Oh lekker dan, heb net een heerlijke portie sushi op met zalm. Ben zo ontzettend corona-moe, dat het mij inmiddels meer geen moer interreseert. Vorige week heerlijk weer eens een vriendin met jonge kinderen op visite gehad in huis, ammehoela die anderhalve meter, daar houden kleuters zich sowieso niet aan.quote:Op zondag 14 juni 2020 00:49 schreef Za het volgende:
Delen van Peking weer in lockdown, 46 besmettingen in 3 dagen, oorsprong vismarkt.
Indertijd had Wuhan 250 besmettingen toen het in lockdown ging, Peking nog niet eens 20.
De overheid zoekt het in zalmen, verkoop stopgezet, vliegtuigen met zalmen aan boord worden geweerd, supermarkten verkopen geen zalm meer, en mensen wordt afgeraden rauwe zalm te eten, ondanks dat zalmen zelden het virus hebben overgedragen op mensen, volgens de een of andere deskundige (geen enkele bron dat dat ooit gebeurd is BTW)
"De uitbraak moet vanwege de parallel met Wuhan nauwgezet onderzocht worden".
https://nos.nl/artikel/23(...)gezet-onderzoek.html
quote:Op zondag 14 juni 2020 00:49 schreef Za het volgende:
Delen van Peking weer in lockdown, 46 besmettingen in 3 dagen, oorsprong vismarkt.
Indertijd had Wuhan 250 besmettingen toen het in lockdown ging, Peking nog niet eens 20.
De overheid zoekt het in zalmen, verkoop stopgezet, vliegtuigen met zalmen aan boord worden geweerd, supermarkten verkopen geen zalm meer, en mensen wordt afgeraden rauwe zalm te eten, ondanks dat zalmen zelden het virus hebben overgedragen op mensen, volgens de een of andere deskundige (geen enkele bron dat dat ooit gebeurd is BTW)
"De uitbraak moet vanwege de parallel met Wuhan nauwgezet onderzocht worden".
https://nos.nl/artikel/23(...)gezet-onderzoek.html
En een vaccin ga ik absoluut nooit laten prikken, wat een onzin allemaal. Wel benieuwd ben ik naar het virus-onderzoek lucht of bloed infectie, maar aan de andere kant ook een soort fatalistische berusting, een mens is een zoogdier en gaat een keer dood.quote:
Ik wel vriend, hoe eerder dit virus onder controle is de beter.quote:Op zondag 14 juni 2020 01:30 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
En een vaccin ga ik absoluut nooit laten prikken, wat een onzin allemaal. Wel benieuwd ben ik naar het virus-onderzoek lucht of bloed infectie, maar aan de andere kant ook een soort fatalistische berusting, een mens is een zoogdier en gaat een keer dood.
Dit topic loopt hetzelfde pad als het virus in NLquote:Op zondag 14 juni 2020 08:47 schreef Messina het volgende:
Er was een tijd dat tussen bedtijd en opstaan 2 topics compleet werden volgepraat. Nu is het nog niet eens een pagina.
Buiten het idiote zorgstelsel in de VS geeft dit ook nog maar weer eens aan hoe belachelijk inefficiënt en duur de Amerikaanse gezondheidszorg is. Bijna 10.000 dollar per dag alleen al voor een plekje op de IC, exclusief een beademingsapparaatquote:Gigantische ziekenhuisrekening voor Amerikaan die corona overleefde
Een coronapatiënt uit Seattle die twee maanden in het ziekenhuis lag en de ziekte ternauwernood overleefde, heeft een rekening gekregen van ruim 1,1 miljoen dollar (bijna 1 miljoen euro). The Seattle Times schrijft over deze Michael Flor (70).
In 181 pagina's legt het ziekenhuis haarfijn uit waaraan al dat geld is besteed. Bijvoorbeeld 9736 dollar per dag voor zijn kamer op de intensive care en 2835 per dag voor een beademingsapparaat. De twee dagen dat Flor het er het slechtst aan toe was, toen zijn hart, nieren en longen faalden, kostten bijna 100.000 dollar. "Op dat moment deden de artsen alles wat ze konden bedenken", zegt hij.
Het goede nieuws voor Flor is dat hij waarschijnlijk niets van de rekening hoeft te betalen. Hij is gedekt door Medicare, het federale zorgverzekeringsstelsel voor senioren in de VS. Ook de meeste andere coronapatiënten in de VS krijgen hun medische kosten (grotendeels) vergoed.
Een IC bed is ook gewoon ontzettend duur. Laten we blij zijn dat we hier dus wel een efficiënt zorgstelsel hebben.quote:Op zondag 14 juni 2020 10:50 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Buiten het idiote zorgstelsel in de VS geeft dit ook nog maar weer eens aan hoe belachelijk inefficiënt en duur de Amerikaanse gezondheidszorg is. Bijna 10.000 dollar per dag alleen al voor een plekje op de IC, exclusief een beademingsapparaat
Jij denkt dat er niet een of andere onzichtbare kapitalist op een dikke boot vol met escorts aan het genieten is van die rekeningen?quote:Op zondag 14 juni 2020 10:50 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Buiten het idiote zorgstelsel in de VS geeft dit ook nog maar weer eens aan hoe belachelijk inefficiënt en duur de Amerikaanse gezondheidszorg is. Bijna 10.000 dollar per dag alleen al voor een plekje op de IC, exclusief een beademingsapparaat
het zal hier toch niet veel minder zijn die kosten, dat je er tegen verzekerd bent is wat andersquote:Op zondag 14 juni 2020 11:21 schreef ludovico het volgende:
[..]
Jij denkt dat er niet een of andere onzichtbare kapitalist op een dikke boot vol met escorts aan het genieten is van die rekeningen?
Er klopt in ieder geval geen kut van dat zijn we snel eens.
Ik krijg een rekening van honderden euro’s als ik 5 minuten met een specialist gesproken heb. Ik gok dat een dag op de IC hier ook 5cijfers voor de komma is.quote:Op zondag 14 juni 2020 10:50 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Buiten het idiote zorgstelsel in de VS geeft dit ook nog maar weer eens aan hoe belachelijk inefficiënt en duur de Amerikaanse gezondheidszorg is. Bijna 10.000 dollar per dag alleen al voor een plekje op de IC, exclusief een beademingsapparaat
verschil is toch wel groter dan ik dacht, zal ook met liability te maken hebben daar plus dat ze gewoon commercieel zijn uiteraardquote:Op zondag 14 juni 2020 11:27 schreef OmniRocket het volgende:
In Nederland blijkbaar 2500 per dag in 2017. Dat is wel een bizar verschil al, vraag mij af waar dat dan in zit.
Fijn topic. Ik lees daar vooral veel positieve ervaringen.quote:Op zondag 14 juni 2020 03:03 schreef slashdotter3 het volgende:
Survivors of COVID, what changes have you noticed to your health since you’ve recovered?
https://www.reddit.com/r/(...)es_have_you_noticed/
Dat kost het niet, dat is wat in rekening wordt gebrachtquote:Op zondag 14 juni 2020 11:27 schreef OmniRocket het volgende:
In Nederland blijkbaar 2500 per dag in 2017. Dat is wel een bizar verschil al, vraag mij af waar dat dan in zit.
twitter:TijlHendrich twitterde op zaterdag 13-06-2020 om 15:48:38KPMG loopt met zevenmijlslaarzen van DNB scenario's naar "doe dit en krijg >100 mrd"
Wat werkt er niet? Het is weekend dus:
#draadje 👇 #Coronavirusnl @DavidIkkersheim
1 https://t.co/xcEYn12cWp reageer retweet
Jij denkt van niet? 1 miljoen, daar kun je 15 mensen een jaar lang fulltime voor laten werken. Ik weet niet hoor. En dat in een maandje.... Dus 180 mensen om 1 persoon te onderhouden 1 maand? Natuurlijk klopt daar helemaal niks van.quote:Op zondag 14 juni 2020 11:23 schreef Tarado het volgende:
[..]
het zal hier toch niet veel minder zijn die kosten, dat je er tegen verzekerd bent is wat anders
Met gezonde marktwerking kan niemand van dit soort monopoly profits behalen.quote:Op zondag 14 juni 2020 11:36 schreef Tarado het volgende:
[..]
verschil is toch wel groter dan ik dacht, zal ook met liability te maken hebben daar plus dat ze gewoon commercieel zijn uiteraard
ik zag alleen die 10.000 en dacht dat het iets van 5 of 6000/dag was maar blijkbaar ligt dat lagerquote:Op zondag 14 juni 2020 12:04 schreef ludovico het volgende:
[..]
Jij denkt van niet? 1 miljoen, daar kun je 15 mensen een jaar lang fulltime voor laten werken. Ik weet niet hoor. En dat in een maandje.... Dus 180 mensen om 1 persoon te onderhouden 1 maand? Natuurlijk klopt daar helemaal niks van.
Mensen zijn echt liever bang hoor, dat een hele selecte groep mensen echt risico loopt en de overige groepen nauwelijks weten we al sinds begin maart, het is nu 3.5 maand later.quote:Op zondag 14 juni 2020 12:06 schreef DeVerzamelaar het volgende:
https://www.lc.nl/friesla(...)achten-25755055.html
Steeds meer verzet. Het broeit onder de mensen, hopelijk straks steeds meer!
Als dit iets bewijst is het wel: Virus uitdoven met nauwelijks groepsimmuniteit is totale kolder, zeker in stedelijk gebied.quote:Op zondag 14 juni 2020 12:10 schreef Predator40 het volgende:
Peking is wel een goed voorbeeld dat als het virus zelfs ECHT is uitgedoofd ( 55 dagen geen nieuwe besmettingen ontdekt ) weer binnen no time terug kan komen.......en dan zitten er hier mensen te springen om alles weer open te gooien zonder social distancing en mogelijk nog een pinkpop te houden
vrijdag een terrasje gepakt en behalve dat je een plaats aangewezen krijgt ipv dat je zelf een plekje zoekt eigenlijk geen verschil met pre corona, je zit wat verder van elkaar af al had ik niet het idee dat het 1,5 m was tussen de tafelsquote:Op zondag 14 juni 2020 12:06 schreef DeVerzamelaar het volgende:
https://www.lc.nl/friesla(...)achten-25755055.html
Steeds meer verzet. Het broeit onder de mensen, hopelijk straks steeds meer!
inderdaad, het is beter het gecontroleerd te laten sluimerenquote:Op zondag 14 juni 2020 12:11 schreef ludovico het volgende:
[..]
Als dit iets bewijst is het wel: Virus uitdoven met nauwelijks groepsimmuniteit is totale kolder, zeker in stedelijk gebied.
Als het de pest was geweest qua impact had ik geprefereerd dat het leger aardappelen kwam brengen aan de voordeur en we idd in lock down zouden gaan maar dit virus is dus echt totaal niet dodelijk voor jonge mensen zonder gezondheidsklachten.quote:Op zondag 14 juni 2020 12:12 schreef Tarado het volgende:
[..]
inderdaad, het is beter het gecontroleerd te laten sluimeren
betekend niet dat je alle ouderen en kwetsbaren dan moet opsluiten en dat de jongeren lekker kunnen gaan feesten.quote:Op zondag 14 juni 2020 12:13 schreef ludovico het volgende:
[..]
Als het de pest was geweest qua impact had ik geprefereerd dat het leger aardappelen kwam brengen aan de voordeur en we idd in lock down zouden gaan maar dit virus is dus echt totaal niet dodelijk voor jonge mensen zonder gezondheidsklachten.
Want het is solidair dat als een bepaalde groep lasten heeft, dat iedereen onnodig dezelfde lasten voelt?quote:Op zondag 14 juni 2020 12:15 schreef Predator40 het volgende:
[..]
betekend niet dat je alle ouderen en kwetsbaren dan moet opsluiten en dat de jongeren lekker kunnen gaan feesten.
onnodig is de vraag......quote:Op zondag 14 juni 2020 12:17 schreef ludovico het volgende:
[..]
Want het is solidair dat als een bepaalde groep lasten heeft, dat iedereen onnodig dezelfde lasten voelt?
Ik snap deze redenatie niet.
Dit dus. De ernst van het virus - maatregelen en hysterie daarover staat totaal niet in verhouding met elkaar. Wanneer het virus gezonde mensen met bosjes neer liet vallen had je mij gerust maandenlang op mogen sluiten. Voor een virus dat te vergelijken is met een longontsteking (die voor mensen met onderliggend lijden vaak fataal is) is dit totaal niet gerechtvaardigd.quote:Op zondag 14 juni 2020 12:13 schreef ludovico het volgende:
[..]
Als het de pest was geweest qua impact had ik geprefereerd dat het leger aardappelen kwam brengen aan de voordeur en we idd in lock down zouden gaan maar dit virus is dus echt totaal niet dodelijk voor jonge mensen zonder gezondheidsklachten.
Is het maatschappelijk wenselijk om als groep jeugd en jong volwassenen massaal besmet te laten raken en dit door onvoorzichtig gedrag toch weer bij verpleeghuizen en ouderen terecht te laten komen en hiermee ziekenhuizen te overbelasten?quote:Op zondag 14 juni 2020 12:17 schreef ludovico het volgende:
[..]
Want het is solidair dat als een bepaalde groep lasten heeft, dat iedereen onnodig dezelfde lasten voelt?
Ik snap deze redenatie niet.
Waarom zou je ouderen op moeten sluiten? Genoeg ouderen die er goed van af komen en fit genoeg zijn. De echte boosdoener is onderliggend lijden.quote:Op zondag 14 juni 2020 12:15 schreef Predator40 het volgende:
[..]
betekend niet dat je alle ouderen en kwetsbaren dan moet opsluiten en dat de jongeren lekker kunnen gaan feesten.
waarom is dat je conclusie, het gaat er gewoon om het beheersbaar te houdenquote:Op zondag 14 juni 2020 12:15 schreef Predator40 het volgende:
[..]
betekend niet dat je alle ouderen en kwetsbaren dan moet opsluiten en dat de jongeren lekker kunnen gaan feesten.
ik reageer op de klagers en huilies hier.....elke dag weer hetzelfde terwijl er alweer heel veel kan en mag.quote:Op zondag 14 juni 2020 12:23 schreef Tarado het volgende:
[..]
waarom is dat je conclusie, het gaat er gewoon om het beheersbaar te houden
Hypothetisch als mocht blijken dat jij toch wat onderliggende problemen hebt en covid krijgt zie je dan principieel af van een ziekenhuisopname?quote:Op zondag 14 juni 2020 12:22 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Waarom zou je ouderen op moeten sluiten? Genoeg ouderen die er goed van af komen en fit genoeg zijn. De echte boosdoener is onderliggend lijden.
Het is van belang te bedenken dat Wuhan slechts 250 bevestigde besmettingen had toen ze in lockdown gingen.quote:Op zondag 14 juni 2020 12:10 schreef Predator40 het volgende:
Peking is wel een goed voorbeeld dat als het virus zelfs ECHT is uitgedoofd ( 55 dagen geen nieuwe besmettingen ontdekt ) weer binnen no time terug kan komen.......en dan zitten er hier mensen te springen om alles weer open te gooien zonder social distancing en mogelijk nog een pinkpop te houden
of hun familie/partner ?quote:Op zondag 14 juni 2020 12:24 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Hypothetisch als mocht blijken dat jij toch wat onderliggende problemen hebt en covid krijgt zie je dan principieel af van een ziekenhuisopname?
twitter:DieTukkerfries twitterde op zondag 14-06-2020 om 12:20:21Cijfers; dit zijn de Europese gebiedsdelen waar in de voorbije zeven dagen de meeste nieuwe diagnoses werden gesteld.
Zweden doet het inderdaad anders dan de rest ja. Volgens mij willen ze elkaar daar dolgraag de hele zomer lekker blijven besmetten. Ofzo. https://t.co/C7NBm7Tigc reageer retweet
maar cijfers uit China, ik vertrouw ze nietquote:Op zondag 14 juni 2020 12:25 schreef Za het volgende:
[..]
Het is van belang te bedenken dat Wuhan slechts 250 bevestigde besmettingen had toen ze in lockdown gingen.
Dat aantal liep in totale lockdown op tot 60.000 bevestigde besmettingen.
Het zij zo dan. Daarvoor hoeft een hele samenleving niet op zijn gat te liggen om mij daar eventueel voor te beschermen. Zou ik mij erg slecht over voelen.quote:Op zondag 14 juni 2020 12:24 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Hypothetisch als mocht blijken dat jij toch wat onderliggende problemen hebt en covid krijgt zie je dan principieel af van een ziekenhuisopname?
Zweden was het grote voorbeeld toch van sommigen hier ?quote:Op zondag 14 juni 2020 12:26 schreef Momo het volgende:
twitter:DieTukkerfries twitterde op zondag 14-06-2020 om 12:20:21Cijfers; dit zijn de Europese gebiedsdelen waar in de voorbije zeven dagen de meeste nieuwe diagnoses werden gesteld.
Zweden doet het inderdaad anders dan de rest ja. Volgens mij willen ze elkaar daar dolgraag de hele zomer lekker blijven besmetten. Ofzo. https://t.co/C7NBm7Tigc reageer retweet
Lekker boeiend hoe veel besmettingen daar zijn. Raken of zijn de ziekenhuizen daar overbelast? Nee.quote:Op zondag 14 juni 2020 12:26 schreef Predator40 het volgende:
[..]
Zweden was het grote voorbeeld toch van sommigen hier ?
Hou eens op met het decimeren van de situatie. Er zijn oude mensen die er zo van af zijn en er zijn ook best wat jongere mensen die een harde klap krijgen van het virus.quote:Op zondag 14 juni 2020 12:22 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Waarom zou je ouderen op moeten sluiten? Genoeg ouderen die er goed van af komen en fit genoeg zijn. De echte boosdoener is onderliggend lijden.
het is gewoon te vroeg voor conclusies, wie weet krijg je hier een 2e golf in de winter die dan weer schadelijker is dan bij hun, je kan maar 1 keer dood gaanquote:Op zondag 14 juni 2020 12:26 schreef Predator40 het volgende:
[..]
Zweden was het grote voorbeeld toch van sommigen hier ?
zeker wel boeiend alleen niet voor jou........quote:Op zondag 14 juni 2020 12:28 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Lekker boeiend hoe veel besmettingen daar zijn. Raken of zijn de ziekenhuizen daar overbelast? Nee.
Dat is ook exact wat er gebeurd tijdens een griep epidemie.quote:Op zondag 14 juni 2020 12:21 schreef Basp1 het volgende:
Is het maatschappelijk wenselijk om als groep jeugd en jong volwassenen massaal besmet te laten raken en dit door onvoorzichtig gedrag toch weer bij verpleeghuizen en ouderen terecht te laten komen en hiermee ziekenhuizen te overbelasten?
hij is gewoon een grote egoist, dat blijkt aan alles.quote:Op zondag 14 juni 2020 12:29 schreef Momo het volgende:
[..]
Hou eens op met het decimeren van de situatie. Er zijn oude mensen die er zo van af zijn en er zijn ook best wat jongere mensen die een harde klap krijgen van het virus.
De man van mijn nicht is 40 jaar, superfit (rent marathons), maar heeft corona gehad en een paar dagen in het ziekenhuis gelegen. Nu nog steeds echt drama met de conditie. Misschien is het iets genetisch iets wat dit bepaald of de virusload. Maar ook voor veel jonge fitte mensen kan dit grote gevolgen hebben. Grote mond tot dat het iemand in je eigen omgeving treft....
Misschien dat daar nu iets veranderd, dat je niet met een griepje naar oma gaat.quote:Op zondag 14 juni 2020 12:30 schreef Za het volgende:
[..]
Dat is ook exact wat er gebeurd tijdens een griep epidemie.
Griep is voor veel ouderen ronduit gevaarlijk, maar bezoek wordt niet geweerd, getest of gevraagd eigen verantwoordelijkheid te nemen bij griep. Mensen zitten doodleuk hoestend en proestend bij de bejaarden op bezoek, voor corona iig .
Vandaar de dranghekken rond verpleeghuizen.
Nee dat is niet de vraag, waarom zou dat de vraag zijn in hemelsnaam? Het gijzelen van de maatschappij op basis van hypothetische angstbeelden mag wel eens over zijn. Je mag zelf weten of je als angsthaas door het leven gaat, dat hoef je nog niet door te drukken bij mensen die wél door willen gaan met het leven.quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |