quote:Op dinsdag 14 april 2020 18:40 schreef DonDruiper het volgende:
[..]
Waarom denk je dat NL niet kiest voor een lockdown? Omdat de overheid wil dat zoveel mogelijk mensen het krijgen.
Oh sorry, ja, ze willen ons allemaal zo snel mogelijk ziek hebben.quote:Op dinsdag 14 april 2020 18:43 schreef DonDruiper het volgende:
[..]
Sterke inhoudelijke reactie.
Mijn complimenten
De mazelen zijn verre van uitgedoofd. Daar sterven jaarlijks nog ruim 100.000 mensen aan wereldwijd. Maar het klopt dat het mazelenvaccin veel effectiever is dan het griepvaccin.quote:Op dinsdag 14 april 2020 18:41 schreef Vallon het volgende:
[..]
En dan nog zullen in Nederland tienduizend(en?) jaarlijks overlijden aan het door het SARS virus veroorzaakte ARDS (acute ademhalings syndroom). Een Vaccin is niet 100% voldoende noch de (resulterende groeps)immuniteit daavan. Het is geen mazelen die uitdooft maar vooral als een soort griep dat voorwoekerd.
Muteert mazelen op een vergelijkbare wijze met griep dan?quote:Op dinsdag 14 april 2020 18:52 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
De mazelen zijn verre van uitgedoofd. Daar sterven jaarlijks nog ruim 100.000 mensen aan wereldwijd. Maar het klopt dat het mazelenvaccin veel effectiever is dan het griepvaccin.
Naar het schijnt zijn luchtweginfecties zeer lastig om een volledig dekkend vaccin voor te maken.
Maak me ook niet zo druk om de maatregelen die hier op nationaal niveau zijn ingevoerd.quote:Op dinsdag 14 april 2020 18:39 schreef Kyran het volgende:
[..]
Nogmaals. Welke maatregelen zouden dan blijven en vooral met welk doel?
Een georganiseerde reactie ipv iedereen die zijn eigen ding doet was wel handig geweest ja.quote:Op dinsdag 14 april 2020 18:53 schreef Slurrrrp het volgende:
[..]
Maak me ook niet zo druk om de maatregelen die hier op nationaal niveau zijn ingevoerd.
Maak me meer zorgen dat ze in oa Brussel wel met een harde passer rondlopen om nu allerlei zaken erdoorheen te drukken. Met meer EU hadden we dit virus natuurlijk kunnen voorkomen.
Daar kan ik je geen antwoord op geven, maar één van de verklaringen is dat het griepvirus makkelijker het lichaam binnendringt dan het mazelenvirus en daardoor een kleine mutatie al gevaarlijk kan zijn, terwijl een mazelenvaccin veel langer werkt.quote:Op dinsdag 14 april 2020 18:53 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Muteert mazelen op een vergelijkbare wijze met griep dan?
Gelukkig hebben we daar de EU niet voor nodigquote:Op dinsdag 14 april 2020 18:54 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Een georganiseerde reactie ipv iedereen die zijn eigen ding doet was wel handig geweest ja.
Waarbij de situaties in de verschillende landen wel onvergelijkbaar waren en verschillende maatregelen ook logisch zijn, maar iets meer sturing zou wel handig zijn geweest jaquote:Op dinsdag 14 april 2020 18:54 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Een georganiseerde reactie ipv iedereen die zijn eigen ding doet was wel handig geweest ja.
quote:Op dinsdag 14 april 2020 18:58 schreef Automatisch het volgende:
Scholen in Denemarken gaan weer open
https://www.rtlnieuws.nl/(...)B4g20iroJT-H7qVWvPgE
Waarom laten ze niet gewoon alle kinderen op school hun handen wassen?quote:Daarnaast wordt van de kinderen verwacht dat ze goed hun handen hebben gewassen voor ze op school komen. Ouders moeten hier op toezien en op school zullen de docenten er op letten.
Heel veel bedrijven, het overgrote merendeel, zijn niet eens dicht geweest.quote:Op dinsdag 14 april 2020 18:56 schreef Automatisch het volgende:
Mensen denken echt nog steeds dat alles maandenlang 'op slot' blijft.
Dat kan gewoon niet, en gaat dus ook echt niet gebeuren. Ik blijf erbij dat volgende maand (half mei) het meeste weer 'normaal' is. Horeca open, scholen open, bedrijven/winkels open.
Genot.quote:Op dinsdag 14 april 2020 19:00 schreef DireStraits7 het volgende:
Overigens wordt in de kielzog van Corona een grote toename verwacht in het aantal mazelengevallen:
[ afbeelding ]
https://www.nature.com/articles/d41586-020-01011-6
we weten inmiddels wat die voorspellingen waard zijn.quote:Op dinsdag 14 april 2020 19:00 schreef DireStraits7 het volgende:
Overigens wordt in de kielzog van Corona een grote toename verwacht in het aantal mazelengevallen:
[ afbeelding ]
https://www.nature.com/articles/d41586-020-01011-6
Lijkt me veel te positief.quote:Op dinsdag 14 april 2020 18:56 schreef Automatisch het volgende:
Mensen denken echt nog steeds dat alles maandenlang 'op slot' blijft.
Dat kan gewoon niet, en gaat dus ook echt niet gebeuren. Ik blijf erbij dat volgende maand (half mei) het meeste weer 'normaal' is. Horeca open, scholen open, bedrijven/winkels open.
Ga iemand anders trollen. Nature is misschien wel het meest gerenommeerde journal ter wereld.quote:Op dinsdag 14 april 2020 19:01 schreef weetjewel5 het volgende:
[..]
we weten inmiddels wat die voorspellingen waard zijn.
Dat wordt een doorslaand succes. Als ik al die regels zo lees.quote:Op dinsdag 14 april 2020 18:58 schreef Automatisch het volgende:
Scholen in Denemarken gaan weer open
https://www.rtlnieuws.nl/(...)B4g20iroJT-H7qVWvPgE
Nou wat Automatisch zegt ben ik niet mee eens, want alles open in mei kan eigenlijk niet vanwege het voorzichtigheid van ons allemaal, de overheid en het RIVM. De maatregelen houden we nog een tijdje in stand, zelfs waarschijnlijk 2 of 3 maanden lang, dan gaan er langzamerhand meer zaken open met 1,5 meter-regel er in.quote:
Klopt, ontzettend veel bedrijven zijn wellicht niet gesloten maar prodcueren of zetten hooguit 10-20% om van het gebruikelijke. Ongeveer hetzelfde.quote:Op dinsdag 14 april 2020 19:00 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Heel veel bedrijven, het overgrote merendeel, zijn niet eens dicht geweest.
Om de een of andere reden denken een hoop mensen dat vrijwel alle bedrijven dicht zijn.
De regels zijn bijna lachwekkend. Succes ermeequote:Op dinsdag 14 april 2020 19:04 schreef Slayage het volgende:
[..]
Dat wordt een doorslaand succes. Als ik al die regels zo lees.
Het hele zorgpersoneel is toch al besmet.quote:Op dinsdag 14 april 2020 19:07 schreef TLC het volgende:
Met alle respect, maar als je die beelden ziet van t afscheid van een medewerker van het Erasmus is het toch veels te druk ?? en je kunt ook niet echt zeggen dat iedereen 1,5 meter van elkaar af staat ?
Nou het is altijd moeilijk voor een land om te bepalen of de regels versoepeld wordt of niet, want het virus is altijd op loer..... als je zo snel de regels gaat versoepelen, kan er zo weer een grote piek ontstaan.quote:Op dinsdag 14 april 2020 19:09 schreef haags_kwartiertje het volgende:
[..]
De regels zijn bijna lachwekkend. Succes ermee
quote:Op dinsdag 14 april 2020 19:03 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Ga iemand anders trollen. Nature is misschien wel het meest gerenommeerde journal ter wereld.
Wat ik in mijn eigen omgeving hoor van familie, vrienden, kennissen, buurt- en dorpsgenoten hoor is dat het bij sommigen rustiger is, maar dat het bij de meesten nog volle bak werken is.quote:Op dinsdag 14 april 2020 19:06 schreef Caland het volgende:
[..]
Klopt, ontzettend veel bedrijven zijn wellicht niet gesloten maar prodcueren of zetten hooguit 10-20% om van het gebruikelijke. Ongeveer hetzelfde.
Zucht.quote:Op dinsdag 14 april 2020 19:11 schreef Zeroku het volgende:
[..].
Net als de modellen van het RIVM. Waren ook betrouwbaar. Tot er opeens een daling kwam die in geen enkel model voorzien was.
Als je geen bron noemt ben je echt af... het schijnt.... het schijnt... weet je wat schijnt? De fucking zon, die schijnt.quote:Op dinsdag 14 april 2020 18:52 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
De mazelen zijn verre van uitgedoofd. Daar sterven jaarlijks nog ruim 100.000 mensen aan wereldwijd. Maar het klopt dat het mazelenvaccin veel effectiever is dan het griepvaccin.
Naar het schijnt zijn luchtweginfecties zeer lastig om een volledig dekkend vaccin voor te maken.
Wow, rustig maar.quote:Op dinsdag 14 april 2020 19:21 schreef Multatilu het volgende:
[..]
Als je geen bron noemt ben je echt af... het schijnt.... het schijnt... weet je wat schijnt? De fucking zon, die schijnt.
Die duikt hier net achter een wolk andersquote:Op dinsdag 14 april 2020 19:21 schreef Multatilu het volgende:
[..]
Als je geen bron noemt ben je echt af... het schijnt.... het schijnt... weet je wat schijnt? De fucking zon, die schijnt.
quote:Koolmees: Snelheid gaat boven maatwerk bij coronasteun
• Kabinet gaat zijn best doen om hiaten in steunpakket te dichten.
• Verantwoordelijk minister Koolmees onderzoekt vangnet voor flexkrachten zonder uitkering
• Ook zoekt hij oplossing voor seizoensbedrijven en grote concerns
• Tot nu toe hebben 83.000 bedrijven aangeklopt voor steun
• Uitkeringsinstantie UWV heeft al ¤1,3 mrd overgemaakt aan ruim 66.000 bedrijven voor zo'n drie miljoen werknemers
Minister Wouter Koolmees van Sociale Zaken gaat zijn best doen om ontslagen flexkrachten die geen aanspraak kunnen maken op coronasteun toch te helpen. Maar niet iedereen kan rekenen op een op maat gemaakte oplossing, waarschuwde hij. 'Wij kunnen niet alle specifieke omstandigheden repareren.'
Coalitie- en oppositiepartijen riepen Koolmees dinsdag op met een vangnet te komen voor ontslagen medewerkers die geen aanspraak kunnen maken op een uitkering. Dat zijn vooral oproepkrachten en mensen met een tijdelijk contract die weinig of geen WW-rechten hebben opgebouwd maar ook geen recht hebben op bijstand. Ook zzp'ers die deels in loondienst werkten kunnen nergens terecht.
Er zijn veel werkenden die ondanks de loondoorbetalingsregeling toch door hun werkgever aan de kant zijn gezet, erkende Koolmees. Maar van hen heeft naar schatting een kleine 70% wel recht op een loongerelateerde WW-uitkering, relativeerde hij. Voor mensen zonder recht op een WW-uitkering of bijstand wil de minister 'graag wat doen', zei hij. 'Maar het is ontzettend ingewikkeld.'
Maatwerk geen optie
De snelheid waarmee het miljardenpakket aan coronahulp moet worden uitgerold betekent dat het om generieke regelingen moet gaan, beklemtoonde hij. Binnen luttele dagen heeft uitkeringsinstantie UWV al ruim 66.000 bedrijven kunnen helpen met ¤1,3 mrd aan noodsteun. In totaal zijn er al een kleine 83.000 aanvragen binnen sinds het loket vorige week maandag open ging. 'Met dit soort hoeveelheden is maatwerk geen optie,' aldus Koolmees. 'Ik zie echt wel dat er situaties zijn die schuren, maar het moet wel uitvoerbaar blijven.'
Om die reden is het kabinet niet van plan te tornen aan de opzet van de loondoorbetalingsregeling (NOW), die veel seizoensbedrijven en werkmaatschappijen van grotere concerns zou benadelen. Daar drongen de coalitiepartijen wel op aan.
Bedrijven met een voorjaarspiek kunnen minder looncompensatie claimen omdat de omzetderving wordt berekend op basis van de jaaromzet gedeeld door vier in plaats van een vergelijking met hetzelfde kwartaal een jaar eerder. Niet ideaal, maar het lukt niet om deze sectoren af te dekken, aldus de minister. Ieder bedrijf een eigen tijdvak laten bepalen betekent dat de regeling niet meer is te controleren. Dat zet de deur open voor oneigenlijk gebruik en fraude.
Wel gaat Koolmees een oplossing zoeken voor seizoensbedrijven in de knel zoals in de sierteelt, evenementenbranche en boomkwekerij. 'Maar dat moet buiten de NOW om.'
Concernregeling
Fraudegevoeligheid is ook de reden waarom de minister moeite heeft met het aanpassen van de concernregeling, zoals bepleit door oppositie- en coalitiepartijen en de Star, het overlegorgaan van werkgevers en bonden. Zij klagen dat bedrijven met meerdere onderdelen daardoor loonkostencompensatie mis kunnen lopen, ook al staat een van hun werkmaatschappijen op het rand van de afgrond.
'Als de Kamer dat van mij vraagt wil ik daar wel naar kijken, maar dan moeten er waarborgen komen dat er niet met publiek geld winst wordt gemaakt,' aldus Koolmees.
Ook kan de inkomenssteun aan zelfstandigen via de zogeheten tozo-regeling beter, kreeg staatssecretaris Tamara van Ark (VVD) te horen. Tot dusver hebben ruim 24.000 zelfstandigen een aanvraag ingediend bij hun gemeente. Velen zullen echter buiten de boot vallen omdat zij minder dan de vereiste 23,5 uur per week aan hun bedrijf wijden. Het kabinet is echter niet van plan het urencriterium te versoepelen.
Wel wordt de regeling aangepast om rekening te houden met grenswerkers. Zelfstandigen die in Nederland wonen maar over de grens werken, komen in aanmerking voor inkomenssteun. Andersom geldt dat bedrijfjes die in Nederland zijn gevestigd maar waarvan de eigenaar over de grens woont, aanspraak kunnen maken op de bedrijfslening tegen gunstige voorwaarden die de tozo biedt.
Bron?quote:Op dinsdag 14 april 2020 19:27 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Die duikt hier net achter een wolk anders
Meeste bedrijven / winkels zijn gewoon al open. Scholen denk ik ook, maar wel beperkt. Halve klassen o.i.d. En ik denk eigenlijk de horeca voorlopig echt nog niet, zeker niet half mei. Als de horeca al open gaat dan ook beperkt. Ik zie ons in juni ook echt nog niet tot de late uurtjes in een café staan hoor. Een eerdere stap is wellicht dat de restaurants onder strenge voorwaarden open gaan, waaronder de 1,5 meter afstand. Bij cafés zijn dat soort voorwaarden onmogelijk lijkt me?quote:Op dinsdag 14 april 2020 18:56 schreef Automatisch het volgende:
Mensen denken echt nog steeds dat alles maandenlang 'op slot' blijft.
Dat kan gewoon niet, en gaat dus ook echt niet gebeuren. Ik blijf erbij dat volgende maand (half mei) het meeste weer 'normaal' is. Horeca open, scholen open, bedrijven/winkels open.
Met welk doel dat fanatieke handen wassen .... ?quote:Op dinsdag 14 april 2020 18:59 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
[..]
Waarom laten ze niet gewoon alle kinderen op school hun handen wassen?
quote:Doctors, virologists and epidemiologists in Sweden have denounced their government’s approach to tackling the coronavirus outbreak, as its death toll from Covid-19 increased by 114 in 24 hours, taking its total past 1,000.
Unlike other parts of Europe, including its close neighbours Finland and Norway, Sweden has not imposed extraordinary lockdown orders to stem the spread of the virus, instead calling for citizens to take responsibility to follow social distancing guidelines. The strictest measures implemented so far have been gatherings of more than 50 people and a ban on visits to nursing homes.
But its soft approach has drawn criticism. On Tuesday Sweden’s public health agency said it had recorded a total of 11,445 confirmed cases of Covid-19 and 1,033 deaths. Neighbouring Finland, which has about half the population of Sweden, had as of Tuesday reported 64 deaths, and has closed down restaurants and schools.
Finland heeft minste doden van alle Europese landen, dat is op zich wel gunstig.quote:Op dinsdag 14 april 2020 19:45 schreef crystal_meth het volgende:
Zweden, 10.2 miljoen inwoners, 1033 doden.
Finland, 5.5 miljoen inwoners, 64 doden.
[..]
Nou ja, nu zijn de bussen vrijwel leeg. En anders: meer bussen. En anders pleiten om zoveel mogelijk met de fiets te gaan. Dan snijdt het mes aan 2 kanten. Meer beweging, minder obesitas. En nou ja, 80% kan dan iig naar school. Dat scheelt weer.quote:Op dinsdag 14 april 2020 17:27 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Scholen open klinkt natuurlijk leuk. Maar hoeveel scholieren gaan wel met het ov naar school hoe willen jullie dat dan realiseren met 1.5 meter tussen een persoon?
Waar komen die besmettingen in godsnaam vandaan? Dat hele land zit gewoon binnen, echt vreemd dit.quote:Op dinsdag 14 april 2020 18:33 schreef Jor_Dii het volgende:
Opnieuw 600 doden in Italiëwanneer zakt het daar eens joh..
Klopt, met inachtneming van die 1.5m.quote:Op dinsdag 14 april 2020 18:56 schreef Automatisch het volgende:
Mensen denken echt nog steeds dat alles maandenlang 'op slot' blijft.
Dat kan gewoon niet, en gaat dus ook echt niet gebeuren. Ik blijf erbij dat volgende maand (half mei) het meeste weer 'normaal' is. Horeca open, scholen open, bedrijven/winkels open.
Zijn die 600 ook daadwerkelijk positief getest?quote:Op dinsdag 14 april 2020 19:49 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Waar komen die besmettingen in godsnaam vandaan? Dat hele land zit gewoon binnen, echt vreemd dit.
Je moet heel wat besmettingen hebben om 600 doden te ''genereren''.
In Finland zit men sowieso minder op elkaars lip en in elkaars personal space dan in andere landen. Dat helpt mee.quote:Op dinsdag 14 april 2020 19:48 schreef Ven1972 het volgende:
[..]
Finland heeft minste doden van alle Europese landen, dat is op zich wel gunstig.
Daar ga ik wel vanuit. Je gaat iemand die is overleden aan longkanker niet tellen alles corona-patient mag ik hopen.quote:Op dinsdag 14 april 2020 19:52 schreef Adrie072 het volgende:
[..]
Zijn die 600 ook daadwerkelijk positief getest?
Die private modus werkt niet meer hequote:Op dinsdag 14 april 2020 19:55 schreef _I het volgende:
Heeft iemand een telegraaf abo? Ben benieuwd naar de inhoud van het artikel over de EU die chaos verwacht als EU landen niet samenwerken bij het opstarten van de economie.
Hoe meer er open gaat. Hoe meer mensen naar verschillende instituten kunnen. Het "verspreider" de Nederlanders naar buiten kunnen. Hoe gemakkelijker het is om je aan de 1,50 meter norm te houden.quote:Op dinsdag 14 april 2020 19:50 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Klopt, met inachtneming van die 1.5m.
Nee, nergens. Elk minuscuul online blaadje heeft nu een wall.quote:Op dinsdag 14 april 2020 19:55 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Die private modus werkt niet meer he
Telegraaf, je mist niets.quote:Op dinsdag 14 april 2020 19:55 schreef _I het volgende:
Heeft iemand een telegraaf abo? Ben benieuwd naar de inhoud van het artikel over de EU die chaos verwacht als EU landen niet samenwerken bij het opstarten van de economie.
Dit... telkens weer blijf ik mij verbazen over de graagte om instituten te bashen omdat idd het door experts ontwikkelde en onderliggende model (meestal wel en helaas nu eens) niet precies bleek te kloppen.quote:
"Europese App is noodzaak en neerlandse App is onzin. Anders kunnen we na lockdown niet reizen."quote:
Private werkt nog wel bij clubs die je een paar artikelen per maand gratis geven.quote:Op dinsdag 14 april 2020 19:56 schreef _I het volgende:
[..]
Nee, nergens. Elk minuscuul online blaadje heeft nu een wall.
Ben zelfs al door mijn gratis views bij het Eindhovens Dagblad.quote:Op dinsdag 14 april 2020 20:11 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Private werkt nog wel bij clubs die je een paar artikelen per maand gratis geven.
Mooi, dan sterven ze vanzelf uit in hun zelfbevlekkende wereld.quote:Op dinsdag 14 april 2020 19:56 schreef _I het volgende:
[..]
Nee, nergens. Elk minuscuul online blaadje heeft nu een wall.
We zijn het helemaal eens.quote:Op dinsdag 14 april 2020 20:12 schreef Vallon het volgende:
[..]
Mooi, dan sterven ze vanzelf uit in hun zelfbevlekkende wereld.
krijg wel een beetje genoeg van media die menen kritisch te zijn en worden ingezet om het sentiment te sturen.
Maar daar werkt incognito wel toch?quote:Op dinsdag 14 april 2020 20:12 schreef _I het volgende:
[..]
Ben zelfs al door mijn gratis views bij het Eindhovens Dagblad.
Ben gestopt met proberen. Hou nu de filosofie aan dat als het belangrijk genoeg is, het alsnog wel bij me terecht komt.quote:Op dinsdag 14 april 2020 20:21 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Maar daar werkt incognito wel toch?
De EU probeert ook wanhopig relevant te blijven in een tijd waarin soevereine Staten weer zijn opgestaan.quote:Op dinsdag 14 april 2020 20:11 schreef _I het volgende:
[..]
"Europese App is noodzaak en neerlandse App is onzin. Anders kunnen we na lockdown niet reizen."
Ergens een quote op twitter gevonden. Maar dit was wel wat wilde weten.
Economisch, a la, maar liever niet aangaande onze veiligheid en gezondheidszorg.quote:Op dinsdag 14 april 2020 20:24 schreef Confetti het volgende:
[..]
De EU probeert ook wanhopig relevant te blijven in een tijd waarin soevereine Staten weer zijn opgestaan.
Dan heb je nog Brabants dagblad. Gelderlander. Pzc. Etc etc. Allemaal zelfde artikelen en opnieuw 3xquote:Op dinsdag 14 april 2020 20:12 schreef _I het volgende:
[..]
Ben zelfs al door mijn gratis views bij het Eindhovens Dagblad.
quote:Op dinsdag 14 april 2020 20:28 schreef RipCity het volgende:
Held. https://www.bbc.co.uk/news/uk-england-beds-bucks-herts-52278746
quote:Op dinsdag 14 april 2020 20:28 schreef RipCity het volgende:
Held. https://www.bbc.co.uk/news/uk-england-beds-bucks-herts-52278746
Ik mag jou wel, veel te nuchter voor deze angsthazen.quote:Op dinsdag 14 april 2020 19:45 schreef Vallon het volgende:
[..]
Met welk doel dat fanatieke handen wassen .... ?
Deze vraag even om te realiseren waar het om gaat ....en wat dat na besmet te zijn (geweest) nog voor zin heeft.
Mooie vent.quote:
Wat een enorme baasquote:Op dinsdag 14 april 2020 20:28 schreef RipCity het volgende:
Held. https://www.bbc.co.uk/news/uk-england-beds-bucks-herts-52278746
BRUSSEL - EU-landen moeten bij het opstarten van hun samenlevingen nauw samenwerken. De Europese Commissie wil chaos zoals die er was aan het begin van de coronacrisis - toen de verschillende lidstaten anders te werk gingen - voorkomen.quote:Op dinsdag 14 april 2020 19:55 schreef _I het volgende:
Heeft iemand een telegraaf abo? Ben benieuwd naar de inhoud van het artikel over de EU die chaos verwacht als EU landen niet samenwerken bij het opstarten van de economie.
Dank!quote:Op dinsdag 14 april 2020 21:03 schreef JochemSjakie het volgende:
Er wordt een gat van een maand voorgesteld tussen de verschillende maatregelen.
Ja, wil ook wel weer eens wat van ze horen.quote:Op dinsdag 14 april 2020 21:09 schreef Nielsch het volgende:
Wanneer gaan Rutte en De Jonge weer eens wat vertellen over de maatregelen?
21 April toch?quote:Op dinsdag 14 april 2020 21:10 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Ja, wil ook wel weer eens wat van ze horen.
Inderdaad.quote:Op dinsdag 14 april 2020 20:12 schreef Vallon het volgende:
[..]
Mooi, dan sterven ze vanzelf uit in hun zelfbevlekkende wereld.
krijg wel een beetje genoeg van media die menen kritisch te zijn en worden ingezet om het sentiment te sturen.
Nog elke dag 1000-1500 nieuwe besmettingen in Lombardije, ondanks dat het potdicht zit al weken.quote:Op dinsdag 14 april 2020 19:49 schreef phpmystyle het volgende:
Waar komen die besmettingen in godsnaam vandaan? Dat hele land zit gewoon binnen, echt vreemd dit.
Je moet heel wat besmettingen hebben om 600 doden te ''genereren''.
Besmettingen tussen gezinsleden/huisgenoten zul je ook in een totale lockdown houden.quote:Op dinsdag 14 april 2020 21:37 schreef Za het volgende:
[..]
Nog elke dag 1000-1500 nieuwe besmettingen in Lombardije, ondanks dat het potdicht zit al weken.
volgens mij zijn ze verloren, hebben alles gedaan wat ze kondenquote:Op dinsdag 14 april 2020 21:37 schreef Za het volgende:
[..]
Nog elke dag 1000-1500 nieuwe besmettingen in Lombardije, ondanks dat het potdicht zit al weken.
Behalve in Australië dan:quote:Op dinsdag 14 april 2020 21:38 schreef Tocadisco het volgende:
Besmettingen tussen gezinsleden/huisgenoten zul je ook in een totale lockdown houden.
In een van de dorpen in het uitbraak gebied is inmiddels 70% immuun zonder ooit symptomen te hebben gehad, blijkt uit een steekproef.quote:Op dinsdag 14 april 2020 21:40 schreef THEFXR het volgende:
volgens mij zijn ze verloren, hebben alles gedaan wat ze konden
Als er verder geen te besmetten huisgenoten zijn stopt de groei natuurlijk ook. Je kunt, voor zover we nu weten althans, geen situatie krijgen waarin twee mensen elkaar aan de lopende band weer blijven herinfecteren.quote:
Wel bijzonder dat ze er daar zo weinig last van hebben. In de grote steden wonen ook genoeg mensen. Daarbuiten is het vrij leeg natuurlijk.quote:
Natuurlijk snap ik dat "informerende" media worden gezien als vitaal en zij daar zelf heel blij mee zijn. Dan tegen de wagen schoppen die je bestaan voortbrengt, is ongewenst.quote:Op dinsdag 14 april 2020 21:27 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Inderdaad.
Maar als diezelfde media het moeilijk krijgt komt er vast wel weer een potje subsidie of steun.
Wanneer je kijkt naar de grafiek is het duidelijk dat de lockdown (23 mrt) geen enkele invloed kan hebben gehad op de afname van het aantal besmettingen.quote:Op dinsdag 14 april 2020 21:44 schreef Tocadisco het volgende:
Als er verder geen te besmetten huisgenoten zijn stopt de groei natuurlijk ook. Je kunt, voor zover we nu weten althans, geen situatie krijgen waarin twee mensen elkaar aan de lopende band weer blijven herinfecteren.
Ik denk dat het zorgpersoneel ook lastig 1,5 meter afstand kan houden van elkaar, maar daar viel het wel erg op ja.quote:Op dinsdag 14 april 2020 19:10 schreef Zeroku het volgende:
[..]
Het hele zorgpersoneel is toch al besmet.
Ja, als ze patiënten en de clienten moeten verzorgen wel ja. Bijvoorbeeld bij het douchen of naar de wc gaan.quote:Op dinsdag 14 april 2020 21:58 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Ik denk dat het zorgpersoneel ook lastig 1,5 meter afstand kan houden van elkaar, maar daar viel het wel erg op ja.
quote:Op dinsdag 14 april 2020 21:03 schreef JochemSjakie het volgende:
[..]
BRUSSEL - EU-landen moeten bij het opstarten van hun samenlevingen nauw samenwerken. De Europese Commissie wil chaos zoals die er was aan het begin van de coronacrisis - toen de verschillende lidstaten anders te werk gingen - voorkomen.
Alsof landen zich daar aan gaan houden.quote:De Commissie heeft de regeringen maandag een vier pagina’s tellend document gestuurd met daarin de belangrijkste uitgangspunten. Ze moeten elkaar en de Commissie op z’n minst op de hoogte stellen van wat ze van plan zijn en belangrijk is dat er een gezamenlijke aanpak is. Het uitbreiden van testcapaciteit en het harmoniseren van testen moet topprioriteit zijn. Ook wordt het gebruik van apps om de verspreiding van corona te volgen aangemoedigd, maar strenge EU-privacyregels moeten daarbij wel gerespecteerd worden.
Goh, dat hadden we niet verwacht. Ze denken allemaal dat ze het even kunnen beslissen.quote:Afgunst tussen Europese instituties
De EU-leiders hadden de EU gevraagd om met een gezamenlijk plan te komen nadat ze op hun laatste videotop moesten erkennen dat er veel was misgegaan bij het instellen van de lockdowns. Maar zoals dat op z’n Brussels gaat, is er veel afgunst. Zowel president van de Raad (Michel) als president van de Commissie (Von der Leyen) waren bezig met eigen plannen, waarbij de lidstaten Von der Leyen vorige week nog op de vingers tikten omdat ze te snel ging.
Hebben ze het overlegd met de Europese Commissie en alle andere 27 lidstaten?quote:Op dinsdag 14 april 2020 19:04 schreef Slayage het volgende:
[..]
Dat wordt een doorslaand succes. Als ik al die regels zo lees.
Bij veel bedrijven op industrieterreinen werken ook veel mensen niet achter een bureau en die kunnen dan ook moeilijk thuiswerken denk ik zo..quote:Op dinsdag 14 april 2020 19:18 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Wat ik in mijn eigen omgeving hoor van familie, vrienden, kennissen, buurt- en dorpsgenoten hoor is dat het bij sommigen rustiger is, maar dat het bij de meesten nog volle bak werken is.
Kijk maar eens op wat industrieterreinen, daar staan de parkeerplaatsen van bedrijven nog gewoon vol.
Minus wat kantoorpersoneel.
Nogmaals, het aantal besmetting zegt *echt* *helemaal* *niks*. Ook in Italië zijn ze veel meer gaan testen.quote:Op dinsdag 14 april 2020 21:52 schreef Za het volgende:
[..]
Wanneer je kijkt naar de grafiek is het duidelijk dat de lockdown (23 mrt) geen enkele invloed kan hebben gehad op de afname van het aantal besmettingen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |