abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_189117373
HELP WE GAAN ALLEMAAL DOOD GRETA HEEFT GELIJK

quote:
VN: Zeeniveau stijgt 2,5 keer sneller door smeltende ijskappen

Sinds 2005 is de zeespiegel tweeënhalf keer sneller gestegen dan in de twintigste eeuw, vooral als gevolg van smeltende ijskappen. Dat concludeert het VN-klimaatpanel IPCC in een vandaag gepubliceerd rapport.

Annemieke van Dongen 25-09-19, 12:17 Laatste update: 14:38

Dat smelten is goed te zien in het Noordpoolgebied. Aan het eind van de zomer, in september, ligt daar elk jaar het minste ijs. Het ‘zee-ijs-minimum’ van deze zomer, dat maandag door satellieten werd gemeten (4,21 miljoen vierkante kilometer), was het op één na laagste ooit. Sinds eind jaren ‘70 is dat minimum elke tien jaar met bijna 13 procent gedaald. Ook afgelopen tien jaar lag er’s zomers consequent fors minder ijs dan het langjarige gemiddelde (7,2 miljoen vierkante kilometer).

Methaanbom
De gemiddelde temperatuur op de Noordpool is al met drie graden gestegen, twee keer zoveel als het wereldwijde gemiddelde. Daardoor raakt de natuurlijk airconditioning van de aarde van slag. Witte sneeuw- en ijsvlaktes die nu zonlicht reflecteren, veranderen in zwarte oppervlaktes die juist warmte absorberen. Daar komt bij dat in de permanent bevroren bodems gigantische voorraden methaan liggen opgeslagen, een broeikasgas dat zo’n 28 keer sterker is dan CO2. Als de permafrost ontdooit, komt die ‘methaanbom’ vrij. Die effecten versnellen de opwarming van de aarde.

Klimaatverandering zorgt er niet alleen voor dat de zeespiegel stijgt, maar ook dat de oceanen warmer worden, minder zuurstof bevatten en verzuren. De oceanen absorberen meer dan 90 procent van de overtollige warmte die door broeikasgassen in de lucht komt. Dat heeft grote gevolgen voor de dieren én mensen die afhankelijk zijn van de oceanen - en dat zijn er honderden miljoenen.

Zo stijgt de kans op overstromingen, zullen orkanen krachtiger worden en verzwakken oceaanstromingen. Voor het eerst waarschuwt het team van internationale wetenschappers dat eilanden onbewoonbaar kunnen worden vanwege klimaatverandering. Volken die op lage eilanden in de Stille Oceaan wonen, zoals Kiribati, dreigen daardoor hun land kwijt te raken. Ook voor de infrastructuur, grote steden en de wereldeconomie zijn de gevolgen volgens het VN-klimaatpanel groot.

Vissers
Voor vissers zal het bijvoorbeeld steeds lastiger worden om hun kost te verdienen: de vangsten zullen met bijna een kwart afnemen tot het einde van deze eeuw. Doordat de oceanen meer CO2 opnemen, wordt het water zuurder. Soorten met kalkskeletten, zoals koraal, schelpdieren en diatomen (kleine organismen die aan het begin van de voedselketen staan) lossen als het ware op in zuur water.

,,De oceanen en bevroren delen van de wereld verkeren in grote problemen en dat betekent dat we met z’n allen een groot probleem hebben’’, vatte een van de hoofdauteurs van het rapport, Princeton-hoogleraar geowetensschappen en internationale zaken Michael Oppenheimer, samen. ,,De veranderingen gaan steeds sneller.’’

Maar er is ook hoop. Als de opwarming van de aarde op minder dan twee graden Celsius blijft - de hoeksteen van het klimaatverdrag van Parijs - zou de stijging van de zeespiegel bijvoorbeeld kunnen stabiliseren.

Doorgaan op de huidige weg van fossiele energie is geen optie, zegt Gert Polet van het Wereld Natuur Fonds in een reactie op het rapport: ,,We zien dat klimaatverandering uit de hand dreigt te lopen. Hoopgevend is dat drastisch verlagen van de uitstoot van broeikasgassen écht een verschil maakt.’’

Milieudefensie noemt het rapport ‘een mokerslag voor Nederland’. ,,De zee stijgt sneller dan gedacht en ons land daalt, een zorgelijke combinatie. Als toekomstige generaties ook nog in de polders willen wonen, moet de CO2-uitstoot rap omlaag.”

Greenpeace ziet in het rapport zijn ‘grootste angst’ bevestigd. ,,De klimaatcrisis is ook een oceanencrisis”, constateert directeur Joris Thijssen. ,,De gezondheid van onze oceanen en de toestand van ons klimaat zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden.’

Het nieuwe IPCC-rapport, dat in Monaco is goedgekeurd door alle lidstaten van de VN, richt zich voor het eerst specifiek op de 71 procent van het aardoppervlakte die is bedekt door oceanen en de 10 procent die is bedekt met sneeuw en ijs.
  woensdag 25 september 2019 @ 17:23:46 #252
195276 S95Sedan
No, not really...
pi_189117546
quote:
11s.gif Op woensdag 25 september 2019 16:59 schreef Craptacular het volgende:
Fuck dat kind. Check mama. _O_
[ afbeelding ]
Don't stick your dick in crazy.
  woensdag 25 september 2019 @ 17:38:16 #253
483379 Repentless
Live fast, on high
pi_189117724
quote:
2s.gif Op woensdag 25 september 2019 16:11 schreef Bosbeetle het volgende:

[..]

Het gaat over een 16 jarige actievoorder die het podium gekregen heeft bij de UN climate summit en daar de mensen toegesproken heeft. In die toespraak heeft ze niets nieuws verteld, geen andere insteek geleverd, maar haar kijk op de zaak prima verwoord. Als er nu wat mensen zijn zich achter de oren krabben en denken hmmm ze heeft een punt is dat prima, of eigenlijk is dat niet prima want dat hadden ze al eerder moeten doen. Ik zie er weinig paniekzaaierigs of anderszins ontwrichtends in.

In het kort is Greta's argument "denk aan de volgende generatie" en dat is toch niet zo wereldschokkend.
Zoals ik al eerder postte: prima om zaken aan de kaak te stellen, ook vanuit het perspectief van een kind dat zich zorgen maakt.

Maar een snotneus van 16 die als een soort rechter gaat oordelen over de generaties voor haar, hysterisch en bloedserieus "how dare you!" schreeuwt en dreigende taal uit als "we will never forgive you" en "change is coming whether you like it or not", mag van mij wel een toontje lager zingen.

Ik ben zelf 37, als ze mij ook schaart onder de generatie boosdoeners die nooit vergeven zal worden, dan irriteert mij dat mateloos. Alsof 'wij' moedwillig bezig zijn om de boel naar de klote te helpen, terwijl je gewoon probeert om je steentje bij te dragen aan de maatschappij en het goede te doen. Dan wens ik niet door een blaag als een soort misdadiger te worden weggezet.

Daarnaast had dat kind een miserabel leven (volgens zichzelf) voordat ze zich zo ging aanstellen, en is ze hierdoor helemaal opgefleurd. Dus je dromen en kindertijd afgenomen? Niet bepaald. Zelfbenoemde messiassen kunnen wat mij betreft ook gewoon een heel eind opdonderen.
  woensdag 25 september 2019 @ 17:55:38 #254
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_189117945
quote:
6s.gif Op woensdag 25 september 2019 16:48 schreef Nikonlover het volgende:

[..]

Daarom hebben ze haar wss uitgekozen, een zielig meisje met asperger. En haar tegenspreken ziet men als enorme aanval op een o zo zielig em zwak meisje.
Het is pas zielig dat links (lees: sorros) haar betaald om dit te moeten doen.
Haar tegenspreken is iets compleet anders dan haar totaal door het slijk halen op basis van haar uiterlijk.
Dat laatste is wat gebeurt, ik zie geen enkele vorm van tegenspreken, en al helemaal niet op inhoudelijke punten.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_189118095
quote:
6s.gif Op woensdag 25 september 2019 16:48 schreef Nikonlover het volgende:

[..]

Daarom hebben ze haar wss uitgekozen, een zielig meisje met asperger. En haar tegenspreken ziet men als enorme aanval op een o zo zielig em zwak meisje.
Het is pas zielig dat links (lees: sorros) haar betaald om dit te moeten doen.
Oeh het is een complot! Want Soros! Waar haal je Soros nou weer vandaan? Kap eens met dat feitenvrije geneuzel.
pi_189118133
quote:
0s.gif Op woensdag 25 september 2019 13:56 schreef the-eye het volgende:

[..]

Dat er reden is tot paniek en daarvoor een hele poppenkast op te zetten die op geen enkele manier zoden aan de dijk zet maar wel de focus weghoudt van urgentere milieu/volksgezondheid/grondstof problemen?
Jups.
Nouja, behalve Trumps eigen onderzoekers dan. Die zeggen dat het al te laat is, dat wij allemaal verdoemd zijn en dus net zo goed gewoon door kunnen blijven gaan.

En ja, dat was serieus. Dat stelt hun rapport echt ;)
pi_189118144
quote:
6s.gif Op woensdag 25 september 2019 16:48 schreef Nikonlover het volgende:

[..]

Daarom hebben ze haar wss uitgekozen, een zielig meisje met asperger. En haar tegenspreken ziet men als enorme aanval op een o zo zielig em zwak meisje.
Het is pas zielig dat links (lees: sorros) haar betaald om dit te moeten doen.
En dus gaan mensen dit meisje aanvallen op haar uiterlijk.
Niet de ouders, niet de volwassenen om haar heen, niet eens haar argumenten - nee, men valt expliciet en nadrukkelijk haar uiterlijk aan.

Tsja.
  woensdag 25 september 2019 @ 18:26:17 #258
475986 Briqq
Worth fighting for
pi_189118358
quote:
0s.gif Op woensdag 25 september 2019 18:11 schreef Kassamiep het volgende:

[..]

En dus gaan mensen dit meisje aanvallen op haar uiterlijk.
Niet de ouders, niet de volwassenen om haar heen, niet eens haar argumenten - nee, men valt expliciet en nadrukkelijk haar uiterlijk aan.

Tsja.
Het is kenmerkend hoe schuimbekkend extreem rechts hier tekeer gaat. Ze zien namelijk dat actievoeren succesvol kan zijn, en dan grijpen ze elke laatste strohalm aan om haar in diskrediet te brengen. Heb al gezien:
- Leeftijd
- Autisme
- Ouders
- Links
- Soros

Maar vooral niet ingaan op de inhoud of zich willen inlezen in het onderwerp.
Omdat ze weten dat ze gelijk heeft. En ze boekt resultaat. Dat maakt ze bang, heel bang.
pi_189118394
quote:
0s.gif Op woensdag 25 september 2019 18:26 schreef Briqq het volgende:

[..]

Het is kenmerkend hoe schuimbekkend extreem rechts hier tekeer gaat. Ze zien namelijk dat actievoeren succesvol kan zijn, en dan grijpen ze elke laatste strohalm aan om haar in diskrediet te brengen. Heb al gezien:
- Leeftijd
- Autisme
- Ouders
- Links
- Soros

Maar vooral niet ingaan op de inhoud of zich willen inlezen in het onderwerp.
Omdat ze weten dat ze gelijk heeft.
Dat laatste betwijfel ik. Maar dat ze een keiharde penis krijgen van het in de grond trappen van een meisje is wel duidelijk. Als hun kritiek oprecht was zouden ze immers de volwassenen om haar heen aanvallen.
pi_189118624
quote:
0s.gif Op woensdag 25 september 2019 18:26 schreef Briqq het volgende:

[..]

Maar vooral niet ingaan op de inhoud of zich willen inlezen in het onderwerp.
Omdat ze weten dat ze gelijk heeft. En ze boekt resultaat. Dat maakt ze bang, heel bang.
Ik heb al genoeg gezegd over de inhoud. De klimaathysterie is een mooie reden om het werkelijke probleem niet te benoemen: de snelle groei van de wereldbevolking. Waarom zou ik mij verdiepen in een thema dat niet het echte probleem is en bovendien wordt beheerst door valse profeten?
  woensdag 25 september 2019 @ 18:49:57 #261
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_189118733
quote:
0s.gif Op woensdag 25 september 2019 18:42 schreef Pleun2011 het volgende:

[..]

Ik heb al genoeg gezegd over de inhoud.
Namelijk dat je er niets van weet. Dat zeg je ook weer in de volgende zin:
quote:
Waarom zou ik mij verdiepen in een thema
Hier geef je toe dat je je niet hebt verdiept in het onderwerp.

quote:
De klimaathysterie is een mooie reden om het werkelijke probleem niet te benoemen: de snelle groei van de wereldbevolking.
Ondanks dat je dus geen inhoudelijke kennis hebt durf je dit heel stellig te beweren.
quote:
... dat niet het echte probleem is en bovendien wordt beheerst door valse profeten?
En dit ook nog. Terwijl je je niet verdiept hebt in het onderwerp!
Antifa
pi_189118804
quote:
1s.gif Op woensdag 25 september 2019 18:49 schreef VoMy het volgende:

[..]

Namelijk dat je er niets van weet. Dat zeg je ook weer in de volgende zin:
[..]

Hier geef je toe dat je je niet hebt verdiept in het onderwerp.
[..]

Ondanks dat je dus geen inhoudelijke kennis hebt durf je dit heel stellig te beweren.
[..]

En dit ook nog. Terwijl je je niet verdiept hebt in het onderwerp!
Klopt allemaal. Het interesseert me niet omdat het niet het echte probleem is. Voorzover het me wel boeit zijn dat alleen de meningen van klimaatscpetici.
  woensdag 25 september 2019 @ 18:54:38 #263
195834 kaasplankje
Nu met maar 8% vet!
pi_189118814
Het is gewoon een grote grote act.
pi_189118835
quote:
0s.gif Op woensdag 25 september 2019 18:42 schreef Pleun2011 het volgende:

[..]

Ik heb al genoeg gezegd over de inhoud. De klimaathysterie is een mooie reden om het werkelijke probleem niet te benoemen: de snelle groei van de wereldbevolking. Waarom zou ik mij verdiepen in een thema dat niet het echte probleem is en bovendien wordt beheerst door valse profeten?
Je weet dat "er zijn teveel mensen" een kernthema is in de klimaatdiscussie ? Dus dat is een nogal vreemd argument.
pi_189119150
quote:
0s.gif Op woensdag 25 september 2019 18:26 schreef Briqq het volgende:

[..]

Het is kenmerkend hoe schuimbekkend extreem rechts hier tekeer gaat. Ze zien namelijk dat actievoeren succesvol kan zijn, en dan grijpen ze elke laatste strohalm aan om haar in diskrediet te brengen. Heb al gezien:
- Leeftijd
- Autisme
- Ouders
- Links
- Soros

Maar vooral niet ingaan op de inhoud of zich willen inlezen in het onderwerp.
Omdat ze weten dat ze gelijk heeft. En ze boekt resultaat. Dat maakt ze bang, heel bang.
Ik heb nog geen extreem rechtse post gezien hier volgens mij (laat maar zien anders? :)).

Maar je slaat de plank alsnog volkomen mis, want volgens mij gaat het de meesten vooral om het welzijn van een kind wat gebruikt is voor een politieke agenda door te drukken, en vooral om veel geld aan te verdienen.
pi_189119156
Dat kind hoort achter een speelgoedkeukentje te staan of haar moeder te helpen in de keuken. Ik word een beetje moe van al die kinderen die ons grote mensen wel even gaan uitleggen hoe de wereld werkt.
  woensdag 25 september 2019 @ 19:21:12 #267
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_189119233
quote:
0s.gif Op woensdag 25 september 2019 18:54 schreef Pleun2011 het volgende:

[..]

Klopt allemaal. Het interesseert me niet omdat het niet het echte probleem is. Voorzover het me wel boeit zijn dat alleen de meningen van klimaatscpetici.
Je bent dus enkel geïnteresseerd in mensen die zeggen wat jij wil horen, en wat jij wil horen is gebaseerd op je eigen ideeën, en die ideeën zijn gebaseerd op helemaal niets, want je weet niets van het onderwerp, want je bent er niet in geïnteresseerd. En dan ook nog met volle overtuiging je eigen op drijfzand gestutte theorie maar blijven herhalen als goed argument om je niet in te lezen in het onderwerp waar je niets vanaf weet.

Ik hoef niets te leren over de relativiteitstheorie, want het idee dat we niet sneller kunnen dan het licht is gewoon niet waar. Ik kijk enkel filmpjes van mensen die ook zeggen dat we wél sneller kunnen dan het licht. Verder weet ik niet hoe relativiteitstheorie werkt, maar dat hoeft ook niet, want het klopt toch niet.

En ondertussen maar hysterisch doen over mensen die er wél wat vanaf weten en wél de moeite nemen om hun ideeën te laten aansluiten op de werkelijkheid.

En owja, jij dacht toch dat Greta enkel ja-knikkers om zich heen had? Lees je eigen opmerking anders een keertje waarin staat dat je enkel geïnteresseerd bent in de meningen van mensen die het me je eens zijn.
Antifa
pi_189119352
quote:
0s.gif Op woensdag 25 september 2019 19:16 schreef Scrummie2.0 het volgende:

Maar je slaat de plank alsnog volkomen mis, want volgens mij gaat het de meesten vooral om het welzijn van een kind wat gebruikt is voor een politieke agenda door te drukken, en vooral om veel geld aan te verdienen.
Nogmaals: dan zouden ze niet het kind maar de volwassenen die haar gebruiken aanvallen.
Die posts zijn er; maar de meerderheid van de mensen hier richt zich nadrukkelijk op het uitschelden van het kind en het belachelijk maken van zaken als haar uiterlijk, handicaps etc.
pi_189119376
quote:
0s.gif Op woensdag 25 september 2019 19:16 schreef RobbieRonald het volgende:
Dat kind hoort achter een speelgoedkeukentje te staan of haar moeder te helpen in de keuken. Ik word een beetje moe van al die kinderen die ons grote mensen wel even gaan uitleggen hoe de wereld werkt.
De grote mensen hebben er de afgelopen 30 (!) jaar een flink potje van gemaakt. En ik weiger daarvoor te moeten bloeden.

Ga eens op wereldschaal kijken en niet alleen in Nederland. Zag straks op tv dat de maximum snelheid weer omlaag mag / moet. Ik kan zelfs met een lagere snelheid net zoveel zoniet meer stikstof uitstoten met mijn auto als ik dat zou willen..
pi_189119468
-edit- ik las wel heel verkeerd
  woensdag 25 september 2019 @ 19:40:52 #271
475986 Briqq
Worth fighting for
pi_189119508
quote:
0s.gif Op woensdag 25 september 2019 19:16 schreef RobbieRonald het volgende:
Dat kind hoort achter een speelgoedkeukentje te staan of haar moeder te helpen in de keuken. Ik word een beetje moe van al die kinderen die ons grote mensen wel even gaan uitleggen hoe de wereld werkt.
'Dat kind' weet anders veel beter hoe de wereld in elkaar zit dan jij.
Ga eens inhoudelijk in op haar punten ipv te janken over degene die het verkondigt.
  woensdag 25 september 2019 @ 19:42:19 #272
475986 Briqq
Worth fighting for
pi_189119533
quote:
0s.gif Op woensdag 25 september 2019 19:16 schreef Scrummie2.0 het volgende:

[..]

Ik heb nog geen extreem rechtse post gezien hier volgens mij (laat maar zien anders? :)).

Maar je slaat de plank alsnog volkomen mis, want volgens mij gaat het de meesten vooral om het welzijn van een kind wat gebruikt is voor een politieke agenda door te drukken, en vooral om veel geld aan te verdienen.
Nee hoor, heb gewoon gelijk :) Deze mensen geven 0.0 om zogenaamd 'welzijn'. Dat zeggen ze voor de vorm. Ze zijn gewoon bang om geconfronteerd te worden en denken dat ze opeens hun hele jaarsalaris aan belasting moeten betalen omdat een paar klimaatsceptici dat zeggen.
pi_189119660
quote:
0s.gif Op woensdag 25 september 2019 19:40 schreef Briqq het volgende:

[..]

'Dat kind' weet anders veel beter hoe de wereld in elkaar zit dan jij.
Ga eens inhoudelijk in op haar punten ipv te janken over degene die het verkondigt.
Nee hoor.
Hierboven is inhoudelijk genoeg over gezegd.
pi_189119664
quote:
0s.gif Op woensdag 25 september 2019 19:21 schreef VoMy het volgende:

[..]

Je bent dus enkel geïnteresseerd in mensen die zeggen wat jij wil horen, en wat jij wil horen is gebaseerd op je eigen ideeën, en die ideeën zijn gebaseerd op helemaal niets, want je weet niets van het onderwerp, want je bent er niet in geïnteresseerd. En dan ook nog met volle overtuiging je eigen op drijfzand gestutte theorie maar blijven herhalen als goed argument om je niet in te lezen in het onderwerp waar je niets vanaf weet.

Ik hoef niets te leren over de relativiteitstheorie, want het idee dat we niet sneller kunnen dan het licht is gewoon niet waar. Ik kijk enkel filmpjes van mensen die ook zeggen dat we wél sneller kunnen dan het licht. Verder weet ik niet hoe relativiteitstheorie werkt, maar dat hoeft ook niet, want het klopt toch niet.

En ondertussen maar hysterisch doen over mensen die er wél wat vanaf weten en wél de moeite nemen om hun ideeën te laten aansluiten op de werkelijkheid.

En owja, jij dacht toch dat Greta enkel ja-knikkers om zich heen had? Lees je eigen opmerking anders een keertje waarin staat dat je enkel geïnteresseerd bent in de meningen van mensen die het me je eens zijn.
Ok..ik ga eens een boek lezen over het onderwerp en hoop dat dat gaat lukken zonder ergernis. Denk dat ik 'This changes everything: climate vs capitalism' van Naomi Klein kies.

[ Bericht 10% gewijzigd door Pleun2011 op 25-09-2019 20:06:30 ]
pi_189119763
quote:
0s.gif Op woensdag 25 september 2019 19:42 schreef Briqq het volgende:

[..]

Nee hoor, heb gewoon gelijk :)
Ah okay. Einde discussie :).
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')