Ik heb begrepen dat de VVD de SER niet te belangrijk wil maken. Verder is Bruls chef van de veiligheidsregio’s en niet Halsema.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 17:42 schreef houdafstand het volgende:
15.12 uur | Kabinet wint breder advies in over aanpak corona
Het kabinet gaat op bredere schaal advies inwinnen over de coronamaatregelen. Naast de medische experts van het outbreak management team (OMT) zullen ook lokale bestuurders en deskundigen vanuit andere disciplines betrokken worden in de besluitvorming over een geleidelijke exit uit de lockdown, zo melden Haagse bronnen.
Hoe die advisering precies vorm gaat krijgen is nog onduidelijk. Het kabinet zou denken aan een drietal teams gericht op verschillende aandachtsgebieden, die gevraagd en ongevraagd advies uitbrengen. Meerdere kennisinstellingen, planbureaus en lokale bestuurders zouden reeds zijn benaderd.
FD paywall:
https://fd.nl/economie-po(...)n-over-aanpak-corona
"Haagse bronnen verwachten dat volgende week duidelijk wordt hoe de expertteams eruit gaan zien en wat hun bevoegdheden zullen zijn."
Waarschijnlijk: de SER (werkgevers en werknemers), het SCP (Kim Putters) en de Veiligheidsregio's (Femke Halsema)?
Erg laat met maatregelen nemen, laks met zieken en nu nog steeds zieken hun goddelijke gang laten gaan, het hele land door laten reizen, internationaal laten reizen etc.quote:
Ga je ook lekker biertje drinken 1 juni?quote:Op dinsdag 5 mei 2020 16:22 schreef BoerHagenees het volgende:
[..]
Dat wil ik nog weleens zien als corona enigszins is uitgewoeid in landen waar ze zelf strenger durven te zijn. Wij zullen 1 van de achterblijvers worden omdat ons beleid zo soft is.
En onvermijdelijk. Als we geluk hebben en Corona gedraagt zich als influenza dan jojo'en we pas vanaf het najaar. Is dat niet zo dan is het een maand meer open en dan een maand weer verder dicht.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 17:44 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Jojo-effecten gaan echt dodelijk zijn voor de moraal. Moet je coûte que coûte voorkomen.
Klopt, maar Halsema vervult wel een belangrijke rol. Na het overleg van 20 april is het volgende afgesproken:quote:Op dinsdag 5 mei 2020 17:45 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ik heb begrepen dat de VVD de SER niet te belangrijk wil maken. Verder is Bruls chef van de veiligheidsregio’s en niet Halsema.
Als we nog een beetje druk zetten misschien zelfs eerderquote:Op dinsdag 5 mei 2020 17:46 schreef Nicksanders het volgende:
[..]
Ga je ook lekker biertje drinken 1 juni?
Uiteindelijk zal de VVD wel kiezen voor economie boven volksgezondheid.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 17:58 schreef houdafstand het volgende:
En ik denk dat de SER erg belangrijk gaat worden. Hans de Boer (BNO NCW), Dirk Beljaarts (Koninklijke Horecabond), Jacco Vonhof (MKB Nederland), en Ed Nijpels zitten in de SER, dus waarom zou de VVD tegen zijn?
https://eenvandaag.avrotr(...)n-gefrustreerd-zijn/quote:Morgen versoepeling van coronaregels aangekondigd? 'Politiek merkt dat mensen gefrustreerd zijn'
05-05-2020 16:03
Politiek
Auteur: Marloes Lemsom
Morgen kondigt het kabinet mogelijk soepeler regels aan voor contactberoepen zoals kappers. En per 1 juni gaan de middelbare scholen wellicht weer open. Op sportwedstrijden met publiek, evenementen en kerkdiensten hoeven we voorlopig nog niet te rekenen.
De politiek merkt dat mensen zijn gefrustreerd, ziet politiek commentator Joost Vullings. "Mensen willen meer duidelijkheid." Hij verwacht dat die duidelijkheid in de persconferentie morgen tenminste deels zal worden gegeven. Een aantal zaken zullen weer worden toegestaan, met de kanttekening dat het weer kan worden teruggedraaid als het aantal coronagevallen weer toeneemt.
'Vermijdt drukte'
Volgens Joost gaat premier Rutte morgen bekend maken dat onder andere de kappers weer open mogen. "Contactberoepen mogen vanaf maandag weer. Dierentuinen kunnen in overleg met de lokale overheid weer open, maar ook musea. En op 1 juni wordt verwacht dat de middelbare scholen, desnoods deels, weer open gaan. Ook de terrassen kunnen dan wellicht weer open."
Het nieuwe mantra wordt, na 'blijf thuis' en 'houd afstand' nu 'vermijd drukte', weet Vullings. Voor bezoekers van sportwedstrijden, evenementen en kerkdiensten heeft hij slecht nieuws: die zullen wellicht moeten wachten tot er een vaccin is.
'Thuiswerken blijft de norm'
Voor Inge Spijkerman, eigenaresse van een kapsalon in Zwolle, zou het geweldig zijn. "Ik plan nu al mensen in voor na 20 mei. Ik hoop echt dat we snel open kunnen, want ik heb weer inkomsten nodig", vertelt ze. Al voor de 'intelligente lockdown' kwam ze erachter dat op 1,5 meter werken voor haar niet mogelijk is. "Ik werk alleen, dus ik hoef gelukkig geen plexiglas te plaatsen, maar ik ben wel heel benieuwd of ik straks met een mondkapje moet gaan werken."
Toch zal de 1,5 meter echt niet zomaar verdwijnen, zegt Joost Vullings. "Verder blijft thuiswerken voorlopig nog wel even de norm", zegt hij. "Ook ziet het kabinet volle stadions tijdens voetbalwedstrijden nog lang niet zitten."
Hoe zit het voor musea?
"Wij zijn klaar om open te gaan", zegt Robbert Roos enthousiast. Hij is directeur van KunsthalKAdE in Amersfoort. "We hebben onze kunsthal verbouwd, stickers aangebracht voor de looproute, de garderobe verplaatst. Ik hoop dat het kabinet morgen zegt: 'Jullie mogen open', maar ik verwacht dat het pas na 20 mei mag."
Het kabinet was tot nu toe terughoudend met het openen van bedrijven of musea die veel mensen aantrekken die met het openbaar vervoer komen. Eerder sprak Rutte over een 'worsteling' als het gaat om het versoepelen van de maatregelen. Ook zag hij dat er sprake was van 'verrommeling' van het naleven van de coronamaatregelen.
Getest worden
Naast het nieuws voor bedrijven, melden bronnen in Den Haag verder dat morgen bekend wordt dat je binnenkort getest kan worden als je langer dan 24 uur klachten hebt. Mocht dan blijken dat je gewoon verkouden bent, dan hoef je niet met je gezin in quarantaine.
Dat is mijn gedacht ook nog steeds. Draag mondkapje wanneer je dat zinnig vindt maar ga op grond van veronderstellingen niet een ander daartoe verplichten.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 14:57 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Het staat iedere kapper vrij er een te dragen. En iedereen vrij om alleen naar kappers te gaan die er een dragen.
Mooi nieuwsquote:Op dinsdag 5 mei 2020 18:03 schreef houdafstand het volgende:
[..]
https://eenvandaag.avrotr(...)n-gefrustreerd-zijn/
Binnenkort (mogelijk ook per 1 juni?) kan iedereen met milde klachten getest worden. Goed nieuws!
Kortom iedereen gaat klachten faken want iedereen wil getest wordenquote:Op dinsdag 5 mei 2020 18:03 schreef houdafstand het volgende:
[..]
https://eenvandaag.avrotr(...)n-gefrustreerd-zijn/
Binnenkort (mogelijk ook per 1 juni?) kan iedereen met milde klachten getest worden. Goed nieuws!
HazMat beschermt meteen tegen eikenprocessierups. Two birds, one stone!quote:Op dinsdag 5 mei 2020 18:07 schreef Vallon het volgende:
[..]
Dat is mijn gedacht ook nog steeds. Draag mondkapje wanneer je dat zinnig vindt maar ga op grond van veronderstellingen niet een ander daartoe verplichten.
Zelf kun je altijd nog een HazMat aantrekken wanneer je je niet veilig voelt zodat je veilig bent voor of tegen anderen.
quote:Op dinsdag 5 mei 2020 18:08 schreef RipCity het volgende:
[..]
Kortom iedereen gaat klachten faken want iedereen wil getest worden
https://nos.nl/artikel/23(...)komende-maanden.htmlquote:NOS Nieuws • Politiek • Vandaag, 17:54
Kabinet komt met 'spoorboekje' corona-aanpak voor komende maanden
Het kabinet komt morgenavond met een opzet voor versoepelingen van de coronamaatregelen voor de komende maanden. Haagse bronnen spreken over een 'spoorboekje', dat duidelijk moet maken op welke termijn welke sector minder strenge regels kan verwachten. Horecaondernemers en contactberoepen zoals kappers kunnen mogelijk binnenkort hun zaak weer openen.
Er wordt wel een duidelijk voorbehoud gemaakt; iedereen moet zich aan de anderhalvemetersamenleving houden en mensen met klachten moeten thuisblijven. Ook mag het aantal coronapatiënten niet te sterk stijgen.
Het toekomstperspectief is bedoeld voor de komende maanden. Het kabinet houdt er namelijk rekening mee dat er voorlopig geen vaccin is en dat er daarom het komend jaar tot anderhalf jaar nog coronamaatregelen nodig zijn. Wel breekt er een nieuwe fase van voorzichtige versoepeling aan; er zal meer benadrukt worden wat er kan en minder wat er niet kan.
Weinig zicht
Premier Rutte wil met het plan een duidelijker perspectief bieden. De afgelopen tijd groeide de kritiek, ook in de Tweede Kamer, dat het kabinet te weinig zicht gaf op de toekomst en dat daardoor het onbehagen onder de bevolking over de aanpak van de coronacrisis toenam.
Rutte zei de afgelopen tijd bij herhaling dat het nog te vroeg was voor een andere aanpak. De kans was te groot dat het virus zich weer zou verspreiden en dat zou te gevaarlijk zijn voor de volksgezondheid, aldus Rutte. Afgelopen zondag in het Catshuis heeft een aantal ministers de premier weten te overtuigen van een aangepaste koers.
Geen exacte datum
In het spoorboekje worden voor de meeste sectoren nog geen exacte data genoemd, zo zeggen bronnen in Den Haag. Daar is het nog te vroeg voor. De kans is wel groot dat er een datum voor de opening van de kapsalons wordt genoemd, vanaf volgende week. Dat zal dan ook gelden voor de andere contactberoepen, zoals nagelstylisten en schoonheidsspecialisten. Wel moet de brancheorganisaties hier achter staan.
Het Outbreak Management Team (OMT) heeft het kabinet geadviseerd dat het vrijgeven van de contactberoepen zal leiden tot een aanvaardbaar risico. Wel zijn er meerdere voorwaarden opgesteld waar ze aan moeten voldoen. Zo zal er, net als bij zorgmedewerkers en leraren, een "laagdrempelig testbeleid" gevoerd gaan worden. Dat betekent dat als kappers en visagisten zich ziek voelen, ze getest kunnen worden.
Ook zijn er strenge voorwaarden opgesteld over de inrichting van de kapperszaken. Net als bij winkels moet zoveel mogelijk worden voorkomen dat mensen te dicht bij elkaar in de buurt komen. Het gebruik van mondkapjes voor contactberoepen zal vrijwillig zijn, zo luidt het advies.
Strandtenthouders
Ook wordt mogelijk bekendgemaakt dat horecaondernemers hun terrassen vanaf 1 juni kunnen openen, zo ook de strandtenthouders. Vanaf die datum gaan naar alle waarschijnlijkheid ook de middelbare scholieren weer naar school.
Eigenlijk was het kabinet van plan rond 12 mei vooruit te kijken naar versoepelingen na 19 mei. "Rutte heeft zich in het Catshuis laten overtuigen dat hij nadrukkelijker naar de toekomst moet kijken", aldus NOS-verslaggever Xander van der Wulp. "Ook omdat het vaccin nog lang op zich laat wachten." De overgangsfase van misschien wel anderhalf jaar tot het vaccin, zal zeker ingrijpend zijn voor grote evenementen en bijeenkomsten in grote stadions, benadrukt Van der Wulp.
De specialisten van het OMT hebben gisteren een advies opgesteld dat morgenmiddag wordt besproken in de Ministeriële Commissie Crisisbeheersing. Daarna volgt dan de persbijeenkomst met in ieder geval premier Rutte en mogelijk ook minister De Jonge van Volksgezondheid.
Zijn natuurlijk niet de slimste, maar dat optreden is ook van de gekke.quote:
Nederland heeft wel een berg woord-spreukjes liggen, nu hebben ze het over een "spoorboekje",quote:Op dinsdag 5 mei 2020 18:11 schreef houdafstand het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/23(...)komende-maanden.html
Wat is daar het nut van?quote:Op dinsdag 5 mei 2020 18:08 schreef RipCity het volgende:
[..]
Kortom iedereen gaat klachten faken want iedereen wil getest worden
Hahahahahaquote:Op dinsdag 5 mei 2020 18:15 schreef Za het volgende:
Net op het journaal, de anti lockdown demonstranten die worden opgepakt omdat ze te dicht op elkaar stonden, worden vervolgens door de politie letterlijk in bussen op elkaar gepropt. Geen anderhalve meter qua afvoeren nodig blijkbaar.
De idiotie
Als je regelmatig een voetbalwedstrijd in NL bezoekt is dat politie optreden niet verbazend meer helaas.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 18:15 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Zijn natuurlijk niet de slimste, maar dat optreden is ook van de gekke.
[..]
Nederland heeft wel een berg woord-spreukjes liggen, nu hebben ze het over een "spoorboekje",Exitplan was niet duidelijk genoeg, we blijven op het spoortje.
Mensen willen weten of ze het virus gehad hebben?quote:
Uit een analyse van Harvard bleek dat we zo'n 2 jaar in een situatie blijven zitten waar we het versoepelen en verstevigen van maatregelen blijven afwisselen.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 17:38 schreef FerryN7 het volgende:
Ben daarom ook wel benieuwd over een maand nadat alles open is hoe het is met de besmettingen. Heel veel mensen houden zich er niet meer aan en juist straks gaat het veel drukker worden weer. Misschien zal het meevallen, maar stel dat we weer een grote piek gaan krijgen. Moet dan weer bepaalde dingen op slot of toch maar doorgaan en zien waar het schip strand?
Daar is die test niet voor.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 18:17 schreef RipCity het volgende:
[..]
Mensen willen weten of ze het virus gehad hebben?
Kees van Harvard heeft gezegd dat we nog 20 jaar in deze situatie blijvenquote:Op dinsdag 5 mei 2020 18:18 schreef hooibaal het volgende:
[..]
Uit een analyse van Harvard bleek dat we zo'n 2 jaar in een situatie blijven zitten waar we het versoepelen en verstevigen van maatregelen blijven afwisselen.
Ben benieuwd naar hun berekening. Mijn berekening geeft aan 1 jaar en 224 dagen.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 18:18 schreef hooibaal het volgende:
[..]
Uit een analyse van Harvard bleek dat we zo'n 2 jaar in een situatie blijven zitten waar we het versoepelen en verstevigen van maatregelen blijven afwisselen.
Van de Chinese fabrikant Wantai.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 18:14 schreef houdafstand het volgende:
Corona-onderzoek uitgebreid met 1 miljoen bloedtests
2 minuten geleden
Het aantal bloedtests naar antistoffen van het coronavirus wordt de komende tijd fors uitgebreid. Minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) heeft in samenwerking met bloedbank Sanquin 1 miljoen tests besteld.
Nederland blijft een exportland he.quote:Op dinsdag 5 mei 2020 18:22 schreef Pumpalov het volgende:
Nieuw geval in de stad : 44-jarige man die vorige week teruggekomen is uit Nederland.
Ook bekend geworden dat de musea weer openen. Allereerst het fort dat morgen de vuurdoop krijgt en vanaf 9 mei alle andere musea. Afstand houden van twee meter en voor binnenkomst wordt temperatuur gemeten. 37.5°C en hoger worden geweigerd.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |