Owja:quote:Op zondag 22 maart 2020 20:31 schreef VeX- het volgende:
Zorg waar ze, net als praktisch iedereen op de wereld die diensten leveren, gewoon keihard voor betaald worden. Deze mensen kiezen voor dit werk. Patienten gezond maken is hun taak en het helpen van zieke mensen volgens een zekere Hippocratus hun plicht. Zoals een wijs man ooit eens zei, een postbode juicht toch ook niet nadat hij een brief heeft gepost?
De hart en ziel waarmee een verpleger werkt heb ik in elk geval nergens ander gezien en heb heel wat banen gehad.quote:Op zondag 22 maart 2020 20:50 schreef timmmmm het volgende:
Eens. Als het bij mij druk is op het werk, draai ik ook een maand 50+ uur per week.
Het is gewoon hun werk, ze worden er voor betaald. Nu moeten ze ook een keer overuren maken en dan moeten we allemaal onder de indruk zijn. Want ze hebben het zo zwaar.
Deze mensen zetten hun leven en dat van hun familie op het spel voor onder andere volbloed idioten als jij.quote:Op zondag 22 maart 2020 20:50 schreef timmmmm het volgende:
Eens. Als het bij mij druk is op het werk, draai ik ook een maand 50+ uur per week.
Het is gewoon hun werk, ze worden er voor betaald. Nu moeten ze ook een keer overuren maken en dan moeten we allemaal onder de indruk zijn. Want ze hebben het zo zwaar.
Ik heb bijzonder veel verpleegkundigen gezien. Veel met hart en ziel, veel zonder. Ook dat hoort bij je baan, lijkt mij.quote:Op zondag 22 maart 2020 20:54 schreef Megumi het volgende:
[..]
De hart en ziel waarmee een verpleger werkt heb ik in elk geval nergens ander gezien en heb heel wat banen gehad.
Aanname van mijn kant en gestaafd door wat Italiaanse artsen vertellen: die patienten zijn niet bij bewustzijn.quote:Op zondag 22 maart 2020 20:42 schreef Filosoofert het volgende:
Die mensen sterven een nare dood. Daarnaast kan ze niet de persoonlijke aandacht geven die een mens op zijn sterfbed verdient. Dat knaagt en is emotioneel ook heel belastend.
Ik niet en heb nu bijna een half jaar met ze te maken. Maar zie waar jij het over hebt mensen met een minder hart vaak binnen wat hogere functies. De mensen die niet aan het bed staan dag en nacht. Ik moet dan zeggen het heb echt over verpleging dan. Niet over de dokters en dergelijke Die bijvoorbeeld wel de tijd hebben voor praatprogramma's en dergelijke.quote:Op zondag 22 maart 2020 20:57 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Ik heb bijzonder veel verpleegkundigen gezien. Veel met hart en ziel, veel zonder. Ook dat hoort bij je baan, lijkt mij.
We stemmen er zelfs op maar dat is off-topic nu.quote:Op zondag 22 maart 2020 21:03 schreef PzKpfw het volgende:
Het probleem is dat mensen die aandachtszoekerij nog belonen ook.
"ook een keer overuren"quote:Op zondag 22 maart 2020 20:50 schreef timmmmm het volgende:
Eens. Als het bij mij druk is op het werk, draai ik ook een maand 50+ uur per week.
Het is gewoon hun werk, ze worden er voor betaald. Nu moeten ze ook een keer overuren maken en dan moeten we allemaal onder de indruk zijn. Want ze hebben het zo zwaar.
Veel patiënten overlijden ook op de verpleegafdeling. Die gaan überhaupt niet meer naar de IC (uit eigen keuze danwel op medische gronden).quote:Op zondag 22 maart 2020 20:58 schreef Harmankardon het volgende:
[..]
Aanname van mijn kant en gestaafd door wat Italiaanse artsen vertellen: die patienten zijn niet bij bewustzijn.
Off-topic? Dat type wordt gewoon genoemd in de OP hoor.quote:Op zondag 22 maart 2020 21:05 schreef Megumi het volgende:
[..]
We stemmen er zelfs op maar dat is off-topic nu.Ik denk dat er een en wellicht twee mensen binnen dit topic een hoge management functie hebben op medisch gebied wellicht. Daar laat ik het dan maar bij.
En de meeste doen dat omdat ze de hypotheek en of zo moeten betalen niet om mensen levens te redden.quote:Op zondag 22 maart 2020 21:06 schreef L0t.. het volgende:
[..]
"ook een keer overuren"
Overuren en extra diensten draaien zijn de standaard.
Ja de druk loopt nu extreem op, maar de druk op de zorg is héél vaak enorm hoog.
Ik kan je uit eigen ervaring vertellen dat lang niet iedereen in de zorg een lief, zorgzaam, sociaal, geduldig persoon is. Je eigen ervaringen spelen dus mee in hoeverre je het zorgpersoneel verheerlijkt. Niettemin, wat ik er over hoor is de mensen in de zorg erg goed werk verrichten tijdens deze corona-crisis dus dan is een compliment wel op z'n plaats.quote:Op zondag 22 maart 2020 20:44 schreef Megumi het volgende:
Ik denk dat mensen er eigenlijk pas achter komen wat deze lieve en zorgzame mensen doen
Daar kunnen we het wel over eens zijn.quote:Op zondag 22 maart 2020 21:10 schreef Shreyas het volgende:
Niettemin, wat ik er over hoor is de mensen in de zorg erg goed werk verrichten tijdens deze corona-crisis dus dan is een compliment wel op z'n plaats.
Dat is goed gebruik in de zorg. Qua salaris valt het ook nogal tegen. Zeker als je het vergelijkt met de graaiers op de Zuidas.quote:Op zondag 22 maart 2020 20:50 schreef timmmmm het volgende:
Eens. Als het bij mij druk is op het werk, draai ik ook een maand 50+ uur per week.
Het is gewoon hun werk, ze worden er voor betaald. Nu moeten ze ook een keer overuren maken en dan moeten we allemaal onder de indruk zijn. Want ze hebben het zo zwaar.
Wat is het huidige salaris dan ongeveer van een gemiddelde verpleger? Ik dacht altijd dat die mensen vrij weinig betaald kregenquote:Op zondag 22 maart 2020 21:30 schreef Lokale_Notabele het volgende:
Nu roept iedereen in koor dat ze er geld bij moeten krijgen en in oktober weer janken dat de zorgpremie omhoog gaat. Verplegers worden nu al overbetaald. Het is allemaal geen hogere wiskunde wat ze doen.
Gespecialiseerd verpleegkundige, 32 uur per week alle diensten om en nabij de 2200 netto per maand.quote:Op zondag 22 maart 2020 21:33 schreef Dejannn het volgende:
[..]
Wat is het huidige salaris dan ongeveer van een gemiddelde verpleger? Ik dacht altijd dat die mensen vrij weinig betaald kregen.
Hoe krijg je het uit je toetsenbord.quote:Op zondag 22 maart 2020 20:50 schreef timmmmm het volgende:
Eens. Als het bij mij druk is op het werk, draai ik ook een maand 50+ uur per week.
Het is gewoon hun werk, ze worden er voor betaald. Nu moeten ze ook een keer overuren maken en dan moeten we allemaal onder de indruk zijn. Want ze hebben het zo zwaar.
Sommige mensen begrijpen blijkbaar het verschil niet tussen 50 uur werken op een afdeling met veel stress waar je te maken krijgt met leven en dood en 50 uur met hun reet achter een bureau zitten.quote:Op maandag 23 maart 2020 05:58 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Hoe krijg je het uit je toetsenbord.
Het lijkt wel een soort afgunst. Dat ze zelf geen waardering krijgen voor hun nutteloze werk.quote:Op maandag 23 maart 2020 06:21 schreef ijs. het volgende:
[..]
Sommige mensen begrijpen blijkbaar het verschil niet tussen 50 uur werken op een afdeling met veel stress waar je te maken krijgt met leven en dood en 50 uur met hun reet achter een bureau zitten.
Ongelofelijk.
Dus dit. Goed moment om het werk neer te leggen om meer geld te eisen. Kijken hoe snel het wordt ingewilligd.quote:Op zondag 22 maart 2020 21:22 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Uiteraard verdient het zorgpersoneel waardering maar ik denk dat ze meer hebben aan een fatsoenlijk salaris en meer handen aan het bed. Daar is echter jaren op beknibbeld en dat heb je niet 1-2-3 ongedaan gemaakt, waardering is gratis en wanneer je een filmpje op Twitter post dat je staat te klappen op je balkon verdien je nog deugpunten ook.
Kan je vrij snel vinden in CAO ziekenhuizen, loonschaal 45. Ik ben in de OP afgehaakt bij 'worden keihard betaald'. Dat worden de meesten dus niet.quote:Op zondag 22 maart 2020 21:33 schreef Dejannn het volgende:
[..]
Wat is het huidige salaris dan ongeveer van een gemiddelde verpleger? Ik dacht altijd dat die mensen vrij weinig betaald kregen.
Heb het even nagezocht voor het gemak. Verpleegkundige zonder ervaring 2251 bruto obv 36 uur, met 12 jaar (max) ervaring 3225 bruto.quote:Op maandag 23 maart 2020 07:56 schreef Arts-assistent het volgende:
[..]
Kan je vrij snel vinden in CAO ziekenhuizen, loonschaal 45. Ik ben in de OP afgehaakt bij 'worden keihard betaald'. Dat worden de meesten dus niet.
Wat heeft die afkomst er nou mee van doen.quote:Op zondag 22 maart 2020 22:17 schreef controlaltdelete het volgende:
Supermarktmedewerkers en vakkenvullers over het algemeen zijn dat in mijn regio vaak Marokkaanse meiden en jongens die werken voor een habbekrats hun verdienen ook een pluim.
quote:Op maandag 23 maart 2020 07:59 schreef Arts-assistent het volgende:
[..]
Heb het even nagezocht voor het gemak. Verpleegkundige zonder ervaring 2251 bruto obv 36 uur, met 12 jaar (max) ervaring 3225 bruto.
In de zorg wordt gemiddeld genomen een stuk minder verdiend dan in het onderwijs, ook als je naar HBO functies kijkt in de zorg.quote:
Precies, waar waren we een paar maanden geleden toen de zorg actie voerde? Oh, toen vonden we het niet belangrijk genoeg?quote:Op maandag 23 maart 2020 08:40 schreef Adames het volgende:
Het zorgpersoneel was hiervoor al flink aan het klagen en terecht, alleen werd dat toch niet helemaal opgepakt. In tegenstelling tot die leraren die lekker 10 keer in een jaar gingen staken.
Ja, en nu komen we nog niet verder dan lekker simpel applaudisseren vanaf je balkon.quote:Nu met zo'n crisis wordt het pas echt duidelijk dat zorgpersoneel voor iedereen belangrijk is.
Ze worden absoluut niet overbetaald en een Bachelor verpleegkundige zit 4 jaar op een Hoge school hetgeen zeker niet de makkelijkste opleiding is, de artsen geven meer en meer toe dat een bachelor al een halve dokter is ondertussen! Daarna volgen ze vaak nog banaba's en masters om te specialiseren.quote:Op zondag 22 maart 2020 21:30 schreef Lokale_Notabele het volgende:
Nu roept iedereen in koor dat ze er geld bij moeten krijgen en in oktober weer janken dat de zorgpremie omhoog gaat. Verplegers worden nu al overbetaald. Het is allemaal geen hogere wiskunde wat ze doen.
Dit.quote:Op maandag 23 maart 2020 09:50 schreef Queryn het volgende:
Ik heb 2 vrienden die IC verpleegkundige zijn in een groot ziekenhuis in brabant. De waardering is terecht! Ik vind jouw bericht echt azijnzeikerij. Ze draaien op dit moment diensten van 12 uur, verlof is er niet meer bij. Er is op dit moment nog GEEN 1 corona patient van de IC gekomen, tenzij dood. Wat denk jij dat dat doet met hun mentale weerbaarheid, oververmoeid en dan ook alleen nog maar doden afleggen. En zo dik krijgen zij niet betaald hoor, artsen misschien wel maar de verpleegkundigen niet.
Nutsvoorzieningen? Hmm, misschien ook wel ja. Zo zijn er nog wel meer "vitale beroepsgroepen".quote:Op maandag 23 maart 2020 09:54 schreef Korenfok het volgende:
Ik erger me er zeker niet aan.
Maar vind dat er veel meer waardering moet gaan naar mensen die werken bij nutsvoorzieningen, want zij zijn op dit moment de pilaren onder onze voorzieningen (dus onze beschaving)
Laat me raden.. Jij werkt op een kantoor?quote:Op maandag 23 maart 2020 10:47 schreef timmmmm het volgende:
Men schijnt niet helemaal door te hebben dat waardering wat anders is dan verheerlijking.
Er wordt nu soms gedaan of het heldhaftige halfgoden zijn, en dat vind ik allemaal wat overdreven. Het zijn gewoon mensen die hun werk doen. Ik ben blij dat ze hun werk doen, zeker onder deze moeilijke omstandigheden, maar de verafgoding is allemaal wat overdreven imo
De waardering is niet zozeer het aantal extra uren dat ze draaien. Ook wel, maar dan krijg je van die bobo's die stoeffen dat ze ook weleens 50 uurtjes op de zaak draaien. Deze mensen leveren vrijwel hun hele vrije leven nu in voor hun beroep. Ziekenhuizen hier in Brabant hebben afgekondigd dat zorgpersoneel 24/7 beschikbaar moet zijn. Tijdens hun werk zijn ze heel de dag door bezig met ellende en schrijnende gevallen. Ze moeten allerlei voorzorgsmaatregelen nemen en lopen dan nog grote kans besmet te raken en mensen om zich heen te besmetten. Mentaal is dit voor die mensen ongelofelijk zwaar. Wees blij vanuit de grond van ons hart dat al die mensen bereid zijn om zich helemaal te geven, zonder dat er een duidelijk einde in zicht is.quote:Op maandag 23 maart 2020 10:47 schreef timmmmm het volgende:
Men schijnt niet helemaal door te hebben dat waardering wat anders is dan verheerlijking.
Er wordt nu soms gedaan of het heldhaftige halfgoden zijn, en dat vind ik allemaal wat overdreven. Het zijn gewoon mensen die hun werk doen. Ik ben blij dat ze hun werk doen, zeker onder deze moeilijke omstandigheden, maar de verafgoding is allemaal wat overdreven imo
Hun werk is 36 uur per week mensen verplegen in relatief normale omstandigheden. Niet 72 uur per week in hazmat suits gevechten met de dood leveren.quote:Op maandag 23 maart 2020 10:47 schreef timmmmm het volgende:
Men schijnt niet helemaal door te hebben dat waardering wat anders is dan verheerlijking.
Er wordt nu soms gedaan of het heldhaftige halfgoden zijn, en dat vind ik allemaal wat overdreven. Het zijn gewoon mensen die hun werk doen. Ik ben blij dat ze hun werk doen, zeker onder deze moeilijke omstandigheden, maar de verafgoding is allemaal wat overdreven imo
Laten we ons in tijden van crisis vooral druk maken om dit soort dingen inderdaad.quote:Op maandag 23 maart 2020 11:40 schreef junkiexp het volgende:
Zelden zo met iemand eens geweest.
Klappen voor de zorg, toppunt van triestigheid.
Op de lokale FB pagina van het dorp hier vond Ria met kortpittig kapsel dat er niet genoeg geklapt werd.
Mijn opmerking daarop dat het allemaal een beetje over de top was werd zeker niet gewaardeerd en daarna kreeg ik praktisch alle huismoeders van de lokale FB over mij heen![]()
![]()
Het is goed werk wat ze doen, dat moet gewoon goed beloond worden en de arbeidsvoorwaarden moeten gewoon in orde zijn, niets meer, niets minder,
Daar gaat dit topic toch over?quote:Op maandag 23 maart 2020 11:43 schreef Slobeend het volgende:
[..]
Laten we ons in tijden van crisis vooral druk maken om dit soort dingen inderdaad.
Hey hey een andere mening dit kan zomaar niet he meneertje. Branden zal je.quote:Op maandag 23 maart 2020 10:47 schreef timmmmm het volgende:
Men schijnt niet helemaal door te hebben dat waardering wat anders is dan verheerlijking.
Er wordt nu soms gedaan of het heldhaftige halfgoden zijn, en dat vind ik allemaal wat overdreven. Het zijn gewoon mensen die hun werk doen. Ik ben blij dat ze hun werk doen, zeker onder deze moeilijke omstandigheden, maar de verafgoding is allemaal wat overdreven imo
Dit.quote:Op zondag 22 maart 2020 21:22 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Uiteraard verdient het zorgpersoneel waardering maar ik denk dat ze meer hebben aan een fatsoenlijk salaris en meer handen aan het bed. Daar is echter jaren op beknibbeld en dat heb je niet 1-2-3 ongedaan gemaakt, waardering is gratis en wanneer je een filmpje op Twitter post dat je staat te klappen op je balkon verdien je nog deugpunten ook.
Ga lekker klappen dan joh, zal vast helpenquote:Op maandag 23 maart 2020 12:32 schreef Farenji het volgende:
Het zorgpersoneel stond niet zo lang geleden nog op het malieveld omdat ze de hoge werkdruk en lage salarissen al heel lang niet meer trokken. Ze krijgen flink minder betaald dan de gemiddelde kantoorlul en moeten daar vaak harder en langer voor werken, en hebben vaak meer verantwoordelijkheden. En nu krijgen ze de hele corona-hel nog eens over zich heen. En dan komt TS met klagen dat ie geen zin heeft om te applaudisseren, dat het allemaal maar wat overdreven is, en al die andere proleten die zeggen "dat ze ook wel eens moeten overwerken". Jullie verdienen allemaal een high five. Met een stoel. In jullie gezicht.
Hoeveel mensen moesten inmiddels aan de beademing op jouw werk? Hoeveel gingen er dood?quote:Op zondag 22 maart 2020 20:50 schreef timmmmm het volgende:
Eens. Als het bij mij druk is op het werk, draai ik ook een maand 50+ uur per week.
Het is gewoon hun werk, ze worden er voor betaald. Nu moeten ze ook een keer overuren maken en dan moeten we allemaal onder de indruk zijn. Want ze hebben het zo zwaar.
quote:Op maandag 23 maart 2020 12:58 schreef PiyeReloaded het volgende:
TS dacht op dit forum voor zure mensen wel even te kunnen scoren, maar komt van een koude kermis terug.Misschien had je in KLB toch meer succes gehad.
Maar ze zijn er nog wel. Je bent tegenwoordig al een deuger als je klapt voor de zorg.quote:Op maandag 23 maart 2020 13:28 schreef Eendenkooi het volgende:
Heb ik waardering voor de verplegers : ja
Moeten ze meer verdienen: ja
Heb ik geklapt : nee natuurlijk niet wat een onzin. Veel mensen klappen vooral voor zichzelf ... “kunnen jullie zien hoe goed ik deug”
Dit dus. Wat voor een figuur moet je zijn om hier over te gaan zeuren. Klap wel of niet, maar ga daarna niet nog eens klagen over mensen die wel klappen.quote:Op maandag 23 maart 2020 11:26 schreef Japepk het volgende:
[..]
De waardering is niet zozeer het aantal extra uren dat ze draaien. Ook wel, maar dan krijg je van die bobo's die stoeffen dat ze ook weleens 50 uurtjes op de zaak draaien. Deze mensen leveren vrijwel hun hele vrije leven nu in voor hun beroep. Ziekenhuizen hier in Brabant hebben afgekondigd dat zorgpersoneel 24/7 beschikbaar moet zijn. Tijdens hun werk zijn ze heel de dag door bezig met ellende en schrijnende gevallen. Ze moeten allerlei voorzorgsmaatregelen nemen en lopen dan nog grote kans besmet te raken en mensen om zich heen te besmetten. Mentaal is dit voor die mensen ongelofelijk zwaar. Wees blij vanuit de grond van ons hart dat al die mensen bereid zijn om zich helemaal te geven, zonder dat er een duidelijk einde in zicht is.
quote:Op maandag 23 maart 2020 12:32 schreef Farenji het volgende:
Het zorgpersoneel stond niet zo lang geleden nog op het malieveld omdat ze de hoge werkdruk en lage salarissen al heel lang niet meer trokken. Ze krijgen flink minder betaald dan de gemiddelde kantoorlul en moeten daar vaak harder en langer voor werken, en hebben vaak meer verantwoordelijkheden. En nu krijgen ze de hele corona-hel nog eens over zich heen. En dan komt TS met klagen dat ie geen zin heeft om te applaudisseren, dat het allemaal maar wat overdreven is, en al die andere proleten die zeggen "dat ze ook wel eens moeten overwerken". Jullie verdienen allemaal een high five. Met een stoel. In jullie gezicht.
Akkoord als de mensen die dan wel klappen maar niet gaan klagen over de mensen die niet klappen.quote:Op maandag 23 maart 2020 13:39 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Dit dus. Wat voor een figuur moet je zijn om hier over te gaan zeuren. Klap wel of niet, maar ga daarna niet nog eens klagen over mensen die wel klappen.
Mja, zou je met ze willen ruilen?quote:Op zondag 22 maart 2020 20:50 schreef timmmmm het volgende:
Eens. Als het bij mij druk is op het werk, draai ik ook een maand 50+ uur per week.
Het is gewoon hun werk, ze worden er voor betaald. Nu moeten ze ook een keer overuren maken en dan moeten we allemaal onder de indruk zijn. Want ze hebben het zo zwaar.
Waarom is dat relevant? Zij hebben hun vak gekozen, andere mensen kiezen iets anders. In good & bad times dan toch.quote:
Daarom mag je toch wel waardering uiten voor de beroepsgroep die in de bad times met alle macht en gevaar voor eigen leven de slachtoffers van deze crisis er doorheen helpen.quote:Op maandag 23 maart 2020 14:00 schreef Piles het volgende:
[..]
Waarom is dat relevant? Zij hebben hun vak gekozen, andere mensen kiezen iets anders. In good & bad times dan toch.
Oh, uiteraard waardeer ik dat zeerquote:Op maandag 23 maart 2020 14:14 schreef Wantie het volgende:
[..]
Daarom mag je toch wel waardering uiten voor de beroepsgroep die in de bad times met alle macht en gevaar voor eigen leven de slachtoffers van deze crisis er doorheen helpen.
Fout, jij bent afquote:Op maandag 23 maart 2020 11:14 schreef Queryn het volgende:
[..]
Laat me raden.. Jij werkt op een kantoor?
Wat denk je wat prettiger is in gebaar: klappen voor iets wat je waardeert of klagen over mensen die klappen voor iets wat ze waarderen. Jij hoeft van mij echt niet te klappen, maar nu nam je de moeite om hier per se te komen vertellen dat die mensen dom zijn. Eerlijk gezegd vind ik die drang een stuk vervelender dan mensen die iets waarderen.quote:Op maandag 23 maart 2020 15:12 schreef timmmmm het volgende:
Ik krijg eerlijk gezegd het idee dat ik meer waardering voor de verpleegkundigen heb dan de meesten hier.
Het beeld schijnt bij een boel mensen te zijn dat ze het nu veel zwaarder hebben, want ze hebben met zoveel dood en verderf en ellende te maken.
Dat waardeer ik al jaren en jaren aan verpleegkundigen. Dat heeft namelijk niks met corona te maken, dat is altijd al zo. Je werkt op de IC om tegen de dood te vechten. Op de oncologie moet je ervan uitgaan van heel veel patienten het niet redden en de verpleegkundigen in de ouderen verzorgingshuizen en zeker de hospices weten dat de mensen in hun zorg maar op één manier naar buiten gaan.
Men doet alsof dit nieuw is voor de zorg, dat er mensen doodgaan, maar dat is al aan de orde van de dag. Raar dat de goegemeente daar nu pas waardering voor heeftDat is nu eenmaal hun werk, altijd al geweest. Hier hebben ze voor gekozen, te prijzen.
Alleen wanneer de samenleving daar daadwerkelijk in grote getalen mee in aanraking komt, moeten we ineens juichen en klappen en deze mensen als helden vereren? Dat volk moet wellicht wat verder kijken dan hun neus lang is, en ook wanneer ze ergens niet direct mee te maken hebben, het belang van dat soort mensen inzien. In plaats van het meteen zo overdrijven als het een keer dicht bij hen komt.
Vermoedelijk hetzelfde domme klootjesvolk als mensen die klappen in het vliegtuig. Enig relativeringsvermogen is er niet bij, men doet gewoon hun werk. Wees blij dat ze het doen, maar je kan het ook overdrijven en gaan klappen en juichen en aan heldenverering doen.
Oja, zijn dat precies dezelfde mensen?quote:Op maandag 23 maart 2020 15:16 schreef timmmmm het volgende:
een soort rare overcompensatie van al die mensen die de verpleegkundigen al die jaren met de nek aangekeken hebben
Normaal is het enige wat je uit de zorg hoort onderwaardering, geweld tegen hulpverleners, te lage lonen etc.quote:Op maandag 23 maart 2020 15:17 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Wat denk je wat prettiger is in gebaar: klappen voor iets wat je waardeert of klagen over mensen die klappen voor iets wat ze waarderen. Jij hoeft van mij echt niet te klappen, maar nu nam je de moeite om hier per se te komen vertellen dat die mensen dom zijn. Eerlijk gezegd vind ik die drang een stuk vervelender dan mensen die iets waarderen.
Ik denk dat de meeste van die mensen OOK altijd respect hebben voor mensen met dit soort beroepen, maar nu doe je net alsof ze dat dan normaal niet hebben.
Ik heb niet echt het idee dat mensen die knokken met ambulancepersoneel en zo stonden te klappen.quote:Op maandag 23 maart 2020 15:23 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Normaal is het enige wat je uit de zorg hoort onderwaardering, geweld tegen hulpverleners, te lage lonen etc.
Dus ja, de norm is niet bepaald waardering.
Overigens moet je het topic wellicht even teruglezen, want het klapvolk wat niet tegen een andere mening kan begint hier met schelden, in plaats van dat ik hierheen kom om mensen dom te noemen is het tegenovergestelde het geval.
Ken jij verpleegkundigen in jouw omgeving? Ik heb verschillende vrienden werken op de IC in Breda, Tilburg en Rosendaal. Het is ongelofelijk zwaar voor hun op dit moment. Naast het feit dat zij 12 uur diensten moeten draaien, kunnen zij als ze thuis zijn niet naar hun ouders, vrienden ect omdat de kans erg groot is dat zij besmet zijn. Een vriendin van me woonde bij haar ouders, is uit huis gegaan omdat ze haar ouders niet wilde besmetten! Er is veel meer dan alleen maar de dood en verderf die ze zien. En zelfs dat is erger dan normaal. Dus ja, ik vind dat beetje meer respect wat nederland toont heel goed.quote:Op maandag 23 maart 2020 15:12 schreef timmmmm het volgende:
Ik krijg eerlijk gezegd het idee dat ik meer waardering voor de verpleegkundigen heb dan de meesten hier.
Het beeld schijnt bij een boel mensen te zijn dat ze het nu veel zwaarder hebben, want ze hebben met zoveel dood en verderf en ellende te maken.
Dat waardeer ik al jaren en jaren aan verpleegkundigen. Dat heeft namelijk niks met corona te maken, dat is altijd al zo. Je werkt op de IC om tegen de dood te vechten. Op de oncologie moet je ervan uitgaan van heel veel patienten het niet redden en de verpleegkundigen in de ouderen verzorgingshuizen en zeker de hospices weten dat de mensen in hun zorg maar op één manier naar buiten gaan.
Men doet alsof dit nieuw is voor de zorg, dat er mensen doodgaan, maar dat is al aan de orde van de dag. Raar dat de goegemeente daar nu pas waardering voor heeftDat is nu eenmaal hun werk, altijd al geweest. Hier hebben ze voor gekozen, te prijzen.
Alleen wanneer de samenleving daar daadwerkelijk in grote getalen mee in aanraking komt, moeten we ineens juichen en klappen en deze mensen als helden vereren? Dat volk moet wellicht wat verder kijken dan hun neus lang is, en ook wanneer ze ergens niet direct mee te maken hebben, het belang van dat soort mensen inzien. In plaats van het meteen zo overdrijven als het een keer dicht bij hen komt.
Vermoedelijk hetzelfde domme klootjesvolk als mensen die klappen in het vliegtuig. Enig relativeringsvermogen is er niet bij, men doet gewoon hun werk. Wees blij dat ze het doen, maar je kan het ook overdrijven en gaan klappen en juichen en aan heldenverering doen.
ja, die ken ik. Ik ga ook niet naar mijn ouders etc, die wil ik immers niet ziek maken. Als het goed is gaan we allemaal alleen het huis uit voor het hoog nodige en niet voor social calls bij vrienden en familie.quote:Op dinsdag 24 maart 2020 09:52 schreef Queryn het volgende:
[..]
Ken jij verpleegkundigen in jouw omgeving? Ik heb verschillende vrienden werken op de IC in Breda, Tilburg en Rosendaal. Het is ongelofelijk zwaar voor hun op dit moment. Naast het feit dat zij 12 uur diensten moeten draaien, kunnen zij als ze thuis zijn niet naar hun ouders, vrienden ect omdat de kans erg groot is dat zij besmet zijn. Een vriendin van me woonde bij haar ouders, is uit huis gegaan omdat ze haar ouders niet wilde besmetten! Er is veel meer dan alleen maar de dood en verderf die ze zien. En zelfs dat is erger dan normaal. Dus ja, ik vind dat beetje meer respect wat nederland toont heel goed.
quote:Bezorgde huisgenoten zetten bevriende arts uit huis: ‘Ze waren niet voor rede vatbaar’
Een jonge Belgische dokter is door zijn huisgenoten, vrienden die hij al kende van de middelbare school, op straat gezet. ,,Je werkt in het ziekenhuis, dan kan je het coronavirus hier binnen brengen”, werd tegen hem gezegd. Een thuisverpleegster uit Wallonië is zelfs het mikpunt van bedreigingen. ,,We gaan allemaal dood door jou.”
https://www.ad.nl/dossier(...)de-vatbaar~a3fd8877/
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |