Ach als je zo in de slappe was zit dat je 93K in één project kan steken dan zal je ook niet treuren als je een deel van dat bedrag verliest.quote:Op dinsdag 4 augustus 2020 15:25 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Deze investeerder heeft meer vertrouwen
investeerder-169737 heeft ¤ 93.000 geïnvesteerd.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Iemand uit het Dordtse wat meer hintergrund info. Betalingen tot op heden met 2 mnd corona on time.
Toen had ik ook al zo mijn twijfels over het uitstellen van de openingen diverse malen.
Bij mij ook geen verrassing, al was ik optimistisch omdat de betalingen nog wel doorgingen. Waarom had ik hier ook maar weer geld in gestoken? Was er hier in het topic toen geen leuke dame met een enthousiast verhaal die ons kwam overhalen of ben ik in de war met die Drachtster patatzaak?quote:Op dinsdag 4 augustus 2020 18:28 schreef peterc het volgende:
Toen had ik ook al zo mijn twijfels over het uitstellen van de openingen diverse malen.
Dat was het Friethuys in Drachten en die betaald keurig. V h Friethuys zijn de recensies goed en ze reurt ook nog goed de trom voor het Friethuys her & der.quote:Op dinsdag 4 augustus 2020 18:36 schreef Zomaarevenkijken het volgende:
[..]
Bij mij ook geen verrassing, al was ik optimistisch omdat de betalingen nog wel doorgingen. Waarom had ik hier ook maar weer geld in gestoken? Was er hier in het topic toen geen leuke dame met een enthousiast verhaal die ons kwam overhalen of ben ik in de war met die Drachtster patatzaak?
BBK was hier volgens mij inderdaad aanwezig. Gaf ook een stukje vertrouwen door een betrokken iemand - of niet dusquote:Op dinsdag 4 augustus 2020 18:36 schreef Zomaarevenkijken het volgende:
[..]
Bij mij ook geen verrassing, al was ik optimistisch omdat de betalingen nog wel doorgingen. Waarom had ik hier ook maar weer geld in gestoken? Was er hier in het topic toen geen leuke dame met een enthousiast verhaal die ons kwam overhalen of ben ik in de war met die Drachtster patatzaak?
Grappig dat hier bibob ook nog even genoemd wordt.quote:Op dinsdag 9 juli 2019 19:02 schreef ETphonehome het volgende:
Ook wil ik Boris Bar meepakken op HCN, enige minpuntje vind ik de looptijd van 5 jaar van dit project: vind ik aan de lange kant voor horeca.
Worden er bij horeca projecten nog wel eens investeerders gegevens opgevraagd door de gemeente (wet Bibob meen ik)?
Dit is me 1x gebeurd bij een GvE project, en daarna gelukkig nooit meer.
Ik doe overigens horeca vrijwel niet meer buiten HCN.
Opvallend, in het AD-artikel lijkt hij toch een grotere rol te hebben in BBK.quote:Op woensdag 10 juli 2019 17:15 schreef evavcroonenburg het volgende:
[..]
De genoemde kasstroom is inderdaad incl managementfee.
Mijn vriend heeft onlangs Cafe Het Zwarte Schaap verkocht. Hij zal geen rol spelen in de onderneming. Uiteraard praten we wel over elkaars activiteiten. Ik heb hem regelmatig geholpen in zijn cafe, maar daar bleef het ook bij. :-)
Ik zal naar de rekenfout laten kijken, bedankt!
Goh, een quote van ruim een jaar geleden. Ik probeer me te herinneren hoe ik op de Bibop vraag kwam. Het duurde volgens mij best even voordat dit project vol was, en mogelijk werd er in de discussie ergens gerefereerd aan vergunningen voor het etablissement.quote:Op dinsdag 4 augustus 2020 21:33 schreef escortmk2 het volgende:
Vanaf hier praat de dame van BBK even mee:
WGR / [Crowdfunding] #228 met veel nieuwe projecten
[..]
Grappig dat hier bibob ook nog even genoemd wordt.
[..]
Opvallend, in het AD-artikel lijkt hij toch een grotere rol te hebben in BBK.
https://www.duic.nl/horec(...)amsterdamsestraatwegquote:Het Utrechtse echtpaar Rens en Jessica Hansen willen in het voormalige pand van het wijkbureau aan de Amsterdamsestraatweg Drink en Eetlokaal De Straatweg openen. Ze zijn daarom een crowdfundingsactie begonnen.
In totaal is er 330.000 euro nodig om De Straatweg te realiseren. Het echtpaar zegt zelf 130.000 euro in te leggen. Er moet dus 200.000 euro opgehaald worden via de crowdfundingsactie. Inmiddels is al meer dan de helft van dit bedrag opgehaald.
Crowdaboutnow is vooral voor de gunfactor. Rendement is stukken lager dan andere platformen en bijna altijd niet in verhouding tot het risico. Ook heb ik altijd vreemd gevonden is dat de rente wordt berekend obv de hoofdsom en niet over de restschuld. Voor sommige projecten waar aardig wordt afgelost is de rente dan per saldo een stuk hoger dan het lijkt.quote:Op woensdag 5 augustus 2020 11:17 schreef dyna18 het volgende:
Stukje in de krant over een project van Crowdaboutnow:
[..]
https://www.duic.nl/horec(...)amsterdamsestraatweg
https://crowdaboutnow.nl/(...)F0-AEA9-0D1EB4B64B73
Ik zie echter dat het een horeca project is voor 2% rente.
Iemand een idee waarom zo laag?
Link is al even geleden gedeeld hier. Valt op dat deze nog steeds niet bij de aangekondigde projecten staatquote:Op woensdag 5 augustus 2020 12:40 schreef Horsemen het volgende:
Voor de geïnteresseerden van Collin project carpenter-investments.
https://www.collincrowdfu(...)fb8b91a613dfdc2241f1
Oké, ik kreeg er vandaag een mail over.quote:Op woensdag 5 augustus 2020 12:59 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Link is al even geleden gedeeld hier. Valt op dat deze nog steeds niet bij de aangekondigde projecten staat
Het bericht verklaart niet de vertraging in de livegang..... Meestal is het geen goed teken? Gehakketak over voorwaarden en zekerheden?quote:Op woensdag 5 augustus 2020 13:04 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Oké, ik kreeg er vandaag een mail over.
Livegang begin aankomende week.
Geen % meer, maar alleen maandenquote:Wijziging Algemene voorwaarden
Onze Algemene voorwaarden zijn per 30 juli 2020 aangepast. Door te klikken op de link in dit bericht kunt u deze nalezen. De aanpassing betreft de boeteregeling. Hierbij zoals vermeld in de voorwaarden: Bij een algehele aflossing binnen de rentevaste periode is de Geldlener verplicht een boete te betalen overeenkomstig 6 maanden rente, zoals vastgelegd in de hypotheekakte. Is de resterende termijn korter dan 6 maanden, dan geldt de boete over de resterende periode tot het einde van de rentevastperiode. In het geval van een gebroken maand wordt het aantal dagen daarvan meegerekend. Daarnaast brengt SamenInGeld administratiekosten in rekening.
Ik zou eigenlijk liever zien dat er bij verkoop van het onderpand een boeteregeling als dit zou zijn en bij herfinanciering gewoon alle nog te ontvangen rente tot einde rentevastperiode.quote:Op woensdag 5 augustus 2020 16:53 schreef KrekelJapie het volgende:
Boeteregeling sameningeld lijkt wat versimpeld.
[..]
Geen % meer, maar alleen maanden
Wanneer huurder er in trekt en naar de huurcomissie trekt heb je een probleem als verhuurder. Met de dag dat ik hier meer na kijk, kom ik er achter hoe verziekter de woningmarkt in de randstad is...quote:Op woensdag 5 augustus 2020 16:42 schreef VDF het volgende:
Nieuwe SIG in Schiedam.
Treurig. 900 huur voor een hok van een ton met een blablabla pitch. Hij zoekt maar een ander. Ik sla over.
38m2... Mijn studentenkot was groter.quote:Op woensdag 5 augustus 2020 18:57 schreef 109796 het volgende:
Bij sig zal het onderpand altijd wel een bepaalde marktwaarde houden. Er zijn in Nederland nog maar weinig panden te koop voor rond de ¤ 100.000. En als je de mogelijke winst van de leningnemer er af haalt dan hoeft de huur maar 700 te zijn om de verplichtingen te dekken.
De wijziging van de algemene voorwaarden is wat vreemd verlopen lijkt me, reeds op 3/6 (mogelijk ook eerder) stonden deze als enige voorwaarden al online. Blijkbaar zijn ze pas vanaf 30/7 van toepassing, welke waren er dan daarvoor van toepassing en waar staan deze? Ik heb niet kunnen vinden en dus maar weer eens opnieuw de vraag gesteld over de voorwaarden die ik begin juni ook al stelde maar nooit een reactie op heb gekregen.quote:Op woensdag 5 augustus 2020 16:53 schreef KrekelJapie het volgende:
Boeteregeling sameningeld lijkt wat versimpeld.
[..]
Geen % meer, maar alleen maanden
Hoezo? Artikel 18 in de voorwaarden uit de link spreekt toch echt over 1% over hoofdsom + 3 maanden rente (of alleen totale resterende rente indien rest looptijd minder dan 3 maanden), of lees ik nu zo krom of zijn er verschillende voorwaarden in omloop?quote:
Ik heb de voorwaarden nog niet doorgenomen. Ik ben uitgegaan van de samenvatting uit de mailquote:Op woensdag 5 augustus 2020 19:55 schreef tnhb het volgende:
[..]
Hoezo? Artikel 18 in de voorwaarden uit de link spreekt toch echt over 1% over hoofdsom + 3 maanden rente (of alleen totale resterende rente indien rest looptijd minder dan 3 maanden), of lees ik nu zo krom of zijn er verschillende voorwaarden in omloop?
Edit: Het lijkt alsof de verkeerde versie is meegezonden in de mail. De datum van deze algemene voorwaarden is 25-5 en niet 30-7quote:Hierbij zoals vermeld in de voorwaarden: Bij een algehele aflossing binnen de rentevaste periode is de Geldlener verplicht een boete te betalen overeenkomstig 6 maanden rente, zoals vastgelegd in de hypotheekakte
Ik denk dat je inderdaad gelijk hebt dat een huur van 916 euro echt niet mogelijk is. 38 m2 krijg je qua huurpunten nooit in de vrije sector geplaatst, zeker niet met een standaard ikea keuken. De eerste de beste huurder die naar de huurcommissie stapt brengt dat omlaag naar zo'n 600 euro.quote:Op woensdag 5 augustus 2020 18:14 schreef Hanzul2 het volgende:
[..]
Wanneer huurder er in trekt en naar de huurcomissie trekt heb je een probleem als verhuurder.
Dat is op zich niet zo vreemd natuurlijk: bij kleine bedrijven zit er nu eenmaal meestal geen bescherming laag tussen zoals bij beurs genoteerde bedrijven, en staan over het algemeen aandeelhouders met naam en toenaam vermeld in de jaarverslagen.quote:Op donderdag 6 augustus 2020 02:48 schreef Gustaf86 het volgende:
Ik weet dat Symbid hier niet vaak ter sprake komt, maar ik wou toch even zeggen dat je er rekening mee moet houden dat je eigen naam in de jaarrekening terecht kan komen bij projecten waarin je daar geld inlegt. Zit nu naar een lijst met certificaathouders te kijken waar ik mijn eigen volledige naam tussen zie staan. Had ik misschien moeten weten, maar ik wist het niet. Nu weten jullie het in ieder geval wel.
De relatie tussen CRE en HPI was me tot kort geleden niet bekend, maar nu wel en daarom laat ik 'm lopen.quote:Op donderdag 6 augustus 2020 03:26 schreef ETphonehome het volgende:
Appartementen Schwanbeck op CrE gaat vrij langzaam. Zou er een HPI verzadiging zijn bij de investeerders, of is de rente aan de lage kant?
Wat mij betreft is de rente aan de lage kant, en ik neem hem dus ook niet mee.
Er zit nog een huurder tussen, een verhuurbedrijf dat de woning zal verhuren aan een uitzendbureau. Een dergelijke constructie is aan de orde van de dag.quote:Op woensdag 5 augustus 2020 22:22 schreef dyna18 het volgende:
[..]
Ik denk dat je inderdaad gelijk hebt dat een huur van 916 euro echt niet mogelijk is. 38 m2 krijg je qua huurpunten nooit in de vrije sector geplaatst, zeker niet met een standaard ikea keuken. De eerste de beste huurder die naar de huurcommissie stapt brengt dat omlaag naar zo'n 600 euro.
Daar zit je dan met je 513 euro aan rente, en dan komen de rest van de kosten zoals VVE, belasting en onderhoud er nog bij.
Ik denk dat ¤600,00 nog optimistisch is. Denk eerder dat je moet denken aan ¤500,00. Zie niet waar die meer dan ongeveer 90 punten vandaan moet komen..quote:Op woensdag 5 augustus 2020 22:22 schreef dyna18 het volgende:
[..]
Ik denk dat je inderdaad gelijk hebt dat een huur van 916 euro echt niet mogelijk is. 38 m2 krijg je qua huurpunten nooit in de vrije sector geplaatst, zeker niet met een standaard ikea keuken. De eerste de beste huurder die naar de huurcommissie stapt brengt dat omlaag naar zo'n 600 euro.
Daar zit je dan met je 513 euro aan rente, en dan komen de rest van de kosten zoals VVE, belasting en onderhoud er nog bij.
Anand-> verhuurbedrijfquote:Op donderdag 6 augustus 2020 08:54 schreef rechtsbackje het volgende:
[..]
Er zit nog een huurder tussen, een verhuurbedrijf dat de woning zal verhuren aan een uitzendbureau. Een dergelijke constructie is aan de orde van de dag.
Op donderdag 6 augustus 2020 09:13 schreef KrekelJapie het volgende:
Dat hoop ik niet, want dat kan/mag wettenlijk al helemaal niet. Ma je zal als b.v logestiek medewerker. Met een loon van 1600/1700 netto per maand een huur van ruim 900 kaal moeten betalen en dan 39m2 tot je beschikking hebben. De woning heeft dan ook nog een energielabel f ofzo. Enige manier om dit voor zo iemand te kunnen betalen is eigenlijk met twee man samen wonen.quote:Op donderdag 6 augustus 2020 09:36 schreef NaRegenDeZon het volgende:
[quote][ afbeelding ] Op donderdag 6 augustus 2020 09:13 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Vermoedelijk zal de huur ergens in de keten bruto betaald worden zodat de werknemer er geen belasting over betaalt en als zodanig zelf niet daadwerkelijk de huur betaalt en dus ook geen gang naar de huurcommissie kan maken.
Of is dit te negatief gedacht?
Mee eens. Het was veel beter geweest om de rente gelijk op 7% te zetten.quote:Op woensdag 5 augustus 2020 16:01 schreef KrekelJapie het volgende:
Auto plaza naar 7%
https://www.geldvoorelkaa(...)ten/project?id=21093
Ik verwacht eigenlijk niet dat dit nu nog veel investeerders over de streep trekt. Veel beter is gelijk bij de start 7% te bieden.
Dit lijkt me typisch een eenpitter die de komende tijd door de corona crisis tot duimen draaien veroordeeld is. Zou me niets verbazen als dit in de praktijk een lening is om een moeilijke periode door te komen is en de rest een sausje is om de investeerder over de streep te trekken. Afijn komt wel vol, hebben ze mij niet voor nodig.quote:Op donderdag 6 augustus 2020 10:47 schreef Horsemen het volgende:
Nieuw klein Collin project tegen 9%, zonder zekerheden en met een negatieve eigen vermogen.
S-Quisse Consulting & Coaching
https://www.collincrowdfund.nl/s-quisse-consulting-coaching/
Wordt dus verkocht voor rond 125k dus geen 90% maar 100% financiering. En die taxateurs maar die prijs opdrijven.😀quote:Op donderdag 6 augustus 2020 12:54 schreef KrekelJapie het volgende:
Nieuwe Schiedam sameningeld
https://investeren.sameni(...)-bourgondiestraat-16
Bij SiG kijk ik inmiddels alleen nog maar naar de WOZ waarde. De marktwaarde taxaties leeg en verhuurd vertrouw ik niet.quote:Op donderdag 6 augustus 2020 14:08 schreef NaRegenDeZon het volgende:
[..]
Wordt dus verkocht voor rond 125k dus geen 90% maar 100% financiering. En die taxateurs maar die prijs opdrijven.😀
https://www.funda.nl/koop(...)bourgondiestraat-16/
Appartement ziet er op het eerste gezicht netjes uit dus 1A overweeg ik wel voor deze 56m2
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Meer mensen die hier in zitten en daar een mening over hebben? Zal het ook wel daar navragen natuurlijk.
Zo lang de huizenprijs blijft stijgen valt daar natuurlijk wel wat winst te halen. Heb zo het idee dat veel van de investeerders op SiG niet echt rekening houden met een toekomstige dip in de huizenprijzen.quote:Op woensdag 5 augustus 2020 18:14 schreef Hanzul2 het volgende:
[..]
Wanneer huurder er in trekt en naar de huurcomissie trekt heb je een probleem als verhuurder. Met de dag dat ik hier meer na kijk, kom ik er achter hoe verziekter de woningmarkt in de randstad is...
In 2017 investeerdere ik via SIG in iets groter appartement, met een waarde van toe 50.000. Hier stond toen een huur van ¤500/600 voor tegenover. Toen had je een win, win situatie. Inmiddels met de verrote huizenmarkt in de randstad kan je hier als verhuurder eigenlijk ook geen legetiem rendement meer maken. Behalve met vertimeren en belagelijke huren vragen. Vraag is die ik mij bij dit soort eigenaren ook steeds meer afvraag, waarom doe je het nog voor deze prijs als je geld bij de crowd moet ophalen en daar met kosten zo 7% rente voor betaald.
quote:In november 2017 is project 16971 | Aankoop Motorvrachtschip mede dankzij u tot stand gekomen.
Via deze weg willen wij u informeren over het feit dat het schip door de geldnemer is verkocht. Hiermee is de gevestigde hypotheek, ten goede voor de investeerders van Geldvoorelkaar.nl, afgelost en geroyeerd.
De lening is afgelost conform de voorwaarden in artikel 7 van de Overeenkomst Lening. Het aangepaste betaalschema vindt u in uw eigen omgeving op onze website. De betaling zal eind deze week op uw rekening worden bijgeschreven. U krijgt 2 betalingen, termijn 33 (rente over de maand juli) en termijn 61 (restant hoofdsom en de compensatierente).
Wij vertrouwen er op u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd.
Met vriendelijke groet,
Klantenservice Geldvoorelkaar.nl
Hangt er natuurlijk vanaf ... een toekomstige dip is toekomstig, dat kan in 2025 zijn of 2055 maakt natuurlijk nogal een verschil. De vorige dip was ook zo ongeveer van 1980 naar 2010 dus 2040-ish?quote:Op donderdag 6 augustus 2020 15:24 schreef Mynheer007 het volgende:
[..]
Zo lang de huizenprijs blijft stijgen valt daar natuurlijk wel wat winst te halen. Heb zo het idee dat veel van de investeerders op SiG niet echt rekening houden met een toekomstige dip in de huizenprijzen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |