Uit het advies van twee dagen terug:quote:
quote:Het OMT heeft op verzoek van VWS de indicatie voor gebruik van niet-medische mondneusmaskers in de openbare ruimte opnieuw tegen het licht gehouden, gebruik makend van recent beschikbaar gekomen wetenschappelijke kennis en de beschikbare informatie vanuit de ‘RIVM Corona Gedragsunit’.
Wat betreft het effect op de transmissie van infectieuze druppels zijn er geen nieuwe data bekend die er toe zouden leiden dat de inhoudelijke afweging uit de eerdere OMT-adviezen moet worden aangepast. Onderzoek onder strikt gecontroleerde laboratoriumomstandigheden levert soms een licht gunstig effect op wanneer materiaal en constructie van de niet-medische mondneuskapjes optimaal gekozen is (bijv. met meerlagig hybride opbouw), en bij juist gebruik, met name door verminderen van de overdracht van virussen vanuit de bron. In de dagelijkse praktijk voldoen veel stoffen mondneuskapjes niet aan dergelijke constructiekarakteristieken. Onomstreden bewijs dat niet-medische mondneuskapjes bescherming bieden tegen de verspreiding van COVID-19 ontbreekt.
Wat betreft gebruik van chirurgische mondneuskapjes zijn er aanwijzingen voor een gering positief effect bij gebruik in de publieke ruimte. De orde van grootte van het effect is echter beperkt, tot zo’n 6% afname van besmettingen in enkele onderzoeken uitgevoerd in omstandigheden waarin andere studies geen effect laten zien. Het Noorse Instituut voor Publieke Gezondheid heeft uitgerekend dat – afhankelijk van de epidemiologische situatie en aangenomen effectiviteit – van 30.000 tot ruim een miljoen personen één week lang een chirurgisch mondneuskapje moeten gebruiken om bij één persoon een besmetting met COVID-19 te voorkómen. Dat betrof een conservatieve schatting. Voor stoffen niet-medische mondneusmaskers, die in gecontroleerde laboratoriumomstandigheden altijd slechter presteren dan de chirurgische mondneusmaskers, zelfs bij juiste constructie, ligt dit ‘number needed to mask’ om bij één persoon een besmetting met COVID-19 te voorkómen nog ongunstiger.
quote:grond van de huidige stand van de wetenschap:
- er om verspreiding van SARS-CoV-2 tegen te gaan geen steun is voor
algemeen gebruik van niet-medische mondneuskapjes in de publieke ruimte.
- gebruik van niet-medische mondneuskapjes geen substitutie is voor de
anderhalve meter afstand regel;
- er dit moment een opleving is van de verspreiding van COVID-19 die met
name berust op overdracht in de gezinssituatie en op feestjes. Daarop zullen
mondneusmaskers geen effect hebben;
- voor gebruik van niet-medische mondneuskapjes in settings waar het niet
mogelijk is om de anderhalve meter te bewaren en waarbij het niet mogelijk
is om triage toe te passen, het OMT vanwege het gebrek aan een eenduidig
bewijs van positief effect van niet-medische mondneuskapjes, geen
richtinggevend positief advies kan uitbrengen.
- Het OMT stelt echter dat gebruik van niet-medische mondneusmaskers
overwogen kan worden in die settings waar het niet mogelijk is om
anderhalve meter afstand te houden en triage toe te passen.
De meeste mensen wel, Linux-gebruikers zijn echter immuun.quote:Op donderdag 30 juli 2020 11:41 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Moet je nou ook al online een masker op?
Deel 1 van je reactie is een mening. Deel 2 is geen vergelijk. Je moet Nederland vergelijken met NRW.quote:Op donderdag 30 juli 2020 11:36 schreef Verbruikersnaam het volgende:
[..]
Virologen zijn daar meer serieus te nemen en over het algemeen is het veel beter (geweest) dan in Nederland.
Ja want die komen hun zolderkamer niet af en ontvangen geen bezoekquote:Op donderdag 30 juli 2020 11:43 schreef -XOR- het volgende:
[..]
De meeste mensen wel, Linux-gebruikers zijn echter immuun.
Iedereen? Je brengt het als een vaststaand feit, maar lijkt me twijfelachtig. Zit ook een verschil tussen maatregelen om het in toom te houden en constant maar meer maatregelen nemen bij een kleine opleving.quote:Op donderdag 30 juli 2020 11:23 schreef Predator40 het volgende:
[..]
ik snap het ook niet aangezien iedereen dit virus toch onder controle wilt houden ?
een beetje lopen janken over de economie en werkloosheid en wat het allemaal aanricht maar de maatregelen absurd vinden
Die al maanden lang met voeten getreden wordt en waar amper op gehandhaafd wordtquote:Op donderdag 30 juli 2020 11:49 schreef THEFXR het volgende:
[..]
nou, ze willen wel die 1,5m gewoon forever houden
En desondanks gaat het beter dan in (sommige) landen waar ze met harde hand optreden.quote:Op donderdag 30 juli 2020 11:50 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Die al maanden lang met voeten getreden wordt en waar amper op gehandhaafd wordt
Laten we even de geschiedenis van het RKI vergelijken met het RIVM.quote:Op donderdag 30 juli 2020 11:43 schreef Multatilu het volgende:
[..]
Deel 1 van je reactie is een mening. Deel 2 is geen vergelijk. Je moet Nederland vergelijken met NRW.
Godzijdank wel, helaas blijft er een aanhoudende roep van een groepje om immer meer maatregelen. Die mensen zouden ook zelf gewoon risico's kunnen mijden of zichzelf beschermen. Ware het niet dat ze verblind zijn door het adagium "je doet het niet voor jezelf, maar voor een ander".quote:Op donderdag 30 juli 2020 11:52 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
En desondanks gaat het beter dan in landen waar ze met harde hand optreden.
Godzijdank wordt er hier niet geregeerd met het adagium 'Befehl ist Befehl'...
Jezusquote:Op donderdag 30 juli 2020 11:53 schreef Jor_Dii het volgende:
10% economische krimp voor Duitsland in 2e kwartaal:
https://nos.nl/l/2342290
Ben zelf meerdere malen in Tokyo geweest en afstand houden is daar gewoon vrijwel onmogelijk. Heel veel restaurants, kroegen en andere winkels zijn echt super tiny. Dus snap best dat zij aardig in paniek raken wanneer de besmettingen toenemen. Als je het daar niet onder controle hebt dan heb je een zeer groot probleem, groot Tokyo heeft geloof ik inderdaad rond de 40 miljoen inwoners.quote:Op donderdag 30 juli 2020 08:36 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Japan meld zelfs records nu, landelijk en in Tokyo.
Toch wel goed dat de olympische spelen niet doorgaan, denk ik
Edit: ben nog te laat ook
Maar die japanners panieken nog veel meer dan wij. Vandaag 367 cases in Tokyo, maar die stad met omliggende delen heeft 40 miljoen mensen....
Slechts nieuws - ook voor Nederland.quote:
Dan is er maar een oplossing, de Einkommensteuer verhogen op meerverdieners, wel zo eerlijk als je het verschil met arm en rijk ziet.quote:Op donderdag 30 juli 2020 11:53 schreef Jor_Dii het volgende:
10% economische krimp voor Duitsland in 2e kwartaal:
https://nos.nl/l/2342290
Gemuilkorfdquote:Op donderdag 30 juli 2020 11:27 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Hoeveel gaan die mondkapjes op straat precies tegenhouden? Ik leef mijn leven de komende jaren namelijk niet graag gemuilkorfd.
Ja dat is te zien in België met bijvoorbeeld een sociale bubbel van 15 personen die geen afstand hoeven houden, en elke week weer een nieuwe bubbel van 15 personen, dat is tot 60 personen per maand die heel erg dichtbij mogen komen.quote:Op donderdag 30 juli 2020 11:36 schreef Verbruikersnaam het volgende:
[..]
Virologen zijn daar meer serieus te nemen en over het algemeen is het veel beter (geweest) dan in Nederland.
valt meequote:Op donderdag 30 juli 2020 11:53 schreef Jor_Dii het volgende:
10% economische krimp voor Duitsland in 2e kwartaal:
https://nos.nl/l/2342290
Top! Gewoon zo doorgaan met het beleid. Mondkappen overal verplichtenquote:Op donderdag 30 juli 2020 11:53 schreef Jor_Dii het volgende:
10% economische krimp voor Duitsland in 2e kwartaal:
https://nos.nl/l/2342290
Niet bepaald. Duitsland is bepalend voor Nederland en Europa.quote:
Nee, ik heb een vrijheidsminnende inborst.quote:Op donderdag 30 juli 2020 12:03 schreef Dven het volgende:
[..]
GemuilkorfdMeid toch. Drama gestudeerd zeker?
Nou ja, het tweede kwartaal was sowieso het meest beroerde kwartaal qua corona, dus als het derde en vierde kwartaal een beetje meevallen kom je wel ongeveer uit op de ramingen toch?quote:
Zeur niet zo, het is enkel de economie en werkloosheid. Covid-19 is het enige wat telt. Eerst het aantal doden en ic-opnames, toen ging het om ziekenhuisopnames, nu de besmettingen en als die ook geen verschil maken dan verzint men wel wat nieuws (restschade van het virus waarschijnlijk, maar dat gebeurt nu al).quote:Op donderdag 30 juli 2020 12:09 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Top! Gewoon zo doorgaan met het beleid. Mondkappen overal verplichtenAlles om corona in te dammen
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |