abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_191694296
Jip begint de laatste weken wel lekker wat woorden te zeggen. Nog geen zinnen, maar gewoon losse woordjes. Ik vind het wel gezellig, hij probeert steeds meer na te zeggen, zo leuk O+

Overigens kon hij maanden terug al mama zeggen maar dat vertikt ie nu. Iedereen is papa :')
  woensdag 26 februari 2020 @ 12:22:38 #204
149959 SQ
snelle trees
pi_191694367
quote:
1s.gif Op woensdag 26 februari 2020 12:17 schreef Aure het volgende:
Jip begint de laatste weken wel lekker wat woorden te zeggen. Nog geen zinnen, maar gewoon losse woordjes. Ik vind het wel gezellig, hij probeert steeds meer na te zeggen, zo leuk O+

Overigens kon hij maanden terug al mama zeggen maar dat vertikt ie nu. Iedereen is papa :')
Noud wordt over anderhalve week 3 en ik ben nog steeds papa ;(
disclaimer
  woensdag 26 februari 2020 @ 12:23:47 #205
298315 SacreCoeur
circle pits and gig violence
pi_191694387
Hier is papa gewoon papa, maar ik ben MAAAAAAAAA! ;(
pi_191694399
quote:
1s.gif Op woensdag 26 februari 2020 12:22 schreef SQ het volgende:

[..]

Noud wordt over anderhalve week 3 en ik ben nog steeds papa ;(
En is blei dan ook papa of noemt ie die mama? Hier is het voor ons allebei papa :') op zich ook wel handig soms "Schat, hij wil jou, regel jij het?" :+
  woensdag 26 februari 2020 @ 12:28:49 #207
149959 SQ
snelle trees
pi_191694454
quote:
1s.gif Op woensdag 26 februari 2020 12:24 schreef Aure het volgende:

[..]

En is blei dan ook papa of noemt ie die mama? Hier is het voor ons allebei papa :') op zich ook wel handig soms "Schat, hij wil jou, regel jij het?" :+
Nee iedereen is gewoon altijd papa.
En zowel mijn broers als mijn vader zijn oehpa.
disclaimer
pi_191694485
:D op zich wel lekker makkelijk. Hoef je niet heel veel te onthouden :+
  woensdag 26 februari 2020 @ 12:32:32 #209
149959 SQ
snelle trees
pi_191694513
Precies, hij zegt ook echt alleen het broodnodige verder. Hij praat de hele dag, maar da's allemaal Koeterwaals. Verstaanbare woorden is ie heel schaars mee :')

Even om aan te geven aan anderen dat het niet abnormaal is ;)
disclaimer
pi_191694629
buiten de woordjes hai, nee, papa, die en bal om zit ze hier de hele dag te miauwen _O-
Zelfs ik ben ‘mauw’ :')
pi_191694993
quote:
1s.gif Op woensdag 26 februari 2020 12:17 schreef Aure het volgende:
Overigens kon hij maanden terug al mama zeggen maar dat vertikt ie nu. Iedereen is papa
Hier ook, eerst was iedereen mama. Nu is iedereen papa (papai)

Ik vind de taalontwikkeling zo leuk. Lamp was eerst het gebaar, vervolgens kwam daar "KLIK" (geluid van de trekschakelaar) bij en nu is het Klamp.
Merk wel dat ik veel meer woorden herken dan anderen, logisch want ik breng het meeste tijd met hem door. Mijn man begrijpt ook veel minder wat soms frustratie oplevert.
  woensdag 26 februari 2020 @ 13:23:51 #212
298315 SacreCoeur
circle pits and gig violence
pi_191695248
Hier gaan de woordjes en het napraten opeens wat sneller, maar een doperwt blijft hij stug een appel noemen :P en dierengeluiden krijg ik er al helemaal niet in. Op een krokodil na (want die doet *hap*) maakt hij bij elk dier hetzelfde piep geluid :')

En hij heeft een erg italiaanse manier van praten :D met veel hand gebaren enzo en denk dat dat ook wel meehelpt dat hij snel begrepen wordt.

Maar hij is nu bijna 22 maanden en met 19 maanden waren het ook maar een een paar woordjes. Maargoed, ik maak me ook niet zo snel druk wat dit soort dingen betreft. :P niet erover lezen op internet helpt sowieso.
pi_191696686
B heeft een jaar lang elk mens 'papa' genoemd, dat is best onhandig met 2 mama's.
B heeft altijd voorgelopen met zijn woordenschat. Hij liep/loopt met andere dingen juist wat achter zeg maar. Zo is hij klein motorisch echt een kluns en heeft zindelijkheid heel wat doorzettingsvermogen gekost (en broeken). Hij praat nog steeds enorm veel dus soms zoek ik de mute knop.

Juul heeft een hele eigen manier om onderscheid tussen de mama's te maken. Ik ben mama en mijn vriendin is 'deze mama' (wat ze uitspreekt als deeeeeessssssse mama).
Ook zij loopt verbaal wat voor geloof ik. In ons huis wordt nou eenmaal veel geouwehoerd (en voorgelezen). En ze heeft natuurlijk een grote broer die binnen no-time haar gebrabbel verstond en hele gesprekken met haar voert O+

Ze heeft gelukkig weer een goed slaapritme te pakken. Ze is alleen 's ochtends iets te vroeg wakker naar onze smaak, we leggen haar dan bij ons en dan doezelt ze zo nog een uur tussen ons in. Dat is zo fijn! B deed dat echt nooit, wakker is wakker. Nog steeds overigens, als hij zijn ogen open doet, staat hij meteen aan.
pi_191696909
Heerlijk al die ervaringen. Mijn oudste heeft een hardnekkige papa fase gehad, heel handig met ook hier twee moeders :') Vlokje heeft die fase maar heel kort gehad en praat nu peuterzus na, vrouwlief is mam en ik ben mama. Ideaal want het is voor ons altijd duidelijk wie ze bedoelt.

Verder kwam het praten langzaam op gang maar begint ze nu met twee woorden achter elkaar te praten. Haar woordenschat lijkt dagelijks te groeien, dat vind ik heel mooi om te zien O+

Mijn peuter van nu 3 (en ruim 3 maanden) liep eerst voor qua spraak, toen stagneerde het en liep ze achter en nu praat ze hartstikke goed voor haar leeftijd. Ons buurjongetje is 3 weken ouder dan onze peuter en begint nu pas met 2 woorden te combineren na intensieve logopedie.

Het zegt allemaal zo weinig (no pun intended), ieder kind ontwikkelt op zijn/haar eigen tempo en als ze later 'groot' zijn is het echt niet meer van belang welk kind met 2 al hele zinnen sprak en welk kind 'nog maar' 3 woorden.

Hopelijk ben je wat gerustgesteld door de huisarts CG en lukt het je om het even op zijn beloop te laten. Je dochter is nog maar 19 maanden, als ze ouder wordt moet ze al genoeg dus probeer dat 'moeten' nu nog even te laten. Als ze echt achter blijkt te lopen qua ontwikkeling of er is wat anders aan de hand, dan kom je daar snel genoeg achter en is er dan nog alle ruimte en tijd om daar op te anticiperen. Ik denk dat het nu gewoonweg nog te vroeg is om daar ook maar iets over te zeggen.
pi_191696933
Quote ipv edit is niet handig.
  Moderator woensdag 26 februari 2020 @ 16:04:22 #216
16180 crew  CoolGuy
Money makes the world go round
pi_191697880
quote:
1s.gif Op woensdag 26 februari 2020 09:07 schreef SQ het volgende:

[..]

Ik lees natuurlijk maar vanaf de zijlijn mee, maar ik heb het gevoel alsof jij altijd op zoek bent naar iets wat er mis is aan je dochter. Misschien komt dat ondat je verder niet over haar post, maar het is altijd in deze context.
Wellicht tegen het zere been, maar heb je daar zelf al eens met iemand over gesproken? Want ik zou het zo jammer vinden als je niet gewoon kan genieten van je kind, en zij wellicht opgroeit met het idee dat ze van alles mankeert terwijl het waarschijnlijk gewoon een gezond kind is?
Das niet tegen het zere been hoor, want je hebt simpelweg gelijk :) Niet dat ik er niet van geniet, maar wel dat ik heel snel denk dat er 'iets is', om het zo maar te zeggen. Ik weet ook wel waar dat vandaan komt, maar dat gaat dan weer wat te ver om daar in dit topic heel diep op in te gaan :)

quote:
0s.gif Op woensdag 26 februari 2020 10:43 schreef Elleska het volgende:

[..]

Ik heb dit al eerder gezegd maar volgens het schema van het consultatiebureau hoeft ze nog maar 3 "woorden" met begrip te zeggen (woorden tussen "" want het hoeven nog geen correcte woorden te zijn. Pas bij 3 jaar staat er "verstaanbaar voor bekenden"). Het is dus niet te weinig, 3 woordjes is genoeg.

Ik heb toen ook uitgelegd waar die 50 woorden vandaan kwam die je aanhaalde. Daar heb je toen niet meer op gereageerd maar hoop dat je het wel hebt gelezen.
Dat is correct, dat heb je gezegd, dat kan ik me inderdaad herinneren. Hoe kom je aan dat schema van het consultatiebureau, want ik ken dat schema niet, dus ik baseer me op internet (wat altijd een slecht idee is), maar ik heb er wel interesse in. Heb je dat wellicht ergens online staan? Want die 3 woordjes is precies in lijn met wat zij doet.
Breitling - Instruments for Professionals
pi_191698114
Ik denk dat dat dit is :
https://www.ncj.nl/van-wiechen/kenmerken/

En dan specifiek de 3 woorden:
https://www.ncj.nl/van-wiechen/kenmerken/details/?item=39

Daar zie je ook dat de aanbevolen leeftijd 18 maanden is, maar dat er een grote spreiding is (14-23 maanden).
  woensdag 26 februari 2020 @ 16:25:42 #218
149959 SQ
snelle trees
pi_191698203
Dus eigenlijk is de dreumes van coolguy ontzettend gemiddeld! ;)

Maar inderdaad, vergelijken met kinderen die meer kunnen is zo'n nare valkuil. Er zullen altijd kinderen sneller, beter en slimmer zijn. Ik betrap mezelf er ook nog wel op hoor, dat is gewoon heel lastig los te laten. Maar het levert je echt niks op behalve onnodige kopzorgen.
disclaimer
pi_191698206
quote:
0s.gif Op woensdag 26 februari 2020 16:04 schreef CoolGuy het volgende:

[..]

Dat is correct, dat heb je gezegd, dat kan ik me inderdaad herinneren. Hoe kom je aan dat schema van het consultatiebureau, want ik ken dat schema niet, dus ik baseer me op internet (wat altijd een slecht idee is), maar ik heb er wel interesse in. Heb je dat wellicht ergens online staan? Want die 3 woordjes is precies in lijn met wat zij doet.
Dat is het Van Wiechenonderzoek. Dat is in nederland de gouden standaard en daar maakt elk consultatiebureau gebruik van. Die info staat allemaal op de site van Nederlands Centrum Jeugdgezondheid: https://www.ncj.nl/van-wiechen/

Het schema is daar ook te vinden maar hierbij een direct linkje zodat je niet hoeft te zoeken: PDF

Het is veel meer dan enkel dit schema dus vraag het vooral na bij je eigen CB maar zo weet je dat ik niet uit mijn nek klets ;)
Over het punt "Zegt 3 "woorden" met begrip" is er deze uitgebreidere uitleg waarbij een spreiding wordt vermeld van 14 -­ 23 maanden: https://www.ncj.nl/van-wiechen/kenmerken/details/?item=39

Edit: @Aure was net wat sneller ;)
  Moderator woensdag 26 februari 2020 @ 16:39:06 #220
16180 crew  CoolGuy
Money makes the world go round
pi_191698424
quote:
0s.gif Op woensdag 26 februari 2020 16:25 schreef Elleska het volgende:

[..]

Dat is het Van Wiechenonderzoek. Dat is in nederland de gouden standaard en daar maakt elk consultatiebureau gebruik van. Die info staat allemaal op de site van Nederlands Centrum Jeugdgezondheid: https://www.ncj.nl/van-wiechen/

Het schema is daar ook te vinden maar hierbij een direct linkje zodat je niet hoeft te zoeken: PDF

Het is veel meer dan enkel dit schema dus vraag het vooral na bij je eigen CB maar zo weet je dat ik niet uit mijn nek klets ;)
Over het punt "Zegt 3 "woorden" met begrip" is er deze uitgebreidere uitleg waarbij een spreiding wordt vermeld van 14 -­ 23 maanden: https://www.ncj.nl/van-wiechen/kenmerken/details/?item=39

Edit: @:Aure was net wat sneller ;)
Kijk, en dit is dus wat er mis is met mij.

Ik kijk naar jouw link, ik denk, mooi, 3 woordjes. Maar wat staat er dan? 3 woordjes ZONDER papa en mama mee gerekend. Maar ze zegt geen papa en mama.

Van de andere kant, ik zit eens door die linkjes heen te klikken, en dan staat er iets van grove motoriek, dus ik klikte een willekeurige aan, in dit geval bal wegschoppen, en staat er dat ze dat gemiddeld bij 3,5 jaar moeten kunnen. Hoezo 3,5 jaar? Dát doet onze dochter dan weer wél.

Nou ja, wat heet schoppen ja, ze geeft hem met dr voet een tikje, en dan rolt ie vooruit, en dat is dan prachtig en dan moet t nog een keer.

Eerder vandaag vroeg ik 'waar is je jasje?', maar ik had dat nog niet eerder gevraagd, en prompt loopt ze naar dr jasje en komt me die brengen. Dat verbaasde me (positief).

Daarnaast waren we door een boekje aan het kijken, en op 1 van die pagina's was een voetbal te zien. Ze kent geen VOETbal, wel een bal met vrolijke kleurtjes, en ze weet ook dat dat een bal is. Maar ze wees gericht die voetbal aan en zei baw (bal) (waarschijnlijk omdat rond). Ook daar was ik blij mee.

Maar goed, de motoriek is niet waar ik dacht iets te zien, dat is echt op taal (spreken!)gebied. Maar veel andere dingen van als ik door die linkjes klik doet ze wel. Weet ik veel, dingen als klappen in de handjes, op het boze bolletje, etc, dat doet ze al maanden. Maar, 'waar is de klok', het eerste ding waar ze consequent naar zocht (en vond), wat ze al ruim voor 1 jaar oud deed, dát doet ze vreemd genoeg dan niet meer.
Breitling - Instruments for Professionals
pi_191698503
3 woordjes zonder papa en mama meegeteld is precies wat ze doet dus dat is prima. Hier in het topic zijn er meerdere dreumesen die geen papa/mama zeggen of maar 1 van beide.

Jullie voeden je dochtertje tweetalig als ik het goed heb onthouden? Want dan is de spreiding volgens mij nog wat groter. Kinderen die meertalig worden opgevoed zijn vaak wat later met spreken omdat ze meer info moeten verwerken. Ik heb daar geen ervaring mee maar weet dat er hier in het topic meerdere ouders zijn die hun kinderen tweetalig opvoeden.

Er wordt ook vaak gezegd dat je maar 1 ding tegelijk kan ontwikkelen, sommige kinderen hebben de prioriteit liggen bij praten, andere bij motoriek. Soms zijn eerder geleerde dingen tijdelijk even niet meer belangrijk, alsof ze denken van ik kan het dus ik ga nu iets anders leren.

L heeft dat bijvoorbeeld met de letter R. Een van zijn eerste woorden was "klaar" met een hele duidelijke rollende R. Die is nu helemaal verdwenen en is vervangen door een L dus "klaar" is nu "klaal".

[ Bericht 4% gewijzigd door Elleska op 26-02-2020 16:51:45 ]
pi_191700043
Ik snap wel dat het moeilijk is. Ze zijn nog zo klein en redelijk kwetsbaar. En omdat ze nog niet kunnen zeggen wat ze mankeren moet jij als ouders extra opletten. Bikkel ondergaat 10 maart zijn tweede ingreep en hierna wil ik zeker een jaar lang niet meer in het ziekenhuis komen.

Bikkel is ook bijna 19 maanden en zegt ook eigenlijk nog geen woord. Behalve als ik hem aanspreek als hij iets doet wat niet mag. Dan gaat hij gewoon in discussie in zijn eigen brabbelende taaltje, inclusief wijzende vinger :D . En dan vind ik het zooo moeilijk om niet te gaan lachen want dan gaat hij alleen nog maar meer uitdagen.

Afgelopen week mochten ze verkleed naar het kdv:

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
"Life is what happens to you, while you're busy making other plans"
  woensdag 26 februari 2020 @ 18:53:20 #223
319308 Tink89
To live is to dance
pi_191700083
Aaah, wat een schattig boertje!

Prulleke loopt qua praten voor als ik dat onderzoek zo lees. Ook op andere vlakken wel, maar ze is dan ook in de luxe positie dat papa en mama veel thuis zijn, ze enorm veel een op een aandacht krijgt (of twee op een), we elke avond de tijd kunnen nemen om uitgebreid voor te lezen enzovoorts. Dat helpt misschien ook wel ofzo, geen idee. Woordenschat zonder papa en mama is een woordje of 10 denk ik, bij 15 maanden.

En verder ben ik moe, want verbouwing en solliciteren en verhuizen straks en nogaltijdnietdoorslapendkind en kom ik niet echt aangehaakt.
K&W / Tink's droomhuis deel 3: Vur goan beginne! Ofzoiets....
maandag 30 september 2013 07:58 schreef Brighteyes het volgende:
En over de chocola... Tink is van een andere planeet. ;) Die heeft dat niet nodig. ;)
pi_191700185
Vandaag "nieuwe" meubels opgehaald voor in de nieuwe kamer van onze dame.. Staat nu ingepakt klaar, nieuwe kleur zit op de muur.. Loopt ze net de kamer binnen; "Wauuuuwwwww" met applaus.

Zo dankbaar dit kind. O+
pi_191700369
quote:
0s.gif Op woensdag 26 februari 2020 16:39 schreef CoolGuy het volgende:

[..]

Kijk, en dit is dus wat er mis is met mij.

Ik kijk naar jouw link, ik denk, mooi, 3 woordjes. Maar wat staat er dan? 3 woordjes ZONDER papa en mama mee gerekend. Maar ze zegt geen papa en mama.

Van de andere kant, ik zit eens door die linkjes heen te klikken, en dan staat er iets van grove motoriek, dus ik klikte een willekeurige aan, in dit geval bal wegschoppen, en staat er dat ze dat gemiddeld bij 3,5 jaar moeten kunnen. Hoezo 3,5 jaar? Dát doet onze dochter dan weer wél.

Nou ja, wat heet schoppen ja, ze geeft hem met dr voet een tikje, en dan rolt ie vooruit, en dat is dan prachtig en dan moet t nog een keer.

Eerder vandaag vroeg ik 'waar is je jasje?', maar ik had dat nog niet eerder gevraagd, en prompt loopt ze naar dr jasje en komt me die brengen. Dat verbaasde me (positief).

Daarnaast waren we door een boekje aan het kijken, en op 1 van die pagina's was een voetbal te zien. Ze kent geen VOETbal, wel een bal met vrolijke kleurtjes, en ze weet ook dat dat een bal is. Maar ze wees gericht die voetbal aan en zei baw (bal) (waarschijnlijk omdat rond). Ook daar was ik blij mee.

Maar goed, de motoriek is niet waar ik dacht iets te zien, dat is echt op taal (spreken!)gebied. Maar veel andere dingen van als ik door die linkjes klik doet ze wel. Weet ik veel, dingen als klappen in de handjes, op het boze bolletje, etc, dat doet ze al maanden. Maar, 'waar is de klok', het eerste ding waar ze consequent naar zocht (en vond), wat ze al ruim voor 1 jaar oud deed, dát doet ze vreemd genoeg dan niet meer.
Dat iets met vlagen wel/niet doen hoort er ook bij hoor. Bollie zei met 10 maanden “mama”, vervolgens heb ik dat zeker 5 maanden níet gehoord, en toen was het er ineens weer volop.

Mijn dreumes is overigens het omgekeerde van de jouwe denk ik. Met taal is ze vlot (ze babbelt al allerlei woorden; bal, jamjam (=eten!), banaan, speentje, papa, mama, kijk is, etc.
Maar haar grove motoriek? Omrollen doet ze pas sinds een maand echt actief (ze kon het wel eerder maar het boeide haar gewoon niet) (en ze is nu dus 18 maanden), zelf tot zit komen lukt nog niet. Soms doet ze een verdwaalde poging tot zich optrekken. Maar ook dat is nog geen succes. Sinds kerst staat ze als je haar handjes vasthoudt, maar los, of uberhaupt een stapje zetten, nee, echt niet. Kruipen doet ze ook niet, ze schuift op haar billen.

Maak ik me daar druk om? Nee. Elk kind zijn eigen tempo. Mijn oudste liep ook pas vrij laat (en deed hetzelfde, laat rollen, billenschuiven...).

Oh en dat niet luisteren wat je omschrijft; als ik tegen de mijne zeg “niet zo dicht op de tv”, dan reageert ze ook niet hoor. Dat is meer dwarsheid dan iets met haar oren. Overigens luistert mijn 4 jarige ook niet als ik dit soort instructies geef :')
pi_191700414
Voorlezen en veel praten heeft zeker invloed. Daarom vroeg ik ook aan CG of ze haar veel voorlezen.

Interessant leesvoer:
http://www.kunstvanlezen.nl/files.php?file_id=1757

quote:
Kinderen uit gezinnen waar weinig gepraat wordt hebben in die eerste jaren dus veel minder kans om een flinke woordenschat te ontwikkelen. De kinderen uit deze gezinnen bouwden in drie jaar tijd een woordenschat van 525 woorden op, terwijl de kinderen uit de praatgrage gezinnen op die leeftijd al 1.100 woorden kenden.
quote:
Onderzoekster Heleen van den Berg heeft onderzoek gedaan naar de woordenschatontwikkeling van baby’s en vergeleek daarbij baby’s die al op de leeftijd van 8 maanden werden voorgelezen met baby’s die niet werden voorgelezen. Op de leeftijd van 15 maanden kenden de baby’s die wel werden voorgelezen significant meer woorden dan de baby’s die niet werden voorgelezen.
  Moderator woensdag 26 februari 2020 @ 19:18:06 #227
16180 crew  CoolGuy
Money makes the world go round
pi_191700547
quote:
1s.gif Op woensdag 26 februari 2020 19:10 schreef Aure het volgende:
Voorlezen en veel praten heeft zeker invloed. Daarom vroeg ik ook aan CG of ze haar veel voorlezen.

Interessant leesvoer:
http://www.kunstvanlezen.nl/files.php?file_id=1757
[..]

[..]

Nou heel veel niet. We doen het wel, want leesboekjes of nou ja, met plaatjes er in, die laat ze niet met rust. Dan wil ze zelf bladeren, en als het dus op afstand is, bv als zij in dr bedje is, dan heeft ze echt 0,0,0 interesse, maar we praten wel de hele dag tegen dr. We benoemen ook alles. Schoentjes, eendjes, jas, gewoon alles.
Breitling - Instruments for Professionals
pi_191701109
quote:
0s.gif Op woensdag 26 februari 2020 19:18 schreef CoolGuy het volgende:

[..]

Nou heel veel niet. We doen het wel, want leesboekjes of nou ja, met plaatjes er in, die laat ze niet met rust. Dan wil ze zelf bladeren, en als het dus op afstand is, bv als zij in dr bedje is, dan heeft ze echt 0,0,0 interesse, maar we praten wel de hele dag tegen dr. We benoemen ook alles. Schoentjes, eendjes, jas, gewoon alles.
Dan kan je toch nog steeds voorlezen? Bollie bladert ook zelf. Prima. Dan lezen we het verhaal gewoon niet chronologisch en bekijken we pagina voor pagina op haar tempo. Of ik benoem alleen maar wat voor plaatjes op de pagina staan ipv het verhaal te volgen. Dan krijgen we gesprekjes als “ooh kijk, de koe! Wat doet de koe?” *bwoewaaa* “de koe doet BOEEE” *BOEEE!* “ja goed zo!*

En ik denk dat ze voor lezen op afstand nog te klein zijn, zelfs mijn kleuter vindt dat nog niks, die wil mee kunnen kijken en dingen kunnen aanwijzen in de boeken. Hier kruipen we voor het slapen gaan in het “grote” bed en ik lees ze dan omstebeurt allebei een boekje voor; 1 voor bollie op haar niveau (inc. Zelf bladeren) en 1 voor kleuter. Na het voorlezen breng ik ze dan naar hun eigen bedjes.
pi_191701145
Ik lees Juul al vanaf 3 maanden voor, ze gaat daarin mee met het ritme, B van 6 wordt tenslotte ook voorgelezen. Dus dat is makkelijk. Elke avond na de fles, 1 boekje lezen. Flapjesboeken met dieren zijn favoriet.

Met haar motoriek gaat het zo te lezen hartstikke goed CG. Leuk he als ze tegen een bal schoppen en het nog leuk vinden ook.

We hebben de loopfiets met 4 wielen van zolder gehaald. Daar moest ze eerst echt niets van weten, ze werd er zelfs boos op. Maar het is ineens een hit. Ze crosst er al redelijk op rond. Bochten, draaien, optillen bij drempels etc. B die donderde de eerste keer op dat ding over het stuur heen en had 2 tanden door zijn lip. Dan doet zij het handiger.
  Moderator woensdag 26 februari 2020 @ 20:13:14 #230
16180 crew  CoolGuy
Money makes the world go round
pi_191701496
quote:
1s.gif Op woensdag 26 februari 2020 19:51 schreef silliegirl het volgende:

[..]

Dan kan je toch nog steeds voorlezen? Bollie bladert ook zelf. Prima. Dan lezen we het verhaal gewoon niet chronologisch en bekijken we pagina voor pagina op haar tempo. Of ik benoem alleen maar wat voor plaatjes op de pagina staan ipv het verhaal te volgen. Dan krijgen we gesprekjes als “ooh kijk, de koe! Wat doet de koe?” *bwoewaaa* “de koe doet BOEEE” *BOEEE!* “ja goed zo!*

En ik denk dat ze voor lezen op afstand nog te klein zijn, zelfs mijn kleuter vindt dat nog niks, die wil mee kunnen kijken en dingen kunnen aanwijzen in de boeken. Hier kruipen we voor het slapen gaan in het “grote” bed en ik lees ze dan omstebeurt allebei een boekje voor; 1 voor bollie op haar niveau (inc. Zelf bladeren) en 1 voor kleuter. Na het voorlezen breng ik ze dan naar hun eigen bedjes.
Dan is het geen voorlezen meer :P maar als je dat bedoelt, ja, dat doen wij ook. :)
Breitling - Instruments for Professionals
pi_191701742
Als het aan Jip ligt lezen we hem de hele dag voor :') We hebben hem van kleins af aan al de Gruffalo voorgelezen dus die is wel echt favoriet. Zowel deel 1 als 2. De laatste tijd gaat ie van mij naar zijn vader, met hetzelfde boek, zodat het boek twee keer wordt voorgelezen :D Moppereend vindt ie ook leuk en hij komt ook regelmatig met diverse nijntjeboeken aan zetten. Hij heeft ook een hoop kartonnenboekjes waar hij zelf mee kan rommelen. Zo leuk om hem daar mee bezig te zien O+
  woensdag 26 februari 2020 @ 21:07:04 #232
319308 Tink89
To live is to dance
pi_191702535
Wij lezen wel 'echt' voor. Dat doet mijn man terwijl prul de borst krijgt voor het slapen. En ik doe het door de dag heen ook vaak. Prul komt ook continu met boekjes aanslepen. Van gruffalo en kikker (wat een stomme boekjes btw, van kikker) tot het grote dierendorpje boek en de mooiste vis in de zee enzo.
K&W / Tink's droomhuis deel 3: Vur goan beginne! Ofzoiets....
maandag 30 september 2013 07:58 schreef Brighteyes het volgende:
En over de chocola... Tink is van een andere planeet. ;) Die heeft dat niet nodig. ;)
pi_191703106
Hier ook een boekjesfanaat. Heel de dag rommelt hij met zijn kartonnen boekjes (ik ben echt fan van de boekjes van de Zeeman, kosten geen drol, maar wel leuk) en meerdere keren per dag lezen we prentenboeken voor. Ook zing ik veel liedjes met hem, staat er muziek op en kijken we filmpjes op YouTube (Dave & Ava is momenteel favoriet)

Draakje zegt zo'n 20 woorden met bijna 18 maanden incl. papa en mama, die hij zowel goed als andersom gebruikt voor ons :+ Ook kent hij al heel veel dierengeluiden, echt zo schattig O+
Qua motoriek wil hij al rennen, maar snapt een loopfietsje niet. :')

Ieder doet het op z'n eigen tempo en ieder loopt tegen z'n eigen problemen aan. Zo is slapen met Draakje heel lang moeizaam geweest en nu soms nog steeds. En hij is nu bijvoorbeeld heel snel driftig en hij bonkt z'n hoofd op de vloer als iets niet lukt (zoals een Duplo blokje op elkaar doen) of als iets niet mag.

Gruffalo ga ik meenemen bij de bieb. Al zo lang zoveel goede verhalen over gehoord, maar nog nooit gelezen.
pi_191703228
Ik lees op verschillende manieren voor. Kartonnen boekjes/flapjesboeken/geluidsboekjes/enz lezen we soms op volgorde, soms zoals silliegirl beschrijft.
Savonds voor het slapen lees ik een gewoon (prenten)boek voor. L mag altijd tussen 2 boeken kiezen, op het moment is "slaap maar fijn bouwterrein" favoriet. In het begin hield ik het boek net buiten bereik, inmiddels is dat niet meer nodig.

@Tink89 het boekje dat wij van kikker hebben lees ik ook niet graag voor. Het verhaal loopt niet lekker. Het is net of er zinnen missen om het verhaal compleet te maken en ik ben niet goed in vertellen wat ik zie dus heb graag voorgekauwde zinnen :)

[ Bericht 0% gewijzigd door Elleska op 26-02-2020 21:56:14 ]
pi_191704120
Hier dus weer absoluut geen voorleesliefhebber. Hij heeft er echt gewoon het geduld niet voor. Soms doe ik wel echt een poging maar dan trekt hij het boek uit mijn handen, klapt het dicht, gooit het op de grond en gaat weer verder met ravotten. Maar hij is dan weer mega behendig met zijn loopfiets en looptractor en scheurt en klimt de hele woonkamer door. Gelukkig heeft ieder kind zijn eigen ontwikkeling.
"Life is what happens to you, while you're busy making other plans"
pi_191704468
U. houdt van bladeren in boekjes en zelf vertellen wat hij ziet, maar hij heeft meestal geen geduld om een boekje uit te lezen.
Loopt verder voor qua spraak (twee talen) en eigenlijk ook met de rest.

Afgelopen maandag zou U. buisjes krijgen. Helaas heeft hij afgelopen weekend koorts gehad. Daarom werden we na de opname naar huis gestuurd. Over 3 weken mogen we het weer proberen...

Nog even een - denk ik - laatste foto voordat we binnenkort door mogen naar het volgende topic. Stop. De. Tijd!
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Protège moi de mes désirs.
  donderdag 27 februari 2020 @ 05:52:07 #237
319308 Tink89
To live is to dance
pi_191706890
quote:
1s.gif Op woensdag 26 februari 2020 22:44 schreef D.U.M.A.N. het volgende:
U. houdt van bladeren in boekjes en zelf vertellen wat hij ziet, maar hij heeft meestal geen geduld om een boekje uit te lezen.
Loopt verder voor qua spraak (twee talen) en eigenlijk ook met de rest.

Afgelopen maandag zou U. buisjes krijgen. Helaas heeft hij afgelopen weekend koorts gehad. Daarom werden we na de opname naar huis gestuurd. Over 3 weken mogen we het weer proberen...

Nog even een - denk ik - laatste foto voordat we binnenkort door mogen naar het volgende topic. Stop. De. Tijd!
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Opname? Voor buisjes?

En hier was koorts in de twee weken voor de ingreep idd ook een no go, dan moesten we 's ochtends bellen voor overleg. Gelukkig hield prul het precies 14 dagen vol zonder koorts.

Succes met wachten!
K&W / Tink's droomhuis deel 3: Vur goan beginne! Ofzoiets....
maandag 30 september 2013 07:58 schreef Brighteyes het volgende:
En over de chocola... Tink is van een andere planeet. ;) Die heeft dat niet nodig. ;)
pi_191707378
quote:
0s.gif Op donderdag 27 februari 2020 05:52 schreef Tink89 het volgende:

[..]

Opname? Voor buisjes?

En hier was koorts in de twee weken voor de ingreep idd ook een no go, dan moesten we 's ochtends bellen voor overleg. Gelukkig hield prul het precies 14 dagen vol zonder koorts.

Succes met wachten!
Ja, uiteraard. Dagopname.

Hier in overleg dus toch gegaan omdat z’n temp die dag goed was. Maar daar hebben ze wederom overlegd.

Merk je al beterschap bij prul?
Protège moi de mes désirs.
  donderdag 27 februari 2020 @ 07:23:58 #239
319308 Tink89
To live is to dance
pi_191707552
quote:
1s.gif Op donderdag 27 februari 2020 07:05 schreef D.U.M.A.N. het volgende:

[..]

Ja, uiteraard. Dagopname.

Hier in overleg dus toch gegaan omdat z’n temp die dag goed was. Maar daar hebben ze wederom overlegd.

Merk je al beterschap bij prul?
Vervelend dat je toch weer terug naar huis moest. En hier geen opname voor buisjes hoor, dus dat is niet overal zo, vandaar dat ik het vroeg... Om negen uur melden bij de dagbehandeling chirurgie, half tien geopereerd (van tevoren gewoon in een wachtkamer met allemaal andere mensen/kindjes en een pedagogisch medewerker) en van de uitslaapkamer rechtstreeks naar huis.


En we merken zeker verschil. Vanaf de dag zelf al, ze lijkt beter te horen en is nog vrolijker geworden O+ O+
K&W / Tink's droomhuis deel 3: Vur goan beginne! Ofzoiets....
maandag 30 september 2013 07:58 schreef Brighteyes het volgende:
En over de chocola... Tink is van een andere planeet. ;) Die heeft dat niet nodig. ;)
pi_191707968
quote:
0s.gif Op donderdag 27 februari 2020 07:23 schreef Tink89 het volgende:

[..]
En we merken zeker verschil. Vanaf de dag zelf al, ze lijkt beter te horen en is nog vrolijker geworden O+ O+
Wat fijn. O+ Ben benieuwd wat het hier gaat doen. En of we na 2 jaar eens door kunnen slapen. :P
Protège moi de mes désirs.
  donderdag 27 februari 2020 @ 08:10:17 #241
319308 Tink89
To live is to dance
pi_191708016
quote:
1s.gif Op donderdag 27 februari 2020 08:05 schreef D.U.M.A.N. het volgende:

[..]

Wat fijn. O+ Ben benieuwd wat het hier gaat doen. En of we na 2 jaar eens door kunnen slapen. :P
Tip: bereid je er even op voor dat de oortjes vol bloed zitten en dat mogelijk ook op z'n gezichtje enzo zit. Daar had ik niet bij nagedacht en daar schrok ik van. Blijkt hartstikke normaal te zijn... En was z'n haar van tevoren, dat mag daarna een week niet.
K&W / Tink's droomhuis deel 3: Vur goan beginne! Ofzoiets....
maandag 30 september 2013 07:58 schreef Brighteyes het volgende:
En over de chocola... Tink is van een andere planeet. ;) Die heeft dat niet nodig. ;)
pi_191710127
quote:
0s.gif Op donderdag 27 februari 2020 08:10 schreef Tink89 het volgende:

[..]

Tip: bereid je er even op voor dat de oortjes vol bloed zitten en dat mogelijk ook op z'n gezichtje enzo zit. Daar had ik niet bij nagedacht en daar schrok ik van. Blijkt hartstikke normaal te zijn... En was z'n haar van tevoren, dat mag daarna een week niet.
Huh? Ik heb Bollie gewoon gewassen hoor, ook haar haren. Zat ook wat bloed in na de buisjes plaatsen. Mocht ook, alleen moest ik haar oortjes bedekken (ik deed er vette watten in, kind zittend in bad en dan met de sproeier haartjes wassen. Niet oortjes onder water doen dus. Dat mag inderdaad niet).

Hier noemen ze het ook dagopname trouwens. Terwijl we na 2 uur alweer buiten stonden (moest er om 7:15 zijn, Bollie was om 08:00 aan de beurt, om 08:20 waren we weer op de gewone kamer en nadat ze wat wou eten mochten we om 9:00 alweer gaan).

Hier ook een duidelijk verschil met buisjes! We hebben sinds de ingreep zo’n blije en veel meer ontspannen dreumes. En een dag na de ingreep begon ze al met allerlei nieuwe woordjes nazeggen; die kon ze voorheen volgens ons gewoon toch minder goed horen. En onze nachten zijn, over het algemeen, ook echt wel rustiger!
  donderdag 27 februari 2020 @ 11:41:29 #243
298315 SacreCoeur
circle pits and gig violence
pi_191710893
Bij mijn dochter mochten we ook gewoon haren wassen zolang de oren niet nat werden, maar er mocht weer niet iets in als watten. En hier ook geen dagopname, ze plannen een hele groep in de ochtend (ieder 20 minuten). Week van te voren met de groep voorlichting en op de dag zelf heeft iedereen een andere aankomsttijd in dezelfde kamer met bedden (naast een speelkamer) (was voor zowel buisjes als amandelen, ook de buisjes kregen een ijsje na afloop). Je krijgt een eigen bed en dan rijden ze je naar een tussenin kamer en mag er 1 persoon mee, zodat ze je als laatste zien tijdens het slapen en de andere ouder staat dan alvast in de kamer voor het wakker worden. Ging aan de lopende band en best een prettige manier.
pi_191711790
Ik zie her en der op instagram steeds meer stories verschijnen van moeders die allemaal lang houdbare voedingsmiddelen inslaan voor het geval het Corona virus hier op duikt en we in het ergste geval binnen moeten blijven.

Zijn jullie van plan om dat soort maatregelen te nemen of vinden jullie het wat overdreven?
pi_191711916
Schromelijk overdreven. Het virus is niet bijzonder dodelijker dan een gemiddelde griep.
pi_191712646
Zoals het nu lijkt is het coronavirus inderdaad niet dodelijker dan de gewone griep, het is alleen iets besmettelijker en er is nog geen griepprik tegen.
Bij kinderen lijkt het virus milder te zijn, dat is misschien al een geruststelling?

Wanneer je gewoon een standaard gevulde voorraadkast/koelkast/vriezer/medicijnkast hebt dan zie ik geen reden om in te slaan. Het is geen noodsituatie waarbij je zonder gas/water/licht komt te zitten.
Ben je het type dat elke dag boodschappen doet dan kan het wel handig zijn om wat meer voorraad in huis te halen gewoon omdat het fijn is wat eten enzo in huis te hebben wanneer grieperig bent.

[ Bericht 4% gewijzigd door Elleska op 27-02-2020 13:55:57 ]
  donderdag 27 februari 2020 @ 13:40:08 #247
401892 Helsinki
Avec persévérance.
pi_191712719
quote:
1s.gif Op donderdag 27 februari 2020 12:41 schreef Framblij89 het volgende:
Ik zie her en der op instagram steeds meer stories verschijnen van moeders die allemaal lang houdbare voedingsmiddelen inslaan voor het geval het Corona virus hier op duikt en we in het ergste geval binnen moeten blijven.

Zijn jullie van plan om dat soort maatregelen te nemen of vinden jullie het wat overdreven?
Overdreven. De paniek er omheen vind ik veel enger dan het virus zelf :@.
  donderdag 27 februari 2020 @ 13:42:46 #248
401892 Helsinki
Avec persévérance.
pi_191712759
quote:
1s.gif Op woensdag 26 februari 2020 22:44 schreef D.U.M.A.N. het volgende:
U. houdt van bladeren in boekjes en zelf vertellen wat hij ziet, maar hij heeft meestal geen geduld om een boekje uit te lezen.
Loopt verder voor qua spraak (twee talen) en eigenlijk ook met de rest.

Afgelopen maandag zou U. buisjes krijgen. Helaas heeft hij afgelopen weekend koorts gehad. Daarom werden we na de opname naar huis gestuurd. Over 3 weken mogen we het weer proberen...

Nog even een - denk ik - laatste foto voordat we binnenkort door mogen naar het volgende topic. Stop. De. Tijd!
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
O+ Wat een heerlijk jochie is het toch.

De Efteling staat hier trouwens ook nog op ons lijstje :Y.

Onze dreumes had vandaag bloed bij de ontlasting. Hij heeft al een week moeite met poepen en moet hard persen. Soms ook niet, maar vaak zijn het echt harde bonken poep. Volgens de assistente van de huisarts moest ik maar op thuisarts.nl kijken voor wat tips.

Krijgen jullie kids 1 liter vocht per dag binnen?
  donderdag 27 februari 2020 @ 14:23:00 #249
298315 SacreCoeur
circle pits and gig violence
pi_191713424
1 liter vocht halen we met gemak. 2x grote bekers melk en de hele dag door water uit een rietjesbeker (denk dat ik deze zo'n 5 keer op een dag vul en er kan 210 in). Dus 2x 210 melk en ongeveer 5x 210 water.
pi_191713629
quote:
0s.gif Op donderdag 27 februari 2020 11:41 schreef SacreCoeur het volgende:
Bij mijn dochter mochten we ook gewoon haren wassen zolang de oren niet nat werden, maar er mocht weer niet iets in als watten. En hier ook geen dagopname, ze plannen een hele groep in de ochtend (ieder 20 minuten). Week van te voren met de groep voorlichting en op de dag zelf heeft iedereen een andere aankomsttijd in dezelfde kamer met bedden (naast een speelkamer) (was voor zowel buisjes als amandelen, ook de buisjes kregen een ijsje na afloop). Je krijgt een eigen bed en dan rijden ze je naar een tussenin kamer en mag er 1 persoon mee, zodat ze je als laatste zien tijdens het slapen en de andere ouder staat dan alvast in de kamer voor het wakker worden. Ging aan de lopende band en best een prettige manier.
En bij ons mocht Ollie weer wel in bad+haren wassen maar dan met vette watten in zn oor, typisch overal die verschillende richtlijnen _O-
pi_191713710
Ik vind het zelf ook overdreven, kinderen reageren er inderdaad wat milder op, dat heb ik ook gelezen. Doe ook wekelijkse boodschappen altijd dus voorraad genoeg :') maar idd, de paniek eromheen vind ik wel echt beangstigend. Volg zelf alleen het rivm.

1 liter vocht wordt hier met veel moeite gehaald, y. Drinkt 300ml aan dreumesmelk en de rest is af en toe wat slokjes water eigenlijk.. wel heel zielig van dat poepen @Helsinki ;( zeker als er bloed bij komt kijken schrik je je toch wel een ongeluk. Heb je al pruimensap oid geprobeerd? Hier werkt havermout pap ook altijd wel goed.
pi_191715131
quote:
1s.gif Op donderdag 27 februari 2020 12:41 schreef Framblij89 het volgende:
Ik zie her en der op instagram steeds meer stories verschijnen van moeders die allemaal lang houdbare voedingsmiddelen inslaan voor het geval het Corona virus hier op duikt en we in het ergste geval binnen moeten blijven.

Zijn jullie van plan om dat soort maatregelen te nemen of vinden jullie het wat overdreven?
Kwam hier vandaag een vent tegen in de Albert Heijn met 200-300 euro aan boodschappen aan pasta, rijst, potjes sauzes en conserven. :9

Ik kan me niet voorstellen dat als ze een stad/dorp op slot gooien dat de supermarkten niet aangeleverd worden. Je kunt niet iets afsluiten van bevoorrading. Voor 1-2 weken heb ik zelf sowieso wel eten in huis, dus komt goed.

Toevallig wel net van de week potjes binnengekregen voor maand(en), mocht ik geen verse groente kunnen kopen zit dat dus ook wel goed en luiers ingeslagen want aanbieding. Ik denk dat ik qua kind wel weken vooruit kan. :P Onbewust ingeslagen wel.
  donderdag 27 februari 2020 @ 16:30:57 #253
319308 Tink89
To live is to dance
pi_191715510
quote:
1s.gif Op donderdag 27 februari 2020 10:54 schreef silliegirl het volgende:

[..]

Huh? Ik heb Bollie gewoon gewassen hoor, ook haar haren. Zat ook wat bloed in na de buisjes plaatsen. Mocht ook, alleen moest ik haar oortjes bedekken (ik deed er vette watten in, kind zittend in bad en dan met de sproeier haartjes wassen. Niet oortjes onder water doen dus. Dat mag inderdaad niet).

Hier noemen ze het ook dagopname trouwens. Terwijl we na 2 uur alweer buiten stonden (moest er om 7:15 zijn, Bollie was om 08:00 aan de beurt, om 08:20 waren we weer op de gewone kamer en nadat ze wat wou eten mochten we om 9:00 alweer gaan).

Hier ook een duidelijk verschil met buisjes! We hebben sinds de ingreep zo’n blije en veel meer ontspannen dreumes. En een dag na de ingreep begon ze al met allerlei nieuwe woordjes nazeggen; die kon ze voorheen volgens ons gewoon toch minder goed horen. En onze nachten zijn, over het algemeen, ook echt wel rustiger!
Hier een week niet nat worden en prul heeft lang en veel haar en dat kan ik niet wassen zonder alles nat wordt...
K&W / Tink's droomhuis deel 3: Vur goan beginne! Ofzoiets....
maandag 30 september 2013 07:58 schreef Brighteyes het volgende:
En over de chocola... Tink is van een andere planeet. ;) Die heeft dat niet nodig. ;)
pi_191739362
Poe ik heb weer heel wat pagina's bij te lezen! De week startte hier met een overlijden in de familie en gister dus nog een begrafenis gehad. Madame mocht wel mee, maar besloten dat dat gewoon niet wenselijk/handig was. Overigens was er wel een ander klein meisje mee, maar die was gesloopt (want in middagslaapje).

Efteling is te ver vanaf het noorden om even een dagje heen te gaan. Madame vindt Pardoes in de AH overigens wel interessant.
Het klinkt als @Framblij89 ook ergens hier de regio hier woont?

@exode, whow 15 jaar dat is al lang zeg! Gefeliciteerd.

@Malteser, prachtig lekker crossen in het water! Madame heeft geen moeite met het weer. Op de fiets mag vooral de capuchon en de handschoenen (ook al is het koud) niet aan. 'Wil je ...?' 'NEEEEJ'; dan toch niet!

@NicolasJoy, ontruimen en in de regen staan lijkt me niet de beste oplossing met dit weer. Gelukkig nu weer lekker warm en veilig thuis.

@Wolken, ik gniffel bij de 'bikkel = hond' gedachte. Madame is net zwaan-kleef-aan; even met papa spelen en ze hoort mama en ze moet er GELIJK heen.

@SacreCoeur, wat 1 liter vocht zijn we bijna al op de helft na het ontbijt. Ze 'zuipt' echt gigantisch veel na het slapen (200 ml thee + 100 mL melk + 100 ml water oid). Verder vraagt ze gedurende de dag ook vaak om 'wa-wa' en krijgt ze dat ook gewoon. Onhandig dingetje is dat wat er in gaat ook weer eruit komt... af en toe luierlekkage omdat hij erg vol zit.

Praten gaat hier echt hard nu. Ik denk dat ze de afgelopen paar weken bijna haar aantal woorden heeft verdubbeld wat ze zegt. Ook de raarste dingen probeert ze na te zeggen. Vorige keer kwam ik met tellen rond de 30 woorden uit, maar het zal nu wel richting de 50 zitten.

Op vakantie had ik een aantal legpuzzeltjes (2, 3 en 4 stukjes) gekocht om haar beetje uit te dagen. Vandaag maakte ze zelfstandig een puzzel van 4 stukjes. Op de doos staat overigens 2+-jaar. Als ik Van-Wiechen schema invul, kan ik eigenlijk bijna alles van 2 jaar aftikken (ze is nu net 1,5 jaar). Als ik in de garage kom, stapt ze ook op haar driewieler en probeert ze te fietsen. Alleen meer dan stukje vooruit en dan weer achteruit en soms per ongeluk 2 trappen vooruit komt ze nog niet.

Wanneer Madame iets wil dan wijst ze op zichzelf en zegt ze haar 'naam' _O- Vanmiddag lag ze op bed met haar vingers te spelen en zei ze 'Pika'(pink) uit zichzelf. Daarnaast kan ze erg ondeugend en eigenwijs zijn. We zitten wat dat betreft echt in een NEEEEE-fase. Heerlijk die ontwikkelingen!
pi_191744862
Fijn weer wat van je te lezen @MissEnergy

Hopelijk niet iemand dichtbij of (te) jong in de familie.. :*
pi_191745025
Hebben jullie van de kinderopvang vandaag ook bericht gehad omtrent 't corona virus?

Hebben hier nieuwe richtlijnen gekregen qua wel/niet brengen van je kind.
(38 graden + veel hoesten of kortademig = niet welkom/ophalen)
Snap het wel, maar vind 't allemaal nogal wat. Ook die opvang in Amsterdam die dan 2 weken dicht is. Je moet het maar wel even kunnen regelen.
pi_191746585
Onze jongens gaan niet naar de opvang, maar op school van de oudste wordt er wel aandacht aan besteed. In alle klassen staat desinfecterende handgel waar de kinderen gebruik van kunnen/moeten maken en zijn er gesprekken geweest over wat het virus is en wat er kan gebeuren als je het krijgt.
Wat hier vanavond thuis resulteerde in een hysterisch kind, ze hoorde mij hoesten en dacht dat ik nu 2 weken in een kippenhok moest _O- het woord quarantaine is niet helemaal overgekomen. Gelukkig haar gerust kunnen stellen, ik verslikte me in een slok water..

Wij zijn bezig om de jongens uit een open beker te leren drinken, zo grappig.. ze willen de beker niet zelf vasthouden en is het net of je twee aapjes zit te voeren..

Jeremy loopt nog steeds niet, maar kan sinds vandaag wel zelf de trap opklimmen, kleine schurk. Hij loopt overigens wel langs bank,tafel en aan onze handen dus het is wachten wanneer hij genoeg vertrouwen heeft dat hij het ook zelf kan.
Ook Vincent is aardig behendig op de trap, die kan ook al voorzichtig naar beneden.

Lekker stel is het samen O+

pi_191748026
quote:
0s.gif Op vrijdag 28 februari 2020 22:59 schreef NicolasJoy het volgende:
Fijn weer wat van je te lezen @:MissEnergy

Hopelijk niet iemand dichtbij of (te) jong in de familie.. :*
Dank :) oom van man, 73 jaar. Vrij heftig ziek en week eerder al afscheid genomen toen hij nog bij was.

Wij gebruiken nog veel de fles ivm knoeien, rietje of open beker lukt ook wel.

Hier lukte trap klimmen ook eerder dan los lopen. Inmiddels kan ze zelf de trap op en af. Gister in speelhal ging ze voor het eerst op billen van de glijbaan (normaal gaat ze op buik net als van trap af), dat had ze vast afgekeken van iemand :d
pi_191752928
MissEnergy, gecondoleerd nog. Altijd naar om iemand dichtbij te verliezen.
Wel fijn om te lezen dat Madame zo goed ontwikkelt!

Aapie: wat een kerels toch. Heerlijk!

NicolasJoy: het Coronavirus, lastig wel waar je nu wel en niet goed aan doet. Ik vertrouw in dit soort situaties altijd maar op de mensen die ervoor geleerd hebben en volg hun adviezen op.

Waar we normaal de gezondheidsissues met Twix hebben, was het deze keer de beurt aan Mars. We hebben voor hem de ambulance gebeld waarmee hij naar het ziekenhuis is vervoerd. Uiteindelijk blijkt het een (gelukkig onschuldige) koortsstuip te zijn geweest waar hij wat langer in bleef hangen dan ‘normaal’.
Ik ben weer 10 jaar ouder.
pi_191753411
Oh bah wat naar. :{ Hoe is het nu met Mars?
pi_191754398
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 februari 2020 15:04 schreef NicolasJoy het volgende:
Oh bah wat naar. :{ Hoe is het nu met Mars?
Hij is nog ziek (infectie aan de luchtwegen) maar geen stuipen meer gehad.
pi_191754400
@MissEnergy gecondoleerd! En ik woon in zuid Holland, omgeving
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
:Y leuk hé die ontwikkelingen!

@Malteser jezus dat is schrikken! wat naar van mars ;( hoe is het nu met hem?
Edit: spuit elluf. Beter dat ie geen stuipen meer heeft gehad. Lijkt me echt rot om te zien.

@aapieannie kippenhok _O-
pi_191754574
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 februari 2020 14:35 schreef Malteser het volgende:
MissEnergy, gecondoleerd nog. Altijd naar om iemand dichtbij te verliezen.
Wel fijn om te lezen dat Madame zo goed ontwikkelt!

Aapie: wat een kerels toch. Heerlijk!

NicolasJoy: het Coronavirus, lastig wel waar je nu wel en niet goed aan doet. Ik vertrouw in dit soort situaties altijd maar op de mensen die ervoor geleerd hebben en volg hun adviezen op.

Waar we normaal de gezondheidsissues met Twix hebben, was het deze keer de beurt aan Mars. We hebben voor hem de ambulance gebeld waarmee hij naar het ziekenhuis is vervoerd. Uiteindelijk blijkt het een (gelukkig onschuldige) koortsstuip te zijn geweest waar hij wat langer in bleef hangen dan ‘normaal’.
Ik ben weer 10 jaar ouder.
pff, malteser, schrikken zeg. :*
pi_191755544
Ik zit in de auto te wachten tot Madame weer wakker wordt, ze doet even een extra slaapje. Natuurlijk altijd net voordat je op bestemming komt in dromenland!

Heftig zo'n koortsstuip, lijkt me erg eng. Nu medicijnen voor infectie? Hopelijk snel de oude.

Zuid Holland is beetje ver van Friesland, wel dichterbij de Efteling ;) ik kom overigens zelf uit die provincie en ben import-Fries.

Prachtig de interpretatie van kinderen. Madame definieert voor zichzelf opdrachten op basis van dingen die we zeggen. 'papa vergeet theekopje' hobbeldehobbel en ze gaat het kopje halen..

Vanmorgen bij de kringloop wat puzzels gescoord. Nieuwe puzzels met 4 stukjes legt ze vrij gemakkelijk zelf! Hier ook kleine puzzelaars?
pi_191755596
Wat een schrik malteser! Hopelijk snel weer de oude.

MissEnergy, hier word vooral gegooid met alles.. met duplo kan het gelukkig niet zoveel kwaad maar corrigeer ze er wel in.
Jeremy heeft trouwens een voorliefde voor onderzetters.. en Vincent trekt het liefst gewoon alles over hoop.
Ik heb vorige week geprobeerd of ze kleuren al leuk vonden, maar nadat ze allebei eerst een potlood in het oor van de ander propte en daarna het papier opaten heb ik de poging maar gestaakt
pi_191758108
@appieannie, ik krijg een holbewoner gevoel van het potlood verhaal (een bot door je hoofd 8)7 )
Gooien valt hier gelukkig mee, tenzij is niet wil zoals ze gaat. Ze is ook erg netjes van het opruimen, maar misschien een meisjesding? Als ik iets niet op de juiste plek heb teruggelegd, staat ze mij erop te wijzen ^O^ Diverse dingen zitten achter een gesloten kast en ze mag maximaal 1 ding eruit hebben. Oftewel uitgespeeld met het ene is het netjes terugzetten voordat je het volgende mag!

De nieuwe puzzels met 4 stukjes gaan gewoon nu al goed (ben je dus 18 maand...)
pi_191759307
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 februari 2020 17:20 schreef MissEnergy het volgende:
Ik zit in de auto te wachten tot Madame weer wakker wordt, ze doet even een extra slaapje. Natuurlijk altijd net voordat je op bestemming komt in dromenland!

Heftig zo'n koortsstuip, lijkt me erg eng. Nu medicijnen voor infectie? Hopelijk snel de oude.

Zuid Holland is beetje ver van Friesland, wel dichterbij de Efteling ;) ik kom overigens zelf uit die provincie en ben import-Fries.

Prachtig de interpretatie van kinderen. Madame definieert voor zichzelf opdrachten op basis van dingen die we zeggen. 'papa vergeet theekopje' hobbeldehobbel en ze gaat het kopje halen..

Vanmorgen bij de kringloop wat puzzels gescoord. Nieuwe puzzels met 4 stukjes legt ze vrij gemakkelijk zelf! Hier ook kleine puzzelaars?
Nee, want het was een bovenste luchtweginfectie. We hebben wel neusdruppels gekregen die de slijmvliezen laten slinken (dus niet alleen zoutoplossing). En we hebben medicatie gekregen voor als hij opnieuw een stuip krijgt en er niet goed uit komt. Dat geeft wel wat rust.
pi_191761079
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 februari 2020 20:49 schreef Malteser het volgende:

[..]

Nee, want het was een bovenste luchtweginfectie. We hebben wel neusdruppels gekregen die de slijmvliezen laten slinken (dus niet alleen zoutoplossing). En we hebben medicatie gekregen voor als hij opnieuw een stuip krijgt en er niet goed uit komt. Dat geeft wel wat rust.
Wat een schrik Malteser. :*

Wij hadden het ook in huis nadat onze dochter twee keer een koortsstuip gehad had. Gelukkig hebben wij het nooit hoeven gebruiken, maar ik herken wel heel erg de rust die het geeft, gewoon omdat het medicijn in huis is. Beterschap voor je mini!
pi_191767567
We dachten dat het toeval was, maar 't lijkt dat ze hier een kleine update heeft gedraaid.

Ze komt dan bij je/staat in de kamer en zegt: "poep". Geeft dus zelf aan als ze gepoept heeft.
Eerste stap richting zindelijkheid? :9
pi_191768480
:') Mini-ToT opent de vuilnisbak en de klep van de wc, en gooit er vervolgens dingen in.
Tot nu toe gelukkig alleen een sponsje en wat troep, maar toch...... :o
pi_191769074
Wij hebben mail van het KDV en de school van B over het Corona virus. Wat ik onder andere begrijp is dat het bij kinderen juist erg mild is. Het is een enorm besmettelijk, heftige griep zoals ik het lees.
B en ik zijn net terug uit Londen en ik heb daar wel extra vaak mijn handen gewassen, maar verder besteden wij er eigenlijk geen aandacht aan.
Op het KDV en school zijn ook de richtlijnen van de GGD aan de orde.
Gelukkig gaan we richting lente dan verdwijnen al die virussen hopelijk snel. Er zijn momenteel 11 griepvirussen in Nederland actief hoorden wij op Schiphol vandaar dat ze niet testen bij binnenkomst in Nederland.

Jeetje wat een schrik Malteser! Hoe gaat het nu?

Juul had vannacht weer eens een beroerde nacht, voor het eerst in 4 weken echt een spooknacht. Wat het nou was, geen idee.

De afgelopen dagen waren B en ik dus in Londen, dat vond Juul wel erg vreemd, ze zocht ons meerdere keren en vroeg vooral vaak om B. Facetimen vond ze wel erg leuk, de hele tijd lachen en roepen 'Omaaaaaa, Beeeeeennnnnaaaaminnnnn' (mijn moeder, zus en neefje waren ook mee)
pi_191769754
quote:
2s.gif Op zondag 1 maart 2020 10:29 schreef ToT het volgende:
oT opent de vuilnisbak en de klep van de wc, en gooit er vervolgens dingen in.
Tot nu toe gelukkig alleen een sponsje en wat troep, m
Herkenbaar O+ Hier is het als ze troep ziet: "Bah!" en vervolgens in de prullenbak gooien. 8-)
pi_191769788
quote:
0s.gif Op zondag 1 maart 2020 11:53 schreef NicolasJoy het volgende:

[..]

Herkenbaar O+ Hier is het als ze troep ziet: "Bah!" en vervolgens in de prullenbak gooien. 8-)
_O- Okee dan! :P
En hij moet echt ALLES pakken! :X
Bril van ¤360; onder de krassen! :X
pi_191770195
_O- En nu loopt hij met zijn armen over elkaar heen door de kamer! :D
Echt humor te zien wat hij allemaal leert!
pi_191770994
quote:
0s.gif Op zondag 1 maart 2020 11:53 schreef NicolasJoy het volgende:

[..]

Herkenbaar O+ Hier is het als ze troep ziet: "Bah!" en vervolgens in de prullenbak gooien. 8-)
Erg herkenbaar. Echter denkt ze ook wel eens wat eten te kunnen scoren uit diezelfde bak :/

En in plaats van met haar bezem te vegen wordt er nu op opeens op gevlogen.

[ Bericht 14% gewijzigd door wootahH op 01-03-2020 13:23:19 ]
:]
pi_191775612
quote:
1s.gif Op zaterdag 29 februari 2020 21:49 schreef _NIKKI_ het volgende:

[..]

Wat een schrik Malteser. :*

Wij hadden het ook in huis nadat onze dochter twee keer een koortsstuip gehad had. Gelukkig hebben wij het nooit hoeven gebruiken, maar ik herken wel heel erg de rust die het geeft, gewoon omdat het medicijn in huis is. Beterschap voor je mini!
Dankjewel!
quote:
0s.gif Op zondag 1 maart 2020 11:12 schreef exode het volgende:
Wij hebben mail van het KDV en de school van B over het Corona virus. Wat ik onder andere begrijp is dat het bij kinderen juist erg mild is. Het is een enorm besmettelijk, heftige griep zoals ik het lees.
B en ik zijn net terug uit Londen en ik heb daar wel extra vaak mijn handen gewassen, maar verder besteden wij er eigenlijk geen aandacht aan.
Op het KDV en school zijn ook de richtlijnen van de GGD aan de orde.
Gelukkig gaan we richting lente dan verdwijnen al die virussen hopelijk snel. Er zijn momenteel 11 griepvirussen in Nederland actief hoorden wij op Schiphol vandaar dat ze niet testen bij binnenkomst in Nederland.

Jeetje wat een schrik Malteser! Hoe gaat het nu?

Juul had vannacht weer eens een beroerde nacht, voor het eerst in 4 weken echt een spooknacht. Wat het nou was, geen idee.

De afgelopen dagen waren B en ik dus in Londen, dat vond Juul wel erg vreemd, ze zocht ons meerdere keren en vroeg vooral vaak om B. Facetimen vond ze wel erg leuk, de hele tijd lachen en roepen 'Omaaaaaa, Beeeeeennnnnaaaaminnnnn' (mijn moeder, zus en neefje waren ook mee)
Hij is nog altijd ziek maar het lijkt iedere dag ietsje beter te gaan.
Hoe was Londen?
pi_191789164
Fijn dat het steeds ietsje beter gaat Malteser, hopelijk knapt ie snel helemaal op.
Londen was enorm gaaf, ik ben er zelf al best vaak geweest en moet er ook een keer of 2 per jaar heen voor mijn werk. Het was leuk om de stad door de ogen van een jochie van 6 te zien.
Mijn moeder, zus en neefje van 16 waren ook mee. Mijn moeder heeft geen perfecte gezondheid dus het tempo lag lekker laag.

Juul maakt zelf grapjes, ze ligt dan zelf helemaal in een deuk. Vooral scheetjes laten vindt ze hilarisch _O- Zo mooi om te zien hoe haar karakter zich steeds meer ontwikkelt. Ze is een pittig dametje met dus goede humor.
  maandag 2 maart 2020 @ 08:53:37 #278
319308 Tink89
To live is to dance
pi_191789225
Malteser, beterschap voor je kleine Marsje. Hopelijk issie snel weer helemaal opgeknapt.

Prullekes ritme is een beetje zoek. We moeten geloof ik even een gesprekje met opa en oma aangaan... Ze zijn zaterdag met haar naar de dierentuin geweest en toen ze in de wagen bijna sliep, hebben ze haar eruitgehaald om lekker te laten lopen, want het was nog te vroeg om te slapen. Dat past niet echt lekker in onze visie en prul was daardoor 's middags dood- en doodmoe en wilde niet meer slapen. En vervolgens sliep ze eindelijk en was het 's avonds weer drama enzo. Toch maar even aangeven dat het fijn is als prulleke gewoon naar bed/in de wagen mag als ze moe is.

Achja, aan de andere kant: over twee maanden wonen ze ver weg en komen ze wrs bijna nooit meer oppassen. Is dit ook meteen opgelost.
K&W / Tink's droomhuis deel 3: Vur goan beginne! Ofzoiets....
maandag 30 september 2013 07:58 schreef Brighteyes het volgende:
En over de chocola... Tink is van een andere planeet. ;) Die heeft dat niet nodig. ;)
pi_191799579
-O- Een oogje van mini-ToT is rood en de huid er omheen is wat gezwollen en ook wat rood, maar er komt geen vuil uit. Hij zit wel steeds te wrijven en het irriteert duidelijk. -O-
We hebben er al een nat doekje op gelegd, maar het helpt niet.

Behalve morgen de huisarts bellen, wat kunnen we no meer doen? -O-
  maandag 2 maart 2020 @ 19:29:18 #280
319308 Tink89
To live is to dance
pi_191800008
quote:
2s.gif Op maandag 2 maart 2020 19:04 schreef ToT het volgende:
-O- Een oogje van mini-ToT is rood en de huid er omheen is wat gezwollen en ook wat rood, maar er komt geen vuil uit. Hij zit wel steeds te wrijven en het irriteert duidelijk. -O-
We hebben er al een nat doekje op gelegd, maar het helpt niet.

Behalve morgen de huisarts bellen, wat kunnen we no meer doen? -O-
Van buiten naar binnen (oor naar neus) even schoon vegen met warm water (eventueel gekookt). En paracetamol geven als hij er echt last van heeft.
K&W / Tink's droomhuis deel 3: Vur goan beginne! Ofzoiets....
maandag 30 september 2013 07:58 schreef Brighteyes het volgende:
En over de chocola... Tink is van een andere planeet. ;) Die heeft dat niet nodig. ;)
pi_191800022
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 19:29 schreef Tink89 het volgende:

[..]

Van buiten naar binnen (oor naar neus) even schoon vegen met warm water (eventueel gekookt). En paracetamol geven als hij er echt last van heeft.
Ah thanks! ^O^

:@ Is de huisartsenpost bellen een idee, of is dat echt too much? :@
  maandag 2 maart 2020 @ 19:40:27 #282
319308 Tink89
To live is to dance
pi_191800236
quote:
2s.gif Op maandag 2 maart 2020 19:30 schreef ToT het volgende:

[..]

Ah thanks! ^O^

:@ Is de huisartsenpost bellen een idee, of is dat echt too much? :@
Dat moet je echt zelf bepalen. Ik zou het niet doen, tenzij ik me echt zorgen maak.
K&W / Tink's droomhuis deel 3: Vur goan beginne! Ofzoiets....
maandag 30 september 2013 07:58 schreef Brighteyes het volgende:
En over de chocola... Tink is van een andere planeet. ;) Die heeft dat niet nodig. ;)
pi_191800588
Tink, rot van het verstoorde ritme. Soms zo lastig als anderen net de andere keuze maken dan jezelf zou doen wat betreft je kind.

ToT, ik zou voor één rood oogje geen hap bellen maar als je erg bezorgd bent, moet je mijn advies aan je laars lappen en bellen. Jullie kind, jullie keuze. Beterschap voor jullie mooie mannetje!

Kennen jullie de dreumes met die koortsstuip nog? Die heeft inmiddels bijna ons hele gezin geveld. Alleen man is nog up and running. Kleuter en ik zijn ook ziek en de dreumes zelf ook nog altijd. En hoe, ruim 39 graden koorts.
Ziekzijn is rot maar ziekzijn met twee zieke kinderen is echt ronduit k*t.
Ik bel morgen wel de huisarts want de dreumes heeft gewoon al ruim 5 dagen koorts, morgen dag 6. Als het morgen niet minder is, wil ik dat er een huisarts even meedenkt.

*einde klaagzang

Iemand het voorjaar al gespot? Of de zon?
pi_191801510
Ach Malteser :* beterschap voor jullie allemaal! Zo naar als iedereen ziek is.. Ik zou ook even bellen morgen om te overleggen over je dreumes.

Bij Jip zit ook iets te broeden }:| vriend en ik hadden er gister ook een beetje last van, maar het zet nog niet echt door. Ik hoop dat het hier bij blijft, voor ons allemaal.
pi_191802111
En @ToT, ik heb van onze huisarts(en) begrepen dat je altijd maar 1x mag vegen met een watje of doekje. Dus: niet poetsen, maar 1 veeg van buiten naar binnen en als het dan nog niet schoon is opnieuw met een nieuw watje. Sinds ik dat op die manier doe met die twee van mij, zijn ontstoken oogjes echt vlotter over. Of misschien denk ik dat maar :+

Beterschap voor jou en de candybars, @Malteser Klinkt heel ellendig. Lang zeg, zoveel dagen achtereen koorts. Ik zou dan ook de huisarts bellen inderdaad.

@Tink89, lastig is dat. Ik zou het niet meer aankaarten, het leed is nu al geleden. Maar voor een volgende keer, als die nog komt, zou ik het dan wel expliciet vermelden. Mijn ouders pasten ooit op Phi en Caesar die ook bij hen bleven logeren. Kreeg ik om 19.00 een appje met een foto van de kinderen aan tafel in een restaurant, ergens halverwege een hoofdgerecht. Om 19.00 liggen ze normaal allebei al plat. En het restaurant was ook nog een half uur rijden van huis. Daar hadden wij de volgende dag ook een fraai nasleepje van :')

Verder hoi aan allen. Ik lees nog mee, maar reageren voelt soms vreemd. Phi gaat als een raket. Het is zo'n heerlijk meisje, zo lief en vrolijk en boevig, wel met een flink temperament. Ze kletst erop los, maakt zinnetjes, zingt en danst. Ook motorisch gaat ze goed. Ze is per deze week alvast over naar de peutergroep (ze wordt in juni 2), omdat er wat veel baby's bij komen en er plaatsgemaakt moest worden. Ze is al een paar keer gaan wennen op de peutergroep en ze draait probleemloos mee. Bij de baby's en dreumesen schijnt ze nogal baldadig te zijn, kleine hooligan.

Ik merk wel dat ik het lastig vind hoe om te gaan met stout gedrag. Mijn oudste was zo'n goedsul. In 5,5 jaar tot nu toe heeft ie een keer een tuitbeker gesloopt. Phi in de afgelopen week: een champagneglas, een pot knoflookpoeder en een potje kaneel. Daarnaast trekt ze doorlopend kastjes en lades leeg, evenals de prullenbak, klimt en springt ze op alles waar ze met een doodsmak af kan vallen en werpt ze zich dramatisch gillend en kronkelend op de grond bij een 'nee'.
Allemaal niet uitzonderlijk voor een dreumes volgens mij, alleen voor mij is het nieuw :P

[ Bericht 34% gewijzigd door Jentin op 02-03-2020 21:23:55 ]
pi_191802635
Mini-ToT's oog ag er ineens vreselijk akelig uit; het oogwit was enorm opgezwollen en puilde uit ten opzichte van de iris (of andersom; was heel moeilijk te zien door de traantjes heen en met een half gesloten oogje) en mevrouw ToT was enorm ongerust, dus toch maar gebeld. Het andere oogje werd heel snel ook erg rood.

Eenmaal daar werd ik in de wachtkamer door een ouwe knar in het gezicht gerocheld (omgeving Coevorden, yay! :') Corona-gebied! :P)

Blijkt dat het een allergische reactie was. We hebben een zalfje meegekregen om een secundaire infectie te voorkomen.
pi_191803915
quote:
2s.gif Op maandag 2 maart 2020 21:34 schreef ToT het volgende:
Mini-ToT's oog ag er ineens vreselijk akelig uit; het oogwit was enorm opgezwollen en puilde uit ten opzichte van de iris (of andersom; was heel moeilijk te zien door de traantjes heen en met een half gesloten oogje) en mevrouw ToT was enorm ongerust, dus toch maar gebeld. Het andere oogje werd heel snel ook erg rood.

Eenmaal daar werd ik in de wachtkamer door een ouwe knar in het gezicht gerocheld (omgeving Coevorden, yay! :') Corona-gebied! :P)

Blijkt dat het een allergische reactie was. We hebben een zalfje meegekregen om een secundaire infectie te voorkomen.
Goed gehandeld! Je ouderinstinct laat je nooit in de steek. Beterschap!
pi_191806723
quote:
0s.gif Op maandag 2 maart 2020 22:39 schreef Malteser het volgende:

[..]

Goed gehandeld! Je ouderinstinct laat je nooit in de steek. Beterschap!
Thanks! :*

-O- En nu is het manneke strontverkouden en flink overstuur. ;(
pi_191806755
Maar hoe de neuk krijg je zalf in het oogje van een dreumes? -O-
  dinsdag 3 maart 2020 @ 07:25:09 #290
319308 Tink89
To live is to dance
pi_191806943
quote:
2s.gif Op dinsdag 3 maart 2020 06:54 schreef ToT het volgende:
Maar hoe de neuk krijg je zalf in het oogje van een dreumes? -O-
Als het met onderhandelingen, uitleggen en samen proberen enzo allemaal niet lukt: In de houdgreep en gewoon doen.

En idd goed naar je instinct geluisterd!
K&W / Tink's droomhuis deel 3: Vur goan beginne! Ofzoiets....
maandag 30 september 2013 07:58 schreef Brighteyes het volgende:
En over de chocola... Tink is van een andere planeet. ;) Die heeft dat niet nodig. ;)
pi_191806952
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 maart 2020 07:25 schreef Tink89 het volgende:

[..]

Als het met onderhandelingen, uitleggen en samen proberen enzo allemaal niet lukt: In de houdgreep en gewoon doen.

En idd goed naar je instinct geluisterd!
Thanks! :*
Maar zelfs met de houdgreep; hij houdt zijn oogjes echt stijf dicht.
Ik heb het maar zo goed mogelijk geprobeerd, en aangezien hij echt onophoudelijk in zijn oogjes wrijft, zal er vast wel een deel op de juiste plek terecht komen! :@


Snot vliegt hier alle kanten op, en ik moet altijd al zo snel kokhalzen! :@
En als hij flink gesnotterd heeft, wrijft hij het in zijn oogjes voor ik het met een tissue weg kan vegen! :')

[ Bericht 5% gewijzigd door ToT op 03-03-2020 07:41:04 ]
pi_191807728
Klinkt naar, ToT. Z'n oog hoeft niet open te zijn als je het onderste ooglid naar beneden trekt en dan in het "geultje" de zalf doet. Hoe haalbaar dit is met een protesterende dreumes is een tweede :') Beterschap voor mini-ToT.
pi_191807762
Houdgreep en dan dat wat Jentin zegt, gaat het makkelijkst als je met zijn tweeën bent :P geen ervaring met zalf in oogjes smeren, maar we hebben Jip wel vaak in de houdgreep moeten nemen om iets uit te voeren wat hij niet wilde. Het is niet leuk, maar het werkt wel en is uiteindelijk voor hun eigen bestwil.
pi_191808021
Dreumes uit bed gehaald, even wat gegeten en na een uur getempt. 38.7 Echt jongens, dit kind is echt ziek. Huisarts gebeld, om 15.30 uur een afspraak want de assistente vindt het ook te lang duren.
pi_191808549
Ah wat rot @Malteser, beterschap voor jullie allemaal :*
  dinsdag 3 maart 2020 @ 09:59:32 #296
401892 Helsinki
Avec persévérance.
pi_191808585
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 maart 2020 09:20 schreef Malteser het volgende:
Dreumes uit bed gehaald, even wat gegeten en na een uur getempt. 38.7 Echt jongens, dit kind is echt ziek. Huisarts gebeld, om 15.30 uur een afspraak want de assistente vindt het ook te lang duren.
Heel veel sterkte en beterschap :*.
pi_191808650
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 maart 2020 09:20 schreef Malteser het volgende:
Dreumes uit bed gehaald, even wat gegeten en na een uur getempt. 38.7 Echt jongens, dit kind is echt ziek. Huisarts gebeld, om 15.30 uur een afspraak want de assistente vindt het ook te lang duren.
-O- Oeiiiii, echt niet fijn!

Ik zit hier al met een half gebroken hart naar dit zieke hummeltje hier te kijken, terwijl hij feitelijk alleen maar wat snotterig is en het op zijn oogjes geslagen is.
Een écht ziek kind lijkt me echt vreselijk.... -O-
  dinsdag 3 maart 2020 @ 10:32:58 #298
319308 Tink89
To live is to dance
pi_191809052
Beterschap Malteser, ik vind het nu ook wel lang duren.
K&W / Tink's droomhuis deel 3: Vur goan beginne! Ofzoiets....
maandag 30 september 2013 07:58 schreef Brighteyes het volgende:
En over de chocola... Tink is van een andere planeet. ;) Die heeft dat niet nodig. ;)
pi_191809281
Jeetje Malteser, wat naar zeg zo’n zieke dreumes en je zelf ook zo rot voelen…bleh!

ToT, is de eerste ‘aanval’ met zalf al achter de rug? Klinkt heel vervelend, ook om inderdaad dat spul in het oog te krijgen.

Jentin…Hahaha, ik moest wel lachen om het verschil tussen je kleuter en dreumes, uiteraard herkenbaar hier. B is een sociale goedzak, slaapt altijd als een blok, is vrijwel altijd vrolijk, haalt wel eens wat uit maar voelt zich daarna zo schuldig dat ie er buikpijn van heeft. Juul is een bulldozer, die zonder gene B zijn bouwsels kapot mept, heeeeel hard gil als er iets gebeurt waar ze het niet mee eens is en nou ja een hoop meer temperament heeft.

Morgen heb ik een uitdaging, ik ga met Juul naar school, maar niet om B op te halen. Ik ‘overhandig’ haar daar aan mijn schoonzus en ga met B en nichtje naar huis. Juul gaat dan met schoonzus naar haar huis en blijft daar eten, slapen etc. Morgen is namelijk het kinderfeestje van B, discobowlen en pannekoeken eten. Dan is de aanwezigheid van zo’n kleine spring in het veld niet zo handig.

Schoonzus ziet ze steeds op school en ze heeft er al eens gelogeerd, maar nu denkt ze natuurlijk haar grote broer op te gaan halen en is alles ineens anders. We gaan het zien. Ik bereid me voor op een kleine gilpartij….
pi_191811316
Zeker met de beschrijving van het temperament kun je morgen je lol op verwacht ik. O+
pi_191814217
Hij heeft vandaag 2x zalf gekregen en vindt het vreselijk.
Maar de hele dag was hij echt ziek en ellendig. Echt heel zielig! -O- En ik echt urenlang met dat kamerolifantje door het huis heen zeulen om hem maar te troosten; ik MOEST lopen met hem, anders bleef hij maar huilen! ;( Heel rood hoofd van het huilen, maar paracetamol heeft wel geholpen, gelukkig! :Y

Hij zit in ieder geval weer met sardientjes te telefoneren! :)

abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')