Oke, ja ik dacht al zoiets gelezen te hebben. Maar waarom gaat dan die man die dit ook gelezen kan hebben naar de kroeg na een week in thuisisolatie te hebben gezeten? Lijkt dan wel levensmoe.quote:Op maandag 9 maart 2020 08:47 schreef _I het volgende:
[..]
Ja, en dodelijker. Maar dat kan ook liggen doordat het lichaam verzwakt en beschadigd is van de medicijnen die gebruikt zijn bij de eerste opname.
No worries, de ECB dekt dat wel weer.quote:
Dit onderschrijft eigenlijk mijn stelling dat we nog niet uitgeleerd zijn voor wat betreft deze ziekte.quote:Op maandag 9 maart 2020 08:43 schreef _I het volgende:
[..]
Maar we horen ook dat 14% van de gevallen "terugvalt" of herbesmet wordt met desastreuze gevolgen. We weten ook dat deze mensen negatief testen met mond en keeltest en positief op de feces test.
We sturen dus mensen weg die gezond zijn, maar die dagen later nog steeds besmettelijk zijn via ontlasting en urine. (EN publiekelijk naar het toilet gaan.)
De reactie van China is iets om mee te nemen maar bepaalt an sich niet hoe ernstig de ziekte feitelijk is. Zij hebben daar vanuit hun culturele en historische context bepaalde extreme besluiten genomen die mogelijk wat overtrokken waren. Daar lijkt het althans voor nu op in mijn ogen.quote:We weten dus ook dat de overheid er voor gekozen heeft om dit snel en pijnlijk voorbij te laten trekken en niet langzaam en op het niveau van de zorg. Dat laatste zou maanden duren en kost veel te veel tijd en geld.
De WHO heeft vergaande adviezen uitgebracht en er zijn diverse onderzoeken gedaan. Zoals je zegt, niemand weet het exact, dus ga je uit van wat je wel weet. En China die zo reageert had een groot alarmsignaal moeten zijn.
Jawel, maar daar gaat overleg met de vlakke hand.quote:Op maandag 9 maart 2020 08:51 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Maar dat is in Saoedi-Arabië niet gebruikelijk, hoor.
quote:Op maandag 9 maart 2020 08:51 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Maar dat is in Saoedi-Arabië niet gebruikelijk, hoor.
Zijn werkelijkheid is, ondanks dat het ontleend is aan helemaal niets behalve zijn mening, de absolute waarheidquote:Op maandag 9 maart 2020 08:37 schreef _I het volgende:
Heb jij mensen wel eens gezien met een honingraatstructuur in hun longen na een griepje? Of dat China een provincie afsluit, of Italie? Of dat er scholen dichtgaan voor weken over de hele wereld? Of gezien hoe de US dit aanpakt in vergelijking met China of de EU?
Veilige luchthaven ofoz?quote:
Ik vermoed dat de Fed eerder tot het opkopen van aandelen overgaat dan de ECB.quote:
Omdat hij er zelf wrs niets van merkt. Hij was een geval die er al bijna geen last van had. Als je klachten na 24 uur weg zijn, zal het weinig blijvende schade hebben aangericht.quote:Op maandag 9 maart 2020 08:51 schreef -river- het volgende:
[..]
Oke, ja ik dacht al zoiets gelezen te hebben. Maar waarom gaat dan die man die dit ook gelezen kan hebben naar de kroeg na een week in thuisisolatie te hebben gezeten? Lijkt dan wel levensmoe.
Ja, jij vertelt het mij. En ik vertel jou dat de zeer draconische maatregelen niet stroken met hoe een autoritair regime handelt en dat er genoeg ondersteunend bewijs is dat het veel erger was in China dan naar buiten gebracht.quote:Op maandag 9 maart 2020 08:39 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Dan nog. Ik vertel jou dat we nu nog niet eens goed weten waar we mee te maken hebben. Vergeet niet dat de chinezen de laatste decennia een trauma hebben opgelopen van dit soort ziekten. Vooralsnog leek (na 1,5 maand) deze ziekte even 'erg' of misschien erger dan de voorgaande afleveringen. Inmiddels weten we er veel meer vanaf (nog niet genoeg vind ik) waardoor we kunnen relativeren op het, wat ik maar even noem, ebola-beeld van de ziekte
Die mensen in Wuhan zitten nog steeds in quarantaine. We weten helemaal niet wat daar gebeurd is. We weten alleen wat er officieel gemeld is.quote:Op maandag 9 maart 2020 08:52 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Dit onderschrijft eigenlijk mijn stelling dat we nog niet uitgeleerd zijn voor wat betreft deze ziekte.
[..]
De reactie van China is iets om mee te nemen maar bepaalt an sich niet hoe ernstig de ziekte feitelijk is. Zij hebben daar vanuit hun culturele en historische context bepaalde extreme besluiten genomen die mogelijk wat overtrokken waren. Daar lijkt het althans voor nu op in mijn ogen.
En ja dat onze overheid niet het zekere voor het onzekere neemt stoort mij ook. Dat hoeft dan niet met afsluiten van steden en woningen, maar gewoon even scherp zijn en gezond boeren verstand gebruiken. Zoals terugkerende uitwisselingsstudenten uit Wuhan niet onbekommerd de samenleving in sturen.
En ik hoop op degene die een onderbouwd en stevig verhaal neerzet, waaruit blijkt dat dit woensdagochtend in de kiem is gesmoord.quote:Op maandag 9 maart 2020 08:54 schreef Fer_de_Lance het volgende:
[..]
Zijn werkelijkheid is, ondanks dat het ontleend is aan helemaal niets behalve zijn mening, de absolute waarheid
Exact. Dat is gewoon niet in lijn met hoe autoritaire regimes rollen. Ik ben in Chernobyl geweest en weet dus precies hoe het Sovjet regime reageerde op die ramp. Die houding is wat je verwacht van een land als China, dat ook nog eens een schaamtecultuur kent die ook zijn weerslag had op hoe Japan reageerde bij Fukushima.quote:Op maandag 9 maart 2020 08:57 schreef _I het volgende:
[..]
Die mensen in Wuhan zitten nog steeds in quarantaine. We weten helemaal niet wat daar gebeurd is. We weten alleen wat er officieel gemeld is.
En ik hoor je, maar in mijn hele leven heb ik China overtrokken zien reageren op een bedreiging op het volk, ten koste van de economie.
Eens, er zitten honderden stappen tussen nu en een complete quarantaine voor iedereen. Bewustwording en besef zijn ook al mooi, zit er nog niemand in zijn huis vast.
Mooi toch, hopen dat het een bloedbad wordt en dan weer instappen en harken.quote:
Kranten berichten over "nep activiteit" op het elektranet, om maar net te doen alsof er mensen werken. Die muur die om het Chinese internet is gezet, er is geen bericht meer uitgekomen sinds eind februari.quote:Op maandag 9 maart 2020 08:59 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Exact. Dat is gewoon niet in lijn met hoe autoritaire regimes rollen. Ik ben in Chernobyl geweest en weet dus precies hoe het Sovjet regime reageerde op die ramp. Die houding is wat je verwacht van een land als China, dat ook nog eens een schaamtecultuur kent die ook zijn weerslag had op hoe Japan reageerde bij Fukushima.
Daarnaast ligt het leven in China nog steeds grotendeels stil. Dit is gewoon te zien aan sattelietbeelden.
Helaas is de slachting bij de opening minder grootquote:Op maandag 9 maart 2020 09:02 schreef PirE het volgende:
[..]
Mooi toch, hopen dat het een bloedbad wordt en dan weer instappen en harken.
Klopt helemaal hoor, maar wel met de kanttekening dat daar veel IC-bedden voor nodig zijn. Zodra die vol liggen (en dat gebeurt in Nederland vrij snel, wij hebben weinig overcapaciteit), gaat het richting de 10% sterfte.quote:Op maandag 9 maart 2020 06:49 schreef Grishenko_ het volgende:
Mwah, ik denk nog steeds dat het aantal doden van het coronovirus, de griep maar een beetje ontstijgt.
Nou, eigenlijk wel, want mensen die in thuisisolatie zitten moeten een andere wc gebruiken dan de gezonde huisgenoten. Maar zo sparen ze weer een testje uit en 9 van de 10 keer gaat dat goed.quote:Op maandag 9 maart 2020 08:55 schreef _I het volgende:
Het RIVM hanteert een andere maatstaf. Die hebben urine/ontlasting niet als een bron van besmetting
De 40 mobiele crematoria, overbelaste non stop werkende reguliere crematoria, filmpjes van lijken in ziekenhuizen zijn genoeg indicaties.quote:Op maandag 9 maart 2020 09:02 schreef _I het volgende:
[..]
Kranten berichten over "nep activiteit" op het elektranet, om maar net te doen alsof er mensen werken. Die muur die om het Chinese internet is gezet, er is geen bericht meer uitgekomen sinds eind februari.
Alsof wij er ooit achter zouden komen als er meer dan 100.000 doden zouden zijn gevallen.
Oeh das wel nice! Kudos voor het RIVM.quote:Op maandag 9 maart 2020 09:03 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Klopt helemaal hoor, maar wel met de kanttekening dat daar veel IC-bedden voor nodig zijn. Zodra die vol liggen (en dat gebeurt in Nederland vrij snel, wij hebben weinig overcapaciteit), gaat het richting de 10% sterfte.
[..]
Nou, eigenlijk wel, want mensen die in thuisisolatie zitten moeten een andere wc gebruiken dan de gezonde huisgenoten. Maar zo sparen ze weer een testje uit en 9 van de 10 keer gaat dat goed.
zitten daar toch ook wel mensen die info naar buiten weten te brengenquote:Op maandag 9 maart 2020 09:02 schreef _I het volgende:
[..]
Kranten berichten over "nep activiteit" op het elektranet, om maar net te doen alsof er mensen werken. Die muur die om het Chinese internet is gezet, er is geen bericht meer uitgekomen sinds eind februari.
Alsof wij er ooit achter zouden komen als er meer dan 100.000 doden zouden zijn gevallen. Zaten die mensen in quarantaine voor het virus, of om niet te zien wat er buiten afspeelde.
Wil niet de BNW kant op, maar zolang je niet een eenduidig antwoord hebt op deze vragen, zou ik het dreigingsniveau nog niet afzwakken.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |