Dit is/was geen wetenschapper maar Researchgate een organisatie die de waarde van opgedane wetenschap beoordeelt. De mening ter opinievorming en dan kun je prima zeggen die en die maatregel zijn t.a.v. het effect zu-en-zo.quote:Op woensdag 29 april 2020 14:55 schreef ludovico het volgende:
[..]
Sorry hoor je weet het niet 100% zeker, dat betekent niet dat je halve informatie niet kunt gebruiken om levens te redden / economie te redden of om tot een zo goed mogelijk oordeel te komen met je beperkte informatie.
Wetenschappers moeten hun opinie achterwege laten om een reden.
Heb jij geleefd onder een steen? Vaak genoeg gezegd in de afgelopen tijd. Maar je moet weer een paar exacte lettertjes hebben?quote:Op woensdag 29 april 2020 20:35 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Daar staat dus helemaal niet dat Nederlanders zich perfect gedragen en wordt ook gewoon erkend dat het drukker wordt. Dus niet in tegenspraak met de beweringen van Rutte.
Zeker is dat gevaarlijk wat ook mensen denken, echt in deze tijd is dat ondoenlijk hoe mensen erover denken. We moeten nog lang volhouden... het is ook niet niks waar ook deze maatregelen ook gelden.quote:Op woensdag 29 april 2020 20:39 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Er was wel degelijk perspectief: eind mei. Alleen je ziet nu al relatief veel mensen die dan denken "ah, het valt wel mee allemaal" en dan schijt hebben aan de maatregels.
De Nederlandse zorg kan op dit moment absoluut niet 2500 IC bedden aan voor een langere periode. Totale onzin en ik heb nog geen expert gezien die dat heeft beweerd.quote:Op woensdag 29 april 2020 20:38 schreef ludovico het volgende:
[..]
Leg die rekensom dan eens uit want als je 1500 no worries aankan en zelfs kunt opschalen naar 2500, dan klinkt 700+500 reserve bedden nogal lafjes.
Toch een hoop zetels erbij in de laatste peiling. Zal toch wel iets goed doen in de ogen van veel mensen.quote:Op woensdag 29 april 2020 20:36 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Nee.
Rutte snapt niet dat je perspectief moet bieden. Juist doordat dat er niet is, gaan mensen doen waar ze zin in hebben.
Als die wetenschap er niet is maar je gezonde verstand zegt dat het kan helpen, wat is daar dan mis mee?quote:Op woensdag 29 april 2020 20:39 schreef Vallon het volgende:
Hier speelt dat met mondmaskers voor het publiek willen gebruiken zonder dat dit is onderbouwd met steekhoudende wetenschap.
Nou gut gut gut. Wat is er een zee van ruimte op de IC's. Het is niet het uiterste scenario, nee. Maar genoeg verpleegkundigen en dokters die al extra extra veel werken. Ook dat houdt een keer op.quote:Op woensdag 29 april 2020 20:19 schreef ludovico het volgende:
[..]
Oh, maar we bestrijden "de pandemie" prima en de IC's zitten niet overvol en er is geen capaciteitsgebrek.
[..]
Dan is je bedrijf al failliet en ben je gewoon persoonlijk aansprakelijk voor de schulden van je onderneming.
Dat zeg ik dan ook helemaal niet selectieve lezer.quote:Op woensdag 29 april 2020 20:40 schreef Kyran het volgende:
[..]
De Nederlandse zorg kan op dit moment absoluut niet 2500 IC bedden aan voor een langere periode. Totale onzin en ik heb nog geen expert gezien die dat heeft beweerd.
Ja, wat dacht je van als er een vaccin is of als de meest draconische maatregelen zijn teruggetrokken?quote:Op woensdag 29 april 2020 20:41 schreef ijs_beer het volgende:
[..]
Nou gut gut gut. Wat is er een zee van ruimte op de IC's. Het is niet het uiterste scenario, nee. Maar genoeg verpleegkundigen en dokters die al extra extra veel werken. Ook dat houdt een keer op.
Nee, want dat personeel is er niet. Aan alleen bedden heb je niet zoveel.quote:Op woensdag 29 april 2020 20:42 schreef ludovico het volgende:
[..]
Dat zeg ik dan ook helemaal niet selectieve lezer.
2500 patiënten zouden geholpen kunnen worden als de nood echt zo hoog zou zijn. Daar ligt 700 + 500 stand by mijlenver vanaf.
2500 verzin ik zelf niet ofzo.quote:Op woensdag 29 april 2020 20:44 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Nee, want dat personeel is er niet. Aan alleen bedden heb je niet zoveel.
Als jij denkt dat 2500 bedden betekent dat je 2500 mensen kan verplegen en daar geen personeel verder voor nodig hebt kan ik je ook niet helpen.quote:
2500 bedden zouden bedient kunnen worden "daarboven hebben we geen personeel voor"quote:Op woensdag 29 april 2020 20:46 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Als jij denkt dat 2500 bedden betekent dat je 2500 mensen kan verplegen en daar geen personeel verder voor nodig hebt kan ik je ook niet helpen.
Ja morgen is er weer een technische briefing om 10.00 uur en om 17.00 uur een debat op verzoek van PVV.quote:Op woensdag 29 april 2020 20:46 schreef Smack10 het volgende:
Is technische briefing en debat morgen vanwege Koningsdag?
Die 2500 bedden die eventueel mogelijk waren waren alleen beschikbaar voor een noodgeval. Die had men, voor een korte duur, kunnen gebruiken als bleek dat het nodig was. Het is geen oplossing en absoluut niet gewenst om die 2500 BEWUST in te zetten zoals jij het graag wil zien.quote:Op woensdag 29 april 2020 20:42 schreef ludovico het volgende:
[..]
Dat zeg ik dan ook helemaal niet selectieve lezer.
2500 patiënten zouden geholpen kunnen worden als de nood echt zo hoog zou zijn. Daar ligt 700 + 500 stand by mijlenver vanaf.
2400 in het uiterste geval, en voor korte tijd want is uitputtingsslag voor het zorgpersoneel. 2500 is uitgesloten. Dat is altijd al gezegd.quote:Op woensdag 29 april 2020 20:42 schreef ludovico het volgende:
[..]
Dat zeg ik dan ook helemaal niet selectieve lezer.
2500 patiënten zouden geholpen kunnen worden als de nood echt zo hoog zou zijn. Daar ligt 700 + 500 stand by mijlenver vanaf.
Maskers dragen om geen besmetting over te dragen wordt al een halve eeuw door chirurgen toegepast. Dat wordt gemakshalve genegeerd door de Canadian Civil Liberties Association.quote:Op woensdag 29 april 2020 20:39 schreef Vallon het volgende:
COR / Het grote SARS-CoV-2 topic #635 Zonder paniekzaaiers en downplayers
[..]
Dit is/was geen wetenschapper maar Researchgate een organisatie die de waarde van opgedane wetenschap beoordeelt. De mening ter opinievorming en dan kun je prima zeggen die en die maatregel zijn t.a.v. het effect zu-en-zo.
Hier speelt dat met mondmaskers voor het publiek willen gebruiken zonder dat dit is onderbouwd met steekhoudende wetenschap.
Ik zoek niet met een veronderstelde bias. Ik wil weten wat het (on)nut van mondmaskers zelf is of bovenop de maatregelen. Wat doet het dan (niet) ?quote:Op woensdag 29 april 2020 14:56 schreef Za het volgende:
[..]
Ik zie dat je gezocht hebt op "masks don't work".
Daar zul je je mening op voorhand bevestigd zien.
Google eens op "effectiveness of surgical masks".
Gewoon een onbevoordeelde search.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ik zocht op "covid19 WHO mask advice" en kreeg o.a. de link van ResearchGate die tal van "masker" rapporten onderzocht. Ik zoek zonder de veronderstelde bias omdat ik wil weten wat de meerwaarde is voor het publiek (ik spreek niet over medisch personeel) t.a.v. verspreiding (niet te verwarren met beschermen tegen besmetting).
Het effect van maskers bovenop isolatie, hygiëne en afstandhouden; is sws niet aangetoond en de reden dat het RIVM/WHO dat niet adviseert.
De maskers effectief zijn is een ander verhaal en dat zij beschermen tegen besmetting en/of idd dan ook verspreiding. En "we"weten al dat wordt aanbevolen door de WHO/RIVM wanneer je ziek bent en je toch weg moet voor behandeling.
Die vraag wil ik dus proberen door te trekken. Dan gericht op: stel dat wij "buiten", allemaal een masker dragen, zijn afstandsmaatregelen (en zelfs hygiëne) dan nog wel zo essentieel ?"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
Waar lees je dit dan? Dat ik 2500 bedden in wil zetten?quote:Op woensdag 29 april 2020 20:49 schreef Kyran het volgende:
Die 2500 bedden die eventueel mogelijk waren waren alleen beschikbaar voor een noodgeval. Die had men, voor een korte duur, kunnen gebruiken als bleek dat het nodig was. Het is geen oplossing en absoluut niet gewenst om die 2500 BEWUST in te zetten zoals jij het graag wil zien.
EN mensen overwerken. Waar helemaal niks mis mee is in een "crisis"quote:Op woensdag 29 april 2020 20:49 schreef Kyran het volgende:
Ik ben absoluut voor om IC capaciteit te verhogen, maar dan wel op een normale/verantwoorde manier. Er is op dit moment geen personeel om een flinke uitbreiding aan te kunnen. Men kon de huidige piek alleen maar aan omdat andere afdelingen gesloten waren, operatiekamers waren omgebouwd en personeel uit alle hoeken van het ziekenhuis ingezet werden op de IC's.
quote:Op woensdag 29 april 2020 20:56 schreef Vallon het volgende:
[..]
Ik zoek niet met een veronderstelde bias. Ik wil weten wat het (on)nut van mondmaskers zelf is of bovenop de maatregelen. Wat doet het dan (niet) ?Dat laatste onderzoekt niemand, volgens mij. Is ook bijna niet te doen in zijn algemeenheid. Dan zal je zoveel factoren mee moeten nemen. Patronen waar je bij artsen vanuit kan gaan (handen wassen, correct gebruiken etc) zijn dan ineens niet meer een gegeven.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ik zocht op "covid19 WHO mask advice" en kreeg o.a. de link van ResearchGate die tal van "masker" rapporten onderzocht. Ik zoek zonder de veronderstelde bias omdat ik wil weten wat de meerwaarde is voor het publiek (ik spreek niet over medisch personeel) t.a.v. verspreiding (niet te verwarren met beschermen tegen besmetting).
Het effect van maskers bovenop isolatie, hygiëne en afstandhouden; is sws niet aangetoond en de reden dat het RIVM/WHO dat niet adviseert.
De maskers effectief zijn is een ander verhaal en dat zij beschermen tegen besmetting en/of idd dan ook verspreiding. En "we"weten al dat wordt aanbevolen door de WHO/RIVM wanneer je ziek bent en je toch weg moet voor behandeling.
Die vraag wil ik dus proberen door te trekken. Dan gericht op: stel dat wij "buiten", allemaal een masker dragen, zijn afstandsmaatregelen (en zelfs hygiëne) dan nog wel zo essentieel ?
De vraag is nu gesteld door het RIVM voor kappers, het zou kunnen dat het OV eventueel in aanmerking komt, maar er is niemand die denkt dat ze toevoeging hebben om ze gewoon buiten te dragen. Dat heb ik ten minste nergens voorbij zien komen. Het is altijd voor een x-aantal situaties waarbij de 1,5 meter niet mogelijk is.
Uitputtingsslag..... Tjah.quote:Op woensdag 29 april 2020 20:49 schreef deedeetee het volgende:
[..]
2400 in het uiterste geval, en voor korte tijd want is uitputtingsslag voor het zorgpersoneel. 2500 is uitgesloten. Dat is altijd al gezegd.
Waar halen jullie die 2500 opeens vandaan ? Is er intussen extra IC personeel bijgekomen ?
Wss minder, als het werkt, waarom dan niet in de trein verplicht stellen? Goedkopere optie in ieder geval dan de trein voor 1/4e bezetten.quote:Op woensdag 29 april 2020 20:56 schreef Vallon het volgende:
Die vraag wil ik dus proberen door te trekken. Dan gericht op: stel dat wij "buiten", allemaal een masker dragen, zijn afstandsmaatregelen (en zelfs hygiëne) dan nog wel zo essentieel ?
Dat is voor de korte termijn niet erg, maar op de lange termijn kun je dat niet echt van mensen vragen en al helemaal niet in de zorg waar de foutmarge niet zo groot is als bij een of ander simpel kantoorbaantje.quote:Op woensdag 29 april 2020 20:58 schreef ludovico het volgende:
[..]
EN mensen overwerken. Waar helemaal niks mis mee is in een "crisis"
Ik snap hier helemaal geen ene kut van hè, het is allemaal zo erg maar owee als mensen wat meer werken.
Reken er maar op dat er een heel zooitje part-timers tussen zit hoor, en 2 uurtjes extra per dag kan altijd, me dunkt, maar okay, ik denk wel vaker dat we de oorlog niet gaan winnen met deze mentaliteit.quote:Op woensdag 29 april 2020 21:03 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Dat is voor de korte termijn niet erg, maar op de lange termijn kun je dat niet echt van mensen vragen en al helemaal niet in de zorg waar de foutmarge niet zo groot is als bij een of ander simpel kantoorbaantje.
Aldus e.o.a. moraalridder vanaf zijn zolderkamer. Goed verhaal.quote:Op woensdag 29 april 2020 21:04 schreef ludovico het volgende:
[..]
Reken er maar op dat er een heel zooitje part-timers tussen zit hoor, en 2 uurtjes extra per dag kan altijd, me dunkt, maar okay, ik denk wel vaker dat we de oorlog niet gaan winnen met deze mentaliteit.
Gesproken als iemand die nooit een dag in z'n leven gewerkt heeftquote:Op woensdag 29 april 2020 21:04 schreef ludovico het volgende:
[..]
Reken er maar op dat er een heel zooitje part-timers tussen zit hoor, en 2 uurtjes extra per dag kan altijd, me dunkt, maar okay, ik denk wel vaker dat we de oorlog niet gaan winnen met deze mentaliteit.
Als ze ipv voor 2, voor 4 mensen moeten zorgen en 12 uur werken ipv 8 uur is dat behoorlijk uitputtend. Dat kun je niet al te lang volhouden. En vergeet niet dat fouten maken bij hun werk heel akelig kan uitpakken.quote:
Het gaat (mij) niet om een tegenstelling of dlibratie.quote:Op woensdag 29 april 2020 20:55 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Maskers dragen om geen besmetting over te dragen wordt al een halve eeuw door chirurgen toegepast. Dat wordt gemakshalve genegeerd door de Canadian Civil Liberties Association.
Jup, dus buckle up. Doorbijten en solidair blijven. En nee dit bedoel ik niet sarcastisch. Dit is de realiteit voor de komende +/- 18 maanden.quote:Op woensdag 29 april 2020 20:24 schreef Oekelele het volgende:
[..]
Tot er een goed werkend vaccin is. Duurt ongeveer 18 maanden plus minus.
quote:Op woensdag 29 april 2020 21:07 schreef Tijn het volgende:
[..]
Gesproken als iemand die nooit een dag in z'n leven gewerkt heeft
Ach kom nou, waarom wordt daar niet een reële rekensom voor gemaakt?quote:Op woensdag 29 april 2020 21:05 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Aldus e.o.a. moraalridder vanaf zijn zolderkamer. Goed verhaal.
Ja maar daar is het nu rijkelijk (te) laat voor, door het vrij late optreden van het kabinet en het RIVM. Ik geef je gelijk hoor, maar dit had je moeten doen pre-carnaval. Eigenlijk had het carnaval geen doorgang mogen vinden, maar ja Brabanders lieten hun carnaval niet afpakken.quote:Op woensdag 29 april 2020 20:31 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Het is zinloos. Besmettingen maximaal omlaag brengen, en daarna contact tracing en aggresief ingrijpen bij elke uitbraak, terwijl de rest van het land weer aan de slag kan, dat is de kortste pijn.
Beter dan het idiote idee om deels te lossen zodra de IC genoeg capaciteit heeft, dan blijf je nog één, twee jaar in een halve lockdown, met duizenden extra doden, en misschien tienduizenden die langdurig moeten revalideren of permanente schade opgelopen hebben.
Maar met 12 uur werken en 4 mensen verzorgen en alle parttimers ook naar 12 uur zit je op wel wat hogere capaciteit dan 700 IC bedden hoor. Eerder een bedje of 1500-2000. Lijkt mij.quote:Op woensdag 29 april 2020 21:08 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Als ze ipv voor 2, voor 4 mensen moeten zorgen en 12 uur werken ipv 8 uur is dat behoorlijk uitputtend. Dat kun je niet al te lang volhouden. En vergeet niet dat fouten maken bij hun werk heel akelig kan uitpakken.
Dat is dus de reden dat we met zijn allen moeten voorkomen dat het zover uit de hand loopt.
Ben student, ik werk in periodes 12+ uur per dag. Zou nu ook kunnen, maar moet een scriptie schrijven en heb last van motivatie gebrek. Duss, weet je dat ook weer.quote:Op woensdag 29 april 2020 21:12 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ah ja, vandaar dat je hier de hele dag rond hangt
Een rekensom 168 uur per week u werkt er 70 en zit er ongeveer het zelfde aan werk uren hier???? Mag ik vragen wanneer slaapt u.... Of bent u een Marshalls Moderater??quote:Op woensdag 29 april 2020 21:10 schreef ludovico het volgende:
[..]![]()
Werk rustig 70 uur in de week. Dat er een hoop part-timers tussen zitten die nu 40 uur maken lijkt me vrij logisch. Ik vind niet dat het prioriteit moet hebben dat zij terug naar hun 20 urige werkweek gaan terwijl de scholen op slot zitten "Want tekort capaciteit IC"
Om die droplets te vermijden zou het moeten zijn: 1.5 meter afstand houden tot alle plekken waar in de laatste 60 seconden iemand anders was. Wat in winkels duidelijk niet gebeurt.quote:Op woensdag 29 april 2020 21:08 schreef Vallon het volgende:
[..]
Het gaat (mij) niet om een tegenstelling of dlibratie.
Voordat ik een masker ga dragen zou ik willen weten wat het (verwachte?) effect is van mondmaskers gebruik in/door het publiek:
a) bovenop de afstandhouden maatregel
b) in plaats van de afstandhouden maatregel
Voordat je als overheid daartoe besluiten zal je dat toch moetne onderbouwen en dat doe je niet met onderzoek dat vooral is gericht vanuit een medisch perspectief en gebruik.
Het gebruik in een medische setting staat voor mij niet ter discussie; ook omdat behandelende medici nu eenmaal geen afstand kunnen houden tot hun patiënt.
Niet genoeg fulltime werkenden voor.quote:Op woensdag 29 april 2020 21:11 schreef ludovico het volgende:
[..]
Ach kom nou, waarom wordt daar niet een reële rekensom voor gemaakt?
2400 "kunnen we nog net aan" maar 700 is niet vol te houden duurzaam.quote:
Ja, het kan je nog 10 keer uitgelegd worden maar kennelijk heb je een dusdanige plaat voor je kop dat je dat allemaal niet wil horen. Een beetje als een klein kind wat zijn zin niet krijgt en dan maar verveeld gaat lopen drammen omdat de maatregelen hem te lang duren en hij weer gewoon met zijn blokken wil spelen.quote:Op woensdag 29 april 2020 21:16 schreef ludovico het volgende:
[..]
2400 "kunnen we nog net aan" maar 700 is niet vol te houden duurzaam.
Heb jij een reële rekensom gezien ergens? Uitleg is hier niet geweest hoor. Jullie hebben nog een dikkere duim dan die ik heb.quote:Op woensdag 29 april 2020 21:18 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Ja, het kan je nog 10 keer uitgelegd worden maar kennelijk heb je een dusdanige plaat voor je kop dat je dat allemaal niet wil horen. Een beetje als een klein kind wat zijn zin niet krijgt en dan maar verveeld gaat lopen drammen omdat de maatregelen hem te lang duren en hij weer gewoon met zijn blokken wil spelen.
Hij zal uiteindelijk toch ook wel inzien dat we niet alles kunnen opgooien, ook niet met opgehoogd IC capaciteit?quote:Op woensdag 29 april 2020 21:18 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Ja, het kan je nog 10 keer uitgelegd worden maar kennelijk heb je een dusdanige plaat voor je kop dat je dat allemaal niet wil horen. Een beetje als een klein kind wat zijn zin niet krijgt en dan maar verveeld gaat lopen drammen omdat de maatregelen hem te lang duren en hij weer gewoon met zijn blokken wil spelen.
Op deze manier zou het gaan met 2400 ic bedden dacht ik. Dat is bijna niet te doen en echt niet voor langere tijd. De mensen die je verzorgt zijn immers doodziek en je moet alle apparatuur in de gaten houden. Mensen regelmatig verleggen enz. Plus dat er collega's zijn van andere afdelingen die je ook nog in de gaten moet houden en advies van je nodig hebben. Ga er maar eens aanstaan. De levens van deze patiënten hangen immers af van jouw goede verzorging.quote:Op woensdag 29 april 2020 21:13 schreef ludovico het volgende:
[..]
Maar met 12 uur werken en 4 mensen verzorgen en alle parttimers ook naar 12 uur zit je op wel wat hogere capaciteit dan 700 IC bedden hoor. Eerder een bedje of 1500-2000. Lijkt mij.
Er wordt immers gesteld dat er in noodsituaties 2500 bedden te bedienen zijn.
NB: Om je te laten knippen kan je ook een simpel plakmaskertje gebruiken zonder elastiekjes.quote:Op woensdag 29 april 2020 20:58 schreef _I het volgende:
[..]
Dat laatste onderzoekt niemand, volgens mij. Is ook bijna niet te doen in zijn algemeenheid. Dan zal je zoveel factoren mee moeten nemen. Patronen waar je bij artsen vanuit kan gaan (handen wassen, correct gebruiken etc) zijn dan ineens niet meer een gegeven.
De vraag is nu gesteld door het RIVM voor kappers, het zou kunnen dat het OV eventueel in aanmerking komt, maar er is niemand die denkt dat ze toevoeging hebben om ze gewoon buiten te dragen. Dat heb ik ten minste nergens voorbij zien komen. Het is altijd voor een x-aantal situaties waarbij de 1,5 meter niet mogelijk is.
Staat een artikel op de nos over contactonderzoek. Komt er op neer dat er vanuit de overheid niets gevraagd wordt en de ggd’en daarom niet gaan opschalen. We zouden 4250 contactonderzoekers nodig hebben maar er zijn nu maximaal 1000 beschikbaar.quote:Op woensdag 29 april 2020 20:31 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Het is zinloos. Besmettingen maximaal omlaag brengen, en daarna contact tracing en aggresief ingrijpen bij elke uitbraak, terwijl de rest van het land weer aan de slag kan, dat is de kortste pijn.
Beter dan het idiote idee om deels te lossen zodra de IC genoeg capaciteit heeft, dan blijf je nog één, twee jaar in een halve lockdown, met duizenden extra doden, en misschien tienduizenden die langdurig moeten revalideren of permanente schade opgelopen hebben.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |