Er zit er gewoon nog een vast op poging tot doodslag.quote:Op woensdag 8 juli 2020 17:53 schreef Captain_Ghost het volgende:
[..]
Snelwegen blokken, prima ze doen het voorzichtig aan. Er is geen ongelukken gebeurd.
Hulpdiensten hinderen.. waar, heb je bewijs van.
Hekken slopen.. Dit jaar? heb je bewijzen er van..
Mensen inrijden.. Huh, heb je een bewijzen er van..
Of je verwart de boeren met politie die afgelopen weken zulke actie wel deed.
Heb je het niet echt gevolgd? Ik ook niet alle dagen. Maar deze zaken staan me nog wel bij.quote:Op woensdag 8 juli 2020 17:53 schreef Captain_Ghost het volgende:
[..]
Snelwegen blokken, prima ze doen het voorzichtig aan. Er is geen ongelukken gebeurd.
Hulpdiensten hinderen.. waar, heb je bewijs van.
Hekken slopen.. Dit jaar? heb je bewijzen er van..
Mensen inrijden.. Huh, heb je een bewijzen er van..
Of je verwart de boeren met politie die afgelopen weken zulke actie wel deed.
Dat er geen ongelukken zijn gebeurd wil niet zeggen dat het bezopen, onverantwoord en illegaal is wat ze doen.quote:Op woensdag 8 juli 2020 17:53 schreef Captain_Ghost het volgende:
[..]
Snelwegen blokken, prima ze doen het voorzichtig aan. Er is geen ongelukken gebeurd.
Hulpdiensten hinderen.. waar, heb je bewijs van.
Hekken slopen.. Dit jaar? heb je bewijzen er van..
Mensen inrijden.. Huh, heb je een bewijzen er van..
quote:Op woensdag 8 juli 2020 18:19 schreef Momo het volgende:
[ afbeelding ]
Zo te zien krijgen ook steun van de viruswaanzin wappies, dat helpt vast ook niet
Moeten ze eerst even kijken hoeveel ze er kunnen regelen bij de oosterburen, aangezien wij tegenwoordig tanks leasen bij de Duitsers (zou daar een tankpasquote:Op woensdag 8 juli 2020 18:50 schreef Haushofer het volgende:
Ik neem aan dat bij de volgende defensiebezuinigingen het personeel met tanks de wegen gaan blokkeren en bevoorradingen gaan verstoren? heftig
https://www.nrc.nl/nieuws/2020/07/08/34251497-a4005339quote:De trekkers zijn terug op de weg. Waarom zijn boeren opnieuw boos?
Boerenprotesten Weer gingen boeren woensdag de weg op. In Drenthe werden ruim vijftig boeren gearresteerd. Wie zit er achter de acties?
De bedoeling was dat Carola Schouten woensdag in het Zeeuwse Kamperland zou bekijken welke invloed de droogte heeft op de akkers daar. Maar het werkbezoek van de minister van Landbouw (ChristenUnie) werd voortijdig afgebroken. Op de plek die ze zou bezoeken verzamelde zich een groep boeren. Gevreesd werd dat het bezoek „niet ordentelijk zou verlopen”.
Het moge duidelijk zijn: na een paar maanden afwezigheid zijn de trekkers terug op de weg. Dezelfde woensdag werden ruim vijftig boeren gearresteerd bij afvalverwerker Attero in het Drentse Wijster, waar acties met tractoren door de Veiligheidsregio sinds maandag verboden zijn.
In de dagen daarvoor stonden boeren op de Amsterdamse Dam, het Haagse Malieveld en reden ze over een landingsbaan bij Groningen Airport. Ook waren er acties bij distributiecentra van supermarkten in onder meer Zwolle, Hoorn, Veghel en Groenlo. En op de snelweg in Deventer veroorzaakten stilstaande tractoren vrijdag een verkeersinfarct.
Het recente verzet richt zich op de voermaatregel van Schouten. Ze besloot melkveehouders tijdelijk te verbieden krachtvoer met veel eiwit (deels bestaand uit stikstof) aan hun koeien te voeren. Dat moet – net als de 100-kilometermaatregel – snelle ‘stikstofwinst’ opleveren om de bouw van nieuwe woningen mogelijk te maken. Maar volgens melkveehouders is de maatregel slecht voor de gezondheid van de koeien. De sector maakte een alternatief voerplan, dat nu – tegen de zin van Schouten – wordt doorgerekend door het Planbureau voor de Leefomgeving, al lijkt het niet erg waarschijnlijk dat dat plan Schoutens voerbeleid zal vervangen.
Sindsdien duiken overal in Nederland protestacties op. „Boeren zijn waarschijnlijk de best georganiseerde sector op sociale media. Het stikt van de app-groepen, waar mensen elkaar ontzettend snel kunnen bereiken”, zegt Cees de Jong van boerenbelangengroep Agractie, samen met Farmers Defence Force de organisator van het eerste grote boerenprotest van 1 oktober vorig jaar. Toen trokken duizenden boeren naar het Malieveld.
‘Het sentiment is: Help!’
De Jong, zelf melkveehouder, snapt waarom boeren de straat op gaan. De onvrede komt niet uit de lucht vallen, zegt hij, het stikstofbeleid roept veel weerstand op. Schoutens voerplan geeft een nieuwe impuls. „Het sentiment is: Help! De overheid gaat nu op míjn erf bepalen wat ik míjn koeien voer.” Maar hij is ook „bezorgd”. „Als je actievoert, moet je een boodschap hebben. Het gaat om de stifkstofmaatregelen. Maar dan zie je dat ze ook distributiecentra blokkeren, omdat ze vinden dat de retail geen eerlijke prijs betaalt. Ja, dat moet je niet doen.” De Jong is bang dat het alternatieve voerplan dat de sector optuigde door de acties verder buiten beeld raakt.
De groep actievoerders wordt „kleiner en radicaler”, ziet Esther de Snoo, hoofdredacteur van Nieuwe Oogst, het vakblad voor LTO-leden. „Het gros van de boeren is de acties zat”, denkt De Snoo. „Ze snappen de frustratie, maar zien dat dit niet de manier is. Je ziet dat de populariteit van de protesten afneemt.” Ze duiken wel op verschillende plekken op, maar De Snoo denkt dat het aantal deelnemers terugloopt. Een deel van de boeren is bang dat het maatschappelijk draagvlak voor de acties afneemt, zegt ze. „Dit doet het imago van de boer bij de burger geen goed.”
Waar een groep als Agractie voorzichtig afstand neemt van de nieuwe boerenprotesten, gaat Farmers Defence er hard in. De radicale boerenorganisatie sloeg de afgelopen tijd al flink om zich heen. Zo maakte voorman Mark van den Oever vorig jaar de vergelijking tussen de Jodenvervolging en de behandeling van boeren.
‘Begraven onder kilo’s papier’
FDF heeft nu een team juristen klaarstaan om boetes aan te vechten die aan „strijders” worden uitgedeeld bij demonstraties. Ook stelt FDF standaardformulieren op om bezwaar te maken tegen het protestverbod. In een bericht van het bestuur aan de leden: „Begraaf die ambtenaren onder kilo’s papier. Laat ze nog maandenlang spijt hebben van hun oorlogsverklaring aan de boeren van Nederland.”
Veel boerenprotesten ontstaan in appgroepen van Farmers Defence Force, die soms duizenden deelnemers hebben. „We staan helemaal achter de acties”, zegt Sieta van Keimpena van FDF. De overheid moet zich niet bemoeien met wat boeren aan hun koeien voeren, zegt ze. „Maar we organiseren de acties niet. Dat gebeurt in de appgroepen.” Het is niet voor niets dat Van Keimpena dat benadrukt.
Vorig jaar organiseerde FDF een grote blokkade van een distributiecentrum (dc). Supermarktbrancheclub CBL spande toen een kort geding aan, en kreeg van de rechter gelijk. Er werd een dwangsom van 100.000 euro opgelegd voor overtredingen. Die uitspraak liep in januari af, maar FDF blijft voorzichtig, zegt Van Keimpena. De belangengroep wil voorkomen dat acties verboden worden en verbindt daarom niet expliciet haar naam eraan.
Toch richt de FDF in een persbericht van zondag weer zijn pijlen op de supermarkten, die volgens hen de boeren niet willen helpen met eerlijke prijzen. „Nu de wilde acties zich ook op de dc’s hebben gericht moet het voor hen toch ook duidelijk zijn: wil jij niet farmer friendly zijn? Dan zijn de farmers ook niet meer zo friendly.”
Zo dan eentje nog wel.quote:Op woensdag 8 juli 2020 18:03 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Er zit er gewoon nog een vast op poging tot doodslag.
twitter:willem01036076 twitterde op woensdag 08-07-2020 om 20:18:07Willem Engel - Spoedwet komt / Arrestaties in Assen https://t.co/gMIywAeNms via @YouTube reageer retweet
Tegen een paar boeren durven ze welquote:Op woensdag 8 juli 2020 20:39 schreef Hoofdkraker_ het volgende:
Zojuist verslag van commonsense.tv
Redelijk bizar.
Tegen omstanders en kinderen zo te zien ook. 10 politiebussen ernaartoe. Waren zij maar net zo pro-actief tegen BLM op de dam.quote:
Nee joh, ze werken zo ontzettend hard voor hun bedrijf! Echt hoor!quote:Op woensdag 8 juli 2020 21:54 schreef TLC het volgende:
Ergens snap ik dat niet zo goed, hebben die boeren geen boerderij met dieren waar ze voor moeten zorgen ? ze zitten maar steeds op die trekker te protesteren tegen van alles en nog wat
Het vee is op zomerreces mien jong.quote:Op woensdag 8 juli 2020 21:54 schreef TLC het volgende:
Ergens snap ik dat niet zo goed, hebben die boeren geen boerderij met dieren waar ze voor moeten zorgen ? ze zitten maar steeds op die trekker te protesteren tegen van alles en nog wat
Speciaal voor alle boeren die te druk zijn met protesteren of met BZV en dat ze bijna schijnen te vergeten dat ze een boerderij hebben :quote:
Dit.quote:Op woensdag 8 juli 2020 15:51 schreef Nielsch het volgende:
Het treurige is dat door de misinformatie van de FDF terroristen en populisten als Wilders en Baudet veel Nederlanders nu denken dat de minister niet meer praat met de boeren. Niets is natuurlijk minder waar; er zitten nog genoeg boeren om tafel met de minister. Met de blokkerende doorgesnoven terreurtrekkerrijders die op mensen inrijden wordt inderdaad niet meer gepraat, maar dat lijkt me ook volkomen logisch.
De zaak ovderdrijven en dit brengen als waarheidquote:Op woensdag 8 juli 2020 15:51 schreef Nielsch het volgende:
Het treurige is dat door de misinformatie van de FDF terroristen en populisten als Wilders en Baudet veel Nederlanders nu denken dat de minister niet meer praat met de boeren. Niets is natuurlijk minder waar; er zitten nog genoeg boeren om tafel met de minister. Met de blokkerende doorgesnoven terreurtrekkerrijders die op mensen inrijden wordt inderdaad niet meer gepraat, maar dat lijkt me ook volkomen logisch.
Als ondernemer miljonair zijn, betekent niet vanzelfsprekend dat de huishoudportemonnee goed gevuld is. Het vermogen zit immers voor een groot deel in de onderneming. Bij boeren gaat het dan vooral om de waarde van onroerend goed.quote:Op woensdag 8 juli 2020 16:05 schreef raptorix het volgende:
Daarnaast wordt er altijd heel zielig over boeren gesproken, echter 1 op de 4 boeren is miljonair.
Klopt. er zijn veel boeren die miljonair zijn maar sommige jaren geen brood op de plank weten te krijgenquote:Op woensdag 8 juli 2020 22:30 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Als ondernemer miljonair zijn, betekent niet vanzelfsprekend dat de huishoudportemonnee goed gevuld is. Het vermogen zit immers voor een groot deel in de onderneming. Bij boeren gaat het dan vooral om de waarde van onroerend goed.
Het miljonair zijn als ondernemer geeft slechts aan dat niet alles volledig door de geldverstrekkers van het bedrijf gefinancierd is. En vaak is dit juist het gevolg van een spaarzaam privé leven, waardoor investeringen in het bedrijf (deels) met eigen geld gedaan kunnen worden.
Dat neemt weg dat we geen medelijden hoeven te hebben met de meeste ondernemers die op papier miljonair zijn. Er is voor hen normaal gesproken echt wel voldoende geld over om normaal tot goed rond te komen.
quote:WIJSTER - Honderden boeren trekken woensdagavond naar Wijster in Drenthe, nadat daar vanmorgen zo’n zestig boeren werden aangehouden door de politie, onder wie zeven minderjarigen.
Ook trekken tientallen boeren in Noord-Holland naar Schiphol.
Eerder op de avond werden distributiecentra in Breda en in Deventer geblokkeerd.
In boerengroepen gaan tevens adressen rond op een lijst van politici, onder wie Mark Rutte, .
quote:De boeren rijden in tractoren over regionale wegen en zelfs over de snelweg, ondanks een verbod daartoe in de noordelijke provincies.
Het doel van de actie woensdagavond is nog onduidelijk.
Op sociale media wordt gesproken over een barbecue en 'afterparty', een feestje.
twitter:IntoBits twitterde op woensdag 08-07-2020 om 23:41:11Niet iedereen kan het #boerenprotest waarderen, al heeft deze automobilist vast snel spijt gekregen. Ik weet overigens niet wat eraan vooraf is gegaan, maar de boeren rijden hem volledig klem met hun tractoren. #verkeersruzie https://t.co/xFd8WZl8xv reageer retweet
Zal hem lerenquote:Op woensdag 8 juli 2020 23:45 schreef myShizzle het volgende:
twitter:IntoBits twitterde op woensdag 08-07-2020 om 23:41:11Niet iedereen kan het #boerenprotest waarderen, al heeft deze automobilist vast snel spijt gekregen. Ik weet overigens niet wat eraan vooraf is gegaan, maar de boeren rijden hem volledig klem met hun tractoren. #verkeersruzie https://t.co/xFd8WZl8xv reageer retweet
Vrijheidsberoving, taakstraffen svpquote:Op woensdag 8 juli 2020 23:45 schreef myShizzle het volgende:
twitter:IntoBits twitterde op woensdag 08-07-2020 om 23:41:11Niet iedereen kan het #boerenprotest waarderen, al heeft deze automobilist vast snel spijt gekregen. Ik weet overigens niet wat eraan vooraf is gegaan, maar de boeren rijden hem volledig klem met hun tractoren. #verkeersruzie https://t.co/xFd8WZl8xv reageer retweet
Intimidatietwitter:IntoBits twitterde op woensdag 08-07-2020 om 23:47:58Deze lijst, met daarop (privé)adressen van bewindslieden en dergelijke, gaat trouwens ook rond als mogelijke protestlocaties voor de boeren.
#boerenprotest https://t.co/CG5QedRZKr reageer retweet
Dit gaat te ver.quote:Op woensdag 8 juli 2020 23:52 schreef Momo het volgende:
Intimidatietwitter:IntoBits twitterde op woensdag 08-07-2020 om 23:47:58Deze lijst, met daarop (privé)adressen van bewindslieden en dergelijke, gaat trouwens ook rond als mogelijke protestlocaties voor de boeren.
#boerenprotest https://t.co/CG5QedRZKr reageer retweet
Sinds wanneer zijn Kamerleden te vertrouwen?quote:Op woensdag 8 juli 2020 23:58 schreef Frozen-assassin het volgende:
Beseffen die knuppels niet dat alle sympathie hiermee verloren gaat? Nu zelfs de Kamerleden hierop tegen zijn en burgemeesters zeggen dat er met FDF niet te praten valt...
Eh hoe is dat relevant voor sympathie van het volk richting de boeren nu?quote:Op woensdag 8 juli 2020 23:59 schreef maryen65 het volgende:
[..]
Sinds wanneer zijn Kamerleden te vertrouwen?
Ok danquote:Op woensdag 8 juli 2020 23:59 schreef maryen65 het volgende:
[..]
Sinds wanneer zijn Kamerleden te vertrouwen?
Ben benieuwd of bepaalde boeren organisaties/bonden zich toch tegen FDF durft uit te spreken.quote:Op woensdag 8 juli 2020 23:58 schreef Frozen-assassin het volgende:
Beseffen die knuppels niet dat alle sympathie hiermee verloren gaat? Nu zelfs de Kamerleden hierop tegen zijn en burgemeesters zeggen dat er met FDF niet te praten valt...
Tuurlijk zijn er meer organisaties. Het lijkt me wel makkelijker te verantwoorden tegenover het volk door niet toe te geven na zulke acties (van een kleine groep).
Jij zegt "nu zelfs de Kamerleden hierop tegen zijn:.quote:Op donderdag 9 juli 2020 00:01 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Eh hoe is dat relevant voor sympathie van het volk richting de boeren nu?
Alsof de politie dat vanochtend zelf niet deed door met zoveel ME busjes op te komen draven.quote:Op woensdag 8 juli 2020 23:52 schreef Momo het volgende:
Intimidatietwitter:IntoBits twitterde op woensdag 08-07-2020 om 23:47:58Deze lijst, met daarop (privé)adressen van bewindslieden en dergelijke, gaat trouwens ook rond als mogelijke protestlocaties voor de boeren.
#boerenprotest https://t.co/CG5QedRZKr reageer retweet
Zijn gelukkig heel veel Nederlanders die de boeren steunen. Fok is geen afspiegeling van de samenlevingquote:Op donderdag 9 juli 2020 00:01 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Eh hoe is dat relevant voor sympathie van het volk richting de boeren nu?
Dat was zo in het begin, nu niet meer. Dat tweede heb je gelijk in. Echter denk niet dat het heel anders is eigenlijkquote:Op donderdag 9 juli 2020 00:05 schreef maryen65 het volgende:
[..]
Zijn gelukkig heel veel Nederlanders die de boeren steunen. Fok is geen afspiegeling van de samenleving
Er is nogal een verschil met het steunen van boeren en de adresgegevens online gooien van kamerleden.quote:Op donderdag 9 juli 2020 00:05 schreef maryen65 het volgende:
[..]
Zijn gelukkig heel veel Nederlanders die de boeren steunen. Fok is geen afspiegeling van de samenleving
Wel kicken die arrestanten touringcar. Kan er niks over vinden verder zelfs geen foto'squote:Op woensdag 8 juli 2020 20:39 schreef Hoofdkraker_ het volgende:
Zojuist verslag van commonsense.tv
Redelijk bizar.
Er wordt dus helemaal niks gekort. De politie krijgt zo te zien genoeg subsidiesquote:Op donderdag 9 juli 2020 00:25 schreef Elan het volgende:
[..]
Wel kicken die arrestanten touringcar. Kan er niks over vinden verder zelfs geen foto's
Nee daar heb ik het niet over, een flink aantal boeren heeft gewoon enorm goed geboert, bijvoorbeeld in de sierteelt.quote:Op woensdag 8 juli 2020 17:01 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
door de woning die voor 120.000 gulden is neergezet op landbouwgrond en bij verkoop vlotjes 1 miljoen euro opbrengt
De netto inkomsten zijn niet zo bijzonder hoor , soms zelfs negatief in bepaalde jaren zoals 2016 en 2017
Ja, asociale terreurquote:Op woensdag 8 juli 2020 23:52 schreef Momo het volgende:
Intimidatietwitter:IntoBits twitterde op woensdag 08-07-2020 om 23:47:58Deze lijst, met daarop (privé)adressen van bewindslieden en dergelijke, gaat trouwens ook rond als mogelijke protestlocaties voor de boeren.
#boerenprotest https://t.co/CG5QedRZKr reageer retweet
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |