Het punt dat men daar probeert te maken is dat je altijd wel een tabelletje kunt maken waarmee je bij een door jou gewenste conclusie uitkomt.quote:Op maandag 23 maart 2020 09:09 schreef firefly3 het volgende:
[..]
En jij trekt ook de verkeerde conclusie:
Bij die tweede tabel vergelijken ze het dodenaantal en derde tabel besmettingen. Zeer verwarrend wat zij daar doen en niet te vergelijken. Dus beide tabellen zeggen niets. Waarom zou je met 1 dode vergelijken of 100 besmettingen?
Nog beter zou zijn als je de 2 data van de "lockdown" naast elkaar zet. 10 maart voor Italië en 15 maart voor Nederland.quote:Op maandag 23 maart 2020 08:44 schreef D_A het volgende:
[ afbeelding ]
Uitleg n.a.v. het massaal gedeelde cijfer reeksje van afgelopen weekend.
quote:08.25
Er zijn de afgelopen 24 uur opnieuw twee mensen overleden aan COVID-19 in het Amphia Ziekenhuis in Breda. Dat meldt het ziekenhuis maandagochtend in een dagelijkse update. In totaal zijn er dertien mensen in het ziekenhuis aan de ziekte overleden.
Er zijn zondag 56 patiënten met een COVID-19 besmetting verzorgd in Amphia, van wie 11 patiënten op de intensive care. In dat tijdsbestek zijn er twee patiënten met COVID-19 uit Amphia ontslagen
Zou Ab niet gewoon een onderdeel zijn van het geheel?quote:Op maandag 23 maart 2020 09:06 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Met cijfers manipuleren is gewoon erg eenvoudig, het Instragram plaatje is erg selectief (en zelfs daarbinnen zie je dat het aantal besmettingen maar beperkt matcht), je mag verwachten dat iemand als Ab Osterhaus daar wel doorheen zou kunnen prikken... maar die lijkt een fulltime baan te hebben met alle tv programma's af te gaan.
Nee, hoe hoger de besmettingsaantal hoe preciezer de vergelijking.quote:Op maandag 23 maart 2020 09:11 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Het punt dat men daar probeert te maken is dat je altijd wel een tabelletje kunt maken waarmee je bij een door jou gewenste conclusie uitkomt.
Het is geen uitleg. Juist de laatste zin geeft aan: De juiste conclusie is niet te bepalen; maatregelen en menselijk gedrag in beide landen verschillen sterk.quote:Op maandag 23 maart 2020 08:44 schreef D_A het volgende:
[ afbeelding ]
Uitleg n.a.v. het massaal gedeelde cijfer reeksje van afgelopen weekend.
Je ziet zelfs binnen het Instagram plaatje dat het aantal besmettingen tussen Italië en Nederland heel anders oplopen... en dat Instagram plaatje is dus extreem selectief door slechts 6 (!!!) observaties voor Nederland te laten zien en het te willen extrapoleren op basis van Italië.quote:Op maandag 23 maart 2020 09:13 schreef firefly3 het volgende:
[..]
Nee, hoe hoger de besmettingsaantal hoe preciezer de vergelijking.
De uitleg die hier gegeven wordt komt neer op de conclusie die je zelf aangeeftquote:Op maandag 23 maart 2020 09:13 schreef Scrummie2.1 het volgende:
[..]
Het is geen uitleg. Juist de laatste zin geeft aan: De juiste conclusie is niet te bepalen; maatregelen en menselijk gedrag in beide landen verschillen sterk.
Ondertussen loopt iedereen hier weg met dit plaatje want 'zie je wel! de drama cijfers kloppen niet!'. Tja.
Dit inderdaad. Maar tegelijkertijd, als er zo'n oproep wordt gedaan door het Kabinet, stel dan maar gewoon een lockdown in, dan hebben mensen ook niet meer de 'keus' om onnodige zaken buiten te doen. Nu staat er nog geen straf op, nu is het nog niet verboden, dus waarom zouden mensen er gehoor aan geven als ze denken afstand te kunnen houden van elkaar?quote:Op maandag 23 maart 2020 09:13 schreef -XOR- het volgende:
Osterhaus is gewoon cynisch geworden na het zien van beelden waarop mensen massaal naar het strand en de gamma gingen.
Hoe komt het dat een land als Bulgarije 15.000 IC bedden mét beademingsapparatuur heeft en het rijke Nederland met moeite 1500?quote:Op maandag 23 maart 2020 09:13 schreef Pumpalov het volgende:
Aantal bedden met beademingsapperatuur is opgeschaald naar 15.000
In de kantlijn staat ook dat onbekend is welke tabel de beste match is. Ik vind zelf de derde tabel onzinnig, want feitelijk gaat het daarbij niet om de eerste 100 besmettingen, maar de eerste 100 die positief getest zijn, een groot verschil.quote:Op maandag 23 maart 2020 09:06 schreef firefly3 het volgende:
Bij die tweede tabel vergelijken ze het dodenaantal en derde tabel besmettingen. Zeer verwarrend wat zij daar doen en niet te vergelijken. Dus beide tabellen zeggen niets.
Doe eens een bron hiervan? Benieuwd hoe Bulgarije aan zulke aantallen komt.quote:Op maandag 23 maart 2020 09:13 schreef Pumpalov het volgende:
Aantal bedden met beademingsapperatuur is opgeschaald naar 15.000
Inderdaad, gewoon landen kiezen waar waarschijnlijk niet tot nauwelijks getest wordt en dus ook nauwelijks iemand positief lijkt te zijn, zo kan het ook.quote:Op maandag 23 maart 2020 09:13 schreef ETA het volgende:
Omgekeerde wereld, een expat collega bij ons op kantoor is met zijn gezin gevlucht terug naar zijn thuisland Nigeria omdat het daar veiliger zou zijn. Hij neemt het "thuis"werken erg letterlijk
Maatregelen zoals in Duitsland nu met een samenscholingsverbod voor 3 mensen of meer, aangevuld met alle winkels sluiten zou meer dan prima zijn.quote:Op maandag 23 maart 2020 09:15 schreef HulkHeld het volgende:
[..]
Dit inderdaad. Maar tegelijkertijd, als er zo'n oproep wordt gedaan door het Kabinet, stel dan maar gewoon een lockdown in, dan hebben mensen ook niet meer de 'keus' om onnodige zaken buiten te doen. Nu staat er nog geen straf op, nu is het nog niet verboden, dus waarom zouden mensen er gehoor aan geven als ze denken afstand te kunnen houden van elkaar?
Laatst was er ook al sprake van dat Artsen Zonder Grenzen in Nederland zou komen helpen.quote:Op maandag 23 maart 2020 09:13 schreef ETA het volgende:
Omgekeerde wereld, een expat collega bij ons op kantoor is met zijn gezin gevlucht terug naar zijn thuisland Nigeria omdat het daar veiliger zou zijn. Hij neemt het "thuis"werken erg letterlijk
Op dat moment ging het inderdaad gelijk op en was er een redelijke kans dat het even gelijk zou blijven. Dat is beter dan achterlijk met 1 dode of 100 besmettingen te vergelijken. Ik noem het achterlijk want het plaatje dat het artikel heeft neergezet slaat totaal nergens op. Met statistiek kun je wel degelijk lichte voorspellingen maken. Zo wordt het weer ook deels voorspelt.quote:Op maandag 23 maart 2020 09:14 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Je ziet zelfs binnen het Instagram plaatje dat het aantal besmettingen tussen Italië en Nederland heel anders oplopen... en dat Instagram plaatje is dus extreem selectief door slechts 6 (!!!) observaties voor Nederland te laten zien en het te willen extrapoleren op basis van Italië.
Dat was nogal een Telegraaf-titelquote:Op maandag 23 maart 2020 09:18 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Laatst was er ook al sprake van dat Artsen Zonder Grenzen in Nederland zou komen helpen.![]()
True, maar dan begrijp ik op dit moment de verbazing niet dat mensen zich nu gewoon nog buiten voortbewegen als de oproep alleen is geweest: houd 1,5m afstand. Dan zou het verder niet uit moeten maken waar ze zich op dat moment bevinden.quote:Op maandag 23 maart 2020 09:17 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Maatregelen zoals in Duitsland nu met een samenscholingsverbod voor 3 mensen of meer, aangevuld met alle winkels sluiten zou meer dan prima zijn.
Een echte lockdown, als in niet meer naar buiten mogen, kun je altijd nog achter de hand houden.
Ja precies!quote:Op maandag 23 maart 2020 09:16 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
In de kantlijn staat ook dat onbekend is welke tabel de beste match is. Ik vind zelf de derde tabel onzinnig, want feitelijk gaat het daarbij niet om de eerste 100 besmettingen, maar de eerste 100 die positief getest zijn, een groot verschil.
Ik vind eigenlijk het "sociale media"-plaatje vooralsnog het beste matchen qua bevestigde gevallen en doden tot nu toe. En ook al zou het in Nederland zo hard niet gaan, dan heeft de Instagram-generatie in ieder geval een lesje exponentiële groei gehad dit weekend, en wat besef opgedaan hoe snel dit soort dingen uit de hand kúnnen lopen.
zit NL in een lockdown ???quote:Op maandag 23 maart 2020 09:11 schreef Blik het volgende:
[..]
Nog beter zou zijn als je de 2 data van de "lockdown" naast elkaar zet. 10 maart voor Italië en 15 maart voor Nederland.
Dat is 20 doden in NL vs. 631 doden in Italië
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |