Het is fout en zo onbegrijpelijk dat zulk soort figuren het beste podium krijgen bij de NOS, Jeugdjournaal, M, DWDD en zulk soort programma's. Ze worden als helden behandeld en dat vergroot de haat en onverdraagzaamheid alleen maar.quote:Op vrijdag 5 juni 2020 19:34 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Precies.
En dat soort figuren die op het podium staan, staan er niet altijd enkel voor het goede doel. Hoeveel zullen er hun gedeeltelijke of hele boterham verdienen met dit soort dingen? Zowel links, als rechts bedoel ik dan.
Heel simpel antwoord. Men komt bij elkaar over de vloer. Ze wonen (bijna) allemaal in Amsterdam.quote:Op vrijdag 5 juni 2020 19:40 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Het is fout en zo onbegrijpelijk dat zulk soort figuren het beste podium krijgen bij de NOS, Jeugdjournaal, M, DWDD en zulk soort programma's. Ze worden als helden behandeld en dat vergroot de haat en onverdraagzaamheid alleen maar.
Maar ja, wat kunnen wij nu tegen zulke instituten beginnen.
quote:Ruim 3500 mensen aanwezig op Jaarbeursplein
Geschatte opkomst op het Jaarbeursplein is ongeveer 3500 mensen. De organisatie, bestaande uit Keti Koti, Stop Blackface en de Surinaamse vereniging Tori Oso, liet de gemeente vooraf weten vijf- tot zeshonderd deelnemers te verwachten. Inmiddels is een tweede plein dat nabij ligt geopend, maar ook daar wordt het snel druk.
https://www.ad.nl/binnenl(...)ein-is-vol~a7777241/
De media heeft er baat bij dit soort haat in stand te houden.quote:Op vrijdag 5 juni 2020 19:40 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Het is fout en zo onbegrijpelijk dat zulk soort figuren het beste podium krijgen bij de NOS, Jeugdjournaal, M, DWDD en zulk soort programma's. Ze worden als helden behandeld en dat vergroot de haat en onverdraagzaamheid alleen maar.
Maar ja, wat kunnen wij nu tegen zulke instituten beginnen.
quote:Op vrijdag 5 juni 2020 19:38 schreef Ciclon het volgende:
KOZP bijvoorbeeld.
Die zijn helemaal niet uit op gelijkwaardigheid maar op het opruimen van het blanke 'ras'.
Precies dit, deze reeks en social media maken dat duidelijk. Men kan geen enkel begrip voor elkaar tonen.quote:Op vrijdag 5 juni 2020 19:56 schreef TheVulture het volgende:
Aan beide kanten is er geen ruimte voor nuance en dat maakt de discussie per definitie al niet te doen
Diepgeworteld zit het in ieder geval niet. Het kan best dat ik door een roze bril naar Nederland kijk maar dan is dat omdat ik de regressie van de laatste 20 jaar onderschat. Wat me dan ook mateloos stoort zijn al die jonge nitwits die doen alsof zij de eerste generatie vormen die tegen racisme is, terwijl de huidige jongeren veel racistischer zijn dan die van de jaren 90,80,70 en 60. Die zouden nog aardig wat kunnen leren van het gelijkheidsidee van toen. Dus nee, niet diep en niet nog atlijd. Weer, misschien.quote:Op vrijdag 5 juni 2020 19:32 schreef FYazz het volgende:
[..]
Ja, ontzettend debiel. Daar doet hij ook een hoop goede initiatieven gelijk weer mee teniet voor een hoop mensen denk ik.
In ben overigens van mening dat er wel degelijk sprake is van systemisch racisme in NL (en vele maten erger in de VS), dus in die zin dat in een deel van onze samenleving dit nog altijd diep geworteld zit (zowel bij allochtoon als autochtoon).
Het onderwijs is natuurlijk jaren gehinderd in zelfreflectie wat betreft vooroordelen en lage verwachtingen doordat het vanuit politiek correcte overwegingen niet geregistreerd mocht worden. Je kunt het profileren door de politie ook niet aanpakken zonder oog te hebben voor de grote oververtegenwoordiging in de criminaliteit, omdat je niet van politie kunt verwachten dat die opzettelijk ineffectief gaat zijn.quote:Het is waardevol als hier daadwerkelijk eens een open en genuanceerde discussie over gevoerd wordt en over hoe we voorkomen dat racisme doorsijpelt in organisaties als de politie, het onderwijs, politiek etc.
Op dit moment hebben de achterbakse manipulators het hoogste woord. Dat gaat ook niet werken.quote:Helaas gaat dit nooit gebeuren als aan beide kanten de grootste schreeuwers en populisten het woord krijgen en daarmee de redelijken overstemmen.
Dat zeker, maar als men deze schreeuwers een podium blijft bieden, dan blijven 'Anne-fleur' en 'Schaniqua' gewoon achter deze schreeuwers aanlopen. Verschil zal er altijd blijven. Maar wellicht moet de media eens aangepakt worden, dit verschil niet altijd uit te vergroten zodat ze weer een mooie column kunnen schrijven.quote:Op vrijdag 5 juni 2020 20:07 schreef Ciclon het volgende:
Om even terug te komen bij Akwasi. Als ik zoiets op mijn werk roep, wordt ik per direct ontslagen.
Deze man zit zeer waarschijnlijk volgende week weer zielig te doen bij Margriet vdL.
Is dit dan een vorm van BlackPrivilege?
Ik heb het gevoel dat je me tussen de regels door toch uitlokt tot een inhoudelijke links/rechts, zwart/wit, allochtonen discussie en daar heb ik niet zoveel zin in.quote:Op vrijdag 5 juni 2020 20:20 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Diepgeworteld zit het in ieder geval niet. Het kan best dat ik door een roze bril naar Nederland kijk maar dan is dat omdat ik de regressie van de laatste 20 jaar onderschat. Wat me dan ook mateloos stoort zijn al die jonge nitwits die doen alsof zij de eerste generatie vormen die tegen racisme is, terwijl de huidige jongeren veel racistischer zijn dan die van de jaren 90,80,70 en 60. Die zouden nog aardig wat kunnen leren van het gelijkheidsidee van toen. Dus nee, niet diep en niet nog atlijd. Weer, misschien.
[..]
Het onderwijs is natuurlijk jaren gehinderd in zelfreflectie wat betreft vooroordelen en lage verwachtingen doordat het vanuit politiek correcte overwegingen niet geregistreerd mocht worden. Je kunt het profileren door de politie ook niet aanpakken zonder oog te hebben voor de grote oververtegenwoordiging in de criminaliteit, omdat je niet van politie kunt verwachten dat die opzettelijk ineffectief gaat zijn.
Als je daadwerkelijk open wil zijn zul je het ook moeten hebben over (sub)culturele invloeden, die op zich niks met ras te maken hebben natuurlijk, en die daarvan moeten scheiden. .Je afkomst heb je niet te kiezen, maar als je je op een bepaalde manier profileert dan mogen mensen daar wat van vinden. Je moet ook niet al je puberale onzekerheden tot rassenkwestie maken, of elke keer dat iemand onaardig tegen je deed.
[..]
Op dit moment hebben de achterbakse manipulators het hoogste woord. Dat gaat ook niet werken.
Ik ben van mening dat, dat gejank over racisme het niveau van een dreinend kind heeft en we tegen deze mensen moeten zeggen dat het nu klaar moet zijn omdat dit voor dusdanige ergernis gaat zorgen dat er weldra weldegelijk racistische gevoelens bij mensen gaan ontstaan.quote:Op vrijdag 5 juni 2020 19:32 schreef FYazz het volgende:
[..]
Ja, ontzettend debiel. Daar doet hij ook een hoop goede initiatieven gelijk weer mee teniet voor een hoop mensen denk ik.
In ben overigens van mening dat er wel degelijk sprake is van systemisch racisme in NL (en vele maten erger in de VS), dus in die zin dat in een deel van onze samenleving dit nog altijd diep geworteld zit (zowel bij allochtoon als autochtoon).
Het is waardevol als hier daadwerkelijk eens een open en genuanceerde discussie over gevoerd wordt en over hoe we voorkomen dat racisme doorsijpelt in organisaties als de politie, het onderwijs, politiek etc.
Helaas gaat dit nooit gebeuren als aan beide kanten de grootste schreeuwers en populisten het woord krijgen en daarmee de redelijken overstemmen.
Hij wil er alleen maar zitten omdat iemand hem heeft verteld dat het daar 2 gehaktballen halen 1 betalen is.quote:Op vrijdag 5 juni 2020 19:14 schreef van_Lamehuizen het volgende:
[ afbeelding ]twitter:JosselinGordijn twitterde op vrijdag 05-06-2020 om 19:01:09’Die kantoren, dáár moeten wij ook zitten’, zegt Leroy Lucas, organisator van het protest in Utrecht, wijzend naar het gebouw van de gemeente Utrecht. #BlackLivesMatterNL https://t.co/KsMgzxikX8 reageer retweet
Als ze ergens een diversiteitsbeleid voeren dan is het toch wel bij gemeenten?
Zwart/wit zeker niet, en links/rechts interesseert me niet zoveel. Als je open discussie wil zul je de taboes moeten doorbreken. Je kunt dan meer niet om de pijnpunten heen draaien, dat bedoel ik niet om die discussie nu met jou aan te gaan, maar om duidelijk te maken dat je dat wel moet durven en dat het geen discussie met lange tenen kan worden.quote:Op vrijdag 5 juni 2020 20:43 schreef FYazz het volgende:
[..]
Ik heb het gevoel dat je me tussen de regels door toch uitlokt tot een inhoudelijke links/rechts, zwart/wit, allochtonen discussie en daar heb ik niet zoveel zin in.
Ja inderdaad, als deze gozer in de gemeenteraad kan komen zijn donkere mensen vast ook wel welkom:quote:Op vrijdag 5 juni 2020 19:14 schreef van_Lamehuizen het volgende:
[ afbeelding ]twitter:JosselinGordijn twitterde op vrijdag 05-06-2020 om 19:01:09’Die kantoren, dáár moeten wij ook zitten’, zegt Leroy Lucas, organisator van het protest in Utrecht, wijzend naar het gebouw van de gemeente Utrecht. #BlackLivesMatterNL https://t.co/KsMgzxikX8 reageer retweet
Als ze ergens een diversiteitsbeleid voeren dan is het toch wel bij gemeenten?
Zeker eens met dat pijnpunten aan beide kanten benoemd moeten worden.quote:Op vrijdag 5 juni 2020 21:17 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Zwart/wit zeker niet, en links/rechts interesseert me niet zoveel. Als je open discussie wil zul je de taboes moeten doorbreken. Je kunt dan meer niet om de pijnpunten heen draaien, dat bedoel ik niet om die discussie nu met jou aan te gaan, maar om duidelijk te maken dat je dat wel moet durven en dat het geen discussie met lange tenen kan worden.
In onze gemeenteraad zitten er 7 van de 37 raadsleden met een buitenlandsklinkende naam.quote:Op vrijdag 5 juni 2020 21:24 schreef Snikkelbeer het volgende:
[..]
Ja inderdaad, als deze gozer in de gemeenteraad kan komen zijn donkere mensen vast ook wel welkom:
https://www.utrecht.nl/be(...)s/pepijn-zwanenberg/
WNL (soms) of Karskens?quote:Op vrijdag 5 juni 2020 19:40 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Het is fout en zo onbegrijpelijk dat zulk soort figuren het beste podium krijgen bij de NOS, Jeugdjournaal, M, DWDD en zulk soort programma's. Ze worden als helden behandeld en dat vergroot de haat en onverdraagzaamheid alleen maar.
Maar ja, wat kunnen wij nu tegen zulke instituten beginnen.
Dat werkt misschien leuk bij een een-op-een gesprek of bij een klein groepje. Niet bij grote groepen ofwel culturen die lijnrecht tegenover elkaar staan. Of je hebt een uitzonderluik overtuigend figuur nodig. Maar ik denk niet dat dat al ooit gelukt is, of gaat lukken. Deze hele kwestie loopt al eeuwen, en gaat echt niet binnen een paar jaar opgelost zijn.quote:Op vrijdag 5 juni 2020 21:17 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Zwart/wit zeker niet, en links/rechts interesseert me niet zoveel. Als je open discussie wil zul je de taboes moeten doorbreken. Je kunt dan meer niet om de pijnpunten heen draaien, dat bedoel ik niet om die discussie nu met jou aan te gaan, maar om duidelijk te maken dat je dat wel moet durven en dat het geen discussie met lange tenen kan worden.
de subsidie afnemen van de stichtingen waar die lui deel van uitmaken? de bekende figuren betalen zichzelf leuke bedragen uit bij een tv optreden.quote:Op vrijdag 5 juni 2020 19:40 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Het is fout en zo onbegrijpelijk dat zulk soort figuren het beste podium krijgen bij de NOS, Jeugdjournaal, M, DWDD en zulk soort programma's. Ze worden als helden behandeld en dat vergroot de haat en onverdraagzaamheid alleen maar.
Maar ja, wat kunnen wij nu tegen zulke instituten beginnen.
M.a.w. sponsoren de overheid / gemeentes ook gewoon lekker mee aan deze ellende.quote:Op vrijdag 5 juni 2020 22:07 schreef spectrumanalyser het volgende:
[..]
de subsidie afnemen van de stichtingen waar die lui deel van uitmaken? de bekende figuren betalen zichzelf leuke bedragen uit bij een tv optreden.
bovendien; 't zijn stichtingen die letterlijk aangeven alleen diensten te verrichten aan mensen met een donkere huidskleur. dat mag allemaal blijkbaar wel.
hoeveel subsidie ging er naar New Urban Collective?
Dat zou heel mooi zijn, maar zelfs na zo'n divibokaalschandaal komt de NOS er relatief ongeschonden mee weg.quote:Op vrijdag 5 juni 2020 22:07 schreef spectrumanalyser het volgende:
[..]
de subsidie afnemen van de stichtingen waar die lui deel van uitmaken? de bekende figuren betalen zichzelf leuke bedragen uit bij een tv optreden.
bovendien; 't zijn stichtingen die letterlijk aangeven alleen diensten te verrichten aan mensen met een donkere huidskleur. dat mag allemaal blijkbaar wel.
hoeveel subsidie ging er naar New Urban Collective?
quote:Op vrijdag 5 juni 2020 20:48 schreef spectrumanalyser het volgende:
meneer Airfryer, Sultana Simons, Kwasiedodo, Naomi Piet, je kunt ze niet serieus nemen.
ik snap dan ook werkelijk niet waarom deze figuren in elke talkshow aandacht krijgen. ze voegen niets toe en zorgen zelf juist voor verdere verdeling.
Simons blijft zichzelf nog het meest belachelijk maken.
Toen ze eens naar de politie stapte met tweets die ze had uitgeprint..... het is gewoon komisch. ze had voor elke tweet een nieuw a4tje gebruikt. lettertype 200 punten groot.
en nu roept ze vrolijk dat er maar meer mensen met een donkere huidskleur de tweede kamer in moeten. alsof dat niet racistisch is.
Het is dan ook zijn verdienmodel.quote:Op vrijdag 5 juni 2020 22:24 schreef spectrumanalyser het volgende:
stichting "Nederland wordt beter", van Jeffrey, heeft vorig jaar een zooitje subsidie gekregen. zogenaamd voor een lespakket. dat werd vakkundig van internet getrokken, een en al plagiaat en niemand die daar ook maar een probleem van maakt.
quote:Op zaterdag 6 juni 2020 00:27 schreef Accordtje het volgende:
Ik heb de afgelopen dagen een beetje naar de beelden van de demonstraties gekeken en kan alleen maar tot de conclusie komen dat het deel van ons volk dat meedoet aan deze demonstraties de waarde van demonstreren teniet doen.
We leven in een land waarin in de grondwet is opgenomen dat iedereen in gelijke gevallen gelijk behandeld wordt en dat discriminatie (op welke grond dan ook) niet is toegestaan. Wettelijk gezien is er dus geen reden om in Nederland te demonstreren tegen racisme. Op dat gebied valt er namelijk niks te halen. Maar toch vind men het blijkbaar nodig om de Nederlandse samenleving “wakker” te schudden d.m.v. deze demonstraties. Waarom?
Als ik vanuit mezelf kijk dan zie ik helemaal niet een donkere medemens, maar zie ik gewoon een vriend, een collega of een buurman. En het grootste gedeelte van de Nederlandse bevolking ziet dat. Het is daarom eigenlijk juist zo jammer dat dat deel van de Nederlandse bevolking nu deze demonstraties ziet, waarin juist door deze demonstranten zelf de aandacht op huidskleur gevestigd wordt. En dan ook nog op een negatieve manier.
Denkt men nou echt sympathie te krijgen onder de Nederlandse bevolking door:
• In tijden van een pandemie in grote getale te gaan demonstreren, terwijl 80% van de bevolking van mening is dat het recht op demonstraties i.v.m. de pandemie tijdelijk opgeschort zou moeten worden.
• Deze demonstraties uit te laten lopen op rellen met de politie.
• Iemand met een beperking een microfoon te geven en toe te juichen na de woorden “Zwarte piet gaat naar z’n hoerenmoeder” .
Die 100% acceptatie ga je met een miljoen demonstraties nog niet bereiken, die ga je namelijk nooit bereiken. Er zijn altijd mensen die andere mensen niet zullen accepteren omwille van huidskleur, geaardheid, geloof of wat dan ook en het is ook zinloos om daar je tijd en energie in te stoppen. Accepteer het feit dat niet iedereen een medemens als gelijkwaardig ziet, dat is namelijk gewoon een beperking van die mensen zelf. En als je daar wettelijk gezien hinder van ondervind, dan heb je een grondwet om op terug te vallen en iemand daarop aan te pakken.
Het “wakker” schudden van de Nederlandse samenleving bereik je dus absoluut niet met deze demonstraties. Integendeel. Men vestigt op een hele negatieve manier juist de aandacht op de donkere medemens en in mijn beleving doen deze demonstraties dus veel meer kwaad dan goed bij de Nederlandse bevolking (de bevolking waar deze mensen zelf ook gewoon volwaardig onderdeel van zijn).
Dus in plaats van voor een camera met een (veel te grote) muil te gaan roepen dat deze demonstraties te belangrijk zijn om te verbieden en daarmee een dikke middelvinger naar je eigen volk op te steken zou men beter wat genuanceerder kunnen nadenken over wat men nou eigenlijk precies wil bereiken en of dit dan de juiste manier en het juiste moment daarvoor is.
Dat klopt helemaal indien het een bekende betreft.quote:Op zaterdag 6 juni 2020 00:27 schreef Accordtje het volgende:
Als ik vanuit mezelf kijk dan zie ik helemaal niet een donkere medemens, maar zie ik gewoon een vriend, een collega of een buurman.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |