Ineens? Dat werd ‘vroeger’ ook gebruikt hoor, alleen toen werd dat nog niet als probleem gezien.quote:Op maandag 25 november 2019 09:08 schreef spectrumanalyser het volgende:
[..]
Enig idee hoe het komt dat 'Zwarte piet' ineens een scheldwoord is?
Is dat zo? Het lijkt vooral de Panafrican brothers en andere activisten onevenredig hard getroffen te hebben.quote:Op maandag 25 november 2019 09:14 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Ineens? Dat werd ‘vroeger’ ook gebruikt hoor, alleen toen werd dat nog niet als probleem gezien.
Waaw. Jij hebt echt een generaliserende en racistische kijk op de blanke. Alsof ze op ieder iets wat donker is een combinatie maken met donkere medemensen.quote:Op maandag 25 november 2019 00:09 schreef wawowiewa het volgende:
[..]
En die features, dat was wel discriminerend ?
Nou het valt me nog mee dat ze zwarte koffie hier niet negerwater noemen of iets xD
Dat leuke gebakje is donker gekleurd en rond en men noemt het neger kop. Het toont wel mooi het niveau aan.
Nouja, anekdotisch hoor, maar tijdens pesterijen op schoolpleinen vroeger werden de donkere jongens nog wel eens zwarte piet genoemd. Dat was voor mij in de jaren ‘70.quote:Op maandag 25 november 2019 09:17 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Is dat zo? Het lijkt vooral de Panafrican brothers en andere activisten onevenredig hard getroffen te hebben.
zo kan je door blijven gaan. iedereen is wel gepest tijdens schooltijd. dan pest je terug.quote:Op maandag 25 november 2019 09:23 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Nouja, anekdotisch hoor, maar tijdens pesterijen op schoolpleinen vroeger werden de donkere jongens nog wel eens zwarte piet genoemd. Dat was voor mij in de jaren ‘70.
Ah ja pesterijen bouwen karakter.quote:Op maandag 25 november 2019 09:30 schreef spectrumanalyser het volgende:
[..]
zo kan je door blijven gaan. iedereen is wel gepest tijdens schooltijd. dan pest je terug.
het is pedagogisch niet verantwoord om bij elke scheet in te grijpen.
Dat is wat anders.quote:Op maandag 25 november 2019 09:30 schreef spectrumanalyser het volgende:
[..]
zo kan je door blijven gaan. iedereen is wel gepest tijdens schooltijd. dan pest je terug.
het is pedagogisch niet verantwoord om bij elke scheet in te grijpen.
Weg met jou.quote:Op zondag 24 november 2019 23:36 schreef Klopkoek het volgende:
Zwarte Piet is dus wel degelijk een racistisch symbool, en wordt gebruikt als denigrerend scheldwoord.
Weg met ons inderdaad, onze nep beschaving.
De blije slaaf en magische neger zijn welbekende racistische archetypes.quote:Op maandag 25 november 2019 09:42 schreef spectrumanalyser het volgende:
daar kan ik mij niets bij voorstellen. pas sinds enkele jaren, nu zwarte piet ineens een beladen term is. en dit jaar dan dat ineens voetbalwedstrijden worden gestaakt omdat men 'zwarte piet' roept. dat was voor dit jaar nooit eerder gebeurd.
zwarte piet staat voor een vrolijk persoon die met pepernoten strooit. dan snap ik het gebruik als scheldwoord niet. scheldwoorden hebben een negatieve lading, een ziekte, vloek, geslachtsdeel of in ieder geval iets slechts.
Ja precies, iedere vrouw is wel eens onzedelijk betast in haar meisjesjaren, dan betast je onzedelijk terug. Lang leve de slachtoffer-dadercyclus!quote:Op maandag 25 november 2019 09:30 schreef spectrumanalyser het volgende:
iedereen is wel gepest tijdens schooltijd. dan pest je terug.
Wat?quote:Op maandag 25 november 2019 09:53 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Dit, een stereotype? Speciaal in het leven geroepen voor de ZP-discussie?
Wat is "de magische neger"? Kun je voorbeelden geven? Het komt een beetje over als een ad hoc-argument.quote:
https://web.archive.org/w(...)/v29.n21/story3.htmlquote:Op maandag 25 november 2019 09:56 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Wat is "de magische neger"? Kun je voorbeelden geven? Het komt een beetje over als een ad hoc-argument.
https://en.wikipedia.org/wiki/Magical_Negroquote:Op maandag 25 november 2019 09:56 schreef Iblardi het volgende:
Wat is "de magische neger"? Kun je voorbeelden geven? Het komt een beetje over als een ad hoc-argument.
quote:In the cinema of the United States, the Magical Negro is a supporting stock character who comes to the aid of white protagonists in a film. Magical Negro characters, who often possess special insight or mystical powers, have long been a tradition in American fiction. [...]
Niet per se: https://isgeschiedenis.nl(...)zwartepiet-toespelenquote:Op maandag 25 november 2019 09:42 schreef spectrumanalyser het volgende:
daar kan ik mij niets bij voorstellen. pas sinds enkele jaren, nu zwarte piet ineens een beladen term is. en dit jaar dan dat ineens voetbalwedstrijden worden gestaakt omdat men 'zwarte piet' roept. dat was voor dit jaar nooit eerder gebeurd.
zwarte piet staat voor een vrolijk persoon die met pepernoten strooit. dan snap ik het gebruik als scheldwoord niet. scheldwoorden hebben een negatieve lading, een ziekte, vloek, geslachtsdeel of in ieder geval iets slechts.
O. Het is ook nooit goed of het deugt niet, zou je bijna zeggen. Een strenge Zwarte Piet is fout omdat hij invulling zou geven aan een stereotype van een zwarte duivel of boeman; doet hij vrolijk, dan is het een "Coon"; doet hij iets knaps, dan is het een "Magical Negro". En dat allemaal omdat hij zwart is!quote:Op maandag 25 november 2019 09:59 schreef Ringo het volgende:
[..]
https://en.wikipedia.org/wiki/Magical_Negro
[..]
Het is bijna alsof zwarte mensen geen typetjes zijn.quote:Op maandag 25 november 2019 10:06 schreef Iblardi het volgende:
[..]
O. Het is ook nooit goed of het deugt niet, zou je bijna zeggen. Een strenge Zwarte Piet is fout omdat hij invulling zou geven aan een stereotype van een zwarte duivel of boeman; doet hij vrolijk, dan is het een "Coon"; doet hij iets knaps, dan is het een "Magical Negro". En dat allemaal omdat hij zwart is!
Die vergelijking gaat niet op. Onze geschiedenisleraar is daarvoor keihard aangepakt, we hadden daarna geen geschiedenislessen meer.quote:Op maandag 25 november 2019 09:54 schreef Ringo het volgende:
[..]
Ja precies, iedere vrouw is wel eens onzedelijk betast in haar meisjesjaren, dan betast je onzedelijk terug. Lang leve de slachtoffer-dadercyclus!
Kennelijk is het praktisch onmogelijk om een fantasiefiguur te hebben dat zwart is en niet tegelijk een typetje in de ogen van zelfverklaarde exegeten. Zo'n helper is vanuit de aard der zaak vrij eendimensionaal. Niet omdat hij zwart is, maar omdat hij de kinderen moet aanspreken. En ja, als elk gedrag wel één of andere parallel heeft in een (Amerikaans) stereotype wordt het inderdaad lastig manoeuvreren tegenover mensen die racisme willen zien.quote:Op maandag 25 november 2019 10:09 schreef speknek het volgende:
[..]
Het is bijna alsof zwarte mensen geen typetjes zijn.
Bleek? Pips? Ziek? Wit? Dat is tegenwoordig ook heel erg in voor de verkeerde kleur.quote:Op maandag 25 november 2019 09:19 schreef sp3c het volgende:
ja maar boeiend?
weet je hoe dat soort mensen je normaal gesproken noemen als je de verkeerde kleur hebt?
Het komt op mij heel vreemd over, het lijkt mij niet hatelijk genoeg wanneer je ruzie hebt of niet kwetsend genoeg als je iemand de grond in wil boren. Èn opeens met de beweging tegen ZP blijken al die activisten uitgescholden voor ZP, terwijl ik daar 35 jaar nooit iets van meegekregen had.quote:Op maandag 25 november 2019 09:23 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Nouja, anekdotisch hoor, maar tijdens pesterijen op schoolpleinen vroeger werden de donkere jongens nog wel eens zwarte piet genoemd. Dat was voor mij in de jaren ‘70.
Ja? Bij wie en waar zijn die precies bekend? Is 'magic Johnson' een racistische bijnaam voor een basketballer?quote:Op maandag 25 november 2019 09:52 schreef speknek het volgende:
[..]
De blije slaaf en magische neger zijn welbekende racistische archetypes.
ok manquote:Op maandag 25 november 2019 10:25 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Bleek? Pips? Ziek? Wit? Dat is tegenwoordig ook heel erg in voor de verkeerde kleur.
[..]
Ik wil het wel weten hoor, als ik me niet vergis ben jij van kleur en heb je er dus meer kijk op dan ik.quote:
waar komt dat concept vandaan dan?quote:Op maandag 25 november 2019 10:41 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Ik wil het wel weten hoor, als ik me niet vergis ben jij van kleur en heb je er dus meer kijk op dan ik.
Ik heb alleen in het algemeen een beetje moeite met het concept van 'verkeerde kleur', bijvoorbeeld om een mening te mogen hebben.
Zelfverklaarde exegeten die racisme willen zienquote:Op maandag 25 november 2019 10:19 schreef Iblardi het volgende:
Kennelijk is het praktisch onmogelijk om een fantasiefiguur te hebben dat zwart is en niet tegelijk een typetje in de ogen van zelfverklaarde exegeten. Zo'n helper is vanuit de aard der zaak vrij eendimensionaal. Niet omdat hij zwart is, maar omdat hij de kinderen moet aanspreken. En ja, als elk gedrag wel één of andere parallel heeft in een (Amerikaans) stereotype wordt het inderdaad lastig manoeuvreren tegenover mensen die racisme willen zien.
quote:Op maandag 25 november 2019 09:59 schreef speknek het volgende:
[..]
https://web.archive.org/w(...)/v29.n21/story3.html
Och jee, Amerika wordt er weer bijgesleept. Eerst blackface en nu ineens de magische neger.quote:Op maandag 25 november 2019 09:59 schreef Ringo het volgende:
[..]
https://en.wikipedia.org/wiki/Magical_Negro
[..]
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |