toen kon er nog een rem op. en sinds de VVD het beleid kan bepalen niet meer.quote:Op woensdag 8 januari 2020 11:15 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Gek dan dat diverse internationale onderzoeken een ander beeld laten zien. Zowel van private organisaties (UBS bank) als intergouvernementeel (OESO). Hangt sterk af van wat men allemaal mee rekent en niet alles kan men een simpel prijskaartje aan koppelen.
Ben het er wel mee eens dat de PvdA de verschillen kon dempen, ook omdat de rechtervleugel tussen 2012 en 2017 helemaal niet zo groot was in de kamer.
Slechte zaak ook dat de onafhankelijke positie van CBS, CPB en Nibud steeds meer geweld is aan gedaan. CBS is flink op bezuinigd en moest meer de markt op.quote:Op woensdag 8 januari 2020 11:11 schreef klappernootopreis het volgende:
[..]
Die verschillen zijn al een decennia lang buiten alle proporties. En sinds door de VVD gefabriceerde satelliet-fracties het electorale systeem in worden gegooid (TON, FVD,PVV, etc.) zullen die verschillen alleen maar toenemen. want dit soort groeperingen stemmen doodleuk met de hardvochtige en hebzuchtige maatregelen van de VVD mee, en kloppen dan hun volgelingen op om de oppositie de schuld hiervan in de schoenen te schuiven.
Op 17 maart 2021 (of eerder) mogen we het allemaal weer rechtzetten. Dus GEEN neoliberalen meer!quote:Op woensdag 8 januari 2020 11:19 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Slechte zaak ook dat de onafhankelijke positie van CBS, CPB en Nibud steeds meer geweld is aan gedaan. CBS is flink op bezuinigd en moest meer de markt op.
SCP wil de VVD zelfs afschaffen, want te links.
Dat valt wel mee. Er zijn inderdaad dit jaar wat maatregelen genomen om juist de middeninkomens, die al sinds het begin van de crisis een krimpende koopkracht hebben, te helpen. Maar als je naar doorrekeningen kijkt, zie je helemaal niet dat de rijken of (grote) bedrijven harder vooruit gaan dan de lage inkomens. De CO2 belasting is echt niet door bedrijven verzonnen.quote:Op woensdag 8 januari 2020 11:18 schreef klappernootopreis het volgende:
[..]
toen kon er nog een rem op. en sinds de VVD het beleid kan bepalen niet meer.
Welk verlies?quote:Op woensdag 8 januari 2020 11:31 schreef klappernootopreis het volgende:
Marktwerking heeft ernstige tekortkomingen. Dat blijkt.
En dit verlies is het gevolg van hun eigen beleid.
Dat is geen verlies, maar een eventueel toekomstig begrotingstekort.quote:
dat geld moet ergens weg komen of is ergens besteed. ik heb het niet,en mijn collega's ook niet.quote:Op woensdag 8 januari 2020 12:10 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat is geen verlies, maar een eventueel toekomstig begrotingstekort.
Ik zei: een x keer meer dan de gemiddelde werknemer (die niet in de directie zit). Als je 100 man in dienst hebt, daarvan verdienen er 25 ¤2000, 25 ¤3000, 25 ¤5000, 10 ¤10000, 10 ¤15000 en 5 ¤25000, dan mag de topman X keer ¤6250, verdienen. Als x dan 25 is, krijgt de topman van dit bedrijf maximaal 150.000. Ik zou me kunnen voorstellen dat x af hangt van de grootte van het bedrijf.quote:Op woensdag 8 januari 2020 12:02 schreef Jantje2k het volgende:
Maar topmensen die maximaal x keer mogen verdienen wat medewerkers verdienen. Hoe doe je dat dan? Stel dat je 25 x neemt, en je hebt iemand op receptie zitten, die 2000 euro per maand verdient. Dan mag de topman dus maximaal 6 ton per jaar verdienen. Toch verdient bijvoorbeeld Ralph Hamers al veel meer.
Bovendien gaan bedrijven dan in plaats van loon, een deel nog steeds als loon geven, en daarnaast geven ze aandelen, waar de topmensen dividend over kunnen ontvangen. Of mag je gewoon niet meer dan 25x van het laagste loon onttrekken aan je bedrijf?
En hoe doe je dát dan, als je ondernemer bent met je eigen bedrijf. Moet je het geld dan per se in het bedrijf laten zitten, omdat je medewerkers in dienst hebt die niet veel verdienen?
Dat is veel makkelijker gezegd dan gedaan, en ik zie niet hoe je zoiets zou willen realiseren?
Je snapt er niks van, blijkbaar. Dit gaat om een eventueel toekomstig (in 2025) begrotingstekort, dat alleen zo ontstaat als de economie exact doet wat wordt voorspeld en de regering de komende 5 jaar geen enkele maatregel neemt die geld kost of oplevert. Kortom: het basispad gaat richting een begrotingstekort. Een begrotingstekort is geen verlies en hoeft ook niet 'ergens vandaan te komen', een uiteindelijk tekort vergroot de staatsschuld.quote:Op woensdag 8 januari 2020 12:12 schreef klappernootopreis het volgende:
[..]
dat geld moet ergens weg komen of is ergens besteed. ik heb het niet,en mijn collega's ook niet.
Ah oke, dat klinkt al haalbaarder inderdaad. Hoewel ik niet zeker weet of dat echt een goed idee is, want dat betekent ook dat banken de inkomens van topmensen mogen verhogen als daar nog ruimte voor is, en dan gaan we alsnog kamervragen e.d. krijgen.quote:Op woensdag 8 januari 2020 12:15 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik zei: een x keer meer dan de gemiddelde werknemer (die niet in de directie zit). Als je 100 man in dienst hebt, daarvan verdienen er 25 ¤2000, 25 ¤3000, 25 ¤5000, 10 ¤10000, 10 ¤15000 en 5 ¤25000, dan mag de topman X keer ¤6250, verdienen.
Ik vind het frappant dat IMF decennialang heeft gezegd dat het niet kan (pakweg van midden jaren 70 tot 2011) maar nu al die internationale instituties, niet alleen IMF, in koor zeggen dat het wel kan. Vandaar het uitroepteken in de tweet van Asscher. Daar zou men eens stil bij moeten staan.quote:Op woensdag 8 januari 2020 10:49 schreef klappernootopreis het volgende:
[..]
Dat lijkt me een lastig te realiseren plan. Die "rijken" hebben behoorlijk veel invloed op allerlei wetgevingen. Beter is het om de macroeconomie te boosten. Het is namelijk niet zo slim om bijvoorbeeld topbedrijven een vette belastingbeloning te geven. Dit geld wordt namelijk omgezet in aandelen, en niet in daadwerkelijke fabrieken en banen. Als je belasting reduceert in de lagere belastinggroep dan wordt dit direct aan het rollen gebracht. En lossen de tekorten ook snel op.
Hoe verklaar je dan dit soort berichten?quote:Op woensdag 8 januari 2020 11:31 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat valt wel mee. Er zijn inderdaad dit jaar wat maatregelen genomen om juist de middeninkomens, die al sinds het begin van de crisis een krimpende koopkracht hebben, te helpen. Maar als je naar doorrekeningen kijkt, zie je helemaal niet dat de rijken of (grote) bedrijven harder vooruit gaan dan de lage inkomens. De CO2 belasting is echt niet door bedrijven verzonnen.
En ja, vaak is dit ondanks de VVD en niet dankzij de VVD, maar de rem zit er dus nog wel op.
sinds er marktwerking is op het ziekenfonds is het hek van de dam en iedere idioot met een koopflatje op 10 hoog gaat VVD stemmen omdat ie zich rijk voeltquote:Op woensdag 8 januari 2020 11:18 schreef klappernootopreis het volgende:
[..]
toen kon er nog een rem op. en sinds de VVD het beleid kan bepalen niet meer.
Je kunt ze niet per se dom noemen, wel hebzuchtig.quote:Op woensdag 8 januari 2020 14:49 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
sinds er marktwerking is op het ziekenfonds is het hek van de dam en iedere idioot met een koopflatje op 10 hoog gaat VVD stemmen omdat ie zich rijk voelt
Daar heeft de VVD decennialang domme kiezers mee gebonden
Er komt een generatie aan waarvan een deel geen pensioen heeft opgebouwd (maar wel jarenlang AOW premie heeft betaald).quote:Op woensdag 8 januari 2020 14:55 schreef Pandacem het volgende:
Gewoon de aow afschaffen. Het is niet meer betaalbaar, het is nooit het idee geweest van de aow om oudjes met geld nog een uitkering te geven en er wordt toch geen premie over betaalt.
Werken tot je dood. Niks mis mee.quote:Op woensdag 8 januari 2020 15:00 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Er komt een generatie aan waarvan een deel geen pensioen heeft opgebouwd (maar wel jarenlang AOW premie heeft betaald).
Nee, precies. Geweldig toch? Mensen die lekker op straat leven. AOW is goed om te hebben, alleen al vanwege de verhoogde leefbaarheidquote:
Gewoon lekker werken tot je dood.quote:Op woensdag 8 januari 2020 15:18 schreef Jantje2k het volgende:
[..]
Nee, precies. Geweldig toch? Mensen die lekker op straat leven. AOW is goed om te hebben, alleen al vanwege de verhoogde leefbaarheid
Laat ik het zo zeggen: "Wil jij graag blijven werken tot je dood?" Of toch liever niet?quote:Op woensdag 8 januari 2020 15:22 schreef Pandacem het volgende:
[..]
Gewoon lekker werken tot je dood.
De meeste huidige oudjes in Nederland hebben vermogen genoeg. Terwijl de nieuwe generatie geen huis kan kopen, een dikke studieschuld heeft en een norm betaalt van 33% belasting over een modaal inkomen.
En dat gaat de komende jaren alleen maar erger worden. Regeren is vooruitzien en dat moet soms met harde concessies. Maar in plaats daarvan doet de politiek liever aan populistische geblaat, gepolariseer en de rekening doorschuiven naar morgen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |