Oké ik wist dat eerlijk gezegd niet.quote:Op donderdag 30 januari 2020 17:10 schreef Redbullkid het volgende:
[..]
Klopt bovengronds en perrons in de open lucht mag ook al een paar jaar niet gerookt worden.
Natuurlijk doen ze er toe. Maar ik vind niet dat je minderheden zoals rokers en obesitas-patienten moet vergelijken met minderheden zoals homos of allochtonen die je gewoon als statische minderheden moet zien. Rokers hebben niet alleen invloed op hun eigen gezondheid maar ook op de gezondheid van een ander. Door het gebruik voor hun moeilijker te maken vind ik niet dat je ze tiranniseert of wegcijfert uit de maatschappij.quote:Op donderdag 30 januari 2020 17:06 schreef Durmada het volgende:
[..]
Ik snap je punt niet helemaal. Ik denk dat minderheden er altijd toe doen en op zijn minst gehoord moeten worden en dat daarbij komt kijken dat ze eerlijk en respectvol behandeld zullen worden. Ze zijn dan wel in de minderheid, maar qua gelijkheid doen ze verder niks voor de meerderheid onder. Of je het nu hebt over rokers, transgenders, homoseksuelen of allochtonen. Dat maakt niks uit.
Dat is het ook. Geef mensen nu gewoon wat ruimte om ergens te kunnen roken. Ik krijg hier straks ook mee te maken. Want ondanks dat ik geen handhaver ben word wel verwacht dat ik mensen ga aanspreken. En mensen hebben al een kort lontje. Zeker bij calamiteiten en vertragingen. Ga dan mensen maar eens uitleggen om niet te roken en dat nergens. Ik begin er niet eens aan.quote:Op donderdag 30 januari 2020 17:11 schreef Janneke141 het volgende:
Gewoon sprinklers erboven hangen.
Wat een kutplan trouwens.
Ik weet niet of je zelf rookt, maar anders je collega's wel, en die moeten ook ergens heen natuurlijk. Dat problemen hebben we op schoolterreinen namelijk ook.quote:Op donderdag 30 januari 2020 17:14 schreef Cherni het volgende:
[..]
Dat is het ook. Geef mensen nu gewoon wat ruimte om ergens te kunnen roken. Ik krijg hiet straks ook mee te maken. Want ondanks dat ik geen handhaver ben word wel verwacht dat ik mensen ga aanspreken. En mensen hebben al een kort lontje. Zeker bij calamiteiten en vertragingen.
Flikker toch op met alles willen verbiedenquote:Op donderdag 30 januari 2020 16:04 schreef Nikonlover het volgende:
En de volgende stap is alcohol?
Dronken mensen weigeren in t OV lijkt mij wel een goed idee. Zijn alleen maar vervelend.
vloeken verbieden en je neus snuiten zonder zakdoekquote:Op donderdag 30 januari 2020 17:18 schreef MadJackthePirate het volgende:
[..]
Flikker toch op met alles willen verbieden
Zelf rook ik niet thuis en op mijn werk. Alleen als ik ga stappen. Maar een deel collega's rookt nog wel. Tja die lopen een paar honderd meter van het station vandaan en gaan daar roken. En dat duurt zolang dat men daar ook wel weer iets van vind.quote:Op donderdag 30 januari 2020 17:17 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ik weet niet of je zelf rookt, maar anders je collega's wel, en die moeten ook ergens heen natuurlijk. Dat problemen hebben we op schoolterreinen namelijk ook.
Mijn probleem zit overigens vooral in de eigen verantwoordelijkheid die weer eens wordt afgeknepen, en daarnaast is de antirooklobby natuurlijk nooit tevreden. Dus we zitten nu in de vreemde spagaat dat een legaal product langzamerhand overal verboden wordt. Dat slaat nergens op.
Poeh daar had ik niet eens aan gedacht, mensen die na 3 kwartier in de trein overstappen en zien dat er een defecte trein staat tussen lokatie en doel. Maar nee je mag niet even een sigaretje roken, dan moet je uitchecken en het station uit.quote:Op donderdag 30 januari 2020 17:14 schreef Cherni het volgende:
[..]
Dat is het ook. Geef mensen nu gewoon wat ruimte om ergens te kunnen roken. Ik krijg hier straks ook mee te maken. Want ondanks dat ik geen handhaver ben word wel verwacht dat ik mensen ga aanspreken. En mensen hebben al een kort lontje. Zeker bij calamiteiten en vertragingen. Ga dan mensen maar eens uitleggen om niet te roken en dat nergens. Ik begin er niet eens aan.
Het blijft toch tamelijk bizar dat er allerlei symbolische maatregelen genomen worden (immers, rookwaren zijn gewoon legaal dus zou het logisch zijn als een winkel ze mag verkopen, tevens lijkt een rookpaal/ruimte an sich een heel redelijk compromis) om toch maar de illusie te geven dat je werkelijk op weg bent naar de onrealistische doelstellingen die je gekoppeld hebt aan een arbitrair gekozen jaar in de tamelijk verre toekomst.quote:waaronder een rookvrije generatie in 2040.
Ik vind een kolfruimte wel echt iets anders, eigenlijk.quote:Op donderdag 30 januari 2020 17:21 schreef Cherni het volgende:
[..]
Zelf rook ik niet thuis en op mijn werk. Alleen als ik ga stappen. Maar een deel collega's rookt nog wel. Tja die lopen een paar honderd meter van het station vandaan en gaan daar roken. En dat duurt zolang dat men daar ook wel weer iets van vind.
Bovendien zijn die collega's nu behoorlijk gefrustreerd want een bidruimte en kolfruimte is er nu wel. Je kunt je voorstellen dat nu juist de roker hier tegen is. Want die zegt nu waarom wel die ruimtes creëeren. Had je nog een rookruimte gehad werd et niet eens geklaagd. Dan had iedereen een plek.
Je tiranniseert ze wel door ze geen plek meer te geven om te kunnen roken. Ik denk dat de huidige situatie prima is, met rookzones. Zo kunnen niet-rokers bij de rokers wegblijven en rokers gewoon roken in de zone. Nu krijg je dat iedereen gaat roken voor de stations, waar gewoon iedereen langsloopt. Is dat dan beter?quote:Op donderdag 30 januari 2020 17:12 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Natuurlijk doen ze er toe. Maar ik vind niet dat je minderheden zoals rokers en obesitas-patienten moet vergelijken met minderheden zoals homos of allochtonen die je gewoon als statische minderheden moet zien. Rokers hebben niet alleen invloed op hun eigen gezondheid maar ook op de gezondheid van een ander. Door het gebruik voor hun moeilijker te maken vind ik niet dat je ze tiranniseert of wegcijfert uit de maatschappij.
Maak je je druk man.quote:Op donderdag 30 januari 2020 16:53 schreef spijkerbroek het volgende:
Als er iemand rookt op het perron en ik heb er last van, dan ga ik een paar meter verderop staan.
Maar ik heb wel een tyfusteringhekel aan die aso's die nét voordat ze de trein in stappen een laatste trek nemen EN DAN BINNEN IN DE TREIN UITBLAZEN. GODVERDEGODVER VUILE HUFTERS. STERF PIJNLIJK OFZO.
Klopt, maar leg dat maar eens uit als je een ander iets gaat afnemen waar overigens niemand problemen mee had.quote:Op donderdag 30 januari 2020 17:23 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ik vind een kolfruimte wel echt iets anders, eigenlijk.
Misschien niet. Maar de rookruimtes die er nu zijn is net zo'n zwaktebod gezien 1: Ze staan vaak midden op het perron, 2: Veel mensen hebben ook gewoon schijt en staan met een peuk in hun mond voor de trein te wachten zodat ze nog een paar hijsjes kunnen nemen.quote:Op donderdag 30 januari 2020 17:23 schreef Durmada het volgende:
[..]
Je tiranniseert ze wel door ze geen plek meer te geven om te kunnen roken. Ik denk dat de huidige situatie prima is, met rookzones. Zo kunnen niet-rokers bij de rokers wegblijven en rokers gewoon roken in de zone. Nu krijg je dat iedereen gaat roken voor de stations, waar gewoon iedereen langsloopt. Is dat dan beter?
Maar in de trein kan het nog wel?quote:Op donderdag 30 januari 2020 16:08 schreef Leonos het volgende:
[..]
Lopen er al, conducteurs en BOA's.
Open biertje op de perrons kan je ook boete voor krijgen. (En al keer gehad)
Misschien dan een rookzone aan de buitenste kanten van het perron maken? En strenger handhaven tegen mensen die wel tussen de niet-rokers roken? Dit is een verplaatsing van het probleem, geen oplossing.quote:Op donderdag 30 januari 2020 17:25 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Misschien niet. Maar de rookruimtes die er nu zijn is net zo'n zwaktebod gezien 1: Ze staan vaak midden op het perron, 2: Veel mensen hebben ook gewoon schijt en staan met een peuk in hun mond voor de trein te wachten zodat ze nog een paar hijsjes kunnen nemen.
Zou een prima oplossing zijn ja.quote:Op donderdag 30 januari 2020 17:35 schreef Durmada het volgende:
[..]
Misschien dan een rookzone aan de buitenste kanten van het perron maken? En strenger handhaven tegen mensen die wel tussen de niet-rokers roken? Dit is een verplaatsing van het probleem, geen oplossing.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |