abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_193556148
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 17:09 schreef minilot het volgende:
Qua taal af en toe het gevoel dat ik met een tuttige kleuter in huis woon.
'Günther, wil je wat drinken?'
'Graag zeg! Ik heb inderdaad wel een beetje dorst'
..om vervolgens in de keuken vanuit de kamer te horen: 'Mama, ik heb alvast een onderzettertje neergelegd, hoor!'
Zojuist buiten onder andere: 'Oei! Een grote, pluizige hommel! Ik schrok me er een hoedje van!' en 'Hee, het zonnetje gaat ineens schijnen - ik ga binnen eens even mijn zonnebril zoeken..' :')
Grammatica is nu met tweeënhalf gewoon al 100% in orde (inclusief de vervoegingen van een boel sterke werkwoorden) en dat combineert toch een tikkie gek met superzielige, ellenlange drift-/huilbuien omdat -ie tegelijk wel en geen appel wil of tegelijkertijd wel en niet de tuin in zou willen of whatever.. Emotionele ontwikkeling loopt flink uit de pas met z'n spraak.
_O- O+

Dit is zo herkenbaar bij mijn beide jongens :')
S. van 4 praat met woorden als ‘schijnbaar’, ‘eventueel’ en ‘waarschijnlijk’, maar heeft net een half uur gehuild omdat papa hem naar boven tilde ipv mama.
Mijm van 2,5 was de tafel aan het dekken, maar dat werd overgenomen door S. waarop hij uitriep: ‘Maar daar was ik al mee bezig!!’ En gaat vervolgens alle peultjes tegelijk in zijn mond proppen.

Ooit matchen taal en emotionele ontwikkeling niet helemaal lekker :D
‘Jouw ouders hadden zeker liever een jongetje gehad?’
pi_193556173
Max _O_

Nazil, wat een vervelende situatie zo. En autsj voor je man, dat schijnt echt heel pijnlijk te zijn.
‘Jouw ouders hadden zeker liever een jongetje gehad?’
pi_193559137
Nazil wat vervelend! ;(

Casper telt ook al wel een poos tot tien, ik moet nog wel lachen om de uitspraak. Een, twee (op z’n Surinaams), dwie, pier, pijf :'). Praten gaat best goed maar de uitspraak kan nog wel beter, niet iets waar ik me nu zorgen over maak overigens.
pi_193559231
Heerlijk die peuter taal. O+

Haha nanuke, hier wil ze juist alles zelf doen: ik kan dat zelf wel hoor! Ze wordt boos als we willen helpen, ook al lukt niet alles hoor. :')

De N herkent ze sinds kort als haar naam, grappig hoe ze plots weer iets kunnen. Ze praat ook best prima al, maar de grammatica niet hoor. Vooral voltooid deelwoorden kloppen meestal niet. Knap van gunther!
Laatst vertelde ik dat ik binnenkort ga babyshoppen met iemand, reageerde ze heel zielig: ‘maar mama, als zij de baby gaat schoppen hebben wij geen baby meer.’ ;( Oeps!! Dat moesten we even recht zetten.

En over vertellen dat er geslagen is, dat niet, maar ze zegt wel vaker geen ruzie maken papa en mama. Als we gewoon ergens serieus over aan het praten zijn. :D

Haha ik lees de uitspraak van Casper hierboven. Hier is jullie, lullie blijft ook hilarisch. Ze heeft soms ook verbasteringen van dialect en Nederlands door elkaar die grappig zijn. Iedereen praat dialect met haar (op groepsactiviteiten op kdv na, 1 op 1 ook dialect). Toch praat ze meer NL dan dialect, verbaasd me ook wel.
  dinsdag 9 juni 2020 @ 22:13:19 #105
67064 Quoi
Mama said be cool
pi_193559326
Oja @minilot hier ook een hautaine peuter. "Wat een schitterend uitzicht hier", zegt hij soms achterop de fiets :D

@Nazil sterkte! Wees ook niet te streng voor jezelf. Even een overdosis schermtijd gaat niet uitmaken, als dat nu even nodig is. Heb je wellicht iemand in je omgeving die je kan helpen? (hem soms een middagje meenemen oid)
pi_193559727
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 22:13 schreef Quoi het volgende:
Oja @:minilot hier ook een hautaine peuter. "Wat een schitterend uitzicht hier", zegt hij soms achterop de fiets :D

@:nazil sterkte! Wees ook niet te streng voor jezelf. Even een overdosis schermtijd gaat niet uitmaken, als dat nu even nodig is. Heb je wellicht iemand in je omgeving die je kan helpen? (hem soms een middagje meenemen oid)
Jawel en mijn moeder heeft al aangeboden in het huishouden te helpen maar ik kan geen hulp aannemen dus dat gaat toch niet gebeuren :+
pi_193559926
Haha Nolita, lullie blijft ook altijd mooi! En wat betreft dialect/uitspraak, de Twentse nee zit er al (te) goed in. En hij zal later wel cóóóla bestellen i.p.v. cola :')

Casper heeft wel al heel lang dat ie mij af en toe bij mijn voornaam noemt. Ik hoor hem regelmatig (vooral als ik niet meteen reageer :')) mama Satineeee (S.abine) zeggen. Ik heb t hem niet aangeleerd in ieder geval. :P Doen meer peuters dat?

[ Bericht 8% gewijzigd door LaBelleFleur27 op 09-06-2020 22:43:11 ]
  dinsdag 9 juni 2020 @ 22:47:26 #108
57269 Lemijn
luistert ook naar Leijn
pi_193560142
Ja, Jacob gebruikt mijn echte naam als hij namens zijn auto’s of knuffels tegen me praat, want ik ben hun moeder niet :') en van weeromstuit zegt hij soms ook zo maar mijn naam tegen mij. Ik corrigeer hem niet, ik heet tenslotte zo en hij zegt vaak genoeg mama dus ik hoef niet bang te zijn dat dat verdwijnt ;).
Op maandag 14 november 2016 12:18 schreef Crumpette het volgende:
De eerste keer ben je zo'n magische eenhoorn van moeder natuur en creeert een wonder
  Moderator/colorchick dinsdag 9 juni 2020 @ 22:48:06 #109
382129 crew  Donna
pi_193560153
Haha die uitspraak blijft altijd leuk. Zo aten we vandaag poppertjes en wou ze daar stloop op. :Y)
  dinsdag 9 juni 2020 @ 23:00:32 #110
429226 arvensis
Moeder x 3
pi_193560425
Ja, U. spreekt ons ook vaak aan bij man. Eerst alleen bij manlief, met de afkorting van zijn naam. Maar nu dus ook bij mij. Vooral als hij boos is of iets niet wil. :D

“Nee, Duman!”.
“Dumannn, kom je spelen?” O+
Protège moi de mes désirs.
  dinsdag 9 juni 2020 @ 23:47:21 #111
57269 Lemijn
luistert ook naar Leijn
pi_193561289
Jacob zegt wepsen en innefant. Dieren hebben duidelijk geen hoge prioriteit. Maar een groot deel van de tijd klinkt het allemaal vrij foutloos, mits je de peutergrammatica wegdenkt. Wonderlijk hoor, hoeveel ze kunnen met een paar jaar oud.
Op maandag 14 november 2016 12:18 schreef Crumpette het volgende:
De eerste keer ben je zo'n magische eenhoorn van moeder natuur en creeert een wonder
  dinsdag 9 juni 2020 @ 23:51:16 #112
67064 Quoi
Mama said be cool
pi_193561356
Het allergrappigst vind ik het wel als Max mijn vriend/zijn vader aanspreekt zoals ik dat soms doe, in alle contexten mogelijk. Van koosnaampje tot volledige voor- en achternaam met uitroeptekens :D
pi_193561375
Innefant O+ Jip blijft stug 'owatin' zeggen, dat is zijn versie van olifant :')
  woensdag 10 juni 2020 @ 00:08:49 #114
67064 Quoi
Mama said be cool
pi_193561500
Ik mis die verbasteringen soms. We praten nog weleens in zijn taaltje van ca 1j geleden. Zie je hem kijken ook: whut? :+
  Manager PR/Moderator woensdag 10 juni 2020 @ 01:42:21 #115
269689 crew  Viv
pi_193561943
quote:
0s.gif Op woensdag 10 juni 2020 00:08 schreef Quoi het volgende:
Ik mis die verbasteringen soms.
Ja wij ook, nu zegt ze bijvoorbeeld gewoon Nutella in plaats van Tuutella. -O-
pi_193562664
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 juni 2020 22:37 schreef LaBelleFleur27 het volgende:
Haha Nolita, lullie blijft ook altijd mooi! En wat betreft dialect/uitspraak, de Twentse nee zit er al (te) goed in. En hij zal later wel cóóóla bestellen i.p.v. cola :')

Casper heeft wel al heel lang dat ie mij af en toe bij mijn voornaam noemt. Ik hoor hem regelmatig (vooral als ik niet meteen reageer :')) mama Satineeee (S.abine) zeggen. Ik heb t hem niet aangeleerd in ieder geval. :P Doen meer peuters dat?
Mijn kleuter doet het bij papa. En dan nog de afkorting ook :')
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
‘Jouw ouders hadden zeker liever een jongetje gehad?’
pi_193562679
Mijm stond vanmorgen om half 6 aan mijn bed: ‘Mamaaaaa, ik ben doorleeeeeekt.’ }:| echt alles was nat, dus we hebben alweer een gezellig repertoire van Paw Patrol gehad...

Ik noemde mijn ouders trouwens altijd bij hun voornaam toen ik kind was. Zo heten ze ook, was mijn redenatie. Pas in mijn puberteit ging ik papa en mama zeggen :)
‘Jouw ouders hadden zeker liever een jongetje gehad?’
pi_193562708
Wat ik hier schattig vind is dat alle verkleinwoorden met tje eindigen
Haptje poeptje snoeptje
Klinkt lief en eigenlijk best logisch

En hier is het wel vaak papa Blam en als ik niet luister gebruiken ze pas mijn voornaam :s)

Succes leSage, met deze lange ochtend
Ik ga naar kantoor!!!!!!!!
  woensdag 10 juni 2020 @ 08:29:11 #119
67064 Quoi
Mama said be cool
pi_193563153
Chips, een peuter met snottenbellen hier :{ Was ik nèt weer een beetje bij met werk.
pi_193563342
Balen quoi. Ik moest die van mij ook gister ophalen met koorts }:| gelukkig was het nog voor zijn middagdutje dus heb thuis nog 2 uurtjes kunnen werken.
pi_193563568
Hier worden onze namen ook al lange tijd gebruikt. Zelf heb ik dat nooit gedaan bij mijn ouders (zover ik me kan herinneren). Ze zeg tegenwoordig veel pappi; mammi, omi...peppa pig invloed? :') of -tje er achteraan.
Papa / mama + voornaam gebruikt ze regelmatig. Als ze 1 van ons nadoet alleen de voornaam met bij behorende toon. :D
Ze weet ook onze (we zijn niet getrouwd) en haar eigen achternaam en zegt dat ook luid en duidelijk haha. Ook van de opa’s en oma’s weet ze welke achternaam erbij hoort terwijl we ze niet zo noemen. Ik vind het knap.
1 van de juffen op het kdv heeft dezelfde achternaam als haar en dat vindt ze maar wat grappig. O+
pi_193563736
Mijn kleuter is sinds een paar maanden bezig met onze voornamen, maar de meiden weten dat volgens mij nog niet. Ze horen ons ook bijna niet bij onze voornaam genoemd worden dus nemen dat ook niet zo makkelijk over. Achternaam kennen ze sowieso nog niet, alleen kleuter weet dat.

Wij hebben kleuter trouwens nooit verbeterd met ‘apeloten’ (afgelopen), dus dat zegt hij nu nog steeds :D een favoriet woordje kun je er dus gewoon in houden op die manier. En mijn meiden hebben ook eigen woorden, zo bestaat er de ‘bomenknuffel’ (een extra stevige knuffel met kus) en eten ze ‘sneeuwpop’ (kokosbrood) op brood.
pi_193563814
Hebben jullie peuters ook fantasievriendjes? Ze noemt m hier ‘babbadoes’. Ik vind het mooi, die fantasie. Moeten we stil zijn als ie slaapt oid.
Daarnaast heeft ze al maanden een baby in haar buik net als mama. Moeten we ook regelmatig voelen dat ze beweegt en de baby heeft zelfs een naam gekregen van haar (naar een baby op het kdv). O+
  woensdag 10 juni 2020 @ 09:25:01 #124
429226 arvensis
Moeder x 3
pi_193563845
Het allerliefste vind ik: dankjenel O+ O+
Protège moi de mes désirs.
pi_193564174
quote:
0s.gif Op woensdag 10 juni 2020 01:42 schreef ViviRAWRS het volgende:

[..]

Ja wij ook, nu zegt ze bijvoorbeeld gewoon Nutella in plaats van Tuutella. -O-
Hier heb ik toch maar eens gezegd dat het een meerkoetje is en geen meneerkoetje. Vond ik ook wel jammer, maar ze voelt zich zo snel uitgelachen door anderen dat ik het toch maar heb gezegd.
Olifant was heel lang ovivant. En voor haarspeldjes had ze ooit Boetie bedacht en dat gebruiken we nog steeds.
pi_193564393
quote:
0s.gif Op woensdag 10 juni 2020 09:16 schreef FlyingFish het volgende:
Mijn kleuter is sinds een paar maanden bezig met onze voornamen, maar de meiden weten dat volgens mij nog niet. Ze horen ons ook bijna niet bij onze voornaam genoemd worden dus nemen dat ook niet zo makkelijk over. Achternaam kennen ze sowieso nog niet, alleen kleuter weet dat.

Wij hebben kleuter trouwens nooit verbeterd met ‘apeloten’ (afgelopen), dus dat zegt hij nu nog steeds :D een favoriet woordje kun je er dus gewoon in houden op die manier. En mijn meiden hebben ook eigen woorden, zo bestaat er de ‘bomenknuffel’ (een extra stevige knuffel met kus) en eten ze ‘sneeuwpop’ (kokosbrood) op brood.
Zo schattig
Hier heeft Kevin een varkensvlek op zijn been (wijnvlek)
  woensdag 10 juni 2020 @ 11:18:54 #127
101840 Rijstebuiltje
Du Hast.. Du Hast mich
pi_193565185
Ik heb allang geen peuter meer, maar voor onze 6 jarige maken we wel eens een sausje van ketchup en mayonaise, dat noemen we dan flamingosaus :Y)
Wir müssen leben, bis wir sterben!
  Manager PR/Moderator woensdag 10 juni 2020 @ 11:38:52 #128
269689 crew  Viv
pi_193565469
quote:
0s.gif Op woensdag 10 juni 2020 09:22 schreef Nolita het volgende:
Hebben jullie peuters ook fantasievriendjes? Ze noemt m hier ‘babbadoes’. Ik vind het mooi, die fantasie. Moeten we stil zijn als ie slaapt oid.
Ja, ZZ heeft 3 kindjes van ongeveer haar leeftijd, en ook nog 1 baby erbij. Laatst had ze ruzie, riep ze "Welles! ... Welles! ... Welles!". :D O+
pi_193567360
Ik vind ‘tiekelen’ schattig en mayonaise is ‘bakkienaise’ O+
En dat verbeter ik lekker niet, haha.
‘Jouw ouders hadden zeker liever een jongetje gehad?’
pi_193567957
Haha, trouwens. Mijn pa en ma hebben volgens mijn kinderen “Ah jakkes“ als achternaam. Die verbeter ik ook niet *)

Wel in categorie schattig. Mijn schoonmoeder heet A.nnemie en Kevin noemt haar oma Mie O+

En ik heb nog geen onzichtbare vrienden ontdekt. Ik had er vroeger zelf wel een.
  woensdag 10 juni 2020 @ 14:32:15 #131
70514 littledrummergirl
voor uw vrijmibo
pi_193568019
Hier houden we "snoevedraaier" erin :D

Hij kan nog steeds geen schr zeggen trouwens :D terwijl hij andere ingewikkeldere woorden er zo uitrolt. Die klank vind ie lastig :Y
In A World Of Emoticons, I'm Colon Capital D
Everybody needs a bosom for a pillow!
pi_193568169
Sorry, het lijkt nu wel een SC van mij

Maar Willem kon heel lang de K niet uitspreken vooraan een woord. Waren we op vakantie en het hele park was fan van Koos Konijn. Willem was bang van Toos Tonijn :D
pi_193568330
Toos Tonijn :D

Mijn moeder vertelt nog vaak over mijn woord voor kippensoep.. Dat ging ze dan met mij oefenen
Zij"Kip"
Ik"Kip"
Zij"Kippen"
Ik"Kippie"
Zij "Kippensoep"
Ik "Pikkiesoep!"

:')
pi_193568795
Wij horen hier pas over 2 maanden maar Sofie kan heel blij roepen dat ze op de ‘wippik’ wilt :D en ‘wappen‘ vindt ze in de speeltuin ook erg leuk
  woensdag 10 juni 2020 @ 16:06:45 #135
298315 SacreCoeur
circle pits and gig violence
pi_193569379
quote:
1s.gif Op woensdag 10 juni 2020 14:51 schreef Aure het volgende:
Toos Tonijn :D

Mijn moeder vertelt nog vaak over mijn woord voor kippensoep.. Dat ging ze dan met mij oefenen
Zij"Kip"
Ik"Kip"
Zij"Kippen"
Ik"Kippie"
Zij "Kippensoep"
Ik "Pikkiesoep!"

:')
Hier wordt alleen maar pik gezegt ipv kip.
Zo apart, alleen kip achterstevoren. :P

Verder gaat het praten opeens heel snel hier en soms lig ik echt in een deuk.
Laatst zaten we in de tuin en opeen roept hij heel hard PIK! naar het dak en daar zat een veel te dikke duif :')
  woensdag 10 juni 2020 @ 16:22:45 #136
221912 minilot
Nancy boy
pi_193569590
quote:
1s.gif Op woensdag 10 juni 2020 14:51 schreef Aure het volgende:
Toos Tonijn :D

Mijn moeder vertelt nog vaak over mijn woord voor kippensoep.. Dat ging ze dan met mij oefenen
Zij"Kip"
Ik"Kip"
Zij"Kippen"
Ik"Kippie"
Zij "Kippensoep"
Ik "Pikkiesoep!"

:')
Ja, hierzo :W Günther at vandaag in de Efteling met groot genoegen piknuggets. :') Hij kan het best, kip zeggen, maar hij vindt het duidelijk leuker zo oO<
Let me see you stripped down to the bone
  woensdag 10 juni 2020 @ 16:42:59 #137
70514 littledrummergirl
voor uw vrijmibo
pi_193569902
Wij hadden hier laatst cockporn :% :D
In A World Of Emoticons, I'm Colon Capital D
Everybody needs a bosom for a pillow!
pi_193570572
quote:
0s.gif Op woensdag 10 juni 2020 16:42 schreef littledrummergirl het volgende:
Wij hadden hier laatst cockporn :% :D
_O-
  FOK!Fotograaf / Beeldredactie woensdag 10 juni 2020 @ 17:33:00 #139
68600 crew  Ynske
Bedankt voor de zon...
pi_193570620
Mijn nichtje zei kutsjup
Today is life -
the only life you are sure of. Make the most of today.

Dale Carnegie
  woensdag 10 juni 2020 @ 19:04:27 #140
149959 SQ
snelle trees
pi_193572111
Mijn dochter van 5,5 eet nog steeds pokporn hoor. Beter wordt het niet ;)
disclaimer
  woensdag 10 juni 2020 @ 19:25:45 #141
57269 Lemijn
luistert ook naar Leijn
pi_193572428
Medeklinkers omdraaien komt best veel voor, geloof ik. Hier nog steeds kieleten. En schaap is gaap maar schroevendraaier is zo’n belangrijk woord dat het er foutloos uit komt. ^O^ .

Dat praten is zo leuk he *; .

edit: volgens mij gaat het er niet om dat Jacob schroevendraaier belangrijker vindt dan schaap maar dat hij het recenter heeft geleerd en het toen goed kon uitspreken/aanleren. Schaap is fout geleerd en zit nu zo in zijn systeem.
Op maandag 14 november 2016 12:18 schreef Crumpette het volgende:
De eerste keer ben je zo'n magische eenhoorn van moeder natuur en creeert een wonder
pi_193572614
Hier noemt F. Mayonaise altijd Nabonaise.
  woensdag 10 juni 2020 @ 19:44:50 #143
70514 littledrummergirl
voor uw vrijmibo
pi_193572779
Hier lukt het vaak wel om foutjes te verbeteren door het heel duidelijk in stukjes uit te spreken. Vandaag bijvoorbeeld verrekijker, kapitein zei verderkijkers ( op zich ook best plausibel ;) ) dus door echt verrre kijkerrrrr te zeggen pikt ie het wel op :Y . Ik blijf het reuze interessant vinden hoe ze taal leren O+
In A World Of Emoticons, I'm Colon Capital D
Everybody needs a bosom for a pillow!
pi_193573974
Kevin zegt “godverdomme” echt perfect tegenwoordig. -O-
  woensdag 10 juni 2020 @ 21:28:09 #145
298315 SacreCoeur
circle pits and gig violence
pi_193574360
Ik zei per ongeluk shit vanmorgen, 3x raden wie er ook aanwezig was met zijn grote oren.
Dus toen schreeuwde meneer gelijk shit door de tuin en heb ik het gelijk om kunnen buigen naar zit om de hond te laten zitten. :7
pi_193574522
quote:
0s.gif Op woensdag 10 juni 2020 21:28 schreef SacreCoeur het volgende:
Ik zei per ongeluk shit vanmorgen, 3x raden wie er ook aanwezig was met zijn grote oren.
Dus toen schreeuwde meneer gelijk shit door de tuin en heb ik het gelijk om kunnen buigen naar zit om de hond te laten zitten. :7
_O- Zo heb ik shit ook omgebogen naar zit. Pas zei ik verdorie en prompt volgde er “DORIE”. En een haan noemt ze kukehaan omdat hij kukeleku doet, die houd ik er in omdat ik het schattig vind O+
And you know I might
Have just flown too far from the floor this time
Cause they calling me by my name..
  Manager PR/Moderator woensdag 10 juni 2020 @ 22:55:40 #147
269689 crew  Viv
pi_193575987
quote:
1s.gif Op woensdag 10 juni 2020 19:25 schreef Lemijn het volgende:
edit: volgens mij gaat het er niet om dat Jacob schroevendraaier belangrijker vindt dan schaap maar dat hij het recenter heeft geleerd en het toen goed kon uitspreken/aanleren. Schaap is fout geleerd en zit nu zo in zijn systeem.
Dat heeft ZZ ook ja. Sommige woorden evolueren vanzelf (Sinterklaas heette in 2018 nog Kaas, in 2019 al Klinteklaas), andere woorden blijft ze consequent zeggen zoals ze het geleerd heeft, tenzij ik er actief werk van maak om het alsnog goed aan te leren. Zo probeer ik nu Hans & Frietje bij te schaven. O+
  woensdag 10 juni 2020 @ 23:46:06 #148
67064 Quoi
Mama said be cool
pi_193576795
Hans & Frietje :Y)

Max roept als 's avonds als de bel gaat: HELLOFLESH! :D

Een doos van deze keten wordt alleen op maandag rond 19:00 uur bezorgd en voor ons nu ook standaard HelloFlesh :+

Snotterende kinderen waren wel een nieuwsitem vandaag! We hebben Max thuis gehouden vanwege zijn minimale snotneus en ik gok zo dat dit morgen ook nog zo is.

[ Bericht 2% gewijzigd door Quoi op 11-06-2020 00:01:56 ]
pi_193577280
Z. heeft het altijd over ‘kippeboe’ ipv kiekeboe. O+

En ik zit te puzzelen over iets wat ze altijd zegt bij het gedag zeggen tegen iemand:
Tot ziens! Doei!
En dan: ‘En sakke niiiet’! :?
Geen idee wat ze hiermee bedoeld.
pi_193578305
quote:
1s.gif Op donderdag 11 juni 2020 00:38 schreef vencodark het volgende:
Z. heeft het altijd over ‘kippeboe’ ipv kiekeboe. O+

En ik zit te puzzelen over iets wat ze altijd zegt bij het gedag zeggen tegen iemand:
Tot ziens! Doei!
En dan: ‘En sakke niiiet’! :?
Geen idee wat ze hiermee bedoeld.
en niet tot straks :D ?
In A World Of Emoticons, I'm Colon Capital D
Everybody needs a bosom for a pillow!
pi_193578490
quote:
0s.gif Op woensdag 10 juni 2020 23:46 schreef Quoi het volgende:
Hans & Frietje :Y)

Max roept als 's avonds als de bel gaat: HELLOFLESH! :D

Een doos van deze keten wordt alleen op maandag rond 19:00 uur bezorgd en voor ons nu ook standaard HelloFlesh :+

Snotterende kinderen waren wel een nieuwsitem vandaag! We hebben Max thuis gehouden vanwege zijn minimale snotneus en ik gok zo dat dit morgen ook nog zo is.
Hier ook een snotterpeuter dus die bleef ook thuis. Nu ook een snotterkleuter dus ook die mag niet naar school. Het waren drie fantastische dagen :7 .

Praten blijft hier een ding, of ja, eigenlijk een gebrek aan een ding. Het blijft heel minimaal.
pi_193578684
Wij zijn al 10 maanden met logopedie bezig. Het meeste gaat al een stuk beter, alleen de T (en r, maar die hoeven ze nog niet te kunnen) blijft een probleem. Alle fout aangeleerde woorden buigen we langzaam om, alle nieuw geleerde woorden gaan beter. Hij is nog wel minder verstaanbaar dan gemiddeld maar dat komt vanzelf wel.
  donderdag 11 juni 2020 @ 09:18:16 #153
67064 Quoi
Mama said be cool
pi_193579215
Man man man, dat werken met een driejarige stuiterbal thuis, ik was al bijna vergeten hoe onmogelijk dat is 8)7
pi_193579547
quote:
0s.gif Op donderdag 11 juni 2020 09:18 schreef Quoi het volgende:
Man man man, dat werken met een driejarige stuiterbal thuis, ik was al bijna vergeten hoe onmogelijk dat is 8)7
haha yep :')

De mijne denkt dat het nodig is dat hij helpt met bellen, en dat mijn dagen bestaan uit het doen van nijntjespelletjes op mn laptop :D

Net ging ie naar de opvang (gelukkig :P ) en riep ie "fijne dag mamma, veel plezier met Nijntje op de computer" :D O+ 8)7
In A World Of Emoticons, I'm Colon Capital D
Everybody needs a bosom for a pillow!
pi_193579621
Hier trouwens n steeds sterker wordend vermoeden dat er toch "iets" met de kapitein aan de hand is. Hij kan werkelijk geen seconde stil zitten, zn tettertje houdt ook niet op en vind niet echt aansluiting. Ook merk ik onwijs veel fysieke onrust en weibeligheid bij m Het vorige kdv opperde asperger (wat ik erg bijzonder zou vinden gezien hij juist ook veel passend sociaal gedrag laat zien). Adhd zou ik logischer vinden (ik heb het zelf ook :D ). Het nieuwe kKDV had al na een dag door dat hij wat anders is dan de andere kinderen en bracht dat ook meteen ter sprake _O_ .

Ik weet nu alleen niet zo goed waar ik moet beginnen om hier eens wat meer in te duiken. Huisarts, CJG, iets gespecialiseerds?

Ik heb voor zn motorische onhandigheid en onrust al en aanmelding gedaan bij de kinderfysio, dat leek me sowieso wel het proberen waard.


Ik hoef overigens echt niet perse een label op de dreutel te plakken hoor, maar wil hem wel gewoon een zo goed mogelijke start geven en langzaam aan tools leren om te voorkomen dat het voor hemzelf lastig wordt.

Iemand dit al eens aan de hand gehad?
In A World Of Emoticons, I'm Colon Capital D
Everybody needs a bosom for a pillow!
  donderdag 11 juni 2020 @ 10:21:04 #156
67064 Quoi
Mama said be cool
pi_193580001
Überhaupt best schokkend dat een kdv Asperger "oppert" :{

Ik zou een voor jou comfortabele ingang zoeken. Voelt je huisarts als een goede gesprekspartner hiervoor, dan lijkt me die het meest voor de hand liggen. En dan precies wat je hier tikt voorleggen.
  donderdag 11 juni 2020 @ 10:45:16 #157
57269 Lemijn
luistert ook naar Leijn
pi_193580379
Huisarts is goede optie. https://integralevroeghulp.nl ook. Die kan je gewoon zonder verwijzing bellen als je de goede regio selecteert en dan krijg je meestal een adequaat iemand aan de lijn die meedenkt over of zij iets kunnen betekenen of wie anders. Juist omdat bij die kleintjes alles verweven is, is het fijn dat ze integraal kijken.

En sociaal team van de gemeente kan ook, of via CB.

Goed om te zoeken LDG. Handvaten zijn handig :Y .
Op maandag 14 november 2016 12:18 schreef Crumpette het volgende:
De eerste keer ben je zo'n magische eenhoorn van moeder natuur en creeert een wonder
  donderdag 11 juni 2020 @ 12:50:53 #158
12713 trui
enorm aantrekkelijk!
pi_193582215
quote:
0s.gif Op donderdag 11 juni 2020 10:21 schreef Quoi het volgende:
Überhaupt best schokkend dat een kdv Asperger "oppert" :{
het hangt er ook van af hoe ze zoiets brengen natuurlijk. En vaak hebben deze mensen wel goede antennes voor afwijkend gedrag, juist omdat ze zoveel kinderen zien. Kan op zich best waardevol zijn als zij hun zorgen of ideeën met je delen, maar ze zijn natuurlijk niet de aangewezen persoon om een diagnose te stellen.
in de haak.
pi_193583811
quote:
0s.gif Op donderdag 11 juni 2020 12:50 schreef trui het volgende:

[..]

het hangt er ook van af hoe ze zoiets brengen natuurlijk. En vaak hebben deze mensen wel goede antennes voor afwijkend gedrag, juist omdat ze zoveel kinderen zien. Kan op zich best waardevol zijn als zij hun zorgen of ideeën met je delen, maar ze zijn natuurlijk niet de aangewezen persoon om een diagnose te stellen.
Ze deden het op zich heel netjes hoor. Ze vertelden gewoon wat ze opvallend vonden en dat er misschien wel iets meer zou kunnen zijn. Toen vroeg ik of ze aan iets specifieks dacht en toen kwam dat, ik moest het maar eens googelen zei ze :D.

Nu is het zo dat zowel ik als partner hulpverleners zijn met kennis van stoornissen en ontwikkeling ect dus dit was echt geen verrassing, maar bij Asperger moest ik wel even een gniffel onderdrukken ;). Maar omdat ik weet hoe spannend het kan zijn om zo'n gesprek te moeten voeren met ouders en zoiets te moeten zeggen heb ik bedankt voor het delen van de zorgen en signalen en gezegd dat we er eens in gaan duiken.
In A World Of Emoticons, I'm Colon Capital D
Everybody needs a bosom for a pillow!
pi_193583860
quote:
1s.gif Op donderdag 11 juni 2020 10:45 schreef Lemijn het volgende:
Huisarts is goede optie. https://integralevroeghulp.nl ook. Die kan je gewoon zonder verwijzing bellen als je de goede regio selecteert en dan krijg je meestal een adequaat iemand aan de lijn die meedenkt over of zij iets kunnen betekenen of wie anders. Juist omdat bij die kleintjes alles verweven is, is het fijn dat ze integraal kijken.

En sociaal team van de gemeente kan ook, of via CB.

Goed om te zoeken LDG. Handvaten zijn handig :Y .
Ja zoiets zocht ik inderdaad :D thnx. Wil het liefst meteen bij n goeie aanpak uitkomen en niet n paar jaar aanrommelen en afwachten terwijl er nu misschien al het een en ander ingezet kan worden.
In A World Of Emoticons, I'm Colon Capital D
Everybody needs a bosom for a pillow!
  donderdag 11 juni 2020 @ 15:07:33 #161
12713 trui
enorm aantrekkelijk!
pi_193584651
quote:
0s.gif Op donderdag 11 juni 2020 14:17 schreef littledrummergirl het volgende:

[..]

Ze deden het op zich heel netjes hoor. Ze vertelden gewoon wat ze opvallend vonden en dat er misschien wel iets meer zou kunnen zijn. Toen vroeg ik of ze aan iets specifieks dacht en toen kwam dat, ik moest het maar eens googelen zei ze :D.

Nu is het zo dat zowel ik als partner hulpverleners zijn met kennis van stoornissen en ontwikkeling ect dus dit was echt geen verrassing, maar bij Asperger moest ik wel even een gniffel onderdrukken ;). Maar omdat ik weet hoe spannend het kan zijn om zo'n gesprek te moeten voeren met ouders en zoiets te moeten zeggen heb ik bedankt voor het delen van de zorgen en signalen en gezegd dat we er eens in gaan duiken.
haha wel heel sociaal van je! maar ze mag het natuurlijk ook wel horen als ze er echt zo naast zit.
in de haak.
pi_193586114
quote:
0s.gif Op donderdag 11 juni 2020 10:21 schreef Quoi het volgende:
Überhaupt best schokkend dat een kdv Asperger "oppert" :{

Ik zou een voor jou comfortabele ingang zoeken. Voelt je huisarts als een goede gesprekspartner hiervoor, dan lijkt me die het meest voor de hand liggen. En dan precies wat je hier tikt voorleggen.
Nou, inderdaad.
Ik zou inderdaad ook denken huisarts of wellicht jeugdarts.

Hier is het balletje ook wat gaan rollen. Wolf is onder behandeling van een logopedist, nu geen behandeling op de praktijk maar de oefeningen via mail. Inmiddels ook intelligentie en psychologisch onderzoek gehad bij het audiologisch centrum. Daar kwam eigenlijk niks uit. Hij is sinds kort ook gestart op de psz en gaat daar een beetje extra ambulante hulp krijgen van een gespecialiseerde logopedist. Zij komt dan 1 keer per week op zijn groep langs. Hij heeft nog wel een flinke achterstand tov kindjes van zijn leeftijd maar sinds hij gestart is op de psz is er ineens een 'woordenschatexplosie' zoals de logopedist het noemde. ^O^
pi_193587175
quote:
0s.gif Op donderdag 11 juni 2020 15:07 schreef trui het volgende:

[..]

haha wel heel sociaal van je! maar ze mag het natuurlijk ook wel horen als ze er echt zo naast zit.
Haha ik heb wel gezegd dat ik hem daarin niet herken en dat het me meer doet denken aan bijv adhd. Maar ik vind het oprecht al heel fijn dat ze dat soort dingen overwegen en hem niet gewoon afschuiven als lastig :Y
In A World Of Emoticons, I'm Colon Capital D
Everybody needs a bosom for a pillow!
  donderdag 11 juni 2020 @ 20:19:55 #164
57269 Lemijn
luistert ook naar Leijn
pi_193589988
quote:
1s.gif Op donderdag 11 juni 2020 16:39 schreef Cygne het volgende:
<knip>
Hij heeft nog wel een flinke achterstand tov kindjes van zijn leeftijd maar sinds hij gestart is op de psz is er ineens een 'woordenschatexplosie' zoals de logopedist het noemde. ^O^
Wat fijn zeg!
Op maandag 14 november 2016 12:18 schreef Crumpette het volgende:
De eerste keer ben je zo'n magische eenhoorn van moeder natuur en creeert een wonder
pi_193590262
Cygne, dat laatste stukje is fijn O+ Hopen dat deze ontwikkeling zich lekker doorzet!
‘Jouw ouders hadden zeker liever een jongetje gehad?’
pi_193590477
Gooooo wolfje *O* *O*
In A World Of Emoticons, I'm Colon Capital D
Everybody needs a bosom for a pillow!
  vrijdag 12 juni 2020 @ 09:47:55 #167
67064 Quoi
Mama said be cool
pi_193597056
Die begeleiding en dan op de psz komen klinkt zó goed. Ik hoop dat de trend doorzet @Cygne ^O^

Ik rol net mijn bed uit, drink een kop koffie in de zon in de tuin, terwijl de mannen boven een bureau in elkaar zetten. Ik kan me slechtere momenten herinneren O+
  vrijdag 12 juni 2020 @ 09:52:57 #168
74065 Burdie
Cogito ergo Fok!
pi_193597139
Nou, hier doet de psz juist heel stom. Ze hebben een nieuwe locatie erbij genomen, en gebruiken nu de coronacrisis als excuus om van een oude locatie (=onze locatie) en een stel personeelsleden af te komen. Na de zomervakantie zou Guppy naar de nieuwe locatie moeten. Totaal niet handig, want alles hier is op loopafstand, behalve dan de psz. Ik neig er haast naar om maar gewoon op te zeggen, het gaat nog om 3 maanden tot hij naar de basisschool mag. (Of misschien valt er met school wel wat te regelen over een maandje eerder starten).
Ik baal er wel enorm van -O-.
KuikenGuppy
pi_193597442
Ik geloof dat ik er voor op zou zeggen, Burdie. Helemaal niet praktisch en een hoop wisselingen in een paar maanden.

Mijm en ik hebben ook een lekkere ochtend. Hij rommelt wat een met zijn Duplo en ik ben het huishouden eens bij aan het werken. Dan zijn we vanmiddag vrij om in ons nieuwe zwembad te zwemmen (dat nog veel te koud is, maar daar moeten we maar even doorheen) en barbecue met opa en oma O+
‘Jouw ouders hadden zeker liever een jongetje gehad?’
pi_193597772
Dan zou ik ook serieus overwegen om op te zeggen Burdie. en inderdaad met school overleggen misschien kan hij wel eerder starten of misschien wat extra wendagen in die 3 maand.

Ik ben tot nu toe wel te spreken over de PSZ. L heeft het heel erg naar zijn zin en voelt zich er helemaal thuis.
Hij is daar niet de makkelijkste maar daar wordt door de juffen niet moeilijk over gedaan. Wel dat er voorzichtig werd gevraagd of hij thuis hetzelfde gedrag laat zien en ook of wij al een aanpak hadden gevonden die werkt.
pi_193598484
quote:
0s.gif Op donderdag 11 juni 2020 20:19 schreef Lemijn het volgende:

[..]

Wat fijn zeg!
Hij heeft het er ook zo naar zijn zin. Vraagt elke ochtend wel of hij 'na sjool' mag. O+
pi_193599168
quote:
1s.gif Op vrijdag 12 juni 2020 11:21 schreef Cygne het volgende:

[..]

Hij heeft het er ook zo naar zijn zin. Vraagt elke ochtend wel of hij 'na sjool' mag. O+
Dat vind ik hier ook altijd een goed teken. Mijn vraagt bijna iedere ochtend ‘makkik naar de peulzaal?’ of ‘makkik naar de opvang?’
Dan zit het wel goed :)
‘Jouw ouders hadden zeker liever een jongetje gehad?’
  vrijdag 12 juni 2020 @ 13:14:05 #173
57269 Lemijn
luistert ook naar Leijn
pi_193600097
Wij hebben net besloten naar welke basisschool Jacob gaat (hoera!) en daar zit een psz bij in. Dus nu vraag ik me af of het handig kan zijn om hem daar ook naar toe te laten gaan vanaf 3 of 3,5 jaar. Maar hij gaat ook al 2 dagen naar een (net nieuwe) crèche dus wordt wel veel dan misschien...

[ Bericht 0% gewijzigd door Lemijn op 12-06-2020 16:46:50 ]
Op maandag 14 november 2016 12:18 schreef Crumpette het volgende:
De eerste keer ben je zo'n magische eenhoorn van moeder natuur en creeert een wonder
pi_193600374
quote:
0s.gif Op vrijdag 12 juni 2020 13:14 schreef Lemijn het volgende:
Wij hebben net besloten naar welke basisschool Jacob gaat (hoera!) en daar zit een psz bij in. Dus nu vraag ik me af of het handig kan zijn om hem daar ook naar toe te laten gaan vanaf 3 of 3,5 jaar. Maar hij gaat ook al 2 dagen naar een (net nieuwe crèche) dus wordt wel veel dan misschien...
Hebben wij wel zo gedaan toen zij 3 werd en we een basisschool hadden gekozen. Moet zeggen dat we ook niet echt een klik hadden met de leidsters van de vorige plek. Was een goede keuze, we kwamen in een warm bad terecht en Emmy voelde zich steeds vrijer en zekerder. En nu kent ze de locatie, sommige juffen en kleuters, het plein en ze blijft haar psz juffen zien.

Elleska wat is het ingewikkelde gedrag?
pi_193602310
quote:
0s.gif Op vrijdag 12 juni 2020 13:30 schreef Arja het volgende:
Elleska wat is het ingewikkelde gedrag?
Niet heel ingewikkeld hoor. Hij zit op het moment zichzelf wat dwars met zijn frustratie en zoekt de grenzen op, lijkt me normaal peutergedrag maar het is wel handig om te weten waar het vandaan komt. De ervaring leert dat het straks ineen over is en dan kan hij weer 101 nieuwe dingen.

Daarnaast is hij gewoon een heel ondernemend jochie, wat natuurlijk positief is maar ook extra aandacht vraagt. Als ik met anderen op pad ben ben ik altijd die moeder die het gesprek tig keer moet onderbreken omdat haar kind weer iets uitspookt ;) Dat is nu dus nog extra wegens grenzen opzoeken, want als het na 10x niet mag misschien na 20x wel.

[ Bericht 4% gewijzigd door Elleska op 12-06-2020 16:50:05 ]
  vrijdag 12 juni 2020 @ 16:42:02 #176
67064 Quoi
Mama said be cool
pi_193602815
quote:
0s.gif Op vrijdag 12 juni 2020 13:14 schreef Lemijn het volgende:
Wij hebben net besloten naar welke basisschool Jacob gaat (hoera!) en daar zit een psz bij in. Dus nu vraag ik me af of het handig kan zijn om hem daar ook naar toe te laten gaan vanaf 3 of 3,5 jaar. Maar hij gaat ook al 2 dagen naar een (net nieuwe crèche) dus wordt wel veel dan misschien...
Hier exact dezelfde constructie. Veel succes hier. Al is het alleen maar omdat hij met dezelfde kindjes straks in de klas zit. Het maakt de overgang naar wennen en de kleuterklas zoveel kleiner. Maar zonder zal hij het ook redden :)

Ik heb me ook afgevraagd of het niet veel was. Het is zeker veel, want een ochtendje naar de psz voelt voor hem als intensiever: klasje, wat meer moeten luisteren. Maar goed: ook een goede voorbereiding.

Leuk dat je een keuze hebt gemaakt! Wat voor school wordt het en wat bepaalde je keuze?
pi_193603732
Banaan doet ineens zijn plasjes op de wc of op het potje. Gisteren kocht ik een extra potje voor de badkamer, die gebruikte hij 's avonds gelijk.

Nou loopt hij vandaag bloot en gaat vaak zelf even zitten. En hij wou pas ook tijdens het eten even proberen op de wc te poepen in plaats van in de luier.

Hij kleedt zichzelf ook graag aan/uit. Ik kan er wel aan wennen. :D
Wat gewoon is voor de spin, is chaos voor de vlieg.
pi_193605061
quote:
0s.gif Op donderdag 11 juni 2020 08:25 schreef Nazil het volgende:
Wij zijn al 10 maanden met logopedie bezig. Het meeste gaat al een stuk beter, alleen de T (en r, maar die hoeven ze nog niet te kunnen) blijft een probleem. Alle fout aangeleerde woorden buigen we langzaam om, alle nieuw geleerde woorden gaan beter. Hij is nog wel minder verstaanbaar dan gemiddeld maar dat komt vanzelf wel.
Grappig om te lezen over de ontbrekende R. Onze dochter praat al heel lang heel goed, alleen de R kan ze nog steeds niet (op het eind van een woord wel maar niet als het ermee start of als de R halverwege zit). Ze Hoert dus regelmatig in haar thee 😂 We liggen altijd helemaal dubbel als ze zoiets zegt, zie je haar kijken, Whut? Horen spreekt ze ook meer uit als HoHen.
Wanneer moeten ze de R eigenlijk wel kunnen uitspreken?

Fijn dat de logopedie bij jullie zoveel verbetering oplevert! Komt uiteindelijk wel goed, lijkt me als ik het zo lees.

[ Bericht 5% gewijzigd door jUsTmE13o2 op 12-06-2020 19:27:18 ]
  vrijdag 12 juni 2020 @ 19:20:18 #179
429226 arvensis
Moeder x 3
pi_193605089
Ik kan het nog steeds niet. :+
Protège moi de mes désirs.
  vrijdag 12 juni 2020 @ 19:26:06 #180
429226 arvensis
Moeder x 3
pi_193605162
Vandaag bij de kinderarts geweest i.v.m. het vermoeden dat U. ook hooikoorts heeft. Hierop bloed laten prikken. Het hele ziekenhuis heeft hem gehoord. O-) Hij was sowieso erg moe, en geprikt worden en strak vastgehouden worden is natuurlijk ook niet fijn. Arm ventje.

Daarna hebben we een heerlijke dag gehad in de dierentuin. Zo leuk om bij ieder bezoek te zien hoe hij zich de afgelopen periode heeft ontwikkeld. Bonus was: “Kom maar, giraffe! Ik wil je knuffelen.” O+
Protège moi de mes désirs.
pi_193605703
quote:
1s.gif Op vrijdag 12 juni 2020 19:18 schreef jUsTmE13o2 het volgende:

[..]

Grappig om te lezen over de ontbrekende R. Onze dochter praat al heel lang heel goed, alleen de R kan ze nog steeds niet (op het eind van een woord wel maar niet als het ermee start of als de R halverwege zit). Ze Hoert dus regelmatig in haar thee 😂 We liggen altijd helemaal dubbel als ze zoiets zegt, zie je haar kijken, Whut? Horen spreekt ze ook meer uit als HoHen.
Wanneer moeten ze de R eigenlijk wel kunnen uitspreken?

Fijn dat de logopedie bij jullie zoveel verbetering oplevert! Komt uiteindelijk wel goed, lijkt me als ik het zo lees.
Uit mijn hoofd rond hun 6e pas. Zelfde als de z, maar die vind ik veel minder kwalijk. Als hij daar de s zegt verstaat iedereen hem ook.

Buiten, op het terras:
'Mama, je moet vegen. Het is hier heel vies'
thanks.
  vrijdag 12 juni 2020 @ 20:38:48 #182
57269 Lemijn
luistert ook naar Leijn
pi_193606186
Leuk PKM, ik hoop voor je dat je zo snel van de luiers af bent! Jacob wilde tot mijn verbazing vanmorgen geen luier aan. Vervolgens heeft hij het een paar uur volgehouden in onderbroek zonder te plassen, want hij drinkt zo idioot weinig |:( en toen gingen we op de fiets ergens heen dus was het uit met de pret. Eens kijken of we dit morgen kunnen herhalen.

Sneu van het bloedprikken Duman! Hebben jullie al medicatie geprobeerd? En mooie dierentuinfoto :Y .

quote:
0s.gif Op vrijdag 12 juni 2020 16:42 schreef Quoi het volgende:
Leuk dat je een keuze hebt gemaakt! Wat voor school wordt het en wat bepaalde je keuze?
Het wordt een heel gewone openbare school, de buurtschool, op loopafstand. Deze had een slechte naam maar ik hoorde al van moeders die ik een keer aansprak op het schoolplein dat dat beeld niet meer klopt. Nu is het gewoon een fijne school met veel culturen en veel niveauverschil en een stabiel team dat dat allemaal in goede banen leidt. Ik hoopte dat deze school goed genoeg zou zijn vanwege vlakbij, maar ik ging weg met het idee dat het gewoon een heel goede fijne school lijkt en dat het mazzel is dat het zo dichtbij is. Ik had trouwens wel graag een Jenaplanschool gewild omdat ik daar zelf goede herinneringen aan heb, maar dat is alleen maar op minimaal een kwartier fietsen en daar heb ik geen zin in.

Vanaf welke leeftijd deden jullie die dag peuterspeelzaal erbij, Quoi? Ook vanaf 3? Ik ga na de zomer wel eens praten daar.
Op maandag 14 november 2016 12:18 schreef Crumpette het volgende:
De eerste keer ben je zo'n magische eenhoorn van moeder natuur en creeert een wonder
  vrijdag 12 juni 2020 @ 20:41:23 #183
429226 arvensis
Moeder x 3
pi_193606239
@Lemijn Wat goed dat hij hier uit zichzelf mee komt! Morgen een nieuwe kans. :)

Nee, nog niet. Eerst even de resultaten van het bloedonderzoek afwachten. Zijn klachten zijn gelukkig nog van milde aard (tegenover bv. mijn hooikoortsklachten..).
Protège moi de mes désirs.
  vrijdag 12 juni 2020 @ 20:42:45 #184
67064 Quoi
Mama said be cool
pi_193606260
Oeh de dierentuin kan weer ja O+ Zo leuk inderdaad om dan te vergelijken met je vorige dierentuinbezoek. Ik weet ook nog dat ik dan telkens denk: nu kan hij dit en vorige keer deed hij dat.

Bloedprikken is natuurlijk ook een crime bij die kleintjes zeg.

Een stomme R. Wij hebben een stomme H, want Max "foeft" iets soms niet :+

quote:
0s.gif Op vrijdag 12 juni 2020 20:38 schreef Lemijn het volgende:
Het wordt een heel gewone openbare school, de buurtschool, op loopafstand. Deze had een slechte naam maar ik hoorde al van moeders die ik een keer aansprak op het schoolplein dat dat beeld niet meer klopt. Nu is het gewoon een fijne school met veel culturen en veel niveauverschil en een stabiel team dat dat allemaal in goede banen leidt.

Vanaf welke leeftijd deden jullie die dag peuterspeelzaal erbij, Quoi? Ook vanaf 3? Ik ga na de zomer wel eens praten daar.
Leuk! En op loopafstand, ook erggg fijn.

Hij begon toen in januari en hij is van september, dus hij was 3 jaar en 3 mnd en nét zindelijk.
  vrijdag 12 juni 2020 @ 20:49:02 #185
57269 Lemijn
luistert ook naar Leijn
pi_193606325
Het spreekt me wel aan om het na de kerst te doen inderdaad, dan kan hij een half jaar vast wennen en dan na de zomer naar school. En ging hij 1 dag? Ik krijg van de site hier de indruk dat ze 2 ochtenden moeten komen maar dan hebben we geen dag meer over zonder iets uithuizigs, daar heb ik geen zin in.
Op maandag 14 november 2016 12:18 schreef Crumpette het volgende:
De eerste keer ben je zo'n magische eenhoorn van moeder natuur en creeert een wonder
  vrijdag 12 juni 2020 @ 21:11:06 #186
67064 Quoi
Mama said be cool
pi_193606622
quote:
0s.gif Op vrijdag 12 juni 2020 20:49 schreef Lemijn het volgende:
Het spreekt me wel aan om het na de kerst te doen inderdaad, dan kan hij een half jaar vast wennen en dan na de zomer naar school. En ging hij 1 dag? Ik krijg van de site hier de indruk dat ze 2 ochtenden moeten komen maar dan hebben we geen dag meer over zonder iets uithuizigs, daar heb ik geen zin in.
Wij verhuisden eind juli, dus ik vond dat wel even genoeg verandering tot eind van het jaar, dat was geloof ik de reden. Snap jou dus ook wel :)

Hier zijn verschillende groepen. Ik snap er nog steeds weinig van, maar er was een 3+ groep voor 3-jarigen en dat is eens per week een ochtend. Ik vind dat wel fijn. Op kdv zit hij van 0-4 alles door elkaar en dit zijn echt grote jongens en meiden die bijna naar school gaan. Ze zijn daarom ook echt bezig met zelfstandig worden. Dynamiek is toch anders als er jongere kindjes bij zouden zitten. Elke psz zal een andere constructie hebben, denk ik.
pi_193609131
@Lemijn wat fijn dat het bij jullie ook even zonder luier lukt. :)

Hij vindt het nu even heel leuk om te doen. Zit hij vol interesse naar zijn piemel te kijken om dan te plassen. Ook in de douche in de dop van mijn scheerschuim. :D :')
Wat gewoon is voor de spin, is chaos voor de vlieg.
pi_193627797
Iemand toevallig tips voor een peuter matras? Zoek iets 70x150.
Zoveel keuzes.. als ik het goed begrijp is koudschuim wel goed voor op een lattenbodem.
https://www.matrasdirect.(...)r-matras-70x150-wit/

https://www.wildkidzz.com/product/koudschuim-matras/

Of een bopita , het merk wat ik wel ken :/ https://www.musthaves.nl/(...)0cm-afneembare-hoes/
:]
  zondag 14 juni 2020 @ 15:50:00 #189
149959 SQ
snelle trees
pi_193627836
quote:
0s.gif Op zondag 14 juni 2020 15:47 schreef wootahH het volgende:
Iemand toevallig tips voor een peuter matras? Zoek iets 70x150.
Zoveel keuzes.. als ik het goed begrijp is koudschuim wel goed voor op een lattenbodem.
https://www.matrasdirect.(...)r-matras-70x150-wit/

https://www.wildkidzz.com/product/koudschuim-matras/

Of een bopita , het merk wat ik wel ken :/ https://www.musthaves.nl/(...)0cm-afneembare-hoes/
Voor een peutermatras kun je niet zo snel de fout in gaan nog, dus gewoon koudschuim / polyether met een soortelijk gewicht van 25 à 30 is prima.
Vaak kiezen mensen voor kinderbedden een veel te zwaar matras, maar dat hebben kinderen helemaal nog niet nodig en kan zelfs oncomfortabel zijn voor ze.
disclaimer
  zondag 14 juni 2020 @ 16:17:35 #190
57269 Lemijn
luistert ook naar Leijn
pi_193628183
Wat ik lastiger vind is een laken voor dat formaat matras. Ik had iets bij bol besteld maar dat was zogenaamd tegelijk voor 60x120 en 70x150. Nou, dat paste dus mooi niet |:( .

Het matras was kostte 55 euro, leek me wel prima.
Op maandag 14 november 2016 12:18 schreef Crumpette het volgende:
De eerste keer ben je zo'n magische eenhoorn van moeder natuur en creeert een wonder
pi_193628228
quote:
0s.gif Op zondag 14 juni 2020 15:47 schreef wootahH het volgende:
Iemand toevallig tips voor een peuter matras? Zoek iets 70x150.
Zoveel keuzes.. als ik het goed begrijp is koudschuim wel goed voor op een lattenbodem.
https://www.matrasdirect.(...)r-matras-70x150-wit/

https://www.wildkidzz.com/product/koudschuim-matras/

Of een bopita , het merk wat ik wel ken :/ https://www.musthaves.nl/(...)0cm-afneembare-hoes/
Wat SQ zegt, mijn schoonmoeder was beddenverkoper en zegt dat het voor jonge kinderen nog niet zoveel uitmaakt. Zeker als het alleen voor de peutertijd is zou ik geen dure kopen. Wij hadden een koudschuimmatras van zo’n ¤60.

Mijn persoonlijke tip: kies er een met wasbare tijk (al is dat bij peuterbedden redelijk standaard) en haal er gelijk een goede matrasbeschermer bij. Het liefst gelijk 2, want het gaat nog gebeuren dat je midden in de nacht een bed staat te verschonen.
  zondag 14 juni 2020 @ 16:34:23 #192
149959 SQ
snelle trees
pi_193628356
of 3 :')
Waterdichte hoes is wel een must ja. Zeker bij nachtkots :'(
disclaimer
  zondag 14 juni 2020 @ 16:38:35 #193
149959 SQ
snelle trees
pi_193628413
quote:
0s.gif Op zondag 14 juni 2020 16:17 schreef Lemijn het volgende:
Wat ik lastiger vind is een laken voor dat formaat matras. Ik had iets bij bol besteld maar dat was zogenaamd tegelijk voor 60x120 en 70x150. Nou, dat paste dus mooi niet |:( .

Het matras was kostte 55 euro, leek me wel prima.
https://www.vanastenbabys(...)zPeQLohoC-d8QAvD_BwE

;)
disclaimer
pi_193628555
quote:
0s.gif Op zondag 14 juni 2020 16:21 schreef FlyingFish het volgende:

[..]

Wat SQ zegt, mijn schoonmoeder was beddenverkoper en zegt dat het voor jonge kinderen nog niet zoveel uitmaakt. Zeker als het alleen voor de peutertijd is zou ik geen dure kopen. Wij hadden een koudschuimmatras van zo’n ¤60.

Mijn persoonlijke tip: kies er een met wasbare tijk (al is dat bij peuterbedden redelijk standaard) en haal er gelijk een goede matrasbeschermer bij. Het liefst gelijk 2, want het gaat nog gebeuren dat je midden in de nacht een bed staat te verschonen.
Bij de wat duurdere staat wel dat je op 60 graden kan wassen. Opzich maakt het me niet veel uit of het nou 50 of 100 kost. Ze slaap er immers een paar jaar 12 uur per dag op en daarna kan die hopelijk nog door naar de 2e. Deze heeft bv wel van die certificeringen dat het op schadelijke stoffen is getest. Maar die baby kant heb ik eigenlijk weer niks aan. https://www.matrasdirect.(...)r-matras-70x150-wit/
:]
pi_193628558
quote:
0s.gif Op zondag 14 juni 2020 16:17 schreef Lemijn het volgende:
Wat ik lastiger vind is een laken voor dat formaat matras. Ik had iets bij bol besteld maar dat was zogenaamd tegelijk voor 60x120 en 70x150. Nou, dat paste dus mooi niet |:( .

Het matras was kostte 55 euro, leek me wel prima.
Dat heb ik met een co-sleeper met afwijkend formaat gehad. Gelijk molton en lakentjes erbij besteld in dezelfde winkel, passen die niet om de matras (of nouja, het past wel, maar het matrasje vouwde dan half dubbel en was niet goed bruikbaar). Uiteindelijk maar gewoon een lakentje er omheen gevouwen, werkte ook prima!

Wij hebben nu voor 3 bedden 5 waterdichte hoezen, 4 matrasbeschermers, 2 moltons en 4 gewone hoezen. Tot nu toe hebben we maar 1 nacht gehad waarop ze alledrie een schoon bed nodig hadden. En 1 nacht waarop kleuter drie keer een schoon bed nodig had.
  zondag 14 juni 2020 @ 16:55:10 #196
57269 Lemijn
luistert ook naar Leijn
pi_193628572
quote:
Dank! Poging 2 :') . En waterdichte hoes had ik nooit bedacht, ga ik er gelijk bij zetten.

Jacob ligt al een poosje in het ledikant met een zijkant eruit, maar hij wordt zo lang, ik hoor hem ‘s nachts aan alle kanten botsen. Al weer ik niet hoeveel die 10 cm extra breedte gaat uitmaken natuurlijk... maar er komt toch een peuterbed aan binnenkort.
Op maandag 14 november 2016 12:18 schreef Crumpette het volgende:
De eerste keer ben je zo'n magische eenhoorn van moeder natuur en creeert een wonder
pi_193628613
Wij hebben een goedkope in de opruiming gekocht want mijn moeder zei dat als dat ding zo vies is van de ongelukjes kun je hem met minder pijn in je hart vervangen :') ik heb dus de verwachting dat deze geen 10 jaar mee gaat.

Overigens gelijk een 1-persoons gekocht, ging prima.
pi_193628680
Onder een waterdichte hoes kan je nog een extra hoeslaken doen. Bij een nat bed trek je dan de bovenste lagen eraf en je hebt direct een schoon bed.
pi_193631457
Zo'n waterdichte hoes is toch niet ademend?
Snap wel dat het nodig is straks bij zindelijk worden, maar vond het zelf ook niet echt fijn om op zo'n hoes te slapen tijdens de zwangerschap.
  zondag 14 juni 2020 @ 21:01:16 #200
298315 SacreCoeur
circle pits and gig violence
pi_193631713
quote:
0s.gif Op zondag 14 juni 2020 17:07 schreef Elleska het volgende:
Onder een waterdichte hoes kan je nog een extra hoeslaken doen. Bij een nat bed trek je dan de bovenste lagen eraf en je hebt direct een schoon bed.
:D!

Beste tip van het jaar, weet ik nu al.

quote:
0s.gif Op zondag 14 juni 2020 20:45 schreef TolstoiFan het volgende:
Zo'n waterdichte hoes is toch niet ademend?
Snap wel dat het nodig is straks bij zindelijk worden, maar vond het zelf ook niet echt fijn om op zo'n hoes te slapen tijdens de zwangerschap.
Ik heb dat waterdichte ding van ikea, die ademend gewoon prima.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')