quote:Onrust en rellen in Franse stad Dijon: Tjetsjenen in conflict met drugshandelaren
In de Franse stad Dijon is het al nachtenlang onrustig en komt het tot gewelddadigheden. Vele tientallen Tsjetsjenen gaan, met bivakmutsen en ijzeren staven, de straat op en vallen Noord-Afrikaanse drugshandelaren aan. "Het is een racistisch conflict: de ene gemeenschap staat tegenover de andere gemeenschap", aldus de openbaar aanklager.
Tot nu toe zijn twaalf gewonden gevallen. De Franse justitie is een onderzoek gestart vanwege vernielingen en poging tot doodslag. Vanuit Parijs zijn extra agenten naar de stad gestuurd om de orde te herstellen.
Aanleiding voor het geweld is een incident van eind vorige week. Een Tsjetsjeen van zestien jaar oud werd toen aangevallen door drugshandelaren, waarbij hij zwaargewond raakte. Op sociale media zouden Tsjetsjenen elkaar daarna hebben opgeroepen om wraak te nemen.
Traangas
In de nacht van vrijdag op zaterdag verzamelden zich vervolgens zo'n honderd Tsjetsjenen in het centrum van de stad. Ze vielen daar een bar aan waar de drugshandelaren zich zouden bevinden. De politie werd gealarmeerd en zette traangas in.
"We waren met zo'n honderd man uit heel Frankrijk, maar ook uit België en Duitsland", vertelde één van de betrokken Tsjetsjenen in de Franse pers.
De nacht erna was het opnieuw onrustig, dit keer in een achterstandswijk van Dijon. Toen werd voor het eerst ook geschoten, nadat zo'n vijftig Tsjetsjenen en de Noord-Afrikanen elkaar troffen. De eigenaar van een pizzeria raakte zwaar gewond.
In de nacht van zondag op maandag werden zo'n tweehonderd Tsjetsjenen in Dijon gesignaleerd, die langzaam met auto's rondreden. Bij die gelegenheid reed één andere auto met grote snelheid langs de groep en verongelukte daarna. Verdere gewelddadigheden bleven die nacht uit.
Het loopt aardig uit de hand in Dijon, ze lopen daar gewoon met Kalashnikov's over straat.twitter:FrDesouche twitterde op maandag 15-06-2020 om 17:20:53#Dijon, les racailles de la cité préparent un comité d'accueil pour recevoir les Tchètchènes , ils sont armés de kalachnikov et de flingues https://t.co/EQV1zrdFnd reageer retweet
twitter:DreigingNL twitterde op maandag 15-06-2020 om 21:11:35VIDEO Op dit moment veel ontploffingen in #Dijon, in de buurt van de wijk Grésilles. Getuigen spreken over een "oorlogsscène". Zwaar bewapende Arabieren en Tjetsjenen gaan voor de derde dag de strijd aan met elkaar. https://t.co/QKy5VtnQWC reageer retweet
twitter:Muze211 twitterde op maandag 15-06-2020 om 01:56:40Honderden Tsjetsjenen van over de hele wereld hebben zich verzameld in Dijon nadat daar vrijdag in een restaurant een man is doodgeschoten
Ze rennen rond met stokken, roepen 'alahu akbar' en slaan iedereen in elkaar die ze tegenkomen
____________________________________ https://t.co/GXBPCYpT0M reageer retweet
twitter:HenryJP5 twitterde op maandag 15-06-2020 om 18:39:57Europa verdedigde ooit de vrede, daarna werden mensen zonder beperking naar Europa gebracht. Het Europa dat nu beweert een probleem van racisme te hebben.
Welkom in Dijon, waar de stedelijke guerrillaoorlog tussen Arabieren en Tsjetsjenen begon.
https://t.co/adEdqcVZK3 reageer retweet
twitter:zerosum24 twitterde op maandag 15-06-2020 om 21:56:17Gangs retreating now in #Dijon maybe the French police have arrived?? #France https://t.co/2LEWqlV00M reageer retweet
Ja dusquote:Op maandag 15 juni 2020 22:07 schreef myShizzle het volgende:
twitter:zerosum24 twitterde op maandag 15-06-2020 om 21:56:17Gangs retreating now in #Dijon maybe the French police have arrived?? #France https://t.co/2LEWqlV00M reageer retweet
twitter:alertes_news twitterde op maandag 15-06-2020 om 22:15:20Ah wai
Ça joue à call of oklm
#Dijon #tchetchenes #gresilles #chenove #SaintApollinaire #FontaineDouche #RAID
https://t.co/OIv4u0l6rz reageer retweet
twitter:LDebator twitterde op maandag 15-06-2020 om 01:00:04There's a huge war between Chechen gangs and Algerian gangs that has been taking place for a few days in the French city of Dijon. It reportedly started due to a few Algerian adults (20+ in age) beating up a 16 year old Chechen teen. https://t.co/ekkpRjV2HG reageer retweet
twitter:Narcorruption twitterde op maandag 15-06-2020 om 01:35:53Chechens roaming the streets looking for revenge after North African drug dealers murdered a 16yr old Chechen, Dijon ?? https://t.co/TWtXE9wupc reageer retweet
Die kant gaan we allemaal op in Europa. Lekker inclusief met zn allen.quote:Op maandag 15 juni 2020 22:23 schreef cherrycoke het volgende:
Frankrijk is ook gewoon een derde wereld land geworden
Wat een stoere edgy mening manquote:Op maandag 15 juni 2020 22:23 schreef cherrycoke het volgende:
Frankrijk is ook gewoon een derde wereld land geworden
twitter:OlifaNT twitterde op maandag 15-06-2020 om 11:34:49Ondertussen in Dijon. 🤔 https://t.co/toM6whcG4s reageer retweet
Hangjongerenquote:Op maandag 15 juni 2020 22:30 schreef cherrycoke het volgende:
twitter:OlifaNT twitterde op maandag 15-06-2020 om 11:34:49Ondertussen in Dijon. 🤔 https://t.co/toM6whcG4s reageer retweet
Dijon daar kom je alleen langs.quote:Op maandag 15 juni 2020 22:24 schreef W.H.I.S.T.L.E het volgende:
we mogen gewoon op vakantie naar Frankrijk hoor
Daar zijn er wel meer van.quote:Op maandag 15 juni 2020 22:55 schreef WammesWaggel het volgende:
Dat gaan de Noord-Afrikanen niet winnen.
Vele Tsjetjenen hebben ervaring in het leger, iig van Pa en Ma meegekregen.quote:
Ja dat zegt niet zoveel, Tsetsjenen zijn krijgers.quote:
Ze hebben gedaan wat ze moesten doen?quote:Tot nu toe is er nog niemand opgepakt. Volgens justitie heeft een groot deel van de Tsjetsjenen Dijon inmiddels verlaten.
Godver schvvmquote:
Dat pa en ma zijn gevlucht voor de narigheid die daar destijds was kan ik begrijpen. Maar een beetje respect en dankbaarheid voor het land dat hen heeft toegelaten en de nakomelingen een toekomst biedt.. dat is teveel gevraagd kennelijk.quote:Op maandag 15 juni 2020 22:58 schreef hollandia02 het volgende:
[..]
Vele Tsjetjenen hebben ervaring in het leger, iig van Pa en Ma meegekregen.
Als ze straks het Franse leger op hun dak krijgen hebben ze wel een probleemquote:Op maandag 15 juni 2020 23:00 schreef WammesWaggel het volgende:
[..]
Ja dat zegt niet zoveel, Tsetsjenen zijn krijgers.
De Kaukasiers waren onder bijvoorbeeld ISIS in de minderheid maar de beste strijders waren veelal wel afkomstig uit die groep.
Een groot deel vecht ook aan pro-russische zijde in de Oekraïne. Niet echt zomaar wat reltuig. Daarom hoop ik maar dat politie desnoods het leger waar ik normaliter totaal geen voorstander van ben dit oplost.quote:Op maandag 15 juni 2020 22:58 schreef hollandia02 het volgende:
[..]
Vele Tsjetjenen hebben ervaring in het leger, iig van Pa en Ma meegekregen.
Kan niet lang meer duren denk ik. Walgelijke vent. Staatsgevaarlijke gek.quote:Op maandag 15 juni 2020 23:02 schreef kawotski het volgende:
Heeft Guy Verhofstadt al een berichtje de wereld ingestuurd over hoe erg het allemaal is in Amerika dankzij Trump? En hoe geweldig het in de EU is?
Dat zijn doorgaans geen watjes inderdaad. Bikkelhard die gasten. Ik zou in mijn broek schijten.quote:Op maandag 15 juni 2020 23:08 schreef Cherni het volgende:
Toen ik de draad waarnam met in de kop Tjetsjenen vreesde ik al voor een enorme escalatie.
Deze Tsjetsjenen zijn overgevlogen eh.quote:Op maandag 15 juni 2020 23:01 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
Dat pa en ma zijn gevlucht voor de narigheid die daar destijds was kan ik begrijpen. Maar een beetje respect en dankbaarheid voor het land dat hen heeft toegelaten en de nakomelingen een toekomst biedt.. dat is teveel gevraagd kennelijk.
Ah dus ze gaan ook weer terug. Dat is dan het goede nieuws.quote:Op maandag 15 juni 2020 23:12 schreef hollandia02 het volgende:
[..]
Deze Tsjetsjenen zijn overgevlogen eh.
Ja ze kwamen wraak halen omdat een 16-jarige geloof ik vermoord was door Noord-Afrikanen?quote:Op maandag 15 juni 2020 23:20 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
Ah dus ze gaan ook weer terug. Dat is dan het goede nieuws.
Tsjenenen en Arabieren zijn beiden niet voor de poes, blijft nog wel een tijdje rommelen daar. Treurig eigenlijk.quote:Op maandag 15 juni 2020 23:10 schreef Jellereppe het volgende:
Die passen wel bij elkaar. Beide groepen hebben een ongelofelijke macho/straatcultuur. Las vaker dat ze Chinezen beroofden in Parijs deze Noord-Afrikaanse ratten maar die vechten niet terug. Tsjetsjenen dus wel. Inshallah ruimen ze elkaar op.
Tsjetsjenen zijn wel gekker hoor, overigens zijn dit vaak geen arabieren maar Berbers.quote:Op maandag 15 juni 2020 23:26 schreef Jeanne_Darc het volgende:
[..]
Tsjenenen en Arabieren zijn beiden niet voor de poes, blijft nog wel een tijdje rommelen daar. Treurig eigenlijk.
Oh ja. Deze groepen zijn natuurlijk doorgewinterde crimi's, geen modelburgers.quote:Op maandag 15 juni 2020 23:29 schreef hollandia02 het volgende:
[..]
Tsjetsjenen zijn wel gekker hoor, overigens zijn dit vaak geen arabieren maar Berbers.
In Frankrijk meten ze niet met twee maten, daar krijgt IEDEREEN de lange lat die niet de autoriteiten ook maar enigszins opvolgt.quote:Op maandag 15 juni 2020 23:30 schreef AchJa het volgende:
Even kijken of die Macron net zoveel daadkracht toont als met die gele hesjes...
Frankrijk werkt op beide gebieden niet, Nee ze schieten ze niet kapotten, en nee ze bieden ze geen stage aan. Tis niet Nederlandquote:Op maandag 15 juni 2020 23:36 schreef Cockwhale het volgende:
Dit is zo'n geval waar je als land er met je militairen er doorheen moet jagen en al die gasten afknalt.
Maar nee, ze zijn nog te redden deze lieve jongetjes. Gewoon cursus rappen en kickboken geven.
Gaat Nederland ook worden. Overal waar dat gajes komt of woont is het een puinhoop. Ik ben blij dat ik dit land nog anders heb gekend. Waar het touwtje nog uit de brievenbus hing. Ik zou hier niet meer willen opgroeien.quote:Op maandag 15 juni 2020 22:23 schreef cherrycoke het volgende:
Frankrijk is ook gewoon een derde wereld land geworden
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |