Ja. Mensen worden bangquote:Op zaterdag 29 februari 2020 13:13 schreef Perrin het volgende:
[..]
Kan zomaar nog vele maanden gaan duren.
Ik denk dat we een klap krijgen als mensen vakanties gaan annuleren.quote:Op zaterdag 29 februari 2020 13:05 schreef Landgeld het volgende:
Zelf verwacht ik dat dit nog maar het begin is. Over een maand is het helemaal over Nederland uitgebreid, en ook andere landen in Europa.
Ook zal het nog even in China doordenderen.
er wordt weinig gewerkt in China dus ook in de havens lijkt me.quote:Op zaterdag 29 februari 2020 15:13 schreef Landgeld het volgende:
[..]
Nederland is export land. Ook richting China. Kortom weinig voordeel.
En de huizenprijzen?quote:Op zaterdag 29 februari 2020 15:51 schreef janzjanz het volgende:
Bij de vorige uitbraken van ziektes is de wereldhandel inderdaad korte tijd stilgevallen en zijn de koersen snel gedaald. Als het virus straks onder controle komt, zal naar alle waarschijnlijkheid de handel en de beurskoersen weer opleven.
Wat het nu wel bijzonder maakt is dat we al sinds 2009 een opgaande economie hebben. En na zo lange tijd een stijgende beurs komt het vaak voor dat er een forse correctie komt met dito gevolgen voor de economie, huizenprijzen, salarissen, economische bedrijvigheid etc. Net als rond 2000 en 2008 .
Wie zal het zeggen? Ik heb gegokt op een forse koerval en al mijn aandelen verkocht.
Is afhankelijk van de werkgelegenheid. Snel oplopende werkloosheid kan de huizenmarkt doen crashen.quote:
De Nederlandse huizenmarkt is een bijzondere. Het eigen woning bezit is veel te laag in vergelijking met de rest van Europa. En de Nederlandse overheid bouwt veel te weinig. Dat zorgt voor grote problemen onder starters en is niet goed voor de Nederlandse economie uiteindelijk.quote:Op zondag 1 maart 2020 09:45 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Is afhankelijk van de werkgelegenheid. Snel oplopende werkloosheid kan de huizenmarkt doen crashen.
Noodtoestand is nu afgeroepen in jouw staat toch?quote:Op woensdag 26 februari 2020 01:07 schreef Scarface88 het volgende:
Mijn vrouw en ik hopen stiekem wel op economische gevolgen op huizenmarkt zodat we eindelijk een huis kunnen kopen hier in de VS.
quote:Op zondag 1 maart 2020 09:45 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Is afhankelijk van de werkgelegenheid. Snel oplopende werkloosheid kan de huizenmarkt doen crashen.
Niet te vergeten dat we nog een stikstofcrisis hebben. Ik ben benieuwd hoe deze cocktail uitpakt voor de huizenprijzen.quote:Op zondag 1 maart 2020 10:10 schreef janzjanz het volgende:
[..]
De Nederlandse huizenmarkt is een bijzondere. Het eigen woning bezit is veel te laag in vergelijking met de rest van Europa. En de Nederlandse overheid bouwt veel te weinig. Dat zorgt voor grote problemen onder starters en is niet goed voor de Nederlandse economie uiteindelijk.
Zie dit filmpje van de Open Universiteit in het artikel van het AD. Zeer informatief
https://www.ad.nl/wonen/h(...)van-europa~abf4b3bb/
En dat wordt natuurlijk politiek aan de kaak gesteld:
http://www.huizenmarkt-zeepbel.nl/
Het gevaar vanuit economisch standpunt is ook niet dat er wat mensen sterven, maar meer de verstoringen in supply chain en dergelijke. Heel veel is tegenwoordig "just in time" met zo klein mogelijke voorraden, dus de economie is daar nu veel kwetsbaarder voor dan vroeger.quote:Op zondag 1 maart 2020 11:20 schreef Bayswater het volgende:
In Japan, China en Europa vormt de vergrijzing een groot probleem nu en in de toekomst voor de economie. Zie eigenlijk het probleem niet zo van dit virus en zeker niet alle panische reacties met name gevoed door de media door iedere besmetting en overledene te melden. We worden vanzelf immuun voor dit virus, enige probleem is een tijdelijke piek in de zorg en ziekenhuisopvang. De meeste verschijnselen zijn echter van milde omvang en hebben geen ziekenhuisopname nodig.
Gewoon accepteren en niet proberen te bedwingen dus, komt het helemaal weer goed met de economie.
Geen idee. Waar staat dat?quote:Op zondag 1 maart 2020 11:24 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Noodtoestand is nu afgeroepen in jouw staat toch?
Dus jij verwacht de komende dagen een verdere (harde) daling van de beurzen?quote:Op zondag 1 maart 2020 11:40 schreef SeLang het volgende:
[..]
Het gevaar vanuit economisch standpunt is ook niet dat er wat mensen sterven, maar meer de verstoringen in supply chain en dergelijke. Heel veel is tegenwoordig "just in time" met zo klein mogelijke voorraden, dus de economie is daar nu veel kwetsbaarder voor dan vroeger.
Door het wanbeleid dat centrale banken de afgelopen jaren hebben gevoerd met veel te veel liquiditeit en veel te lage rentes en het stimuleren van aandelen terugkoop met schuld in het kader van trickle down economics zijn de schulden van bedrijven sterk gegroeid en van slechtere kwaliteit. Nu er een periode van lagere winsten / hogere verliezen aankomt door de supply chain disruptie en vraag uitval is er veel minder vlees op de botten om dat op te vangen. En ook als jouw eigen bedrijf gezond is kan je toch worden geraakt door het faillissement van jouw suppliers en klanten. Het is een zichzelf versterkend effect.
Daarom is het beleid van overheden en centrale banken om alles altijd maar te willen backstoppen zo slecht. Je kunt beter elke paar jaar een dipje hebben, want dat maakt het systeem meer robuust. Het is wat dat betreft niet anders als met een organisme dat je altijd maar afschermt van infecties. Dat organisme heeft uiteindelijk van zichzelf geen weerstand meer.
Kijkend naar de credit spreads lijkt iedereen nog steeds in denial
USA:
[ afbeelding ]
Euro Zone:
[ afbeelding ]
twitter:LiveSquawk twitterde op maandag 02-03-2020 om 02:45:36Caixin China PMI Mfg (Feb): 40.3 (est 46, prev 51.1) reageer retweet
twitter:LiveSquawk twitterde op maandag 02-03-2020 om 02:46:05China's Feb Caixin/Markit PMI Shows Production, New Orders Collapse, Employment Shrinks At Sharpest Pace On Record reageer retweet
-3,7%quote:Op maandag 2 maart 2020 08:51 schreef Graf..Coudenhove..Kalergi het volgende:
NieuwsNa zeven dagen op rij dalen is er hoop voor de AEX vandaag.
De focus verschuift misschien van China naar andere landen - vooral Korea - maar het is weer en al coronavirus wat de klok slaat op de networks. Verder zijn er overwegend slechte, maar beter dan verwachte inkoopmanagers in Azië, flirt de VS rente met 1% en wordt er over een Amerikaanse renteverlaging gesproken.
#Bullish
Daar is een term voor: Dead Cat Bouncequote:Op maandag 2 maart 2020 07:52 schreef PippenScottie het volgende:
Aziatische beurzen licht in de plus vandaag.
Bloedbad op de beurzen lijkt dus uit te blijven.
Kans is groot dat nu meer mensen weer aan het werk gaan en met OV reizen er opnieuw uitbraken gaan plaatsvinden in China.quote:Op maandag 2 maart 2020 14:16 schreef Elan het volgende:
[..]
In China (epicentrum van het virus en waar het merendeel van allerlei curciale productie plaats heeft) schijnt men inmiddels alweer aardig tot de orde van de dag te zijn overgegaan en
De nederlandse economie wel maar de meeste landen steken tot over hun oren in de schulden, zowel overheid, bedrijven als particulieren. Tel daarbij op de al langer gaande zijnde zombificatie van banken en bedrijven en het is zo rooskleurig niet.quote:Tel daarbij de mogelijkheid tot de zoveelste renteverlaging op en het feit dat de economie wel een bekkenstootje kan incasserenen het valt allemaal wel mee, economisch gezien.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |