meth maakt (met de RP+I methode, rode fosfor+jodium)...
Dat zou wel nieuws zijn, als het waar is he. 15,6% kans!!!!!!quote:Op dinsdag 15 september 2020 09:00 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
De Mexicanen zitten al op Venus
Dat is meteen ook erg zorgwekkend. Als leven zo veel voorkomt, waarom hebben we nog geen intelligent leven gezien dat hierheen is gekomen? Betekent dat dat intelligent leven snel weer verdwijnt? Of maar moeilijk op gang komt? Dan zijn we misschien toch wel 'alleen'.quote:Op maandag 14 september 2020 20:38 schreef YuckFou het volgende:
[..]
De PI had je alvast gemist, maar goed, waarom enkel een emoticon omdat;
[..]
En waarom is hierboven al duidelijk uitgelegd, niet alleen dat, denk eens aan de impact op religies, nee de aarde is niet het enige planeetje in die hele grote ruimte met leven, sterker nog, op onze dichtstbijzijnde buurplaneet is ook leven! Misschien niet zo spannend als aliens met grote ogen en ledematen, maar als er onomstotelijk bewezen is dat er buiten de aarde leven voorkomt is dat één van de allergrootste ontdekkingen van de mensheid,
Maar de kans dat het biologisch materiaal op Venus van de aarde afkomt lijkt mij best reëel. Zo dicht bij elkaar, dan denk ik dat je er rekening mee moet houden dat eventueel leven op Venus 'aards' is, en nog niet zo heel lang als buitenaards zou kunnen worden beschouwd. Betekent dit dan niet dat we nog steeds geen enkel bewijs hebben die leven buiten ons eigen systeem aannemelijk maakt, buiten de kansberekeningen die we al gebruiken?quote:Op maandag 14 september 2020 12:05 schreef onlogisch het volgende:
[..]
De bevestiging dat we niet alleen zijn. Als het op een andere planeet plaatsvindt, is de kans onnoemlijk groot dat het op andere planeten ook het geval kan zijn. Met miljarden sterrenstelsels (er zijn er nu zo'n 100 miljard bekend) zullen er biljoenen potentiële planeten zijn waar leven kan zijn.
Afstand, afstand, afstand. En ja, ik denk dat levensvormen over het algemen makkelijker uitsterven voordat ze door het vacuum kunnen reizen met snelheden die theoretisch onmogelijk zijn. Het is ook waarschijnlijker dat de mens uitsterft voordat we een ander potentieel bewoond zonnestelsel bereiken.quote:Op dinsdag 15 september 2020 09:34 schreef Morri2 het volgende:
[..]
Dat is meteen ook erg zorgwekkend. Als leven zo veel voorkomt, waarom hebben we nog geen intelligent leven gezien dat hierheen is gekomen? Betekent dat dat intelligent leven snel weer verdwijnt? Of maar moeilijk op gang komt? Dan zijn we misschien toch wel 'alleen'.
Dit hoop ik ook, ben benieuwd hoe lang het duurt voordat we zoiets opgezet kunnen hebben.quote:Op dinsdag 15 september 2020 09:53 schreef nixxx het volgende:
Ik zou het vooral een briljante ontdekking vinden als het onomstotelijk bevestigd werd door bijv een sonde door de atmosfeer van Venus te sturen.
Goed punt. Dat is ook een vervolgstap die de wetenschappers willen nemen. Kunnen ze uitsluiten dat het leven via de Aarde op Venus terecht is gekomen? Geen idee hoe ze dat zouden willen doen maar Venus ligt natuurlijk wel om de hoek dus de 'angst' dat het aards is, is wel te begrijpenquote:Op dinsdag 15 september 2020 09:48 schreef Marsenal het volgende:
[..]
Maar de kans dat het biologisch materiaal op Venus van de aarde afkomt lijkt mij best reëel. Zo dicht bij elkaar, dan denk ik dat je er rekening mee moet houden dat eventueel leven op Venus 'aards' is, en nog niet zo heel lang als buitenaards zou kunnen worden beschouwd. Betekent dit dan niet dat we nog steeds geen enkel bewijs hebben die leven buiten ons eigen systeem aannemelijk maakt, buiten de kansberekeningen die we al gebruiken?
Mij hoef je niet te overtuigen, ik snap dat het universum te groot is om helemaal levenloos te zijn, maar deze aanwijzing lijkt mij nog niks te zeggen over eventueel leven verderop.
Ik las gisteren dat de eerst volgende NASA-missie naar Venus gepland staat voor 2026.quote:Op dinsdag 15 september 2020 09:55 schreef Marsenal het volgende:
[..]
Dit hoop ik ook, ben benieuwd hoe lang het duurt voordat we zoiets opgezet kunnen hebben.
Uiteindelijk beland je dan al gauw in de discussie 'tot in hoeverre is het aardse leven aards van oorsprong' en wordt het misschien al gauw een abstracte kosmische analogie van 'alle rassen komen uit Afrika', dus misschien is het niet eens relevant. Ik weet niet veel van Venus, maar was dat vroeger ook niet een planeet met veel 'betere' omstandigheden? Misschien komen wij wel weer van Venus.quote:Op dinsdag 15 september 2020 09:57 schreef onlogisch het volgende:
[..]
Goed punt. Dat is ook een vervolgstap die de wetenschappers willen nemen. Kunnen ze uitsluiten dat het leven via de Aarde op Venus terecht is gekomen? Geen idee hoe ze dat zouden willen doen maar Venus ligt natuurlijk wel om de hoek dus de 'angst' dat het aards is, is wel te begrijpen
Venus is extreem heet door het (zwavelachtige?) wolkendek wat het heeft. Licht kan er wel in maar ontsnapt amper. De luchtdruk is er ook extreem. Eigenlijk is Venus nooit serieus genomen als potentiële host voor leven. Er werd altijd naar de andere kant gekeken, namelijk naar Mars en verder. Manen van Saturnus, in het bijzonder Enceladus en wellicht Titan. Des te interessanter is deze ontdekking. Ik hoop dat in mijn leven de vraag der vragen 'Are we alone?' wordt ontkracht door keihard bewijsquote:Op dinsdag 15 september 2020 10:07 schreef Marsenal het volgende:
[..]
Uiteindelijk beland je dan al gauw in de discussie 'tot in hoeverre is het aardse leven aards van oorsprong' en wordt het misschien al gauw een abstracte kosmische analogie van 'alle rassen komen uit Afrika', dus misschien is het niet eens relevant. Ik weet niet veel van Venus, maar was dat vroeger ook niet een planeet met veel 'betere' omstandigheden? Misschien komen wij wel weer van Venus.
quote:Op maandag 14 september 2020 11:38 schreef Leonos het volgende:
Is dit serieus nieuws? Of is het een domme bacterie?
Nee de Bijbel gaan ze niet aanpassen. Mogelijke reacties:quote:Op dinsdag 15 september 2020 09:53 schreef nixxx het volgende:
Zouden ze de bijbel dan ook aanpassen? En op de tweede dag maakte God een vliegende bacterie op Venus en hij zag dat het goed was.
En we hebben ook nog Europaquote:Op dinsdag 15 september 2020 10:13 schreef onlogisch het volgende:
[..]
Venus is extreem heet door het (zwavelachtige?) wolkendek wat het heeft. Licht kan er wel in maar ontsnapt amper. De luchtdruk is er ook extreem. Eigenlijk is Venus nooit serieus genomen als potentiële host voor leven. Er werd altijd naar de andere kant gekeken, namelijk naar Mars en verder. Manen van Saturnus, in het bijzonder Enceladus en wellicht Titan. Des te interessanter is deze ontdekking. Ik hoop dat in mijn leven de vraag der vragen 'Are we alone?' wordt ontkracht door keihard bewijs
Sowieso, wat verwacht je dan op Venus aan te treffen behalve hooguit een microbe? Die planeet is nou niet bepaald vriendelijk ingericht voor complexe levensvormen.quote:Op dinsdag 15 september 2020 10:18 schreef PippenScottie het volgende:
[..]![]()
Wat een reactie op de mogelijk ontdekking van buitenaards leven.
Ik geloof niet dat er veel bijzonders uit zal komen. Er zijn wel vaker mogelijke sporen van leven of water ontdekt op andere planeten. Dat heeft nooit tot een echte revelatie geleid.
Maar als er onomstotelijk vast zou staan dat er bacterieel leven is op Venus, is dat de grootste biologische ontdekking ooit.
Stel je toch eens voor dat er vanuit een onnoemlijk ver sterrenstelsel de afgelopen 100.000 jaar, een beschaving die veel verder is dan ons, er jaarlijks contact met ons is gezocht via radiogolven bijvoorbeeld. En dat ze het 1000 jaar geleden maar hebben opgegeven omdat er geen reactie kwam.quote:Op dinsdag 15 september 2020 12:48 schreef Kriegel het volgende:
[..]
Sowieso, wat verwacht je dan op Venus aan te treffen behalve hooguit een microbe? Die planeet is nou niet bepaald vriendelijk ingericht voor complexe levensvormen.
Wat weten wij (als mens) nou van mogelijke andere complexe levensvormen? Weet jij wat eventuele buitenaardse levensvormen nodig hebben? Beetje raar om te concluderen dat een planeet wel of niet ingericht is voor buitenaards leven, in wat voor vorm dan ook.quote:Op dinsdag 15 september 2020 12:48 schreef Kriegel het volgende:
[..]
Sowieso, wat verwacht je dan op Venus aan te treffen behalve hooguit een microbe? Die planeet is nou niet bepaald vriendelijk ingericht voor complexe levensvormen.
Eens.quote:Op dinsdag 15 september 2020 12:54 schreef Saekerhett het volgende:
[..]
Wat weten wij (als mens) nou van mogelijke andere complexe levensvormen? Weet jij wat eventuele buitenaardse levensvormen nodig hebben? Beetje raar om te concluderen dat een planeet wel of niet ingericht is voor buitenaards leven, in wat voor vorm dan ook.
Dat klopt, maar dat is een vrij beknopte gedachtegang.quote:Op dinsdag 15 september 2020 12:55 schreef onlogisch het volgende:
[..]
Eens.
Natuurlijk is het wel zo dat we zeker weten dat leven mogelijk is op de manier hoe dat hier op aarde gaat. Dus dat je in eerste instantie zoekt naar dat soort gelijkenissen is niet zo heel vreemd.
Ik ben bang dat 'Are we alone?' niet echt beantwoord wordt bij het vinden van leven op Venus. Als dat leven een andere oorsprong zou hebben dat het leven op Aarde, verandert dat wel iets. Maar gezien de gigantische omvang van alleen al ons sterrenstelsel, voelt dit hele zonnestelsel aan als 'ons huis'.quote:Op dinsdag 15 september 2020 10:13 schreef onlogisch het volgende:
[..]
Venus is extreem heet door het (zwavelachtige?) wolkendek wat het heeft. Licht kan er wel in maar ontsnapt amper. De luchtdruk is er ook extreem. Eigenlijk is Venus nooit serieus genomen als potentiële host voor leven. Er werd altijd naar de andere kant gekeken, namelijk naar Mars en verder. Manen van Saturnus, in het bijzonder Enceladus en wellicht Titan. Des te interessanter is deze ontdekking. Ik hoop dat in mijn leven de vraag der vragen 'Are we alone?' wordt ontkracht door keihard bewijs
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |