Ai.quote:Op vrijdag 24 april 2020 08:52 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Op zoiets kwam het eigenlijk wel op neer, het technische verhaal is me dan niet bekend. Stond in Zeit.
Dat is wel wat er besloten is, maar besluiten kun je ongedaan maken.quote:Op vrijdag 24 april 2020 08:32 schreef Tijn het volgende:
Waarom wordt er gesproken over het openen van kapperszaken? Alles blijft toch sowieso dicht tot 20 mei, of mis ik iets?
Geen idee, maar ergens heb ik het idee dat ze een berekende 'gok' wagen dat het slechts voor een klein aantal extra besmettingen zal gaan zorgen.quote:Op vrijdag 24 april 2020 08:48 schreef _I het volgende:
[..]
Als je die capaciteit nu al niet hebt, hoe ga je dan het eventuele effect volgen van alle scholen?
In het debat is er aangegeven voor contactberoepen te kijken of e.e.a. sowieso al eerder versoepeld zou kunnen worden.quote:Op vrijdag 24 april 2020 08:54 schreef hooibaal het volgende:
[..]
Dat is wel wat er besloten is, maar besluiten kun je ongedaan maken.
De Corona Checkquote:Op vrijdag 24 april 2020 08:53 schreef Scrummie2.1 het volgende:
[..]
Ik gebruik nu een aantal dagen die COVID-radar app. Is dat die OLVG app?
Hoe dan ook, begrijp niet dat daar geen campagne voor komt. Installbase was nu al 200.000 werd genoemd bij dat ronde tafel gesprek woensdag. Met campagne gaat dat echt heel veel meer worden en dan heb je al meer inzicht dan wat je nu hebt. Erg simpele app verder.
Ja, precies. En dit kan toch ook gewoon naast het hele 'app' gebeuren lopen van de Jonge. Echt onbegrijpelijk wat mij betreft, dat hier niet meer op ingezet is.quote:Op vrijdag 24 april 2020 08:57 schreef _I het volgende:
[..]
-knip-
Die draaien beide en werden door sommige experts woensdag aangeraden om verder te onderzoeken.
Als dit bewezen bijdraagt aan het werk van de GGD en 200.000 mensen gebruiken het al, waarom dan het wiel opnieuw uitvinden.
Ongetwijfeld. De scholen stonden al nooit op de lijst om gesloten te worden.quote:Op vrijdag 24 april 2020 08:55 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Geen idee, maar ergens heb ik het idee dat ze een berekende 'gok' wagen dat het slechts voor een klein aantal extra besmettingen zal gaan zorgen.
Daar geloof ik niks van en dat is ook niet te verantwoorden.quote:Op vrijdag 24 april 2020 08:59 schreef _I het volgende:
[..]
Ongetwijfeld. De scholen stonden al nooit op de lijst om gesloten te worden.
Maar ergens heb ik nog steeds in mijn achterhoofd hangen dat ze de scholen willen gebruiken als katalysator om het virus te verspreiden.
Het wordt niet eens genoemd. Daarom heb ik zo'n slecht gevoel bij die app. Het voelt heel geforceerd en totaal niet in lijn met het zoeken naar en oplossing.quote:Op vrijdag 24 april 2020 08:59 schreef Scrummie2.1 het volgende:
[..]
Ja, precies. En dit kan toch ook gewoon naast het hele 'app' gebeuren lopen van de Jonge. Echt onbegrijpelijk wat mij betreft, dat hier niet meer op ingezet is.
Denemarken heeft toch scholen al weer (gedeeltelijk) geopend? Dus er zijn over twee weken wel meer gegevens bekend. Het is geen wilde gok, het is natuurlijk wel degelijk wetenschappelijk beredeneerd en onderbouwd. Maar niets is zeker op dit moment.quote:Op vrijdag 24 april 2020 09:00 schreef Cesare-Borgia het volgende:
Als het een hoop trial & error is moet het rivm niet zo stellig brengen dat sommige dingen zijn hoe ze zijn.
Het maakt me skeptisch dat wanneer het basisschool experiment leidt tot een stijging het op iets anders geschoven gaat worden omdat er al stellig een positie ingenomen is en het dan de geloofwaardigheid (verder) aan tast.
Sommigen hier hebben het heel lastig met de verloedering van hun kapselquote:Op vrijdag 24 april 2020 08:32 schreef Tijn het volgende:
Waarom wordt er gesproken over het openen van kapperszaken? Alles blijft toch sowieso dicht tot 20 mei, of mis ik iets?
Dat heeft, mag ik hopen, ook wel meegespeeld in hun oordeel. Dat ze op tijd ook informatie vanuit Denemarken krijgen over het effect van het heropenen van scholen. Mochten daar schrikbarende bevindingen uit komen, zullen ze daar ook wel naar (moeten) handelen.quote:Op vrijdag 24 april 2020 09:04 schreef _I het volgende:
[..]
Denemarken heeft toch scholen al weer (gedeeltelijk) geopend? Dus er zijn over twee weken wel meer gegevens bekend. Het is geen wilde gok, het is natuurlijk wel degelijk wetenschappelijk beredeneerd en onderbouwd. Maar niets is zeker op dit moment.
Ja of wat jij zegt. In eerste instantie wilden ze de scholen al open houden en inzetten op herd immunity.quote:Op vrijdag 24 april 2020 09:04 schreef _I het volgende:
[..]
Denemarken heeft toch scholen al weer (gedeeltelijk) geopend? Dus er zijn over twee weken wel meer gegevens bekend. Het is geen wilde gok, het is natuurlijk wel degelijk wetenschappelijk beredeneerd en onderbouwd. Maar niets is zeker op dit moment.
Zeker. Dat gaf Jaap ook aan.quote:Op vrijdag 24 april 2020 09:09 schreef Zeroku het volgende:
[..]
Dat heeft, mag ik hopen, ook wel meegespeeld in hun oordeel. Dat ze op tijd ook informatie vanuit Denemarken krijgen over het effect van het heropenen van scholen. Mochten daar schrikbarende bevindingen uit komen, zullen ze daar ook wel naar (moeten) handelen.
Tsjonge. Ik had dus gewoon ook de briefing kunnen doen...quote:
Eens. Er werd wel bijverteld dat er veel meer zaken meespelen die niet in die grafiek naar voren kwamen.quote:Op vrijdag 24 april 2020 09:06 schreef Arts-assistent het volgende:
Ze hebben toch gewoon mooie visualisaties waarbij je kan zien dat er zeer zelden transmissie van kind <12 jaar naar een volwassene plaatsvindt?
Ja maar je kan op dezelfde tijd ook andere zaken openen, als de capactieit op IC laag genoeg is.quote:Op vrijdag 24 april 2020 08:27 schreef _I het volgende:
[..]
Ik begrijp je niet.Hoe bedoel je uitzoeken in een lab? De resultaten gaan zich toch ontvouwen voor je ogen. Als de scholen opengaan, zien we toch snel genoeg welk effect dat heeft op de bezetting in het ziekenhuis?
Doordat de leraren ook snel getest kunnen worden, en mensen in het ziekenhuis, zie je snel genoeg hoe verspreiding loopt van de ene plek naar de andere.
Het zou ook gewoon logisch zijn. Hoe vervelend ook, de groepen die het minste risico lopen, dragen het meeste bij aan een eventueel GI.quote:Op vrijdag 24 april 2020 09:09 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Ja of wat jij zegt. In eerste instantie wilden ze de scholen al open houden en inzetten op herd immunity.
Op deze manier kan je dat wel bewerkstelligen onder de groep met de minste risico, evenals hun ouders.
Ze besmetten wel vandaar mogen ze Niet naar opa en oma maar voor de jongere ouders en leraren die geen risico lopen boeit dat niet.
Je zal wel een stijging zien in ic opnames en doden in deze groep maar dat is te overzien en kunnen ze daarna massaal aan het werk.
quote:Op vrijdag 24 april 2020 09:13 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Ja maar je kan op dezelfde tijd ook andere zaken openen, als de capactieit op IC laag genoeg is.
Afwachten 2-3 weken om te kunnen zeggen achteraf, dit was het effect van de scholen openen, nu gaan we de kapper openen is nutteloos tijd rekken.
Heb alle vertrouwen in je! Komt weinig onzin uit je toetsenbord.quote:Op vrijdag 24 april 2020 09:12 schreef Zeroku het volgende:
[..]
Tsjonge. Ik had dus gewoon ook de briefing kunnen doen...
Maar waarom dan? Asymptomatische volwassene kan groepen mensen besmetten maar een asymptomatisch kind met beperkye hygiëne niet?quote:Op vrijdag 24 april 2020 09:06 schreef Arts-assistent het volgende:
Ze hebben toch gewoon mooie visualisaties waarbij je kan zien dat er zeer zelden transmissie van kind <12 jaar naar een volwassene plaatsvindt?
Ik zal het kijken, dank.quote:Op vrijdag 24 april 2020 09:14 schreef Zeroku het volgende:
[..]
Dit is wel een mooi voorbeeld hoe nauw het komt. Zodra je te veel open doet en de R0 (te) snel stijgt kom je al heel snel boven je capaciteit uit. Zeker in Nederland, waar de totale capaciteit als niet bijster hoog is.
Ik denk dat het heel goed is om kritisch er naar te kijken, maar er zijn een aantal vergelijkingen die nu mank gaan, waardoor ik ten faveure van het RIVM kies.quote:Op vrijdag 24 april 2020 09:16 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Maar waarom dan? Asymptomatische volwassene kan groepen mensen besmetten maar een asymptomatisch kind met beperkye hygiëne niet?
Volgebs dit artikel spelen kinderen juist wel een rol ib de verspreiding.
https://www.scientias.nl/(...)lijk-een-sleutelrol/
Geen idee inderdaad.quote:Op donderdag 23 april 2020 13:48 schreef Za het volgende:
[..]
Welke berekening heeft hij hier op losgelaten, heb jij een idee?
IMO is dit gewoon stemmingmakerij van v Dissel.
Moeten we dan wel blijven doen alsof het de apocalyps is en iedereen terug naar het stenen tijdperk terug moet?quote:Op donderdag 23 april 2020 13:53 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Ik zeg ook niet dat het hele land op slot moet (blijven).
Alleen dat men niet moet doen alsof het een griepje is.
quote:Op vrijdag 24 april 2020 09:29 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Geen idee inderdaad.
Het is alleen een specialist die die uitspraak doet. Dus iedereen geloofd het op zijn blauwe ogen.
quote:Op vrijdag 24 april 2020 09:31 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Moeten we dan wel blijven doen alsof het de apocalyps is en iedereen terug naar het stenen tijdperk terug moet?
Want inmiddels met alle schade aan de maatschappij door het angstvirus, gaat het wel die kant op.
quote:Op vrijdag 24 april 2020 07:55 schreef Scrummie2.1 het volgende:
IC-chef Gommers: ‘Behandel Nederlanders niet als een kind’
Gommers
Die man zegt vaak precies de dingen die ik denk.
Zelfs de onderwerp specialisten vinden het omt en de regering dus een stel schijters.quote:Een versoepeling had wel nù gekund, een van deze dagen. Zodat je over drie weken ziet wat er gebeurt, en het schoolbesluit bijvoorbeeld nog kunt heroverwegen.”
quote:Op vrijdag 24 april 2020 09:31 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Moeten we dan wel blijven doen alsof het de apocalyps is en iedereen terug naar het stenen tijdperk terug moet?
Want inmiddels met alle schade aan de maatschappij door het angstvirus, gaat het wel die kant op.
Dat is iets totaal anders waar jij het over hebt.quote:Op vrijdag 24 april 2020 09:37 schreef Red_85 het volgende:
[..]
[..]
Zelfs de onderwerp specialisten vinden het omt en de regering dus een stel schijters.
Zoveel is duidelijk.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op vrijdag 24 april 2020 09:38 schreef Anton91 het volgende:
Trump heeft de mogelijke oplossing gevonden
Mooie manier om zichzelf op te ruimen.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Op zaterdag 28 april 2012 00:09 schreef Klinkerbotsing het volgende:
Lieve jongeman ben jij. :@
Op woensdag 8 juli 2020 18:58 schreef PoezeligDing het volgende:
:* My one and only, master, king , whatever. THE ZER! O+
quote:Op vrijdag 24 april 2020 09:38 schreef Anton91 het volgende:
Trump heeft de mogelijke oplossing gevonden
Dat zegt hij totaal niet alleen.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Prachtig hoe media niet om kunnen gaan met iemand die niet in absolute zekerheden praat maar dat wel zo interpreteren.
Grappig hoe heel veel mensen exact hetzelfde zien (zonder verder duiding van 'de media') en het compleet anders interpreteren.quote:Op vrijdag 24 april 2020 09:40 schreef Scrummie2.1 het volgende:
[..]
Dat zegt hij totaal niet alleen.
Prachtig hoe media niet om kunnen gaan met iemand die niet in absolute zekerheden praat maar dat wel zo interpreteren.
Bedankt voor je reactie! Ik merk aan mezef dat ik moeite heb het rivm te vertrouwen omdat ze er in het begin zo vaak naast hebben gezeten met hun uitspraken.quote:Op vrijdag 24 april 2020 09:24 schreef Arts-assistent het volgende:
[..]
Ik denk dat het heel goed is om kritisch er naar te kijken, maar er zijn een aantal vergelijkingen die nu mank gaan, waardoor ik ten faveure van het RIVM kies.
Zo gaat dit artikel over een voorgepubliceerd stuk in de Pediatrics, waarbij er geen onderzoek is uitgevoerd, maar er door een auteur een reactie is geschreven op een Chinees artikel (wat bv. sprongen maakt van 'veel besmettingen zijn asymptomatsisch', 'kinderen hebben weinig symptomen', dus kinderen spelen een belangrijke rol bij besmetting. Deze had dus géén eigen cijfers en database ter beschikking om analyses mee uit te voeren. Bovendien is van halverwege maart. Kortom; het is dan wel door wetenschappers geschreven, maar m.i. is het geen pure wetenschap om conclusies aan vast te maken.
Het RIVM heeft een enorme database met eigen cijfers, eigen ervaringen, contact met zusterorganisaties is (betrouwbare) buitenlanden en bovendien het voordeel van de tijd.
Het valt niet anders te interpreteren dan; 'goh, een wetenschapper zegt X, misschien is dat wat, moeten we laten nakijken door medici (zegt ie letterlijk)'.quote:Op vrijdag 24 april 2020 09:42 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Grappig hoe heel veel mensen exact hetzelfde zien (zonder verder duiding van 'de media') en het compleet anders interpreteren.
Hij komt bij het overgrote merendeel van de bevolking wel over als een complete idioot, maar bij jou blijkbaar niet.
Toch apart.
Hij zegt niet dat je het moet gebruiken, maar dat ze het kunnen uitzoeken. Maar waarom zou je zulke onzin verkopen tijdens een pers conferentie? Was er vorige keer niet iemand overleden aan hydroxychloroquine nadat hij dat had geroepen? In eerste instantie was hij daar al veel te positief over zonder ook maar te weten wat het precies doet.quote:Op vrijdag 24 april 2020 09:40 schreef Scrummie2.1 het volgende:
[..]
Dat zegt hij totaal niet alleen.
Prachtig hoe media niet om kunnen gaan met iemand die niet in absolute zekerheden praat maar dat wel zo interpreteren.
Prachtigquote:Op vrijdag 24 april 2020 09:44 schreef Scrummie2.1 het volgende:
[..]
Het valt niet anders te interpreteren dan; 'goh, een wetenschapper zegt X, misschien is dat wat, moeten we laten nakijken door medici (zegt ie letterlijk)'.
Maar nee, Trump heeft een mogelijke oplossing gevonden is wat je overal leest, terwijl dat afgaande op bovenstaande clip complete onzin is.
Ja klopt, die complete flauwekul wat je constant over Trump leest is inderdaad een prachtig fenomeen in deze tijd.quote:
Hij begint zelf met de flauwekul door dit soort domme dingen te lopen brabbelen op een officiële persconferentie waar miljoenen naar kijken.quote:Op vrijdag 24 april 2020 09:45 schreef Scrummie2.1 het volgende:
[..]
Ja klopt, die complete flauwekul wat je constant over Trump leest is inderdaad een prachtig fenomeen in deze tijd.
Het is een reactie op een ander he, die weg loopt. Ik heb de volledige persco niet gezien maar het is niet alsof Trump dit uit zichzelf roept uit het niets.quote:Op vrijdag 24 april 2020 09:47 schreef Momo het volgende:
[..]
Hij begint zelf met de flauwekul door dit soort domme dingen te lopen brabbelen op een officiële persconferentie waar miljoenen naar kijken.
(medisch) Wetenschappers gebruiken altijd woorden als 'als', 'mogelijk', 'waarschijnlijk' en holle frasen als 'further research is warranted' en 'could be essential in solving'.quote:Op vrijdag 24 april 2020 09:43 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Bedankt voor je reactie! Ik merk aan mezef dat ik moeite heb het rivm te vertrouwen omdat ze er in het begin zo vaak naast hebben gezeten met hun uitspraken.
Het zou geweldig nieuws zijn wanneer kinderen geen rol spelen in de verspreiding. Door woorden als lijkt en waarschijnlijk (al is dat volgens mijn een wetenschap ding om zo de slag om de arm te houden) krijg je het idee dat het nog best onzeker is en er beslissingen genomen voor het onderzoek af is.
Trump fanboy gespotquote:Op vrijdag 24 april 2020 09:48 schreef Scrummie2.1 het volgende:
Maar he, nuance in combinatie met Trump is niet te doen, het is veel makkelijker om met z'n allen te schreeuwen HE WAT EEN GEK HAHAHAAH KIJK DAN HAHAHA!
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |