Nee ze was al versneld, dus 3 klassen in totaal nu.quote:Op zaterdag 19 september 2020 09:36 schreef Deepfreeze het volgende:
Dat is wel een flinke stap zeg. Was ze een oude leerling?
Wel fijn dat het zo goed lijkt uit te pakken!
Oh ja, herkenbaar. Vorig jaar kregen wij het voorstel om Sticker een jaar te laten overslaan. Ik heb er weken van wakker gelegen.quote:Op zaterdag 19 september 2020 14:03 schreef Logician2.0 het volgende:
Ohh wauw wat heerlijk! En wat valt er dan een zware deken van zorgen van je schouders![]()
En idd ik ben er letterlijk ziek (overgeven) van geweest van zorgen of we er wel goed aan deden.
quote:Op zaterdag 19 september 2020 14:02 schreef MevrouwCactus het volgende:
Logi, wat een mooi verhaal en wat hebben jullie het getroffen met deze school![]()
Ik denk dat het ook een beetje is: het is belangrijk wat er NU nodig is, en niet wat over 2 jaar een eventueel probleem kan vormen. Want er zijn al zoveel beren op de weg van slimme kinderen...
De voorspelling van degene die ons begeleidt (expert op hb gebied) heeft voorspeld dat Sjaak in 2 jaar klaar met de basisschool is, als we niet een aangepaste leerlijn gaan maken. Ik vind dat een enge voorspelling, want wat nou als dat ook echt gebeurt?
Maar ik probeer te kijken naar wat hij nu nodig heeft en daar een plekje voor te vinden, waar hij zich prettig voelt. En over een jaar zien we wel weer waar we dan staan.
Sjaak is overigens 5,5 jaar, zit in groep 1/2/3 op speciaal onderwijs en krijgt les op E3/M4-niveau. Wekelijks laat hij weer merken dat hij dingen kent/weet/snapt waarvan wij niet wisten dat hij het wist, maar ook waarvan ik niet in de gaten had dat een gemiddelde 5,5 jarige dat nog niet weet. Hij verbaast ons steeds weer
Dit is ZO belangrijk. Ik merk dat veel professionals ook handelen vanuit 'wat als..' maar ik vind het onverstandig om vanuit angst besluiten te nemen. Verder vind ik ook dat versnellen een uitgeholde term is: als een kind zijn eigen tempo volgt - waar dat dan ook ligt - is er geen sprake van versnellen, maar van gewoon een eigen leerlijn volgen.quote:Op zaterdag 19 september 2020 14:02 schreef MevrouwCactus het volgende:
Ik denk dat het ook een beetje is: het is belangrijk wat er NU nodig is, en niet wat over 2 jaar een eventueel probleem kan vormen. Want er zijn al zoveel beren op de weg van slimme kinderen...
Die gedachte heb ik van jou over genomenquote:Op zaterdag 19 september 2020 14:09 schreef Nanukerst het volgende:
[..]
Dit is ZO belangrijk. Ik merk dat veel professionals ook handelen vanuit 'wat als..' maar ik vind het onverstandig om vanuit angst besluiten te nemen. Verder vind ik ook dat versnellen een uitgeholde term is: als een kind zijn eigen tempo volgt - waar dat dan ook ligt - is er geen sprake van versnellen, maar van gewoon een eigen leerlijn volgen.
Ja dat soort 10-14 Scholen heb je hier ook, dit wordt eentje enkel voor hb kinderen binnen een normale school maar dan met eigen ingang/kluisjes/wc’s etcquote:Op zaterdag 19 september 2020 16:05 schreef Deepfreeze het volgende:
Hier neemt de 10-14 dit type kinderen niet aan. Die worden doorverwezen naar het gymnasium. Daar is wel iets van een tienerklas, en veel specifiekere hb-begeleiding. 10-14 mikt vooral op vmbo-gl/t/havo leerlingen.
Maar als het voor haar de oplossing is. Het is altijd beter dan ongelukkig thuis zitten.
Maar de mijne is jong in gedrag, en zou misschien sneller kunnen. Hij zit alleen nu sociaal op zijn plek. En dat weegt bij hem ook mee.
Mogelijk dat groep 8 een pre-gymnasiumklas wordt. Maar hij wil weer niet naar het gymnasium. Dus ik hoop dat het gewoon zo lukt met plusklas-werk.
Als het allebei klopt, dan is dat gewoon haar plekje.quote:Op zaterdag 19 september 2020 16:36 schreef Logician2.0 het volgende:
[..]
Ja dat soort 10-14 Scholen heb je hier ook, dit wordt eentje enkel voor hb kinderen binnen en normale school maar dan met eigen ingang/kluisjes/wc’s etc
Wel erg fijn dat er op het gymnasium zulke klasjes zijn en het sociale is idd leidend, wij merken dat onze dochter nu voor het eerst sociaal op haar plek lijkt te zitten wat een verschil!
Ja iddquote:Op zaterdag 19 september 2020 16:42 schreef Deepfreeze het volgende:
[..]
Als het allebei klopt, dan is dat gewoon haar plekje.
Wat over een paar jaar haar plekje is, is voor dan.
Wat fijn dan dat het nu Zo heel goed gaat met haar!quote:Op zaterdag 19 september 2020 13:45 schreef Logician2.0 het volgende:
[..]
Nee ze was al versneld, dus 3 klassen in totaal nu.
Klopt dat het nooit de oplossing is, hier was het tegenhouden alleen geen optie meer..
1,5jr therapie en alle plus dingen die er waren, maar ze werd compleet depressief en begon zichzelf te bijten en pijn te doen en zei dat ze dood wou.. Het laatste half jr groep 4 ging ze met moeite halve dagen.
En toen kwam corona en kreeg ze online in het school systeem vrij spel en ontdekte ze groep 7/8 sommen en werkjes en leefde compleet op.
Op school zijn ze toen subtiel gaan kijken waar ze zat en ze zat eind 6 op veel en begin 7 op sommige en met rekenen zelfs in 8.
Ze zijn om tafel gegaan en kwamen met het idee om haar 2x in de wk naar een deltaklas in de stad te laten gaan en de rest in 7/8. Ze krijgt alles wat ze nog niet heeft gehad als het ware extreem top down, zodat ze qua leren voornl de hiaten pakken ipv herhaling.
En ze doet gewoon mee met de groep en ze is een compleet ander kind geworden. De deltagroep hebben we op 1 dag gezet omdat dit zo lekker gaat nu (hebben we die achter de hand) en ze gaat gewoon volle dagen naar 7/8 en komt huppelend uit school en heeft ineens allemaal vriendinnen (zo dat is even wennen).
School heeft alle opties open gezet, ze mag als het ware 3jr over groep 7/8 doen als dat top down lukt maar mocht ze eerder klaar zijn hebben ze haar ook alvast voor een 10-14 school die in januari 2021 begint ingeschreven. Daarnaast gaat ze met veel plezier naar jeugdcolleges van de ut en heeft ze besloten dat ze medicijnen wil gaan maken voor mensen met kanker en pizza bezorgster wil worden.
quote:Op zaterdag 19 september 2020 14:19 schreef MevrouwCactus het volgende:
[..]
Die gedachte heb ik van jou over genomenJij hebt hem me eens verteld en ik heb die heel goed in mijn oren geknoopt. En het is zo helpend
Dat was mijn idee ook. Het liefst heb ik helemaal geen schoolwissel meer, want dit wordt al school 3 (en Sjaak is nog niet eens 6 jaar), maar ik vermoed dat we daar niet onderuit gaan komen in de toekomst.quote:Op dinsdag 22 september 2020 12:17 schreef Deepfreeze het volgende:
Groep 2 klinkt ook niet echt passend. Dan inderdaad beter starten op die kleine reguliere. Desnoods om daarmee de tijd te overbruggen tot hij naar voltijds hb onderwijs zou kunnen. (Als dat nodig blijkt)
Wij hebben destijds ook voor een klein schooltje gekozen (156 leerlingen) en het voordeel is dat er veel meer ruimte/tijd/aandacht is voor passend onderwijs en dat de kinderen elkaar echt leren kennen en er daardoor (op onze school) veel meer begrip lijkt te zijn.quote:Op woensdag 23 september 2020 09:30 schreef MevrouwCactus het volgende:
[..]
Dat was mijn idee ook. Het liefst heb ik helemaal geen schoolwissel meer, want dit wordt al school 3 (en Sjaak is nog niet eens 6 jaar), maar ik vermoed dat we daar niet onderuit gaan komen in de toekomst.
Is vaak over overdreven hoor, met kinderen die een keer voor de gein een lesje mee mogen pakken met een paar groepen hoger, maar waar de ouders dan weer heel veel achter moeten zienquote:Op zondag 27 september 2020 20:19 schreef twist02 het volgende:
3 klassen versnellen of overslaan; ik kan me er echt geen voorstelling van maken
Als we jou toch niet hadden om uit te leggen hoe het écht in elkaar zitquote:Op zondag 27 september 2020 20:21 schreef jameshond7 het volgende:
[..]
Is vaak over overdreven hoor, met kinderen die een keer voor de gein een lesje mee mogen pakken met een paar groepen hoger, maar waar de ouders dan weer heel veel achter moeten zien
Kan ik ook over jou zeggenquote:Op zondag 27 september 2020 20:23 schreef Burdie het volgende:
[..]
Als we jou toch niet hadden om uit te leggen hoe het écht in elkaar zit.
Echt he! Ik maak notities hoor!quote:Op zondag 27 september 2020 20:23 schreef Burdie het volgende:
[..]
Als we jou toch niet hadden om uit te leggen hoe het écht in elkaar zit.
quote:Op maandag 28 september 2020 00:01 schreef Nanukerst het volgende:
[..]
Echt he! Ik maak notities hoor!
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Nee, dit is een andere school.quote:Op woensdag 30 september 2020 21:21 schreef SaskiaR het volgende:
Tof! Is dit dezelfde school waar hij eerst ook op zat?
quote:Op woensdag 30 september 2020 20:30 schreef MevrouwCactus het volgende:
We hebben besloten om Sjaak aan te melden op het kleine dorpsschooltjeEr komt eerst nog een heel traject met observaties, gesprekken en wenochtenden voordat hij daar mag beginnen, maar de eerste stap is gezet.
Ik had een gesprek met de juf en die heeft Sjaak nog steeds zo goed door. Ze heeft nu maar alles losgelaten en is echt aan het kijken wat ze hem aan kan bieden, zonder naar een label van een groep te kijken. Hij mag binnenkort een werkstuk maken over zijn favoriete dier, hij is met de onderwijsassistente een verhaal op de laptop aan het schrijven, dat soort dingen. Ik vind het zo tof!
Wat fijn voor Sjaak!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Oh, da's helemaal fijn, zo'n open en eerlijk gesprek!quote:Op dinsdag 6 oktober 2020 17:35 schreef MevrouwCactus het volgende:
@:twist02 Ik heb de ib-er uitgebreid gesproken, er kwamen excuses en ze gaat mee in het advies van de docent, want ze sprak voor haar beurt. Super open gesprek verder en het hele traject wordt nu echt in gang gezet
Wat leuk dat er bij jullie zulke goede ontwikkelingen zijn zeg! Minion wordt wel echt gezien, wat fijn!
Ja, hij wist dat we op zoek waren naar een andere school en had daar zelf wat inspraak in (hij wilde graag een kleine school met een kleine klas). Hij wil graag binnenkort gaan kijken, want we zijn er pasgeleden al eens wezen spelen, maar hij kan zich niet goed meer herinneren hoe het eruit zag toen we door de ramen keken. Verder vindt hij het een beetje spannend, want onbekend.quote:
Ja, er komt een warme overdracht, er wordt met Sjaak gekeken hoe en wanneer er een aftelkalender komt, dat soort dingen doen ze allemaal.quote:Op woensdag 14 oktober 2020 22:24 schreef Deepfreeze het volgende:
Wat fijn dat je een plek hebt voor hem.
Krijg je wel hulp bij de overgang vanuit zijn huidige plek?
Wat ontzettend fijn!quote:Op woensdag 14 oktober 2020 22:47 schreef MevrouwCactus het volgende:
[..]
Ja, er komt een warme overdracht, er wordt met Sjaak gekeken hoe en wanneer er een aftelkalender komt, dat soort dingen doen ze allemaal.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |