Er zijn massa's individuen die zeer schadelijk gedrag vertonen wegens alcohol. Alcohol is 1 van de gevaarlijkste, meest verslavende en meest ongezonde drug van allemaal. RIVM, ranking of drugs, 2009.quote:Op woensdag 18 december 2019 13:12 schreef speknek het volgende:
Het hoofdargument is dat alcohol helemaal geen probleem is verhoudingsgewijs. Alleen omdat vrijwel letterlijk iedereen drinkt zijn er problemen. Datzelfde kun je niet van de andere drugs zeggen.
Waarom moet je anders drugs verbieden?quote:Op woensdag 18 december 2019 13:22 schreef ThePlaneteer het volgende:
[..]
Waarom is het onlogisch om een schadelijk product te verbieden? Waarom moet het per se een verband hebben met andere schadelijke producten? Dat is logica die jullie zelf hanteren maar het slaat nergens op.
Jullie argument is eerder ondersteuning om alcohol te verbieden, maar dat is om hele andere redenen niet mogelijk. Het is geen voordeel van legalisatie.
Cocaïne is schadelijk voor gebruiker en maatschappij.quote:Op woensdag 18 december 2019 13:23 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Waarom moet je anders drugs verbieden?
Alcohol is schadelijker, dus dan moet dat eerst. Dat is logisch.quote:Op woensdag 18 december 2019 13:26 schreef ThePlaneteer het volgende:
[..]
Cocaïne is schadelijk voor gebruiker en maatschappij.
Auto's ook. Verbieden!quote:Op woensdag 18 december 2019 13:26 schreef ThePlaneteer het volgende:
[..]
Cocaïne is schadelijk voor gebruiker en maatschappij.
Alcohol is ook door werkelijk iedere idioot die een supermarktlijstje kan opstellen te produceren.quote:Op woensdag 18 december 2019 13:27 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Alcohol is schadelijker, dus dan moet dat eerst. Dat is logisch.
Alcohol is een ander product. Makkelijker te produceren, meer gebruikers, veel meer geaccepteerd.quote:Op woensdag 18 december 2019 13:27 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Alcohol is schadelijker, dus dan moet dat eerst. Dat is logisch.
Auto's hebben vrij veel voordelen.quote:Op woensdag 18 december 2019 13:30 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Auto's ook. Verbieden!
Het moet alleen logischerwijs verboden worden als het argument mbt drugs de volksgezondheid is. Als de regering zegt we gaan verbieden omdat volksgezondheid... dit en dat, dan moeten ze ook logischerwijs alcohol verbieden. Dus volksgezondheid kan absoluut geen argument zijn.quote:Op woensdag 18 december 2019 13:32 schreef ThePlaneteer het volgende:
Alcohol is een ander product. Makkelijker te produceren, meer gebruikers, veel meer geaccepteerd.
Waarom moet het logischerwijs eerst verboden worden? Welke logica dient dat? Snap je het anders niet meer?
Als het argument de volksgezondheid is wel inderdaad. Niet per se op andere gebieden ook.quote:Op woensdag 18 december 2019 13:27 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Alcohol is schadelijker, dus dan moet dat eerst. Dat is logisch.
Het is de meest schadelijke drug en dus ook niet heel geloofwaardig als je andere drugs verbiedt en tegelijkertijd zegt dat je mensen wil beschermen, ofzo.quote:Op woensdag 18 december 2019 13:32 schreef ThePlaneteer het volgende:
Alcohol is een ander product. Makkelijker te produceren, meer gebruikers, veel meer geaccepteerd.
Waarom moet het logischerwijs eerst verboden worden? Welke logica dient dat? Snap je het anders niet meer?
Alcohol wordt door 80% van de bevolking geconsumeerd op een regelmatige basis.quote:Op woensdag 18 december 2019 13:36 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Het moet alleen logischerwijs verboden worden als het argument mbt drugs de volksgezondheid is. Als de regering zegt we gaan verbieden omdat volksgezondheid... dit en dat, dan moeten ze ook logischerwijs alcohol verbieden. Dus volksgezondheid kan absoluut geen argument zijn.
Dus moeten er andere geldige redenen zijn om drugs te verbieden want volksgezonheid is dat niet.
En waarom moet de wet geloofwaardig zijn?quote:Op woensdag 18 december 2019 13:43 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Het is de meest schadelijke drug en dus ook niet heel geloofwaardig als je andere drugs verbiedt en tegelijkertijd zegt dat je mensen wil beschermen, ofzo.
Ja, dat zeg ik dus. Het enige wat ik zeg is dat als volksgezondheid een argument is om drugs te verbieden, dan volgt daar uit dat ook alcohol en tabak verboden moeten worden. Dit is niet te handhaven, dus niet handig om te doen. Maar daaruit volgt eveneens dat we drugs niet kunnen verbieden omdat volksgezondheid een argument is.quote:Op woensdag 18 december 2019 13:44 schreef ThePlaneteer het volgende:
Alcohol is onmogelijk te verbieden aangezien er zoveel gebruikers zijn, dat levert weerstand op. Het is enorm makkelijk te produceren ook.
Ik zeg alleen, je hebt verschillende specifieke producten die allemaal afzonderlijkdiverse gevolgen op de maatschappij. Dat vraagt afzonderlijke regelgeving, maar hier wordt getracht het product 'drugs' op 1 grote hoop te gooien en zo 1 regel op toe te passen. Dat kan niet en is complex. Maar als je afzonderlijk bekijkt kun je prima zeggen dat de volksgezondheid een argument is tegen legalisatie van harddrugs mijn inziens.quote:Op woensdag 18 december 2019 13:49 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Ja, dat zeg ik dus. Het enige wat ik zeg is dat als volksgezondheid een argument is om drugs te verbieden, dan volgt daar uit dat ook alcohol en tabak verboden moeten worden. Dit is niet te handhaven, dus niet handig om te doen. Maar daaruit volgt eveneens dat we drugs niet kunnen verbieden omdat volksgezondheid een argument is.
Dit is mijn redenering: Drugs verbieden? Ja, want volksgezondheid. Oké, dan ook alcohol en tabak. Nee, dat is niet te handhaven. Oké, maar dan kunnen we logischerwijs drugs ook niet verbieden omdat ons argument volksgezondheid is. Dus moeten we zoeken naar andere redenen om drugs te verbieden.
Ik heb het alleen over de volksgezonheid als argument hea, niet over andere dingen.
Ik beleef er zo nu en dan leuke avonden mee. Lijkt mij voldoende voordeel.quote:
Geen idee. Bij alle drie vallen er onschuldige slachtoffers.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:39 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Kooivechten mag gewoon. Kinderporno en palingtrekken hebben wat gemeen met elkaar wat coke niet heeft. Probeer het eens te raden.
Ja, maar die factoren zijn ook maar toevallig en contingent. Geldt dat ook voor Iran waar alcohol illegaal is?quote:Op woensdag 18 december 2019 13:54 schreef ThePlaneteer het volgende:
[..]
Ik zeg alleen, je hebt verschillende specifieke producten die allemaal afzonderlijkdiverse gevolgen op de maatschappij. Dat vraagt afzonderlijke regelgeving, maar hier wordt getracht het product 'drugs' op 1 grote hoop te gooien en zo 1 regel op toe te passen. Dat kan niet en is complex. Maar als je afzonderlijk bekijkt kun je prima zeggen dat de volksgezondheid een argument is tegen legalisatie van harddrugs mijn inziens.
Vanaf de begindagen van de Tour de France dronken de renners alcohol om de pijn te verminderen.quote:Op woensdag 18 december 2019 14:05 schreef W.H.I.S.T.L.E het volgende:
verschil tussen coke en alcohol is dat de ene wel op de dopinglijst staat en de andere niet
Liegebeest.quote:Op woensdag 18 december 2019 14:17 schreef SjoukjeHooynaayer het volgende:
[..]
Geen idee. Bij alle drie vallen er onschuldige slachtoffers.
Alcohol chemisch? Dat is natuurlijk onzin. Niet dat het uit maakt trouwens.quote:Op woensdag 18 december 2019 14:19 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Ja, maar die factoren zijn ook maar toevallig en contingent. Geldt dat ook voor Iran waar alcohol illegaal is?
Zowel alcohol als cocaine zijn beide chemische stoffen. Die stoffen hebben fysiologische effecten. Wat doen die stoffen met een persoon? En met de omgeving? Etc. duizenden vragen waar je universeel, los van wetgeving of een label, antwoord op kunt vinden. Ik heb liever dat we daar wet- en regelgeving op maken ipv wetgeving op bestaande wetgeving (wat ook maar slechts een toevalligheid is)
Ik vind een wetenschappelijke manier van zo'n discussie voeren veel beter dan een politieke.
volgens mij mogen de renners gewoon alcohol drinken hoorquote:Op woensdag 18 december 2019 14:19 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Vanaf de begindagen van de Tour de France dronken de renners alcohol om de pijn te verminderen.
Oh, laat maar. Dan snap je het niet. Alle stoffen zijn per definitie chemisch. Nooit scheikunde gehad zeker?quote:Op woensdag 18 december 2019 14:23 schreef ThePlaneteer het volgende:
Alcohol chemisch? Dat is natuurlijk onzin. Niet dat het uit maakt trouwens.
Ik lees het nu ook ja.quote:Op woensdag 18 december 2019 14:28 schreef W.H.I.S.T.L.E het volgende:
[..]
volgens mij mogen de renners gewoon alcohol drinken hoor
Ah nee was niet mn sterkste vak :pquote:Op woensdag 18 december 2019 14:30 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Oh, laat maar. Dan snap je het niet. Alle stoffen zijn per definitie chemisch. Nooit scheikunde gehad zeker?
Je bedoeld zeker synthetisch? Alcohol is niet synthetisch omdat het van nature voorkomt in de biologie, bijvoorbeeld gisten.
het kan alleen verboden worden, omdat je dan de veiligheid van andere deelnemers in gevaar brengt en niet omdat het prestatiebevorderend is, zoals coke zeg maarquote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |