abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_191158260
De wat-fase komt hier regelmatig voorbij. Ik zeg haar dan dat dat niet netjes is en ze beter “wat zeg je mama” kan zeggen. Of zij zegt wat? En dan zeg ik: zwarte kat! En dan weet ze weer dat dat niet netjes is en dan gaat het weer maanden goed.
Met haar gehoor is niks, want als ik vraag of ze een snoepje wil, zegt ze nooit “wat?”
:+

Emmy lijkt overigens momenteel erg veel met eten en snoepen bezig. Als ze een glas drinken of een boterham heeft, zegt ze direct maar dat is niet genoeg! Ik zeg dan dat ze heus nog een boterham
Mag maar eerst deze opeten. Ze zeurt veel om eten en als we dan zeggen dat ze genoeg heeft gehad of dat we bijna gaan eten, kan ze echt driftig worden en huilen en dramatisch doen: “niemand geeft mij te eten” :')
pi_191159226
Soms sta ik echt versteld van mijn peuter
Mijn moeder is aan het oppassen en belde mij net. Kevin wilde ook met mij bellen, dus kreeg ik Kevin aan de lijn.

Kevin: “hallo mama”
Ik: “hoi Kevin, gaat het goed?”
K: “ja. Ik heb stofzuiger!”
Ik: “oh, ben je oma aan het helpen?”
K: “ ja. Ligt zand op de grond. Moet stofzuigen”
Ik:: “goed zo”
K: “Doei mama!”
Ik: “Doei, veel pl...”
< tuuut tuut tuut >
Hij praat zo goed! En Willem snapt het door de telefoon praten nog steeds niet goed.

De Wat-fases vallen bij Kevin wel mee. Bij Willem zijn die erger. Toch heb ik ooit twijfels gehad of hij wel goed hoorde. Hij schreeuwt zo hard.
pi_191159232
@tolstoi we hebben hem ook een lange tijd gehad, die wat-fase. Op een gegeven moment zijn we niet meer gaan herhalen toen toen herhaalde hij zelf al wat we zeiden, dus hij hoorde ons wel. Is nu wel een stuk beter. Toen we bij CB waren aangekaart maar zij had nog niks opgemerkt dat hij het niet goed zou horen.
pi_191160481
De wat-fase vond ik irritanter dan de waarom-fase. Dan kun je nog een zinnig antwoord bedenken, bij de wat-fase alleen maar herhalen. Truc hier is om gewoon verder te gaan met het gesprek, dan blijkt ineens dat het wel gehoord is.

Vandaag ging S. weer oefenen en nu werd er bij het afscheid niet meer gehuild *O*
Juf zei dat hij zich met gym lekker uitgesloofd had, dus nu ligt hij voor Pampus op de bank.
En zo schattig. Zijn twee vriendjes van de eerste dag blijven benoemd worden en zij zitten ook echt op S. te wachten als hij binnenkomt O+ Mijn grootste angst was dat S. niet in een groep zou passen (totaal ongegrond), en ik geniet zo van hoe dit gaat.

Tolstoi, wat een gesprekken hebben jullie al _O_

Adrian, tof om zo te kunnen bellen. Hier vinden ze het nog altijd lastig. Willen ze dingen laten zien enzo :')
‘Jouw ouders hadden zeker liever een jongetje gehad?’
  donderdag 23 januari 2020 @ 18:48:03 #105
67064 Quoi
Mama said be cool
pi_191161905
Herkenbaar. "HUH?" klinkt het hier dan x 100. Vooral als hij moe is. Of achterop de fiets als ik net een heel verhaal heb verteld.
pi_191163812
Wij bellen amper, maar als oma dan belt (eigenlijk de enige die nog belt), dan zijn ze gelijk enthousiast met hallo roepen en zwaaien naar de telefoon. Een gesprek komt er dan echter niet uit, dat is maar raar.

Wat een fijne start LeSage! Hier wisselt het nog echt per dag wie de vriendjes zijn (bij kleuter, de meiden hebben vooral elkaar en een vast vriendje).

Verder waren de meiden V anmiddag verdacht stil aan het spelen, loop ik de gang in, hebben ze alles wat daar lag uitgepakt, inclusief het pakket wat ik voor de buren had aangenomen :( Ik heb het dichtgeplakt en wilde het later afgeven aan de buurvrouw, maar het pakket was verkeerd geadresseerd bleek, dus een andere buurman kwam het ophalen omdat zijn nummer er op stond en terwijl we in discussie waren of het wel voor hem bedoeld was liep hij al weg, dus uiteindelijk heeft hij het waarschijnlijk open gemaakt, gezien dat het toch niet voor hem was en geopend doorgegeven en komen we er goed mee weg :@ Zodra ik haar spreek zal ik er wel even naar vragen. Was wel weer een leermomentje voor mij iig.
pi_191164912
Oh PKM, wat fijn dat het Banaan ook beter af begint te gaan bij de PSZ, hier ging het vandaag ook weer veel beter weer. Ze is door de ergste wenfase heen hopelijk, ze had het echt leuk gehad :) Het huilen bij het brengen is vrijwel gelijk over als ik weg ben zegt de juf, en ze moet huilen als ze me weer ziet :')

Adrian, wat klinkt dat telefoongesprek leuk O+

LeSage, wat fijn dat het bij S ook al beter ging op school en wat fijn dat hij al leuke vriendjes heeft O+

FF, stilte en kinderen is nooit goed :o De buren hebben er vast wel begrip voor.
And you know I might
Have just flown too far from the floor this time
Cause they calling me by my name..
pi_191166559
@tolstoi wij hebben hier ook periodes met veel ‘wat zei je’? Heb wel eens gedacht dat ze het niet goed hoort maar het kan ook zijn dat ze bedoelt te zeggen : ‘wat bedoel je’? Zou het dat bij jouw simon ook niet kunnen zijn?

Ik lees wel mee maar posten even geen tijd voor 😬 Volgende week laatste week werken dus drukdruk en nu is man ook nog eens een week in t buitenland.. pff 😱😱 Komt goed.
  donderdag 23 januari 2020 @ 23:17:23 #109
57269 Lemijn
luistert ook naar Leijn
pi_191167474
Als Jacob niet weet wat hij met een vraag aan moet zegt hij 'ja' en als hij geen zin heeft zegt hij 'tatoe'. Dan vind ik 'wat' relatief nog best adequaat ;).
quote:
0s.gif Op donderdag 23 januari 2020 21:29 schreef rena het volgende:
FF, stilte en kinderen is nooit goed :o De buren hebben er vast wel begrip voor.
Ik snap ook best dat het kan gebeuren cq zou me kunnen overkomen maar als buur zou ik echt not amused zijn denk ik. Er kan wel iets breekbaars of privés in zitten.
Op maandag 14 november 2016 12:18 schreef Crumpette het volgende:
De eerste keer ben je zo'n magische eenhoorn van moeder natuur en creeert een wonder
  donderdag 23 januari 2020 @ 23:18:03 #110
57269 Lemijn
luistert ook naar Leijn
pi_191167488
Wat tof dat telefoongesprek Adrian!
Op maandag 14 november 2016 12:18 schreef Crumpette het volgende:
De eerste keer ben je zo'n magische eenhoorn van moeder natuur en creeert een wonder
pi_191172964
De kapitein zegt ipv "nee" tegenwoordig "nog niet" _O- zelfde effect maar t klinkt wel vriendelijker :+
In A World Of Emoticons, I'm Colon Capital D
Everybody needs a bosom for a pillow!
pi_191173755
Als Simon vragen niet begrijpt of het antwoord niet weet, dan antwoordt hij ook altijd met "ja".
Ik heb ook al gedacht, misschien begrijpt hij niet wat we zeggen, als hij steeds "wat" zegt, maar dat geloof ik toch niet, want ook op de meest simpele dingen, zegt ie wel eens "wat".
Gister wel de snoepjes-vraag getest, en daar antwoordde hij wel meteen ja op :)

In ieder geval fijn te lezen dat meer peuters het hebben. We gaan eens een paar dagen niet alles herhalen en kijken wat er dan gebeurt.

Vanochtend zijn we naar de tandarts geweest. Simon deed het super: eerst lekker spelen in de wachtkamer, toen bij de tandarts in de stoel liggen (wel bovenop mij), deed netjes zijn mond open als de tandarts dat vroeg en het blijkt dat zijn laatste 2 bovenkiezen ook al bijna door zijn, dat hadden wij nog helemaal niet gemerkt :)
Toen we weggingen, zei hij lief "dag tandarts" O+
pi_191176429
Wat goed van Simon Tolstoi!
Wij gaan in april weer, in oktober was nog geen succes, ze wilde haar mond echt niet open doen, dus ben benieuwd...

De wat fase heeft ons nog niet bereikt.

Mijn peuter heeft vandaag geen luier om! :o
Woensdag kreeg ik een appje van de opvang dat ze al de hele dag netjes op het potje ging. Dit maar meteen doorgezet bij opa en oma gisteren (wel een luier tussen de plasjes door). Vandaag maar zonder luier en meteen even ondergoed erbij gaan halen. Ik had geen hemdjes en maar 3 onderbroeken...
Ze heeft vandaag wel een broek aan waarin ze een bouwvakkersdecoleté heeft, zijn daar nog truukjes voor? :D
pi_191176767
Nolita: dapper snappers (zelf nog niet geprobeerd maar goede dingen over gehoord)
pi_191177309
Veel broeken hebben ook van die verstelknopen met elastiek aan de binnenkant, mocht dat je nog nooit opgevallen zijn :) die zijn ook hiervoor.
pi_191177708
Dapper snappers ga ik onthouden.

FF dat is idd een goede, die heb ik inmiddels allemaal op de grootste stand staan, maar goede optie om weer smaller te proberen zonder luier.
Had al besloten de broek van vandaag na het wassen in de bak met te kleine kleding te doen, maat 74 :D, de pijpen zijn nu te kort.

Super trots op haar trouwens, ze heeft 1 ongelukje gehad vanmiddag. Zelfs al een kwartiertje in de auto mee (durfde dat eerst niet aan), maar duidelijk uitgelegd en ze wilde zelf zo graag zonder. Naar de winkel durfde ik nog niet zonder, dus toen heeft ze inclusief slaapje 2 uurtjes een luier aangehad.
Ben alleen nog benieuwd hoe dat met poepen gaat. Dat heeft ze nog nooit op het potje of de wc gedaan, zo’n ongeluk lijkt me ook een stuk minder aangenaam. :X
pi_191181094
Haha tolstoi de snoepjesvraag doe ik ook wel eens en die hoort ze inderdaad prima 😂

Pff wij hadden net strijd, ze was in bad geweest en uit het niets opeens boos, gillen en slaan. Heb haar meteen naar bed gedaan (na een halfuur krijsen weliswaar), zonder tv kijken. Normaal mag ze altijd wel even filmpje kijken maar ik was er klaar mee, ze leert maar eens dat dat gedrag niet geaccepteerd wordt. En warempel, meteen in slaap. Ze was zeker moe.
pi_191181591
Justme ja wij hadden ook feest vanmiddag. We gingen even naar de kinderboerderij. Daar aangekomen was alles eng en wilde hij nergens kijken. Ik zeg dan gaan we weer naar huis. Dat was prima, tot we halverwege waren. Toen moesten we terug en keihard huilen omdat hij niet naar huis wilde :') echt heel leuk zo op de fiets midden in het centrum. Hij was gewoon moe, 's ochtends op de opvang een uitje naar de bieb gehad.
pi_191182608
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 januari 2020 21:56 schreef Nazil het volgende:
Justme ja wij hadden ook feest vanmiddag. We gingen even naar de kinderboerderij. Daar aangekomen was alles eng en wilde hij nergens kijken. Ik zeg dan gaan we weer naar huis. Dat was prima, tot we halverwege waren. Toen moesten we terug en keihard huilen omdat hij niet naar huis wilde :') echt heel leuk zo op de fiets midden in het centrum. Hij was gewoon moe, 's ochtends op de opvang een uitje naar de bieb gehad.
Dat klinkt ook héél herkenbaar.. soms zijn het draakjes 😂
pi_191190373
Vandaag echt de schrik van mijn leven gehad: Simon stikte bijna in een stukje fruit. Hij kokhalsde wel, maar kreeg het niet eruit. Hij keek mij met paniek in zijn oogjes aan. Uiteindelijk heb ik het eruit gekregen, totaal onverantwoord met mijn vingers gegraaid, maar mijn paniek was ook groot.
Daarna allebei huilen en ik heb nog een hele tijd zitten shaken van de schrik.
:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
  zaterdag 25 januari 2020 @ 17:08:25 #121
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_191190462
Dat is schrikken zeg, en klinkt als een volkomen logische reactie. Als het geholpen heeft was het zeker geen onverantwoorde actie iig, hartstikke goed opgelost
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
  zaterdag 25 januari 2020 @ 17:10:44 #122
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_191190481
Zoontje van Quoi logeerde hier.
Ik heb hard gelachen om de totaal verschillende leefwerelden waar onze kinderen zich in bevinden (auto's versus Elsa van Frozen :') ), en het totaal niet luisteren naar elkaar in gesprekken.
Én maar door ouwehoeren tegen elkaar, echt totaal langs elkaar lullend _O- _O- _O- *;
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
pi_191190495
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 januari 2020 17:01 schreef TolstoiFan het volgende:
Vandaag echt de schrik van mijn leven gehad: Simon stikte bijna in een stukje fruit. Hij kokhalsde wel, maar kreeg het niet eruit. Hij keek mij met paniek in zijn oogjes aan. Uiteindelijk heb ik het eruit gekregen, totaal onverantwoord met mijn vingers gegraaid, maar mijn paniek was ook groot.
Daarna allebei huilen en ik heb nog een hele tijd zitten shaken van de schrik.
:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Goed gehandeld en het is eruit. klasse!
lekker faxen heel de dag echt genot
pi_191190563
quote:
1s.gif Op zaterdag 25 januari 2020 17:10 schreef Molo het volgende:
Zoontje van Quoi logeerde hier.
Ik heb hard gelachen om de totaal verschillende leefwerelden waar onze kinderen zich in bevinden (auto's versus Elsa van Frozen :') ), en het totaal niet luisteren naar elkaar in gesprekken.
Én maar door ouwehoeren tegen elkaar, echt totaal langs elkaar lullend _O- _O- _O- *;
Dat klinkt hartveroverend en hilarisch tegelijk O+
pi_191190729
Tolstoi wat eng! Hoewel onverantwoord heeft het geholpen en dat is het belangrijkst.
pi_191190869
Nou precies, je hebt 't eruit gekregen en das het belangrijkste!

Ik heb een kinder-EHBO cursus gedaan, maar hield die van mij alsnog ondersteboven ipv de Heimlich te doen. Maar hij leeft nog, dussss ^O^
Je raekt an de dinge geweun.
pi_191191348
Poh Tolstoj, dat kost je ook zomaar wat jaren van je leven. En waarschijnlijk handelt bijna iedereen zo instinctief.

Gisteren naar Monkeytown, hoe genieten is dat zeg. Vandaag wel serieus spierpijn. Gelukkig mijn zussen ook, dus ik hoefde me niet te schamen voor mijn conditie :D
‘Jouw ouders hadden zeker liever een jongetje gehad?’
  zaterdag 25 januari 2020 @ 19:21:03 #128
57269 Lemijn
luistert ook naar Leijn
pi_191192223
Wat een schrik Tolstoi! Heb je kunnen analyseren waarom het gebeurde? Kauwde hij niet goed/afleiding/nieuw fruit?

Jacob is in avondetenstaking. Hij zegt voordat hij heeft gezien wat er op tafel staat 'ikke niet eten'. Hij at vanavond, bij mij op schoot want ook eigenstoelstaking :') , de binnenkant van wat komkommer. Zal wel weer overgaan en zo maar het was wel gezelliger aan tafel in de tijd dat hij gewoon tegenover me zat te bunkeren.
Op maandag 14 november 2016 12:18 schreef Crumpette het volgende:
De eerste keer ben je zo'n magische eenhoorn van moeder natuur en creeert een wonder
  zaterdag 25 januari 2020 @ 19:40:42 #129
101840 Rijstebuiltje
Du Hast.. Du Hast mich
pi_191192514
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 januari 2020 17:01 schreef TolstoiFan het volgende:
Vandaag echt de schrik van mijn leven gehad: Simon stikte bijna in een stukje fruit. Hij kokhalsde wel, maar kreeg het niet eruit. Hij keek mij met paniek in zijn oogjes aan. Uiteindelijk heb ik het eruit gekregen, totaal onverantwoord met mijn vingers gegraaid, maar mijn paniek was ook groot.
Daarna allebei huilen en ik heb nog een hele tijd zitten shaken van de schrik.
:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Hulde! Wat komt er dan instinctief handelen bij kijken hč. Mijne stikte eens bijna in een stukje pannenkoek. Ik heb haar toen iets voren gebogen en een ferme klap net iets boven de schouderbladen gegeven. Toen was ik blij dat ik ook kinder EHBO kennis had... :X
Wir müssen leben, bis wir sterben!
pi_191193302
Wat schrikken Tolstoj. Maar het er met je vingers uitdraaien is toch niet onverantwoord? Ik meen me van de kinder Ehbo te herinneren dat je dat juist moet proberen, en ook tijdens beademen moet blijven proberen om de zoveel keer. En sowieso is het het resultaat dat telt, dus goed gereageerd!

Wij zijn vandaag uit eten geweest, met 2 peuters, 1 kleuter en opa er bij. De meiden hebben zich heel goed gedragen en goed gegeten, kleuter zat alleen vanaf het bestellen te klagen dat het zo lang duurde (na een halve minuut al) :’) en ik kon nu een chocoladefondue bestellen als toetje terwijl niemand van de volwassenen dat wilde. Mijn chocoladeliefhebbers hebben zitten smullen, ik kon er nog net wat dingen voor mezelf uit pikken :D

En verder heb ik vandaag 4 wassen gedraaid en is nog niet eens alles nu weg, morgen nog 2 denk ik als niemand zijn bed vies maakt. Leuk joh, drie kinderen :P Maar dit was ook de eens-in-de-zoveel-tijd deken-was.
pi_191194029
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 januari 2020 20:24 schreef FlyingFish het volgende:
Wat schrikken Tolstoj. Maar het er met je vingers uitdraaien is toch niet onverantwoord? Ik meen me van de kinder Ehbo te herinneren dat je dat juist moet proberen, en ook tijdens beademen moet blijven proberen om de zoveel keer. En sowieso is het het resultaat dat telt, dus goed gereageerd!
Zo heb ik het ook geleerd, dacht al even dat ik het fout had onthouden dus ik was het al even aan het nazoeken.
Dit is hoe ik het heb geleerd: Wanneer je het voorwerp kan zien mag je 1 poging doen om het met 2 vingers te pakken of met 1 vinger uit de mond schuiven. Als het niet lukt niet blijven proberen maar overstappen manier en als je het voorwerp niet kan zien niet blind gaan proberen.

Instinctief dus helemaal goed gehandeld TolstoiFan (en ookal zou het niet volgens de regeltjes zijn geweest, achteraf telt alleen het resultaat nog)

[ Bericht 6% gewijzigd door Elleska op 25-01-2020 21:41:22 ]
pi_191194124
Dank voor de lieve reacties. Ik kan nog steeds huilen als ik eraan terug denk :'(
Achteraf analyserend denk ik dat hij iets te enthousiast op me af kwam rennen en een mandarijntje pakte, die naast mij stonden en die heel snel in zijn mond stopte.

Naderhand (toen we beiden wat gekalmeerd waren) heb ik hem ook meteen weer mandarijntjes aangeboden, om hem (en ook mezelf) niet bang te laten zijn voor het eten van die dingen.
Simon wilde er wel op kauwen, maar durfde niet door te slikken, dus hij spuugde de uitgekauwde mandarijntjes uit.

Thanks, FF en Elleska, door de paniek en grote schrik kon ik gewoon niet meer nadenken en was het puur instinctieve handeling.
  zaterdag 25 januari 2020 @ 23:04:33 #133
67064 Quoi
Mama said be cool
pi_191196290
@TolstoiFan goed gehandeld en blijkbaar kun je op jouw instinctieve reactie af gaan. Goed dat je ook meteen met mandarijntjes weer bent gestart.

quote:
1s.gif Op zaterdag 25 januari 2020 17:10 schreef Molo het volgende:
Zoontje van Quoi logeerde hier.
Ik heb hard gelachen om de totaal verschillende leefwerelden waar onze kinderen zich in bevinden (auto's versus Elsa van Frozen :') ), en het totaal niet luisteren naar elkaar in gesprekken.
Én maar door ouwehoeren tegen elkaar, echt totaal langs elkaar lullend _O- _O- _O- *;
Ja man. Winter 2019-2020 zullen ze herinneren als de winter waarin ze uit elkaar groeiden. Max is wel obsessief into voertuigen ook hoor.

Hij moest vanmiddag bijkomen van de logeerpartij (grote tuk op de bank) én lag bijtijds vanavond. Ik was vandaag een dag weg en heb hem nu te lang niet gezien }:| Morgen extra knuffen!
pi_191205533
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 januari 2020 19:21 schreef Lemijn het volgende:
Wat een schrik Tolstoi! Heb je kunnen analyseren waarom het gebeurde? Kauwde hij niet goed/afleiding/nieuw fruit?

Jacob is in avondetenstaking. Hij zegt voordat hij heeft gezien wat er op tafel staat 'ikke niet eten'. Hij at vanavond, bij mij op schoot want ook eigenstoelstaking :') , de binnenkant van wat komkommer. Zal wel weer overgaan en zo maar het was wel gezelliger aan tafel in de tijd dat hij gewoon tegenover me zat te bunkeren.
Die fase is hier soms ook en als ik dan zeg prima dan eet je niet en we zelf verder gaan met eten, eet ze toch ongemerkt het een en ander.
  zondag 26 januari 2020 @ 21:58:38 #135
67064 Quoi
Mama said be cool
pi_191210339
Wij hebben dit al heel lang. Gaan we gewoon maar eten. Bij uitzondering maak ik voor hem wat apart, maar verder is het toch vaak een beetje 'take it or leave it'.

Max was dit weekend kapot van de logeerpartij. Kort lontje, zeer energiek, ons lekker uittesten. Intussen wel veel slapen. Vanavond lag hij dus weer bijtijds. Vandaag was even heen en weer naar mijn ouders fietsen op de tractor het hoogst haalbare.

Ik heb nu trouwens tot 2x toe gehad dat we halverwege kdv-naar-huis of opa-en-oma-naar-huis waren hij hij moest poepen. Ja shit :|W , niks aan te doen. Woonwijk, dus niet de omgeving om 'm bij een boom neer te zetten. Gevraagd of hij het kon ophouden en dat lukte heel eventjes (en logisch). Heb bij 1 indicent zijn onderbroek maar uitgetrokken bij een speeltuin en hoppaa weggegooid.

Verder zijn luiers nu echt alleen nog maar voor 's nachts en gaat het verder super ^O^
pi_191216928
quote:
0s.gif Op donderdag 23 januari 2020 23:17 schreef Lemijn het volgende:
[..]

Ik snap ook best dat het kan gebeuren cq zou me kunnen overkomen maar als buur zou ik echt not amused zijn denk ik. Er kan wel iets breekbaars of privés in zitten.
Nee, ik snap ook wel dat ze er van zullen balen hoor, maar als het al gebeurd is kun je er weinig meer aan voorkomen :+ Ik weet wel dat ik pakketjes nu buiten grijphoogte van C zet ;)

Tolstoi, wat schrikken zeg :o Ook mijn ergste nachtmerrie als zoiets zou gebeuren. Hoe gaat het nu met jullie?

En wat leuk van de logeerpartij van de kindjes van Molo en Quoi :D ^O^

Lees ook van een hoop peuters zonder luier, wat knap zeg! Hier zie ik het voorlopig niet gebeuren nog.

Peuterspeelzaal was super gegaan vandaag, niet gehuild bij het wegbrengen en een beetje emotioneel bij het ophalen maar geen tranen! *O* Zo trots op mijn dame O+
And you know I might
Have just flown too far from the floor this time
Cause they calling me by my name..
pi_191217158
Wat goed @rena ! *O*

Zonder luier zit er bij ons niet in voorlopig. Als ik vraag of hij op het potje wil of moet plassen dan is het antwoord altijd "nee".
Hij zegt wel vaak nee maar bijna altijd op vragende toon, alsof hij echt nog zoekt naar waar hij nee op mag zeggen.

Banaan is ook niet zo enthousiast over wat er op tafel komt. Meestal lukt het met veel moeite wel om hem iets te laten eten. Komt er dan wel op neer dat het lekkerste eten bij ons van het bord verdwijnt.

@TolstoiFan prima gedaan. :*

Wij hebben verkoudheid nummer zoveel, beetje verhoging en het snot zit overal.
Zaterdag begon hij om half vijf aan de dag. Ik dacht door de zure appel te bijten, toch soms ook even laten huilen als hij het licht aan wou hebben. En dat had succes, het huilen stopte. Maar om half zeven besloot ik dat het blijkbaar alsnog er niet voor zou zorgen dat hij (en ik) weer zou gaan slapen. ;(
Wat gewoon is voor de spin, is chaos voor de vlieg.
pi_191224117
Zonder luier gaat hier nog niet gebeuren maar er gaan wel 2 plasjes per dag op een potje :)

Fijn dat het beter gaat Rena! *O*

Wat schrikken TolStoi!

Hopelijk knapt banaan ook weer wat op :*

Casper heeft weer een oorontsteking (7e sinds april 2019) en ik heb al een ruime week hele hele slechte nachten en nu al 3 avonden geen avond. Dan is het toch best wel zwaar wanneer je er (grotendeels) alleen voor staat. :X Veel c_/ dan maar en hopen dat de ab-kuur snel aanslaat.

[ Bericht 8% gewijzigd door LaBelleFleur27 op 27-01-2020 21:37:22 ]
  Manager PR/Moderator dinsdag 28 januari 2020 @ 13:27:19 #139
269689 crew  Viv
pi_191232115
Aan de ouders van zindelijke peuters: ik weet dat sommigen van jullie hier bewust werk van hebben gemaakt (potje in de woonkamer, stickers, etc), maar zijn er ook succesverhalen van ouders (en hun peuters) die maar wat aanklooien? :@

Ik laat ZZ naar de wc gaan als ze daar zelf om vraagt op een handig moment, maar dat gebeurt hooguit 1 keer per dag en vaak ook helemaal niet. Ze kan wel al heel lang aanvoelen dat ze aan het poepen of plassen is, dit van tevoren aangeven is lastiger. (Ook omdat ze op de wc zitten leuk vindt, en daarom vaak "ik moet poepen!" roept terwijl het niet waar is. :') )

In oktober wordt ze 4 (dus naar school en dan moet ze zindelijk zijn dacht ik), ik hoor het graag als ik gewoon kan blijven aanklooien. O+
  dinsdag 28 januari 2020 @ 13:39:30 #140
149959 SQ
snelle trees
pi_191232269
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2020 13:27 schreef ViviRAWRS het volgende:
Aan de ouders van zindelijke peuters: ik weet dat sommigen van jullie hier bewust werk van hebben gemaakt (potje in de woonkamer, stickers, etc), maar zijn er ook succesverhalen van ouders (en hun peuters) die maar wat aanklooien? :@

Ik laat ZZ naar de wc gaan als ze daar zelf om vraagt op een handig moment, maar dat gebeurt hooguit 1 keer per dag en vaak ook helemaal niet. Ze kan wel al heel lang aanvoelen dat ze aan het poepen of plassen is, dit van tevoren aangeven is lastiger. (Ook omdat ze op de wc zitten leuk vindt, en daarom vaak "ik moet poepen!" roept terwijl het niet waar is. :') )

In oktober wordt ze 4 (dus naar school en dan moet ze zindelijk zijn dacht ik), ik hoor het graag als ik gewoon kan blijven aanklooien. O+
Team aanklooien :W nooit op gestuurd, kind was toch van de een op de andere dag zindelijk, dus het kán prima :)
Op het kinderdagverblijf gaan ze ook vaak met de zindelijke peuters mee en krijgen ze dus veel meer intrinsieke drive om het zelf ook te proberen, dat scheelt :)
disclaimer
  dinsdag 28 januari 2020 @ 13:40:18 #141
149959 SQ
snelle trees
pi_191232278
Met noud ben ik nog niet eens begonnen, voel ook totaal die druk nog niet. Kind heeft nog 13 maanden, lijkt me meer dan zat tijd ;)
disclaimer
pi_191232443
Ook redelijk aanklooien hier. We hadden wel een potje in de kamer gezet, maar nooit iets met stickers ofzo. Zonder broek ging ze meestal wel op het potje uit zichzelf (soms ging het mis op de grond :P), maar als ze een luier had deed ze het eigenlijk altijd in de luier.
Totdat ze op een gegeven moment had besloten dat ze geen luier meer om wilde. Toen hebben we het ook geprobeerd op de opvang en dat ging goed. Sindsdien alleen in de nacht een luier (en soms als we ergens heen gaan en er is geen wc in de buurt)
pi_191232496
Hier ook team aanklooien geweest. We hadden het wel met stickers geprobeerd, maar werkte totaal niet. Daarna een paar maanden laten rusten totdat Noor met een ontiegelijke poepluier aan kwam. Ik was het toen opeens zo zat (dat was met 3,5 jaar ongeveer) dat ik haar wel verteld heb dat het nu wel eens tijd werd om naar de wc te gaan. Tot mijn eigen verbazing was ze vanaf dat moment, dag én nacht, zindelijk!
pi_191232536
Team-ik hoop dat het kdv ze steeds meeneemt met de grote kinderen.
Dat was hier dé motivatie ^O^
Het komt vast wel. Af en toe aanbieden, een keer een boekje over lezen, een keer over kletsen. Veel meer is er denk ik niet aan te doen.
‘Jouw ouders hadden zeker liever een jongetje gehad?’
pi_191232798
Vivi 3 weken geleden zo ineens zonder luier van kdv opgehaald en hop zindelijk. Thuis wilde hij niet op het potje, ook al stond dat ding al 2 jaar stof te vangen in de woonkamer. De kdv heeft er dus een heel groot aandeel in gehad :+ ik dank ze hartelijk want ik had daar zooo geen zin in :P team aanklooien dus, ze blijven echt niet tot hun 18e in hun broek plassen. Ik bleef ook wel herhalen dat hij niet in luier naar de basisschool mocht, daar wil hij heel graag heen. Duurt nog een dik half jaar, maar dat weet hij toch niet hoe lang dat nog is.

Poepen is nog discutabel hier, als we het zelf snel genoeg doorhebben dat hij moet en we hem naar het potje sturen gaat het goed, als we vragen of hij moet poepen zegt hij nee en gaat het nog wel eens mis met een dikke remspoor.
  dinsdag 28 januari 2020 @ 15:56:47 #146
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_191234244
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 januari 2020 13:39 schreef SQ het volgende:

[..]

Team aanklooien :W nooit op gestuurd, kind was toch van de een op de andere dag zindelijk, dus het kán prima :)
Op het kinderdagverblijf gaan ze ook vaak met de zindelijke peuters mee en krijgen ze dus veel meer intrinsieke drive om het zelf ook te proberen, dat scheelt :)
Dit

Andere kindjes vonden luiers voor baby's en binnen no time wilde zij ook zonder en lukte het al

Aanklooien kenmerkt wel mijn manier van opvoeden

Ze wilde trouwens wel al tijdenlang kijken als ik ging plassen of poepen, flinke interesse dus heb dat gewoon lekker toegelaten (ondanks stank :+ )
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
  dinsdag 28 januari 2020 @ 18:40:24 #147
67064 Quoi
Mama said be cool
pi_191236784
Ja, als ik terugkijk had ik me er bij vlagen minder druk om gemaakt. Ik klooide ook maar wat aan, maar kocht dan ineens weer een stickervel, of zette hem elk half uur op de WC omdat iemand dat weer zei.

Uiteindelijk besloot hij zelf: ik wil geen luier meer om. Heerlijk zelfregulerend O+

We hebben nu trouwens al 2 nachten een droge luier. Hij vind het een no-go om in zijn luier te plassen, dus wordt wakker en gaat naar de WC _O_
  Manager PR/Moderator dinsdag 28 januari 2020 @ 18:54:19 #148
269689 crew  Viv
pi_191236963
Mooi zo, dan blijf ik lekker aanklooien. O+

Bij het kdv mag ze inderdaad ook naar de wc, maar dat is vergelijkbaar met thuis (soms komt er een plasje, soms niet, het is niet dat ze het vooraf probeert op te houden of zo).

Ze heeft daar trouwens wél zo'n stickerkaart aan de muur (doen ze daar standaard :') ), maar als ze dan geen nieuwe sticker heeft terwijl ze wel naar de wc is geweest, roep ik altijd demonstratief "Heel goed geprobeerd hoor!" omdat ik vind dat ze dát zouden moeten belonen en niet het plasje, als je dan toch zo nodig met beloningen wil werken. (Heb ik daar ook wel eens aangegeven hoor.)
pi_191237200
Wij deden op een gegeven moment (man's idee) een klein snoepje als hij naar het potje ging. Resultaat: als meneer een snoepje wilde maar niet mocht van ons ging hij wel naar het potje. Snel afgeschaft dus :+
pi_191237933
Mijn grote peuter is zojuist voor de laatste keer tegen mij aan in slaap gevallen. Morgen is het namelijk een heuse kleuter O+ :'( O+

Ik kom morgen nog even een goed afscheid doen met een plaatje bij het praatje :)

(Gelukkig heb ik gewoon nog een versche peuter in huis om jullie verhalen lekker mee te volgen :9 )
‘Jouw ouders hadden zeker liever een jongetje gehad?’
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')